"Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 24 тамыздағы № 241 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2024 жылғы 13 мамырдағы № 411 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 16 мамырда № 34373 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 24 тамыздағы № 241 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4945 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу ережесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу ережесі";
3-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу үшін көрсетілетін қызметті берушіге осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес пәтерлердің, көп пәтерлі тұрғын үйдің тұрғын емес үй-жайларының, орынтұрақ орындарының, қоймаларының кемінде екі меншік иесінен жазбаша өтініші (әрі қарай – өтініш) немесе жергілікті атқарушы органның өтініші немесе көппәтерлі тұрғын үйге тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) өтініші ұсынылады";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Кондоминиум объектісін тіркеу Бірыңғай мемлекеттік жылжымайтын мүліктің кадастрының ақпараттық жүйесіне жер учаскесін, бастапқы объектілерді және кондоминиум объектісін тіркеу үшін қажетті қайталама объектілердің сипаттамаларын, сондай-ақ құқық түрі, ортақ меншік нысаны (өзге де заттық құқық) туралы мәліметтерді енгізу және кондоминиум қатысушыларының ортақ мүліктегі үлестерінің мөлшерін автоматты түрде анықтауды сәйкестендіретін тиісті мәліметтер арқылы ұсынылған құжаттар негізінде меншік құқығын растаудан тұрады";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Кондоминиум қатысушыларының ортақ мүліктегі үлестерінің мөлшері дара (бөлек) меншіктегі пәтердің пайдалы алаңының немесе тұрғын емес үй-жай, орынтұрақ орны, қойма алаңының осы кондоминиум объектісіндегі барлық пәтердің пайдалы алаңдарының және барлық тұрғын емес үй-жай, орынтұрақ орны, қойма алаңдарының жиынтығына қатынасы арқылы анықталады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Мемлекеттік қызметті алу үшін кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті пәтерлердің, көп пәтерлі тұрғын үйдің, тұрғын емес үй-жайларының, орынтұрақ орындарының, қоймаларының кемінде екі меншік иесі немесе олардың уәкілетті өкілі немесе немесе көппәтерлі тұрғын үйге тапсырыс беруші (құрылыс салушы) бере алады;

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 241 "Об утверждении Правил государственной регистрации объекта кондоминиума"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 13 мая 2024 года № 411. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2024 года № 34373
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 241 "Об утверждении Правил государственной регистрации объекта кондоминиума" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4945), следующие изменения:
В Правилах государственной регистрации объекта кондоминиума, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила государственной регистрации объекта кондоминиума";
абзац второй пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Для государственной регистрации объекта кондоминиума услугодателю представляется письменное заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявление), не менее чем от двух собственников квартир нежилых помещений, парковочных мест, кладовок многоквартирного жилого дома или заявление местного исполнительного органа, или заявление заказчика (застройщика) многоквартирного жилого дома";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Регистрация объекта кондоминиума заключается в подтверждении прав собственности на основании представленных документов путем внесения в информационную систему Единого государственного кадастра недвижимости соответствующих сведений, идентифицирующих земельный участок, первичные объекты, и необходимых для регистрации объекта кондоминиума характеристик вторичных объектов, а также сведений о виде права, форме общей собственности (иного вещного права) и автоматического определения размеров долей участников кондоминиума в общем имуществе";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Размер долей участников кондоминиума в общем имуществе определяется соотношением полезной площади квартиры и площади нежилого помещения, парковочного места, кладовки находящегося в индивидуальной (раздельной) собственности (ином вещном праве), к сумме полезных площадей всех квартир и площадей всех нежилых помещений, парковочных мест, кладовок находящихся в данном объекте кондоминиума";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Для получения государственной услуги заявление о государственной регистрации объекта кондоминиума может быть подано не менее чем от двух собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок многоквартирного жилого дома либо их уполномоченным представителем или заказчиком (застройщиком) многоквартирного жилого дома".

Ереженің 1, 2 және 4 қосымшалары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
А. Ескараев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2024 жылғы 13 мамырдағы
№ 411 Бұйрығына
қосымша
Кондоминиум объектісін
мемлекеттік тіркеу ережесіне
№ 1 қосымша
________________________________________________________________________ ("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалы) Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу туралы №_____________________________
ӨТІНІШ Өтініш берушілер: ________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________ (кондоминиум қатысушылары)
Олардың атынан әрекет ететін: _____________________________________________
(уәкілетті өкілдің атауы мен деректемелері)
________________________________________________________ тіркеуді сұраймын
(мемлекеттік тіркеу объектісінің түрі)
Кондоминиум объектісі туралы мәліметтер:
Кондоминиум объектісінің мекенжайы: ______________________________________
Жылжымайтын мүлік түрі: _________________________________________________
Бөлек меншіктегі кейінгі объектілердің саны __________________________________
Ғимараттың жалпы ауданы (бастапқы объект) _________________________________
Бөлек меншіктегі барлық пәтерлер және тұрғын емес үй-жайлардың, орынтұрақ орындарының,
қоймалардың пайдалы алаңы (кейінгі объектілер) ____________________ шаршы/м
Ғимаратты пайдалану үшін жер учаскесінің жалпы алаңы (бастапқы объект) _____ га
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі __________________________________________
Ауданы көрсетілген жалпы пайдалану орындарының қысқаша сипаттамасы
_________________________________________________________________________
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін (міз):
1. Төлем туралы құжат: түрі _________ № ______ сомасы______ теңге

Приложение 1, 2 и 4 к Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
А. Ескараев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр юстиции
Республики Казахстан
от 13 мая 2024 года № 411
Приложение 1 к Правилам
о государственной регистрации
объекта кондоминиума
_________________________________________________________________
(филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
ЗАЯВЛЕНИЕ № ____________________
о государственной регистрации объекта кондоминиума Заявители:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(участники кондоминиума)
От имени которых действует:
__________________________________________________________________
(наименование и реквизиты уполномоченного представителя)
Прошу зарегистрировать ____________________________________________
(вид объекта государственной регистрации)
Сведения об объекте кондоминиума:
Адрес объекта кондоминиума: _______________________________________
Вид недвижимости: ________________________________________________
Количество вторичных объектов, находящихся в раздельной собственности
_________________________________________________________________
Общая площадь здания (первичный объект) ___________________________
Полезная площадь всех квартир и нежилых помещений, парковочных мест,
кладовок находящихся в раздельной собственности
(вторичные объекты)______________ кв/м
Общая площадь земельного участка для эксплуатации здания (первичный объект)
________ га
Кадастровый номер земельного участка ______________________________
Краткое описание мест общего пользования с указанием площади
_________________________________________________________________
К заявлению прилагаю (ем) следующие документы:
1. Документ об оплате: вид _________ № ______ на сумму ______ тенге

2. Мемлекеттік тіркеу жүзеге асырылатын құжаттар (жер учаскесін беру бойынша жергілікті атқарушы органдардың шешімі, жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
_____________/_________________/_________________________
(күні) (өтініш берушінің қолы) (Өтініш берушінің (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
________________________________________________________
(Өтінішті қабылдаған маманның (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және қолы)
Өтініш беру күні: 20__ жылғы _______.
Уақыты ______ сағ. ______ мин
Өтінішті орындау / қарау / нәтижесі
_______________________________________________________________________
Тексерілді: күні 20__жылғы________________
_______________________________________________________________________
(Өтінішті қабылдаған тіркеуші маманның (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және қолы)
Ескертпе: Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Көрсетілетін қызметті алушы өзі көрсеткен тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің) мекенжайы, жұмыс орны, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық мекенжайы дұрыс екендігін, ал көрсетілген контактілерге жіберілген хабарлама (хабархат) тиісті және жеткілікті деп саналатындығын өзінің қолтаңбасымен растайды.
_______________ _ 20__ жылғы "___"_______.
(қолы)
Кондоминиум объектісін
мемлекеттік тіркеу ережесіне
№ 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу)
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы: көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап көрсетілетін қызметті берушіге өтініш келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) www.egov.kz порталында: мемлекеттік көрсетілетін қызмет тіркеуші органның ақпараттық жүйесіне мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгені туралы растау келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут. Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мынадай жағдайларда бір айдан аспайтын мерзімге тоқтатыла тұрады:

2. Документы, на основании которых осуществляется государственная регистрация
(решение местных исполнительных органов по предоставлению земельного участка,
идентификационный документ на земельный участок)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан)
_____________/_________________/_________________
(дата) (подпись заявителя) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись специалиста,
принявшего заявление)
Дата подачи заявления: _______ 20__г.
Время ______ час ______ мин
Результат выполнения/рассмотрения/заявления
_________________________________________________________________
Проверено: дата ________________ 20__г.
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись специалиста-регистратора)
Примечание:
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Услугополучатель подтверждает своей подписью ознакомление с тем, что указанные
им адрес места жительства (места нахождения), места работы, абонентский номер
сотовой связи, электронный адрес достоверны, а уведомление (извещение),
направленное на указанные контакты, будет считаться надлежащим и достаточным.
_______________ "___"________20__ г. (подпись).
Приложение 2 к Правилам
о государственной регистрации
объекта кондоминиума
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
(Государственная регистрация объекта кондоминиума)
Наименование государственной услуги "Государственная регистрация объекта кондоминиума"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", веб-портал "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
1) через услугодателя: с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю в течение трех рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю, (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) на портале www.egov.kz: государственная услуга оказывается в течение одного рабочего дня с момента поступления в информационную систему регистрирующего органа подтверждения об оплате сбора за государственную регистрацию. Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут. Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут. Государственная услуга приостанавливается не более чем на один месяц в следующих случаях:

3) сотқа берілген талап қою және өзге де өтініштер (шағымдар) негізінде соттың қаулысы (ұйғарымы) бойынша;
4) прокурорлық қадағалау актілеріне сәйкес заңның бұзылуы жойылғанға дейін;
5) "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес;
6) егер қажетті құжаттардың болмауы тіркеуге құжаттарды қабылдаудан бас тарту үшін негіз болмаса, өтініш берушінің Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінің 8-тармағына сәйкес мемлекеттік тіркеуге қажет құжаттарды ұсынуы үшін;
7) егер көрсетілген мән-жайлар құжаттарды тіркеуге қабылдаудан бас тартуға негіз болмаса, мемлекеттік органдардан түсініктеме алу немесе осындай органдардан шығатын құжаттарда оның болмауына немесе осындай құжаттарда қайшылықтардың болуына байланысты қажетті ақпаратты талап ету үшін;
8) құқық белгілейтін құжаттар негізінде белгіленетін тіркеу объектісі және өтініште көрсетілген тіркеу объектісі сәйкес келмеген кезде олардың арасындағы қайшылықты жою үшін;
9) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы толық төленбеген кезде;
10) егер құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі келіп түскен кезден бастап үш жұмыс күні ішінде құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы төленгені туралы немесе тұлғаның ақы төлеуден босатылғаны туралы растау келіп түспесе Электрондық тіркеу осы тармақтың 6) және 8) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша тоқтатыла тұрмайды. Мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру туралы шешімді көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды мемлекеттік тіркеуге қабылдаған сәттен бастап құжат берілген сәтке дейін, бірақ мемлекеттік тіркеу мерзімі өткеннен кешіктірмей қабылдауы мүмкін.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Жүгінген кезде:
1. көрсетілетін қызметті берушіге: осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес үлестерді есептеу туралы қосымшасы бар кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу немесе тіркеуді тоқтата тұру туралы хабарлама не Тізбенің 3 және 9-тармақтарында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап;
2) порталға: көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен қол қойылған қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі. Оң нәтиже болған кезде хабарламаға осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес үлестердің есебі қоса беріледі.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

3) по постановлению (определению) суда на основании исковых и иных заявлений (жалоб), поданных в суд;
4) в соответствии с актами прокурорского надзора до устранения нарушения закона;
5) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма";
6) для представления заявителем документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии с пунктом 8 Перечня государственной услуги, если отсутствие необходимых документов не явилось основанием для отказа в приеме документов на регистрацию;
7) для получения разъяснений или истребования от государственных органов необходимой информации в связи с ее отсутствием в документах, исходящих от таких органов, или наличием противоречий в таких документах, если указанные обстоятельства не явились основаниями для отказа в приеме документов на регистрацию;
8) при несоответствии объекта регистрации, устанавливаемого на основании правоустанавливающих документов, и объекта регистрации, указанного в заявлении, для устранения противоречия между ними.
9) при неполной оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
10) если в течение трех рабочих дней с момента поступления электронной копии правоустанавливающего документа в информационную систему правового кадастра не поступило подтверждение об оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество или об освобождении лица от оплаты. Электронная регистрация не приостанавливается по основаниям, указанным в подпунктах 6) и 8) настоящего пункта. Решение о приостановлении государственной регистрации может быть принято услугодателем с момента приема документов на государственную регистрацию до момента выдачи документа, но не позднее истечения срока государственной регистрации.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
При обращении:
1) к услугодателю: уведомление о государственной регистрации объекта кондоминиума с приложением о расчете долей, согласно приложению 4 настоящих Правил, или приостановлении регистрации либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктами 3 и 9 Перечня;
2) на портал: услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о результате оказания услуги, подписанное ЭЦП услугодателя. При положительном результате к уведомлению прилагается расчет долей, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы түрде көрсетіледі. Мемлекеттік тіркеу үшін төлем "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекіту туралы" Ақпарат және коммуникация министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 418 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17498 болып тіркелді) белгіленген тарифтерге сәйкес алынады және 2 147,3 теңгені құрайды (қосылған құн салығын есепке алмағандағы баға, теңге). Төлем сондай-ақ портал арқылы "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүргізіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі

Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам. Оплата за государственную регистрацию взимается в соответствии с установленными тарифами, утвержденным приказом Министра информации и коммуникаций от 27 сентября 2018 года № 418 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17498) "Об утверждении цен на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и составляет - 2 147,3 (цена без учета налога на добавленную стоимость, тенге). Оплата также производится через портал посредством платежного шлюза "электронного правительства".
7
График работы услугодателя

1) жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда - дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі аралықтағы түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) құжаттарды қабылдау және беру бойынша Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа – дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін;
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы Ереже 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пәтерлердің, көп пәтерлі тұрғын үйдің тұрғын емес үй-жайларының орынтұрақ орындарының, қоймаларының кемінде екі меншік иесінен немесе тапсырыс берушіден (құрылыс салушыдан) жазбаша өтініш;
жеке куәлік не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін), сондай-ақ құжаттың түпнұсқасы не көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
егер кондоминиум объектісі тіркелген сәтке дейін жер учаскесіне құқық белгілеу және сәйкестендіру құжаты тіркелмеген болса, жер учаскесіне құқық белгілеу және сәйкестендіру құжаты; кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркегені үшін төленгенін растайтын құжат.
Жер учаскесіне сәйкестендіру сипаттамалары туралы мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді құжаттарды қабылдау және беру қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, пәтерлердің, көп пәтерлі тұрғын үйдің тұрғын емес үй-жайларының, орынтұрақ орындарының, қоймаларының кемінде екі меншік иесінен немесе тапсырыс берушіден (құрылыс салушыдан) ЭЦҚ-мен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш; жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының сканерленген көшірмесі бар жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың (жергілікті атқарушы органдардың шешімі) электрондық көшірмесі,; "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, кондоминиум объектісін тіркеу үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Гидромелиоративтік кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу үшін көрсетілетін қызметті алушылар немесе олардың уәкілетті өкілдері көрсетілетін қызметті берушіге мынадай құжаттарды ұсынады: Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу туралы өтініш; су шаруашылығы құрылысының гидромелиоративтік жүйесінің паспорты; ортақ үлестік меншік құрамына кіретін гидромелиоративтік жүйе элементтерінің және басқа да мүліктің тізбесі бар гидромелиоративтік жүйенің сызбасы (арналар, су беруді реттеуге арналған құрылыстар, коллекторлық-дренаждық желілер, тік дренаж ұңғымалары, электр желілері, электр жабдығы, сорғылар, осы құрылыстардың бұру жолдарының астындағы жерлер); гидромелиоративтік кондоминиумның құрамына кіретін және бөлек (жеке) меншіктегі (өзге құқықтағы) барлық жер учаскелеріне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының көшірмелерін қоса бере отырып, гидромелиоративтік кондоминиумға қатысушылардың тізімі); көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) немесе оның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін талап етіледі), сондай-ақ құжаттың түпнұсқасы не көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі. Құжаттарды қабылдау кезінде жеке басын растайтын құжаттың түпнұсқасы тиісті тексеруден кейін өтініш берушіге қайтарылады
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
при обращении:
1) к услугодателю:
письменное заявление не менее чем от двух собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок многоквартирного жилого дома или заявление заказчика (застройщика) многоквартирного жилого дома по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам; удостоверение личности, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации), а также оригинал документа либо нотариально заверенную копию документа, подтверждающего полномочия представителя услугополучателя; правоустанавливающий и идентификационный документ на земельный участок, если до момента регистрации объекта кондоминиума право на земельный участок не было зарегистрировано; документ, подтверждающий оплату за государственную регистрацию объекта кондоминиума. Сведения, содержащиеся в государственных информационных системах, об идентификационных характеристиках на земельный участок, работник приема и выдачи документов получает из соответствующих государственных информационных систем.
2) на портал:
заявление не менее чем от двух собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок многоквартирного жилого дома или заявление заказчика (застройщика) многоквартирного жилого дома в форме электронного документа, удостоверенное ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала; электронная копия правоустанавливающего документа на земельный участок (решение местных исполнительных органов) с приложением сканированной копии идентификационного документа на земельный участок; электронная копия документа, подтверждающая оплату за регистрацию объекта кондоминиума, за исключением оплаты, произведенной через платежный шлюз "электронного правительства".
Для государственной регистрации объекта гидромелиоративного кондоминиума услугополучатели или их уполномоченные представители представляет услугодателю следующие документы: заявление о государственной регистрации объекта кондоминиума по форме, согласно приложению 1 к Правилам; паспорт гидромелиоративной системы водохозяйственного сооружения; схема гидромелиоративной системы с перечнем элементов гидромелиоративной системы и другого имущества, входящего в состав общей долевой собственности (каналы, сооружения для регулирования водоподачи, коллекторно-дренажные сети, скважины вертикального дренажа, электрические сети, электрическое оборудование, насосы, земли находящиеся под полосами отводов этих сооружений); список участников гидромелиоративного кондоминиума с приложением копий правоустанавливающих и идентификационных документов на все земельные участки, входящие в состав гидромелиоративного кондоминиума, и находящиеся в раздельной (индивидуальной) собственности (ином праве); документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица) или его уполномоченного представителя (требуется для идентификации), а также оригинал документа либо нотариально заверенная копия документа, подтверждающего полномочия представителя услугополучателя. При приеме документов оригинал документа, подтверждающего личность, после соответствующей проверки возвращается заявителю.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1) құқықтық қатынастардың субъектілері мен объектілері, жылжымайтын мүлікке құқық немесе құқық ауыртпалығының түрі және өзге де тіркеу объектілері не олардың туындау, өзгеру немесе тоқтатылу негіздері заңнама талаптарына сәйкес келмеген кезде;
2) егер өтініш беруші Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес терроризмді және экстремизмді қаржыландыруға байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілсе;
3) егер қажетті құжаттар мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру кезінде ұсынылмаса, өтініш беруші Мемлекеттік қызмет тізбесінің 8-тармағына сәйкес мемлекеттік тіркеу үшін қажетті құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда;
4) нысаны мен мазмұны бойынша заңнама талаптарына сәйкес келмейтін құжаттарды тіркеуге ұсынған кезде;
5) "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңның 31-бабының 1-1-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, құқықты немесе өзге де мемлекеттік тіркеу объектісін мемлекеттік тіркеуді болдырмайтын ауыртпалықтар болған кезде;
6) заңды күшіне енген сот актісі негізінде;
7) егер тіркеуді тоқтата тұру мерзімі ішінде тоқтата тұру үшін негіз болған мән-жайлар жойылмаса;
8) егер тіркеу объектісі мұндай құқыққа қатысты ауысу, өзгерту, тоқтату немесе ауыртпалықты белгілеу болып табылса, бұрын туындаған құқық ол туындаған сәтте қолданыста болған заңнамаға сәйкес келмеген кезде;
9) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның меншік құқығын және тиісті саланың уәкілетті органының жалдау құқығын тіркеуді қоспағанда, мемлекеттік ислам арнайы қаржы компаниясына тиесілі жылжымайтын мүлікке құқықтар мен ауыртпалықтарды тіркеу үшін өтініш жасаған кезде;
10) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңның 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ 1414, 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшінші тұлғаларға көрсетілуі мүмкін. Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы порталдағы "жеке кабинетінен" ұсынылған мәліметтер сұратылатын адамның келісімі болған жағдайда, сондай-ақ порталда тіркелген субъектінің ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы бір реттік парольді беру жолымен немесе портал хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен орындалады. Цифрлық құжаттар сервисі пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және ақпараттық жүйелерінде авторизацияланған пайдаланушылар үшін қол жетімді. Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және ақпараттық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет.
