2017 жылғы 6 қазандағы № 14/156-VI "Шығыс Қазақстан облысында ортақ су пайдалану ережелерін белгілеу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 31 мамырдағы № 3/25-VIII шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 5 маусымда № 8856-16 болып тіркелді
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2017 жылғы 6 қазандағы № 14/156-VI "Шығыс Қазақстан облысында ортақ су пайдалану ережелерін белгілеу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5262 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен белгіленген Шығыс Қазақстан облысының ортақ су пайдалану ережелерінде:
1 және 2-қосымшалары осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Д. Рыпаков
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі Санитарлық-эпидемиологиялық
бақылау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы
санитариялық-эпидемиологиялық бақылау
департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі
"_____" _____________ 2023 жыл
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2023 жылғы 31 мамырдағы
№ 3/25-VIII шешіміне 1-қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
ортақ су пайдалану
ережелеріне 1-қосымша
Шығыс Қазақстан облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайтын жерлер
№ р/н
Су объектісінің атауы
Су объектісінің орналасқан жері (мекен-жайы, координаттары)
Ескертпе
Өскемен қаласы
1
Ертіс өзені
"Колос", "Урал" саяжайлар қоғамдары ауданында (49058′ 20.20′′С;82031′51.62′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Өскемен су электр станциясы ауданында (49054′12.69′′С; 82043′36.79′′В)
Сол жағалау ауданында (49056′26.32′′С; 82038′52.83′′В)
2
атауы жоқ су айдыны
Дәулет Серікбаев атындағы Шығыс Қазақстан техникалық университеті ауданында (49057′18.52′′С;82034′ 30.26′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
3
атауы жоқ су айдыны
Самар тас жолы ауданы (49055′01.03′′С; 82038′55.02′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
4
атауы жоқ су айдыны
Лесхоз кенті ауданында (49056′50.43′′С; 82041′55.57′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
5
Ертіс өзенінің ағысы, қазаншұңқыр
Кенсіз материалдар комбинаты ауданында (49059′34.52′′С; 82032′29.26′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
6
атауы жоқ су айдыны

О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 6 октября 2017 года № 14/156-VI"Об установлении правил общего водопользования в Восточно-Казахстанской области"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 31 мая 2023 года № 3/25-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 5 июня 2023 года № 8856-16
Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 6 октября 2017 года № 14/156-VI "Об установлении правил общего водопользования в Восточно-Казахстанской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5262) следующие изменения:
в Правилах общего водопользования Восточно-Казахстанской области, установленных указанным решением:
приложения 1 и 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Д. Рыпаков
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Департамент санитарно-эпидемиологического
контроля Восточно-Казахстанской области
Комитета санитарно-эпидемиологического
контроля Министерства здравоохранения
Республики Казахстан"
"_____" _____________ 2023 год
Приложение 1 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 31 мая 2023 года
№ 3/25-VIII
Приложение 1 к Правилам
общего водопользования в
Восточно-Казахстанской области
Места на водных объектах, расположенных на территории Восточно-Казахстанской области, где не осуществляются купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
№ п/п
Наименование водного объекта
Местоположение водного объекта (адрес, координаты)
Примечание
город Усть-Каменогорск
1
река Ертис
в районе дачных обществ "Колос", "Урал" (49058′20.20′′С; 82031′51.62′′В)
не осуществляется купание
в районе Усть-Каменогорской гидроэлектростанции (49054′12. 69′′С; 82043′36. 79′′В)
в районе Левого берега (49056′26.32′′С; 82038′52.83′′В)
2
водоем без названия
в районе Восточно-Казахстанского технического университета имени Даулета Серикбаева (49057′18.52′′С; 82034′30.26′′В)
не осуществляется купание
3
водоем без названия
в районе Самарского шоссе (49055′01.03′′С; 82038′55.02′′В)
не осуществляется купание
4
водоем без названия
в районе поселка Лесхоз (49056′50.43′′С; 82041′55.57′′В)
не осуществляется купание
5
протока реки Ертис, котлован
в районе Комбината нерудных материалов (49059′34.52′′С; 82032′29.26′′В)
не осуществляется купание
6
водоем без названия

Бабкина Мельница шағын ауданында (49059′02.98′′С; 82039′01.70′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Риддер қаласы
7
Тихая өзені
Бірінші аудан бөгетінен төмендегі көпір ауданында (50032′16.28′′С; 83043′23.30′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
8
Үлбі өзені
Ульбастрой ауылындағы көпір ауданында (50025′89.87′′С; 83031′82.50′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Ульбастрой ауылы (50025′87.53′′С, 83029′06.51′′В)
Ульбастрой ауылындағы теміржол көпірі ауданында (50025′86.17′′С; 83028′73.28′′В)
9
Быструха өзені
Алтай және Филипов көшелеріндегі көпір ауданында (50025′32.81′′С, 83052′27.90′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Гавань ауданында (50020′8.5′′С; 8300′0.78′′В)
Быструха және Журавлиха екі өзендердің біріккен ауданында (50020′8.3′′С; 83000′7.6′′В)
10
Шаравка өзені
Гравиемойки ауданында (50035′65.11′′С; 83048′03.20′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Алтай ауданы
11
Бұқтырма өзені
Бұқтырма көпірі ауданында, Малеевск ауылдық округі (49048′12.92′′С; 84015′46.25′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Быково ауылы, Малеевск ауылдық округі (49043′59.89′′С; 84033′46.12′′В)
Тұрғұсын ауылдық округі (49045′57.82′′С; 84001′09.21′′В)
теміржол көпірі ауданында, Парыгин ауылдық округі (49048′12.66′′С;84015′48, 63′′В)
Чапаевск ауылдық округі (49044′53.18′′С;84002′59.05′′В)
12
Хамир өзені
Путинцево ауылы, Малеевск ауылдық округі (49048′12.56′′С; 84009′30.46′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
13
бұрынғы Зырян кенішіндегі карьер
Алтай қаласы (49043′50.52′′С; 84017′32.26′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
14
атауы жоқ су айдыны
Мәдениет сарайы ауданында, Жаңа-Бұқтырма кенті (49042′52.44′′С;84015′59.67′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
15
атауы жоқ қазаншұңқыр
Алтай қаласының оң жақ бөлігіндегі саяжайлар ауданында (49044′13.08′′С; 84013′38.58′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
16
Березовка өзені
Соловьев ауылдық округі (49037′11.56′′С; 84020′51.30′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
17
Крестовка өзені
Чапаевск ауылдық округі (49044′53.18′′С; 84002′59.05′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
18
Копань тоғаны
Октябрь кенті (49037′44.70′′С; 83038′37.47′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
19
Тұрғұсын өзені
теміржол көпірі ауданында, Парыгин ауылдық округі (49048′ 16.58′′С;84009′41.79′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
20
атауы жоқ қазаншұңқыр
"Саулет LTD" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі карьері ауданында, Парыгин ауылынан 1 километр (49047′20.59′′С; 84006′14.99′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Глубокое ауданы
21
Ертіс өзені
Паром өткелінің ауданында Предгорное ауылы (50°14'08.0"С; 82°12'45.4"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Уварово ауылы (50°04'16.9"С; 82°22'01.8"В)
Прапорщиково ауылы (50°02'25.1"С; 82°27'40.7"В) (50°02'23.3"С; 82°27'50.3"В) (50°02'14.5"С; 82°28'08.0"В)
22
Үлбі өзені

в микрорайоне Бабкиной Мельницы (49059′02.98′′С; 82039′01.70′′В)
не осуществляется купание
город Риддер
7
река Тихая
в районе моста ниже плотины Первого района (50032′16.28′′С; 83043′23.30′′В)
не осуществляется купание
8
река Ульба
в районе моста села Ульбастрой (50025′89.87′′С; 83031′82.50′′В)
не осуществляется купание
село Ульбастрой (50025′87.53′′С, 83029′06.51′′В)
в районе железнодорожного моста села Ульбастрой (50025′86.17′′С; 83028′73.28′′В)
