Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті алу үшін Атырау облысының азаматтарына тұрақты тұратын елді мекеннен тысқары жерлерге тегін жол жүруді ұсыну туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 3 тамыздағы № 44-VIII шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 3 тамызда № 5068-06 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 12-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Атырау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Атырау облысы Денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесімен берілген денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен бекітілген жолдама болған жағдайда, медициналық көрсеткіштер бойынша емделуге жіберілетін Атырау облысының азаматтарына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті алу үшін тұрақты тұратын елді мекеннен тыс жерлерге тегін жол жүру ұсынылсын.
2. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті алу үшін медициналық айғақтар бойынша тұрақты тұратын елді мекеннің шегінен тыс емделуге жіберілетін пациенттерге мынадай төлемдер жүзеге асырылсын:
1) теміржол және қалааралық автомобиль көлігінде жол жүру құны (екі жаққа да);
2) әуе көлігімен және темір жол көлігімен (жатын вагон) жүру кезінде темір жол көлігінің жылдам жүретін поездының купе вагоны билетінің құнынан аспайтын мөлшерде жол жүру құнын (екі жаққа да) ішінара өтеу жүргізіледі.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы М. Хайруллиев

О предоставлении бесплатного проезда гражданам Атырауской области за пределы населенного пункта постоянного проживания для получения высокотехнологичных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования
Решение Атырауского областного маслихата от 3 августа 2023 года № 44-VIII. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Атырауской области 3 августа 2023 года № 5068-06
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Предоставить бесплатный проезд гражданам Атырауской области за пределы населенного пункта постоянного проживания для получения высокотехнологичных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования направляемым на лечение по медицинским показаниям, при наличии направления, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения, выданного государственным учреждением "Управление здравоохранения Атырауской области".
2. Пациентам, направляемым по медицинским показаниям на лечение за пределы населенного пункта постоянного проживания для получения высокотехнологичных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования осуществить следующие выплаты:
1) на железнодорожном и междугородном автомобильном транспорте стоимость проезда (в оба конца);
2) при перелете на воздушном транспорте и при проезде на железнодорожном транспорте (спальный вагон), производится частичная компенсация стоимости проезда (в оба конца) в размере, не превышающем стоимости билета купейного вагона скорого поезда железнодорожного транспорта.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата М. Хайруллиев