Тексерудің басталуы, тексеру мерзімдерін ұзарту және (немесе) тоқтата тұру (қайта бастау) туралы, уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің тексеруші лауазымды адамдары құрамының өзгергені туралы хабарламалардың, тексеру нәтижелері туралы анықтаманың және тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұсынудың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының м.а. 2024 жылғы 5 маусымдағы № 90 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 6 маусымда № 34458 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 08.06.2024 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңның 58-3 - бабы 5 - тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген:
1) осы бұйрықтың 1 - қосымшасына сәйкес, тексерудің басталуы туралы хабарламаның нысаны;
2) осы бұйрықтың 2 - қосымшасына сәйкес, тексеру мерзімдерін ұзарту туралы хабарламаның нысаны;
3) осы бұйрықтың 3 - қосымшасына сәйкес, тексеру мерзімдерін тоқтата тұру (қайта бастау) туралы хабарламаның нысаны;
4) осы бұйрықтың 4 - қосымшасына сәйкес, уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің тексеруші лауазымды адамдары құрамының өзгергені туралы хабарламаның нысаны;
5) осы бұйрықтың 5 - қосымшасына сәйкес, тексеру нәтижелері туралы анықтаманың нысаны;
6) осы бұйрықтың 6 - қосымшасына сәйкес, тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұсынудың нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Мемлекеттік қызмет саласындағы бақылау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Мемлекеттік қызмет саласындағы бақылау мәселелеріне жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2024 жылғы 8 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
төрағасының міндетін атқарушы
С. Муксимов
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі төрағасының
міндетін атқарушы
2024 жылғы 5 маусымдағы
№ 90 Бұйрығына
1 – қосымша
Нысан
Тексерілетін мемлекеттік
органның атауы
Тексерудің басталуы туралы хабарлама
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі/
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық
бөлімшесі "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңның

Об утверждении форм уведомлений о начале проверки, продлении сроков и (или) приостановлении (возобновлении) сроков проверки, об изменении состава проверяющих должностных лиц уполномоченного органа или его территориального подразделения, справки о результатах проверки и представления об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 5 июня 2024 года № 90. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 июня 2024 года № 34458
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 08.06.2024
В соответствии с пунктом 5 статьи 58-3 Закона "О государственной службе Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму уведомления о начале проверки, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму уведомления о продлении сроков проверки, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму уведомления о приостановлении (возобновлении) сроков проверки, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму уведомления об изменении состава проверяющих должностных лиц уполномоченного органа или его территориального подразделения, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму справки о результатах проверки, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму представления об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки, согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту контроля в сфере государственной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, курирующего вопросы контроля в сфере государственной службы.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 8 июня 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
исполняющий обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
С. Муксимов
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 5 июня 2024 года № 90
Форма
Наименование проверяемого
государственного органа
Уведомление о начале проведения проверки
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы/территориальное
подразделение Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы

58-3 - бабы 1 - тармағына сәйкес, мемлекеттік органымен мемлекеттік қызмет/
қызметтік әдеп саласындағы заңнама талаптарын сақталуына байланысты
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тексеру жүргізудің негізі)
жоспарлы/жоспардан тыс тексеру жүргізілетіндігі туралы
_____________________________________________________________________
(тексерілетін мемлекеттік органның атауы)
хабарлайды.
Тексеруді Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің/
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі аумақтық бөлімшесінің
лауазымды адамымен (адамдары) келесі құрамда жүргізіледі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және лауазымы)
Лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
және оның қолы: ______________________________________________________
орындаушы:____
телефон:________
Бұйрығына
2 – қосымша
Нысан
Тексерілетін мемлекеттік
органның атауы
Тексеру мерзімдерді ұзарту туралы хабарлама
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі/
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық
бөлімшесі "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңның
58-3 - бабы 3 - тармағына сәйкес,
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тексеру жүргізудің негізі)
негізде жүргізілетін тексеру мерзімдері 20__ жылғы "___" ___ дейін
ұзартылатын __________________________________________________________
(тексерілетін мемлекеттік органның атауы)
хабарлайды.
Лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
және оның қолы: ______________________________________________________
орындаушы:____
телефон:________
Бұйрығына
3 – қосымша
Нысан
Тексерілетін мемлекеттік
органның атауы
Тексеру мерзімдерін тоқтата тұру (қайта бастау) туралы хабарлама
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі/
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық
бөлімшесі "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңның
58-3 - бабы 3 және 4 - тармақтарына сәйкес,
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тексеру жүргізудің негізі)
негізінде жүргізілетін тексеру, 20__ жылдың "___" ____ бастап тоқтатылатынын/
қайта басталатынын
_____________________________________________________________________
(тексерілетін мемлекеттік органның атауы)
хабарлайды.
Лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
және оның қолы: ______________________________________________________
орындаушы:____
телефон:________
Бұйрығына
4 – қосымша
Нысан
Тексерілетін мемлекеттік
органның атауы
Тексеруші лауазымды адамдары құрамының өзгергені туралы хабарлама
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі/
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық
бөлімшесі "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңның

в соответствии с пунктом 1 статьи 58-3 Закона "О государственной службе
Республики Казахстан" уведомляет
_____________________________________________________________________
(наименование проверяемого государственного органа)
о проведении плановой/внеплановой проверки на основании
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(основание проведения проверки) на предмет соблюдения государственным органом
требований законодательства в сфере государственной службы/служебной этики.
Проверка будет проводится должностным лицом (лицами) Агентства Республики
Казахстан по делам государственной службы/территориального подразделения
Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в следующем
составе: ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц))
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица и его подпись
_____________________________________
исполнитель: _________________ телефон: ________
Приложение 2 к приказу
Форма
Наименование проверяемого
государственного органа
Уведомление о продлении сроков проверки
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы/территориальное
подразделение Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
в соответствии с пунктом 3 статьи 58-3 Закона "О государственной службе
Республики Казахстан" уведомляет
_____________________________________________________________________
(наименование проверяемого государственного органа),
что сроки проверки, проводимой на основании
_____________________________________________________________________
(основание проведения проверки)
продлеваются до "___"_______20____года.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица и его подпись
__________________________________________________________________
исполнитель: ___________________ телефон: ________
Приложение 3 к приказу
Форма
Наименование проверяемого
государственного органа
Уведомление о приостановлении (возобновлении) сроков проверки
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы/территориальное
подразделение Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
в соответствии с пунктами 3 и 4 статьи 58-3 Закона "О государственной службе
Республики Казахстан" уведомляет
______________________________________________________________________
(наименование проверяемого государственного органа),
что проверка, проводимая на основании
______________________________________________________________________
(основание проведения проверки)
приостанавливается/возобновляется с "___"_______20____года.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица и его подпись
______________________________________
исполнитель: _________________ телефон: ________
Приложение 4 к приказу
Форма
Наименование проверяемого
государственного органа
Уведомление об изменений состава проверяющих должностных лиц
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы/территориальное
подразделение Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы

58-3 - бабы 3 - тармағына сәйкес,
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(тексеру жүргізудің негізі)
негізінде тексеру жүргізетін лауазымды адамдардың құрамы өзгергенін
________________________________________________________________
(тексерілетін мемлекеттік органның атауы)
хабарлайды.
Тексеруші лауазымды адамдардың құрамына келесі өзгерістер енгізілді:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(тексеруші адамдардың құрамына енгізілген не оның құрамынан
шығарылған лауазымды адамдар туралы мәліметтер)
Лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) және оның қолы:
______________________________________________________
орындаушы:____
телефон:________
Бұйрығына
5 – қосымша
Нысан
Тексеру нәтижелері туралы анықтама
№________________
____________________                              "___" _________ 20__ жыл
(Жасау орны) (күні)
1. Тексеру жүргізген мемлекеттік органның атауы: ______________________________
2. Тексеру жүргізген адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
және лауазымы:____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3. Тексерілетін мемлекеттік органның атауы және оның орналасқан жерінің мекенжайы,
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
4. Тексеру жүргізу үшін негіздеме:
__________________________________________________________________
5. Тексеру жүргізу
мерзімі:_____________________________________________
6. Тексеру нысанасы:__________________________________________________
(тексеруге жататын мемлекеттік қызмет/қызметтік әдеп саласындағы
заңнаманың талаптары)
7. Тексеру нәтижелері, оның ішінде анықталған бұзушылықтар, олардың сипаты
туралы мәліметтер: ________________________________________________________
______________________________________________________________________
8. Тексеру жүргізген лауазымды адамның (адамдардың) қолы:
_____________________________________________________________________
9. Тексеру жүргізу үшін тартылған мемлекеттік органдар мен ведомстволық бағынысты
ұйымдар маманының (дарының), консультантының (тарының) және сарапшысының
(ларының) қолы (болған жағдайда): ________________________
_____________________________________________________________________
10. Тексерілетін мемлекеттік орган өкілінің анықтамасымен танысу немесе танысудан
бас тарту туралы мәліметтер, оның қолы немесе қол қоюдан бас тарту
_____________________________________________________________________

