Қостанай облысының кейбір әкімшілік-аумақтық бірліктерін тарату және қайта құру туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 4 және Қостанай облысы мәслихатының 2023 жылғы 4 қазандағы № 60 бірлескен қаулысы және шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 10 қазанда № 10069 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 3) тармақшасына, 14-2-бабының 2-тармағына сәйкес, тиісті аумақ халқының пікірін ескере отырып, аудандық өкілді және атқарушы органдардың пікірін ескере отырып, Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мыналар:
Жітіқара ауданы Мүктікөл ауылдық округінің Мүктікөл ауылының құрамына енгізіле отырып, Жітіқара ауданы Мүктікөл ауылдық округінің Тимирязев ауылы;
Қарабалық ауданы Смирнов ауылдық округінің Смирнов ауылының құрамына енгізіле отырып, Қарабалық ауданы Смирнов ауылдық округінің Батманов ауылы;
Қарабалық ауданы Новотроицк ауылдық округінің Новотроицк ауылының құрамына енгізіле отырып, Қарабалық ауданы Новотроицк ауылдық округінің Жанааул ауылы;
Қарабалық ауданы Өрнек ауылдық округінің Приречное ауылының құрамына енгізіле отырып, Қарабалық ауданы Өрнек ауылдық округінің Қарақопа ауылы;
Қарабалық ауданы Қособа ауылдық округінің Қособа ауылының құрамына енгізіле отырып, Қарабалық ауданы Қособа ауылдық округінің Қарашакөл ауылы;
Қарабалық ауданы Бозкөл ауылдық округінің Бозкөл ауылының құрамына енгізіле отырып, Қарабалық ауданы Бозкөл ауылдық округінің Саманы ауылы;
Қарабалық ауданы Михайлов ауылдық округінің Терентьев ауылының құрамына енгізіле отырып, Қарабалық ауданы Михайлов ауылдық округінің Светлый ауылы;
Қарабалық ауданы Өрнек ауылдық округінің Приречное ауылының құрамына енгізіле отырып, Қарабалық ауданы Өрнек ауылдық округінің Первомай ауылы;
Қарабалық ауданы Бозкөл ауылдық округінің Бозкөл ауылының құрамына енгізіле отырып, Қарабалық ауданы Бозкөл ауылдық округінің Талапкер ауылы;
Қарабалық ауданы Бөрлі ауылдық округінің Бөрлі ауылының құрамына енгізіле отырып, Қарабалық ауданы Бөрлі ауылдық округінің Тастыөзек ауылы;
Қарасу ауданы Октябрь ауылдық округінің Теректі ауылының құрамына енгізіле отырып, Қарасу ауданы Октябрь ауылдық округінің Жекекөл ауылы;
Қарасу ауданы Ильичев ауылдық округінің Новоселовка ауылының құрамына енгізіле отырып, Қарасу ауданы Ильичев ауылдық округінің Құндызды ауылы;
Меңдіқара ауданы Введен ауылдық округінің Загаринка ауылының құрамына енгізіле отырып, Меңдіқара ауданы Введен ауылдық округінің Каменка ауылы;
Меңдіқара ауданы Ломоносов ауылдық округінің Қасқат ауылының құрамына енгізіле отырып, Меңдіқара ауданы Ломоносов ауылдық округінің Қарамай ауылы;
Меңдіқара ауданы Соснов ауылдық округінің Харьковское ауылының құрамына енгізіле отырып, Меңдіқара ауданы Соснов ауылдық округінің Никитинка ауылы;
Меңдіқара ауданы Теніз ауылдық округінің Теніз ауылының құрамына енгізіле отырып, Меңдіқара ауданы Теніз ауылдық округінің Новониколаевка ауылы;
Меңдіқара ауданы Михайлов ауылдық округінің Борки ауылының құрамына енгізіле отырып, Меңдіқара ауданы Михайлов ауылдық округінің Татьяновка ауылы;
Сарыкөл ауданы Севастополь ауылдық округінің Севастополь ауылының құрамына енгізіле отырып, Сарыкөл ауданы Севастополь ауылдық округінің Вишневка ауылы;
Сарыкөл ауданы Севастополь ауылдық округінің Севастополь ауылының құрамына енгізіле отырып, Сарыкөл ауданы Севастополь ауылдық округінің Ленинградское ауылы;
Сарыкөл ауданы Сорочин ауылдық округінің Сорочин ауылының құрамына енгізіле отырып, Сарыкөл ауданы Сорочин ауылдық округінің Мелитополь ауылы;
Федоров ауданы Вишневый ауылдық округінің Белояров ауылының құрамына енгізіле отырып, Федоров ауданы Вишневый ауылдық округінің Уйск ауылы;
Федоров ауданы Камышин ауылдық округінің Мирное ауылының құрамына енгізіле отырып, Федоров ауданы Камышин ауылдық округінің Крамское ауылы;
Федоров ауданы Камышин ауылдық округінің Алабутала ауылының құрамына енгізіле отырып, Федоров ауданы Камышин ауылдық округінің Северное ауылы;
Федоров ауданы Ленин ауылдық округінің Ленин ауылының құрамына енгізіле отырып, Федоров ауданы Ленин ауылдық округінің Байкино ауылы;
Федоров ауданы Федоров ауылдық округінің Владыкинка ауылының құрамына енгізіле отырып, Федоров ауданы Федоров ауылдық округінің Андреевка ауылы таратылсын.

