"Волонтерлер мен волонтерлік бағыттар саны" волонтерлік саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 3 маусымдағы № 223-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 10 маусымда № 34464 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 314) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес "Волонтерлер мен волонтерлік бағыттар саны" волонтерлік саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Азаматтық қоғам істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат
министрі
2024 жылғы 3 маусымдағы
№ 223-НҚ Бұйрығына
қосымша
"Волонтерлер мен волонтерлік бағыттар саны" волонтерлік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігіне ұсынылады.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.mam.gov.kz.
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: "Волонтерлер мен волонтерлік бағыттар саны".
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі: 1-КВВН.
Кезеңділігі: жартыжылдық.
Есепті кезең: 20__ жылдың ___ жартыжылдығы.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректердің нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей
кестесі
Волонтерлер мен волонтерлік бағыттар саны
Өңірдің атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы бойынша коды
Волонтерлердің саны (адам)
Жынысы бойынша (адам)
Жасына қарай (адам)
Ер
Әйел
13жасқа дейін

"Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных в сфере волонтерства "Количество волонтеров и волонтерских направлений"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 3 июня 2024 года № 223-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июня 2024 года № 34464
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 314) пункта 15 Положения о Министерства культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму, предназначенную для сбора административных данных в сфере волонтерства "Количество волонтеров и волонтерских направлений", согласно приложению, к настоящему приказу.
2. Комитету по делам гражданского общества Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и
информации Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
от 3 июня 2024 года № 223-НҚ
Форма, предназначенная для сбора административных данных в сфере волонтерства "Количество волонтеров и волонтерских направлений"
Представляется: в Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.mam.gov.kz.
Наименование формы административных данных: "Количество волонтеров и волонтерских направлений".
Индекс формы административных данных: 1-КВВН.
Периодичность: полугодовая.
Отчетный период: __полугодие 20__года.
Круг лиц предоставлюющих информацию: местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы.
Срок представления формы административных данных: не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
таблица
Количество волонтеров и волонтерских направлений
Наименование региона
Код классификатора административно-территориальных объектов
Количество волонтеров (человек)
По полу (человек)
По возрасту (человек)
Мужской
Женский
до 13 лет

1. 1-бағанда нөмір реттік сан "№" бойынша толтырылады.
2. 2-бағанда өңірдің (облыстың, қаланың) атауы көрсетіледі.
3. 3-бағанда "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы бойынша коды көрсетіледі
4. 4-бағанда волонтерлердің жалпы саны көрсетіледі.
5. 5 және 6-бағандарда жыныстық қатыстылығы (ер немесе әйел) бойынша волонтерлер туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. 7, 8 және 9-бағандарда жасы бойынша волонтерлер туралы мәліметтер көрсетіледі.
7. 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 және 21-бағандарда волонтерлік бағыттар бөлінісінде волонтерлердің саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
8. 22-бағанда бастамашыл топтардың саны көрсетіледі.
9. 23-бағанда тіркелген волонтерлік ұйымдардың саны көрсетіледі.
10. 24-бағанда іске асырылатын (іске асырылған) жобалардың саны көрсетіледі.
11. 25-бағанда іске асырылған іс-шаралардың саны көрсетіледі.
12. 26 және 27-бағандарда бюджет туралы деректер (жоспарланатын және нақты) көрсетіледі.
13. 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, және 49-бағандарда волонтерлік бағыттар бөлінісінде іске асырылатын (іске асырылған) жобалар мен іске асырылған іс-шаралардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.

1. В графе 1 заполняется номер по порядку "№".
2. В графе 2 указывается наименование региона (область, город).
3. В графе 3 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов, разработанный в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
4. В графе 4 указывается общее количество волонтеров.
5. В графах 5 и 6 указываются сведения о волонтерах по половой принадлежности (мужской или женский).
6. В графах 7, 8 и 9 указываются сведения о волонтерах по возрасту.
7. В графах 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 и 21 указываются сведения о количестве волонтеров в разрезе волонтерских направлений.
8. В графе 22 указывается количество инициативных групп.
9. В графе 23 указывается количество зарегистрированных волонтерских организаций.
10. В графе 24 указывается количество реализуемых (реализованных) проектов.
11. В графе 25 указывается количество реализованных мероприятий.
12. В графах 26 и 27 указываются данные о бюджете (планируемые и фактические).
13. В графах 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 и 49 указываются сведения о количестве реализуемых (реализованных) проектах и реализованных мероприятиях в разрезе волонтерских направлений.