"Резидентурада мемлекеттік тапсырысты орналастыру, оқуға қабылдау және медицина кадрларын даярлау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-270/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2024 жылғы 21 маусымдағы № 27 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 24 маусымда № 34551 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Резидентурада мемлекеттік тапсырысты орналастыру, оқуға қабылдау және медицина кадрларын даярлау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-270/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21802 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген резидентурада медицина кадрларын даярлауға арналған мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Резидентурада медицина кадрларын даярлауға арналған мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 222-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және өңірлер мен еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, резидентурада медицина кадрларын даярлауға арналған мемлекеттік тапсырысты орналастыруды айқындайды.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Клиникалық мамандықтар бөлінісінде қалыптастырылған резидентурада медицина кадрларын даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы меншік нысанына және ведомстволық тиесілігіне қарамастан, танылған аккредиттеу органдарының тізіліміне енгізілген аккредиттеу органдарында мамандандырылған аккредиттеуден өткен білім беру ұйымдары мен ұлттық және (немесе) ғылыми орталықтар, ғылыми-зерттеу институттары (бұдан әрі – білім беру ұйымдары) арасында орналастырылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес резидентурада медицина кадрларын даярлауға арналған өтінімдерді облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтау саласындағы жергілікті атқарушы органдары, республикалық медициналық ұйымдар, медициналық білім беру және ғылыми ұйымдары, өзге де мемлекеттік органдары (бұдан әрі – Тапсырыс беруші) Ұлттық үйлестірушіге белгіленген нысан бойынша жыл сайын 1 наурызға дейін береді.
Резидентурада медициналық кадрларды даярлауға өтінімдерді қалыптастыру кезінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – ЖАО) моноқалалардағы, ауылдық елді мекендердегі және жаңадан салынып жатқан денсаулық сақтау объектілеріндегі медициналық ұйымдардың қажеттіліктерін ескере отырып деректерді қалыптастырады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-270/2020 "Об утверждении правил размещения государственного заказа, приема на обучение и подготовки медицинских кадров в резидентуре"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 июня 2024 года № 27. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июня 2024 года № 34551
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-270/2020 "Об утверждении правил размещения государственного заказа, приема на обучение и подготовки медицинских кадров в резидентуре" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21802) следующие изменения и дополнения:
в правилах размещения государственного заказа на подготовку медицинских кадров в резидентуре, утвержденных приложением 1 к указанному приказу:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие правила размещения государственного заказа на подготовку медицинских кадров в резидентуре (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 222 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют размещение государственного заказа на подготовку медицинских кадров в резидентуре с учетом потребностей регионов и рынка труда.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
3. Государственный образовательный заказ на подготовку медицинских кадров в резидентуре, сформированный в разрезе клинических специальностей размещается среди организаций образования и национальных и (или) научных центров, научно-исследовательских институтов независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности, прошедшие специализированную аккредитацию в аккредитационных органах, внесенных в реестр признанных аккредитационных органов (далее – организации образования).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Заявки на подготовку медицинских кадров в резидентуре ежегодно до 1 марта подаются местными исполнительными органами в области здравоохранения областей, городов республиканского значения, столицы, республиканскими медицинскими организациями, организациями медицинского образования и науки, иными государственными органами (далее – Заказчик) в Национальный координатор по установленной форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При формировании заявок на подготовку медицинских кадров в резидентуре местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы (далее – МИО) формируют данные с учетом потребности медицинских организаций моногородов, сельских населенных пунктов, вновь строящихся объектов здравоохранения.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Тапсырыс берушілерден резидентурада медициналық кадрларды даярлауға алынған өтінімдер негізінде Ұлттық үйлестіруші жыл сайын 20 наурызға дейін қаржыландыру көзін көрсете отырып, өңірлер, елді мекен (қала, моноқала/ауыл) санаттары, клиникалық мамандықтар бөлінісінде уәкілетті органға және ЖАО-ға медициналық кадрлардағы жалпы және болжамды қажеттілікті қалыптастырады және жібереді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Резидентурада медицина кадрларын даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі конкурсқа қатысу үшін білім беру ұйымдары, ұлттық және (немесе) ғылыми орталықтар және ғылыми-зерттеу институттары уәкілетті органға растайтын мынадай құжаттарды қамтитын конкурстық өтінім береді:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтінім;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша сауалнама;
3) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша ақпараттық карта;
4) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша тиісті оқу жылына резидентурада медицина кадрларын даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру ұсыныстары.
5) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша аккредиттелген резидентура базаларының болуы туралы ақпараттық карта.
Білім беру ұйымдары ұсынған конкурстық өтінімге даулы мәселелер туындаған жағдайда Комиссия қосымша растайтын құжаттарды сұратады.
Растайтын және қосымша құжаттар үш күн мерзімде ұсынылмаған жағдайда Комиссия білім беру ұйымының өтінімін қабылдамайды.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Білім беру ұйымдарын, ғылыми орталықтар мен ғылыми-зерттеу институттарын айқындау және резидентурада медицина кадрларын даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру кезінде Комиссия мынадай негізгі өлшемшарттарды басшылыққа алады:
1) білім беру бағдарламаларының тиісті тобы бойынша соңғы 3 жылда білім алушылар контингентінің болуы;
2) резидентураның білім беру бағдарламалары бойынша білім беру қызметімен айналысуға қойылатын талаптарға сәйкес келетін білім беру процесін кадрлық қамтамасыз ету;
3) әлемдік ғылыми және білім беру ресурстарына қол жеткізу;
4) резидентураның білім беру бағдарламалары бойынша білім беру қызметімен айналысуға қойылатын талаптарға сәйкес келетін ғылыми-білім беру процесін материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
5) резидентураның аккредиттелген білім беру бағдарламаларының болуы;
6) білім берудің бірыңғай ақпараттық жүйесінің білім беру бағдарламаларының тізілімінде білім беру бағдарламаларының болуы;

"6. На основе полученных от заказчиков заявок на подготовку медицинских кадров в резидентуре Национальный координатор ежегодно до 20 марта формирует и направляет общую и прогнозную потребность в медицинских кадрах в разрезе регионов, категорий населенного пункта (город, моногород/село), клинических специальностей с указанием источника финансирования в уполномоченный орган и МИО.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Для участия в конкурсе по размещению государственного образовательного заказа на подготовку медицинских кадров в резидентуре организации образования, национальные и (или) научные центры и научно-исследовательские институты подают в уполномоченный орган конкурсную заявку с подтверждающими документами, включающую:
1) заявку по установленной форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) анкету по установленной форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) информационную карту по установленной форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
4) предложения на размещение государственного образовательного заказа на подготовку медицинских кадров в резидентуре на соответствующий учебный год по установленной форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
5) информационную карту о наличии аккредитованных баз резидентуры по установленной форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
При возникновении спорных вопросов к конкурсной заявке, представленными организациями образования, Комиссия дополнительно запрашивает подтверждающие документы.
При непредоставлении подтверждающих и дополнительных документов в трехдневный срок Комиссия отклоняет заявку организации образования.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. При определении организаций образования, научных центров и научно-исследовательских институтов и размещении государственного образовательного заказа на подготовку медицинских кадров в резидентуре Комиссия руководствуется следующими основными критериями:
1) наличие контингента обучающихся по соответствующей группе образовательных программ за последние 3 года;
2) кадровое обеспечение образовательного процесса, соответствующее требованиям на занятие образовательной деятельностью по образовательным программам резидентуры;
3) доступ к мировым научным и образовательным ресурсам;
4) материально-техническое обеспечение научно-образовательного процесса, соответствующее требованиям на занятие образовательной деятельностью по образовательным программам резидентуры;
5) наличие аккредитованных образовательных программ резидентуры;
6) наличие образовательных программ в реестре образовательных программ единой информационной системы образования;

7) білім беру ұйымдарында қоғамдық тамақтандыру және медициналық қызмет көрсету пункттерінің болуы;
8) түлектерді жұмысқа орналастыру нәтижелері;
9) білім беру ұйымдарының халықаралық және (немесе) ұлттық рейтингтеріне қатысу;
10) денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдары үшін "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлік палатасы өткізетін рейтингке қатысу.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Комиссия бағалау негізінде мамандықтар бойынша мемлекеттік білім беру тапсырыс санын көрсете отырып, конкурс шарттары бойынша резидентурада кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын резидентура бағдарламасын аяқтау бойынша кейіннен жұмысқа орналасу үшін тапсырыс берушілерді, білім беру ұйымдарының, ғылыми орталықтар мен ғылыми-зерттеу институттарының тізбесін көрсете отырып, резидентурада медицина кадрларын даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы шешім қабылдайды.";
Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 4-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қағидаларға 6-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшада бекітілген Резидентурада медицина кадрларын оқуға қабылдау қағидаларында:
12-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 3-қосымшада көрсетілген нысан бойынша тапсырыс берушіні міндетті түрде көрсете отырып, конкурсқа қатысу үшін ұйым басшысының атына жазылған өтініш;";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Резидентураға тұлғаларды ақылы негізде қабылдау білім беру бағдарламалары топтарының бейінінен түсу емтиханының қорытындысы бойынша және мүмкін болған 100 баллдан кемінде 75 балл жинаған жағдайда жүзеге асырылады.