Об упразднении и преобразовании некоторых административно-территориальных единиц Костанайской области
Совместные постановление акимата Костанайской области от 4 октября 2023 года № 4 и решение маслихата Костанайской области от 4 октября 2023 года № 60. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Костанайской области 10 октября 2023 года № 10069
В соответствии со статьей 5, подпунктом 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", с учетом мнения районных представительных и исполнительных органов акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Упразднить:
село Темирязево Муктикольского сельского округа Житикаринского района, включив в состав села Муктиколь Муктикольского сельского округа Житикаринского района;
село Батмановка Смирновского сельского округа Карабалыкского района включив в состав села Смирновка Смирновского сельского округа Карабалыкского района;
село Жанааул Новотроицкого сельского округа Карабалыкского района включив в состав села Новотроицкое Новотроицкого сельского округа Карабалыкского района;
село Каракопа Урнекского сельского округа Карабалыкского района включив в состав села Приречное Урнекского сельского округа Карабалыкского района;
село Карачаколь Кособинского сельского округа Карабалыкского района, включив в состав села Кособа Кособинского сельского округа Карабалыкского района;
село Саманы Боскольского сельского округа Карабалыкского района, включив в состав села Босколь Боскольского сельского округа Карабалыкского района;
село Светлое Михайловского сельского округа Карабалыкского района, включив в состав села Терентьевка Михайловского сельского округа Карабалыкского района;
село Первомайское Урнекского сельского округа Карабалыкского района включив в состав села Приречное Урнекского сельского округа Карабалыкского района;
село Талапкер Боскольского сельского округа Карабалыкского района, включив в состав села Босколь Боскольского сельского округа Карабалыкского района;
село Тасты-Узек Бурлинского сельского округа Карабалыкского района, включив в состав села Бурли Бурлинского сельского округа Карабалыкского района;
село Жекеколь Октябрьского сельского округа Карасуского района, включив в состав села Теректы Октябрьского сельского округа Карасуского района;
село Кундузда Ильичевского сельского округа Карасуского района, включив в состав села Новоселовка Ильичевского сельского округа Карасуского района;
село Каменка Введенского сельского округа Мендыкаринского района, включив в состав села Загаринка Введенского сельского округа Мендыкаринского района;
село Карамай Ломоносовского сельского округа Мендыкаринского района, включив в состав села Каскат Ломоносовского сельского округа Мендыкаринского района;
село Никитинка Сосновского сельского округа Мендыкаринского района, включив в состав села Харьковское Сосновского сельского округа Мендыкаринского района;
село Новониколаевка Тенизовского сельского округа Мендыкаринского района, включив в состав села Тенизовское Тенизовского сельского округа Мендыкаринского района;
село Татьяновка Михайловского сельского округа Мендыкаринского района, включив в состав села Борки Михайловского сельского округа Мендыкаринского района;
село Вишневка Севастопольского сельского округа Сарыкольского района, включив в состав села Севастополь Севастопольского сельского округа Сарыкольского района;
село Ленинградское Севастопольского сельского округа Сарыкольского района, включив в состав села Севастополь Севастопольского сельского округа Сарыкольского района;
село Мелитополь Сорочинского сельского округа Сарыкольского района, включив в состав села Сорочинка Сорочинского сельского округа Сарыкольского района;
село Уйское Вишневого сельского округа Федоровского района, включив в состав села Белояровка Вишневого сельского округа Федоровского района;
село Крамское Камышинского сельского округа Федоровского района, включив в состав села Мирное Камышинского сельского округа Федоровского района;
село Северное Камышинского сельского округа Федоровского района, включив в состав села Алабутала Камышинского сельского округа Федоровского района;
село Байкино Ленинского сельского округа Федоровского района, включив в состав села Ленино Ленинского сельского округа Федоровского района;
село Андреевка Федоровского сельского округа Федоровского района, включив в состав села Владыкинка Федоровского сельского округа Федоровского района.

2. Мыналар:
Қарабалық ауданының Бөрлі ауылдық округі Қарабалық ауданының Бөрлі ауылы;
Қарабалық ауданының Бозкөл ауылдық округі Қарабалық ауданының Бозкөл ауылы;
Меңдіқара ауданының Теңіз ауылдық округі Меңдіқара ауданының Теңіз ауылы болып қайта құрылсын.
3. Осы бірлескен қаулы және шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі К. Аксакалов
Қостанай облыстық мәслихатының төрағасы С. Ещанов

2. Преобразовать:
Бурлинский сельский округ Карабалыкского района в село Бурли Карабалыкского района;
Боскольский сельский округ Карабалыкского района в село Босколь Карабалыкского района;
Тенизовский сельский округ Мендыкаринского района в село Тенизовское Мендыкаринского района.
3. Настоящие совместные постановление и решение вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области К. Аксакалов
Председатель Костанайского областного маслихата С. Ещанов