"Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiкті жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 10 маусымдағы № 351 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 12 маусымда № 34484 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiкті жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14613 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларында:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мынадай есептердің түрлерін жасайды және ұсынады:
тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп – 1-АҚ нысаны бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 1-АҚ нысаны);
филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен түсетін ақша түсімдері және олардың жұмсалуы туралы есеп – 2-ДК нысаны бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 2-ДК нысаны);
өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп – 3-ӨШ нысаны бойынша осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 3-ӨШ нысаны);
"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген) бекітілген 4-20 нысан бойынша бюджеттік сыныптама жөніндегі шығыстар бойынша жиынтық есеп (бұдан әрі – 4-20-нысан);

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 июня 2024 года № 351. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июня 2024 года № 34484
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14613) следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, утвержденных указанным приказом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Государственные учреждения и администраторы бюджетных программ составляют и представляют следующие виды отчетов:
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме 1-ПУ согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – форма 1-ПУ);
отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине по форме 2-СД согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – форма 2-СД);
отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты по форме 3-ПЗ согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – форма 3-ПЗ);
сводный отчет по расходам по бюджетной классификации по форме 4-20, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9934) (далее – форма 4-20);

Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының (бұдан әрі-МӘСҚ) түсімдері мен шығыстары осы Қағидаларға 9-1-қосымшаға сәйкес 8-МӘСҚ нысаны (бұдан әрі – 8-МӘСҚ нысаны) бойынша туралы есеп;
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының (бұдан әрі – ӘлМСҚ) түсімдері мен шығыстары туралы есеп осы Қағидаларға 9-2-қосымшаға сәйкес 8-ӘлМСҚ нысаны бойынша (бұдан әрі-8 – ӘлМСҚ нысаны);
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының (бұдан әрі – БИҚҚ) түсімдері мен шығыстары туралы есеп осы Қағидаларға 9-3-қосымшаға сәйкес 9-БИҚҚ нысаны бойынша (бұдан әрі – 9-БИҚҚ нысаны);
Арнаулы мемлекеттік қорының (бұдан әрі – АМҚ) түсімдері мен шығыстары туралы есеп осы Қағидалардың 9-4-қосымшасына сәйкес 10-АМҚ нысаны бойынша (бұдан әрі - 10-АМҚ нысаны);
АМҚ түсімдері мен шығыстары туралы есеп осы Қағидалардың 9-5-қосымшасына сәйкес 11-арнаулы мемлекеттік қоры-тиісті саланың орталық уәкілетті органы/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті орган нысаны бойынша (бұдан әрі - 11-АМҚ-ОУО/ЖУО/УО нысаны).";
65-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"65. Шоғырландырылған бюджет – өздерінің арасында өзара өтелетін операцияларды есепке алмағанда, республикалық бюджетті, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерін, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері мен шығыстарын, Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен төлемдерін, МӘСҚ түсімдері мен шығыстарын, БИҚҚ түсімдері мен шығыстарын, АМҚ түсімдері мен шығыстарын біріктіретін мемлекеттің орталықтандырылған ақша қоры.";
77-тармақтың екінші бөлігі бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есепті жасау мына:
1) республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің;
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астана бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердің негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша жиынтық) есептің;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері және оның пайдаланылуы туралы есептің;
4) Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланыл уы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есептің;
5) МӘСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
6) ӘлМСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
7) БИҚҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
8) АМҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің негізінде жүргізіледі.";
80-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"80. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есеп өзіне мынадай бөлімдерді (кіші бөлімдерді) қамтиды:

отчет о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования (далее ‒ ГФСС) по форме 8-ГФСС согласно приложению 9-1 к настоящим Правилам (далее-форма 8 ‒ ГФСС);
отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования (далее ‒ ФСМС) по форме 8-ФСМС согласно приложению 9-2 к настоящим Правилам (далее - форма 8 ‒ ФСМС);
отчет о поступлениях и расходах Фонда поддержки инфраструктуры образования (далее ‒ ФПИО) по форме 9-ФПИО согласно приложению 9-3 к настоящим Правилам (далее – форма 9-ФПИО);
отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда (далее ‒ СГФ) по форме 10-СГФ согласно приложению 9-4 к настоящим Правилам (далее – форма 10-СГФ);
отчет о поступлениях и расходах СГФ по форме 11-специальный государственный фонд-центральный уполномоченный орган соответствующей сферы/местный уполномоченный орган соответствующей сферы/уполномоченный орган по возврату активов согласно приложению 9-5 к настоящим Правилам (далее – форма 11-СГФ-ЦУО/МУО/УО).";
часть первую пункта 65 изложить в следующей редакции:
"65. Консолидированный бюджет – централизованный денежный фонд государства, объединяющий республиканский бюджет, бюджеты областей, городов республиканского значения, столицы, поступления и расходы Национального фонда Республики Казахстан, поступления и выплаты Фонда компенсации потерпевшим, поступления и расходы ГФСС, поступления и расходы ФСМС, поступления и расходы ФПИО, поступления и расходы СГФ, без учета взаимопогашаемых операций между ними.";
часть вторую пункта 77 изложить в следующей редакции:
"Составление отчета об исполнении консолидированного бюджета производится на основании:
1) отчета об исполнении республиканского бюджета;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городам республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения и столицы;
3) отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
4) отчета о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим;
5) отчета о поступлениях и расходах ГФСС;
6) отчета о поступлениях и расходах ФСМС;
7) отчета о поступлениях и расходах ФПИО;
8) отчет о поступлениях и расходах СГФ.";
пункт 80 изложить в следующей редакции:
"80. Отчет об исполнении консолидированного бюджета включает в себя следующие разделы (подразделы):