Конкурстық негізде мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқуға түсу емтиханынан ең жоғары балл, бірақ кемінде 75 балл жинаған тұлғалар қабылданады.
Оқуға қабылдау туралы өтініш 4-қосымшада көрсетілген нысан бойынша тапсырыс берушіні міндетті түрде көрсете отырып, ұйым басшысының атына беріледі.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Білім беру ұйымдары резидентураға қабылданғаннан кейін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға күнтізбелік 10 күні ішінде қабылдауды ұйымдастыру және өткізу бойынша қорытынды есепті, сондай-ақ бағдарлама аяқталғаннан кейін резидентура түлегі жұмысын өтейтін Тапсырыс берушіні көрсете отырып, мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша резидентураға қабылдау туралы бұйрықтардың көшірмелерін ұсынады.";
мынадай мазмұндағы 25-тармақпен толықтырылсын:

7) наличие в организациях образования пунктов общественного питания и медицинского обслуживания;
8) результаты трудоустройства выпускников;
9) участие в международном и (или) национальном рейтингах организаций образования;
10) участие в рейтинге, проводимом Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" для организаций образования в области здравоохранения.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. На основе оценки комиссия принимает решение о размещении государственного образовательного заказа на подготовку медицинских кадров в резидентуре с указанием заказчиков для последующего трудоустройства по завершению программы резидентуры, перечня организаций образования, научных центров и научно-исследовательских институтов, в которых по условиям конкурса размещается государственный образовательный заказ на подготовку кадров в резидентуре с указанием количества государственного образовательного заказа по специальностям.";
приложение 1 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 4 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 6 к Правилам согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в Правилах приема на обучение медицинских кадров в резидентуре, утвержденных приложением 2 к указанному приказу:
подпункт 1) пункта 12 изложить в следующей редакции:
1) заявление на участие в конкурсе на имя руководителя организации с обязательным указанием заказчика по форме, указанной в приложении 3;";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Зачисление лиц в резидентуру на платной основе осуществляется по итогам вступительного экзамена по профилю группы образовательных программ и набравших не менее 75 баллов из возможных 100 баллов.
На обучение по государственному образовательному заказу на конкурсной основе зачисляются лица, набравшие наивысшие баллы по вступительному экзамену, но не менее 75 баллов.
Заявление на зачисление подается на имя руководителя организации с обязательным указанием заказчика по форме, указанной в приложении 4.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Организации образования после зачисления в резидентуру представляют в уполномоченный орган в области здравоохранения в течение 10 календарных дней итоговый отчет по организации и проведению приема, а также копии приказов о зачислении в резидентуру по государственному образовательному заказу с указанием заказчика, где выпускник резидентуры отрабатывает после окончания программы.";
дополнить пунктом 25 следующего содержания:

"25. Білім беру ұйымдары резидентураға қабылданғаннан кейін республикалық медициналық ұйымдарға, медициналық білім беру және ғылыми ұйымдарға, өзге де мемлекеттік органдарға (бұдан әрі – Тапсырыс беруші) 10 күнтізбелік күн ішінде резидентура бағдарламасы аяқталған кезде Тапсырыс берушінің бос жұмыс орындарын жоспарлауы үшін резиденттер санын, оқыту мамандығын және оқыту тілін көрсете отырып, мемлекеттік тапсырыс бойынша қабылдау туралы ақпаратты ұсынады.
Тапсырыс беруші ұсынылған деректерге сәйкес тапсырыс берушінің қажеттілігіне сәйкес мемлекеттік тапсырысты кейіннен міндетті түрде жұмысты өтеуді бекіте отырып, үшжақты шарт (білім беру және ғылыми ұйым, резидент- дәрігер, тапсырыс беруші) жасасады.";
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Қағидаларға 3-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Қағидаларға 4-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрыққа 3-қосымшада бекітілген Резидентурада медицина кадрларын даярлау қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Резидентура бағдарламаларын іске асыруды білім беру ұйымдары денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарының аккредиттелген клиникаларында, университеттік ауруханаларда, резидентура базалары ретінде аккредиттелген ұлттық және (немесе) ғылыми орталықтар, ғылыми-зерттеу институттары жүзеге асырады.
Резидент-дәрігерлерді резидентура базалары бойынша бөлуді білім беру ұйымы резидент-дәрігердің жеке жұмыс жоспарына сәйкес дербес жүзеге асырады.
Резидент-дәрігерлердің клиникалық практикасы тиісті мамандық бойынша ауылдық, қалалық, облыстық және республикалық денсаулық сақтау ұйымдарында жалпы ұзақтығы резидент-дәрігердің жеке жұмыс жоспарына сәйкес резидентураның үлгілік оқу бағдарламасында көрсетілген мерзімдерден кем емес жоспарланады және ұйымдастырылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Резидент-дәрігерді ақылы негізден мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша бос орынға қалған оқу мерзіміне оқуға ауыстыру демалыс кезеңінде білім беру ұйымы басшысының шешімімен жүзеге асырылады.
Ақылы негізде, сондай-ақ жекелеген ұйымдар үшін бекітілген білім беру тапсырысы бойынша түскен резидент-дәрігерлер басқа ұйымға білім беру ұйымы басшысының шешімімен қалған оқу мерзіміне демалыс кезеңінде ақылы негізде ғана ауысады.
Ауыстыру рәсімін білім беру ұйымы дербес белгілейді және оның академиялық саясатында көрсетіледі.".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

"25. Организации образования после зачисления в резидентуру представляют республиканским медицинским организациям, организациями медицинского образования и науки, иными государственными органами (далее – Заказчик) в течение 10 календарных дней информацию о зачислении по государственному заказу с указанием количества резидентов, специальности обучения и языка обучения для планирования Заказчиком вакантных рабочих мест к моменту завершения программы резидентуры.
Заказчик согласно представленным данным заключают трехсторонний договор (организация образования и науки, врач-резидент, заказчик) c закреплением последующей обязательной отработки государственного заказа согласно потребности заказчика.";
дополнить приложением 3 к Правилам согласно приложению 4 к настоящему приказу;
дополнить приложением 4 к Правилам согласно приложению 5 к настоящему приказу;
в правилах подготовки медицинских кадров в резидентуре, утвержденных приложением 3 к указанному приказу:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Реализация программ резидентуры осуществляется организациями образования в аккредитованных клиниках организаций образования в области здравоохранения, университетских больницах, национальными и (или) научными центрами, научно-исследовательскими институтами, аккредитованными в качестве баз резидентуры.
Распределение врачей-резидентов по базам резидентуры осуществляется организацией образования самостоятельно согласно индивидуальному плану работы врача-резидента.
Клиническая практика врачей-резидентов планируется и организуется в сельских, городских, областных и республиканских организациях здравоохранения по соответствующей специальности общей продолжительностью не менее сроков, указанных в типовой учебной программе резидентуры, согласно индивидуальному плану работы врача-резидента.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перевод врача-резидента с платной основы на обучение по государственному образовательному заказу на вакантное место на оставшийся срок обучения осуществляется в каникулярный период решением руководителя организации образования.
Врачи-резиденты, поступившие на платной основе, а также по образовательным грантам, утвержденным для отдельных организаций, переводятся в другую организацию только на платной основе на оставшийся срок обучения в каникулярный период решением руководителя организации образования.
Процедура перевода устанавливается организацией образования самостоятельно и отражается в его академической политике.".
2. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2024 жылғы 21 маусымдағы
№ 27 Бұйрыққа
1-қосымша
Резидентурада медицина
кадрларын даярлауға
арналған мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына
1-қосымша
20___ / 20 ___ оқу жылына резидентурада медицина кадрларын даярлауға өтінім
Мамандықтың атауы
Орын саны
Негіздеме
Республикалық бюджет
Жергілікті атқарушы органның бюджеті
1
2
3
4
5
6
Жиыны:
Ұйым басшысы ________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
басшының қолы
Мөр орны
Күні 20 ___ жылғы "___" _______________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2024 жылғы 21 маусымдағы
№ 27 Бұйрыққа
2-қосымша
Резидентурада
медицина кадрларын
даярлауға арналған
мемлекеттік тапсырысты
орналастыру қағидаларына
4-қосымша
Білім беру ұйымының ақпараттық картасы _______________________________________________________________________________ (білім беру ұйымының атауы) _______________________________________________________________________________ (резидентура мамандығының атауы)
Білім беру ұйымы туралы жалпы мәліметтер
Көрсеткіштер

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
СОГЛАСОВАНО"
Министерство науки
и высшего образования
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 июня 2024 года № 27
Приложение 1 к правилам
размещения государственного
заказа на подготовку медицинских
кадров в резидентуре
Заявка на подготовку медицинских кадров в резидентуре на 20___/20___ учебный год
Наименование специальности
Количество мест
Обоснование
Республиканский бюджет
Бюджет местного исполнительного органа
1
2
3
4
5
6
1
Итого
Руководитель организации ____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
подпись руководителя
Место для печати
Дата "___" _______________ 20 ___ года
Приложение 2 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 июня 2024 года № 27
Приложение 4
к Правилам размещения
государственного заказа
на подготовку медицинских
кадров в резидентуре
Информационная карта организации образования
__________________________________________________________________
(наименование организации образования)
__________________________________________________________________
(наименование специальности резидентуры)
Общие сведения об организации образования
Показатели

1. Жалпы мәліметтер
1.1
Халықаралық және (немесе) ұлттық институционалдық аккредиттеу
1.2
Білім беру ұйымының халықаралық және (немесе) ұлттық рейтингі (орны, рейтинг атауы)
1.3
Білім беру порталының болуы
1.4
Әлемдік ғылыми және білім беру ресурстарына қол жетімділік
2. Резидентураның білім беру бағдарламаларының топтары бойынша жалпы мәліметтер
2.1
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлаудың бағыттары бойынша білім беру қызметін жүргізуге құқық беретін лицензияға қосымша
2.2.
Халықаралық және (немесе) ұлттық мамандандырылған аккредиттеу
2.3
Түлектердің жұмысқа орналасуы, жұмысқа орналасқан түлектердің %-ы
2.4
Білім мен дағдыларды тәуелсіз бағалаудан табысты өткен резидентура түлектерінің үлесі
2.5
Соңғы 3 жылдағы білім алушылар контингенті
2.6
Білім берудің бірыңғай ақпараттық жүйесінің білім беру бағдарламаларының тізілімінде білім беру бағдарламаларының болуы

1. Общие сведения
1.1
Международная и (или) национальная институциональная аккредитация
1.2
Международный и (или) национальный рейтинг организации образования (место, наименование рейтинга)
1.3
Наличие образовательного портала
1.4
Доступ организации к мировым научным и образовательным ресурсам
2. Общие сведения по группам образовательных программ резидентуры
2.1
Приложение к лицензии на право ведения образовательной деятельности по направлениям подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием
2.2
Международная и (или) национальная специализированная аккредитация
2.3
Трудоустройство выпускников, % трудоустроенных выпускников
2.4
Доля выпускников резидентуры, успешно прошедших независимую оценку знаний и навыков
2.5
Контингент обучающихся за последние 3 года
2.6
Наличие образовательной программы в реестре образовательных программ единой информационной системы образования

3. Кадрлық қамтамасыз ету және педагог жұмыскерлердің біліктілік деңгейі
3.1
Штаттық оқытушылардың жалпы саны:
ғылым докторлары
PhD докторлары
ғылым кандидаттары
жоғары немесе бірінші біліктілік санаты бар
3.2
және (немесе) оның ішінде білім беру бағдарламаларының топтары бойынша (саны)
ғылым докторлары
PhD докторлары
ғылым кандидаттары
жоғары немесе бірінші біліктілік санаты бар
Жоғарыда келтірілген ақпараттың шынайылығын растаймын
Ұйым басшысы _____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
______________________
басшының қолы
Мөр орны
Күні 20 ___ жылғы "___" _______________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2024 жылғы 21 маусымдағы
№ 27 Бұйрыққа
3-қосымша
Резидентурада медицина
кадрларын даярлауға арналған
мемлекеттік тапсырысты
орналастыру қағидаларына
6-қосымша
Аккредиттелген резидентура базаларының болуы туралы ақпараттық карта
Мәлімделген резидентура мамандығының атауы
Резидентура базасының атауы
* Медициналық ұйымдардың аккредитациясының болуы
(аккредитация нөмірі, берілген күні, әрекет ету мерзімі)
* Медициналық қызметке лицензия және лицензияға қосымшаның болуы
(лицензия нөмірі, берілген күні, әрекет ету мерзімі)
Емханадағы бөлімшенің атауы
Төсек саны
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 1 – бабы 1-тармағының 240) тармақшасына сәйкес келетін бөлімше тәлімгерлерінің саны
1
* Ескертпе: растайтын құжаттарды міндетті түрде қоса беру.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2024 жылғы 21 маусымдағы
№ 27 Бұйрыққа
4-қосымша
Резидентурада медицина
кадрларын оқуға қабылдау
қағидаларына
3-қосымша
Резидентураның білім беру бағдарламасының конкурсына қатысуға өтініш
____________________________
(ұйым басшысының тегі, аты-
жөні (бар болған жағдайда)
(ұйымның толық атауы)
____________________________
(толық тегі, аты-жөні
(бар болған жағдайда)
____________________________
____________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі
____________________________
азаматтығы
____________________________
тұрғылықты мекенжайы
____________________________
байланыс деректері
(телефон, электрондық пошта)
____________________________
______________________
____________________________
______________________
____________________________
______________________
____________________________
_______________ бітірген
(ұйымның толық атауы,
бітірген жылы)
ӨТІНІШ
Мені ____________________________________________________________________
(керегін жазыңыз: тапсырыс берушіні көрсете отырып, мемлекеттік білім беру
тапсырысы бойынша / ақылы негізде)
"________________________________________________________________________"
(резидентураның білім беру бағдарламасының коды және атауы)
резидентураның білім беру бағдарламасына
__________________________________________________________________________
(ұйымның толық атауы)
түсу үшін түсу емтихандарын тапсыруға және конкурсқа қатысуға жіберуіңізді сұраймын.
Емтихан тапсыру тілі: ____________________
(керегін жазыңыз: қазақ, орыс, ағылшын).
* Мен бұрын мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша резидентурада оқымағаныма кепілдік беремін.
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
20__ жылғы "____" _______________.
Үміткердің қолы _____________
* Ескертпе: мемлекеттік білім беру тапсырысына түсушілер үшін ғана қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2024 жылғы 21 маусымдағы
№ 27 Бұйрыққа
5-қосымша
Резидентурада медицина
кадрларын оқуға қабылдау
қағидаларына
4 қосымша
Резидентураның білім беру бағдарламасына қабылдауға өтініш
____________________________
(ұйым басшысының тегі, аты-
жөні (бар болған жағдайда)
____________________________
(ұйымның толық атауы)
____________________________
(толық тегі, аты-жөні
(бар болған жағдайда)
____________________________
____________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі
____________________________
азаматтығы
_______________________
тұрғылықты мекенжайы
____________________________
____________________________
____________________________
байланыс деректері
(телефон, электрондық пошта)
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
бітірген
(ұйымның толық атауы,
бітірген жылы)
ӨТІНІШ
Мені _____________________________________________________________________
(ұйымның толық атауы)
резиденттер қатарына
"________________________________________________________________________"
(резидентураның білім беру бағдарламасының коды және атауы)
резидентураның білім беру бағдарламасына күндізгі оқу нысанына, қаржыландыру нысаны:
_________________________________________________________________________,
(керегін жазыңыз: тапсырыс берушіні көрсете отырып, мемлекеттік білім беру
тапсырысы (Республикалық бюджет)/ мемлекеттік білім беру тапсырысы
(жергілікті бюджет) / медициналық ұйымдардың қаражаты есебінен / шарттық негізде)
оқыту тілі: ____________________
(керегін жазыңыз: қазақ, орыс, ағылшын) оқуға қабылдауымды сұраймын.
Топты __________________ тілде толық жинақтамаған жағдайда _____________ тілде оқуға келісемін.
Мен жатақханаға мұқтажбын, мұқтаж емеспін (керегінің астын сызу керек).
* Мен бұрын мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша резидентурада оқымағаныма кепілдік беремін.
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
20__ жылғы "____" _______________
Үміткердің қолы _____________
* Ескертпе: мемлекеттік білім беру тапсырысына түсушілер үшін ғана қолданылады.

3. Кадровое обеспечение и уровень квалификации педагогических работников
3.1
Общее количество штатных преподавателей:
докторов наук
докторов PhD
кандидатов наук
с высшей или первой квалификационной категорией
3.2
и (или) в том числе по группам образовательных программ (количество)
докторов наук
докторов PhD
кандидатов наук
с высшей или первой квалификационной категорией
Достоверность вышеприведенной информации подтверждаю
Руководитель организации _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись руководителя
Место для печати
Дата "___" _______________ 20 ___ года
Приложение 3 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 июня 2024 года № 27
Приложение 6 к Правилам
размещения государственного
заказа на подготовку
медицинских кадров
в резидентуре специальностям
Информационная карта о наличии аккредитованных баз резидентуры
Наименование заявляемой специальности резидентуры
Наименование базы резидентуры
* Наличие аккредитации медицинских организаций
(№ аккредитации, дата выдачи, срок действия)
* Наличие лицензии на медицинскую деятельность и приложение к лицензии
(№ лицензии, дата выдачи, срок действия)
Наименование отделения в клинике
Количество койко-мест
Количество наставников отделения, соответствующих подпункту 240) пункта 1 статьи 1 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения"
1
* Примечание: Обязательное приложение подтверждающих документов.
Приложение 4 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 июня 2024 года № 27
Приложение 3 к правилам
приема на обучение
медицинских кадров
в резидентуре
Заявление на участие в конкурсе на образовательную программу резидентуры
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
руководителя организации)
____________________________
(полное наименование
организации)
От _________________________
(полностью фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
____________________________
____________________________
Индивидуальный
идентификационный номер
____________________________
гражданство
адрес проживания ___________
____________________________
____________________________
контактные данные
(телефон, электронная почта)
____________________________
окончившего(ей)
___________________________
___________________________
(полное наименование
организации, год окончания)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу допустить меня к сдаче вступительных экзаменов и участию в конкурсе
для поступления в ____________________________________________________
(полное наименование организации)
на образовательную программу резидентуры
"___________________________________________________________________"
(код и наименование образовательной программы резидентуры)
на обучение _________________________________________________________.
(вписать нужное: по государственному образовательному заказу с указанием
заказчика/ на платной основе)
Язык сдачи экзамена: _________________________________________________
(вписать нужное: казахский, русский, английский).
*Я гарантирую, что ранее не обучался в резидентуре по государственному
образовательному заказу. Даю согласие на сбор и обработку моих персональных
данных в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О персональных
данных и их защите".
"____" _______________ 20__ г.
Подпись претендента __________
* Примечание: распространяется только для поступающих на государственный
образовательный заказ.
Приложение 5 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 июня 2024 года № 27
Приложение 4 к правилам
приема на обучение
медицинских кадров
в резидентуре
Заявление на зачисление на образовательную программу резидентуры
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
руководителя организации)
____________________________
(полное наименование
организации)
От ________________________
(полностью фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
____________________________
____________________________
Индивидуальный
идентификационный номер
____________________________
гражданство
___________________________
адрес проживания
__________________________
контактные данные
(телефон, электронная почта)
____________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу зачислить меня в число резидентов ___________________________________
________________________________________________________________________
(полное наименование организации)
на очную форму обучения по образовательной программе резидентуры
"______________________________________________________________________",
(код и наименование образовательной программы резидентуры)
форма финансирования:
_______________________________________________________________________,
(вписать нужное: государственный образовательный заказ с указанием заказчика
(Республиканский бюджет) / государственный образовательный заказ (местный
бюджет) / за счет средств медицинских организаций / на договорной основе) язык
обучения: _____________________________________________________________
(вписать нужное: казахский, русский, английский).
В случае неполной укомплектованности группы на ____________________ языке
согласен обучаться на _________________ языке. В общежитии нуждаюсь,
не нуждаюсь (нужное подчеркнуть).
*Я гарантирую, что ранее не обучался в резидентуре по государственному
образовательному заказу. Даю согласие на сбор и обработку моих персональных
данных в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О персональных
данных и их защите".
"____" _______________ 20__ г.
Подпись претендента _____________
* Примечание: распространяется только для поступающих на государственный
образовательный заказ.