Солтүстік Қазақстан облысы бойынша 2023 жылға арналған жер үсті көздеріндегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 17 сәуірдегі № 2/5 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 21 сәуірде № 7479-15 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Су кодексінің 38-бабы 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" кодексінің 569-бабына сәйкес, және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 223 "Жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақыны есептеу әдістемесін бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5675 болып тіркелген) бекітілген жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемді есептеу әдістемесінің негізінде, Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы бойынша 2023 жылға арналған жер үсті көздеріндегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының
төрағасы
В. Бубенко
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
2023 жылғы 17 сәуірдегі
№ 2/5 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша 2023 жылға арналған жер үсті көздеріндегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері
Р/с №
Өзен, көл, теңіз бассейндері
Арнайы су пайдалану түрі
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемелері, теңге
1
Есіл өзенінің бассейні
Тұрмыстық-пайдалану және коммуналдық қызметтер
теңге/1000 текше метр

О ставках платы за пользование водными ресурсами из поверхностных источников по Северо-Казахстанской области на 2023 год
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 17 апреля 2023 года № 2/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 21 апреля 2023 года № 7479-15
В соответствии с подпунктом 5) статьи 38 Водного Кодекса Республики Казахстан, статьей 569 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс), и на основании методики расчета платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 223 "Об утверждении методики расчета платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5675), Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за пользование водными ресурсами из поверхностных источников по Северо-Казахстанской области на 2023 год согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Северо-Казахстанского областного маслихата
В. Бубенко
Приложение к решению
Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 17 апреля 2023 года № 2/5
Ставки платы за пользование водными ресурсами из поверхностных источников Северо-Казахстанской области на 2023 год
№ п/п
Бассейны рек, озҰр, морей
Вид специального водопользования
Единица измерения
Ставки платы, тенге
1
Бассейн реки Ишим
Жилищно-эксплуатационные и коммунальные услуги
тенге/1000 кубических метров