"Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін берілген ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерді пайдалану мониторингін ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 3 шілдедегі № 252 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2024 жылғы 21 маусымдағы № 213 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 24 маусымда № 34554 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін берілген ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерді пайдалану мониторингін ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 3 шілдедегі № 252 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18997 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 14-бабы 1-тармағының 2-5) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін берілген ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерді пайдалану мониторингін ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін берілген ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерді пайдалану мониторингін ұйымдастыру мен жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Жер кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 14-бабы 1-тармағының 2-5) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін берілген ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерді пайдалану мониторингін (бұдан әрі – жерлерді пайдалану мониторингі) ұйымдастыру мен жүргізу тәртібін айқындайды.";
3-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жайылымдарда – жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының болмауы не олардың санының "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11064 болып тіркелген) бекітілген жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасының (бұдан әрі – Жүктеме нормасы) елу пайызынан аз болуы және (немесе) азық дайындау мақсатында шөп шабудың болмауы;";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 июля 2019 года № 252 "Об утверждении Правил организации и проведения мониторинга использования земель сельскохозяйственного назначения, предоставленных для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июня 2024 года № 213. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июня 2024 года № 34554
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 июля 2019 года № 252 "Об утверждении Правил организации и проведения мониторинга использования земель сельскохозяйственного назначения, предоставленных для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18997) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2-5) пункта 1 статьи 14 Земельного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах организации и проведения мониторинга использования земель сельскохозяйственного назначения, предоставленных для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила организации и проведения мониторинга использования земель сельскохозяйственного назначения, предоставленных для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 2-5) пункта 1 статьи 14 Земельного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок организации и проведения мониторинга использования земель сельскохозяйственного назначения, предоставленных для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства (далее – мониторинг использования земель).";
подпункт 3) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3) на пастбищах – отсутствие сельскохозяйственных животных для выпаса либо их наличие в количестве менее пятидесяти процентов от предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ (далее – Норма нагрузки), утвержденной приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11064), и (или) отсутствие сенокошения в целях заготовки кормов;";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органы жер мониторингінің нәтижелері бойынша жыл сайын, тиісті күнтізбелік жылдың 10 қыркүйегіне дейін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін берілген, пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері туралы ақпарат (бұдан әрі – ақпарат) қалыптастырады және электрондық құжат айналымы жүйесі арқылы оны аумақтық бөлімшеге жібереді.";
9-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Жерлерді пайдалану мониторингінің қорытындылары бойынша жер қатынастары жөніндегі уәкілетті орган тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25-күніне дейін осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізуге арналған мақсаты бойынша пайдаланылмайтын не Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылып жатқан жер учаскелерінің тізбесін және оны электрондық құжат айналымы жүйесі арқылы тиісті шаралар қабылдау үшін аумақтық бөлімшеге жібереді.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
А. Султанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 21 маусымдағы
№ 213 бұйрығына
1-қосымша
Шаруа немесе фермер
қожалығын, ауыл шаруашылығы
өндірісін жүргізу үшін берілген
ауыл шаруашылығы
мақсатындағы жерді пайдалану
мониторингін ұйымдастыру мен
жүргізу қағидаларына
1- қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: жер ресурстарын басқару жөніндегі орталық уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелеріне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін берілген, пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері туралы ақпарат
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПАШМЖУА-1 нысаны
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20 ___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органдары
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, тиісті күнтізбелік жылдың 10 қыркүйегіне дейін
Р/с №
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның (жер учаскесі иесінің, жер пайдаланушының) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Жер учаскесі меншік иесінің, жер пайдаланушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі және орналасқан жері
Жер учаскесінің жалпы алаңы, гектар
Жер учаскесіне құқықтың тіркелген күні
Танап нөмірі
Танап алаңы, гектар
Жердің пайдаланылмағаны туралы ақпарат (құқық бұзушылық түрі)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефоны____________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы__________________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам______________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы)
_____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
"Шаруа немесе фермер
қожалығын, ауыл шаруашылығы
өндірісін жүргізу үшін берілген,
пайдаланылмайтын ауыл
шаруашылығы мақсатындағы
жер учаскелері туралы ақпарат"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін берілген, пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері туралы ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме

"7. Уполномоченный орган по земельным отношениям района, города областного значения по результатам мониторинга земель ежегодно, до 10 сентября соответствующего календарного года формирует информацию о неиспользуемых земельных участках сельскохозяйственного назначения, предоставленных для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства (далее – информация) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, и через систему электронного документооборота направляет в территориальное подразделение.";
подпункт 2) пункта 9 исключить;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. По итогам мониторинга использования земель уполномоченный орган по земельным отношениям, ежеквартально, до 25 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, формирует перечень неиспользуемых по назначению либо используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан земельных участков, предназначенных для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства, по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам и через систему электронного документооборота направляет в территориальное подразделение для принятия соответствующих мер.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 21 июня 2024 года № 213
Приложение 1
к Правилам организации
и проведения мониторинга
использования земель
сельскохозяйственного назначения
для ведения крестьянского
или фермерского хозяйства,
сельскохозяйственного производства
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальные подразделения ведомства центрального
уполномоченного органа по управлению земельными ресурсами
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Информация о неиспользуемых земельных участках сельскохозяйственного назначения, предоставленных для введения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства
Индекс формы административных данных: форма ИНЗУСХН-1
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц, представляющих информацию: уполномоченные органы по земельным
отношениям районов, городов областного значения
Срок представления формы административных данных:
ежегодно, до 10 сентября соответствующего календарного года
№ п/п
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (собственника земельного участка, землепользователя)
Индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер собственника земельного участка, землепользователя
Кадастровый номер и место нахождения земельного участка
Общая площадь земельного участка, гектар
Дата регистрации прав на земельный участок
Номер поля
Площадь поля, гектар
Информация о неиспользовании земли (вид нарушения)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование _____________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись)
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Информация
о неиспользуемых земельных
участках сельскохозяйственного
назначения, предоставленных
для введения крестьянского
или фермерского хозяйства,
сельскохозяйственного производства"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о неиспользуемых земельных участках сельскохозяйственного назначения, предоставленных для введения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін берілген, пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері туралы ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органдары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысанды аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органдары жыл сайын тиісті күнтізбелік жылдың 10 қыркүйегіне дейін жер ресурстарын басқару жөніндегі орталық уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелеріне ұсынады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның (жер учаскесінің меншік иесінің, жер пайдаланушының) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында жер учаскесі меншік иесінің, жер пайдаланушының жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында жер учаскесінің кадастрлық нөмірі және орналасқан жері көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында жер учаскесінің жалпы алаңы, гектармен көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында жер учаскесіне құқықтың тіркелген күні көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында танап нөмірі көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында гектардағы танап алаңы, гектармен көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында жердің пайдаланылмағаны туралы ақпарат (бұзушылық түрі) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 21 маусымдағы
№ 213 бұйрығына
2-қосымша
Шаруа немесе фермер
қожалығын, ауыл шаруашылығы
өндірісін жүргізу үшін берілген
ауыл шаруашылығы
мақсатындағы жерді пайдалану
мониторингін ұйымдастыру мен
жүргізу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: жер ресурстарын басқару жөніндегі орталық уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелеріне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізуге арналған мақсаты бойынша пайдаланылмайтын не Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылып жатқан жер учаскелерінің тізбесі
Әкімшілік деректер нысанының индексі: МБПҚРЗБПЖУТ-2 нысаны
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы ____ тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органдар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25-күніне дейін
Р/с №
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның (жер учаскесі иесінің, жер пайдаланушының) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Жер учаскесі меншік иесінің немесе жер пайдаланушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі және орналасқан жері
Ауыл шаруашылығы алқаптарының түрі
Жер учаскесінің жалпы алаңы, гектар
Жер учаскесіне құқықтың тіркелген күні
Танап нөмірі
Танап алаңы, гектар
Жердің пайдаланылмағаны туралы ақпарат (бұзушылық түрі)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Атауы ___________________________________________________________________
Мекенжайы______________________________________________________________
Телефоны________________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы_____________________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам_________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы)
________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) тегі)
"Шаруа немесе фермер
қожалығын, ауыл шаруашылығы
өндірісін жүргізуге
арналған мақсаты бойынша
пайдаланылмайтын не
Қазақстан Республикасының
заңнамасын бұза отырып
пайдаланылып жатқан жер
учаскелерінің тізбесі"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізуге арналған мақсаты бойынша пайдаланылмайтын не Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылып жатқан жер учаскелерінің тізбесі" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о неиспользуемых земельных участках сельскохозяйственного назначения, предоставленных для введения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства" (далее – Форма).
2. Форма заполняется уполномоченными органами по земельным отношениям районов, городов областного значения.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется в территориальные подразделения ведомства центрального уполномоченного органа по управлению земельными ресурсами уполномоченными органами по земельным отношениям районов, городов областного значения ежегодно, до 10 сентября соответствующего календарного года.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
7. В графе 2 Формы указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (собственника земельного участка, землепользователя).
8. В графе 3 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер собственника земельного участка, землепользователя.
9. В графе 4 Формы указываются кадастровый номер и место нахождения земельного участка.
10. В графе 5 Формы указывается общая площадь земельного участка в гектарах.
11. В графах 6 Формы указывается дата регистрации прав на земельный участок.
12. В графе 7 Формы указывается номер поля.
13. В графе 8 Формы указывается площадь поля в гектарах.
14. В графе 9 Формы указывается информация о неиспользовании земли (вид нарушения).
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 21 июня 2024 года № 213
Приложение 7
к Правилам организации
и проведения мониторинга
использования земель
сельскохозяйственного назначения
для ведения крестьянского
или фермерского хозяйства,
сельскохозяйственного производства
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальные подразделения ведомства центрального
уполномоченного органа по управлению земельными ресурсами
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Перечень неиспользуемых по назначению либо используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан земельных участков, предназначенных для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства
Индекс формы административных данных: форма ПНПНИНЗ-2
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ____ квартал 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию:
уполномоченные органы по земельным отношениям
Срок представления формы административных данных:
ежеквартально, до 25 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
№ п/п
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (собственника земельного участка, землепользователя)
Индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер собственника земельного участка, землепользователя
Кадастровый номер и место нахождения земельного участка
Вид сельскохозяйственных угодий
Общая площадь земельного участка, гектар
Дата регистрации прав на земельный участок
Номер поля
Площадь поля, гектар
Информация о неиспользовании земельного участка (вид нарушения)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Наименование ____________________________________________________
Адрес ___________________________________________________________
Телефон _________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись)
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Перечень неиспользуемых
по назначению либо
используемых с нарушением
законодательства
Республики Казахстан
земельных участков,
предназначенных
для ведения крестьянского
или фермерского хозяйства,
сельскохозяйственного производства"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Перечень неиспользуемых по назначению либо используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан земельных участков, предназначенных для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізуге арналған мақсаты бойынша пайдаланылмайтын не Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылып жатқан жер учаскелерінің тізбесі" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органдар толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысанды жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органдар жер ресурстарын басқару жөніндегі орталық уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелеріне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25-күніне дейін ұсынады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның (жер учаскесі иесінің, жер пайдаланушының) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында жер учаскесі меншік иесінің, жер пайдаланушының жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында жер учаскесінің кадастрлық нөмірі және орналасқан жері көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында ауыл шаруашылығы алқаптарының түрі көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында жер учаскесінің жалпы алаңы, гектармен көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында жер учаскесіне құқықтың тіркелген күні көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында танап нөмірі көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында танап алаңы, гектармен көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында жердің пайдаланылмағаны туралы ақпарат (бұзушылық түрі) көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Перечень неиспользуемых по назначению либо используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан земельных участков, предназначенных для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства" (далее – Форма).
2. Форма заполняется уполномоченными органами по земельным отношениям.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется в территориальные подразделения ведомства центрального уполномоченного органа по управлению земельными ресурсами уполномоченными органами по земельным отношениям ежеквартально, до 25 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
7. В графе 2 Формы указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (собственника земельного участка, землепользователя).
8. В графе 3 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер собственника земельного участка, землепользователя.
9. В графе 4 Формы указываются кадастровый номер и место нахождения земельного участка.
10. В графе 5 Формы указывается вид сельскохозяйственных угодий.
11. В графе 6 Формы указывается общая площадь земельного участка в гектарах.
12. В графах 7 Формы указывается дата регистрации прав на земельный участок.
13. В графе 8 Формы указывается номер поля.
14. В графе 9 Формы указывается площадь поля в гектарах.
15. В графе 10 Формы указывается информация о неиспользовании земельного участка (вид нарушения).