Ұлытау облысы бойынша 2023 жылға асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарын және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Ұлытау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 2 наурыздағы № 12/01 қаулысы. Ұлытау облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 6 наурызда № 8-20 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы №108 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) Ұлытау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұлытау облысының 2023 жылға асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
1-1. Ауыл шаруашылығы малдарының асыл тұқымды басына жемшөп құнын төмендетуге субсидиялау нормативтері осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
1-2. Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары мен өтінім беру мерзімдері осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім Б. Әбдіғалиұлы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Ұлытау облысы әкімдігінің

Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по области Ұлытау на 2023 год
Постановление акимата области Ұлытау от 2 марта 2023 года № 12/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Ұлытау 6 марта 2023 года № 8-20. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404) акимат области Ұлытау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства по области Ұлытау на 2023 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
1-1. Утвердить нормативы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
1-2. Утвердить критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Б. Әбдіғалиұлы
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению
Акимата области Ұлытау

2023 жылғы 2 наурыздағы
№ 12/01
қаулысына 1 қосымша
Ұлытау облысының 2023 жылға асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облысы әкімдігінің 12.12.2023 № 66/01 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с №
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
Субсидиялау көлемі
Субсидиялар сомасы, мың теңге
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
Бас/шағылыстыру маусымы

от 2 марта 2023 года
№ 12/01
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства по области Ұлытау на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции постановления акимата области Ұлытау от 12.12.2023 № 66/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Направления субсидирования
Единица измерения
Субсидируемый объем
Сумма субсидий, тысяч тенге
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
Голова/случной сезон

5 000,0
Ұлытау облысы әкімдігінің
2023 жылғы 2 наурыздағы
№ 12/01
қаулысына 3 қосымша
Субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттар және өтінім беру мерзімдері
Субсидиялау бағыты
Өлшемшарттар
Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеру әдісі
Өтінімді беру мерзімі
1.
Ауыл шаруашылығы жануарларының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
Өтінімді берген сәтте селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауылшаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор ақпаратында аналық мал басының деректерге сәйкес және тіркеуде болуы
селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорымен және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорымен интеграцияланған өзара іс-қимыл
2023 жылдың шілде- желтоқсан айлары
1.1
Ірі қара малдың аналық басы
1.Өтінімді берген сәтте өз аналық басының 20 бастап 150 басты қоса алғанда болуы (аналық басының жасы 18 айдан бастап, бірақ 120 айдан аспауы);
2. Жайылымдардың болуы.
1.2
Ұсақ малдың аналық басы
1.Өтінімді берген сәтте өз аналық басының кемінде 100 бастап 500 басты қоса алғанда болуы (12 айдан асқан аналықтардың, бірақ 96 айдан аспауы);
2.Жайылымдардың болуы.
1.3
Жылқы малының аналық басы
1.Өтінімді берген сәтте өз аналық басының 20 бастап 150 басты қоса алғанда болуы (36 айдан асқан аналықтардың, бірақ 180 айдан аспауы);
2.Жайылымдардың болуы.

5 000,0
Приложение 3 к постановлению
Акимата области Ұлытау
от 2 марта 2023 года
№ 12/01
Критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки
Направление субсидирования
Критерии
Метод проверки в информационной системе субсидирования на соответствие условиям субсидирования
Срок для подачи заявки
1.
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственным животным
Наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья в информационной базе селекционной и племенной работы и идентификации селькохозяйственных животных на момент подачи заявки
Интеграционное взаимодействие с информационной базой селекционной и племенной работы и идентификации селькохозяйственных животных
июль- декабрь месяц 2023 года
1.1
Маточное поголовье крупного рогатого скота
1.Наличие собственного маточного поголовья от 20 до 150 голов включительно на момент подачи заявки (возраст маточного поголовья от 18 месяцев, но не старше 120 месяцев);
2.Наличие пастбищ.
1.2
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
1.Наличие собственного маточного поголовья от 100 до 500 голов включительно на момент подачи заявки (маток старше 12 месяцев, но не старше 96 месяцев);
2.Наличие пастбищ.
1.3
Маточное поголовье лошадей
1.Наличие собственного маточного поголовья на момент подачи заявки (маток старше 36 месяцев, но не старше 180 месяцев) от 20 до 150 голов включительно;
2.Наличие пастбищ.