1) кірістер (I):
салықтық түсімдер;
салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер;
трансферттер түсімдері;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқарудан түсетін инвестициялық кірістер (II);
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер (III);
4) МӘСҚ-ға түсетін түсімдер (IV);
5) ӘлМСҚ-ға түсетін түсімдер (V);
6) шығындар (VI):
7) Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сынан төлемдер (VII);
8) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорды басқарумен және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізумен байланысты шығыстарды жабу (VIII);
9) МӘСҚ шығыстары (IХ);
10) ӘлМСҚ шығыстары (Х);
11) БИҚҚ шығыстары (ХI);
12) АМҚ шығыстары (ХII);
13) таза бюджеттік кредит беру (ХIII):
бюджеттік кредиттер;
бюджеттік кредиттерді өтеу;
14) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо (XIV):
қаржы активтерін сатып алу;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер;
15) бюджет тапшылығы (профициті) (XV);
16) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) (XVI);
17) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) (XVII):
қарыздар түсімі;
қарыздарды өтеу;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары;
18) "Бюджет қаражатының қалдықтары" анықтамалық бөлімі:
қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары;
есепті кезең соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары.
Бюджет тапшылығы (профициті) мынадай формула бойынша анқталады:
Db(Pb) = D+Ip+Id+Dgfss+Dfsms-Z-Pr-Wk-K-S-Rfgss-Rfsms – Rfpio - Rsgf, мұнда:
Ip – Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер;
Id – Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқарудан түсетін инвестициялық кірістер;
Dgfss – МӘСҚ-ға түсімдер;
Dfsms – ӘлМСҚ-ға түсімдер.
Pr – Ұлттық қорды басқарумен және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізумен байланысты шығыстарды жабу;
Wk – Жәбірленушілерге өтемақы қоры ҚБШ төлеу;
Rgfss – МӘСҚ шығыстары;
Rfsms – ӘлМСҚ шығыстары;
Rfpio – БИҚҚ шығыстары;
Rsgf - АМҚ шығыстары.
Теріс белгісімен алынған шама тапшылық, оң белгісімен алынған шама – бюджеттің профициті болып табылады.
Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) мынадай формула бойынша анықталады:
NDb(NPb) = D - T (NF) - VTP + Ip + Id + Dgfss +Dfsms – Z – Pr – Wk -K – S – Rgfss – Rfsms- Rfpio - Rsgf.
Теріс белгісімен алынған шама мұнайға қатысты емес тапшылығы, оң белгісімен алынған шама – бюджеттің мұнайға қатысты емес профициті болып табылады.";
89-тармақтың екінші бөлігі бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы айлық есеп, есептiден кейiнгi айдың 15-iнде Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы мен мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға да, мемлекеттiк және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы айлық есеп есептiден кейiнгi айдың 20-сында - мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынылады.";
90-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) доходы (I):
налоговые поступления;
неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала;
поступления трансфертов;
2) инвестиционные доходы от управления Национальным фондом Республики Казахстан (II);
3) иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан (III);
4) поступления в ГФСС (IV);
5) поступления в ФСМС (V);
6) затраты (VI):
7) выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим (VII);
8) покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита (VIII);
9) расходы ГФСС (IХ);
10) расходы ФСМС (Х);
11) расходы ФПИО (ХI);
12) расходы СГФ (ХII);
13) чистое бюджетное кредитование (XIII):
бюджетные кредиты;
погашение бюджетных кредитов;
14) сальдо по операциям с финансовыми активами (ХIV):
приобретение финансовых активов;
поступление от продажи финансовых активов государства;
15) дефицит (профицит) бюджета (XV);
16) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета (XVI);
17) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (XVII):
поступление займов;
погашение займов;
используемые остатки бюджетных средств;
18) справочный раздел "Остатки бюджетных средств":
остатки бюджетных средств на начало финансового года;
остатки бюджетных средств на конец отчетного периода.
Дефицит (профицит) бюджета определяется по формуле:
Db(Pb) = D+ Ip+Id+Dgfss+Dfsms - Z - Pr - Wk - K - S - Rfgss - Rfsms – Rfpio - Rsgf, где:
Ip – иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан;
Id – инвестиционные доходы от управления Национальным фондом Республики Казахстан;
Dgfss – поступления в ГФСС;
Dfsms – поступления в ФСМС.
Pr – покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита;
Wk – выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим;
Rgfss – расходы ГФСС;
Rfsms – расходы ФСМС;
Rfpio – расходы ФПИО;
Rsgf – расходы СГФ.
Полученная величина с отрицательным знаком является дефицитом, с положительным знаком – профицитом бюджета.
Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета определяется по формуле:
NDb(NPb) = D - T (NF) - VTP + Ip + Id + Dgfss +Dfsms -Z - Pr - Wk -K - S - Rgfss - Rfsms – Rfpio - Rsgf.
Полученная величина с отрицательным знаком является ненефтяным дефицитом, с положительным знаком – ненефтяным профицитом бюджета.";
часть вторую пункта 89 изложить в следующей редакции:
"Месячный отчет об исполнении республиканского бюджета 15 числа месяца, следующего за отчетным, представляется также в Высшую аудиторскую палату Республики Казахстан и в центральный уполномоченный орган по государственному планированию, об исполнении государственного и местных бюджетов 20 числа месяца, следующего за отчетным, - в центральный уполномоченный орган по государственному планированию.";
пункт 90 изложить в следующей редакции:

"90. Мемлекеттiк және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы жылдық есептi бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган Қазақстан Республикасының Үкiметiне, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға өткен қаржы жылына арналған республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасының есептерiн Қазақстан Республикасының Парламентi бекiткеннен кейiн он жұмыс күнiнiң iшiнде ұсынады.";
94-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"94. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы айлық/жылдық есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі:
1) ведомство ұсынған республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректердің;
2) облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары ұсынған, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердің негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша жиынтық) есептің;
3) ведомство ұсынған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері және оның пайдаланылуы туралы есептің;
4) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы жылдық есепті жасау функциясын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі ұсынған Ұлттық қорды басқарудан түскен инвестициялық кірістердің және Ұлттық Қорды басқаруға және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізуге байланысты шығыстарды өтеудің жоспарлы көрсеткіштерінің;
5) ведомство ұсынған Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен оның пайдаланылуы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есептің;
6) МӘСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
7) ӘлМСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
8) БИҚҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
9) АМҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің негізінде жасалады.";
6-1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-1-тарау. Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы туралы есепті, МӘСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есепті, ӘлМСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есепті, БИҚҚ түсімдері мен шығыстары туралы есепті, АМҚ түсімдері мен шығыстары туралы есепті жасау мен ұсыну тәртібі";
мынадай мазмұндағы 104-4 тармақпен толықтырылсын:

"90. Годовой отчет об исполнении государственного и местных бюджетов представляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в Правительство Республики Казахстан, Администрацию Президента Республики Казахстан, центральный уполномоченный орган по государственному планированию в течение десяти рабочих дней после утверждения Парламентом Республики Казахстан отчетов Правительства Республики Казахстан и Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за истекший финансовый год.";
пункт 94 изложить в следующей редакции:
"94. Месячный/годовой отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, на основании:
1) данных об исполнении показателей республиканского бюджета, представленных ведомством;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городам республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения и столицы, представленных местными уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета;
3) отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан, представленного ведомством;
4) плановых показателей инвестиционных доходов от управления Национальным фондом и покрытия расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита, представленных структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющим функции составления годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
5) отчета о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим, представленного ведомством;
6) отчета о поступлениях и расходах ГФСС;
7) отчета о поступлениях и расходах ФСМС;
8) отчета о поступлениях и расходах ФПИО;
9) отчета о поступлениях и расходах СГФ.";
заголовок главы 6-1 изложить в следующей редакции:
"Глава 6-1. Порядок составления и представления отчета о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим, отчета о поступлениях и расходах ГФСС, отчета о поступлениях и расходах ФСМС, отчета о поступлениях и расходах ФПИО, отчета о поступлениях и расходах СГФ";
дополнить пунктом 104-4 следующего содержания:

"104-4. АМҚ түсімдері мен шығыстары туралы айлық, жылдық есепті мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган, тиісті саланың орталық уәкілетті органы, тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы, активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті орган жасайды және бөлімдерді қамтиды:
1. мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган үшін:
1) АМҚ кірістері - салықтық емес түсімдер, барлығы (I),
2) АМҚ шығыстары, барлығы (II);
3) кірістер мен шығыстар сальдосы (III);
4) қаржы жылының басындағы АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы (IV);
5) есепті кезеңнің аяғындағы АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы (V).
I "АМҚ кірістері - салықтық емес түсімдер, барлығы" бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары және ерекшеліктері бойынша АМҚ салықтық емес түсімдердің сомаларын көрсетеді.
II "АМҚ шығыстары, барлығы" бөлімі АМҚ шотынан жүргізілген төлемдер сомасын көрсетеді.
III "Кірістер мен шығыстар сальдосы" бөлімі I "АМҚ кірістері - салықтық емес түсімдер, барлығы" және II "АМҚ шығыстары, барлығы" бөлімдері арасындағы айырмашылықтың сомасын көрсетеді.
IV "Қаржы жылының басындағы АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы АМҚ ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
V "Есепті кезеңнің соңындағы АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы" бөлімі III "Кірістер мен шығыстар сальдосы" және IV "Қаржы жылының басындағы АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы" бөлімдерінің қорытынды сомасын көрсетеді.
2. тиісті саланың орталық және жергілікті уәкілетті органдары және активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті орган үшін:
1) ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-ға түсімдері, барлығы (I);
2) ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-дан шығыстар, барлығы (II);
3) Түсімдер мен шығыстардың сальдосы (III);
4) Қаржы жылының басындағы ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы (IV);
5) Есепті кезеңнің аяғындағы ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы (V).
I "ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-ға түсімдері, барлығы" бөлімі бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік) бойынша салықтық емес түсімдердің сомаларын көрсетеді.
II "ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-дан шығыстар, барлығы" бөлімі жүргізілген төлемдер сомасын, оның ішінде өңірлер бойынша және жобалар бойынша, бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары бойынша (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік) көрсетеді.
III "Түсімдер мен шығыстардың сальдосы" бөлімі бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік) бойынша I "ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-ға түсімдері, барлығы" және II "ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-дан шығыстар, барлығы" бөлімдерінің арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
IV "Қаржы жылының басындағы ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы" бөлімі бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік) бойынша қаржы жылының басындағы ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
V "Есепті кезеңнің аяғындағы ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы" бөлімі бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік) бойынша III "Түсімдер мен шығыстардың сальдосы" және IV "Қаржы жылының басындағы ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ-дағы ақша қалдығы" бөлімдерінің қорытынды сомасын көрсетеді.

