Тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 7 маусымдағы № 212 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 10 маусымда № 34477 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдерді жүзеге асыруға арналған қаражаттың игерілуі туралы жиынтық ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қабылданған міндеттемелер және төлемдерді жүзеге асыру бойынша қаражаттың болжамды қалдығы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
А. Бейспеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттiгiнің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін
атқарушысының
2024 жылғы 7 маусымдағы
№ 212 Бұйрығына
1 қосымша
Тұрғын үй қатынасьары саласындағы әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
Әкімшілік деректер нысаны https://www.gov.kz интернет – ресурста орналастырылған:
"Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдерді жүзеге асыру үшін қаражатты игеру жөніндегі жиынтық ақпарат"
Төлемдер тағайындау және жүзеге асыру (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі) әкімшілік деректер нысанының индексі - 1
Мерзімділігі:тоқсан сайын
Есепті кезең: __тоқсан 202__жыл
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: "Отбасы банк" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күніне дейін
Р/с
Банктің атауы
Барлық көзделген төлемдер, мың теңге
оның ішінде:
Барлық аударылған төлемдер, мың теңге
жыл басынан бастап есепті кезеңнің басына дейінгі кезеңде жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша
есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
оның ішінде:
Бұрын мерзімі өткен төлемдер бойынша өтелді, мың теңге
оның ішінде:
есепті кезеңнің басында жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша
жеке табыс салығы
есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша
жеке табыс салығы
есепті кезеңнің басында жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша
есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Төлеуге берілетін төлемдердің қалдығы,
мың теңге

Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области жилищных отношений
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 7 июня 2024 года № 212. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июня 2024 года № 34477
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы, предназначенные для сбора административных данных в области жилищных отношений:
1) форму, предназначенную для сбора административных данных в области жилищных отношений "Сводная информация по освоению средств для осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму, предназначенную для сбора административных данных в области жилищных отношений "Отчет по принятым обязательствам и прогнозному остатку средств для осуществления выплат", согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
А. Бейспеков
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2024 года № 212
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области жилищных отношений
Представляется: в уполномоченный орган в сфере жилищных отношений.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz
"Сводная информация по освоению средств для осуществления выплат отдельным
категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде"
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение
наименования формы): назначения и осуществления выплат – 1
Периодичность: квартальная
Отчетный период: _ квартал 202_ года
Круг лиц, представляющих информацию: Акционерное общество "Отбасы банк"
Срок представления формы административных данных: ежеквартально
до 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
п/п
Наименование банка
Всего предусмотрено выплат, тысяч тенге
в том числе:
Всего перечислено выплат, тысяч тенге
по действующим договорам аренды, заключенным за период с начала года к началу отчетного периода
по договорам аренды, заключенных в отчетном квартале
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
в том числе:
Возмещено по ранее просроченным платежам, тысяч тенге
в том числе:
по действующим договорам аренды, заключенным к началу отчетного периода
Индивидуальный подоходный налог
по договорам аренды, заключенных в отчетном квартале
Индивидуальный подоходный налог
по действующим договорам аренды, заключенным к началу отчетного периода
по договорам аренды, заключенных в отчетном квартале
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Остаток выплат к выплате, тысяч тенге

(3-6-11-бағандар)
оның ішінде:
ескертпе
есепті кезеңнің басында жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша
есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша
14
15
16
17
Атауы (жауап беруші) ________________________________________________
Мекен жайы (жауап беруші) __________________________________________
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы
____________________________________________________________________
тегі, аты және әсексінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Орындаушы _________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы,
орындаушының байланыс нөмірі электрондық мекен жайы
Күні "___" ________________20 ___жыл
Ескертпе: тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме " жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдерді жүзеге асыру үшін қаражатты игеру жөніндегі жиынтық ақпарат_____________ бойынша_____________жылғы жағдай бойынша " ___" ___________ 20___ (есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 1-ші күні)" осы нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Жеке тұрғын үй
қорынан жалға алынған тұрғын
үй үшін азаматтардың жекелеген
санаттарына төлемдерді жүзеге
асыру үшін қаражатты игеру
жөніндегі жиынтық ақпарат"
нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдерді жүзеге асыру үшін қаражатты игеру жөніндегі жиынтық ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсініктеме
1. 1- бағанда реттік нөмір толтырылады.
2. 2 - бағанда банктің атауы толтырылады.
3. 3 - бағанда барлық көзделген төлемдердің сомасы мың теңгемен толтырылады.
4. 4 - бағанда көзделген төлемдер сомасы оның ішінде жыл басынан бастап есепті кезеңнің басына жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша толтырылады.
5. 5 - бағанда көзделген төлемдер сомасы оның ішінде есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша толтырылады.
6. 6 - бағанда аударылған барлық төлемдердің сомасы мың теңгемен толтырылады.
7. 7 - бағанда аударылған төлемдер сомасы, оның ішінде есепті кезеңнің басында жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша толтырылады.
8. 8 - бағанда аударылған төлемдерден, оның ішінде есепті кезеңнің басына жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша жеке табыс салығының сомасы толтырылады.
9. 9 - бағанда аударылған төлемдер сомасы оның ішінде есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша толтырылады.

(графы 3-6-11)
в том числе:
примечание
по действующим договорам аренды, заключенным к началу отчетного периода
по договорам аренды, заключенным в отчетном квартале
14
15
16
17
Наименование (респондента) _____________________________________
Адрес (респондента) ____________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель: ________________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Номер телефона, электронный адрес исполнителя:
_______________________________________________________________
Дата "____" ___________ 20__ год
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных в сфере жилищных отношений "Сводная информация
по освоению средств для осуществления выплат отдельным категориям граждан
за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде за период с _____________
по ____________ года по состоянию на " ___" ___________ 20___ года
(1-ое число квартала, следующего за отчетным периодом)",
приведено в приложении к настоящей Форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
в области жилищных отношений
"Сводная информация
по освоению средств
для осуществления выплат
отдельным категориям граждан
за жилище, арендуемое
в частном жилищном фонде"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сводная информация по освоению средств для осуществления выплат отдельным
категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде"
1. В графе 1 заполняется порядковый номер.
2. В графе 2 заполняется наименование банка.
3. В графе 3 заполняется сумма всех предусмотренных выплат в тысячах тенге.
4. В графе 4 заполняется сумма предусмотренных выплат в том числе по действующим договорам аренды, заключенным за период с начала года к началу отчетного периода.
5. В графе 5 заполняется сумма предусмотренных выплат в том числе по договорам аренды, заключенных в отчетном квартале.
6. В графе 6 заполняется сумма всех перечисленных выплат в тысячах тенге.
7. В графе 7 заполняется сумма перечисленных выплат в том числе по действующим договорам аренды, заключенным к началу отчетного периода.
8. В графе 8 заполняется сумма индивидуального подоходного налога из перечисленных выплат в том числе по действующим договорам аренды, заключенным к началу отчетного периода.
9. В графе 9 заполняется сумма перечисленных выплат в том числе по договорам аренды, заключенных в отчетном квартале.

10. 10 - бағанда есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша жеке табыс салығының сомасы толтырылады.
11. 11 - бағанда бұрын мерзімі өткен төлемдер бойынша өтеу сомасы мың теңгемен толтырылады.
12. 12 - бағанда бұрын мерзімі өткен төлемдер бойынша, оның ішінде есепті кезеңнің басында жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша өтеу сомасы толтырылады.
13. 13-бағанда бұрын мерзімі өткен төлемдер бойынша оның ішінде есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша өтеу сомасы толтырылады;
14. 14 - бағанда төлеуге төленетін төлемдердің қалдығы мың теңгемен толтырылады.
15. 15 - бағанда төлеуге төленетін төлемдердің қалдығы, оның ішінде есепті кезеңнің басында жасалған қолданыстағы жалдау шарттары бойынша толтырылады.
16. 16 - бағанда төлеуге төленетін төлемдердің қалдығы, оның ішінде есепті тоқсанда жасалған жалдау шарттары бойынша толтырылады.
17. 17 - бағанда ескертпе бар болса толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
міндетін атқарушысының
2024 жылғы 7 маусымдағы
№ 212 Бұйрығына
2 қосымша
Тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.: әкімшілік деректер нысаны https://www.gov.kz интернет – ресурста орналастырылған:.
"Қабылданған міндеттемелер бойынша және төлемдерді жүзеге асыру үшін қаражаттың болжамды қалдығы"
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі) төлемдер тағайындау және жүзеге асыру - 2
Мерзімділігі: ай сайын
Есепті кезең: ______ 20__жыл
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: "Отбасы банк" акционерліқ қоғам
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күніне дейін
Р/с №
Кезең басындағы қалдық (мың теңге)
Ағымдағы жылы түскен қаражат (мың теңге)
Аударылды (мың теңге)
Кезең соңындағы қалдық (мың теңге)
Жүзеге асырылған төлемдерді есепке алмағанда, барлық кезең үшін төлемдер бойынша қабылданған міндеттемелердің қалдығы (мың теңге)
Төлемдерді жүзеге асыруға арналған қаражаттың болжамды қалдығы
(5-6 бағандар) (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
7
Атауы (жауап беруші) __________________________________________
Мекен-жайы (жауап беруші) ____________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға:
__________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы: ________________________________________ _________
орындаушының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
қолы телефон нөмірі, электрондық мекенжайы:
__________________________________________________________________
Күні "____" ___________ 20__ жыл
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсініктеме, тұрғын үй қатынастары саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған " қабылданған міндеттемелер және төлемдерді жүзеге асыру үшін қаражаттың болжамды қалдығы бойынша есеп "___" ___________ 20___ осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Қабылданған
міндеттемелер бойынша есеп
және төлемдерді жүзеге асыру
үшін қаражаттың болжамды
қалдығы" нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Қабылданған міндеттемелер бойынша есеп және төлемдерді жүзеге асыру үшін қаражаттың болжамды қалдығы" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

10. В графе 10 заполняется сумма индивидуального подоходного налога по договорам аренды, заключенных в отчетном квартале.
11. В графе 11 заполняется сумма возмещения по ранее просроченным платежам в тысячах тенге.
12. В графе 12 заполняется сумма возмещения по ранее просроченным платежам в том числе по действующим договорам аренды, заключенным к началу отчетного периода.
13. В графе 13 заполняется сумма возмещения по ранее просроченным платежам в том числе по договорам аренды, заключенных в отчетном квартале.
14. В графе 14 заполняется остаток выплат к выплате в тысячах тенге.
15. В графе 15 заполняется остаток выплат к выплате в том числе по действующим договорам аренды, заключенным к началу отчетного периода.
16. В графе 16 заполняется остаток выплат к выплате в том числе по договорам аренды, заключенным в отчетном квартале.
17. В графе 17 заполняется примечание, при наличии.
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2024 года № 212
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области жилищных отношений
Представляется: в уполномоченный орган в сфере жилищных отношений.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz
"Отчет по принятым обязательствам и прогнозному остатку средств для осуществления выплат"
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение
наименования формы): назначения и осуществления выплат – 2
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: _______ 202_ года
Круг лиц, представляющих информацию: Акционерное общество "Отбасы банк"
Срок представления формы административных данных:
ежемесячно до 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Остаток на начало периода (тыс. тенге)
Поступило средств на текущий год (тыс. тенге)
Перечислено (тыс. тенге)
Остаток на конец периода (тыс. тенге)
Остаток принятых обязательств по выплатам за весь период без учета осуществленных выплат (тыс. тенге)
Прогнозный остаток средств для осуществления выплат
(графа 5-6) (тыс. тенге)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование (респондента) _____________________________________
Адрес (респондента) ____________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель: ________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Номер телефона, электронный адрес исполнителя:
______________________________________________________________
Дата "____" ___________ 20__ год
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных в сфере жилищных отношений "Отчет по принятым
обязательствам и прогнозному остатку средств для осуществления выплат
на "___" ___________ 20___ года", приведено в приложении к настоящей Форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
в области жилищных отношений
"Отчет по принятым
обязательствам и прогнозному
остатку средств
для осуществления выплат"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет по принятым обязательствам и прогнозному остатку средств для осуществления выплат"

1. 1- бағанда реттік нөмір толтырылады.
2. 2- бағанда кезең басындағы қаражат қалдығы толтырылады.
3. 3- бағанда ағымдағы жылға түскен қаражат толтырылады.
4. 4 - бағанда аударылған қаражат сомасы толтырылады.
5. 5 - бағанда кезең соңындағы қаражат қалдығы толтырылады.
6. 6 - бағанда жүзеге асырылған төлемдерді есепке алмағанда барлық кезең үшін төлемдер бойынша қабылданған міндеттемелердің қалдығы толтырылады.
7. 7 - бағанда төлемдерді жүзеге асыру үшін қаражаттың болжамды қалдығы толтырылады (5-6-баған).

1. В графе 1 заполняется порядковый номер.
2. В графе 2 заполняется остаток средств на начало периода.
3. В графе 3 заполняются поступившие средства на текущий год.
4. В графе 4 заполняется сумма перечисленных средств.
5. В графе 5 заполняется остаток средств на конец периода.
6. В графе 6 заполняется остаток принятых обязательств по выплатам за весь период без учета осуществленных выплат. 7. В графе 7 заполняется прогнозный остаток средств для осуществления выплат (графа 5-6).