"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 164 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2024 жылғы 23 мамырдағы № 117 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 27 мамырда № 34414 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 164 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20509 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
""Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары бекітілсін.";
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары";
1, 2 және 3-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымдарының құжаттарды қабылдау тәртібін айқындайды.

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 164 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы""
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 23 мая 2024 года № 117. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 мая 2024 года № 34414
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 164 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20509) внести следующие изменения:
заголовок изложить в новой редакции:
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы"";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы".";
в Правилах оказания государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы", утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в новой редакции:
"Правила оказания государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы"";
пункты 1, 2 и 3 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее - Закон) и определяют порядок приема документов автономной организацией образования "Назарбаев Интеллектуальные школы".

2. "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде білім беру саласындағы уәкілетті орган нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушілерге, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
3. Құжаттарды қабылдау және үміткерлерді конкурстық іріктеуден өткізуді ұйымдастыру үшін көрсетілетін қызметті беруші педагогикалық қызметкерлер, әкімшілік-басқару және оқу-көмекші қызметкерлерден қабылдау комиссиясын құрады.
Қабылдау комиссиясының құрамына қабылдау комиссиясының төрағасы, техникалық хатшы, тіркеушілер, ғимараттың сыртқы және ішкі аумағын бақылайтын кезекшілер, аудитория кезекшілері, тестілеу әкімшілері, медщициналық қызметкерлер, ақпараттық технология мамандары кіреді.";
5 және 6-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші конкурстық іріктеуге қатысу үшін үміткерлердің құжаттарын қабылдайды және оларды осы Қағидалардың 2-қосымшасындағы 8 - тармақта көрсетілген талаптарға сәйкестігін тексереді.
Құжаттар сәйкес болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға 1 (бір) күн ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсаттама береді.
Конкурсқа қатысуға арналған рұқсаттаманың екі данасына және қолхатқа тіркеуші немесе техникалық хатшы, заңды өкіл және/немесе үміткер алдын ала қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен/мөртабанымен расталады. Қол және мөр/мөртабан қойылмаған рұқсаттама жарамсыз болып табылады. Рұқсаттаманың бір данасы мен қолхатты тіркеуші немесе техникалық хатшы үміткердің жеке ісіне тігеді, рұқсаттаманың екінші данасы үміткерге не оның заңды өкіліне тапсырылады.
Техникалық хатшы құжаттарды қабылдау кезінде осы Қағидаларға сәйкес ұсынылған құжаттар негізінде мәліметтерді енгізу арқылы Бірыңғай ақпараттық білім беру ортасында (бұдан әрі - БАБО) үміткерлердің дерек қорын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдар, объектілер, деректер мен мәліметтер осы Қағидалардың 2-қосымшасының 8 - тармағының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.

2. Государственная услуга "Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" (далее - государственная услуга) оказывается автономной организацией образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" (далее - услугодатель).
При внесении изменений и (или) дополнений в Правила уполномоченный орган в области образования в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации нормативного правового акта направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях услугодателям, а также в Единый контакт-центр.
3. Для приема документов и организации проведения конкурсного отбора претендентов услугодателем создается приемная комиссия из числа педагогических работников, сотрудников административно-управленческого и учебно-вспомогательного персонала.
В состав приемной комиссии входят: председатель приемной комиссии, технический секретарь, регистраторы, дежурные на внешней и внутренней территории здания, дежурные по аудитории, администраторы тестирования, медицинский персонал, специалист по информационной технологии.";
пункты 5 и 6 изложить в новой редакции:
"5. При представлении полного пакета документов услугополучателем услугодатель принимает документы претендентов для участия в конкурсном отборе и проверяет их на соответствие требованиям, указанным в пункте 8 приложения 2 настоящих Правил.
При соответствии документов услугодатель выдает услугополучателю пропуск по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам в течение 1 (одного) дня.
Два экземпляра пропуска для участия в конкурсе и расписка предварительно подписываются регистратором или техническим секретарем, законным представителем и/или претендентом и заверяются печатью/штампом услугодателя. Пропуск без подписей и печати/штампа является недействительным. Один экземпляр пропуска и расписка подшиваются регистратором или техническим секретарем в личное дело претендента, второй экземпляр пропуска вручается претенденту либо его законному представителю.
Технический секретарь при приеме документов формирует базу данных претендентов в Единой информационной образовательной среде (далее - ЕИОС) путем внесения сведений на основании документов, представленных в соответствии с настоящими Правилами.
При несоответствии услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям пункта 8 приложения 2 настоящих Правил, услугодатель отказывает в оказании государственной услуги.