"104-4. Месячный, годовой отчет о поступлениях и расходах СГФ составляется уполномоченным органом по государственному имуществу, центральным уполномоченным органом соответствующей сферы, местным уполномоченным органом соответствующей сферы, уполномоченным органом по возврату активов и включает в себя разделы:
1. для уполномоченного органа по государственному имуществу:
1) Доходы СГФ - неналоговые поступления, всего (I);
2) Расходы СГФ, всего (II);
3) сальдо доходов и расходов (III);
4) остаток денег на КСН СГФ на начало финансового года (IV);
5) остаток денег на КСН СГФ на конец отчетного периода (V).
Раздел I "Доходы СГФ - неналоговые поступления, всего" отражает суммы неналоговых поступлений в СГФ по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
Раздел II "Расходы СГФ, всего" отражает суммы произведенных платежей со счета СГФ.
Раздел III "Сальдо доходов и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Доходы СГФ - неналоговые поступления, всего" и II "Расходы СГФ, всего".
Раздел IV "Остаток денег на КСН СГФ на начало финансового года" отражает сумму остатка денег в СГФ на начало финансового года.
Раздел V "Остаток денег на КСН СГФ на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо доходов и расходов" и IV "Остаток денег на КСН СГФ на начало финансового года".
2. для центрального и местного уполномоченных органов соответствующей сферы и уполномоченного органа по возврату активов:
1) Поступления на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО, всего (I);
2) Расходы с КСН СГФ ЦУО/МУО/УО, всего (II);
3) Сальдо поступлений и расходов (III);
4) Остаток денег на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО на начало финансового года (IV);
5) Остаток денег на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО на конец отчетного периода (V).
Раздел I "Поступления на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО, всего" отражает суммы неналоговых поступлений по кодам функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика).
Раздел II "Расходы с КСН СГФ ЦУО/МУО/УО, всего" отражает суммы произведенных платежей, в том числе по регионам и по проектам, по кодам функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика).
Раздел III "Сальдо поступлений и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Поступления на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО, всего" и II "Расходы с КСН СГФ ЦУО/МУО/УО, всего" по кодам функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика).
Раздел IV "Остаток денег на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО на начало финансового года" отражает сумму остатка денег на начало финансового года по кодам функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика).
Раздел V "Остаток денег на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо поступлений и расходов" и IV "Остаток денег на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО на начало финансового года" по кодам функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика).

АМҚ қолма-қол ақшаны бақылау шоты бойынша есепті мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейінгі мерзімде осы Қағидалардың 9-4-қосымшасына сәйкес ұсынады.
Тиісті саланың орталық уәкілетті органының қолма-қол ақшаны бақылау шоты бойынша есепті тиісті саланың орталық уәкілетті органы бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейінгі мерзімде осы Қағидалардың 9-5-қосымшасына сәйкес ұсынады.
Тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының қолма-қол ақшаны бақылау шоты бойынша есепті тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы тиісті саланың орталық уәкілетті органына ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейінгі мерзімде осы Қағидалардың 9-5-қосымшасына сәйкес ұсынады.
Активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның қолма-қол ақшаны бақылау шоты бойынша есепті активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті орган бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейінгі мерзімде осы Қағидалардың 9-5-қосымшасына сәйкес ұсынады.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-3-қосымшаның орыс тіліндегі мәтіні өзгереді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
көрсетілген Қағидаларға 9-4 және 9-5-қосымшалар осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 12-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 21-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

По контрольному счету наличности СГФ отчет представляется уполномоченным органом по государственному имуществу в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 20 января года следующего за отчетным периодом согласно приложению 9-4 к настоящим Правилам.
По контрольному счету наличности центрального уполномоченного органа соответствующей сферы отчет представляется центральным уполномоченным органом соответствующей сферы в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 20 января года следующего за отчетным периодом согласно приложению 9-5 к настоящим Правилам.
По контрольному счету наличности местного уполномоченного органа соответствующей сферы отчет представляется местным уполномоченным органом соответствующей сферы в центральный уполномоченный орган соответствующей сферы ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 15 января года следующего за отчетным периодом согласно приложению 9-5 к настоящим Правилам.
По контрольному счету наличности уполномоченного органа по возврату активов отчет представляется уполномоченным органом по возврату активов в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 15 января года следующего за отчетным периодом согласно приложению 9-5 к настоящим Правилам.";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
приложение 9-3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 9-4 и 9-5 к указанным Правилам согласно приложениям 4 и 5 к настоящему приказу;
приложение 12 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
приложение 21 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;

9-4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Нысан интернет - ресурста орналастырылған: www.minfin.gov.kz
Арнаулы мемлекеттік қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
Индекс: 10-АМҚ-нысан
Кезеңділігі: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: _____________ жылдарға арналған
Ұсынатын тұлғалар тобы: мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейінгі мерзімде
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Бюджет түсімдері сыныптамасының коды (Санаты, Сыныбы, Кіші сыныбы, Ерекшелігі)
Өспелі қорытындымен есепті кезең үшін атқарылу
1
2
3
I. АМҚ кірістері – салықтық емес түсімдер, барлығы
оның ішінде түсімдер коды бойынша:
II. АМҚ шығыстары, барлығы
III. Кірістер мен шығыстар сальдосы
IV. Қаржы жылының басындағы АМҚ ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
V. Есепті кезеңнің аяғындағы АМҚ ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
Атауы ______________________________________________
Мекенжайы _________________________________________
Телефоны___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________
Мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның басшысы
__________ _________________________________________
(қолы)       (тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесінің басшысы
__________ ______________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АМҚ – Арнаулы мемлекеттік қор;
ҚБШ – қолма-қол ақшаны бақылау шоты.
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Қағидалардың 104-4-тармағында келтірілген.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 10 маусымдағы
№ 351 бұйрығына
4-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
9-5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға/тиісті саланың орталық уәкілетті органына
Нысан интернет - ресурста орналастырылған: www.minfin.gov.kz
Арнаулы мемлекеттік қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
Индекс: 11-АМҚ-ОУО/ЖУО/УО нысаны
Кезеңділігі: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең: _____________ жылдарға арналған
Ұсынатын тұлғалар тобы: тиісті саланың орталық уәкілетті органы/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органы
Ұсыну мерзімі:
тиісті саланың орталық уәкілетті органы үшін ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейінгі мерзімде
тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы үшін ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейінгі мерзімде;
активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органы үшін ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейінгі мерзімде.
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтары (бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, Бағдарлама, Кіші бағдарлама, Ерекшелік)
Өспелі қорытындымен есепті кезең үшін атқарылу
1
2
3
I. ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ түсімдер, барлығы
оның ішінде жергілікті уәкілетті органнан қайтарулар, барлығы *
II. ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ шығыстар, барлығы
оның ішінде өңірлер бойынша, барлығы – ,
оның ішінде жобалар бойынша: **
III. Түсімдер мен шығыстардың сальдосы
IV. Қаржы жылының басындағы ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ ақша қалдығы
V. Есепті кезеңнің аяғындағы ОУО/ЖУО/УО АМҚ ҚБШ ақша қалдығы
Атауы ______________________________________________
Мекенжайы _________________________________________
Телефоны___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________
Тиісті саланың орталық уәкілетті органының/тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының/активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның басшысы
__________ _____________________________________
(қолы)      (тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесінің басшысы
__________ _________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АМҚ – Арнаулы мемлекеттік қор;
ЖУО – тиісті саланың жергілікті уәкілетті органы;
ҚБШ – қолма-қол ақшаны бақылау шоты;
ОУО – тиісті саланың орталық уәкілетті органы;
УО – активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органы;
* – тиісті саланың орталық уәкілетті органы үшін;
** – тиісті саланың орталық және жергілікті уәкілетті органдары үшін.

Приложение 9-4
к Правилам составления
и представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами акимов
городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма размещена на интернет-ресурсе: www.minfin.gov.kz
Отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда
Индекс: форма 10-СГФ
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: на ________________ года
Круг представляющих лиц: уполномоченный орган по государственному имуществу
Срок представления: ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным
периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 20 января года следующего за отчетным
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Коды классификации поступлений бюджета (категория, класс, подкласс, специфика)
Исполнение за отчетный период нарастающим итогом (тысяч тенге)
1
2
3
I. Доходы СГФ – неналоговые поступления, всего
в том числе по кодам поступлений:
II. Расходы СГФ, всего
III. Сальдо доходов и расходов
IV. Остаток денег на КСН СГФ на начало финансового года
V. Остаток денег на КСН СГФ на конец отчетного периода
Наименование ___________________________________
Адрес __________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________
Руководитель уполномоченного органа по государственному имуществу
___________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати
Руководитель структурного подразделения, ответственного за формирование отчета
__________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СГФ – Специальный государственный фонд;
КСН – контрольный счет наличности.
Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 104-4 настоящих Правил.
Приложение 5 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 10 июня 2024 года № 351
Приложение 9-5
к Правилам составления
и представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами акимов
городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
/центральному уполномоченному органу соответствующей сферы
Форма размещена на интернет-ресурсе: www.minfin.gov.kz
Отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда
Индекс: форма 11-СГФ-ЦУО/МУО/УО
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: на ________________ года
Круг представляющих лиц: центральный уполномоченный орган соответствующей
сферы/местный уполномоченный орган соответствующей сферы/уполномоченный
орган по возврату активов
Срок представления:
для центрального уполномоченного органа соответствующей сферы ежемесячно
в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий
финансовый год в срок до 20 января года следующего за отчетным;
для местного уполномоченного органа соответствующей сферы ежемесячно в срок
до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий
финансовый год в срок до 15 января года следующего за отчетным;
для уполномоченного органа по возврату активов ежемесячно в срок до 5 числа
месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год
в срок до 15 января года следующего за отчетным.
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Коды функциональной и экономической классификаций расходов бюджета (администратор бюджетной программы, программа, подпрограмма, специфика)
Исполнение за отчетный период нарастающим итогом
1
2
3
I. Поступления на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО, всего
в том числе возвраты от МУО, всего *
II. Расходы с КСН СГФ ЦУО/МУО/УО, всего
в том числе по регионам, всего – ,
в том числе по проектам, всего **
III. Сальдо поступлений и расходов
IV. Остаток денег на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО на начало финансового года
V. Остаток денег на КСН СГФ ЦУО/МУО/УО на конец отчетного периода
Наименование ___________________________________
Адрес __________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Руководитель центрального уполномоченного органа соответствующей
сферы/местного уполномоченного органа соответствующей сферы/
уполномоченного органа по возврату активов
____________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати
Руководитель структурного подразделения, ответственного за формирование отчета
__________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СГФ – Специальный государственный фонд;
МУО – местный уполномоченный орган соответствующей сферы;
КСН – контрольный счет наличности;
ЦУО – центральный уполномоченный орган соответствующей сферы;
УО – уполномоченный орган по возврату активов;
* – для центрального уполномоченного органа соответствующей сферы;
** – для центрального и местного уполномоченных органов соответствующей сферы.

Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Қағидалардың 104-4-тармағында келтірілген.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 10 маусымдағы
№ 351 бұйрығына
5-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
12-қосымша
_____________ жылға арналған шоғырландырылған
бюджетінің атқарылуы туралы есеп
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
Бекітілген (түзетілген) бюджет
атқарылуы
атқарылу %
1
2
3
4
5
I Кірістер
Салықтық түсімдер
1
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
2
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
II. Ұлттық қорды басқарудан түсетін инвестициялық кірістер
III. Заңнамада тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер
IV. МӘСҚ-қа түсетін түсімдер
V. ӘМСҚ-ға түсетін түсімдер
VI. Шығындар
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
02
Қорғаныс
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
04
Білім беру
05
Денсаулық сақтау
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
09
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12
Көлік және коммуникация
13
Өзгелер
14
Борышқа қызмет көрсету
VII. Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сынан төлемдер
VIII. Ұлттық қорды басқаруға және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізуге байланысты шығыстарды жабу
IХ. МӘСҚ шығыстары
Х. ӘМСҚ шығыстары
XI. БИҚҚ шығыстары
XII. АМҚ шығыстары
XIII. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
13
Өзгелер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
XIV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
02
Қорғаныс
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
04
Білім беру
05
Денсаулық сақтау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
09
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
12
Көлік және коммуникация
13
Өзгелер
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
XV. Бюджет тапшылығы (профициті)
XVI. Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
XVII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
7
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
16
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама: Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АМҚ – Арнаулы мемлекеттік қор;
ӘлМСҚ – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры;
БИҚҚ – Білім беру инфрақұрылымын қолдау қоры;
МӘСҚ – Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 10 маусымдағы
№ 351 бұйрығына
6-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
21-қосымша
Шоғырландырылған, мемлекеттік бюджеттердің,
облыс бюджетінің атқарылуы туралы есептерді қалыптастыру үлгісі
Бөлімдер
Кодтар
Бюджет көрсеткіштерінің атауы
Республикалық бюджет/облыстық бюдже
Жергілікті бюджеттер (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеті) / аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттері
Республикалық бюджет+жергілікті бюджеттер/ облыстық бюджет+аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттері
Алып тасталатын сома
Түсімдер сыныптамасы
Шығыстардың функционалдық сыныптамасы
А
1
2
3
4
I
Кірістер

Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 104-4 настоящих Правил.
Приложение 6 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 10 июня 2024 года № 351
Приложение 12
к Правилам составления
и представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами акимов
городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Отчет об исполнении консолидированного бюджета на ____________________ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный (скорректированный) бюджет
Исполнение
% исполнения
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления
1
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
2
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
3
Поступления от продажи основного капитала
II. Инвестиционные доходы от управления Национальным фондом
III. Иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан
IV. Поступления в ГФСС
V. Поступления в ФСМС
VI. Затраты
01
Государственные услуги общего характера
02
Оборона
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
04
Образование
05
Здравоохранение
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12
Транспорт и коммуникации
13
Прочие
14
Обслуживание долга
VII. Выплаты с Фонда компенсации потерпевшим
VIII. Покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита
IX. Расходы ГФСС
X. Расходы ФСМС
XI. Расходы ФПИО
XII. Расходы СГФ
XIII. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
13
Прочие
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
XIV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
01
Государственные услуги общего характера
02
Оборона
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
04
Образование
05
Здравоохранение
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
12
Транспорт и коммуникации
13
Прочие
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
XV. Дефицит (профицит) бюджета
XVI. Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
XVII. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступления займов
7
Поступления займов
Погашение займов
16
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СГФ – Специальный государственный фонд;
ФСМС – Фонд социального медицинского страхования;
ФПИО – Фонд поддержки инфраструктуры образования;
ГФСС – Государственный фонд социального страхования.
Приложение 7 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 10 июня 2024 года № 351
Приложение 21
к Правилам составления
и представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами акимов
городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Пример формирования отчетов об исполнении консолидированного, государственного бюджетов, бюджета области
Разделы
Коды
Наименование показателей бюджета
Республиканский бюджет/областной бюджет
Местные бюджеты (бюджет области, города республиканского значения, столицы) / бюджеты районов (городов областного значения)
Республиканский бюджет+местные бюджеты/областной бюджет+бюджеты районов (городов областного значения)
Исключаемые суммы
классификации поступлений
функциональной классификации расходов
А
1
2
3
4
I
Доходы

-656,5
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АМҚ – Арнаулы мемлекеттік қор;
ӘлМСҚ – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры;
БИҚҚ – Білім беру инфрақұрылымын қолдау қоры;
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру;
МӘСҚ – Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры;
ТМККК – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі.

-656,5
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СГФ – Специальный государственный фонд;
ФСМС – Фонд социального медицинского страхования;
ФПИО – Фонд поддержки инфраструктуры образования;
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование;
ГФСС – Государственный фонд социального страхования;
ГОБМП – гарантированный объем бесплатной медицинской помощи.