"Саран қаласы мен Ақтас кенті халқына тұрғын үй көмегін көрсету көлемі мен тәртібі туралы Ережені анықтау туралы" Саран қалалық мәслихатының 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 676 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2023 жылғы 15 маусымдағы № 32 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 21 маусымда № 6436-09 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2024 жылғы 28 наурыздағы № 103 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 28.03.2024 № 103 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Саран қаласы мен Ақтас кенті халқына тұрғын үй көмегін көрсету көлемі мен тәртібі туралы Ережені анықтау туралы" Саран қалалық мәслихатының 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 676 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8-7-129 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
шешімнің кіріспесі келесі редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына, "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:";
көрсетілген шешіммен анықталған, Саран қаласы және Ақтас кенті халқына тұрғын үй көмегін көрсету көлемі мен тәртібі туралы Ережеде:
4-тармақтың 1) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"1) өтемақымен қамтылған тұрғын үй алаңының нормалары отбасының әрбір мүшесіне ұсынылған тұрғын үй заңдар жинағымен бекітілген тұрғын үй нормаларына балама және бір бөлмелі пәтерлерде тұратындар үшін - пәтердің жалпы алаңы, көп бөлмелі пәтерлерде тұратын бір адамға шаққанда он сегіз шаршы метрді құрайды. Жалғыз басты тұрып жатқан зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдар, көп бөлмелі пәтерлерде тұратындар үшін алаңның әлеуметтік нормасы - қырық шаршы метр, көп бөлмелі пәтерлерде тұратын жалғыз басты азаматтардың басқа санаттары үшін әлеуметтік нормасы - отыз шаршы метр;";
18-5-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"18-5. Уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м. а. 2020 жылғы 16 қазандағы № 539 (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2020 жылғы 23 қазанда № 21500 болып тіркелген) бекіткен, "Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларының 9-тармағының 3-тармақшасында және 12-тармағында көзделген мерзімдер мен тәртіпте тұрғын үй көмегін көрсетуден бас тартады.".

О внесении изменений в решение Саранского городского маслихата от 22 декабря 2011 года № 676 "Об определении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи населению города Сарани и поселка Актас"
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 15 июня 2023 года № 32. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Карагандинской области 21 июня 2023 года № 6436-09. Утратило силу решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 28 марта 2024 года № 103
Сноска. Утратило силу решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 28.03.2024 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Саранского городского маслихата от 22 декабря 2011 года № 676 "Об определении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи населению города Сарани и поселка Актас" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8-7-129) следующие изменения:
преамбулу решения изложить в следующей редакции:
"В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в республике Казахстан", "О жилищных отношениях", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:";
в Правилах о размере и порядке оказания жилищной помощи населению города Сарани и поселка Актас, определенных указанным решением:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) нормы площади жилья, обеспечиваемой компенсационными мерами, эквивалентны нормам предоставления жилья на каждого члена семьи, установленным жилищным законодательством и составляет восемнадцать квадратных метров на человека в многокомнатных квартирах, для проживающих в однокомнатных квартирах - общая площадь квартиры. Социальная норма площади для одиноко проживающих пенсионеров и лиц с инвалидностью, проживающих в многокомнатных квартирах – сорок квадратных метров, социальная норма для других категорий одиноко проживающих граждан, проживающих в многокомнатных квартирах – тридцать квадратных метров;";
пункт 18-5 изложить в следующей редакции:
"18-5. Уполномоченный орган отказывает в предоставлении жилищной помощи в сроки и порядке, предусмотренными подпунктом 3 пункта 9 и пунктом 12 Правил по оказанию государственной услуги "Назначение жилищной помощи", утвержденных и. о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 октября 2020 года № 539 (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 октября 2020 года № 21500).".

2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Саран қалалық мәслихатының төрағасы О. Баймаганбетов

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Председатель Саранского городского маслихата О. Баймаганбетов