Об утверждении проекта (схемы) зонирования земель, повышении ставок земельного налога Каркаралинского района
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 22 ноября 2023 года № VII-12/93. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Карагандинской области 27 ноября 2023 года № 6522-09
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Земельного кодекса Республики Казахстан, пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", Каркаралинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить проект (схему) зонирования земель Каркаралинского района согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Повысить ставки земельного налога от базовых ставок земельного налога на основании проекта (схемы) зонирования земель Каркаралинского района согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение Каркаралинского районного маслихата от 19 сентября 2023 года № VIII-10/74 "Об утверждении проекта (схемы) зонирования земель, повышении ставок земельного налога Каркаралиского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6487-09).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Каркаралинского районного маслихата С. Оспанов
Приложение 1 к решению
Каркаралинского районного
маслихата
от 22 ноября 2023 года
№ VII-12/93
Проект (схема) зонирования земель Каркаралинского района
Приложение 2 к решению
Каркаралинского районного
маслихата
от 22 ноября 2023 года
№ VII-12/93
Повышение ставок земельного налога от базовых ставок земельного налога на основании проекта (схемы) зонирования земель Каркаралинского района
Зоны расположения земель
процент повышения
город Каркаралинск
1:
учетный квартал 001
40%
учетный квартал 002
50%
учетный квартал 003
30%
поселок Карагайлы
1:

Қарқаралы ауданының жерлерін аймақтарға бөлу жобасын (схемасын) бекіту және жер салығының базалық мөлшерлемелерін арттыру туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 қарашадағы № VII-12/93 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 27 қарашада № 6522-09 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 8 бабы 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 510 бабының 1 тармағына сәйкес, Қарқаралы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Қарқаралы ауданының жерлерін аймақтарға бөлу жобасы (схемасы) бекітілсін.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Қарқаралы ауданының жерлерін аймақтарға бөлу жобасының (схемасының) негізінде жер салығының базалық мөлшерлемелеріне жер салығы мөлшерлемелері арттырылсын.
3. Қарқаралы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 19 қыркүйектегі № VIII-10/74 "Қарқаралы ауданының жерлерін аймақтарға бөлу жобасын (схемасын) бекіту және жер салығының базалық мөлшерлемелерін арттыру туралы" шешімінің күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 6487-09 болып тіркелген).
4. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қарқаралы аудандық мәслихатының төрағасы С. Оспанов
Қарқаралы аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 22
қарашадағы
№ VII-12/93
шешіміне 1 қосымша
Қарқаралы ауданының жерді аймақтарға бөлу жобасы (схемасы)
Қарқаралы аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 22
қарашадағы
№ VII-12/93
шешіміне 2 қосымша
Қарқаралы ауданының жер учаскелерін аймақтарға бөлу жобасы (схемасы) негізінде жер салығының базалық ставкаларынан жер салығының ставкаларын арттыру
Жер орналастыру аймақтары
пайызын арттыру
Қарқаралы қаласы
1:
001 есептік квартал
40%
002 есептік квартал
50%
003 есептік квартал
30%
Қарағайлы кенті
1: