Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2024 жылғы 18 маусымдағы № 126 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 19 маусымда № 34517 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандар бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрі
Е. Нысанбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2024 жылғы 18 маусымдағы
№ 126
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысандарды бекіту
туралы бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер интернет – ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік деректердің атауы: ЕҚТ бойынша анықтамалықтардың жобалары әзірленетін ең үздік қолжетімді техникаларды қолдану салаларын қамту туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер индексі нысаны: нысан № 01-ПР
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: __жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Халықаралық жасыл технологиялар және инвестициялық жобалар орталығы" КЕАҚ
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 тоқсаны ішінде.
Ең үздік қолжетімді технологияларды қолдану салаларына арналған анықтамалықтардың саны, бірлік
Ең үздік қолжетімді технологияларды қолдану салаларының жалпы саны, бірлік
Ескертпе
1
2
3
4
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын ___________________________________________
"ЕҚТ бойынша
анықтамалықтардың жобалары
әзірленетін ең үздік қолжетімді
техникаларды қолдану
салаларын қамту туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"ЕҚТ бойынша анықтамалықтардың жобалары әзірленетін ең үздік қолжетімді техникаларды қолдану салаларын қамту туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
(01-ПР нысаны, жылдық)

Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 18 июня 2024 года № 126. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июня 2024 года № 34517
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы, предназначенные для сбора административных данных.
2. Департаменту стратегического планирования и анализа Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Е. Нысанбаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 18 июня 2024 года № 126
Форма
Предоставляется: Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды
Административные данные размещены на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административных данных: Сведения об охвате областей применения
наилучших доступных техник, для которых разрабатываются проекты справочников по НДТ
Индекс административных данных: форма № 01-ПР
Периодичность: годовая
Отчетный период: __ год
Круг лиц, представляющих информацию: НАО "Международный центр зеленых
технологий и инвестиционных проектов"
Срок представления формы административных данных:
ежегодно, в течение 1 квартала года, следующего за отчетным периодом.
Количество справочников, разработанных для областей применения наилучших доступных техник, единиц
Общее количество областей применения наилучших доступных техник, единиц
Примечание
1
2
3
4
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения об охвате областей
применения наилучших
доступных техник, для которых
разрабатываются проекты
справочников по НДТ"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сведения об охвате областей применения наилучших доступных техник,
для которых разрабатываются проекты справочников по НДТ"
(форма 01-ПР, годовая)

1. "ЕҚТ бойынша анықтамалықтардың жобалары әзірленетін ең үздік қолжетімді техникаларды қолдану салаларын қамту туралы мәліметтер" (бұдан әрі - № 01-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленген.
2. № 01-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. 1 бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2 бағанда ең үздік қолжетімді технологияларды қолдану салаларына арналған анықтамалықтардың саны көрсетіледі.
3. 3 бағанда ең үздік қолжетімді технологияларды қолдану салаларының жалпы саны көрсетіледі
4. 4 бағанда болған жағдайда ескертпелер көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысандарды бекіту
туралы бұйрыққа
2-қосымша
Нысан
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер интернет – ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік деректердің атауы: Халықты ең үздік қолжетімді техникалар (ЕҚТ) және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламасы саласындағы ақпаратпен қамту туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер индексі: № 02-ПР нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: __жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Халықаралық жасыл технологиялар және инвестициялық жобалар орталығы" КЕАҚ
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдың 31 желтоқсанына дейін.
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Мәні
Ескертпе
ЕҚТ және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламасы саласындағы ақпараттан хабардар халықтың саны
1
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша "Халықаралық жасыл технологиялар және инвестициялық жобалар орталығы" КЕАҚ интернет-ресурсына бару саны
Адам
2
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша семинарлар, дөңгелек үстелдер, тренингтер және ЕҚТ саласындағы өзге де іс-шаралар және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламасы шеңберінде ақпаратпен қамтылған халықтың саны
Адам
3
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша және "Жасыл көпір" ЕҚТ Әріптестік бағдарламасы саласындағы консультациялармен қамтылған халықтың саны
Адам
4
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ЕҚТ саласындағы баспа және электрондық БАҚ-та (газеттер, журналдар, интернет-порталдар) және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламаларында таратылған ақпаратпен қамтылған халықтың саны
Адам
5
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша әлеуметтік желілерде, ЕҚТ және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламасы саласында таратылған ақпаратпен қамтылған халықтың саны
Адам
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын ___________________________________________
"Халықты ең үздік қолжетімді
техникалармен (ЕҚТ) және
"Жасыл көпір" Әріптестік
бағдарламасы саласындағы
ақпаратпен қамту туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Халықты ең үздік қолжетімді техникалар (ЕҚТ) және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламасы саласындағы ақпаратпен қамту туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
(02-ПР нысаны, жылдық)

1. Форма административных данных "Сведения об охвате областей применения наилучших доступных техник, для которых разрабатываются проекты справочников по НДТ" (далее – Форма № 01-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма № 01-ПР заполняется следующим образом:
1. В графе 1 указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указывается количество справочников, разработанных для областей применения наилучших доступных техник.
3. В графе 3 указывается общее количество областей применения наилучших доступных техник.
4. В графе 4 указываются примечания, в случае наличия.
Приложение 2
к приказу об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
Форма
Предоставляется: Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды
Административные данные размещены на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административных данных: Сведения об охвате населения
информацией в области наилучших доступных техник (НДТ) и Программы
партнерства "Зеленый Мост"
Индекс административных данных: форма № 02-ПР
Периодичность: годовая
Отчетный период: __ год
Круг лиц, представляющих информацию: НАО "Международный центр зеленых
технологий и инвестиционных проектов"
Срок представления формы административных данных:
ежегодно, до 31 декабря, отчетного года.
Показатели
Единица измерения
Значения
Примечание
Количество населения, осведомленного информацией в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост"
1
Количество посещений интернет-ресурса НАО "Международный центр зеленых технологий и инвестиционных проектов" по состоянию на конец отчетного периода
Человек
2
Количество населения, охваченного информацией в рамках семинаров, круглых столов, тренингов и иных мероприятий в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост" по состоянию на конец отчетного периода
Человек
3
Количество населения, охваченного консультациями в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост" по состоянию на конец отчетного периода, чел.
Человек
4
Количество населения, охваченного информацией, распространенной в печатных и электронных СМИ (газеты, журналы, интернет-порталы) в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост" по состоянию на конец отчетного периода
Человек
5
Количество населения, охваченного информацией, распространенной в социальных сетях, в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост" по состоянию на конец отчетного периода
Человек
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати __________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения об охвате населения
информацией в области
наилучших доступных техник
(НДТ) и Программы партнерства
"Зеленый Мост""
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сведения об охвате населения информацией в области наилучших доступных техник
(НДТ) и Программы партнерства "Зеленый Мост""
(форма 02-ПР, годовая)

1. "Халықты ең үздік қолжетімді техникалармен (ЕҚТ) және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламасы саласындағы ақпаратпен қамту туралы мәліметтер" (бұдан әрі- № 02-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. № 02-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. 1 бағанда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша "Халықаралық жасыл технологиялар және инвестициялық жобалар орталығы" КЕАҚ интернет-ресурсына бару саны көрсетіледі.
2. 2 бағанда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша семинарлар, дөңгелек үстелдер, тренингтер және ЕҚТ саласындағы өзге де іс-шаралар және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламасы шеңберінде ақпаратпен қамтылған халықтың саны көрсетіледі.
3. 3 бағанда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша және "Жасыл көпір" ЕҚТ Әріптестік бағдарламасы саласындағы консультациялармен қамтылған халықтың саны көрсетіледі.
4. 4 бағанда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ЕҚТ саласындағы баспа және электрондық БАҚ-та (газеттер, журналдар, интернет-порталдар) және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламаларында таратылған ақпаратпен қамтылған халықтың саны көрсетіледі.
5. 5 бағанда есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша әлеуметтік желілерде, ЕҚТ және "Жасыл көпір" Әріптестік бағдарламасы саласында таратылған ақпаратпен қамтылған халықтың саны көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысандарды бекіту
туралы бұйрыққа
3-қосымша
Нысан
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер интернет – ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік деректердің атауы: Нормативтік ластаушы заттардың көлемі туралы мәліметтер: - шығарындылар, - төгінділер
Әкімшілік деректер индексі: № 03-ПР нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: __жыл
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Экологиялық реттеу және бақылау комитеті, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың экология департаменттері, экология және табиғи ресурстар министрлігінің Қоршаған ортаны қорғау саласындағы және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі 20 қаңтарға дейін.
Ластаушы заттардың (I санаттағы объектілердің) жалпы шығарындылары немесе шығарындылары нормативтерінің белгіленген мәндерінің көлемі, млн.тонн
Ластаушы заттардың жалпы шығарындылары немесе шығарындылары нормативтерінің белгіленген мәндерінің көлемі (II және III санаттағы объектілер), млн.тонн
Ескертпе
1
2
3
4
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын ___________________________________________
"Нормативтік ластаушы
заттардың көлемі туралы
мәліметтер: - шығарындылар, -
төгінділер" әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Нормативтік ластаушы заттардың көлемі туралы мәліметтер: - шығарындылар, - төгінділер" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
(03-ПР нысаны, жылдық)

1. Форма административных данных "Сведения об охвате населения информацией в области наилучших доступных техник (НДТ) и Программы партнерства "Зеленый Мост"" (далее – Форма № 02-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма № 02-ПР заполняется следующим образом:
1. В графе 1 указывается количество посещений интернет-ресурса НАО "Международный центр зеленых технологий и инвестиционных проектов" по состоянию на конец отчетного периода.
2. В графе 2 указывается Количество населения, охваченного информацией в рамках семинаров, круглых столов, тренингов и иных мероприятий в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост" по состоянию на конец отчетного периода.
3. В графе 3 указывается Количество населения, охваченного информацией, распространенной в печатных и электронных СМИ (газеты, журналы, интернет-порталы) в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост" по состоянию на конец отчетного периода.
4. В графе 4 указывается Количество населения, охваченного информацией, распространенной в социальных сетях, в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост" по состоянию на конец отчетного периода.
5. В графе 5 указывается Количество населения, охваченного информацией, распространенной в социальных сетях, в области НДТ и Программы партнерства "Зеленый мост" по состоянию на конец отчетного периода.
Приложение 3
к Приказу об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
Форма
Предоставляется: Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды
Административные данные размещены на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административных данных: Сведения об объеме нормативных
загрязняющих веществ: - выбросов, - сбросов
Индекс административных данных: форма № 03-ПР
Периодичность: годовая
Отчетный период: __ год
Круг лиц, представляющих информацию: Комитет экологического регулирования
и контроля, департаменты экологии областей, городов республиканского значения,
столицы в области охраны окружающей среды Министерства экологии и природных
ресурсов и местные исполнительные органов областей, городов республиканского
значения, столиц
Срок представления формы административных данных:
ежегодно, до 20 января, следующего за отчетным годом.
Объем установленных значений нормативов валовых выбросов или сбросов загрязняющих веществ (объектов I категории), млн. тонн
Объем установленных значений нормативов валовых выбросов или сбросов загрязняющих веществ (объектов II и III категорий), млн тонн
Примечание
1
2
3
4
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения об объеме
нормативных загрязняющих
веществ: - выбросов, - сбросов"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сведения об объеме нормативных загрязняющих веществ: - выбросов, - сбросов"
(форма 03-ПР, годовая)

1. "Нормативтік ластаушы заттардың көлемі туралы мәліметтер: - шығарындылар, - төгінділер" (бұдан әрі- № 03-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. № 03-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. 1 бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2 бағанда ластаушы заттардың (I санаттағы объектілердің) жалпы шығарындылары немесе шығарындылары нормативтерінің белгіленген мәндерінің көлемі, млн.тонн көрсетіледі.
3. 3 бағанда ластаушы заттардың жалпы шығарындылары немесе шығарындылары нормативтерінің белгіленген мәндерінің көлемі (II және III санаттағы объектілер), млн.тонн көрсетіледі.
4. 4 бағанда болған жағдайда ескертпелер көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысандарды бекіту
туралы бұйрыққа
4-қосымша
Нысан
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер интернет – ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік деректердің атауы: Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың (ЕҚТА) ауданын ұлғайту туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер индексі: № 04-ПР нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: __жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Қазақ орман орналастыру кәсіпорны" РМҚК.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі 15 ақпанға дейін.
Жалпы ауданы, мың.га
ЕҚТА алаңы есепті кезеңге дейін, мың.га
Есепті кезеңде құрылған ЕҚТА алаңы, мың.га
Ескертпе
1
2
3
4
5
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын ___________________________________________
"Ерекше қорғалатын табиғи
аумақтардың ауданын ұлғайту
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың ауданын ұлғайту туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
(№ 04-ПР нысаны, жылдық)
1. "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың ауданын ұлғайту туралы мәліметтер" (бұдан әрі - № 04-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.

1. Форма административных данных "Сведения об объеме нормативных загрязняющих веществ: - выбросов, - сбросов" (далее – Форма № 03-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма № 03-ПР заполняется следующим образом:
1. В графе 1 указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указывается объем установленных значений нормативов валовых выбросов или сбросов загрязняющих веществ (объектов I категории), млн.тонн.
3. В графе 3 указывается объем установленных значений нормативов валовых выбросов или сбросов загрязняющих веществ (объектов II и III категорий), млн тонн.
4. В графе 4 указываются примечания, в случае наличия.
Приложение 4
к приказу об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
Форма
Предоставляется: Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды
Административные данные размещены на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административных данных: Сведения об увеличении площади особо
охраняемых природных территорий (ООПТ)
Индекс административных данных: форма № 04-ПР
Периодичность: годовая
Отчетный период: __ год
Круг лиц, представляющих информацию: РГКП "Казахское лесоустроительное предприятие"
Срок представления формы административных данных:
ежегодно, до 15 февраля, следующего за отчетным годом.
Общая площадь, тыс. га
Настоящая площадь ООПТ до отчетного периода, тыс. га
Площадь созданного ООПТ за отчетный период, тыс. га
Примечание
1
2
3
4
5
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения об увеличении
площади особо охраняемых
природных территорий"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сведения об увеличении площади особо охраняемых природных территорий"
(форма № 04-ПР, годовая)
1. Форма административных данных "Сведения об увеличении площади особо охраняемых природных территорий" (далее – Форма № 04-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".

2. № 04-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. 1 бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2 бағанда жалпы ауданы көрсетіледі.
3. 3 бағанда ЕҚТА алаңы есепті кезеңге дейін көрсетіледі.
4. 4 бағанда есепті кезеңде құрылған ЕҚТА алаңы көрсетіледі.
5. 5 бағанда болған жағдайда ескертпелер көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысандарды бекіту
туралы бұйрыққа
5-қосымша
Нысан
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер интернет – ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік деректердің атауы: Орманмен жабылған аумақты ұлғайту/кеңейту, оның ішінде 2 млрд ағаш отырғызу, түрлер мен отырғызу Өңірлеры бойынша қалыпты тіршілік ету деңгейін қамтамасыз ету туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер индексі: № 05-ПР нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: __жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Қазақ орман орналастыру кәсіпорны" РМҚК.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі 15 қаңтарға дейін.
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Мәні
Ескертпе
Республикалық деңгейде
1
Құрылған орман дақылдарының жалпы ауданы (нәтиже)
мың.га
2
Тұқымдар бөлінісінде облыстардың құрылған орман дақылдарының алаңдары
мың.га
Жергілікті деңгейде
3
Облыс бойынша құрылған орман дақылдарының жалпы ауданы
мың.га
4
Орман шаруашылығы мекемелерінің тұқымдар бөлінісінде құрылған орман дақылдарының алаңы
мың.га
5
Тұқымдар бөлінісінде құрылған орман дақылдарының табиғатты қорғау мекемелерінің алаңы
мың.га
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын ___________________________________________
"Орманмен жабылған аумақты
ұлғайту/кеңейту, оның ішінде 2
млрд ағаш отырғызу, түрлер мен
отырғызу Өңірлеры бойынша
қалыпты тіршілік ету деңгейін
қамтамасыз ету туралы ақпарат
мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Орманмен жабылған аумақты ұлғайту/кеңейту, оның ішінде 2 млрд ағаш отырғызу, түрлер мен отырғызу Өңірлеры бойынша қалыпты тіршілік ету деңгейін қамтамасыз ету туралы ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
(№ 05-ПР нысаны, жылдық)

2. Форма № 04-ПР заполняется следующим образом:
1. В графе 1 указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указывается общая площадь.
3. В графе 3 указывается настоящая площадь ООПТ до отчетного периода.
4. В графе 4 указывается площадь созданного ООПТ за отчетный период.
5. В графе 5 указываются примечания, в случае наличия.
Приложение 5
к приказу об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
Форма
Предоставляется: Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды
Административные данные размещены на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административных данных: Сведения об увеличении/расширении
площади, покрытой лесом, в том числе за счет посадки 2 млрд. деревьев с
обеспечением нормативной приживаемости в разрезе пород и регионов посадки
Индекс административных данных: форма № 05-ПР
Периодичность: годовая
Отчетный период: __ год
Круг лиц, представляющих информацию: РГКП "Казахское лесоустроительное предприятие"
Срок представления формы административных данных:
ежегодно, до 15 января, следующего за отчетным годом.
Показатели
Единица измерения
Значения
Примечание
На республиканском уровне
1
Общая площадь созданных лесных культур (результат)
тыс.га
2
Площади созданных лесных культур областей в разрезе пород
тыс.га
На местном уровне
3
Общая площадь созданных лесных культур по области
тыс.га
4
Площадь созданных лесных культур учреждений лесного хозяйства в разрезе пород
тыс.га
5
Площадь созданных лесных культур природоохранных учреждений в разрезе пород
тыс.га
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения об увеличении/
расширении площади, покрытой
лесом, в том числе за счет
посадки 2 млрд. деревьев
с обеспечением нормативной
приживаемости в разрезе пород
и регионов посадки"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сведения об увеличении/расширении площади, покрытой лесом,
в том числе за счет посадки 2 млрд. деревьев с обеспечением нормативной
приживаемости в разрезе пород и регионов посадки"
(форма № 05-ПР, годовая)

1. "Орманмен жабылған аумақты ұлғайту/кеңейту, оның ішінде 2 млрд ағаш отырғызу, түрлер мен отырғызу Өңірлеры бойынша қалыпты тіршілік ету деңгейін қамтамасыз ету туралы" (бұдан әрі – № 05-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. № 05-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. 1 бағанда республикалық деңгейде құрылған орман дақылдарының жалпы ауданы (нәтиже) көрсетіледі.
2. 2 бағанда республикалық деңгейде тұқымдар бөлінісінде облыстардың құрылған орман дақылдарының алаңдары көрсетіледі.
3. 3 бағанда жергілікті деңгейде облыс бойынша құрылған орман дақылдарының жалпы ауданы көрсетіледі.
4. 4 бағанда жергілікті деңгейде орман шаруашылығы мекемелерінің тұқымдар бөлінісінде құрылған орман дақылдарының алаңы көрсетіледі.
5. 5 бағанда жергілікті деңгейде тұқымдар бөлінісінде құрылған орман дақылдарының табиғатты қорғау мекемелерінің алаңы көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысандарды бекіту
туралы бұйрыққа
6-қосымша
Нысан
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер интернет – ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік деректердің атауы: Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы және орман шаруашылығының мамандандырылған кәсіпорындарының аумақтарындағы орманмен жабылған алқаптардың ауданы туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер индексі: № 06-ПР нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: __жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Қазақ орман орналастыру кәсіпорны" РМҚК.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі 15 сәуірге дейін.
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Мәні
Ескертпе
Республикалық деңгейде
1
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы және орман шаруашылығының мамандандырылған кәсіпорындарының аумақтарындағы орманмен жабылған алқаптар алаңы
мың.га
2
Орманды алқапқа ауыстырылған орман дақылдары
мың.га
Жергілікті деңгейде
3
Табиғи жаңаруға жәрдемдесу жөніндегі іс-шаралар жүргізілген орманмен жабылған алаңға ауыстырылды
мың.га
4
орманның табиғи жаңаруы болған орманды алқапқа ауыстырылды
мың.га
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын ___________________________________________
"Ерекше қорғалатын табиғи
аумақтардағы және орман
шаруашылығының
мамандандырылған
кәсіпорындарының
аумақтарындағы орманмен
жабылған алқаптардың ауданы
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы және орман шаруашылығының мамандандырылған кәсіпорындарының аумақтарындағы орманмен жабылған алқаптар алаңы туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
(№ 06-ПР нысаны, жылдық)

1. Форма административных данных Сведения об увеличении/расширении площади, покрытой лесом, в том числе за счет посадки 2 млрд. деревьев с обеспечением нормативной приживаемости в разрезе пород и регионов посадки (далее – Форма № 05-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма № 05-ПР заполняется следующим образом:
1. В графе 1 указывается общая площадь созданных лесных культур (результат) на республиканском уровне.
2. В графе 2 указывается площади созданных лесных культур областей в разрезе пород на республиканском уровне.
3. В графе 3 указывается общая площадь созданных лесных культур по области на местном уровне.
4. В графе 4 указывается площадь созданных лесных культур учреждений лесного хозяйства в разрезе пород на местном уровне.
5. В графе 5 указывается площадь созданных лесных культур природоохранных учреждений в разрезе пород на местном уровне.
Приложение 6
к приказу об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
Форма
Предоставляется: Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды
Административные данные размещены на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административных данных: Сведения о площади покрытых лесом
угодий на особо охраняемых природных территориях и территориях
специализированных предприятий лесного хозяйства
Индекс административных данных: форма № 06-ПР
Периодичность: годовая
Отчетный период: __ год
Круг лиц, представляющих информацию: РГКП "Казахское лесоустроительное предприятие"
Срок представления формы административных данных:
ежегодно, до 15 апреля, следующего за отчетным годом.
Показатели
Единица измерения
Значения
Примечание
На республиканском уровне
1
Площадь покрытых лесом угодий на особо охраняемых природных территориях и территориях специализированных предприятий лесного хозяйства
тыс.га
2
Лесные культуры, переведенные в покрытую лесом площадь
тыс.га
На местном уровне
3
Переведенная в покрытую лесом площадь, на которой проведены мероприятия по содействию естественному возобновлению
тыс.га
4
Переведенная в покрытую лесом площадь, на которой произошло естественное возобновление леса
тыс.га
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о площади покрытых
лесом угодий на особо
охраняемых природных
территориях и территориях
специализированных
предприятий лесного хозяйства"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сведения о площади покрытых лесом угодий на особо охраняемых природных
территориях и территориях специализированных предприятий лесного хозяйства"
(форма № 06-ПР, годовая)

1. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы және орман шаруашылығының мамандандырылған кәсіпорындарының аумақтарындағы орманмен жабылған алқаптар алаңы туралы мәліметтер" (бұдан әрі- № 06-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. № 06-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. 1 бағанда республикалық деңгейде ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы және орман шаруашылығының мамандандырылған кәсіпорындарының аумақтарындағы орманмен жабылған алқаптар алаңы көрсетіледі.
2. 2 бағанда республикалық деңгейде орманды алқапқа ауыстырылған орман дақылдары көрсетіледі көрсетіледі.
3. 3 бағанда жергілікті деңгейде табиғи жаңаруға жәрдемдесу жөніндегі іс-шаралар жүргізілген орманмен жабылған алаңға ауыстырылды көрсетіледі.
4. 4 бағанда жергілікті деңгейде орманның табиғи жаңаруы болған орманды алқапқа ауыстырылды көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысандарды бекіту
туралы бұйрыққа
7-қосымша
Нысан
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер интернет – ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік деректердің атауы: Орман шаруашылығы саласындағы ғылыми әзірлемелерді практикалық қолданумен қамтылған орман алқабы туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер индексі: № 07-ПР нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: __жыл
Ақпарат беретін тұлғалар тобы: "Қазақ орман шаруашылығы және агроорман мелиорациясы ғылыми-зерттеу институты" ЖШС.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдың 31 желтоқсанына дейін.
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Мәні
Ескертпе
Республикалық деңгейде
1
Орман шаруашылығы саласындағы ғылыми әзірлемелерді практикалық қолданумен қамтылған орман алқабы
мың га
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын ___________________________________________
"Орман шаруашылығы
саласындағы ғылыми
әзірлемелерді практикалық
қолданумен қамтылған орман
алқабы туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
"Орман шаруашылығы саласындағы ғылыми әзірлемелерді практикалық қолданумен қамтылған орман алқабы туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
(№ 07-ПР нысаны, жылдық)

1. Форма административных данных "Сведения о площади покрытых лесом угодий на особо охраняемых природных территориях и территориях специализированных предприятий лесного хозяйства" (далее – Форма № 06-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма № 06-ПР заполняется следующим образом:
1. В графе 1 указывается площадь покрытых лесом угодий на особо охраняемых природных территориях и территориях специализированных предприятий лесного хозяйства на республиканском уровне.
2. В графе 2 указывается лесные культуры, переведенные в покрытую лесом площадь на республиканском уровне.
3. В графе 3 указывается переведенная в покрытую лесом площадь, на которой проведены мероприятия по содействию естественному возобновлению на местном уровне.
4. В графе 4 указывается переведенная в покрытую лесом площадь, на которой произошло естественное возобновление леса на местном уровне.
Приложение 7
к приказу об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
Форма
Предоставляется: Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды
Административные данные размещены на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административных данных: Сведения о площади лесов, охваченных
практическим применением научных разработок в области лесного хозяйства
Индекс административных данных: форма № 07-ПР
Периодичность: годовая
Отчетный период: __ год
Круг лиц, представляющих информацию: ТОО "Казахский научно-исследовательский
институт лесного хозяйства и агролесомелиорации
Срок представления формы административных данных:
ежегодно, до 31 декабря, отчетного года.
Показатели
Единица измерения
Значения
Примечание
На республиканском уровне
1
Площадь лесов, охваченная практическим применением научных разработок в области лесного хозяйства
тыс.га
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о площади лесов,
охваченных практическим
применением научных
разработок в области
лесного хозяйства"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сведения о площади лесов, охваченных практическим применением
научных разработок в области лесного хозяйства"
(форма № 07-ПР, годовая)

1. "Орман шаруашылығы саласындағы ғылыми әзірлемелерді практикалық қолданумен қамтылған орман алқабы туралы мәліметтер" (бұдан әрі- № 07-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. № 07-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. 1 бағанда республикалық деңгейде орман шаруашылығы саласындағы ғылыми әзірлемелерді практикалық қолданумен қамтылған орман алқабы көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысандарды бекіту
туралы бұйрыққа
8-қосымша
Нысан
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер интернет – ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік деректердің атауы: Гидрометеорологиялық және экологиялық мониторинг туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер индексі: № 08-ПР нысаны
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: __жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Қазгидромет" РМК.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі бірінші тоқсан.
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Мәні
Ескертпе
Метеорологиялық мониторинг
1
Бақылау пункттерінің ең аз қажетті саны
бірлік
2
Есепті жылдағы бақылау пункттерінің саны
бірлік
3
Есепті жылы республика аумағын метеорологиялық мониторингпен қамтамасыз ету
%
Агрометеорологиялық мониторинг
4
Бақылау пункттерінің ең аз қажетті саны
бірлік
5
Есепті жылдағы бақылау пункттерінің саны
бірлік
6
Есепті жылы республика аумағын метеорологиялық мониторингпен қамтамасыз ету
%
Гидрологиялық мониторинг
7
Бақылау пункттерінің ең аз қажетті саны
бірлік
8
Есепті жылдағы бақылау пункттерінің саны
бірлік
9
Есепті жылы республика аумағын метеорологиялық мониторингпен қамтамасыз ету
%
Атмосфералық ауаның ластану жағдайы туралы мониторинг
10
Бақылау пункттерінің ең аз қажетті саны
бірлік
11
Есепті жылдағы бақылау пункттерінің саны
бірлік
12
Есепті жылы республика аумағын метеорологиялық мониторингпен қамтамасыз ету
%
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын ___________________________________________
"Гидрометеорологиялық және
экологиялық мониторинг туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Гидрометеорологиялық және экологиялық мониторинг туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
(№ 08-ПР нысаны, жылдық)

1. Форма административных данных "Сведения о площади лесов, охваченных практическим применением научных разработок в области лесного хозяйства" (далее – Форма № 07-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма № 07-ПР заполняется следующим образом:
1. В графе 1 указывается площадь лесов, охваченная практическим применением научных разработок в области лесного хозяйства на республиканском уровне.
Приложение 8
к приказу об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
Форма
Предоставляется: Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды
Административные данные размещены на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административных данных: Сведения о гидрометеорологическом
и экологическом мониторинге
Индекс административных данных: форма № 08-ПР
Периодичность: годовая
Отчетный период: __ год
Круг лиц, представляющих информацию: РГП "Казгидромет"
Срок представления формы административных данных:
ежегодно, первый квартал, следующего за отчетным годом.
Показатели
Единица измерения
Значения
Примечание
Метеорологический мониторинг
1
Минимально необходимое количество пунктов наблюдений
единиц
2
Количество пунктов наблюдений в отчетном году
единиц
3
Обеспеченность территории республики метеорологическим мониторингом в отчетном году
%
Агрометеорологический мониторинг
4
Минимально необходимое количество пунктов наблюдений
единиц
5
Количество пунктов наблюдений в отчетном году
единиц
6
Обеспеченность территории республики метеорологическим мониторингом в отчетном году
%
Гидрологический мониторинг
7
Минимально необходимое количество пунктов наблюдений
единиц
8
Количество пунктов наблюдений в отчетном году
единиц
9
Обеспеченность территории республики метеорологическим мониторингом в отчетном году
%
Мониторинг о состоянии загрязнения атмосферного воздуха
10
Минимально необходимое количество пунктов наблюдений
единиц
11
Количество пунктов наблюдений в отчетном году
единиц
12
Обеспеченность территории республики метеорологическим мониторингом в отчетном году
%
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения
о гидрометеорологическом
и экологическом мониторинге"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сведения о гидрометеорологическом и экологическом мониторинге"
(форма № 08-ПР, годовая)

1. "Гидрометеорологиялық және экологиялық мониторинг туралы мәліметтер" (бұдан әрі- № 08-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. № 08-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. 1 бағанда метеорологиялық мониторинг бойынша бақылау пункттерінің ең аз қажетті саны көрсетіледі.
2. 2 бағанда метеорологиялық мониторинг бойынша есепті жылдағы бақылау пункттерінің саны көрсетіледі.
3. 3 бағанда метеорологиялық мониторинг бойынша есепті жылы республика аумағын метеорологиялық мониторингпен қамтамасыз ету көрсетіледі.
4. 4 бағанда агрометеорологиялық мониторинг бойынша бақылау пункттерінің ең аз қажетті саны көрсетіледі.
5. 5 бағанда агрометеорологиялық мониторинг бойынша есепті жылдағы бақылау пункттерінің саны көрсетіледі.
6. 6 бағанда агрометеорологиялық мониторинг бойынша есепті жылы республика аумағын метеорологиялық мониторингпен қамтамасыз ету көрсетіледі.
7. 7 бағанда гидрологиялық мониторинг бойынша бақылау пункттерінің ең аз қажетті саны көрсетіледі.
8. 8 бағанда гидрологиялық мониторинг бойынша есепті жылдағы бақылау пункттерінің саны көрсетіледі.
9. 9 бағанда гидрологиялық мониторинг бойынша есепті жылы республика аумағын метеорологиялық мониторингпен қамтамасыз ету көрсетіледі.
10. 10 бағанда атмосфералық ауаның ластану жағдайы туралы мониторинг бойынша бақылау пункттерінің ең аз қажетті саны көрсетіледі.
11. 11 бағанда атмосфералық ауаның ластану жағдайы туралы мониторинг бойынша есепті жылдағы бақылау пункттерінің саны көрсетіледі.
12. 12 бағанда атмосфералық ауаның ластану жағдайы туралы мониторинг бойынша есепті жылы республика аумағын метеорологиялық мониторингпен қамтамасыз ету көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысандарды бекіту
туралы бұйрыққа
9-қосымша
Нысан
Ұсынылады: Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер интернет – ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Әкімшілік деректердің атауы: Қатты тұрмыстық қалдықтардың түзілуіне оларды қайта өңдеу және кәдеге жарату туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер индексі нысаны: № 09-ПР нысаны
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: __тоқсан__жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жергілікті атқарушы органдар, қалдықтарды басқару саласындағы кәсіпкерлік субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Жергілікті атқарушы органдар қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға – тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін; қалдықтарды басқару саласындағы кәсіпкерлік субъектілері жергілікті атқарушы органдарға – есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне дейін.
Өңірлер
ӘАОЖ коды
Қалдықтарды басқару саласындағы кәсіпкерлік субъектілерінің атауы
БСН (бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Түзілген қатты тұрмыстық қалдықтардың көлемі, тонна
Қайта өңделген және кәдеге жаратылған тұрмыстық қатты қалдықтардың көлемі, тонна
Көмуге жіберілген тұрмыстық қатты қалдықтардың көлемі, тонна
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрге арналған орын ___________________________________________
"Қатты тұрмыстық
қалдықтардың түзілуіне оларды
қайта өңдеу және кәдеге жарату
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша"
"Қатты тұрмыстық қалдықтардың түзілуіне оларды қайта өңдеу және кәдеге жарату туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
(09-ПР нысаны, тоқсандық)

1. Форма административных данных "Сведения о гидрометеорологическом и экологическом мониторинге" (далее – Форма № 08-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма № 08-ПР заполняется следующим образом:
1. В графе 1 указывается минимально необходимое количество пунктов наблюдений по метеорологическому мониторингу.
2. В графе 2 указывается количество пунктов наблюдений в отчетном году по метеорологическому мониторингу.
3. В графе 3 указывается обеспеченность территории республики метеорологическим мониторингом в отчетном году по метеорологическому мониторингу.
4. В графе 4 указывается минимально необходимое количество пунктов наблюдений по агрометеорологическому мониторингу.
5. В графе 5 указывается количество пунктов наблюдений в отчетном году по агрометеорологическому мониторингу.
6. В графе 6 указывается обеспеченность территории республики метеорологическим мониторингом в отчетном году по агрометеорологическому мониторингу.
7. В графе 7 указывается минимально необходимое количество пунктов наблюдений по гидрологическому мониторингу.
8. В графе 8 указывается количество пунктов наблюдений в отчетном году по гидрологическому мониторингу.
9. В графе 9 указывается обеспеченность территории республики метеорологическим мониторингом в отчетном году по гидрологическому мониторингу.
10. В графе 10 указывается минимально необходимое количество пунктов наблюдений по мониторингу о состоянии загрязнения атмосферного воздуха.
11. В графе 11 указывается количество пунктов наблюдений в отчетном году по мониторингу о состоянии загрязнения атмосферного воздуха.
12. В графе 12 указывается обеспеченность территории республики метеорологическим мониторингом в отчетном году по мониторингу о состоянии загрязнения атмосферного воздуха.
Приложение 9
к приказу об утверждении форм,
предназначенных для сбора
административных данных
Форма
Предоставляется: Уполномоченный орган области охраны окружающей среды
Административные данные размещены на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo/?lang=ru
Наименование административных данных: Сведения о переработке и утилизации
твердых бытовых отходов к их образованию
Индекс административных данных: форма № 09-ПР
Периодичность: квартальная
Отчетный период: ___ квартал ___ год
Круг лиц, представляющих информацию: местные исполнительные органы, субъекты
предпринимательства в сфере управления отходами
Срок представления формы административных данных: Местные исполнительные
органы в уполномоченный орган области охраны окружающей среды –
ежеквартально, до 10 числа месяца, следующим за отчетном кварталом; субъекты
предпринимательства в сфере управления отходами в местные исполнительные
органы – ежеквартально, до 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Регионы
Код КАТО
Наименование субъекта предпринимательства в сфере управления отходов
Бизнес-идентификационный номер (БИН)
Объем образованных твердых бытовых отходов, тонн
Объем переработанных и утилизированных твердых бытовых отходов, тонн
Объем захороненных твердых бытовых отходов, тонн
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о переработке
и утилизации твердых бытовых
отходов к их образованию"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сведения о переработке и утилизации твердых бытовых отходов к их образованию"
(форма 09-ПР, квартальная)

1. "Қатты тұрмыстық қалдықтардың пайда болуына оларды қайта өңдеу және кәдеге жарату туралы мәліметтер" (бұдан әрі - № 09-ПР нысаны) әкімшілік деректер нысаны "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. № 09-ПР нысаны келесідей толтырылады:
1. 1 бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2 бағанда Қазақстан Республикасының өңірлері көрсетіледі.
3. 3 бағанда әкімшілік аумақтық объектілері сыныптауышының коды (ӘАОЖ коды) көрсетіледі.
4. 4 бағанда қалдықтарды басқару саласындағы кәсіпкерлік субъектілерінің атауы.
5. 5 бағанда бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН) көрсетіледі.
6. 6 бағанда түзілген қатты тұрмыстық қалдықтардың көлемі көрсетіледі.
7. 7 бағанда қайта өңделген және кәдеге жаратылған тұрмыстық қатты қалдықтардың көлемі көрсетіледі.
8. 8 бағанда көмуге жіберілген тұрмыстық қатты қалдықтардың көлемі көрсетіледі.
9. 9 бағанда болған жағдайда ескертпелер көрсетіледі.

1. Форма административных данных "Сведения о переработке и утилизации твердых бытовых отходов к их образованию" (далее – Форма № 09-ПР) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
2. Форма № 09-ПР заполняется следующим образом:
1. В графе 1 указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указываются регионы Республики Казахстан.
3. В графе 3 указывается код классификатора административных территориальных объектов (код КАТО).
4. В графе 4 указывается наименование субъекта предпринимательства в сфере управления отходов.
5. В графе 5 указывается бизнес-идентификационный номер (БИН).
6. В графе 6 указывается объем образованных твердых бытовых отходов.
7. В графе 7 указывается объем переработанных и утилизированных твердых бытовых отходов.
8. В графе 8 указывается объем захороненных твердых бытовых отходов.
9. В графе 9 указываются примечания, в случае наличия.