Түркістан қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру туралы
Түркістан облысы мәслихатының 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 2/26-VIII бірлескен шешімі және Түркістан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 12 мамырдағы № 92 қаулысы. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2023 жылғы 19 мамырда № 6287-13 тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасына сәйкес, Түркістан қаласы халқының пікірін ескере отырып және Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы, 2021 жылғы 7 желтоқсандағы және 2022 жылғы 20 маусымдағы қорытындылары негізінде Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Түркістан қаласының даңғылдарына келесі атаулар берілсін:
Жаңа шағын аудандағы шартты № 40-көшенің 5-құрылыс аумағындағы атауы жоқ даңғылға Шәмші Қалдаяқов даңғылы;
атауы жоқ даңғылға Есім хан даңғылы.
2. Түркістан қаласының көшелеріне келесі атаулар берілсін:
№ 80 көшеге Күйбасар көшесі;
№ 167 көшеге Дәстүр көшесі;
№ 216 көшеге Майлытоғай көшесі;
Түркістан қаласы әкімшілік-іскерлік орталығындағы № 30 көшеге Аднан Мендерес көшесі.
3. Осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігінің қаулысы және Түркістан облысы мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау Түркістан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігінің қаулысы және Түркістан облысы мәслихатының шешімі олардың алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облысы әкімінің міндетін атқарушы Е. Кенжеханұлы
Түркістан облыстық мәслихатының төрағасы Н. Абишов

О присвоении наименований некоторым составным частям города Туркестан
Совместные решение маслихата Туркестанской области от 28 апреля 2023 года № 2/26-VIII и постановление акимата Туркестанской области № 92 от 12 мая 2023 года. Зарегистрированы Департаментом юстиции Туркестанской области 19 мая 2023 года за № 6287-13
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", с учетом мнения населения города Туркестан и на основании заключений Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года, от 7 декабря 2021 года и от 20 июня 2022 года, акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Присвоить проспектам города Туркестан следующие наименования:
безымянному проспекту в 5-ом строительном участке условной № 40-ой улицы в новом микрорайоне проспект Шәмші Қалдаяқов;
безымянному проспекту проспект Есім хан.
2. Присвоить улицам города Туркестан следующие наименования:
улице № 80 улица Күйбасар;
улице № 167 улица Дәстүр;
улице № 216 улица Майлытоғай;
улице № 30 в административно-деловом центре города Туркестан улица Аднан Мендерес.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Туркестанской области и решения маслихата Туркестанской области возложить на курирующего заместителя акима Туркестанской области.
4. Настоящее совместное постановление акимата Туркестанской области и решение маслихата Туркестанской области вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима
Туркестанской области Е. Кенжеханұлы
Председатель Туркестанского
областного маслихата Н. Абишов