9
река Быструха
в районе моста по улицам Алтайская и Филиповская (50025′32.81′′С, 83052′27.90′′В)
не осуществляется купание
в районе Гавани (50020′8.5′′С; 8300′0.78′′В)
в районе слиянии двух рек Быструха и Журавлиха (50020′8.3′′С; 83000′7.6′′В)
10
река Шаравка
в районе Гравиемойки (50035′65.11′′С; 83048′03.20′′В)
не осуществляется купание
район Алтай
11
река Бухтарма
в районе Бухтарминского моста, Малеевский сельский округ (49048′12.92′′С; 84015′46.25′′В)
не осуществляется купание
село Быково, Малеевский сельский округ (49043′59.89′′С; 84033′46.12′′В)
Тургусунский сельский округ (49045′57.82′′С; 84001′09.21′′В)
в районе железнодорожного моста, Парыгинский сельский округ (49048′12.66′′С; 84015′48.63′′В)
Чапаевский сельский округ (49044′53.18′′С; 84002′59.05′′В)
12
река Хамир
село Путинцево, Малеевский сельский округ (49048′12.56′′С; 84009′30, 46′′В)
не осуществляется купание
13
карьер бывшего Зырянского рудника
город Алтай (49043′50.52′′С; 84017′32.26′′В)
не осуществляется купание
14
водоем без названия
в районе Дворца Культуры, поселок Новая-Бухтарма (49042′52.44′′С; 84015′59.67′′В)
не осуществляется купание
15
котлован без названия
в дачном районе в южной части города Алтай (49044′13.08′′С; 84013′38.58′′В)
не осуществляется купание
16
река Березовка
Соловьевский сельский округ (49037′11.56′′С; 84020′51.30′′В)
не осуществляется купание
17
река Крестовка
Чапаевский сельский округ (49044′53.18′′С; 84002′59.05′′В)
не осуществляется купание
18
пруд Копань
поселок Октябрьский (49037′44.70′′С; 83038′37.47′′В)
не осуществляется купание
19
река Тургусун
в районе железнодорожного моста, Парыгинский сельский округ (49048′16.58′′С; 84009′41.79′′В)
не осуществляется купание
20
котлован без названия
в 1 километре от села Парыгина, в районе карьера товарищества с ограниченной ответственностью "Саулет LTD" (49047′20.59′′С; 84006′14.99′′В)
не осуществляется купание
Глубоковский район
21
река Ертис
в районе паромной переправы, село Предгорное (50°14'08.0"С; 82°12'45.4"В)
не осуществляется купание
село Уварово (50°04'16.9"С; 82°22'01.8"В)
село Прапорщиково (50°02'25.1"С; 82°27'40.7"В) (50°02'23.3"С; 82°27'50.3"В) (50°02'14.5"С; 82°28'08.0"В)
22
река Ульба

Тарханка ауылы (50°06'58.9"С; 82°57'05.6"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Каменный Карьер ауылы (50°00'20.5"С; 82°49'12.2"В)
Черемшанка ауылы, Алтай ауданына қарай шығудағы гидротехникалық құрылыс (50°16'20.2"С; 83°02'17.7"В)
23
Кіші Үлбі өзені
Горная Ульбинка ауылы (49°59'13.3"С; 82°55'01.9"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Ново-Ульбинка ауылы (50°01'07.5"С; 82°52'04.0"В)
24
Кіші Оба өзені
Быструха ауылы (50°22'38.0"С; 82°43'04.6"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Малоубинка ауылы (50°26'59.1"С; 82°39'58.8"В)
25
Бражин бұлағындағы су қоймасы
Опытное поле ауылы (50003′28.4′′С; 820 32′21.9′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
26
Бобровка өзеніндегі тоған
Бобровка ауылы (50011′08.2′′С; 82046′06.9′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
27
Маховка бұлағындағы тоған
Солнечное ауылы (50002′48.5′′С; 82042′41.1′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
28
атауы жоқ тоған
Белокаменка ауылынан 2 километр (50012′18.8′′С; 820 35′05.0′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
29
Красноярка өзеніндегі су қоймасы
Алтай кенті (50°15'16.4"С; 82°21'47.5"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
30
Веселовка бұлағындағы тоған
Веселовка ауылы (50°18'56.1"С; 82°20'24.7"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
31
Ертіс өзенінің ағысы
бұрынғы "жағажай" ауданында, Глубокое кенті (50°09'10.6"С; 82°16'58.4"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
32
№ 1 Демидовка өзеніндегі су қоймасы
Кожохово ауылы (50°12'13.1"С; 82°18'05.1"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
33
№ 2 Демидовка өзеніндегі су қоймасы
Кожохово ауылы (50°12'05.2"С; 82°17'42.0"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
34
