Жетісу облысының су объектiлерi мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерді белгілеу туралы
Жетісу облысы әкімдігінің 2023 жылғы 8 маусымдағы № 170 қаулысы. Жетісу облысы Әділет департаментінде 2023 жылы 9 маусымда № 40-19 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Су Кодексінің 94-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағының 8-1) тармақшасына сәйкес Жетісу облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жетісу облысының су объектiлерi мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлер осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. "Жетісу облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Жетісу облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оның Жетісу облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жетісу облысының әкімі Б. Исабаев
"КЕЛІСІЛДІ" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау
министрлігі Санитарлық-эпидиемиологиялық
бақылау департаменті РММ
"КЕЛІСІЛДІ" Қазақстан Республикасы экология және
табиғи ресурстар министрлігі Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі
Алакөл-Балқаш бассейндік инспекциясы РММ
"КЕЛІСІЛДІ" Қазақстан Республикасы экология және
табиғи ресурстар министрлігі Экологиялық
реттеу және бақылау комитетінің Жетісу облысы
бойынша экология департаменті РММ
Жетісу облысы әкімдігінің 2023 жылғы 8 маусымдағы № 170 Қаулысына қосымша
Жетісу облысының су объектiлерi мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлері
Су объектісінің атауы
Халықтың жаппай демалу орындары
Елді мекен
Меншік иесі
Талдықорған қаласы
1
Қаратал өзені
Қалалық жағажай
Талдықорған қаласы
Мемлекеттік
жер қоры
Алакөл ауданы
2
Алакөл көлі
Алакөл көлі жағалауының жағажайлары
Ақши ауылы
Мемлекеттік
жер қоры
Сарқан ауданы
3
Балқаш көлі
Балқаш көлі жағалауының жағажайлары
Лепсі ауылы
Мемлекеттік
жер қоры

Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях области Жетісу
Постановление акимата области Жетісу от 8 июня 2023 года № 170. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Жетісу 9 июня 2023 года № 40-19
В соответствии с пунктом 2 статьи 94 Водного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 8-1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат области Жетісу ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях области Жетісу согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области Жетісу" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции области Жетісу;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата области Жетісу после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области Жетісу.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Жетісу Б. Исабаев
"СОГЛАСОВАНО" РГУ Департамент санитарно-эпидемиологического контроля области Жетісу Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО" РГУ "Балкаш-Алакольская бассейновая
инспекция по регулированию
использования и охране водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам Министерства экологии и природных
ресурсов Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО" РГУ Департамент экологии по области
Жетісу Комитета экологического регулирования
и контроля Министерства экологии
и природных ресурсов Республики Казахстан
Приложение к постановлению акимата области Жетісу от 8 июня 2023 года № 170
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях области Жетісу
№ п/п
Наименование водного объекта
Место массового отдыха населения
Населенный пункт
Собственник
Город Талдыкорган
1
Река Каратал
Городской пляж
Город Талдыкорган
Государственный земельный запас
Алакольский район
2
Озеро Алаколь
Пляжи набережной озера Алаколь
Село Акши
Государственный земельный запас
Сарканский район
3
Озеро Балхаш
Пляжи набережной озера Балхаш
Село Лепсы
Государственный земельный запас