6. Қабылдау комиссиясының төрағасы емтихан материалдарын қалыптастыру және буып-түю үшін тестілеу аудиторияларындағы үміткерлердің саны туралы ақпаратты 7,8,9-сыныптар үшін конкурс өткізілгенге дейін күнтізбелік 35 (отыз бес) күн бұрын ұсынады.";
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына 3-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4 -қосымшада жоғарғы оң жақ бұрыш жаңа редакцияда жазылсын:
""Назарбаев Зияткерлік
мектептері" дербес білім беру
ұйымында дарынды балалардың
оқуына ақы төлеу үшін
Қазақстан Республикасы
Президентінің "Өркен" білім
беру грантын тағайындауға
арналған конкурсқа қатысу үшін
құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
4-қосымша".
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Орта білім беру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртiппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
Г. Бейсембаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2024 жылғы 23 мамырдағы
№ 117 бұйрығына
1-қосымша/
"Назарбаев Зияткерлік
мектептері" дербес білім беру
ұйымында дарынды
балалардың оқуына
ақы төлеу үшін
Қазақстан Республикасы
Президентінің "Өркен" білім
беру грантын тағайындауға
арналған конкурсқа қатысу
үшін құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Қабылдау комиссиясына
ата-анадан
(өзге заңды өкілден)
Тегі__________ Аты_________
Әкесінің аты ________
Тұрақты тіркелген
мекенжайы_______________
Тұрғылықты (нақты) тұратын
мекенжайы __________________
Телефон нөмірі ______________
Жеке куәлік № _______________
Берген (кім және қашан)
_____________________
Өтініш
Менің балам ___________________________________________________
(Т.А.Ә., толық)
туған жылы________, _____________________қаласындағы _________________
бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебінің оқыту __________тілінде
жүргізілетін ___ сыныбында оқу үшін өткізілетін конкурстық іріктеуге
қатысуына рұқсат беруіңізді сұраймын.
Осымен менің балам бөлінген гранттар шегінде оқу үшін конкурсқа осы
мектепке берген өтінішпен қатысатыны туралы "Назарбаев Зияткерлік
мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу
үшін Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру грантын
тағайындау қағидаларының және оның мөлшерлерінің талаптарымен
танысқанымды растаймын.
________________ "____" __________________________
(қолы)             (өтінішті тапсыру күні)
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДББҰ филиалдарында оқуға үміткердің сауалнамасы
_______________________________________________________________
Тегі (туу туралы куәлік немесе жеке куәлік бойынша)
_______________________________________________________________
Аты/ Әкесінің аты/ (туу туралы куәлік немесе жеке куәлік бойынша)
Азаматтығы
Туған күні
Ұлты
Конкурсқа қатысу үшін таңдаған Назарбаев Зияткерлік мектебі
Сынып
_______________________________
болжанып отырған оқу сыныбын көрсетіңіз
Оқу тілі
_______________________________
болжанып отырған оқу тілін көрсетіңіз
Қай мектептен келді
______________________________
Мектептің толық атауы мен орналасқан жері
Байланыс деректері
үй телефоны ________________
ұялы телефоны ______________
e-mail ______________________
___________________ Заңды өкілдің қолы
Ата-аналары, қамқоршылары туралы мәліметтер:
Туысқандық дәрежесі/
Әкесі
Анасы
Қамқоршылары
Аты-жөні, туған жылы
Азаматтығы
Жұмыс/оқу орны, қызметі
Үй, жұмыс телефоны, жергілікті жер коды
Мекенжайы бойынша деректер*
Елді мекені/