Крутиха өзеніндегі тоған
Веселое ауылы (50°06'09.6"С; 82°51'35.8"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
35
атауы жоқ су айдыны
Ушаново ауылы, Алтай ауданына қарай шығудағы гидротехникалық құрылыс (49°58'23.8"С; 82°44'14.9"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
36
Секисовка өзеніндегі су қоймасы
Секисовка ауылы (50°21'08.4"С; 82°35'27.9"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
37
Церковка бұлағындағы № 1 тоған
Секисовка ауылы (50°20'35.1"С; 82°34'27.0"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
38
Церковка бұлағындағы № 2 тоған
Секисовка ауылы (50°20'31.5"С; 82°34'12.0"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
39
Глубочанка өзеніндегі су қоймасы
Белоусовка кенті (50°08'15.9"С; 82°32'49.3"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Зайсан ауданы
40
Үйдене су қоймасы
Зайсан қаласы (47036′74.86′′С; 84077′79.27′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, жүзеге асырылмайды
41
кіші бөгет
Зайсан қаласы (47045′55.68′′С; 84087′24.78′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, жүзеге асырылмайды
42
кіші бөгет
Кеңсай ауылдық округі (47046′49.86′′С, 84078′41.09′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, жүзеге асырылмайды
Катон-Қарағай ауданы
43
Бұқтырма су қоймасы
Приморск ауылы (490 12′19.79″ С;84020′20.09″В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу жүзеге асырылмайды

село Тарханка (50°06'58.9"С; 82°57'05.6"В)
не осуществляется купание
село Каменный Карьер (50°00'20.5"С; 82°49'12.2"В)
село Черемшанка, гидротехническое сооружение на выезде в сторону района Алтай (50°16'20.2"С; 83°02'17.7"В)
23
река Малая Ульба
село Горная Ульбинка (49°59'13.3"С; 82°55'01.9"В)
не осуществляется купание
село Ново-Ульбинка (50°01'07.5"С; 82°52'04.0"В)
24
река Малоубинка
село Быструха (50°22'38.0"С; 82°43'04.6"В)
не осуществляется купание
село Малоубинка (50°26'59.1"С; 82°39'58.8"В)
25
водохранилище на ручье Бражинский
село Опытное поле (50003′28.4′′С; 82032′21.9′′В)
не осуществляется купание
26
пруд на реке Бобровка
село Бобровка (50011′08.2′′С; 82046′06.9′′В)
не осуществляется купание
27
пруд на ручье Маховка
село Солнечное (50002′48.5′′С; 82042′41.1′′В)
не осуществляется купание
28
пруд без названия
в 2 километрах от села Белокаменка (50012′18.8′′С; 82035′05.0′′В)
не осуществляется купание
29
водохранилище на реке Красноярка
поселок Алтайский (50°15'16.4"С; 82°21'47.5"В)
не осуществляется купание
30
пруд на ручье Веселовка
село Веселовка (50°18'56.1"С; 82°20'24.7"В)
не осуществляется купание
31
Протока реки Ертис
в районе бывшего "пляжа", поселок Глубокое (50°09'10.6"С; 82°16'58.4"В)
не осуществляется купание
32
водохранилище на реке Демидовка № 1
село Кожохово (50°12'13.1"С; 82°18'05.1"В)
не осуществляется купание
33
водохранилище на реке Демидовка № 2
село Кожохово (50°12'05.2"С; 82°17'42.0"В)
не осуществляется купание
34
пруд на реке Крутиха
село Веселое (50°06'09.6"С; 82°51'35.8"В)
не осуществляется купание
35
водоем без названия
село Ушаново, гидротехническое сооружение на выезде в сторону района Алтай (49°58'23.8"С; 82°44'14.9"В)
не осуществляется купание
36
водохранилище на реке Секисовка
село Секисовка (50°21'08.4"С; 82°35'27.9"В)
не осуществляется купание
37
пруд № 1 на ручье Церковка
село Секисовка (50°20'35.1"С; 82°34'27.0"В)
не осуществляется купание
38
пруд № 2 на ручье Церковка
село Секисовка (50°20'31.5"С; 82°34'12.0"В)
не осуществляется купание
39
водохранилище на реке Глубочанка
поселок Белоусовка (50°08'15.9"С; 82°32'49.3"В)
не осуществляется купание
Зайсанский район
40
водохранилище Уйдене
город Зайсан (47036′74.86′′С; 84077′79.27′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
41
маленькая плотина
город Зайсан (47045′55.68′′С; 84087′24.78′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
42
маленькая плотина
Кенсайский сельский округ (47046′49.86′′С; 84078′41.09′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
Катон-Карагайский район
43
Бухтарминское водохранилище
