Күндізгі оқу нысанындағы оқушыларға қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз ету туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2023 жылғы 3 қарашадағы № 8/70 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 6 қарашада № 6516-09 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағы 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Білім туралы" Заңының 47 бабы 4 тармағы 2) тармақшасына, 6 бабы 1 тармағы 2) тармақшасына сәйкес, Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Балқаш өңірінің білім беру ұйымдары оқушыларының келесі санаттарына: жалпы білім беретін орта білім беру ұйымдарының, интернаттардың оқушыларына демалыс, каникул, мереке күндерін қоспағанда, жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға, атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар балаларға, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен балаларға қоғамдық көлікте (таксиден басқа) тариф құнынан 100% жеңілдікпен жол жүру ұсынылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы А. Муслымов

О предоставлении льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 3 ноября 2023 года № 8/70. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Карагандинской области 6 ноября 2023 года № 6516-09
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 4 статьи 47, подпунктом 2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об образовании", Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Предоставить льготный проезд 100% от стоимости тарифа на общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям учащихся организаций образования Балхашского региона: учащимся общеобразовательных организаций среднего образования, интернатов, за исключением выходных, каникулярных и праздничных дней, детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, детям имеющих право на получение адресной социальной помощи, а также детям из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель городского маслихата А. Муслымов