Түркістан облысы Сарыағаш ауданының Құркелес, Жылға, Қабланбек, Жемісті және Тегісшіл ауылдық округтері елді мекендерінің шекараларын өзгерту және белгілеу туралы
Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2023 жылғы 16 мамырдағы № 2-26-VIII бірлескен шешімі және Түркістан облысы Сарыағаш ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 24 мамырдағы № 141 қаулысы. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2023 жылғы 24 мамырда № 6296-13 тіркелді
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108 бабының 1, 5-тармақтарына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12 бабының 3) тармақшасына сәйкес, Сарыағаш ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Түркістан облысы Сарыағаш ауданының Құркелес, Жылға, Қабланбек, Жемісті және Тегісшіл ауылдық округтерінің келесі елді мекендерінің шекаралары өзгертілсін және белгіленсін:
1) Құркелес ауылдық округінің Құркелес елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 71,71 гектар жерлерді қосу арқылы, Құркелес ауылдық округінің Құркелес елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 307,06 гектар шекарасында белгіленсін;
2) Құркелес ауылдық округінің Ақниет елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 5,60 гектар жерлерді қосу арқылы, Құркелес ауылдық округінің Ақниет елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 224,6 гектар шекарасында белгіленсін;
3) Жылға ауылдық округінің Қарақалпақ елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 759,41 гектар жерлерді қосу арқылы, Жылға ауылдық округінің Қарақалпақ елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 2827,27 гектар шекарасында белгіленсін;
4) Жылға ауылдық округінің Жылға елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 753,4 гектар жерлерді қосу арқылы, Жылға ауылдық округінің Жылға елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 3267,20 гектар шекарасында белгіленсін;
5) Қабланбек ауылдық округінің Сіргелі елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 2,83 гектар жерлерді қосу арқылы, Қабланбек ауылдық округінің Сіргелі елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 225,66 гектар шекарасында белгіленсін;
6) Жемісті ауылдық округінің Жемісті елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 81,64 гектар жерлерді қосу арқылы, Жемісті ауылдық округінің Жемісті елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 239,4 гектар шекарасында белгіленсін;

Об изменении и установлении границ населенных пунктов сельских округов Куркелес, Жылга, Кабланбек, Жемисти и Тегисшил Сарыагашского района Туркестанской области
Совместные решение маслихата Сарыагашского района Туркестанской области от 16 мая 2023 года № 2-26-VIII и постановление акимата Сарыагашского района Туркестанской области № 141 от 24 мая 2023 года. Зарегистрированы Департаментом юстиции Туркестанской области 24 мая 2023 года за № 6296-13
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" акимат Сарыагашского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Изменить и установить границы следующих населенных пунктов сельских округов Куркелес, Жылга, Кабланбек, Жемисти и Тегисшил Сарыагашского района Туркестанской области:
1) изменить границы населенного пункта Куркелес сельского округа Куркелес путем включения 71,71 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Куркелес сельского округа Куркелес, установив границы общей площадью 307,06 гектаров;
2) изменить границы населенного пункта Акниет сельского округа Куркелес путем включения 5,60 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Акниет сельского округа Куркелес, установив границы общей площадью 224,6 гектаров;
3) изменить границы населенного пункта Каракалпак сельского округа Жылга путем включения 759,41 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Каракалпак сельского округа Жылга, установив границы общей площадью 2827,27 гектаров;
4) изменить границы населенного пункта Жылга сельского округа Жылга путем включения 753,4 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Жылга сельского округа Жылга, установив границы общей площадью 3267,20 гектаров;
5) изменить границы населенного пункта Сиргели сельского округа Кабланбек путем включения 2,83 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Сиргели сельского округа Кабланбек, установив границы общей площадью 225,66 гектаров;
6) изменить границы населенного пункта Жемисти сельского округа Жемисти путем включения 81,64 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Жемисти сельского округа Жемисти, установив границы общей площадью 239,4 гектаров;

7) Тегісшіл ауылдық округінің Мәдениет елді мекенінің шекарасына Сарыағаш ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 1277,28 гектар жерлерді қосу арқылы, Тегісшіл ауылдық округінің Мәдениет елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 1585,72 гектар шекарасында белгіленсін.
2. Осы бірлескен Сарыағаш ауданы әкімдігінің қаулысы мен Сарыағаш аудандық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы бірлескен Сарыағаш ауданы әкімдігінің қаулысы мен Сарыағаш аудандық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облысы,Сарыағаш ауданының әкімі А. Абдуллаев
Мәслихат төрағасы С. Таскулов

7) изменить границы населенного пункта Мадениет сельского округа Тегисшил путем включения 1277,28 гектара земель сельскохозяйственного назначения Сарыагашского района в границы населенного пункта Мадениет сельского округа Тегисшил, установив границы общей площадью 1585,72 гектаров.
2. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Сарыагашского района и решения Сарыагашского районного маслихата возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее совместное постановление акимата Сарыагашского района и решение Сарыагашского районного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Сарыагашского района, Туркестанской оласти А. Абдуллаев
Председатель маслихата С. Таскулов