Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 26 маусымдағы № 80, Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2020 жылғы 29 маусымдағы № 199 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 14 шілдедегі № 675 бірлескен бұйрығымен бекітілген прокуратура органдарына, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке және экономикалық тергеу қызметіне кіретін адамдар үшін алғашқы кәсіптік даярлыққа іріктеудің және оны өткізу шарттарының, сондай-ақ оларды алғашқы кәсіптік даярлықтан шығару негіздерінің қағидаларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2024 жылғы 31 қаңтардағы № 15, Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2024 жылғы 1 ақпандағы № 32 және Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2024 жылғы 1 ақпандағы № 1 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 2 ақпанда № 33966 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 26 маусымдағы № 80, Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2020 жылғы 29 маусымдағы № 199 және Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2020 жылғы 14 шілдедегі № 675 "Прокуратура органдарына, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке және экономикалық тергеу қызметіне кіретін адамдар үшін алғашқы кәсіптік даярлыққа іріктеудің және оны өткізу шарттарының, сондай-ақ оларды алғашқы кәсіптік даярлықтан шығару негіздерінің қағидаларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20984 болып тіркелген) бірлескен бұйрығына келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Прокуратура органдарына, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке және экономикалық тергеу қызметіне кіретін адамдар үшін алғашқы кәсіптік даярлыққа іріктеудің және оны өткізу шарттарының, сондай-ақ оларды алғашқы кәсіптік даярлықтан шығару негіздерінің қағидаларында, көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген:
15-тармақтағы екінші және үшінші бөліктер алынып тасталсын;
25-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Денсаулық жағдайы бойынша қызмет өткеруге жарамсыз деп танылған, психофизиологиялық сараптаманың теріс нәтижелерін алған кандидат одан әрі іріктеу кезеңдеріне жіберілмейді.";
келесі мазмұндағы 28-1-тармақпен толықтырылсын:
"28-1. Емтихан комиссияларының, сондай-ақ апелляциялық комиссияның жұмыс тәртібі мен құрамын қалыптастыру Академия ректорының бұйрығымен анықталады.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в Правила отбора на первоначальную профессиональную подготовку и условия ее прохождения для лиц, поступающих на службу в органы прокуратуры, антикоррупционную службу и службу экономических расследований, а также основания их отчисления от первоначальной профессиональной подготовки, утвержденные совместным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 июня 2020 года № 80, Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 29 июня 2020 года № 199 и Министра финансов Республики Казахстан от 14 июля 2020 года № 675
Совместный приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 января 2024 года № 15, Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 1 февраля 2024 года № 32 и Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 1 февраля 2024 года № 1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 февраля 2024 года № 33966
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 июня 2020 года № 80, Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 29 июня 2020 года № 199 и Министра финансов Республики Казахстан от 14 июля 2020 года № 675 "Об утверждении Правил отбора на первоначальную профессиональную подготовку и условия ее прохождения для лиц, поступающих на службу в органы прокуратуры, антикоррупционную службу и службу экономических расследований, а также основания их отчисления от первоначальной профессиональной подготовки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20984) следующие изменения и дополнения:
в Правилах отбора на первоначальную профессиональную подготовку и условиях ее прохождения для лиц, поступающих на службу в органы прокуратуры, антикоррупционную службу и службу экономических расследований, а также основания их отчисления от первоначальной профессиональной подготовки, утвержденных указанным совместным приказом:
в пункте 15 части вторую и третью исключить;
часть вторую пункта 25 изложить в следующей редакции:
"Кандидат, признанный негодным по состоянию здоровья к прохождению службы, получивший отрицательные результаты психофизиологического освидетельствования, к дальнейшим этапам отбора не допускается.";
дополнить пунктом 28-1 следующего содержания:
"28-1. Порядок работы и формирования составов экзаменационных комиссий, а также апелляционной комиссии определяется приказом ректора Академии.";
пункт 47 изложить в следующей редакции:

"47. Прокуратура органдарына, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке, экономикалық тергеу қызметіне кіретін тыңдаушылар үшін Академияда оқудан өту мерзімі – бес айды құрайды.";
келесі мазмұндағы 47-1-тармақпен толықтырылсын:
"47-1. Білім беру процесінің нысаны, тәртібі мен мазмұны Академия ректорының бұйрығымен анықталады.";
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Прокуратура органдарына, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке, экономикалық тергеу қызметіне кіретін тыңдаушылар үшін тағылымдамадан өту мерзімі – бір айға дейін.";
59-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"59. Қорытынды емтиханның нысаны, тәртібі мен мазмұны Академия ректорының бұйрығымен анықталады.".
2. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының қызметін ұйымдастыруға жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасарына, Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының орынбасарына, Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасы
А. Жұмағали
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы
Ж. Элиманов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов

"47. Срок прохождения обучения в Академии для слушателей, поступающих в органы прокуратуры, антикоррупционную службу и службу экономических расследований составляет пять месяцев.";
дополнить пунктом 47-1 следующего содержания:
"47-1. Форма, порядок и содержание образовательного процесса определяется приказом ректора Академии";
пункт 52 изложить в следующей редакции:
"52. Срок стажировки для слушателей, поступающих в органы прокуратуры, антикоррупционную службу и службу экономических расследований составляет до одного месяца.";
пункт 59 изложить в новой редакции:
"59. Форма, порядок и содержание выпускного экзамена определяется приказом ректора Академии.".
2. Генеральной прокуратуре Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан, курирующего организацию деятельности Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, на первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба), на заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
__________ А. Жұмағали
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
__________ Ж. Элиманов
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
__________Б. Асылов