село Приморское (490 12′19.79″ С; 84005′34.82″В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд

Свинчатка ауылы (49005′22.38″ С; 84011′54.45″В)
44
Бұқтырма өзені
Берел ауылы (49037′01.79″ С; 86042′60.81″В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Жамбыл ауылы (49023′44.58″С;86030′27.67″В)
Еңбек ауылы (49019′34.21″ С; 86011′47.96″В)
Жаңа Үлгі ауылы (49018′69.85″ С; 85077′41.50″В)
Барлық ауылы (49034′39.50″ С; 85015′46.09″В)
Коробиха ауылы (49046′28.99″ С; 85006′42.47″В)
Сенное ауылы (49058′37.85″С;84079′16.24″В)
45
Нарым өзені
Үлкен Нарын (49020′43.85″ С; 84050′19.83″В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Күршім ауданы
46
Күршім өзені
Күршім ауылы (48058′54.26′′С; 83066′00.48′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
47
Қара Ертіс өзені
Боран ауылы (47099′60.19′′С; 85020′83.73′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
48
Бұқтырма су қоймасы
Құйған ауылы (48063′53.75′′С; 83051′50.48′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
49
Зайсан көлі
Ақсуат ауылы (48021′61.31′′С;83070′51.61′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Самар ауданы
50
Бұқтырма су қоймасы
Сарыбел ауылы маңындағы бұғаз ауданы, Сарыбел ауылдық округі (49010′69.49′′С;84002′34.78′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу жүзеге асырылмайды
Новостройка ауылындағы астық қабылдау пунктінің ескі пирс ауданында, Сарыбел ауылдық округі (49005′70.78′′С;830 87′30.87′′В)
Казнаковка өткелі ескі паромдық айлақ ауданында, Құлынжон ауылдық округі (48082′28.58′′С; 830 42′95.76′′В)
51
Лайлы су қоймасы
Самар ауылы, Самар ауылдық округі (49003′98.13′С; 830 35′86.42′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
Тарбағатай ауданы
52
Зайсан көлі
Тұғыл ауылы (47°72'50.96"С; 84°20'79.47"В) (47°86'57.89"С; 83°88'40.74"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
53
Қандысу өзені
Тұғыл ауылы (47°72'50.96"С; 84°20'79.47"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Ұлан ауданы
54
Дресвянка өзеніндегі су қоймасы
Каменка ауылынан оңтүстікке қарай 9 километр (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
55
Крупа өзеніндегі су қоймасы
Привольное ауылынан солтүстік-батысқа қарай 1,5 километр (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
56
Қарасу өзеніндегі су қоймасы
Привольное ауылынан жоғары қарай 7 километр (50°08'25.03"С; 81°57'53.39"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Митрофановка ауылынан жоғары қарай 2 километр (50°02'82.12"С; 81°61'24.65"В)
57
Жартас өзеніндегі су қоймасы
Гагарино ауылынан оңтүстікке қарай 3,5 километр (50°11'90.74"С; 81°89'31.72"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
58
Ұлан өзеніндегі су қоймасы
Жанұзақ ауылынан жоғары қарай 15 километр (49°62'76.50"С; 82°12'34.61"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Айыртау ауылынан жоғары қарай 3 километр (49°80'13.05"С; 82°24'10.68"В)
59
Ұлан өзеніндегі "Алебастр" су қоймасы
Айыртау ауылынан төмен қарай 7 километр (49°86'80.78"С; 82°33'79.81"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
60
Қолбала өзеніндегі су қоймасы

село Свинчатка (49005′22.38″ С; 84011′54.45″В)
44
река Бухтарма
село Берель (49037′01.79″ С; 86042′60.81″В)
не осуществляется купание
село Жамбыл (49023′44.58″ С; 86030′27.67″В)
село Енбек (49019′34.21″ С; 86011′47.96″В)
село Жана Ульго (49018′69.85″ С; 85077′41.50″В)
село Барлык (49034′39.50″ С; 85015′46.09″В)
село Коробиха (49046′28.99″ С; 85006′42.47″В)
село Сенное (49058′37.85″ С; 84079′16.24″В)
45
река Нарым
Улкен Нарын (49020′43.85″ С; 84050′19.83″В)
не осуществляется купание
Курчумский район
46
река Курчум
село Курчум (48.58′54.26′′С; 83.66′00.48′′В)
не осуществляется купание
47
река Кара Ертис
село Буран (47.99′60.19′′С; 85.20′83.73′′В)
не осуществляется купание
48
Бухтарминское водохранилище
село Куйган (48.63′53.75′′С; 83.51′50.48′′В)
не осуществляется купание
49
озеро Зайсан
село Аксуат (48.21′61.31′′С; 83.70′51.61′′В)
не осуществляется купание
район Самар
50
Бухтарминское водохранилище
в районе залива возле села Сарыбел, Сарыбельский сельский округ (49010′69.49′′С; 84002′34.78′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
в районе старого пирса хлебоприемного пункта в селе Новостройка, Сарыбельский сельский округ (49005′70.78′′С; 830 87′30.87′′В)
в районе старого паромного причала Казнаковской переправы, Кулынжонский сельский округ (48082′28.58′′С; 830 42′95.76′′В)
51
Лайлинское водохранилище
село Самар, Самарский сельский округ (49003′98.13′С; 830 35′86.42′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
Тарбагатайский район
52
озеро Зайсан
село Тугыл (47°72'50.96"С; 84°20'79.47"В) (47°86'57.89"С; 83°88'40.74"В)
не осуществляется купание
53
река Кандысу
село Тугыл (47°72'50.96"С; 84°20'79.47"В)
не осуществляется купание
Уланский район
54
водохранилище на реке Дресвянка
в 9 километрах южнее села Каменка (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
не осуществляется купание
55
водохранилище на реке Крупа
в 1,5 километрах северо-западнее села Привольное (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
не осуществляется купание
56
водохранилище на реке Карасу
в 7 километрах выше села Привольное (50°08'25.03"С; 81°57'53.39"В)
не осуществляется купание
в 2 километрах выше села Митрофановка (50°02'82.12"С; 81°61'24.65"В)
57
водохранилище на реке Жартас
в 3,5 километрах южнее села Гагарино (50°11'90.74"С; 81°89'31.72"В)
не осуществляется купание
58
водохранилище на реке Улан
в 15 километрах выше села Жанузак (49°62'76.50"С; 82°12'34.61"В)
не осуществляется купание
в 3 километрах выше села Айыртау (49°80'13.05"С;82°24'10.68"В)
59
водохранилище "Алебастр" на реке Улан
в 7 километрах ниже села Айыртау (49°86'80.78"С; 82°33'79.81"В)
не осуществляется купание
60
водохранилище на реке Колбала

Бестерек ауылынан оңтүстікке қарай 4,5 километр (49°60'99.92"С; 82°66'61.96"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
61
Маймекен өзеніндегі су қоймасы
Каменка ауылынан оңтүстікке қарай 7 километр (49°86'19.86"С; 81°90'99.87"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
62
Тұғұл өзеніндегі су қоймасы
Тройницк ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 5 километр (49°91'56.85"С; 81°70'52.19"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
63
Песчанка өзеніндегі су қоймасы
Таврия ауылынан оңтүстікке қарай 4 километр (50°10'85.56"С; 82°06'13.04"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
64
Аблакетка өзеніндегі су қоймасы
Мамай батыр ауылынан солтүстікке қарай 3,5 километр (49°79'35.63"С; 82°62'05.22"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
65
Тайынты өзеніндегі су қоймасы
Төменгі Тайынты ауылынан жоғары қарай 0,2 километр (49°43'71.97"С; 83°04'71.01"В 49°44'42.89"С; 83°06'29.85"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
66
Бұқтырма су қоймасы
Манат ауылы (49°55'74.89"С; 83°47'43.88"В) (49°55'86.62"С; 83°46'23.54"В) (49°55'12.09"С; 83°44'34.37"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
67
Төменгі Тайынты су қоймасы
Төменгі Тайынты ауылы (49°44'08.39"С; 83°04'98.11"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
68
Шыбындыкөл көлі
Жоғарғы Тайынты ауылы (49°36'96.34"С; 83°03'01.35"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
69
Сібе және Садыркөл көлдері
Алғабас ауылы (49°45'13.85"С; 82°59'23.41"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
70
Төртқара көлі
Алғабас ауылы (49°44'48.59"С; 82°61'44.23"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
71
Шалқар көлі
Алғабас ауылы (49°43'74.57"С; 82°63'32.88"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
72
Қоржынкөл көлі
Алғабас ауылы (49°42'68.39"С; 82°65'13.51"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
73
Дұбығалы көлі
Гагарин ауылы (50°06'40.97"С; 81°79'02.71"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
Шемонаиха ауданы
74
Оба өзені
Усть-Таловка кенті (50°33'36"С; 81°50'34"В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
Верх-Уба ауылы (50°29'17"С; 82°24'53"В)
Убинка ауылы (50°19'15"С; 81°43'47"В)
Камышинка ауылы (50°33'42"С; 81°47'30"В)
Волчанка ауылы (50°33'39"С; 82°08'19"В)
Большая Речка ауылы (50°34'22"С; 82°21'49"В)
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2023 жылғы 31 мамырдағы
№ 3/25-VIII шешіміне 2-қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
ортақ су пайдалану
ережелеріне 2-қосымша
Шығыс Қазақстан облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтын жерлер
№ р/н
Су объектісінің атауы
Су объектісінің орналасқан жері (мекен-жайы, координаттары)
Ескертпе
Өскемен қаласы
1
Меновное көлі
Сол жағалау кешені жағажайы (49055′ 59′′ С; 82036′32′′ В)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан кемінде 50 метрге дейін шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
2
Ертіс өзені
"Самал" жағажайы (49°55'59"С; 82°36'32"В)
Алтай ауданы
3
Бұқтырма су қоймасы

в 4,5 километрах южнее села Бестерек (49°60'99.92"С; 82°66'61.96"В)
не осуществляется купание
61
водохранилище на реке Маймекен
в 7 километрах южнее села Каменка (49°86'19.86"С; 81°90'99.87"В)
не осуществляется купание
62
водохранилище на реке Тугулька
в 5 километрах юго-западнее села Тройницкое (49°91'56.85"С; 81°70'52.19"В)
не осуществляется купание
63
водохранилище на реке Песчанка
в 4 километрах южнее села Таврическое (50°10'85.56"С; 82°06'13.04"В)
не осуществляется купание
64
водохранилище на реке Аблакетка
в 3,5 километрах севернее села Мамай батыр (49°79'35.63"С; 82°62'05.22"В)
не осуществляется купание
65
водохранилище на реке Таинты
в 0,2 километрах выше Нижние Таинты (49°43'71.97"С; 83°04'71.01"В) (49°44'42.89"С; 83°06'29.85"В)
не осуществляется купание
66
Бухтарминское водохранилище
село Манат (49°55'74.89"С; 83°47'43.88"В) (49°55'86.62"С; 83°46'23.54"В) (49°55'12.09"С; 83°44'34.37"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
67
Нижние Таинтинское водохранилище
село Нижние Таинты (49°44'08.39"С; 83°04'98.11"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
68
озеро Шыбындыколь
село Верхние Таинты (49°36'96.34"С; 83°03'01.35"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
69
озера Сибины и Садырколь
село Алгабас (49°45'13.85"С; 82°59'23.41"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
70
озеро Торткара
село Алгабас (49°44'48.59"С; 82°61'44.23"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
71
озеро Шалкар
село Алгабас (49°43'74.57"С; 82°63'32.88"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
72
озеро Коржынколь
село Алгабас (49°42'68.39"С; 82°65'13.51"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
73
Дубыгалинское озеро
село Гагарино (50°06'40.97"С; 81°79'02.71"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
Шемонаихинский район
74
река Уба
поселок Усть-Таловка (50°33'36"С; 81°50'34"В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
село Верх-Уба (50°29'17"С; 82°24'53"В)
село Убинка (50°19'15"С; 81°43'47"В)
село Камышинка (50°33'42"С; 81°47'30"В)
село Волчанка (50°33'39"С; 82°08'19"В)
село Большая Речка (50°34'22"С; 82°21'49"В)
Приложение 2 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 31 мая 2023 года
№ 3/25-VIII
Приложение 2 к Правилам
общего водопользования в
Восточно-Казахстанской области
Места на водных объектах, расположенных на территории Восточно-Казахстанской области, где не осуществляются катание на маломерных судах и других плавучих средствах
№ п/п
Наименование водного объекта
Местоположение водного объекта (адрес, координаты)
Примечание
город Усть-Каменогорск
1
Меновновское озеро
пляж Левобережный комплекс (49°55'59"С; 82°36'32"В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
2
река Ертис
пляж "Самал" (49°55'59"С; 82°36'32"В)
район Алтай
3
Бухтарминское водохранилище

Жаңа Бұқтырма кенті (49°61'38"5С; 83°51'19"7В)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан кемінде 50 метрге дейін шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
Прибрежный кенті (49°65'25"6С; 83°77'54"5В)
Глубокое ауданы
4
Кіші Оба өзені
"Толағай" жазғы лагері, Кіші Оба ауылы (50°44'41"39С; 82°68'16"13В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