Кондоминиум объектісін
мемлекеттік тіркеу ережесіне
№ 4 қосымша
Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу туралы хабарлама
"АЗАМАТТАРҒА АРНАЛҒАН ҮКІМЕТ" МЕМЛЕКЕТТІК КОРПОРАЦИЯСЫ" КОММЕРЦИЯЛЫҚ ЕМЕС АКЦИОНЕРЛІК ҚОҒАМЫ (КЕАҚ аумақтық филиалы)
НЕКОММЕРЧЕСКОЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО "ГОСУДАРСТВЕННАЯ КОРПОРАЦИЯ "ПРАВИТЕЛЬСТВО ДЛЯ ГРАЖДАН" (территориальный филиал НАО)
(күні)___________
(номері)
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), мына мекенжайда тұратын: (мекенжай)
Кондоминиум объектісіне қатысушылардың үлесін есептеу
Мекенжай:_______________________________
Көп пәтерлі тұрғын үйдің пайдалы алаңы ____________шаршы/м
Пәтерлер/ тұрғын емес үй-жайлардың, орынтұрақ орындардың, қоймалардың пайдалы алаңы ________________ шаршы /м
Жер учаскесінің жалпы алаңы (ортақ үлестік меншік құқығында)____________га
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі _______________________
Көп пәтерлі тұрғын үйдің кадастрлық нөмірі _________________
Р/с № Көп пәтерлі тұрғын үйдегі (пәтер/тұрғын емес үй-жай, орынтұрақ орыны, қойма) кейінгі объектінің мекенжайы) Меншік иесінің Т.А.Ж. Пәтердің/тұрғын емес үй-жайдың, орынтұрақ орынның, қойманың жалпы ауданы Үлес
1 2 3 4 5
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеуді тоқтата тұру туралы хабарлама
"АЗАМАТТАРҒА АРНАЛҒАН ҮКІМЕТ" МЕМЛЕКЕТТІК КОРПОРАЦИЯСЫ" КОММЕРЦИЯЛЫҚ ЕМЕС АКЦИОНЕРЛІК ҚОҒАМЫ (КЕАҚ аумақтық филиалы)
НЕКОММЕРЧЕСКОЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО "ГОСУДАРСТВЕННАЯ КОРПОРАЦИЯ "ПРАВИТЕЛЬСТВО ДЛЯ ГРАЖДАН" (территориальный филиал НАО)
(күні)___________
(номері)
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), мына мекенжайда тұратын: (мекенжай)
Кондоминиум объектісін тіркеуден бас тарту туралы хабарлама
"АЗАМАТТАРҒА АРНАЛҒАН ҮКІМЕТ" МЕМЛЕКЕТТІК КОРПОРАЦИЯСЫ" КОММЕРЦИЯЛЫҚ ЕМЕС АКЦИОНЕРЛІК ҚОҒАМЫ (КЕАҚ аумақтық филиалы)
НЕКОММЕРЧЕСКОЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО "ГОСУДАРСТВЕННАЯ КОРПОРАЦИЯ "ПРАВИТЕЛЬСТВО ДЛЯ ГРАЖДАН" (территориальный филиал НАО)
(күні)___________
(номері)
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), мына мекенжайда тұратын: (мекенжай)

1) при несоответствии субъектов и объектов правоотношений, вида права или обременения права на недвижимое имущество и иных объектов регистрации либо оснований их возникновения, изменения или прекращения требованиям законодательства;
2) если заявитель включен в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) при представлении заявителем неполного пакета документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии с пунктом 8 Перечня государственной услуги, если необходимые документы не были представлены при приостановлении государственной регистрации;
4) при представлении на регистрацию документов, по форме и содержанию не соответствующих требованиям законодательства;
5) при наличии обременений, которые исключают государственную регистрацию права или иного объекта государственной регистрации, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 1-1 статьи 31 Закона "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество";
6) на основании судебного акта, вступившего в законную силу;
