"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары айналымы саласында екінші санаттағы рұқсат беру талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 22 қыркүйектегі № 637 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2024 жылғы 1 наурыздағы № 199 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 6 наурызда № 34119 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары айналымы саласында екінші санаттағы рұқсат беру талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 22 қыркүйектегі № 637 (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 21281 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
""Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 2-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беру кезіндегі рұқсат беру талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде:
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3.
Қару мен оның патрондарына рұқсаты бар адамдарда қылмыс жасағаны үшін заңда белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болмауы, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлiмi бабының тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiнің мерзiмі өткенге дейiн ақталмайтын негiздер бойынша қылмыстық жауаптылықтан босатылған, Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 462, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық бір жыл ішінде қайталап жасалған, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 287 (бірінші бөлігінде), 288 (төртінші бөлігінде), 289, 296 (бірінші, екінші және үшінші бөліктерінде), 389 (бірінші және екінші бөліктерінде)-баптарында көзделген қылмыстық теріс қылық және Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 73, 73-1, 73-2, 453, 461, 476, 477, 478 және 488-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны бойынша соттылығының жоқтығы.
Экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептерінде қаруға рұқсаты бар адамдар туралы мәліметтердің жоқтығы
Құжат ұсынылмайды
Қару мен оның патрондарына рұқсаты бар адамдарда шетелдік азаматтарды қоспағанда соттылықтың болуы немесе болмауы туралы мәліметтерді ішкі істер органдарының қызметкері Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ақпараттық жүйесінен алады.
Жарамдылық мерзімдері өтпеген құжаттар топтамасын өтініш беруші ұсынғаннан кейін құжаттарды қараушы ішкі істер органдарының қызметкері экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептерінде қаруға рұқсаты бар адамдар туралы мәліметтердің бар-жоғы туралы ақпаратты сұратады.
";
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын::
"
8.
Тауарды импорттаушының азаматтық және қызметтік қарудың, оның негізгі (құрамдас) бөлшектері мен патрондарының "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Заңның 12-бабының 1) және 2) тармақшаларын қоспағанда, көрсетілген пайдаланушыларға сататыны туралы кепіл береді
Азаматтық және қызметтік қарулар, оның негізгі (құрама) бөліктері Заңның 12-бабының 1) және 2) тармақшаларын қоспағанда, көрсетілген пайдаланушыларға сататыны туралы кепіл береді
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсат беру кезіндегі рұқсат беру талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4.
Қару мен оның патрондарына рұқсаты бар адамдарда қылмыс жасағаны үшін заңда белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болмауы, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлiмi бабының тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiнің мерзiмі өткенге дейiн ақталмайтын негiздер бойынша қылмыстық жауаптылықтан босатылған, Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 462, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық бір жыл ішінде қайталап жасалған, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 287 (бірінші бөлігінде), 288 (төртінші бөлігінде), 289, 296 (бірінші, екінші және үшінші бөліктерінде), 389 (бірінші және екінші бөліктерінде)-баптарында көзделген қылмыстық теріс қылық және Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 73, 73-1, 73-2, 453, 461, 476, 477, 478 және 488-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны бойынша соттылығының жоқтығы.
Экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептерінде қаруға рұқсаты бар адамдар туралы мәліметтердің жоқтығы
Құжат ұсынылмайды
Қару мен оның патрондарына рұқсаты бар адамдарда алады шетелдік азаматтарды қоспағанда соттылықтың болуы немесе болмауы туралы мәліметтерді ішкі істер органдарының қызметкері Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ақпараттық жүйесінен. Жарамдылық мерзімдері өтпеген құжаттар топтамасын өтініш беруші ұсынғаннан кейін құжаттарды қараушы ішкі істер органдарының қызметкері экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептерінде қаруға рұқсаты бар адамдар туралы мәліметтердің бар-жоғы туралы ақпаратты сұратады.
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсат беру кезіндегі рұқсат беру талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4.
Қару мен оның патрондарына рұқсаты бар адамдарда қылмыс жасағаны үшін заңда белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болмауы, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлiмi бабының тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiнің мерзiмі өткенге дейiн ақталмайтын негiздер бойынша қылмыстық жауаптылықтан босатылған, Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 462, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық бір жыл ішінде қайталап жасалған, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 287 (бірінші бөлігінде), 288 (төртінші бөлігінде), 289, 296 (бірінші, екінші және үшінші бөліктерінде), 389 (бірінші және екінші бөліктерінде)-баптарында көзделген қылмыстық теріс қылық және Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 73, 73-1, 73-2, 453, 461, 476, 477, 478 және 488-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны бойынша соттылығының жоқтығы.
Экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептерінде қаруға рұқсаты бар адамдар туралы мәліметтердің жоқтығы
Құжат ұсынылмайды
Қару мен оның патрондарына рұқсаты бар адамдарда соттылықтың болуы немесе болмауы туралы мәліметтерді ішкі істер органдарының қызметкері Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ақпараттық жүйесінен алады.
