Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 301 "Батыс Қазақстан облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 20 қазандағы № 242 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 23 қазанда № 7274-07 болып тіркелді
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің "Батыс Қазақстан облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 301 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6567 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулы қосымшасының атауы жаңа редакцияда жазылсын: "Батыс Қазақстан облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімі";
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес келесі өзгерістер енгізілсін.
2. "Батыс Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі осы қаулының Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Батыс Қазақстан облысының әкімі Н. Турегалиев
"КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрлігі
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2023 жылғы 20 қазандағы
№ 242 қаулысына қосымша
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2020 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 301 қаулысымен бекітілген
Батыс Қазақстан облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімі
реттік нөмірі 22-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
22
"Современник" кинематографы, қазіргі 1 қабаты Ю.Гагарин атындағы балалар кинотеатры, 2 қабаты қалалық мәдени-ағарту бірлестігі.
ХІХ ғасыр.
Қала құрылысы және сәулет
Н.Назарбаев даңғылы, 166/1
";
реттік нөмірі 31-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
31
Уездік аурухана ғимараты,
ХІХ ғасырдың соңы, қазіргі: "Талап" акционерлік қоғамының емханасы;
"Талап" акционерлік қоғамының дәріханасы;
"Аймақаралық профилактикалық психотерапиялық орталық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
"Батыс Қазақстан облысының "Дезинфекция" бірлестігі" жеке медициналық мекемесі;
№1 қалалық емханасы;
Тұрғын жай.
Қала құрылысы және сәулет
М.Ықсанов көшесі, 44/2;
М.Ықсанов көшесі, 44/2;
М.Ықсанов көшесі, 44/2Б;

О внесении изменений в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 21 декабря 2020 года № 301 "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Западно-Казахстанской области"
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 20 октября 2023 года № 242. Зарегистрирован в Департаменте юстиции Западно-Казахстанской области 23 октября 2023 года № 7274-07
Акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Западно-Казахстанской области "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Западно-Казахстанской области" от 21 декабря 2020 года № 301 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6567) следующие изменения:
в название приложения к указанному постановлению изложить в следующей редакции: "Государственный список памятников истории и культуры местного значения Западно-Казахстанской области";
в приложение к указанному постановлению внести следующие изменения согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Западно-Казахстанской области" обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Западно-Казахстанской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Западно-Казахстанской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Западно-Казахстанской области Н. Турегалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
акимата Западно-Казахстанской
области от 20 октября 2023 года
№ 242
Утвержден постановлением
акимата Западно-Казахстанской
области от 21 декабря 2020 года
№ 301
Государственный список памятников истории и культуры местного значения Западно-Казахстанской области
содержание строки под номером 22 изложить в следующей редакции:
"
22
Кинематограф "Современник", ныне 1 этаж детский кинотеатр имени Ю.Гагарина, 2 этаж городское культурно-просветительное объединение. ХIХ век.
Градостроительства и архитектуры
проспект Н.Назарбаева, 166/1
";
содержание строки под номером 31 изложить в следующей редакции:
"
31
Здания земской больницы, конец XIX века, ныне:
Поликлиника акционерного общества "Талап";
Аптека акционерного общества "Талап";
Товарищество с ограниченной ответственностью "Межрегиональный профилактический психотерапевтический центр"; Частное медицинское учреждение "Западно-Казахстанское областное объединение "Дезинфекция"; Городская поликлиника №1; Жилое здание.
Градостроительства и архитектуры
улица М.Ихсанова, 44/2;
улица М.Ихсанова, 44/2;
улица М.Ихсанова, 44/2Б;

М.Ықсанов көшесі, 44/7;
М.Ықсанов көшесі, 44/3 Б;
М.Ықсанов көшесі, 44/7 Б.
";
реттік нөмірі 95-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
95
Көпес Ванюшиндердің үйі.
ХІХ ғасырдың соңы.
Қала құрылысы және сәулет
Ғ.Қараш көшесі, 37/1
";
реттік нөмірі 107-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
107
17-ші Қызыл әскерлердің бауырластар зираты. 1919 жыл.
Монументтік өнер құрылыстары
Шаған өзені арқылы өтетін теміржол көпірі
";
реттік нөмірі 108-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
108
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан жауынгерлердің бауырластар зираты. 1941-1945 жылдар.
Монументтік өнер құрылыстары
қалалық зират
";
реттік нөмірі 109-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
109
Жаңа мешіт. 2006 жыл.
Қала құрылысы және сәулет
Абай даңғылы, 92
";
реттік нөмірі 1249-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1249
Ақраб IV (Сасықкөл) қорымы.
Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Ақраб ауылынан оңтүстікке 2 км орналасқан.
GPS: N50°20'42,0"/E52°08'07,8"
";
реттік нөмірі 1346-жолдың мазмұны келесі редакцияда жазылсын:
"
1346
Қоңыр II қорғаны.
Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Өлеңті өзенінің су айырық үстірттің шыңында, Қоңыр ауылынан солтүстік-солтүстік-шығысқа 6 км орналасқан.
GPS: N50°29'02,6"/E53°27'14,1"
";
реттік нөмірі 1388-жолдың орыс тіліндегі мазмұнына өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтіні өзгеріссіз қалады.

улица М.Ихсанова, 44/7;
улица М.Ихсанова, 44/3 Б;
улица М.Ихсанова, 44/7 Б.
";
содержание строки под номером 95 изложить в следующей редакции:
"
95
Дом купцов Ванюшинных. Конец ХІХ века.
Градостроительства и архитектуры
улица Г.Караша, 37/1
";
содержание строки под номером 107 изложить в следующей редакции:
"
107
Братская могила 17-ти красноармейцев. 1919 год.
Сооружение монументального искусства
Железнодорожный мост через реку Чаган
";
содержание строки под номером 108 изложить в следующей редакции:
"
108
Братская могила воинам, погибшим в годы Великой Отечественной войны. 1941-1945 годы.
Сооружение монументального искусства
городское кладбище
";
содержание строки под номером 109 изложить в следующей редакции:
"
109
Новая мечеть.2006 год.
Градостроительства и архитектуры
проспект Абая, 92
";
в содержание строки под номером 1249 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
";
в содержание строки под номером 1346 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
";
содержание строки под номером 1388 изложить в следующей редакции:
"
1388
Остатки сооружения.
Эпоха средневековья.
Археология
Расположен северо-восточнее озера Шалкар у слияния рек Анкаты и Караганды на правом западном берегу реки Анкаты.
GPS: N50°37'06,5"/E51°48'56,4"
".