7) если в течение сроков приостановления регистрации не были устранены обстоятельства, явившиеся основаниями для приостановления;
8) при несоответствии ранее возникшего права законодательству, действовавшему в момент его возникновения, если объектом регистрации являются переход, изменение, прекращение или установление обременения в отношении такого права;
9) при обращении за регистрацией прав и обременений прав на недвижимое имущество, принадлежащее государственной исламской специальной финансовой компании, за исключением регистрации права собственности уполномоченного органа по государственному имуществу и права аренды уполномоченного органа соответствующей отрасли;
10) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 777. Государственная услуга может оказываться третьим лицам. Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала. Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей. Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами, доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования.
Приложение 4 к Правилам
о государственной регистрации
объекта кондоминиума
Уведомление о государственной регистрации объекта кондоминиума
"АЗАМАТТАРҒА АРНАЛҒАН ҮКІМЕТ" МЕМЛЕКЕТТІК КОРПОРАЦИЯСЫ" КОММЕРЦИЯЛЫҚ ЕМЕС АКЦИОНЕРЛІК ҚОҒАМЫ (территориальный филиал НАО)
НЕКОММЕРЧЕСКОЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО "ГОСУДАРСТВЕННАЯ КОРПОРАЦИЯ "ПРАВИТЕЛЬСТВО ДЛЯ ГРАЖДАН" (территориальный филиал НАО)
(дата)___________
(номер)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), прож. по адресу: (адрес)
Расчет долей участников объекта кондоминиума
Адрес: __________________________________________________________
Полезная площадь многоквартирного жилого дома ________________кв/м
Полезная площадь квартир/ нежилых помещений, парковочных мест,
кладовок ________________ кв/м
Общая площадь земельного участка (на праве общей долевой собственности)
____________ га
Кадастровый номер земельного участка ______________________________
Кадастровый номер многоквартирного жилого дома ___________________
№ п/п
Адрес вторичного объекта, находящегося в многоквартирном жилом доме (квартира/нежилое помещение, парковочное место, кладовка)
Ф. И. О. собственника
Общая площадь квартиры/нежилого помещения, парковочного места, кладовки
Доля
1
2
3
4
5
Уведомление о приостановлении регистрации объекта кондоминиума
"АЗАМАТТАРҒА АРНАЛҒАН ҮКІМЕТ" МЕМЛЕКЕТТІК КОРПОРАЦИЯСЫ" КОММЕРЦИЯЛЫҚ ЕМЕС АКЦИОНЕРЛІК ҚОҒАМЫ (территориальный филиал НАО)
НЕКОММЕРЧЕСКОЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО "ГОСУДАРСТВЕННАЯ КОРПОРАЦИЯ "ПРАВИТЕЛЬСТВО ДЛЯ ГРАЖДАН" (территориальный филиал НАО)
(дата) ___________
(номер)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), прож. по адресу: (адрес)
Уведомление об отказе в регистрации объекта кондоминиума
"АЗАМАТТАРҒА АРНАЛҒАН ҮКІМЕТ" МЕМЛЕКЕТТІК КОРПОРАЦИЯСЫ" КОММЕРЦИЯЛЫҚ ЕМЕС АКЦИОНЕРЛІК ҚОҒАМЫ (территориальный филиал НАО)
НЕКОММЕРЧЕСКОЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО "ГОСУДАРСТВЕННАЯ КОРПОРАЦИЯ "ПРАВИТЕЛЬСТВО ДЛЯ ГРАЖДАН" (территориальный филиал НАО)
(дата)___________
№ (номер)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), прож. по адрес: (адрес)