Жарамдылық мерзімдері өтпеген құжаттар топтамасын өтініш беруші ұсынғаннан кейін құжаттарды қараушы ішкі істер органдарының қызметкері экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептерінде қаруға рұқсаты бар адамдар туралы мәліметтердің бар-жоғы туралы ақпаратты сұратады.
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсат беру кезіндегі рұқсат беру талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4.
Қару мен оның патрондарына рұқсаты бар адамдарда қылмыс жасағаны үшін заңда белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болмауы, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлiмi бабының тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiнің мерзiмі өткенге дейiн ақталмайтын негiздер бойынша қылмыстық жауаптылықтан босатылған, Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 462, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық бір жыл ішінде қайталап жасалған, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 287 (бірінші бөлігінде), 288 (төртінші бөлігінде), 289, 296 (бірінші, екінші және үшінші бөліктерінде), 389 (бірінші және екінші бөліктерінде)-баптарында көзделген қылмыстық теріс қылық және Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 73, 73-1, 73-2, 453, 461, 476, 477, 478 және 488-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны бойынша соттылығының жоқтығы.
Экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептерінде қаруға рұқсаты бар адамдар туралы мәліметтердің жоқтығы
Құжат ұсынылмайды
Қару мен оның патрондарына рұқсаты бар адамдарда соттылықтың болуы немесе болмауы туралы мәліметтерді ішкі істер органдарының қызметкері Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ақпараттық жүйесінен алады.
Жарамдылық мерзімдері өтпеген құжаттар топтамасын өтініш беруші ұсынғаннан кейін құжаттарды қараушы ішкі істер органдарының қызметкері экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептерінде қаруға рұқсаты бар адамдар туралы мәліметтердің бар-жоғы туралы ақпаратты сұратады.
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру кезіндегі рұқсат беру талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4.
Қару мен оның патрондарына рұқсаты бар адамдарда қылмыс жасағаны үшін заңда белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болмауы, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлiмi бабының тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiнің мерзiмі өткенге дейiн ақталмайтын негiздер бойынша қылмыстық жауаптылықтан босатылған, Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 462, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық бір жыл ішінде қайталап жасалған, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 287 (бірінші бөлігінде), 288 (төртінші бөлігінде), 289, 296 (бірінші, екінші және үшінші бөліктерінде), 389 (бірінші және екінші бөліктерінде)-баптарында көзделген қылмыстық теріс қылық және Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 73, 73-1, 73-2, 453, 461, 476, 477, 478 және 488-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны бойынша соттылығының жоқтығы.
Экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептерінде қаруға рұқсаты бар адамдар туралы мәліметтердің жоқтығы
Құжат ұсынылмайды
Қару мен оның патрондарына рұқсаты бар адамдарда соттылықтың болуы немесе болмауы туралы мәліметтерді ішкі істер органдарының қызметкері Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ақпараттық жүйесінен алады.
Жарамдылық мерзімдері өтпеген құжаттар топтамасын өтініш беруші ұсынғаннан кейін құжаттарды қараушы ішкі істер органдарының қызметкері экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептерінде қаруға рұқсаты бар адамдар туралы мәліметтердің бар-жоғы туралы ақпаратты сұратады.
".

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 сентября 2020 года № 637 "Об утверждении разрешительных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им при выдаче разрешений второй категории в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 марта 2024 года № 199. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 марта 2024 года № 34119
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 сентября 2020 года № 637 "Об утверждении разрешительных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им при выдаче разрешений второй категории в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21281) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в разрешительных требованиях и перечне документов, подтверждающих соответствие им при выдаче заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"
3.
Отсутствие не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления, освобождения от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан, совершения повторно в течение года административного правонарушения, предусмотренного статьями 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 462, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, совершения уголовного проступка, предусмотренного статьями 287 (частью первой), 288 (частью четвертой), 289, 296 (частью первой, второй и третьей), 389 (частями первой и второй) Уголовного кодекса Республики Казахстан и административного правонарушения, предусмотренного статьями 73, 73-1, 73-2, 453, 461, 476, 477, 478 и 488 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях у лиц, имеющих доступ к оружию и патронам к нему.
Отсутствие сведений о лицах имеющих доступ к оружию, в учетах органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью
Документ не представляется
Сведения о наличии либо отсутствии судимости у лиц, имеющих доступ к оружию и патронам к нему, сотрудник органов внутренних дел получает из информационной системы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан за исключением иностранных граждан. Информация о наличии или отсутствии сведений о лицах имеющих доступ к оружию, в учетах органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью запрашиваются сотрудником органов внутренних дел, рассматривающим документы, после подачи заявителем полного пакета документов с не истекшим сроком действия
";
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"
8.
Гарантийного письма импортера товара о том, что гражданское и служебное оружие, его основные (составные) части и патроны к нему, будут реализованы пользователям, указанным в статье 12 Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия" (далее – Закон), за исключением подпунктов 1) и 2)
Гарантийное письмо импортера товара о том, что гражданское и служебное оружие, его основные (составные) части и патроны к нему, будут реализованы пользователям, указанным в статье 12 Закона, за исключением подпунктов 1) и 2)
";
в разрешительных требованиях и перечне документов, подтверждающих соответствие им при выдаче разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4.
Отсутствие не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления, освобождения от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан, совершения повторно в течение года административного правонарушения, предусмотренного статьями 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 462, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, совершения уголовного проступка, предусмотренного статьями 287 (частью первой), 288 (частью четвертой), 289, 296 (частью первой, второй и третьей), 389 (частями первой и второй) Уголовного кодекса Республики Казахстан и административного правонарушения, предусмотренного статьями 73, 73-1, 73-2, 453, 461, 476, 477, 478 и 488 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях у лиц, имеющих доступ к оружию и патронам к нему.
Отсутствие сведений о лицах имеющих доступ к оружию, в учетах органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью
Документ не представляется
Сведения о наличии либо отсутствии судимости у лиц, имеющих доступ к оружию и патронам к нему, сотрудник органов внутренних дел получает из информационной системы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан за исключением иностранных граждан. Информация о наличии или отсутствии сведений о лицах имеющих доступ к оружию, в учетах органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью запрашиваются сотрудником органов внутренних дел, рассматривающим документы, после подачи заявителем полного пакета документов с не истекшим сроком действия
";
в разрешительных требованиях и перечне документов, подтверждающих соответствие им при выдаче разрешения физическим и юридическим лицам на хранение, хранение и ношение гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4.
Отсутствие не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления, освобождения от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан, совершения повторно в течение года административного правонарушения, предусмотренного статьями 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 462, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, совершения уголовного проступка, предусмотренного статьями 287 (частью первой), 288 (частью четвертой), 289, 296 (частью первой, второй и третьей), 389 (частями первой и второй) Уголовного кодекса Республики Казахстан и административного правонарушения, предусмотренного статьями 73, 73-1, 73-2, 453, 461, 476, 477, 478 и 488 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях у лиц, имеющих доступ к оружию и патронам к нему.
Отсутствие сведений о лицах имеющих доступ к оружию, в учетах органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью
Документ не представляется
Сведения о наличии либо отсутствии судимости у лиц, имеющих доступ к оружию и патронам к нему, сотрудник органов внутренних дел получает из информационной системы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан. Информация о наличии или отсутствии сведений о лицах имеющих доступ к оружию, в учетах органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью запрашиваются сотрудником органов внутренних дел, рассматривающим документы, после подачи заявителем полного пакета документов с не истекшим сроком действия
";
в разрешительных требованиях и перечне документов, подтверждающих соответствие им при выдаче разрешения физическим и юридическим лицам на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4.
Отсутствие не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления, освобождения от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан, совершения повторно в течение года административного правонарушения, предусмотренного статьями 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 462, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, совершения уголовного проступка, предусмотренного статьями 287 (частью первой), 288 (частью четвертой), 289, 296 (частью первой, второй и третьей), 389 (частями первой и второй) Уголовного кодекса Республики Казахстан и административного правонарушения, предусмотренного статьями 73, 73-1, 73-2, 453, 461, 476, 477, 478 и 488 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях у лиц, имеющих доступ к оружию и патронам к нему.
Отсутствие сведений о лицах имеющих доступ к оружию, в учетах органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью
Документ не представляется
Сведения о наличии либо отсутствии судимости у лиц, имеющих доступ к оружию и патронам к нему, сотрудник органов внутренних дел получает из информационной системы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан. Информация о наличии или отсутствии сведений о лицах имеющих доступ к оружию, в учетах органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью запрашиваются сотрудником органов внутренних дел, рассматривающим документы, после подачи заявителем полного пакета документов с не истекшим сроком действия
";
в разрешительных требованиях и перечне документов, подтверждающих соответствие им при выдаче разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4.
Отсутствие не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления, освобождения от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан, совершения повторно в течение года административного правонарушения, предусмотренного статьями 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 462, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, совершения уголовного проступка, предусмотренного статьями 287 (частью первой), 288 (частью четвертой), 289, 296 (частью первой, второй и третьей), 389 (частями первой и второй) Уголовного кодекса Республики Казахстан и административного правонарушения, предусмотренного статьями 73, 73-1, 73-2, 453, 461, 476, 477, 478 и 488 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях у лиц, имеющих доступ к оружию и патронам к нему.
Отсутствие сведений о лицах имеющих доступ к оружию, в учетах органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью
Документ не представляется
Сведения о наличии либо отсутствии судимости у лиц, имеющих доступ к оружию и патронам к нему, сотрудник органов внутренних дел получает из информационной системы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан. Информация о наличии или отсутствии сведений о лицах имеющих доступ к оружию, в учетах органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью запрашиваются сотрудником органов внутренних дел, рассматривающим документы, после подачи заявителем полного пакета документов с не истекшим сроком действия
".

2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
Е. Саденов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі

2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Саденов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство туризма и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан