Маңғыстау облыстық мәслихатының 2014 жылғы 5 ақпандағы № 14/216 "Маңғыстау облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" атағын беру Қағидалары туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 8/92 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2024 жылғы 3 қаңтардағы № 4661-12 болып тіркелді
Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Маңғыстау облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" атағын беру Қағидалары туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2014 жылғы 5 ақпандағы № 14/216 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2364 болып тіркелген) келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Маңғыстау облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" атағын беру Қағидаларын бекіту туралы";
қазақ тіліндегі 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"1. Қоса беріліп отырған "Маңғыстау облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" атағын беру Қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген шешіммен бекітілген "Маңғыстау облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" атағын беру Қағидасында:
қазақ тіліндегі тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"Маңғыстау облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" атағын беру Қағидалары";
1 тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2 тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Атақты беру тәртібі";
5 тармақ алып тасталсын;
келесідей мазмұндағы 9-1 тармақпен толықтырылсын:
"9-1. "Маңғыстау облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" атағы заңнамамен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алып тасталмаған соттылығы бар тұлғаларға берілмейді.";
3 тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"3-тарау. "Маңғыстау облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" куәлігінің сипаттамасы";
17 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Куәліктің ішкі жағы көгілдір түсті, сол жағында "Маңғыстау облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" медалі бейнеленген, оң жағында куәлік нөмірі, тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, мәслихат шешімінің күні мен нөмірі және берілген күні көрсетіледі. Мәтіннің астында мәслихат төрағасының қолы орналастырылады және елтаңбалы мөрмен куәландырылады.";
4 тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"4-тарау. "Маңғыстау облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" медалінің сипаттамасы";
5 тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Маңғыстау облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматын тіркеу, куәлігі мен медалін табыс ету тәртібі";
19 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Мангистауского областного маслихата от 5 февраля 2014 года № 14/216 "О Правилах присвоения звания "Почетный гражданин Мангистауской области (города, района)"
Решение Мангистауского областного маслихата от 28 декабря 2023 года № 8/92. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 3 января 2024 года № 4661-12
Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1.Внести в решение Мангистауского областного маслихата от 5 февраля 2014 года № 14/216 "О Правилах присвоения звания "Почетный гражданин Мангистауской области (города, района)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2364) следующие изменения и дополнение:
заголовок указанного решения изложить в новой редакции:
"Об утверждении Правил присвоения звания "Почетный гражданин Мангистауской области (города, района)";
в пункт 1 на казахском языке внесено изменение, текст на русском языке не меняется;
в Правиле присвоения звания "Почетный гражданин Мангистауской области (города, района)", утвержденным указанным решением:
в заголовок на казахском языке внесено изменение, текст на русском языке не меняется;
заголовок главы 1 изложить в новой редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в новой редакции:
"Глава 2. Порядок присвоения звания";
пункт 5 исключить;
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Звание "Почетный гражданин Мангистауской области (города, района)" не присваивается лицам, имеющим не снятую или не погашенную судимость в установленном законодательством порядке.";
заголовок главы 3 изложить в новой редакции:
"Глава 3. Описание удостоверения "Почетный гражданин Мангистауской области (города, района)";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Внутренняя сторона удостоверения голубого цвета, на левой стороне изображена медаль "Почетный гражданин Мангистауской области (города, района)", на правой стороне указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество лица, дата и номер решения маслихата и дата выдачи. Под текстом располагается подпись председателя маслихата и заверяется гербовой печатью.";
заголовок главы 4 изложить в новой редакции:
"Глава 4. Описание медали "Почетный гражданин Мангистауской области (города, района)";
заголовок главы 5 изложить в новой редакции:
"Глава 5. Порядок регистрации, вручения удостоверения и медали Почетного гражданина Мангистауской области (города, района)";
пункт 19 изложить в новой редакции:

"19. Құрметті азаматы куәлігі мен медалі салтанатты түрде облыстың (қаланың, ауданның) әкімімен, облыстық (қалалық, аудандық) мәслихат төрағасымен қоғамдық іс-шараларда табыс етіледі.";
6 тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"6-тарау. "Маңғыстау облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" атағынан айыру";
7 тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Қорытынды".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облыстық мәслихатының төрағасы Ж. Матаев

"19. Удостоверение и медаль Почетного гражданина в торжественной обстановке вручаются акимом области (города, района), председателем областного (городского, районного) маслихата на общественных мероприятиях.";
заголовок главы 6 изложить в новой редакции:
"Глава 6. Лишение звания "Почетный гражданин Мангистауской области (города, района)";
заголовок главы 7 изложить в новой редакции:
"Глава 7. Заключение".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Мангистауского областного маслихата Ж. Матаев