Тұратын орны
Тіркелген орны
Облыс
Қала
Аудан
Ауыл
Көше, шағын ауданы
Үй
Пәтер
* Байланыс, мекенжай деректеріңіз өзгерген жағдайда 5 күн ішінде қабылдау комиссиясының мүшелерін ескерту қажет
_____________________________________ Заңды өкілдің қолы
Мен _______________________________________________________
Ата-анасының/заңды өкілінің тегі, аты, әкесінің аты
_________________________________________________________
(бұдан әрі - үміткер) Үміткердің тегі, аты, әкесінің аты
ата-анасы/заңды өкілі осы сауалнамада көрсетілген барлық ақпараттың
толық және нақты болып табылатынын растаймын.
Біле тұра жалған немесе толық емес деректерді беру үміткердің конкурстан шығып қалуына, сондай-ақ тағайындалған жағдайда "Өркен" білім беру грантынан айыруға әкеп соғатыны маған мәлім.
Мен төмендегі:
- "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымдарында дарынды балалардың оқуын төлеу үшін Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындау қағидаларының;
- Назарбаев Зияткерлік мектептері жатақханаларының қызметін ұйымдастыру қағидаларының талаптарымен;
- Зияткерлік мектептері оқушыларының ішкі тәртіп ережелеріне сәйкес іскерлік, классикалық болып табылатын бірыңғай мектеп формасы мен оқушылардың сыртқы келбетіне қойылатын талаптармен таныстым.
Мен, үміткерге Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындаған жағдайда "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Зияткерлік мектептерде белгіленген барлық ережелерді орындауға міндеттене отырып, оның ішінде үміткердің сыртқы келбеті және бірыңғай мектеп формасын кию міндеттемесіне қойылатын талаптарды орындауға кепіл беремін.
Жоғарыда көрсетілген талаптар мен міндеттемелер орындалмаған жағдайда оқушының Зияткерлік мектептердің құқықтық актілерінде көрсетілген тәртіптік шараларға тартылуына және оның Зияткерлік мектебінен шығарылуына дейін алып келетіні маған мәлім.
Конкурсқа қатысу барысында алған сауалнамалық деректерді, конкурстық іріктеу нәтижелерін шетелдік әріптестерге, мемлекеттік органдарға, сарапшыларға және өзге де мүдделі ұйымдарға беруге, сондай-ақ "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДББҰ интернет-ресурсында орналастыруға қарсы емеспін.
Мен үміткердің дербес және биометриялық мәліметтерін жинақтауға, өңдеуге келісемін.
Үміткердің конкурстық іріктеуге қатысуына дербес жауапкершілікте боламын және үміткердің конкурстың барлық шарттары мен талаптарын сақтауын, сондай-ақ конкурсқа делдалдардың қатысуынсыз тікелей өз бетінше қатысуын қамтамасыз етуге міндеттенемін. Үміткердің конкурстан өту кезінде конкурстың кезеңдерін ұйымдастыруға және өткізуге жауап беретін ұйымдардың қызметкерлерімен ізетті болуға міндеттенемін.
Күні ____________________ Қолы _________________
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2024 жылғы 23 мамырдағы
№ 117 бұйрығына
2-қосымша/
"Назарбаев Зияткерлік
мектептері" дербес білім беру
ұйымында дарынды балалардың
оқуына ақы төлеу үшін
Қазақстан Республикасы
Президентінің "Өркен" білім
беру грантын тағайындауға
арналған конкурсқа қатысу үшін
құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымы
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну әдістері
Өтінішті қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруді көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап көрсету мерзімі күнтізбелік 1 (бір) күннен аспайды. Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут. Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі

6. Председатель приемной комиссии предоставляет информацию о количестве претендентов в аудиториях тестирования для формирования и упаковки экзаменационного материала не позднее 35 (тридцати пяти) календарных дней до проведения конкурса в 7, 8, 9 классы.";
приложение 1 к Правилам оказания государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к Правилам оказания государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 3 к Правилам оказания государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в приложении 4 правый верхний угол изложить в новой редакции:
"Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Прием документов для участия
в конкурсе по присуждению
образовательного гранта
Президента Республики Казахстан
"Өркен" для оплаты обучения
одаренных детей в автономной
организации образования
"Назарбаев Интеллектуальные школы"".
2. Комитету среднего образования Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр просвещения
Республики Казахстан
Г. Бейсембаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 23 мая 2024 года № 117
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Прием документов для участия
в конкурсе по присуждению
образовательного гранта
Президента Республики Казахстан
"Өркен" для оплаты обучения
одаренных детей в автономной
организации образования
"Назарбаев Интеллектуальные школы"
В Приемную комиссию
от родителя
(законного представителя)
Фамилия _______ Имя ________
Отчество _______________
Адрес зарегистрированного
места проживания
____________________________
Адрес фактического проживания
____________________________
Телефон ____________________
Удостоверение личности
_____№___________
Выдано (кем и когда)
____________________________
Заявление
Прошу допустить моего ребенка _______________________________________
(ФИО полностью)
дата рождения ___________ к конкурсному отбору для обучения в ____ классе
Назарбаев Интеллектуальной школы __________________ направления города
___________ с ___________ языком обучения.
Настоящим подтверждаю, что ознакомлен(а) с требованиями Правил присуждения
и размеров образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен"
для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования
"Назарбаев Интеллектуальные школы" о том, что мой ребенок принимает участие
в конкурсе для обучения в пределах выделенных грантов, в указанной в настоящем
заявлении школе.
__________________ "____"___________________________
(подпись) (дата подачи заявления)
Анкета претендента для обучения в филиалах АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы"
_________________________________________________________________
Фамилия (согласно свидетельства о рождении или удостоверения личности)
_________________________________________________________________
Имя/Отчество (согласно свидетельства о рождении или удостоверения личности)
Гражданство
Дата рождения
Национальность
Наименование Назарбаев Интеллектуальной школы, выбранной для участия в конкурсе
Класс
___________________________________
укажите предполагаемый класс обучения
Язык обучения
___________________________________
укажите предполагаемый язык обучения
Из какой школы прибыл
___________________________________
полное наименование и местонахождение школы
Контактные данные
домашний телефон _____________
мобильный телефон ____________
e-mail ________________________
________________ Подпись законного представителя
Сведения о родителях, попечителях:
Степень родства
Отец
Мать
Попечители
ФИО, год рождения
Гражданство
Место работы/учебы, должность
домашний и рабочий телефон, код населенного пункта
Адресные данные*
Елді мекені/
Населенный пункт
Тұратын орны/
Место проживания
Тіркелген орны/
Место прописки
Облыс/Область
Қала/Город
Аудан/Район
Ауыл/Село
Көше, ш.а./Улица, мкр
Үй/Дом
Пәтер/Квартира
* При изменении контактных, адресных данных в течение 5 дней необходимо
оповестить членов приемной комиссии.
______________________________________________________________
Подпись законного представителя
Я _____________________________________________________________,
Фамилия, имя, отчество родителя/законного представителя
_______________________________________________________________
(далее - претендент) Фамилия, имя отчество претендента
подтверждаю, что вся информация, представленная в данной анкете,
является полной и достоверной.
Мне известно, что предоставление заведомо ложных или неполных данных
ведет к исключению претендента из конкурса, а также к лишению
образовательного гранта "Өркен" в случае его присуждения.
Я ознакомлен(а) с требованиями:
- Правил присуждения и размеров образовательного гранта Президента
Республики Казахстан "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей
в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы";
- Правил организации деятельности общежитий Назарбаев Интеллектуальных школ;
- к единой школьной форме и внешнему виду учащихся, для которых предусмотрен
деловой, классический стиль согласно Правил внутреннего распорядка для учащихся
Интеллектуальных школ.
Я обязуюсь, в случае присуждения претенденту образовательного гранта "Өркен",
в соответствии с законом Республики Казахстан "Об образовании" выполнять все
правила, установленные в Интеллектуальных школах, в том числе гарантирую
соблюдение претендентом требований к внешнему виду и обязанности ношения
единой школьной формы.
Мне известно, что в случае несоблюдения вышеперечисленных требований и
обязанностей это может повлечь за собой дисциплинарные меры в отношении
учащегося, предусмотренные правовыми актами Интеллектуальных школ, вплоть
до его отчисления из Интеллектуальной школы.
Я не возражаю против передачи анкетных данных претендента, результатов
конкурсного отбора зарубежным партнерам, государственным органам, экспертам
и иным заинтересованным организациям, а также размещения результатов
конкурсного отбора на интернет-ресурсе АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы".
Я даю согласие на сбор, обработку персональных и биометрических данных претендента.
Я несу персональную ответственность за явку претендента на конкурсный отбор
и обязуюсь обеспечить соблюдение претендентом всех условий и требований
конкурса, а также непосредственное самостоятельное участие в конкурсе,
без участия посредников. При прохождении претендентом конкурса обязуюсь быть
вежливым с сотрудниками организаций, отвечающих за организацию и проведение
конкурсного отбора.
Дата _______________ Подпись________________
Приложение 2 к приказу
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 23 мая 2024 года № 117
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Прием документов для участия
в конкурсе по присуждению
образовательного гранта
Президента Республики Казахстан
"Өркен" для оплаты обучения
одаренных детей в автономной
организации образования "Назарбаев
Интеллектуальные школы"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы"
1
Наименование услугодателя
Автономная организация образования "Назарбаев Интеллектуальные школы"
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача государственной услуги осуществляет услугодатель
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания с момента сдачи пакета документов услугодателю составляет не более 1 (одного) календарного дня.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов - 20 (двадцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - 30 (тридцать) минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная
5
Результат оказания государственной услуги

Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі өтініш берушіге осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оқуға конкурсқа қатысуға рұқсат беру немесе негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
6
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызмет көрсету кезінде алынатын төлемақы мөлшерін және оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (көрсетілетін қызметті алушыға) тегін көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбі - жұма аралығында сағат 12.30-дан 13.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін, сенбі күні сағат 10.00-ден 15.00-ге дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www. nis. edu. kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Министрліктің www. edu. gov. kz интернет ресурсында ("Мемлекеттік көрсетілетін қызмет" бөлімінде) орнастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

Результат оказания государственной услуги - выдача пропуска претенденту для участия в конкурсе на обучение по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня основных требований.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга физическим лицам (услугополучателю) оказывается бесплатно.
7
График работы
График работы услугодателя:
с понедельника по пятницу в соответствии с установленным графиком работы с 9:00 до 18:00 часов, в субботу с 10:00 до 15:00 за исключением выходных и праздничных дней, согласно действующему Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 12:30 часов до 13:30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.nis.edu.kz, а также на интернет ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан www.edu.gov.kz (раздел "Государственные услуги").
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес конкурсқа қатысуға өтінім және толтырылған сауалнама;
2) туу туралы куәлік немесе жеке куәлік (болған жағдайда) не үміткердің цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін), жеке куәлік не заңды өкілдің цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
3) егер үміткер ағымдағы оқу жылын аяқтамаса және оқуын жалғастырса бірінші жартыжылдықтағы, Зияткерлік мектепте оқу сыныбының алдындағы өткен оқу жылындағы үміткердің үлгерімі мен мінез-құлық табелінің көшірмесі. Қажетті құжаттар басшының қолымен және тиісті білім беру ұйымының мөрімен куәландырылуы тиіс.
Орта білім беру ұйымдарының 7-9 сыныптарында оқитын үміткерлердің, оқу бағдарламасының және білім беру деңгейінің айырмашылығына байланысты сыныптары Қазақстан Республикасы Білім беру ұйымдарының сыныптарынан ерекшеленуі мүмкін шетелдік білім беру ұйымдары мен халықаралық мектептердің оқушыларын қоспағанда келесі оқу жылында көрсетілетін қызметті берушінің ұқсас сыныбында қайта оқуға үміткер болуға құқығы жоқ.
4) шетелдiк бiлiм беру ұйымдарында немесе халықаралық мектептерде оқитын үміткерлер Қазақстан Республикасының бiлiм беру ұйымдарының бағдарламасы мен бағалау шәкiлiнен ерекшеленетiн бiлiм беру бағдарламасы мен бағалау шәкiлiн оқу мектебінің бағдарлама мазмұны мен бағалау шәкілін түсiндiретiн оқу үлгерімі туралы табельге ресми хаттарды қоса бередi (баға транскрипті);
5) 1 Мбайттан (мегабайт) аспайтын графикалық файл түріндегі 3х4 см өлшемдегі өтініш берушінің цифрлық фотосуреті немесе құжаттарды тапсыру кезінде қабылдау комиссиясында үміткердің суретін түсіру. Фотосурет алдыңғы жағынан жеңіл фонда, бет-әлпеті ешқандай қимылсыз бейтарап түрінде және аузы жабық күйінде түсірілу керек, онда бет фотосуреттің жалпы ауданының шамамен 75%-ын алу қажет. Компьютерлік сканерлеу, модельдеу немесе көшіру арқылы жасалған кескіндерді пайдалануға жол берілмейді. Суретке түсіру кезінде бас киім мен көзілдірік киюге жол берілмейді. Көздер ашық, анық көрінуі және шашпен жабылмау қажет. Фотосурет өлшемі кемінде 450 x 600 пиксель, ажыратымдылығы дюйміне 600 пиксель (дюйм) болуы керек.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі анықталғанда;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін "Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындау қағидалары мен мөлшерлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 14 тамыздағы № 255 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33295 болып тіркелген) және осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі;

1) Заявление на участие в конкурсе и заполненная анкета согласно приложению 1 к Правилам;
2) свидетельство о рождении или удостоверения личности (при наличии) либо электронный документ из сервиса цифровых документов претендента (для идентификации), удостоверения личности, либо электронный документ из сервиса цифровых документов законного представителя (для идентификации);
3) копия табеля успеваемости и поведения претендента за предыдущий год обучения, предшествующий классу обучения в Интеллектуальной школе, за первое полугодие, в случае если претендент не закончил текущий учебный год и продолжает обучение. Требуемые документы должны быть заверены подписью руководителя и скреплены печатью соответствующей организации образования.
Претенденты, обучающиеся в 7-9 классах организаций среднего образования, не вправе претендовать на повторное обучение в аналогичном классе услугодателя в следующем учебном году, за исключением учащихся зарубежных организаций образования и международных школ, классы которых могут отличаться от классов организаций образования Республики Казахстан по причине различия программы обучения и уровня образования;
4) претенденты, обучающиеся в зарубежных организациях образования или международных школах, образовательная программа и шкала оценок, в которых отличается от программы и шкалы оценок организаций образования Республики Казахстан, прилагают к табелю об успеваемости (транскрипту оценок) официальные письма от школы обучения, разъясняющие содержание программы и шкалу оценок;
5) цифровая фотография претендента размером 3х4 см. в виде графического файла не более 1 МБ (мегабайт) или выполнить фотосъемку претендента в приемной комиссии при подаче документов.
Фотография выполняется строго в анфас на светлом фоне, с нейтральным выражением лица и закрытым ртом, в которой лицо занимает около 75 % общей площади фотографии. Не допускается использование изображений, изготовленных методом компьютерного сканирования, моделирования или ксерокопирования. При фотографировании не допускаются головные уборы и очки. Глаза открыты, четко видны и не закрыты волосами. Размер фотографии должен быть не менее 450 х 600 пикселей с разрешением не ниже 600 пикселей/дюйм (dpi).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Приказом Министра просвещения Республики Казахстан от 14 августа 2023 года № 255 Об утверждении Правил присуждения и размеров образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33295) и настоящими Правилами;

3) көрсетілетін қызметті алушының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес ұсынылған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар

3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

Көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www. nis. edu. kz интернет-ресурсында орналастырылған, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефондары: 1414, 8 800 080 77777.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2024 жылғы 23 мамырдағы
№ 117 бұйрығына
3-қосымша/
"Назарбаев Зияткерлік
мектептері" дербес білім беру
ұйымында дарынды балалардың
оқуына ақы төлеу үшін
Қазақстан Республикасы
Президентінің "Өркен" білім
беру грантын тағайындауға
арналған конкурсқа қатысу үшін
құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
3-қосымша
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымының ___________ қаласындағы _______________________ бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебінің _____ сыныбында білім алу үшін конкурсқа қатысатын үміткердің рұқсат қағазы
АТӘ:
Үміткердің
фотосы
ЖСН:
ТЖК:
Туған күні:
Сыныбы;
Оқу тілі:
__________
Құжат №:
__________
Ауысым: _____________
Тест өткізілетін аудитория: ________________
Тест 2 күн өткізіледі (Астана қаласының уақытымен)
"_____" _______ 20____ ж.
"_____" _______ 20____ ж.
Тіркеу уақыты:
_______________________
Тіркеу уақыты:
________________________
Үміткердің тестке келуі туралы белгі:
1-інші күн
2-інші күн
Тіркеушінің қолы:_______________________ Күні:_________

Контактные телефоны справочных служб услугодателя размещены на интернет-ресурсе www.nis.edu.kz, телефоны единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414,8 800 080 77777.
Приложение 3 к приказу
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 23 мая 2024 года № 117
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Прием документов для участия
в конкурсе по присуждению
образовательного гранта
Президента Республики Казахстан
"Өркен" для оплаты обучения
одаренных детей в автономной
организации образования
"Назарбаев Интеллектуальные школы"
Пропуск претендента для участия в конкурсе на обучение в ____ классе Назарбаев Интеллектуальной школы _____________________________________________________
ФИО: _________________________________________
ИИН:_________________________________________
ИКТ:__________________________________________
Дата рождения:_________________________________
Класс:__________________________________________
Язык обучения:________________________________
№ документа:__________________________________
Поток________________________________________
Аудитория тестирования: ______________________
Тестирование проводится в 2 дня (по времени г. Астана)
"_____" _______ 20____ г.
"_____" _______ 20____ г.
Время регистрации:
_______________________
Время регистрации:
________________________
Отметки о явке претендента на тестирование:
1 день
2 день
Подпись регистратора___________________ Дата ____________________
Пропуск выводится на цветную печать в 2 экземплярах и является недействительным без подписей, печати