Түркістан облысы Сарыағаш ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысындағы өзгерістер туралы
Түркістан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 20 қыркүйектегі № 206 бірлескен қаулысы және Түркістан облысы мәслихатының 2023 жылғы 11 қыркүйектегі № 5/69-VIII шешімі. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2023 жылғы 21 қыркүйекте № 6350-13 болып тiркелдi
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 2), 3)-тармақшаларына сәйкес, Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыағаш ауданы Құркелес ауылдық округінен Дархан елді мекенін беру жолымен әкімшілік орталығы Көктерек кентінде болатын Көктерек ауылдық округі әкімшілік-аумақтық бірлігі құрылсын.
2. Сарыағаш ауданы Құркелес ауылдық округінің Дархан елді мекенінің 1093,20 гектар жерлері мен Көктерек кентінің 656,03 гектар жерлері Көктерек ауылдық округінің әкімшілік бағыныстылығына беріліп, Көктерек ауылдық округінің жалпы көлемі 1749,23 гектар шекарасында белгіленсін.
3. Сарыағаш ауданы Құркелес ауылдық округінің Дархан елді мекенінің 1093,20 гектар жерлерін Көктерек ауылдық округінің шекарасына беру арқылы Сарыағаш ауданы Құркелес ауылдық округінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 11684,72 гектар шекарасында белгіленсін.
4. Осы бірлескен Түркістан облысының әкімдігінің қаулысының және Түркістан облыстық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау Түркістан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігінің қаулысы мен Түркістан облыстық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облысының әкімі Д. Сатыбалды
Түркістан облыстық
мәслихатының төрағасы Н. Абишов

Об изменении административно-территориального устройства Сарыагашского района Туркестанской области
Совместные постановление акимата Туркестанской области от 20 сентября 2023 года № 206 и решение маслихата Туркестанской области от 11 сентября 2023 года № 5/69-VIII. Зарегистрированы в Департаменте юстиции Туркестанской области 21 сентября 2023 года № 6350-13
В соответствии с подпунктами 2), 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Образовать административно-территориальную единицу сельский округ Коктерек с административным центром в поселке Коктерек путем передачи населенного пункта Дархан от сельского округа Куркелес Сарыагашского района.
2. Установить границы сельского округа Коктерек путем передачи в административное подчинение сельского округа Коктерек 1093,2 гектара земель населенного пункта Дархан сельского округа Куркелес и 656,03 гектара земель населенного пункта Коктерек, общей площадью 1749,23 гектаров.
3. Изменить границы сельского округа Куркелес Сарыагашского района путем передачи 1093,2 гектара земель населенного пункта Дархан сельского округа Куркелес в границы сельского округа Коктерек Сарыагашского района, установив границы общей площадью 11684,72 гектаров.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Туркестанской области и решения Туркестанского областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Туркестанской области.
5. Настоящее совместное постановление акимата Туркестанской области и решение Туркестанского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Туркестанской области Д. Сатыбалды
Председатель Туркестанского областного маслихата Н. Абишов