в соответствии с пунктом 3 статьи 58-3 Закона "О государственной службе
Республики Казахстан" уведомляет
______________________________________________________________________
(наименование проверяемого государственного органа),
что состав должностных лиц, проводящих проверку на основании
______________________________________________________________________
(основание проведения проверки) изменен.
В состав проверяющих должностных лиц, внесены следующие изменения:
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(сведения о должностных лицах включенных в состав проверяющих лиц либо
исключенных из его состава)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица и его подпись
______________________________________________________________________
исполнитель: _______________ телефон: ________
Приложение 5 к приказу
Форма
Справка о результатах проверки № ___________
____________________
(Место составления)
"___" __________ 20__ год
(дата)
1. Наименование государственного органа, проводившего проверку:
_____________________________________________________________
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц),
проводившего проверку: _______________________________________
_____________________________________________________________
3. Наименование проверяемого государственного органа и адрес его
местонахождения,
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
4. Основание для проведения проверки:
_____________________________________________________________
5. Срок проведения проверки: ___________________________________
6. Предмет проверки: __________________________________________
(требования законодательства в сфере государственной службы/
служебной этики, подлежащие проверке)
7. Сведения о результатах проверки, в том числе о выявленных нарушениях,
их характере:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
8. Подпись должностного лица (лиц), проводившего проверку:
_____________________________________________________________
9. Подпись (и) специалиста (ов), консультанта (ов) и эксперта (ов)
государственных органов и подведомственных организаций, привлеченных
для проведения проверки (при наличии):
______________________________________________________________
10. Сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении со справкой
представителя проверяемого государственного органа, его подпись
или отказ от подписи
______________________________________________________________

11. Тексеру нәтижелеріне ескертулер және (немесе) қарсылықтар Қосымша "___" парақтарда.
Тексеру нәтижелері туралы анықтаманың бір данасын тапсыру туралы
мәліметтер:_________________________________________________________
Бұйрығына
6 – қосымша
Нысан
Тексерілетін мемлекеттік
органның атауы
Тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұсыну
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі/
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық бөлімшесі
_________________________________________________________
__________________________________________________________________
(тексеру жүргізудің негізі)
негізінде ____________________________________________________________
(тексерілетін мемлекеттік органның атауы)
жоспарлы/жоспардан тыс тексеру жүргізді, оның нәтижелері бойынша заңнаманың
келесі бұзушылықтары анықталды:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жоғарыдағыны ескере отырып, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі
туралы" Заңның 5 - бабы 2 - тармағының 17) тармақшасы және 58-3 –
бабы 5-тармағының негізінде,
ҰСЫНАМЫН:
Осы ұсынуды қарастыру және бұзушылықтарды жою бойынша келесі шараларды қабылдау:
1.______________________________________________________________
2.______________________________________________________________
Қабылданған шаралар туралы ақпаратты Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне/ Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет
істері агенттігінің аумақтық бөлімшесіне заңда белгіленген мерзімде ұсынуды
сұраймыз.
Ұсынуды енгізуге уәкілетті лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған кезде) және оның қолы:
__________________________________________
орындаушы:_____
телефон:________

11. Замечания и (или) возражения к результатам проверки
______________________________________________________________
Приложение на "___" листах.
Сведения о вручении одного экземпляра справки о результатах проверки:
______________________________________________________________
Приложение 6 к приказу
Форма
Наименование
государственного органа
Представление об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки
Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы/
территориальным подразделением Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы на основании
____________________________________________________________
(основание проведения проверки)
проведена плановая/внеплановая проверка в
____________________________________________________________
(наименование проверяемого государственного органа)
по результатам которой выявлены следующие нарушения законодательства:
____________________________________________________________
_____________________________________________________________
С учетом изложенного, на основании подпункта 17) пункта 2 статьи 5
и пункта 5 статьи 58-3 Закона "О государственной службе Республики Казахстан",
ПРЕДЛАГАЮ:
Рассмотреть настоящее представление и принять следующие меры по устранению нарушений:
1. ______________________________________________________________
2. ______________________________________________________________
Информацию о принятых мерах просим представить в Агентство Республики
Казахстан по делам государственной службы/территориальное подразделение
Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
в установленные законом сроки.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица, уполномоченного
на внесение представления и его подпись: ____________________________
исполнитель: _________________ телефон: _________