Зайсан ауданы
5
Үйдене су қоймасы
Зайсан қаласы (47036′74.86′′С; 84077′79.27′′В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
6
кіші бөгет
Зайсан қаласы (47045′55.68′′С; 84087′24.78′′В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
7
кіші бөгет
Кенсай ауылдық округі (47046′49.86′′С, 84078′41.09′′В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
Самар ауданы
8
Бұқтырма су қоймасы
"Черемушки" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан кемінде 50 метрге дейін шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
"Рубин" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
"Бухтарминская лилия" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
"Майами" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
"Простоквашино" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
"Оригон" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
"Поющий берег" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
"Золотые пески" демалыс базасы, Палатцы ауылдық округі (53017′48′′С; 48049′29′′В;)
"Балауса-2" балалар сауықтыру лагері (49005′07′′78С; 83087′30′′87В;)
Ұлан ауданы
9
Дресвянка өзеніндегі су қоймасы
Каменка ауылынан оңтүстікке қарай 9 километр (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
10
Крупа өзеніндегі су қоймасы
Привольное ауылынан солтүстік-батысқа қарай 1,5 километр (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
11
Қарасу өзеніндегі су қоймасы
Привольное ауылынан жоғары қарай 7 километр (50°08'25.03"С; 81°57'53.39"В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
Митрофановка ауылынан жоғары қарай 2 километр (50°02'82.12"С; 81°61'24.65"В)
12
Жартас өзеніндегі су қоймасы
Гагарино ауылынан оңтүстікке қарай 3,5 километр (50°11'90.74"С; 81°89'31.72"В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
13
Ұлан өзеніндегі су қоймасы

поселек Новая Бухтарма (49°61'38"5С; 83°51'19"7В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
поселек Прибрежный (49°65'25"6С; 83°77'54"5В)
Глубоковский район
4
река Малоульбинка
Летний лагерь "Толагай", село Малоульбинка (50°44'41"39С; 82°68'16"13В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
Зайсанский район
5
водохранилище Уйдене
город Зайсан (47036′74.86′′С; 84077′79.27′′В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
6
маленькая плотина
город Зайсан (47045′55.68′′С; 84087′24.78′′В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
7
маленькая плотина
Кенсайский сельский округ (47046′49.86′′С; 84078′41.09′′В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
район Самар
8
Бухтарминское водохранилище
база отдыха "Черемушки", Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
база отдыха "Рубин", Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
база отдыха "Бухтарминская лилия" Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
база отдыха "Майами", Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
база отдыха "Простоквашино", Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
база отдыха "Оригон", Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
база отдыха "Поющий берег", Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
база отдыха "Золотые пески", Палатцынский сельский округ (53017′48′′С; 48049′29′′В;)
Детский оздоровительный лагерь "Балауса-2" (49005′70′′78С; 83087′30′′87В;)
Уланский район
9
водохранилище на реке Дресвянка
в 9 километрах южнее села Каменка (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
10
водохранилище на реке Крупа
в 1,5 километрах северо-западнее села Привольное (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
11
водохранилище на реке Карасу
в 7 километрах выше села Привольное (50°08'25.03"С; 81°57'53.39"В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
в 2 километрах выше села Митрофановка (50°02'82.12"С; 81°61'24.65"В)
12
водохранилище на реке Жартас
в 3,5 километрах южнее села Гагарино (50°11'90.74"С; 81°89'31.72"В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
13
водохранилище на реке Улан