Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2024 жылғы 28 маусымдағы № 142 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 28 маусымда № 34634 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдары актілерінің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 28 тамыздағы № 359 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15797 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықтың преамбуласы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Орман кодексінің 13-бабы 1-тармағының 18-45) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармағының 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес заңсыз олжаланған орман ресурстарын, құқық бұзушылық жасау құралдары болған көлік құралдарын, оларды уақытша сақтау үшін алып қою туралы қаулы.";
көрсетілген бұйрықтың 3-қосымшасында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Заңсыз олжаланған орман ресурстарын, құқық бұзушылық жасау құралдары болған көлік құралдарын, оларды уақытша сақтау үшін алып қою туралы № ____ қаулы".
2. "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде сүректі түбірімен босату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/178 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10679 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде сүректі түбірімен босату қағидаларында:
33-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Аумақтық орган ұсынылған ағаш кесудің жыл сайынғы көлемдерінің материалдарына тексеру жүргізеді және оларды ағаш кесу басталар алдындағы жылдың 25 қазанына дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасының Орман кодексіне сәйкес бекіту үшін ұсынады.";
34-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Орман орналастыру материалдарында көзделген кесу көлемін орман иеленуші ведомствоның аумақтық бөлімшесінің келісімі бойынша ағаш кесу басталар алдындағы жылдың 25 желтоқсанына дейінгі мерзімде жылына бір рет бекітеді. Ағаш кесу көлемдерін түзету бірінші жартыжылдықтың қорытындылары бойынша жылына бір рет жүргізіледі.
Табиғи-климаттық факторлардың, ормандардың зиянкестермен және аурулармен зақымдануының нәтижесінде болған салдарларды жою кезінде орман орналастыру материалдарымен айқындалмаған мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды санитариялық және өзге де кесу көлемін уәкілетті органның ведомствосы бекітеді.";
35-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы
Приказ и.о. Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 142. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2024 года № 34634
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 359 "Об утверждении форм актов должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15797) следующие изменения:
преамбулу настоящего приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 18-45) пункта 1 статьи 13 Лесного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункт 3) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"3) постановление об изъятии незаконно добытых лесных ресурсов, средств транспорта, орудий их добывания для временного хранения, явившихся орудиями совершения правонарушения согласно приложению 3 к настоящему приказу.";
в Приложении 3 к указанному приказу:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Постановление № _____ об изъятии незаконно добытых лесных ресурсов, средств транспорта, орудий их добывания для временного хранения, явившихся орудиями совершения правонарушения ".
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/178 "Об утверждении Правил отпуска древесины на корню на участках государственного лесного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10679) следующие изменения:
в Правилах отпуска древесины на корню на участках государственного лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Территориальный орган проводит проверку представленных материалов ежегодного объема рубок леса и в срок до 25 октября года, предшествующего началу рубок леса, представляет сводные материалы для утверждения в соответствии Лесным кодексом Республики Казахстан.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Объемы рубок предусмотренные лесоустроительными материалами утверждаются лесовладельцем по согласованию с территориальным подразделением ведомства один раз в год, в срок до 25 декабря года, предшествующего началу рубок леса. Корректировка объемов рубок леса проводится один раз в год по итогам первого полугодия.
Объемы санитарных и прочих рубок леса на участках государственного лесного фонда, не определенные лесоустроительными материалами, при ликвидации последствий, сложившихся в результате природно-климатических факторов, поражения лесов вредителями и болезнями утверждаются ведомством уполномоченного органа.";
пункт 35 изложить в следующей редакции:

"35. Аумақтық органдар уәкілетті органның ведомствосы бекіткен ағаш кесу көлемдерін мемлекеттік орман иеленушілерге жеткізеді.".
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
Н. Шарбиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі

"35. Территориальными органами объемы рубок леса утвержденные ведомством уполномоченного органа доводятся до государственных лесовладельцев.".
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра Экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Н. Шарбиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан