Қазақстан Республикасы Премьер - Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2013 жылғы 24 қыркүйектегі № 239/НҚ "Ауылдық елді-мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуының мониторингі мен талдауын жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2024 жылғы 30 сәуірдегі № 20 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 2 мамырда № 34322 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Премьер - Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2013 жылғы 24 қыркүйектегі № 239/НҚ "Ауылдық елді-мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуының мониторингі мен талдауын жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8851 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынандай редакцияда жазылсын:
"Жергілікті атқарушы органдардың ауылдық елді-мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына мониторинг (скрининг) жүргізу туралы Нұсқаулықты бекіту туралы";
кіріспесі мынандай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 132) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынандай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған жергілікті атқарушы органдардың ауылдық елді-мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына мониторинг (скрининг) жүргізу туралы Нұсқаулық бекітілсін";
Осы бұйрықпен бекітілген, ауылдық елді мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуының мониторингі мен талдауын жүзеге асыру жөніндегі Нұсқаулық осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Өңірлік даму департаменті:
1) ауылдық елді-мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуының мониторингі мен талдауын жүзеге асыру жөнінде қажетті шаралар қабылдасын;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра регионального развития Республики Казахстан от 24 сентября 2013 года № 239/ОД "Об утверждении инструкции по осуществлению мониторинга и анализа социально-экономического развития сельских населенных пунктов"
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 апреля 2024 года № 20. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2024 года № 34322
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра регионального развития Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 239/ОД "Об утверждении инструкции по осуществлению мониторинга и анализа социально-экономического развития сельских населенных пунктов" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8851) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Инструкции о проведении местными исполнительными органами мониторинга (скрининга) социально-экономического развития сельских населенных пунктов";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", подпунктом 132) пункта 15 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о проведении местными исполнительными органами мониторинга (скрининга) социально-экономического развития сельских населенных пунктов";
Инструкцию по осуществлению мониторинга и анализа социально-экономического развития сельских населенных пунктов, утверждҰнную указанным приказом изложить в редакции согласно приложению, к настоящему приказу.
2. Департаменту регионального развития Министерства национальной экономики Республики Казахстан:
1) принять необходимые меры по осуществлению мониторинга (скрининга) социально-экономического развития сельских населенных пунктов;
2) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің м.а.
Т. Жаксылыков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
м.а. 2024 жылғы 30 сәуірдегі
№ 20 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары–
Қазақстан Республикасы
Өңірлік даму министрінің
2013 жылғы 24 қыркүйектегі
№239/НҚ бұйрығымен
бекітілген
Жергілікті атқарушы органдардың ауылдық елді мекендердің әлеуметтік- экономикалық дамуына мониторинг (скрининг) жүргізу туралы нұсқаулық
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы жергілікті атқарушы органдардың ауылдық елді мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына мониторинг (скрининг) жүргізу туралы нұсқаулығы (бұдан әрі – Нұсқаулық) "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі №1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Ережесінің 15-тармағының 132) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Әлеуметтік-экономикалық даму мониторингі (бұдан әрі - Мониторинг) ауылдық елді мекендердің (бұдан әрі - АЕМ) әлеуметтік–экономикалық дамуына талдау жүргізу мақсатында жыл сайын жүзеге асырылады және "Ауылдық елді мекендерді айқындау үшін өлшемшарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 қыркүйектегі № 81 бұйрығына сәйкес даму әлеуеті бар ауылдарды айқындауда пайдаланылады (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19394 болып тіркелген) (бұдан әрі – Өлшемшарттар).
3. Жергілікті атқарушы органдар (бұдан әрі – ЖАО) өңірлік даму саласындағы орталық уәкілетті органмен келісім бойынша АЕМ-нің әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымына мониторингті жүзеге асырады және оның негізінде Өлшемшарттарға сәйкес олардың даму әлеуетін айқындайды.
2-тарау. Мониторингті жүзеге асыру үшін ақпарат көздері
4. Мониторингті жүзеге асыру үшін ақпарат көздері мыналар болып табылады:
1) жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың деректері;
2) ЖАО-дан алынған ақпараттар;
3) ведомстволық статистикалық байқаулар деректері.
3-тарау. Мониторинг жүргізу бойынша ақпарат дайындау және ұсыну тәртібі
5. Мониторинг бойынша ақпарат осы Нұсқаулыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес АЕМ әлеуметтік-экономикалық дамуының мониторингі нысандарының (бұдан әрі – Мониторинг нысандары) негізінде қалыптастырылады.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. Министра национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Жаксылыков
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентство по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение к приказу
и.о. министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 апреля 2024 года № 20
Утверждена
приказом Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
- Министра регионального развития
Республики Казахстан
от 24 сентября 2013 года
№ 239/ОД
Инструкция о проведении местными исполнительными органами мониторинга (скрининга) социально-экономического развития сельских населенных пунктов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая инструкция о проведении местными исполнительными органами мониторинга (скрининга) социально-экономического развития сельских населенных пунктов (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 132) пункта 15 Положения Министерства национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года №1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан".
2. Мониторинг социально-экономического развития (далее – Мониторинг) осуществляется ежегодно с целью проведения анализа социально-экономического развития сельских населенных пунктов (далее – СНП) и используется в определении сел с потенциалом развития в соответствии с приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 сентября 2019 года № 81 "Об утверждении критериев для определения сельских населенных пунктов" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19394) (далее – Критерии).
3. Местными исполнительными органами (далее – МИО) по согласованию с центральным уполномоченным органом в сфере регионального развития осуществляется мониторинг, социальной и инженерной инфраструктуры СНП и на его основе определяется потенциал их развития в соответствии с Критериями.
Глава 2. Источники информации для осуществления Мониторинга
4. Источниками информации для осуществления Мониторинга являются:
1) данные общегосударственных статистических наблюдений;
2) информация, полученная от МИО;
3) данные ведомственных статистических наблюдений.
Глава 3. Порядок составления и предоставления информации по проведению Мониторинга
5. Информация по Мониторингу формируется на основе форм мониторинга социально-экономического развития СНП (далее – Формы мониторинга) согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 к настоящей Инструкции.

1. Осы түсініктеме агроөнеркәсіптік кешен субъектілері туралы мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі – Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымды тұлға, оның басшысы қол қояды және мөрмен расталады.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен бойынша (бұдан әрі – АЕМ) мынадай түрде толтырылады:
1–бағанда - әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық Жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес әрбір АЕМ коды көрсетіледі;
2-4 бағандарда - ӘАОЖ әйкес ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтің, ауылдың немесе кенттің, АЕМ-нің толық атауы көрсетіледі
5-7 бағандарда - елді мекеннің мәртебесі, халық саны және ауыл аулаларының саны көрсетіледі;
8-24 бағандарда - ұйымдық құқықтық нысандардың түрлері бойынша және нақты АЕМ-дегі салалар бөлінісінде шаруашылық жүргізуші субъектілердің жалпы саны көрсетіледі;
25-26 бағанда - нақты АЕМ-нің әлеуметтік-экономикалық дамуына тікелей байланысты ірі (базалық) кәсіпорынның атауы және жұмыскерлер саны көрсетіледі;
27-39 бағандарда – ірі-қара мал (оның ішінде сиыр), жылқы, қой және ешкі, шошқа, түйе бөлінісіндегі мал басының саны, сондай-ақ шаруашылық бойынша кітаптың деректері бойынша барлық түрдегі құстардың саны көрсетіледі;
40-44 бағандарда – ірі-қара мал (оның ішінде сиыр), жылқы, қой мен ешкі, шошқа, түйе бөлінісінде мал басын (басына теңге) өткізгені үшін баға көрсетіледі;
45–бағанда - формула бойынша ірі қара малдың есебі көрсетіледі, ірі-қара малдың жалпы саны 5 жылға көбейтіледі (ауыл шаруашылығы шеңберінде орташа өмір сүру мерзімі) және бір мал басын өткізу бағасына бөлінеді;
46-бағанда - формула бойынша жылқылардың есебі көрсетіледі, жылқылардың жалпы саны 5 жылға көбейтіледі (ауыл шаруашылығы шеңберінде орташа өмір сүру мерзімі) және бір мал басын өткізу бағасына бөлінеді;
47-бағанда - формула бойынша қой мен ешкінің есебі көрсетіледі, қой мен ешкінің жалпы саны 3 жылға көбейтіледі (ауыл шаруашылығы шеңберінде орташа өмір сүру мерзімі) және бір мал басын өткізу бағасына бөлінеді;
48-бағанда - формула бойынша шошқалардың есебі көрсетіледі, шошқалардың жалпы саны 3 жылға көбейтіледі (ауыл шаруашылығы шеңберіндегі орташа өмір сүру мерзімі) және бір мал басын сату бағасына бөлінеді;
49-бағанда - формула бойынша түйелердің есебі көрсетіледі, түйелердің жалпы саны 5 жылға көбейтіледі (ауыл шаруашылығы шеңберіндегі орташа өмір сүру мерзімі) және бір мал басын өткізу бағасына бөлінеді;
50-бағанда - мал шаруашылығы саласынан түсетін барлық кірістер (малдың барлық түрінен түсетін кірістер сомасы) көрсетіледі;

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений о субъектах агропромышленного комплекса (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа, села или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графах 5-7 – указывается статус населенного пункта, численность населения и количество сельских дворов;
в графах 8-24 – указывается общее количество хозяйствующих субъектов по типам организационных правовых форм и в разрезе отраслей, находящихся в конкретном СНП;
в графе 25-26 – указывается наименование крупного (базового) предприятия и численность работников, которое непосредственно связано с социально-экономическим развитием конкретного СНП;
в графах 27-39 – указывается количество поголовья скота в разрезе крупного рогатого скота (в том числе коровы), лошадей, овцы и козы, свиньи, верблюды, а также количество птиц всех видов по данным похозяйственной книги;
в графах 40-44 – указывается цена за реализацию поголовья скота (тенге за голову) в разрезе крупного рогатого скота (в том числе коровы), лошадей, овцы и козы, свиньи, верблюды;
в графе 45 – указывается расчет крупного рогатого скота по формуле, общее количество крупного рогатого скота умножается на 5 лет (средний срок жизни в рамках сельского хозяйства) и делится на цену реализации одного поголовья скота;
в графе 46 – указывается расчет лошадей по формуле, общее количество лошадей умножается на 5 лет (средний срок жизни в рамках сельского хозяйства) и делится на цену реализации одного поголовья скота;
в графе 47 – указывается расчет овец и коз по формуле, общее количество овец и коз умножается на 3 года (средний срок жизни в рамках сельского хозяйства) и делится на цену реализации одного поголовья скота;
в графе 48 – указывается расчет свиней по формуле, общее количество свиней умножаем на 3 года (средний срок жизни в рамках сельского хозяйства) и делится на цену реализации одного поголовья скота;
в графе 49 – указывается расчет верблюдов по формуле, общее количество верблюдов умножается на 5 лет (средний срок жизни в рамках сельского хозяйства) и делится на цену реализации одного поголовья скота;
в графе 50 – указывается всего доходов от отрасли животноводства (сумма доходов от всех видов скота);

51-53 бағандарда - өсімдік шаруашылығы өнімінің бағасы (тоннасына теңге) көрсетіледі;
54-56 бағандарда - шаруашылық бойынша кітаптың деректері бойынша астық, майлы, бақша дақылдарының көлемі бөлінісінде өсімдік шаруашылығы өнімінің саны көрсетіледі;
57-бағанда - өсімдік шаруашылығы өнімдерінің барлық түрлері (астық, майлы және бақша дақылдары) бойынша өнім көлемі көрсетіледі;
58-бағанда - формула бойынша дәнді дақылдардың есебі көрсетіледі, дәннің жалпы көлемі дәнді дақылдарды өткізу бағасына көбейтіледі;
59–бағанда - формула бойынша майлы дақылдардың есебі көрсетіледі, майлы дақылдардың жалпы көлемі майлы дақылдарды өткізу бағасына көбейтіледі;
60-бағанда - бақша дақылдарының есебі формула бойынша көрсетіледі, бақша дақылдарының жалпы көлемі бақша дақылдарын өткізу бағасына көбейтіледі;
61-бағанда - өсімдік шаруашылығы саласынан түсетін барлық кірістер (дақылдардың барлық түрлерінен түсетін кірістердің сомасы) көрсетіледі;
62-бағанда - мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы салаларынан түсетін жалпы кірістер (кірістер сомасы) көрсетіледі;
63-67 бағандарда - нақты АЕМ-дегі өңдеу цехтарының жалпы саны көрсетіледі;
68-70-бағандарда - нақты АЕМ-дегі тіркелген ауыл шаруашылығы техникасының саны көрсетіледі;
71-78 бағандарда - сауда, тұрмыстық қызмет көрсету, қоғамдық тамақтандыру салаларына бөлінетін қызмет көрсету саласы объектілерінің жалпы саны және онда жұмыспен қамтылған адамдардың саны көрсетіледі;
79-80 бағандарда - тұрғын үй қорының жалпы ауданы және 1 адамның тұрғын үймен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
81-85 бағандарда - АЕМ-нің әлеуетті өткізу нарықтарынан (облыс орталығынан, аудан орталығынан, ауылдық округ орталығынан, теміржол станциясынан, жақын маңдағы қаладан) қашықтығы көрсетіледі;
86–бағанда - АЕМ бойынша Ескертпе көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
ӘАОЖ - әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуіші.
Жергілікті атқарушы
органдардың ауылдық
елді мекендердің әлеуметтік-
экономикалық дамуына
мониторинг (скрининг)
жүргізу туралы нұсқаулыққа
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Жер ресурстары және ирригациялық (суармалы) жүйелер туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2-ЖРИЖ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: 1 мамырға дейін
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша код (ӘАОЖ)
Аудан атауы
Кенттік / ауылдық округтің атауы
Елді мекеннің атауы
Даму әлеуеті
Халық саны
Аумақтың жалпы ауданы, гектар
оның ішінде
Ауылдық елді мекендердің жерлері, гектар
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
оның ішінде
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер, гектар
барлығы
олардың ішінде
егістік
шабындық
жайылымдар
барлығы
бонитеттің орташа балы
оның ішінде суармалы
барлығы
оның ішінде
табиғи жайылымдар
жем-шөп дақылдарының дақылдары (егілген)
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
оның ішінде
ирригациялық (суармалы) жүйелерінің болуы
Барлық егіс алаңы-барлығы, гектар
Ескеррту
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер, гектар
Қордың және арнайы жер қорының жерлері, гектар
Басқа жерлер (өнеркәсіп жерлері, ерекше қорғалатын жерлер, орман және су қоры, сондай-ақ қалалардың жерлері), гектар
олардың ішінде
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлердің топырақтарының тұздану деңгейі, пайыз
олардың ішінде
бар
әрекет етеді/әрекет етпейді
басқалары (тыңайған жер және тағы басқа)
барлығы
егістік
шабындықтар
жайылымдар
басқалары (тыңайған жер және тағы басқа)
барлығы
бонитеттің орташа балы
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Басшы       (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), қолы)       Мөр орны
(ұйымның атауы)
Жауапты
орындаушы             (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), қолы)       Телефон:
(бөлімнің атауы)
"Жер ресурстары және ирригациялық (суармалы) жүйелер туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

в графах 51-53 – указывается цена продукции растениеводства (тенге за тонну);
в графах 54-56 – указывается количество продукции растениеводства в разрезе объемов зерна, масличных, бахчевых по данным похозяйственной книги;
в графе 57 – указывается объем урожая по всем видам продукции растениеводства (зерна, масличных и бахчевых);
в графе 58 – указывается расчет зерновых культур по формуле, общий объем зерна умножается на цену реализации зерновых культур;
в графе 59 – указывается расчет масличных культур по формуле, общий объем масличных умножается на цену реализации масличных культур;
в графе 60 – указывается расчет бахчевых культур по формуле, общий объем бахчевых умножается на цену реализации бахчевых культур;
в графе 61– указывается всего доходов от отрасли растениеводства (сумма доходов от всех видов культур);
в графе 62 – указывается общие доходы от отраслей животноводства и растениеводства (сумма доходов);
в графах 63-67 – указывается общее количество перерабатывающих цехов, находящихся в конкретном СНП;
в графах 68-70 – указывается количество зарегистрированной сельскохозяйственной техники, находящихся в конкретном СНП;
в графах 71-78 – указывается общее количество объектов сферы обслуживания, подразделяющихся на сферу торговли, бытового обслуживания, общественного питания и количество занятых в них людей;
в графах 79-80 – указывается общая площадь жилого фонда и обеспеченность жильем 1 человека;
в графах 81-85 – указывается удаленность СНП от потенциальных рынков сбыта (от областного центра, райцентра, центра сельского округа, железнодорожной станции, ближайшего города);
в графе 86 – указывается примечание по СНП.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 2
к Инструкции о проведении
местными исполнительными
органами мониторинга
(скрининга)
социально-экономического
развития сельских
населенных пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных: Сведения о земельных ресурсах
и ирригационных (орошаемых) системах
Индекс формы административных данных: 2-ЗРИС
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка
представляет в акимат района (города областного значения), акимат района
(города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Наименование района
Наименование поселкового/сельского округа
Наименование населҰнного пункта
Потенциал развития
Численность населения
Общая площадь территорий, гектар
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
в том числе
Земли сельских населенных пунктов, гектар
Земли сельхозназначения, гектар
всего
из них
пашня
сенокосы
пастбища
всего
средний балл бонитета
в том числе орошаемые
всего
в том числе
естественные пастбища
посевы кормовых культур (сеянные)
8
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
в том числе
наличие ирригационных (орошаемых) систем
Вся посевная площадь – всего, гектар
Примечание
Земли сельхозназначения, гектар
Земли запаса и спецземфонда, гектар
Прочие земли (земли промышленности, особо охраняемые, лесной и водный фонд, также земли городов), гектар
из них
Уровень засоленности почв земель сельскохозяйственного назначения, в процентах
из них
имеется
действует / не действует
другие (залежь и так далее)
всего
пашня
сенокосы
пастбища
другие (залежь и так далее)
всего
средний балл бонитета
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Руководитель (Фамилия Имя Отчество (при наличии), подпись)
Место печати
(наименование организации)
Ответственный исполнитель (Фамилия Имя Отчество (при наличии), подпись)
Телефон:
(наименование отдела)
Пояснение по заполнению формы "Сведения о земельных ресурсах и ирригационных (орошаемых) системах"

1. Осы түсініктеме жер ресурстары және ирригациялық (суармалы) жүйелер туралы мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі – Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымдық тұлға, оның басшысы қол қояды және мөрмен расталады.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен бойынша (бұдан әрі – АЕМ) мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-4-бағандарда – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтің немесе кенттің, АЕМ-нің ӘАОЖ сәйкес толық атауы көрсетіледі;
5-7-бағандарда – елді мекеннің мәртебесі, халық саны және АЕМ аумақтарының гектардағы жалпы ауданы көрсетіледі;
8-бағанда – АЕМ жерлерінің ауданы көрсетіледі;
9-18-бағандарда – егістіктер, шабындықтар, жайылымдар және басқа да жерлер бөлінісінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлердің ауданы, сондай-ақ егістіктердің орташа балы бонитеті және топырақтың тұздану деңгейі көрсетіледі;
19-24-бағандарда – егістіктер, шабындықтар, жайылымдар және басқа да жерлер бөлінісінде босалқы жерлер мен арнайы жер қоры жерлерінің ауданы көрсетіледі;
25-бағанда – басқа жерлердің жерлердің (өнеркәсіп, ерекше қорғалатын жерлер, орман және су қоры, сондай-ақ қалалардың жерлері) алаңы көрсетіледі;
26-27-бағандарда – ирригациялық (суармалы) жүйелердің болуы және оларды пайдалану көрсетіледі;
28-бағанда – нақты АЕМ-дегі барлық егіс алаңы көрсетіледі;
29-бағанда – АЕМ бойынша Ескертпе көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
ӘАОЖ - әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуіші.
Жергілікті атқарушы
органдардың ауылдық
елді мекендердің әлеуметтік-
экономикалық дамуына
мониторинг (скрининг)
жүргізу туралы нұсқаулыққа
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Ауыл халқының демографиялық көрсеткіштері және жұмыспен қамтылуы туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 3-АХДЖК
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: 1 мамырға дейін
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша код (ӘАОЖ)
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы
Ауылдық округтің немесе кенттің атауы
Ауылдық елді мекеннің атауы
Мәртебе (тіректі/ спутниктік)
Ауылдық округ, ауыл, кент әкімдігінің болуы (бар)
Халық саны
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
оның ішінде
Туылғандар саны
ерлер
әйелдер
Барлығы
жасы
Барлығы
жасы
16-ға дейін

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений о земельных ресурсах и ирригационных (орошаемых) системах (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графах 5-7 – указывается статус населенного пункта, численность населения и общая площадь территорий СНП в гектарах;
в графе 8 – указывается площадь земель СНП;
в графах 9-18 – указывается площадь земель сельскохозяйственного назначения, в разрезе пашен, сенокосов, пастбищ и других земель, а также средний балл бонитет пашен и уровень засоленности почв;
в графах 19-24 – указывается площадь земель запаса и спецземфонда в разрезе пашен, сенокосов, пастбищ и других земель;
в графе 25 – указывается площадь прочих земель (земли промышленности, особо охраняемые, лесной и водный фонд, также земли городов);
в графах 26-27 – указывается наличие ирригационных (орошаемых) систем и их использование;
в графе 28 – указывается вся посевная площадь в конкретном СНП;
в графе 29 – указывается примечание по СНП.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 3
к Инструкции о проведении
местными исполнительными
органами мониторинга
(скрининга)
социально-экономического
развития сельских
населенных пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных: Сведения о демографических
показателях и занятости сельского населения
Индекс формы административных данных: 3-ДПЗСН
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка
представляет в акимат района (города областного значения), акимат района
(города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Наименование района (города областного значения)
Наименование сельского округа или поселка
Наименование сельского населенного пункта
Статус (опорный/ спутниковый)
Наличие акимата сельского округа, села, поселка (есть)
Численность населения
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
в том числе
Число родившихся
мужчины
женщины
Всего
в возрасте
Всего
в возрасте
до 16

1. Осы түсініктеме демографиялық көрсеткіштер және ауыл халқының жұмыспен қамтылуы туралы мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі - нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымдық тұлға, оның басшысы қол қояды және мөрмен расталады.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен бойынша (бұдан әрі – АЕМ) мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-4-бағандарда – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтің немесе кенттің, АЕМ-нің ӘАОЖ сәйкес толық атауы көрсетіледі;
5-7-бағандарда – елді мекеннің мәртебесі, ауылдық округ, ауыл, кент әкімдігінің болуы және халық саны көрсетіледі;
8-12-бағандарда – жас санаттары бойынша ерлер саны көрсетіледі (16-ға дейін, 16-дан 29-ға дейін, 30-дан 62-ге дейін, 63 және одан жоғары);
13-17-бағандарда – жас санаттары бойынша әйелдер саны (16-ға дейін, 16-дан 29-ға дейін, 30-дан 57-ге дейін, 58 және одан жоғары) көрсетіледі;
18-22-бағандарда – туылғандардың, қайтыс болғандардың, келгендердің, кеткендердің саны және көші-қон сальдосы көрсетіледі;
23-26-бағандарда – (бірінші бесжылдық және екінші бесжылдық кезеңдердегі)10 жылдық кезеңдегі халық саны көрсетіледі;
27-28-бағандарда – бірінші бесжылдық кезеңдегі халықтың көші-қоны (есепті жылға дейінгі соңғы 5 жылдағы серпін), екінші бесжылдық кезең (бірінші бесжылдық кезеңге дейінгі 5 жылдағы динамика) көрсетіледі, өсім қарқынын есептеу жүргізіледі: Өсім қарқыны = Ағымдағы мән / Базалық мән × 100% – 100%;
29-30-бағандарда – бірінші бесжылдық және екінші бесжылдық кезеңдердегі халық санының есебі көрсетіледі, өсім қарқынын есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі: Өсім қарқыны = Ағымдағы мән / Базалық мән × 100% – 100%;
31-32-бағандарда – халықтың 10 жыл ішіндегі көші-қоны адамдар саны мен проценттер көрсетіледі;
33-34-бағандарда – экономикалық белсенді халықтың жалпы саны көрсетіледі, оның ішінде 16-29 жастағы экономикалық белсенді халық көрсетіледі;
35-43-бағандарда – жұмыспен қамтылғандардың жалпы саны (оның ішінде жалдамалы жұмыскерлер және өзін-өзі жұмыспен қамтығандар), оның ішінде салалар бойынша көрсетіледі;
44-45-бағандарда – жалпы жұмыссыздар (оның ішінде жұмыспен қамту органдарында тіркелген жұмыссыздар саны) саны көрсетіледі;
46-бағанда – отбасылардың саны көрсетіледі;
47-бағанда – атаулы әлеуметтік көмек алатын адамдардың саны көрсетіледі;
48-49-бағандарда – АЕМ координаттары (ендік және бойлық) көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
ӘАОЖ - әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуіші.
Жергілікті атқарушы
органдардың ауылдық елді
мекендердің әлеуметтік-
экономикалық дамуына
мониторинг (скрининг)
жүргізу туралы нұсқаулыққа
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Сумен жабдықтау түрлері туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 4-СЖТ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: 1 мамырға дейін
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуші бойынша коды (ӘАОЖ)
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы
Ауылдық округтің немесе кенттің атауы
Ауылдық елді мекеннің атауы
Мәртебесі (тірек / спутниктік/ стратегиялық)
Халық саны
сумен жабдықтау түрі
орталықтандырылған
су алу көзі
кентішілік су құбыры желісінің ұзындығы (километр)
оның ішінде әрекет етеді (километр)
орталық сумен жабдықтауды пайдаланатын халық саны (адам)
оның ішінде:
орталықтандырылған сумен жабдықтау деңгейі (пайыз) (формула бойынша есептеу)
су бөлетін бағанды пайдаланады
үйге су құбыры орнатылды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
сумен жабдықтау түрі
сумен жабдықтау түрі
орталықтандырылған
таза су резервуары
су мұнарасы немесе арынды резервуары
су жинайтын бағандар
сумен жабдықтау жүйесінің салынған жылы
кімнің меншігінде
объектіге қызмет көрсететін ұйым
саны, дана
оның ішінде қолданыстағы
саны, дана
оның ішінде қолданыстағы
саны, дана
оның ішінде қолданыстағы
14
15
16
17
18
19
20
21
22
кестенің жалғасы
сумен жабдықтау түрі
орталықтандырылмаған
орталықтандырылмаған сумен жабдықтауды пайдаланатын халық саны
оның ішінде:
Орталықтандырылмаған сумен жабдықтау деңгейі (пайыз) (формула бойынша есептеу)
жерасты
жер үсті (өзен, бұлақ, көл)
су тарату пунктінен
модульдің кешенді блогынан
ұңғымадан
құдықтардан
су тазарту жүйесімен
су тазарту жүйесі жоқ
23
24
25
26
27
28
29
30
кестенің жалғасы
сумен жабдықтау түрі
Ауыз судың сапасы (санитарлық-эпидемиялық талаптарға сәйкес келеді, сәйкес келмейді)
Топтық су құбырларының атауы
әкелінетін
әкелінетін суды пайдаланатын халық саны
суды тасымалдау қашықтығы (километр)
31
32
33
34
Басшы       (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), қолы)       Мөр орны
(ұйымның атауы)
Жауапты
орындаушы       (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), қолы)       Телефон:
(бөлімнің атауы)
"Сумен жабдықтау түрлері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений о демографических показателях и занятости сельского населения (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графах 5-7 – указывается статус населенного пункта, наличие акимата с/о. села, поселка и численность населения;
в графах 8-12 – указывается численность мужчин по возрастным категориям (до 16, от 16 до 29, от 30 до 62, от 63 и старше);
в графах 13-17 – указывается численность женщин по возрастным категориям (до 16, от 16 до 29, от 30 до 57, от 58 и старше);
в графах 18-22 – указывается количество родившихся, умерших, прибывших, выбывших и сальдо миграции;
в графах 23-26 – указывается численность населения за 10-летний период (за первый пятилетний и за второй пятилетний периоды);
в графах 27-28 – указывается миграция населения за первый пятилетний период (динамика за последний 5 лет до отчетного года), второй пятилетний период (динамика за 5 лет до первого пятилетнего периода), расчет темпа прироста производится: Темп прироста = Текущее значение / Базовое значение × 100 % – 100 %;
в графах 29-30 – указывается расчет численности населения за первый пятилетний и за второй пятилетний периоды, расчет темпа прироста производится по следующей формуле: Темп прироста = Текущее значение / Базовое значение × 100 % – 100 %;
в графах 31-32 – указывается миграция населения за 10 лет в количестве людей и процентах;
в графах 33-34 – указывается общее количество экономически активного населения, также из них указывается экономически активное население 16-29 лет;
в графах 35-43 – указывается общее количество занятых (из них наемные работники и самозанятые) в том числе по отраслям;
в графах 44-45 – указывается общее количество безработные (из них количество безработных, зарегистрированных в органах занятости);
в графе 46 – указывается количество семей;
в графе 47 – указывается количество людей, получающих адресную социальную помощь;
в графах 48-49 – указывается координаты СНП (широта и долгота).
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 4
к Инструкции о проведении
местными исполнительными
органами мониторинга
(скрининга)
социально- экономического
развития сельских
населенных пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных: Сведения о типах водоснабжения
Индекс формы административных данных: 4-ТВД
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка
представляет в акимат района (города областного значения), акимат района
(города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Наименование района (города областного значения)
Наименование сельского округа или поселка
Наименование сельского населенного пункта
Статус (опорные / спутниковые/ стратегические)
Численность населения
тип водоснабжения
централизованное
источник забора воды
протяженность внутрипоселковой водопроводной сети (километр)
в том числе действует (километр)
количество населения, пользующихся централ. водоснабжением (человек)
в том числе:
уровень централизованного водоснабжения (%) (расчет по формуле)
пользуются водоразборной колонкой
водопровод заведен в дом
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
тип водоснабжения
тип водоснабжения
централизованное
резервуар чистой воды
водонапорная башня или напорный резервуар
водоразборные колонки
год постройки системы водоснабжения
в чьей собственности находится
организация, обслуживающая объект
количество, шт.
в том числе действующий
количество, шт.
в том числе действующий
количество, шт.
в том числе действующий
14
15
16
17
18
19
20
21
22
продолжение таблицы
тип водоснабжения
децентрализованное
количество населения, пользующихся децентрализованным водоснабжением
в том числе:
уровень децентрализованного водоснабжения (%) (расчет по формуле)
подземные
поверхностные (река, родник, озеро)
из пункта раздачи воды
из комплексного блока модуля
из скважины
из колодцев
с водоочистной системой
без водоочистной системы
23
24
25
26
27
28
29
30
продолжение таблицы
тип водоснабжения
Качество питьевой воды (соответствует, не соответствует санитарно-эпидемиологическим требованиям)
Наименование групповых водопроводов
привозная
количество населения, пользующихся привозной водой
расстояние подвоза воды (километр)
31
32
33
34
Руководитель (Фамилия Имя Отчество (при наличии), подпись)
Место печати
(наименование организации)
Ответственный исполнитель (Фамилия Имя Отчество (при наличии), подпись)
Телефон:
(наименование отдела)
Пояснение по заполнению формы "Сведения о типах водоснабжения"

1. Осы түсініктеме сумен жабдықтау түрлері туралы мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі – Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымды тұлға, оның басшысы қол қояды және мөрмен расталады.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен бойынша (бұдан әрі – АЕМ) мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-4-бағандарда – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтің немесе кенттің, АЕМ-нің ӘАОЖ сәйкес толық атауы көрсетіледі;
5-6-бағанда – елді мекеннің мәртебесі және АЕМ халқының саны көрсетіледі;
7-бағанда – су алу көзі (жерүсті, жерасты және т.б.) көрсетіледі;
8-9-бағандарда – кентішілік су құбыры желісінің ұзақтығы, оның ішінде қолданыстағы су құбыры желісі көрсетіледі;
10-13-бағандарда – орталықтандырылған сумен жабдықтауды пайдаланатын, оның ішінде су бөлу бағанасын, кешенді блок модулін және үйге енгізілген су құбырын пайдаланатын халықтың саны көрсетіледі. Сондай-ақ АЕМ-ді орталықтандырылған сумен жабдықтау көздерімен қамтамасыз ету деңгейі көрсетіледі (есептеу орталықтандырылған сумен жабдықтауды пайдаланатын халықтың санын АЕМ-дегі халықтың жалпы санына бөлу және 100%-ке көбейту жолымен жүргізіледі);
14-15-бағандарда – таза су резервуарларының, оның ішінде жұмыс істеп тұрғандарының саны көрсетіледі;
16-17-бағандарда – су қысымы мұнараларының немесе қысымды резервуарлардың, оның ішінде жұмыс істеп тұрғандарының саны көрсетіледі;
18-19-бағандарда – су бөлу бағандарының, оның ішінде қолданыстағыларының саны көрсетіледі;
20-22-бағандарда – объектіге қызмет көрсететін ұйым да меншігінде болатын сумен жабдықтау жүйесінің салынған жылы көрсетіледі;
23-30-бағандарда – орталықтандырылмаған сумен жабдықтауды, оның ішінде жерасты көздерін (су тарату пунктінен, модульдің кешенді блогынан, ұңғымадан, құдықтардан), су тазарту жүйесі бар және онсыз жер үсті көздерін (өзендер, көлдер, бұлақтар) пайдаланатын халықтың саны көрсетіледі. Сондай-ақ АЕМ орталықтандырылмаған сумен жабдықтау көздерінен суды пайдаланатын халықтың үлесі көрсетіледі (есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі: орталықтандырылмаған сумен жабдықтауды пайдаланатын халықтың саны АЕМ халқының жалпы санына бөлінеді және 100%-ке көбейтіледі);
31-32-бағандарда – әкелінетін суды пайдаланатын халықтың саны және суды тасымалдау қашықтығы көрсетіледі;
33-бағанда – санитариялық-эпидемиологиялық қызмет нормаларына сәйкес келетін немесе сәйкес келмейтін ауыз судың сапасы көрсетіледі;
34-бағанда – топтық су құбырының атауы көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
ӘАОЖ - әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуіші.
Жергілікті атқарушы
органдардың ауылдық елді
мекендердің әлеуметтік-
экономикалық дамуына
мониторинг (скрининг)
жүргізу туралы нұсқаулыққа
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Байланыс, электрмен жабдықтау және газдандыру туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 5-БЭЛЖГЗ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: 1 мамырға дейін
Әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес коды
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы
Ауылдық округтің немесе кенттің атауы
Ауылдық елді мекеннің атауы
Мәртебесі (тірек/спутниктік/стратегиялық)
Халық саны
Байланыс
Пошта байланысы бөлімшелерінің саны
Ұялы байланыстың болуы (Kcell, Activ, Beeline, тағы басқа)
Ұялы интернеттің болуы (иә/жоқ)
Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділіктің болуы (иә/жоқ)
Мемлекеттік органдарда, бюджеттік ұйымдарда және білім беру объектілерінде Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділіктің болуы
Стационарлық
Жылжымалы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Электрмен жабдықтаумен қамтамасыз ету
Газбен жабдықтаумен қамтамасыз ету
Орталықтандырылған электрмен жабдықтаудың болуы (иә, жоқ)
Ауыл ішіндегі электр беру желілерінің ұзындығы, километр
тозу пайызы
Кешенді трансформаторлық қосалқы станция, трансформаторлық қосалқы станция
Газбен жабдықтау желілері салынған жылы
табиғи газбен газдандырылған үйлердің пайызы
Табиғи газбен (орталықтандырылған газбен) газдандырылған халықты қамту, адам
Сұйытылған газдың болуы (баллондарда), иә/жоқ
Орталықтандырылған баллон айырбастау пункттерінің саны
саны, бірлік
тозу пайызы
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Басшы       (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), қолы)       Мөр орны
(ұйымның атауы)
Жауапты
орындаушы       (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), қолы)       Телефон:
(бөлімнің атауы)
"Байланыс, электрмен жабдықтау және газдандыру туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений о типах водоснабжения (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графе 5-6 – указывается статус населенного пункта и численность населения СНП;
в графе 7 – указывается источник забора воды (поверхностный, подземный и так далее);
в графах 8-9 – указывается протяженность внутрипоселковой водопроводной сети, в том числе действующая водопроводная сеть;
в графах 10-13 – указывается количество населения, пользующихся централизованным водоснабжением, в том числе пользующихся водоразборной колонкой, комплексным блок модулем и водопроводом, заведенным в дом. Также указывается уровень обеспеченности СНП централизованными источниками водоснабжения (расчет производится путем деления количества населения, пользующихся централизованным водоснабжением на общее количество населения в СНП и умножения на 100 %);
в графах 14-15 – указывается количество резервуаров чистой воды, в том числе действующих;
в графах 16-17 – указывается количество водонапорных башен или напорных резервуаров, в том числе действующих;
в графах 18-19 – указывается количество водоразборных колонок, в том числе действующих;
в графах 20-22 – указывается год постройки системы водоснабжения, в чьей собственности находится и организация, обслуживающая объект;
в графах 23-30 – указывается количество населения, пользующихся децентрализованным водоснабжением, в том числе подземными источниками (из пункта раздачи воды, комплексного блок модуля, скважины, колодцев), поверхностными источниками (реки, озера, родники) с водоочистной системой и без нее. Также указывается доля населения, пользующихся водой из децентрализованных источников водоснабжения СНП (расчет производится по формуле: количество населения пользующихся децентрализованным водоснабжением делится на общее количество населения СНП и умножается на 100 %);
в графах 31-32 – указывается количество населения, пользующихся привозной водой и расстояние подвоза воды;
в графе 33 – указывается качество питьевой воды, соответствующей или не соответствующей нормам санитарно-эпидемиологической службы;
в графе 34 – указывается наименование группового водопровода.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 5
к Инструкции о проведении
местными исполнительными
органами мониторинга
(скрининга)
социально-экономического
развития сельских
населенных пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных: Сведения о связи,
электроснабжении и газификации
Индекс формы административных данных: 5-СВЭЛГЗ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка
представляет в акимат района (города областного значения), акимат района
(города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Наименование района (города областного значения)
Наименование сельского округа или поселка
Наименование сельского населенного пункта
Статус (опорные/спутниковые/стратегические)
Численность населения
Связь
Количество отделений почтовой связи
Наличие сотовой связи (Kcell, Activ, Beeline, другие
Наличие мобильного интернета (да/нет)
Наличие широкополосного доступа (да/нет)
Наличие широкополосного доступа к сети Интернет в государственных учреждениях, бюджетных организациях и объектах образования
Стационарные
Передвижные
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы
Обеспеченность электроснабжением
Обеспеченность газоснабжением
Наличие централизованного электроснабжения (да, нет)
Протяженность линии электропередач внутри села, километров
процент износа
КТП, ТП
Год постройки сетей газоснабжения
процент домов, газифицированных природным газом
Охват населения газифицированных природным газом (централизованным газоснабжением), человек
Наличие сжиженным газом (в баллонах), да/нет
Количество централизованных пунктов обмена баллонов
Количество, единиц
процент износа
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Руководитель (Фамилия Имя Отчество (при наличии), подпись)
Место печати.
(наименование организации)
Ответственный исполнитель (Фамилия Имя Отчество (при наличии), подпись)
Телефон:
(наименование отдела)
Пояснение по заполнению формы "Сведения о связи, электроснабжении и газификации"

1. Осы түсініктеме байланыс, электрмен жабдықтау және газдандыру туралы мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі – Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымды тұлға, оның басшысы қол қояды және мөрмен растайды.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен бойынша (бұдан әрі – АЕМ) мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-4-бағандарда – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтың немесе кенттің, АЕМ-нің ӘАОЖ сәйкес толық атауы көрсетіледі;
5-6-бағандарда – елді мекендердің мәртебесі және АЕМ халқының саны көрсетіледі;
7-8-бағандарда – пошта байланысы бөлімшелерінің саны (стационарлық немесе жылжымалы) көрсетіледі;
9-бағанда – ұялы байланыстың болуы көрсетіледі (Kcell, Activ, Beeline, тағы басқа);
10-бағанда – ұялы интернеттің болуы көрсетіледі;
11-бағанда – Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділіктің болуы көрсетіледі (КЖҚ);
12-бағанда –мемлекеттік органдарда, бюджеттік ұйымдарда және білім беру объектілерінде Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділіктің болуы көрсетіледі;
13-бағанда – орталықтандырылған электрмен жабдықтаудың болуы көрсетіледі;
14-15-бағандарда – ауыл ішіндегі электр беру желілерінің ұзындығы және олардың нақты тозуы көрсетіледі;
16-17-бағандарда – кешенді трансформаторлық қосалқы станцияларының саны (КТҚС, ТҚС) және олардың нақты тозуы көрсетіледі;
18-бағанда – газбен жабдықтау желілерінің салынған жылы көрсетіледі;
19-бағанда – табиғи газбен газдандырылған үйлердің пайызы көрсетіледі;
20-бағанда – табиғи газбен (орталықтандырылған газбен жабдықтаумен) газдандырылған халықты қамту көрсетіледі;
21-бағанда – сұйытылған газдың болуы (баллондарда) көрсетіледі;
22-бағанда – баллондарды айырбастаудың орталықтандырылған пункттерінің саны көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
ҚЖҚ – кең жолақты қол жетімділік;
КТҚС – кешенді трансформаторлық қосалқы станция;
ТҚС – трансформаторлық қосалқы станция;
ӘАОЖ - әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуіші.
Жергілікті атқарушы
органдардың ауылдық елді
мекендердің әлеуметтік-
экономикалық дамуына
мониторинг (скрининг)
жүргізу туралы нұсқаулыққа
6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Жергілікті маңызы бар жолдардың ұзындығы туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 6-ЖМБЖЛ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: 1 мамырға дейін
Әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес коды
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы
Ауылдық округтің немесе кенттің атауы
Ауылдық елді мекеннің атауы
Мәртебесі (тірек/спутниктік/стратегиялық)
Халық саны
қатты жабынды жолдардың ұзындығы (километр)
облыстық және/немесе республикалық маңызы бар автомобиль жолына дейінгі қашықтық
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
АЕМ-ді аудан орталығымен байланыстыратын автомобиль жолының ұзындығы, километр
Кент ішіндегі жолдардың ұзындығы
Автобус қызметі (бар, жоқ)
Ескертпе
барлығы
олардың ішінде
Жолдың жағдайы (жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз)
барлығы
оның ішінде қатты жабыны бар, километр
оның ішінде жолдың жағдайы
қажет, километр
қатты жабын
топырақ
жолсыз
жақсы
қанағаттанарлық
қанағаттанарлықсыз
күрделі жөндеу
орташа жөндеу
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Басшы       (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), қолы)       Мөр орны
(ұйымның атауы)
Жауапты
орындаушы       (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), қолы)       Телефон:
(бөлімнің атауы)
"Жергілікті маңызы бар жолдардың ұзындығы туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений о связи, электроснабжении и газификации (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графе 5-6 – указывается статус населенных пунктов и численность населения СНП;
в графах 7-8 – указывается количество отделений почтовой связи (стационарная или передвижная);
в графе 9 – указывается наличие сотовой связи (Kcell, Activ, Beeline, другие);
в графе 10 – указывается наличие мобильного интернета;
в графе 11 – указывается наличие широкополосного доступа к сети Интернет (ШПД);
в графе 12 - указывается наличие Широкополосного доступа к сети Интернет в государственных учреждениях, бюджетных организациях и объектах образования;
в графе 13 – указывается наличие централизованного электроснабжения;
в графах 14-15 – указывается протяженность линий электропередач внутри села и их фактический износ;
в графах 16-17 – указывается количество комплектных трансформаторных подстанций (КТП, ТП) и их фактический износ;
в графе 18 – указывается год постройки сетей газоснабжения;
в графе 19 – указывается процент домов, газифицированных природным газом;
в графе 20 – указывается охват населения газифицированных природным газом (централизованным газоснабжением);
в графе 21 – указывается наличие сжиженного газа (в баллонах);
в графе 22 – указывается количество централизованных пунктов обмена баллонов.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
ШПД – широкополосный доступ;
КТП – комплектная трансформаторная подстанция;
ТП – трансформаторная подстанция;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 6
к Инструкции о проведении
местными исполнительными
органами мониторинга
(скрининга)
социально-экономического
развития сельских
населенных пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных: Сведения о протяженности дорог
местного значения
Индекс формы административных данных: 6-ДРГМЗ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка
представляет в акимат района (города областного значения), акимат района
(города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Наименование района (города областного значения)
Наименование сельского округа или поселка
Наименование сельского населенного пункта
Статус (опорные/спутниковые/стратегические)
Численность населения
протяженность дорог с твердым покрытием (километров)
расстояние до автомобильной дороги областного и/или республиканского значения
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Протяженность автомобильной дороги, связывающие СНП с райцентром, километры
Протяженность дорог внутри поселка
Автобусное сообщение (есть, нет)
Примечание
всего
из них
Состояние дороги (хорошее, удовлетворительное, не удовлетворительное)
всего
в том числе с твердым покрытием, километров
в том числе состояние дороги
Требуется, километров
твердое покрытие
грунтовая
бездорожье
хорошее
удовлетворительное
не удовлетворительное
капитальный ремонт
средний ремонт
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Руководитель (Фамилия Имя Отчество (при наличии), подпись)
Место печати.
(наименование организации)
Ответственный исполнитель (Фамилия Имя Отчество (при наличии), подпись)
Телефон:
(наименование отдела)
Пояснение по заполнению формы "Сведения о протяженности дорог местного значения"

1. Осы түсініктеме жергілікті маңызы бар жолдардың ұзындығы туралы мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі – Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымдық тұлға, оның басшысы қол қояды және мөрмен растайды.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен бойынша (бұдан әрі – АЕМ) мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-4-бағандарда – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтің немесе кенттің, АЕМ-нің ӘАОЖ сәйкес толық атауы көрсетіледі;
5-6-бағандарда – елді мекеннің мәртебесі және халық саны көрсетіледі;
7-бағанда – қатты жабыны бар жолдардың ұзындығы (километр) көрсетіледі;
8-бағанда – облыстық және/немесе республикалық маңызы бар автомобиль жолына дейінгі қашықтық көрсетіледі;
9-12-бағандарда – АЕМ-ді аудан орталығымен байланыстыратын автомобиль жолының жалпы ұзындығы, оның ішінде жабын түрлері (қатты, топырақ, жолсыз) бойынша көрсетіледі;
13-бағанда – аудан орталығына дейінгі жолдың жай-күйі көрсетіледі (жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз);
14-18-бағандарда – АЕМ ішіндегі, оның ішінде қатты жабыны бар және жолдың жай-күйі бар (жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз) жолдың жалпы ұзындығы көрсетіледі;
19-20-бағандарда – кент ішіндегі жөндеуді қажет ететін жолдардың ұзындығы көрсетіледі (күрделі, орташа);
21-бағанда – автобус қатынасының болуы көрсетіледі;
22-бағанда – АЕМ бойынша ескертпе көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
ӘАОЖ - әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуіші.
Жергілікті атқарушы
органдардың ауылдық елді
мекендердің әлеуметтік-
экономикалық дамуына
мониторинг (скрининг) жүргізу
туралы нұсқаулыққа
7-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Облыстық және аудандық маңызы бар жолдар туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 7-ОАМБЖЛ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: 1 мамырға дейін
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша код (ӘАОЖ)
Автожол индексі
Автожол атауы
Жалпы ұзақтығы, километр
Оның ішінде жабын түрлері бойынша, километр
Жол төсемінің жай-күйін бағалау
асфальтбетон
қара
қиыршықтас-шағылтасты
топырақты
жақсы
қанағаттанарлық
қанағаттанарлықсыз
ұзақтығы
пайыз
ұзақтығы
пайыз
ұзақтығы
пайыз
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Жол төсемінің жүргізілген жөндеу-құрылыс жұмыстары
Қажеттілік, километрлер
жұмыс түрі (құрылыс, қайта құру,
күрделі, орташа, ағымдағы жөндеу)
ұзындығы, километр
күрделі жөндеу
орташа жөндеу
15
16
17
18
Басшы       (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), қолы)       Мөр орны
(ұйымның атауы)
Жауапты
орындаушы       (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), қолы)       Телефон:
(бөлімнің атауы)
"Облыстық және аудандық маңызы бар жолдар туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений о протяженности дорог местного значения (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графах 5-6 – указывается статус населенного пункта и численность населения;
в графе 7 – указывается протяженность дорог с твердым покрытием (километр);
в графе 8 – указывается расстояние до автомобильной дороги областного и/или республиканского значения;
в графах 9-12 – указывается общая протяженность автомобильной дороги, связывающие СНП с районным центром, в том числе по типам покрытия (твердое, грунтовое, бездорожье);
в графе 13 – указывается состояние дороги до райцентра (хорошее, удовлетворительное, не удовлетворительное);
в графах 14-18 – указывается общая протяженность дороги внутри СНП, в том числе с твердым покрытием и состоянием дороги (хорошее, удовлетворительное, не удовлетворительное);
в графах 19-20 – указывается протяженность дорог внутри поселка, требующих ремонта (капитальный, средний);
в графе 21 – указывается наличие автобусного сообщения;
в графе 22 – указывается примечание по СНП.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 7
к Инструкции о проведении
местными исполнительными
органами мониторинга
(скрининга)
социально- экономического
развития сельских
населенных пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных: Сведения о дорогах областного
и районного значения
Индекс формы административных данных: 7-ДРОРЗ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка
представляет в акимат района (города областного значения), акимат района
(города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Индекс автодороги
Наименование автодороги
Общая протяженность, километров
В том числе по типам покрытия, километров
Оценка состояния дорожного покрытия
асфальтобетонное
черное
гравийно-щебеночное
грунтовые
хорошее
удовлетворительное
неудовлетворительное
протяженность
процент
протяженность
процент
протяженность
процент
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Проведенные ремонтно-строительные работы дорожного полотна
Требуется, километров
тип работы (строительство, реконструкция, капитальный, средний, текущий ремонт)
протяженность, километров
капитальный ремонт
средний ремонт
15
16
17
18
Руководитель (Фамилия Имя Отчество (при наличии), подпись)
Место печати
(наименование организации)
Ответственный исполнитель (Фамилия Имя Отчество (при наличии), подпись)
Телефон:
(наименование отдела)
Пояснение по заполнению формы "Сведения о дорогах областного и районного значения"

1. Осы түсініктеме облыстық және аудандық маңызы бар жолдар туралы мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі – Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымдық тұлға, оның басшысы қол қояды және мөрмен растайды.
3. Нысан келесідей толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-3-бағандарда – облыстық немесе аудандық маңызы бар автожолдың индексі және оның толық атауы көрсетіледі;
4-8-бағандарда – облыстық немесе аудандық маңызы бар автожолдың жалпы ұзындығы, оның ішінде жабын түрлері бойынша (асфальтбетон, қара, қиыршықтас-шағылтасты, топырақты) көрсетіледі;
9-14-бағандарда – жай-күйінің түрлері бойынша облыстық немесе аудандық маңызы бар автожолдың ұзындығы көрсетіледі (жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз);
15-16-бағандарда – жол төсемінің жүргізілген жөндеу-құрылыс жұмыстарының түрлері (құрылыс, қайта құру, күрделі, орташа немесе ағымдағы жөндеу) және жөнделген жолдардың ұзындығы көрсетіледі;
17-18-бағандарда – күрделі және орташа жөндеуді қажет ететін облыстық немесе аудандық маңызы бар автожолдың ұзындығы көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
ӘАОЖ - әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуіші.
Жергілікті атқарушы
органдардың ауылдық елді
мекендердің әлеуметтік-
экономикалық дамуына
мониторинг (скрининг)
жүргізу туралы нұсқаулыққа
8-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Білім беру объектілері бойынша мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 8-БЛМ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: 1 мамырға дейін
Әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес коды
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы
Ауылдық округтің немесе кенттің атауы
Ауылдық елді мекеннің атауы
Мәртебесі (тірек/спутниктік/стратегиялық)
Халық саны
Балалар саны, адам
барлығы
Мектеп жасына дейінгі (6 жасқа дейін)
Мектеп жасында (тек мектептер мен колледждерде оқитындар)
Кіші+Орта жас
Кіші+Орта+Үлкен жасы

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений о дорогах областного и районного значения (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-3 – указывается индекс автодороги областного или районного значения и ее полное наименование;
в графах 4-8 – указывается общая протяженность автодороги областного или районного значения, в том числе по типам покрытия (асфальтобетонное, черное, гравийно-щебеночное, грунтовое);
в графах 9-14 – указывается протяженность автодороги областного или районного значения по типам состояния (хорошее, удовлетворительное, не удовлетворительное);
в графах 15-16 – указываются типы проведенных ремонтно-строительных работ дорожного полотна (строительство, реконструкция, капитальный, средний или текущий ремонт) и протяженность отремонтированных дорог;
в графах 17-18 – указывается протяженность автодороги областного или районного значения, требующей капитального и среднего ремонта.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 8
к Инструкции о проведении
местными исполнительными
органами мониторинга
(скрининга)
социально-экономического
развития сельских
населенных пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных: Сведения по объектам образования
Индекс формы административных данных: 8-ОБР
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка
представляет в акимат района (города областного значения), акимат района
(города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Наименование района (города областного значения)
Наименование сельского округа или поселка
Наименование сельского населенного пункта
Статус (опорные/спутниковые/стратегические)
Численность населения
Количество детей, человек
всего
Дошкольного возраста (до 6 лет)
Школьного возраста (только обучающие в школах и колледжах)
Младший + Средний возраст
Младший + Средний + Старший возраст

1. Осы түсініктеме білім беру объектілері бойынша мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі – Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымдық тұлға, оның басшысы қол қояды және мөрмен расталады.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен бойынша (бұдан әрі – АЕМ) мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-4-бағандарда – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтің немесе кенттің, АЕМ-нің ӘАОЖ сәйкес толық атауы көрсетіледі;
5-6-бағандарда – елді мекеннің мәртебесі және халық саны көрсетіледі;
7-13-бағандарда – жас топтары бөлінісінде мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балалардың саны (6 жасқа дейін, 6 жастан 10 жасқа дейін, 11 жастан 14 жасқа дейін, 15 жастан жоғары) көрсетіледі, сондай-ақ кіші және орта жастағы (6 жастан 10 жасқа дейін және 11 жастан 14 жасқа дейін) және кіші, орта және үлкен жастағы балалар саны (6 жастан 10 жасқа дейін, 11 жастан 14 жасқа дейін және 15 жастан жоғары);
14-20-бағандарда – мектепке дейінгі мекемелердің саны, оның ішінде салынған (ашылған) жылы, орындардың саны және тәрбиеленетін балалар көрсетілген балабақшалар мен шағын орталықтар көрсетіледі;
21-бағанда – мектепке дейінгі мекемелердің сыйымдылығы көрсетіледі;
22-бағанда – мектепке дейінгі мекемелермен қамтамасыз ету деңгейі (орын/мың адам) көрсетіледі;
23-бағанда – қамтамасыз ету тобы көрсетіледі (егер мектепке дейінгі мекемелермен қамтамасыз ету деңгейі көрсеткіші 15%-дан аз болса, онда 1-ден 15-ке дейін балл беріледі, егер 30%-дан аз болса 16-дан 30-ға дейін, 45%-дан аз болса 31-45, егер мектепке дейінгі мекемелермен қамтамасыз ету деңгейі 45%-дан жоғары болса, онда 45-тен жоғары балл беріледі);
24-бағанда – мектепке дейінгі мекемелерде қосымша қажетті орындар көрсетіледі;
25-46-бағандарда – мектептердің саны, оның ішінде салынған жылы, соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жылы, орындардың және білім алушылардың саны, 3-4 ауысымда білім алушылардың үлгілік немесе бейімделген үй-жайлары, апатты жай-күйі көрсетілген бастауыш, негізгі және орта мектептер көрсетіледі;
47-49-бағандарда – мектеп-интернаттардың саны және мектеп жанындағы интернаттардағы (тұратын және оқитын) балалардың саны көрсетіледі;
50-бағанда – мектеп мекемелерінің сыйымдылығы көрсетіледі;
51-бағанда – мектептерді (орындарды/мың адамды) қамтамасыз ету деңгейі көрсетіледі;
52-бағанда – мектептерді қамтамасыз ету тобы көрсетіледі;
53-бағанда – бенчмаркалар бойынша мектептерде қажетті орындар көрсетіледі;
54-бағанда – мектептерде қосымша қажетті орындар көрсетіледі;
55-бағанда – ауылдық елді мекеннің жақын маңдағы мектептен қашықтығы көрсетіледі. Бұл баған мектеп жоқ АЕМ-де толтырылады;
56-бағанда – балаларды тасымалдаудың болуы көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
ӘАОЖ - әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуіші.
Жергілікті атқарушы
органдардың ауылдық елді
мекендердің әлеуметтік-
экономикалық дамуына
мониторинг (скрининг)
жүргізу туралы нұсқаулыққа
9-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Денсаулық сақтау объектілері бойынша мәліметтер
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі: 9-ДНС
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: 1 мамырға дейін
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша код (ӘАОЖ)
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы
Ауылдық округтің немесе кенттің атауы
Ауылдық елді мекеннің атауы
Мәртебесі (тірек/спутниктік/стратегиялық)
Халық саны
Ауылдық елді мекеннің жақын жердегі медициналық мекемеден қашықтығы (километр)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Медициналық мекемелердің болуы
Орталық аудандық аурухана
Аудандық аурухана (мамандандырылған)
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
үлгілік, бейімделген
апаттық жағдайы (иә/жоқ)
жалға алынған, жалдау басталған жылды көрсету
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
үлгілік, бейімделген
апаттық жағдайы (иә/жоқ)
жалға алынған, жалдау басталған жылды көрсету
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы
Медициналық мекемелердің болуы
Ауылдық аурухана (оның ішінде учаскелік аурухана)
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
үлгілік, бейімделген
апаттық жағдайы (иә/жоқ)
жалға алынған, жалдау басталған жылды көрсету
18
19
20
21
22
кестенің жалғасы
Медициналық мекемелердің болуы
ауруханалардағы төсек-орын саны (төсек-орын)
Емханалар
Дәрігерлік амбулатория (отбасылық)
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
үлгілік, бейімделген
апаттық жағдайы (иә/жоқ)
жалға алынған, жалдау басталған жылды көрсету
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
үлгілік, бейімделген
апаттық жағдайы (иә/жоқ)
жалға алынған, жалдау басталған жылды көрсету
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
кестенің жалғасы
Медициналық мекемелердің болуы
емханаға және дәрігерлік амбулаторияға бару саны (барған)
Фельдшерлік-акушерлік пункт
(оның ішінде фельдшерлік пункт)
фельдшерлік-акушерлік пунктке бару (бару)саны
Медициналық пункт
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
үлгілік,бейімделген
апаттық жағдайы (иә / жоқ)
жалға алынған, жалдау басталған жылды көрсету
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
үлгілік,бейімделген
апаттық жағдайы (иә / жоқ)
жалға алынған, жалдау басталған жылды көрсету
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
кестенің жалғасы
Медициналық пунктке (кент) бару саны
Дәріханалар
Медициналық мекемелермен қамту (формула бойынша есептеу)
46
47
48
кестенің жалғасы
Медициналық мекемелерге бару деңгейі (формула бойынша есептеу)
Медициналық мекемелерге бару тобы (формула бойынша есептеу)
Бөлек үй-жай берілмеген медициналық жұмыскер
Барлық медициналық мекемелер
Мемлекеттік нормативтерге сәйкес медициналық персоналдың саны, адам (жеке тұлғалар)
дәрігерлер
орта медициналық
персонал
штаттық
физикалық
дәрігерлердің тапшылығы пайызбен
штаттық
физикалық
дәрігерлердің тапшылығы пайызбен
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
Басшы       (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), қолы)       Мөр орны
(ұйымның атауы)
Жауапты
орындаушы       (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), қолы)       Телефон:
(бөлімнің атауы)
"Денсаулық сақтау объектілері бойынша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений по объектам образования (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графе 5-6 – указывается статус населенного пункта и численность населения;
в графах 7-13 – указывается количество детей дошкольного и школьного возраста в разрезе возрастных групп (до 6 лет, от 6 до 10 лет, от 11 до 14 лет, свыше 15 лет), а также указывается количество детей младшего и среднего возрастов (от 6 до 10 лет и от 11 до 14 лет) и количество детей младшего, среднего и старшего возрастов (от 6 до 10 лет, от 11 до 14 лет и свыше 15 лет);
в графах 14-20 – указывается количество дошкольных учреждений, в том числе детские сады и мини-центры с указанием года постройки (открытия), количества мест и воспитывающихся детей;
в графе 21 – указывается вместимость дошкольных учреждений;
в графе 22 – указывается уровень обеспеченности дошкольными учреждениями (мест/тысяч человек);
в графе 23 – указывается группа обеспеченности (если показатель уровень обеспеченности дошкольными учреждениями меньше 15%, то присваивается балл от 1 до 15, если меньше 30 % то от 16 до 30, если меньше 45 % то 31-45, если уровень обеспеченности дошкольными учреждениями свыше 45,% то присваивается балл выше 45;
в графе 24 – указывается дополнительные необходимые места в дошкольных учреждениях;
в графах 25-46 – указывается количество школ, в том числе начальная, основная и средняя школы с указанием года постройки, года последнего капитального ремонта, количества мест и обучающихся детей, типового или приспособленного помещения, обучающихся в 3-4 смены, состояние аварийности;
в графе 47-49 – указывается количество школ-интернатов и количество детей в пришкольных интернатах (проживающих и обучающихся);
в графе 50 – указывается вместимость школьных учреждений;
в графе 51 – указывается уровень обеспечения школ (мест/тысяч человек);
в графе 52 – указывается группа обеспеченности школ;
в графе 53 – указывается необходимые места в школах по бенчмаркам;
в графе 54 – указывается дополнительные необходимые места в школах;
в графе 55 – указывается удаленность СНП от ближайшей школы. Данная графа заполняется в СНП, где не имеются школы;
в графе 56 – указывается наличие подвоза детей.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 9
к Инструкции о проведении
местными исполнительными
органами мониторинга
(скрининга)
социально-экономического
развития сельских
населенных пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных:
Сведения по объектам здравоохранения
Индекс формы административных данных: 9-ЗДР
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка
представляет в акимат района (города областного значения), акимат района
(города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Наименование района (города областного значения)
Наименование сельского округа или поселка
Наименование сельского населенного пункта
Статус (опорные/спутниковые/стратегические)
Численность населения
Удаленность сельского населенного пункта от ближайшего медицинского учреждения (километров)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Наличие медицинских учреждений
Центральная районная больница
Районная больница (специализированные)
год постройки
год последнего капитального ремонта
типовая, приспособленная
состояние аварийности (да/нет)
арендованное, указать год начала аренды
год постройки
год последнего капитального ремонта
типовая, приспособленная
состояние аварийности (да/нет)
арендованное, указать год начала аренды
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы
Наличие медицинских учреждений
Сельская больница (в том числе участковая)
количество койко-мест в больницах (койко-место)
Поликлиники
год постройки
год последнего капитального ремонта
типовая, приспособленная
состояние аварийности (да/нет)
арендованное, указать год начала аренды
год постройки
год последнего капитального ремонта
типовая, приспособленная
состояние аварийности (да/нет)
арендованное, указать год начала аренды
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
продолжение таблицы
Наличие медицинских учреждений
Врачебная амбулатория (семейная)
количество посещений в поликлинике и врачебной амбулатории (посещений)
год постройки
год последнего капитального ремонта
типовая, приспособленная
состояние аварийности (да/нет)
арендованное, указать год начала аренды
29
30
31
32
33
34
продолжение таблицы
Наличие медицинских учреждений
количество посещений в поликлинике и врачебной амбулатории (посещен)
Фельдшерско-акушерский пункт (в том числе фельдшерский пункт)
количество посещений в фельдшерско-акушерского пункта (посещения)
Медицинский пункт
год постройки
год последнего капитального ремонта
типовая, приспособленная
состояние аварийности (да/нет)
арендованное, указать год начала аренды
год постройки
год последнего капитального ремонта
типовая, приспособленная
состояние аварийности (да/нет)
арендованное, указать год начала аренды
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
продолжение таблицы
Количество посещений в медицинский пункт (посещения)
Аптеки
Охват медицинскими учреждениями (расчет по формуле)
46
47
48
продолжение таблицы
Уровень посещаемости медицинских учреждений (расчет по формуле)
Группа посещаемости медицинских учреждений (расчет по формуле)
Медицинский работник без содержания отдельного помещения
Всего медицинских учреждений
Численность медицинского персонала в соответствии со штатами нормативами, человек (физических лиц)
врачей
среднего медицинский персонала
штатные
физические
дефицит врачей в процентах
штатные
физические
дефицит врачей в процентах
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
Руководитель (Фамилия Имя Отчество (при наличии), подпись)
Место печати
(наименование организации)
Ответственный исполнитель (Фамилия Имя Отчество (при наличии), подпись)
Телефон:
(наименование отдела)
Пояснение по заполнению формы "Сведения по объектам здравоохранения"

1. Осы түсініктеме мәдениет, спорт және туризм объектілері бойынша мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі - нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымды тұлға, оның басшысы қол қояды және мөрмен расталады.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен бойынша (бұдан әрі – АЕМ) мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-4-бағандарда – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтің немесе кенттің, АЕМ-нің ӘАОЖ сәйкес толық атауы көрсетіледі;
5-6-бағандарда – елді мекеннің мәртебесі және халық саны көрсетіледі;
7-26-бағандарда – мәдениет объектілерінің саны, оның ішінде мәдени-демалыс кәсіпорындары, кітапханалар, кинотеатрлар, мұражайлар бөлінісінде жұмыс істейтін, салынған жылы, соңғы күрделі жөндеу жылы және олардағы орындардың саны көрсетіледі;
27-бағанда – балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінің жалпы саны көрсетіледі;
28-57-бағандарда – спорт объектілерінің саны, оның ішінде стадиондар, жабық спорт кешендері, спорт залдары, оның ішінде білім беру мектептеріндегі спорт залдары, жүзу бассейндері, шаңғы базалары, салынған жылы, соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жылы және жөндеуді қажет ететін (күрделі, орта) көрсетіледі;
58-бағанда – туристік инфрақұрылым объектілерінің (қонақ үйлер, турбазалар, санаторий-сауықтыру объектілері) жалпы саны көрсетіледі;
59-64-бағандарда – туристік инфрақұрылым объектілерінің саны, оның ішінде қонақ үйлер, қонақ үйлер, аңшылық үйлер, демалыс үйлері, санаторийлер және басқалар көрсетіледі;
65-бағанда – туристік аймақтардың саны көрсетіледі (Үздік-10, Үздік-50).
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер
ӘАОЖ - әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуіші.
Жергілікті атқарушы
органдардың ауылдық елді
мекендердің әлеуметтік-
экономикалық дамуына
мониторинг (скрининг)
жүргізу туралы нұсқаулыққа
11-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Экологиялық салауаттылық туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 11-ЭКОЛ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: 1 мамырға дейін
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша коды (ӘАОЖ)
Аудан атауы
Кенттің/ауылдық округтің атауы
Елді мекеннің атауы
Мәртебесі (тірек/спутниктік
/ стратегиялық)
Халық саны
Радиациялық ая, сағ/ мкЗв
Ауыз судың сапасы, судағы жалпы минералдану (құрғақ қалдық) (литр/гр)
Экологиялық апат аймағы (НҚА сәйкес)
ҚТҚ полигондарының саны, бірлік
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Басшы       (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), қолы)       Мөр орны
(ұйымның атауы)
Жауапты
орындаушы       (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), қолы)       Телефон:
(бөлімнің атауы)
"Экологиялық салауаттылық туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений по объектам культуры, спорта и туризма (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графе 5-6 – указывается статус населенного пункта и численность населения;
в графах 7-26 – указывается количество объектов культуры, в том числе действующих в разрезе культурно-досуговых предприятий, библиотек, кинотеатров, музеев с указанием года постройки, года последнего капитального ремонта и количество мест в них;
в графе 27 – указывается общее количество детско-юношеских спортивных школ;
в графах 28-57 – указывается количество спортивных объектов, в том числе действующих в разрезе стадионов, крытых спортивных комплексов, спортивных залов в том числе спортзалы в образовательных школах, плавательных бассейнов, лыжных баз с указанием года постройки, года последнего капитального ремонта и требующих ремонта (капитальный, средний);
в графе 58 – указывается общее число объектов туристской инфраструктуры (гостиницы, турбазы, санаторно-оздоровительные объекты);
в графах 59-64 – указывается количество объектов туристской инфраструктуры, в том числе гостиницы, гостевые дома, охотничьи дома, дома отдыха, санатории и другие;
в графе 65 – указывается количество туристических зон (Топ-10, Топ-50).
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 11
к Инструкции о проведении
местными исполнительными
органами мониторинга
(скрининга)
социально-экономического
развития сельских
населенных пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных:
Сведения об экологическом благополучии
Индекс формы административных данных: 11-ЭКОЛ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка
представляет в акимат района (города областного значения), акимат района
(города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Наименование района
Наименование поселкового/ сельского округа
Наименование населенного пункта
Статус (опорные/спутниковые /стратегические)
Численность населения
Радиационный фон, микрозиверт в час
Качество питьевой воды, общая минерализация (сухой остаток) в воде (милиграмм/литр)
Зона эколог. бедствия (в соответствии с НПА)
Количество полигонов ТБО, единиц
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Руководитель (Фамилия Имя Отчество (при наличии), подпись)
Место печати
(наименование организации)
Ответственный исполнитель (Фамилия Имя Отчество (при наличии), подпись)
Телефон:
(наименование отдела)
Пояснение по заполнению формы "Сведения о экологическом благополучии"

1. Осы түсініктеме экологиялық салауаттылық туралы мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі – Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымды тұлға, оның басшысы қол қояды және мөрмен расталады.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен бойынша (бұдан әрі – АЕМ) мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-4-бағандарда – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтің немесе кенттің, АЕМ-нің ӘАОЖ сәйкес толық атауы көрсетіледі;
5-6-бағандарда – елді мекеннің мәртебесі және халық саны көрсетіледі;
7-бағанда – радиациялық ая (сағатына/ мкЗв) көрсетіледі;
8-бағанда – ауыз судың сапасы, судағы жалпы минералдану (құрғақ қалдық) (литріне грамм) көрсетіледі;
9-бағанда – экологиялық апат аймақтары көрсетіледі (НҚА сәйкес);
10-бағанда – ҚТҚ полигондарының жалпы саны (НҚА сәйкес) көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
сағ/мкЗв – сағатына микрозиверт;
литр/гр – литріне грамм;
НҚА – нормативтік құқықтық актілермен
ҚТҚ – қатты тұрмыстық қалдықтар;
ӘАОЖ -әкімшілік-аумақтық обьектілердің ұлттық жіктеуіші.

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений о экологическом благополучии (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графах 5-6 – указывается статус населенного пункта и численность населения;
в графе 7 – указывается радиационный фон (мкЗв/ч);
в графе 8 – указывается качество питьевой воды, общая минерализация (сухой остаток) в воде (гр/литр);
в графе 9 – указывается зоны экологических бедствий (в соответствии с НПА);
в графе 10 – указывается общее количество полигонов ТБО (в соответствии с НПА).
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
мкЗв/ч – микрозиверт в час;
гр/литр – грамм на литр;
НПА – нормативными правовыми актами
ТБО – твердые бытовые отходы;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.