"Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініштердің нысандарын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2024 жылғы 4 қаңтардағы № 3-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 5 қаңтарда № 33883 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініштердің нысандарын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11074 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 5-1 жолымен толықтырылсын:
"
5-1
Тауарды сатып алу немесе өндіру немесе аулау немесе өсіру немесе өндірісі заңдылығын растау
тауар өндіру немесе аулау немесе өсіру немесе өндірісі жүзеге асырылған мүше мемлекеттің қортынды беруге уәкілетті органымен берілген қортынды (рұқсаттама құжат)
тауар өндіру немесе аулау немесе өсіру немесе өндірісі жүзеге асырылған мемлекеттің
аумағы болып табылмайтын мүше мемлекеттің аумағынан экспортталған жағдайда
";
реттік нөмірі 36-жол келесі редакцияда жазылсын:
"
36
Балықтарды және басқа су жануарларын иеленудің, аулаудың шығу тегінің заңдылығын растау
Ауланған жері туралы анықтама
Балықтарды және басқа да су жануарларын экспорттау кезінде
Балықтар мен басқа да су жануарларын сатып алуды растайтын шарт, шарт жасасу сәтінде қолданыста болған аулаудың шығу тегі туралы анықтама
Басқа жеке және заңды тұлғалармен экспортталған кезде
";
реттік нөмірі 38-жол келесі редакцияда жазылсын: "
38
Балықтардың және басқа су жануарларын сатып алудың (аулаудың) заңдылығын растау
Ауланған жері туралы анықтама
Балықтарды және басқа да су жануарларын экспорттау кезінде
Балықтар мен басқа да су жануарларын сатып алуды растайтын шарт, шарт жасасу сәтінде қолданыста болған аулаудың шығу тегі туралы анықтама
Басқа жеке және заңды тұлғалармен экспортталған кезде
";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров, перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложения к лицензии"
Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 4 января 2024 года № 3-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2024 года № 33883
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров, перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложения к лицензии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11074) следующие изменения и дополнения:
в Квалификационных требованиях, предъявляемых к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров и перечень документов, подтверждающих соответствие им, утвержденных указанным приказом:
дополнить строкой, порядковый номер 5-1 следующего содержания:
"
5-1
Подтверждение законности приобретения или добычи или вылова или выращивания или производства товара
заключение (разрешительный документ) выданное уполномоченным на выдачу заключений органом государства-члена, на территорий которого осуществлена добыча или вылов или выращивание или производство товара
в случае экспорта с территории государства-члена, не являющегося государством, на территории которого осуществлены добыча или вылов или выращивание или производство товара
";
строку, порядковый номер 36 изложить в следующей редакции:
"
36
Подтверждение законности владения, происхождения вылова рыб и других водных животных
Справка о происхождении вылова
В случае экспорта рыб и других водных животных
Договор подтверждающий приобретения рыб и других водных животных, справка о происхождении вылова, действующая на момент заключения договора
В случае экспорта другими физическими и юридическими лицами
";
строку, порядковый номер 38 изложить в следующей редакции:
"
38
Подтверждение законности приобретения (вылова) рыб и других водных животных
Справка о происхождении вылова
В случае экспорта рыб и других водных животных
Договор подтверждающий приобретения рыб и других водных животных, справка о происхождении вылова, действующая на момент заключения договора
В случае экспорта другими физическими и юридическими лицами
";

мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 және 81-жолдарымен толықтырылсын:
"
Экспортына және (немес) импортына айрықша құқық берілген тауарлардың экспорты және импорты кезінде
73
Лицензияны алу ниеттерін растау
Еуразиялық экономикалық комиссиясы Алқасының тиісті шешімімен бекітілген тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру туралы өтінішті ресімдеу және мұндай лицензияны ресімдеу туралы нұсқаулыққа сәйкес толтырылған және ресімделген лицензия беру туралы өтініші немесе өтініштің электрондық көшірмесі
74
Тараптардың сыртқы сауда қызметін жүзеге асыру ниеттерін растау
Сыртқы сауда шартының (келісімшартының), қосымшаның және (немесе) оған толықтырудың көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжаттың көшірмесі
75
Тиісті қызмет түрін жүзеге асыруға арналған рұқсат
Егер қызметтің мұндай түрі тауарға қатысты Еуразиялық Экономикалық Одақтың кедендік аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымына байланысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі немесе лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға лицензияның болуы туралы мәлімет
76
Тауарды өндіру немесе аулау немесе өсіру немесе өндірісі заңдылығын растау
Тауарды өндіру немесе аулау немесе өсіру немесе өндірісінің заңдылығын куәландыратын құжаттардың көшірмелері
Көмірдің жекелеген түрлері экспортталған жағдайда
77
Тауардың шығарылған елі туралы куәландырушы құжат
"СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы куәлік
Тыңайтқыштардың жекелеген түрлері экспортталған жағдайда
Сандық шектеулер (квоталар) енгізілген тауарларды экспорттау кезінде
78
Лицензияны алу ниеттерін растау
Еуразиялық экономикалық комиссиясы Алқасының тиісті шешімімен бекітілген тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру туралы өтінішті ресімдеу және мұндай лицензияны ресімдеу туралы нұсқаулыққа сәйкес толтырылған және ресімделген лицензия беру туралы өтініші немесе өтініштің электрондық көшірмесі
79
Тараптардың сыртқы сауда қызметін жүзеге асыру ниеттерін растау
Сыртқы сауда шартының (келісімшартының), қосымшаның және (немесе) оған толықтырудың көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжаттың көшірмесі
80
Тиісті қызмет түрін жүзеге асыруға арналған рұқсат
Егер қызметтің мұндай түрі тауарға қатысты Еуразиялық Экономикалық Одақтың кедендік аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымына байланысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі немесе лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға лицензияның болуы туралы мәлімет
81
Тауарды өндіру немесе аулау немесе өсіру немесе өндірісі заңдылығын немесе сатып алу растау
Тауарды өндіру немесе аулау немесе өсіру немесе өндірісінің немесе сатып алудың заңдылығын куәландыратын құжаттар көшірмелері
".

дополнить строками, порядковые номера 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 и 81 следующего содержания:
"
При экспорте и (или) импорте товаров, на экспорт и (или) импорт которых предоставлено исключительное право
73
Подтверждение намерения получения лицензии
Заявление о выдаче лицензии, заполненное и оформленное в соответствии с инструкцией об оформлении заявления на выдачу лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии, утвержденной соответствующим решением Коллегии Евразийской экономической комиссии или электронная копия заявления
74
Подтверждение намерения сторон на осуществление внешнеторговой деятельности
Копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон
75
Разрешение на осуществление соответствующего вида деятельности
Копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности или сведения о наличии лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на таможенной территории Евразийского экономического союза
76
Подтверждение законности добычи или вылова или выращивания или производства товара
Копии документов, удостоверяющих законность добычи или вылова или выращивания или производства товара
В случае экспорта отдельных видов углей
77
Документ, свидетельствующий о стране происхождения товара
Сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ"
В случае экспорта отдельных видов удобрений
При экспорте товаров, в отношений которых установлены количественные ограничений (квоты)
78
Подтверждение намерения получения лицензии
Заявление о выдаче лицензии, заполненное и оформленное в соответствии с инструкцией об оформлении заявления на выдачу лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии, утвержденной соответствующим решением Коллегии Евразийской экономической комиссии или электронная копия заявления
79
Подтверждение намерения сторон на осуществление внешнеторговой деятельности
Копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон
80
Разрешение на осуществление соответствующего вида деятельности
Копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности или сведения о наличии лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на таможенной территории Евразийского экономического союза
81
Подтверждение законности добычи или вылова или выращивания или производства или приобретения товара
Копии документов, удостоверяющих законность добычи или вылова или выращивания или производства или приобретения товара
".

2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сыртқы сауда қызметі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрі
А. Шаккалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғарғы білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар министрлігі

2. Департаменту внешнеторговой деятельности Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр торговли и
интеграции Республики Казахстан
А. Шаккалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан