"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы субъектілерге қатысты тексеру жүргізу кезіндегі сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 19 қарашадағы № 807 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 26 қарашадағы № 81 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 26 маусымдағы № 231 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2024 жылғы 26 маусымдағы № 44 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылы 27 маусымда № 34619 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы субъектілерге қатысты тексеру жүргізу кезіндегі сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 19 қарашадағы № 807 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 26 қарашадағы № 81 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17818 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141 және 143-баптарына және "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 23-31) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:";
1-баптың 18) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"18) осы бірлескен бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы құрылыс жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізетін заңды тұлғаларға қатысты талаптарға сәйкестігін тексеру парағы;";
1-тармақ мынадай мазмұндағы 19) тармақпен толықтырылсын:
"19) осы бірлескен бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес бұзылуы жедел ден қою шараларын қолдануға алып келетін талаптардың, сондай-ақ талаптарды нақты бұзушылықтарға қатысты жедел ден қою шарасының нақты түрін осы шараның қолданылу мерзімін көрсете отырып айқындау (қажет болған кезде) тізбесі бекітілсін.";
осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес 22-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:

О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 ноября 2018 года № 807 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 81 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области архитектуры, градостроительства и строительства за деятельностью субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
Совместный приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 26 июня 2024 года № 231 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 июня 2024 года № 44. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2024 года № 34619
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 ноября 2018 года № 807 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 81 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области архитектуры, градостроительства и строительства за деятельностью субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17818) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьями 141 и 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и подпункта 23-31) статьи 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЕМ:";
подпункт 18) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"18) проверочный лист в области архитектуры, градостроительства и строительства в отношении юридических лиц, проводящих комплексную вневедомственную экспертизу проектов строительства объектов на соответствие требованиям, согласно приложению 21 к настоящему совместному приказу;";
пункт 1 дополнить подпунктом 19) следующего содержания:
"19) перечень требований, нарушение которых влечет применение мер оперативного реагирования, а также определение в отношении конкретных нарушений требований конкретного вида меры оперативного реагирования с указанием срока действия данной меры (при необходимости), согласно приложению 22 к настоящему совместному приказу.";
дополнить приложением 22 согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің м.а.
Б. Омарбеков
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
К. Кажкенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу комитеті
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
м.а.
2024 жылғы 26 маусымдағы
№ 44 мен
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін
атқарушысының
2024 жылғы 26 маусымдағы
№ 231 Бірлескен бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 19 қарашадағы
№ 807 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 81 бірлескен бұйрығына
22-қосымша
Бұзылуы жедел ден қою шараларын қолдануға алып келетін талаптардың, сондай-ақ талаптарды нақты бұзушылықтарға қатысты жедел ден қою шарасының нақты түрін осы шараның қолданылу мерзімін көрсете отырып айқындау (қажет болған кезде) тізбесі
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында қойылатын талаптардың атауы
Жедел ден қою шарасы
Жедел ден қою шарасының қолданылу мерзімі
Тапсырыс берушіге (құрылыс салушыға) қатысты
1.
Тапсырыс берушіде (құрылыс салушыда) жер учаскесіне (құрылысқа арналған алаңға немесе трассаға) құқық белгілейтін құжаттың немесе оны беру туралы жергілікті атқарушы орган шешімінің бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
2.
Жергілікті атқарушы органның қолданыстағы ғимараттардың тұрғын және тұрғын емес үй-жайларын реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) арналған шешімі
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
3.
Жер учаскесін бекітілген жобалау құжаттамасына сәйкес және аумақтың нысаналы мақсатын немесе сервитутын, аймақтарға бөлінуін, құрылыс салуды реттеудің қызыл сызығын және сары сызығын сақтай отырып, құрылыс салу үшін (коммуникациялар төсеуді, аумақты инженерлiк жағынан дайындауды, абаттандыруды, көгалдандыруды және учаскенi жайғастырудың басқа да түрлерiн қоса алғанда) пайдалану
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
4.
Орындалған (орындалып жатқан) құрылыс-монтаждау жұмыстарының, қолданылатын құрылыс материалдарының (бұйымдарының, конструкцияларының) және жабдықтардың бекiтiлген жобалық шешiмдерге және мемлекеттiк (мемлекетаралық) нормативтерге, оның iшiнде тiреу және қоршау конструкцияларының берiктiгін, орнықтылығын, сенiмдiлiгiн және үйлердің (ғимараттардың) пайдалану сапасын қамтамасыз ету жөнiндегi нормативтерге сәйкестiгi
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
5.
Электр берудің желілері әуе және байланыс желілері аймағында, темір жолға бөлінген белдеуде, құрылыс алаңында орналасқан тау-кен жұмыстарының жер учаскелерін өңдеу аймақтарында жұмыстар жүргізуге тиісті ұйымның рұқсатының бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
6.
Бекітілген жобалау-сметалық құжаттаманың бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
7.
Жобалар сараптамасының оң қорытындысының, оның ішінде түзетілген кезде жобалар сараптамасының қайта қорытындысының бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
8.
Объект бірінші немесе екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық жағынан күрделі объектілерге жатқызылған жағдайда техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын аккредиттелген заңды тұлғалармен шарттың бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
9.
Екінші және үшінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық жағынан күрделі емес объектілерде қызметті жүзеге асыратын техникалық қадағалау сарапшысының аттестаты бар жеке тұлғамен шарттың бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
10.
Жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеген тұлғамен (жобаны әзірлеушімен немесе аттестатталған сарапшымен) авторлық қадағалауды жүзеге асыруға шарттың бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
11.
Ғимараттар мен құрылыстарды бөлшектеу және бұзу (кәдеге жаратудан кейін) кезінде жобалау (жобалық-сметалық) құжаттаманың бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
12.
Жұмыс жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамадан және нормативтік талаптардан ауытқумен жүзеге асырылған жағдайда оларды тоқтата тұруды қамтамасыз ету
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
13.
Бекітілген жобалау-сметалық құжаттамадан ауытқыған кезде келісудің және растайтын құжаттардың бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
14.
Мүгедектердің және халықтың жүріп-тұруы шектеулі топтары үшін объектінің қолжетімділігін қамтамасыз ету бойынша талаптарды сақтау
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
Жобалаушы ұйымға (бас жобалаушыға) қатысты
15.
Құрылыс алаңының инженерлік-геологиялық жағдайларын ескермей, автопаркингтер, гараждар мен тұрғын және қоғамдық ғимараттардың инженерлік жабдықтарын орналастыру үшін жерасты кеңістігін жобалау
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
16.
Бастапқы материалдардың талаптарын (сәулет-жоспарлау тапсырмасы, тік жоспарлау белгілері, егжей-тегжейлі жоспарлау жобасынан алынған үзінді көшірме, жолдар мен көшелердің көлденең қималары, техникалық шарттар, сыртқы инженерлік желілер трассасының схемалары, сауалнама парағы және топографиялық түсірілім) ескермей, қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) салу және реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобаларын, оның ішінде тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарын өзгертуге байланысты жобаларды әзірлеу
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
17.
Жобаны объектінің беріктігіне, орнықтылығына және сенімділігіне тікелей әсер ететін бұзушылықтармен әзірлеу
Қызметті немесе оның жекелеген түрлерін тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
Мердігерге (бас мердігерге) қатысты
18.
Бекітілген (қайта бекітілген) жобалау-сметалық құжаттаманың бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
19.
Орындалған (орындалып жатқан) құрылыс-монтаждау жұмыстарының, қолданылатын құрылыс материалдарының (бұйымдарының, конструкцияларының) және жабдықтардың бекiтiлген жобалық шешiмдерге және мемлекеттiк (мемлекетаралық) нормативтерге, оның iшiнде тiреу және қоршау конструкцияларының берiктiгін, орнықтылығын, сенiмдiлiгiн және үйлердің (ғимараттардың) пайдалану сапасын қамтамасыз ету жөнiндегi нормативтерге сәйкестiгi
Қызметті немесе оның жекелеген түрлерін тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
20.
Атқарушылық техникалық құжаттаманың тиісті және уақтылы жүргізілуін қамтамасыз ету
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
21.
"Сейсмикаға төзiмдi құрылыс" курсы бойынша (сейсмикалық аудандарда құрылыс жүргізілген жағдайда) қолданыстағы куәліктің бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
22.
Техникалық қадағалау және авторлық қадағалау журналына енгізілген нұсқаулардың орындалуын қамтамасыз ету
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
23.
Бекітілген жобалау құжаттамасынан ауытқыған кезде келісудің бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
24.
Енгізілген өзгерістер ескерілген жобалау-сметалық құжаттама бойынша сараптама қорытындысының бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
Авторлық қадағалауды жүзеге асыратын тұлғаларға қатысты
25.
Қол қойылған жасырын жұмыстарды куәландыру және жауапты конструкцияларды аралық қабылдау актілерінің бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
26.
Тапсырыс берушіге және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарының бөлімшесіне мердігердің авторлық қадағалаудың нұсқауларын орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны туралы ақпарат беру
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
27.
Орындалған (орындалып жатқан) құрылыс-монтаждау жұмыстарының, қолданылатын құрылыс материалдарының (бұйымдарының, конструкцияларының) және жабдықтардың бекiтiлген жобалық шешiмдерге және мемлекеттiк (мемлекетаралық) нормативтерге, оның iшiнде тiреу және қоршау конструкцияларының берiктiгін, орнықтылығын, сенiмдiлiгiн және үйлердің (ғимараттардың) пайдалану сапасын қамтамасыз ету жөнiндегi нормативтерге сәйкестiгi
Қызметті немесе оның жекелеген түрлерін тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
28.
Журналға белгі қойған кезде автор және (немесе) жобаны әзірлеуші немесе авторлық қадағалауды жүзеге асыратын сарапшы орындалған жұмыстардың сәйкессіздігін анықтаған сәттен бастап күнтізбелік бес күннің ішінде тапсырыс берушіге, мердігерге және мемлекеттік сәулет-құрылыс инспекциясына ол туралы жазбаша нысанда ескерту, ақпарат беру
Қызметті немесе оның жекелеген түрлерін тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
Техникалық қадағалауды жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға қатысты
29.
Бекітілген жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманың бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
30.
Жобаға сараптаманың оң қорытындысының бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
31.
Мердігерлік ұйымда лицензияланатын сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметiнiң тиiстi түрлерiн жүзеге асыру құқығына лицензияның бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
32.
Орындалған (орындалып жатқан) құрылыс-монтаждау жұмыстарының, қолданылатын құрылыс материалдарының (бұйымдарының, конструкцияларының) және жабдықтардың бекiтiлген жобалық шешiмдерге және мемлекеттiк (мемлекетаралық) нормативтерге, оның iшiнде тiреу және қоршау конструкцияларының берiктiгін, орнықтылығын, сенiмдiлiгiн және үйлердің (ғимараттардың) пайдалану сапасын қамтамасыз ету жөнiндегi нормативтерге сәйкестiгi
Қызметті немесе оның жекелеген түрлерін тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
33.
Техникалық қадағалау журналының бар-жоғы және жүргізілуі
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
34.
Белгіленген мерзімдерде нұсқауларды орындау үшін құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтата тұру құқығымен, мердігердің (бас мердігердің) құрылыс барысында өзі жол берген мемлекеттік (мемлекетаралық) нормативтерді бұзушылықтарды, бекітілген жобада көзделген жобалық шешімдерден және (немесе) ұйымдық-технологиялық құжаттардың талаптарынан ауытқуларды міндетті түрде жоюы туралы жазбаша нұсқаулардың бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
35.
Мердігердің техникалық қадағалаудың нұсқауларын орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны туралы тапсырыс берушіге және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарының бөлімшесіне ақпарат беру
Қызметті немесе оның жекелеген түрлерін тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
36.
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытындының бар-жоғы
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйымдарға қатысты
37.
Техникалық тексеру жүргізген барлық аттестатталған сарапшылар қолының бар-жоғы, сондай-ақ сарапшылардың дербес мөртабандарын ұсыну және ұйым беретін ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру жөніндегі сараптама қорытындысын ұйымның бірінші басшысының бекітуі
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
38.
Ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша бекітілген құрылыс нормаларының талаптарын бұза отырып орындалған және ғимараттардың, құрылыстардың, олардың бөліктерінің немесе жекелеген конструкциялық элементтерінің пайдалану сапасын нашарлатуға, олардың беріктігін, орнықтылығын төмендетуге әкеп соғуы мүмкін дұрыс емес деректерді қамтитын қорытынды беру
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтату
Күнтізбелік 90 күн
Объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізетін заңды тұлғаларына қатысты
39.
Тұрғызылатын не тұрғызылған объектілердің орнықтылығын, сенімділігін және беріктігін қамтамасыз етпейтін жобалық (жобалау-сметалық) құжаттамаға сараптаманың (сараптамалық бағаның) оң қорытындысын беру
Қызметті немесе оның жекелеген түрлерін тоқтату
Күнтізбелік 90 күн

1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. Министра национальной экономики
Республики Казахстан
__________ Б. Омарбеков
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства Республики Казахстан
__________ К. Кажкенов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение
к совместному приказу
и.о. Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 июня 2024 года № 44
и исполняющего обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 26 июня 2024 года № 231
Приложение 22
к совместному приказу
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
от 19 ноября 2018 года № 807
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года № 81
Перечень требований, нарушение которых влечет применение мер оперативного реагирования, а также определение в отношении конкретных нарушений требований конкретного вида меры оперативного реагирования с указанием срока действия данной меры (при необходимости)
Наименование предъявляемых требований в области архитектуры, градостроительства и строительства
Мера оперативного реагирования
Сроки применения мер оперативного реагирования
В отношении Заказчика (застройщика)
1.
Наличие у заказчика (застройщика) соответствующих правоустанавливающих документов на земельный участок (площадку или трассу под строительство) или решение исполнительного органа о его предоставлении
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
2.
Наличие решения местного исполнительного органа на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) жилых и нежилых помещений в существующих зданиях
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
3.
Использование земельного участка для застройки (включая прокладку коммуникаций, инженерную подготовку территории, благоустройство, озеленение и другие виды обустройства участка) в соответствии с утвержденной проектной документацией и соблюдением целевого назначения или сервитута, зонирования территории, красных линий и линий регулирования застройки
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
4.
Соответствие выполненных (выполняемых) строительно-монтажных работ, применяемых строительных материалов (изделий, конструкций) и оборудования утвержденным проектным решениям и государственным (межгосударственным) нормативам, в том числе по обеспечению прочности, устойчивости, надежности несущих и ограждающих конструкций и эксплуатационных качеств зданий (сооружений)
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
5.
Наличие разрешения соответствующих организаций на производство работ в зоне воздушных линий электропередач и линий связи, в полосе отвода железных дорог, в зонах подработки земельных участков горными работами, расположенных на строительной площадке
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
6.
Наличие утвержденной проектно-сметной документации
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
7.
Наличие положительного заключения экспертизы проектов, в том числе повторного заключения экспертизы проектов при корректировке
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
8.
Наличие договора с аккредитованными юридическими лицами, осуществляющими инжиниринговые услуги по техническому надзору в случае отнесения объекта к технически и технологически сложным объектам первого или второго уровней ответственности
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
9.
Наличие договора с физическим лицом, имеющим аттестат эксперта технического надзора, осуществляющего деятельность на объектах технически несложных второго и третьего уровней ответственности
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
10.
Наличие договора на осуществление авторского надзора с лицом, разработавшим проектную (проектно-сметную) документацию (разработчиком проекта или аттестованным экспертом)
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
11.
Наличие проектной (проектно-сметной) документации при осуществлении демонтажа и сноса (постутилизации) зданий и сооружений
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
12.
Обеспечение приостановления производства работ при осуществлении их с отступлением от проектной (проектно-сметной) документации и нормативных требований
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
13.
Наличие согласования и подтверждающих документов при отклонении от утвержденной проектно-сметной документации
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
14.
Соблюдение требования по обеспечению доступности объектов для инвалидов и других маломобильных групп населения
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
В отношении проектных организаций (генерального проектировщика)
15.
Проектировании подземного пространства для размещения автопаркингов, гаражей и сооружений инженерного оборудования жилых и общественных зданий без учета инженерно-геологических условий площадки строительства
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
16.
Разработка проекта строительства и реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, в том числе связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования, без учета требований исходных материалов (архитектурно-планировочное задание, вертикальные планировочные отметки, выкопировку из проекта детальной планировки, типовые поперечные профили дорог и улиц, технические условия, схемы трасс наружных инженерных сетей, опросного листа и топографической сьемки)
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
17.
Разработка проекта с нарушениями, непосредственно влияющими на прочность, устойчивость и надежность объекта
Приостановление деятельности или отдельных ее видов
90 календарных дней
В отношении подрядчика (генерального подрядчика)
18.
Наличие утвержденной (переутвержденной) проектной (проектно-сметной) документации
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
19.
Соответствие выполненных (выполняемых) строительно-монтажных работ, применяемых строительных материалов (изделий, конструкций) и оборудования утвержденным проектным решениям и государственным (межгосударственным) нормативам, в том числе по обеспечению прочности, устойчивости, надежности несущих и ограждающих конструкций и эксплуатационных качеств зданий (сооружений)
Приостановление деятельности или отдельных ее видов
90 календарных дней
20.
Обеспечение надлежащего и своевременного ведения исполнительной технической документации
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
21.
Наличие действующего удостоверения по курсу "Сейсмостойкое строительство" (в случае строительства в сейсмических районах)
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
22.
Обеспечение исполнения указаний, внесенных в журнал авторского надзора и технического надзоров
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
23.
Наличие согласований при отклонении от утвержденной проектной документации
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
24.
Наличие заключения экспертизы проектно-сметной документации с учетом внесенных изменений
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
В отношении лиц, осуществляющих авторский надзор
25.
Наличие подписанного акта освидетельствования скрытых работ и промежуточной приемки ответственных конструкций
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
26.
Предоставление информации заказчику и в подразделение органов государственного архитектурно-строительного контроля и надзора о неисполнении или ненадлежащем исполнении подрядчиком указаний авторского надзора
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
27.
Соответствие выполненных (выполняемых) строительно-монтажных работ, применяемых строительных материалов (изделий, конструкций) и оборудования утвержденным проектным решениям и государственным (межгосударственным) нормативам, в том числе по обеспечению прочности, устойчивости, надежности несущих и ограждающих конструкций и эксплуатационных качеств зданий (сооружений)
Приостановление деятельности или отдельных ее видов
90 календарных дней
28.
Предоставление в письменной форме заказчику, подрядчику и в государственную архитектурно-строительную инспекцию в течение пяти календарных дней с момента выявления замечаний, информации о выявленных несоответствии выполненных работ, автором и (или) разработчиком проекта или экспертом, осуществляющие авторский надзор, при отметке в журнале
Приостановление деятельности или отдельных ее видов
90 календарных дней
В отношении юридических и физических лиц, осуществляющих технический надзор
29.
Наличие утвержденной проектной (проектно-сметной) документации
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
30.
Наличие положительного заключения экспертизы проектов
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
31.
Контроль за наличием у подрядной организации лицензии на право осуществления соответствующих видов лицензируемой архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
32.
Соответствие выполненных (выполняемых) строительно-монтажных работ, применяемых строительных материалов (изделий, конструкций) и оборудования утвержденным проектным решениям и государственным (межгосударственным) нормативам, в том числе по обеспечению прочности, устойчивости, надежности несущих и ограждающих конструкций и эксплуатационных качеств зданий (сооружений)
Приостановление деятельности или отдельных ее видов
90 календарных дней
33.
Наличие и ведение журнала технического надзора
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
34.
Наличие письменного указания об обязательном устранении подрядчиком (генеральным подрядчиком) допущенных им в ходе строительства нарушений государственных (межгосударственных) нормативов, отклонений от проектных решений, предусмотренных утвержденным проектом, и (или) требований организационно-технологических документов с правом приостанавливать строительно-монтажные работы для исполнения указаний в установленные сроки
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
35.
Предоставление сведений заказчику и в подразделение органов государственного архитектурно-строительного контроля и надзора о неисполнении или ненадлежащем исполнении подрядчиком указаний технадзора
Приостановление деятельности или отдельных ее видов
90 календарных дней
36.
Наличие заключения о качестве строительно-монтажных работ
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
В отношении организаций, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
37.
Наличие подписи всех аттестованных экспертов, проводившими техническое обследование, а также проставление персональных штампов экспертов и утверждение первым руководителем организации экспертного заключения по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений, выдаваемого организацией
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
38.
Выдача заключения по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений, выполненного с нарушением требований утвержденных строительных норм и содержащих недостоверные данные, которые могут повлечь за собой ухудшение эксплуатационных качеств, снижение прочности, устойчивости зданий, строений, их частей или отдельных конструктивных элементов
Приостановление строительно-монтажных работ
90 календарных дней
В отношении юридических лиц, проводящих комплексную вневедомственную экспертизу проектов строительства объектов
39.
Выдача положительного заключения экспертизы (экспертной оценки) на проектную (проектно-сметную) документацию, не обеспечивающего устойчивость, надежность и прочность возводимых либо возведенных объектов
Приостановление деятельности или отдельных ее видов
90 календарных дней