Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің .м.а. 2024 жылғы 28 маусымдағы № 229 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 28 маусымда № 34658 болып тіркелді
"Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 5-3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
А. Бердалин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 229 бұйрығымен
бекітілген
Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп–тексеру жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабы 5-3) тармақшасына сәйкес әзірленді және өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру (бұдан әрі – тергеп-тексеру) жүргізу тәртібін айқындайды.
2-тарау. Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру жүргізу тәртібі
2. Тергеп-тексеру мынадай жағдайларда жүргізіледі:
1) "Өздеріне қатысты өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шаралар белгіленетін және жүзеге асырылатын карантинді объектілер мен бөтен текті түрлердің тізбесін және аса қауiптi зиянды организмдер тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-4/282 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11739 болып тіркелген) 2-қосымшасына сәйкес аса қауіпті зиянды организмдер тізбесіне енгізілген аса қауіпті зиянды организмдердің жаппай таралуы кезінде;

Об утверждении Правил проведения расследования в области защиты растений
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 229. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2024 года № 34658.
В соответствии с подпунктом 5-3) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О защите растений" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения расследования в области защиты растений.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Бердалин
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 июня 2024 года № 229
Правила проведения расследования в области защиты растений
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения расследования в области защиты растений (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5-3) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О защите растений" (далее – Закон) и определяют порядок проведения расследования в области защиты растений (далее – расследование).
Глава 2. Порядок проведение расследования в области защиты растений
2. Расследование проводится в следующих случаях:
1) при массовом распространении особо опасных вредных организмов включенных в перечень особо опасных вредных организмов согласно приложению 2 к приказу Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-4/282 "Об утверждении перечня карантинных объектов и чужеродных видов, по отношению к которым устанавливаются и осуществляются мероприятия по карантину растений, и перечня особо опасных вредных организмов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11739);

2) мемлекеттік тіркеуден өтпеген пестицидтерді, жалған пестицидтерді өткізу, сақтау, қолдану және (немесе) әкелу фактілері анықталған кезде.
1-параграф. Тергеп-тексеру жүргізу туралы шешімді ресімдеу тәртібі және мазмұны
3. Тергеп-тексеру жүргізу туралы шешімді тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің (бұдан әрі – аумақтық бөлімше) басшысы немесе оның міндетін атқаратын адам қабылдайды.
Тергеп-тексеру облыс аумағында орналасқан екі және (немесе) одан да көп аудандарда (облыстық маңызы бар қалаларда) жүргізілген жағдайда, тергеп-тексеру жүргізу туралы шешімді өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының облыстық аумақтық бөлімшесінің басшысы немесе оның міндеттерін атқаратын адам қабылдайды.
Тергеп-тексеру екі және (немесе) одан да көп облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) аумағын қамти отырып, жүргізілген жағдайда, тергеп-тексеру жүргізу туралы шешімді тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің аумақтық бөлімшелерінің басшылары немесе оның міндеттерін атқарушы адам қабылдайды.
4. Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 144-4-бабы 3-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көрсетілген негіздер (адамның өміріне, денсаулығына, қоршаған ортаға және жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделеріне зиян келтірудің нақты фактілері бойынша, мұндай факт тұлғалардың кең тобына қатысты болған және бұзушылықтарға жол берген нақты бақылау субъектісін (объектісін) анықтау талап етілетін жағдайларда, жеке және (немесе) заңды тұлғалардың, сондай-ақ мемлекеттік органдардың жолданымдары; аса қауіпті зиянды организмдер ошақтарының туындауы мен таралуы туралы мемлекеттік органдар немесе қызмет субъектілері беретін ақпарат (төтенше хабарлама); жалған және тіркелмеген пестицидтердің туындауы мен таралуы туралы мемлекеттік органдар немесе қызмет субъектілері беретін ақпарат (төтенше хабарлама)), болған кезде тергеп-тексеру жүргізу туралы шешім жеке және (немесе) заңды тұлғалардың, сондай-ақ мемлекеттік органдардың өтініштері немесе мемлекеттік органдар немесе қызмет көрсетуші субъектілер ұсынған ақпарат (төтенше хабарлама) алынған күннен бастап екі жұмыс күнi iшiнде қабылданады. Тергеп-тексеру оны жүргізу туралы шешім қабылданған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде басталуға тиіс.
5. Тергеп-тексеру жүргізу туралы шешімде мынадай ақпаратты қамтылады:
1) шешімнің қабылданған күні, уақыты және орны;

2) при выявлении фактов реализации, хранения, применения и (или) ввоза пестицидов, не прошедших государственную регистрацию, фальсифицированных пестицидов.
Параграф 1. Порядок оформления и содержание решения о проведении расследования
3. Решение о проведении расследования принимается руководителем территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в области защиты растений, либо лицом, исполняющим его обязанности (далее – территориальное подразделение) соответствующей административно-территориальной единицы.
В случае проведения расследования в двух и (или) более районах (городах областного значения), расположенных на территории области, решение о проведении расследования принимается руководителем областного территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в области защиты растений, либо лицом, исполняющим его обязанности.
В случае проведения расследования с охватом территории двух и (или) более областей (городов республиканского значения, столицы) решение о проведении расследования принимается руководителями территориальных подразделений, либо лицом, исполняющим его обязанности соответствующих административно-территориальных единиц.
4. При наличии оснований, указанных в подпунктах 1) и 3) пункта 3 статьи 144-4 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) (обращения физических и (или) юридических лиц, а также государственных органов по конкретным фактам причинения вреда жизни, здоровью человека, окружающей среде и законным интересам физических и юридических лиц, государства в случаях, когда такой факт коснулся широкого круга лиц и требуется установить конкретный субъект (объект) контроля, допустивший нарушения; информация (экстренное извещение), подаваемая государственными органами или субъектами деятельности, о возникновении и распространении очагов особо опасных вредных организмов; информация (экстренное извещение), подаваемая государственными органами или субъектами деятельности, о распространении фальсифицированных и незарегистрированных пестицидов), решение о проведении расследования принимается в течение двух рабочих дней со дня получения обращения физических и (или) юридических лиц, а также государственных органов, или информации (экстренного извещения), подаваемой государственными органами или субъектами деятельности. Расследование должно быть начато в течение трех рабочих дней со дня принятия решения о его проведении.
5. Решение о проведении расследования содержит следующую информацию:
1) дата, время и место вынесения решения;

2) аумақтық бөлімшенің атауы;
3) тергеп-тексеру жүргізу үшін негіздеме;
4) өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру тағайындалған заңды тұлғаның немесе оның филиалының және (немесе) өкілдігінің атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі, оның орналасқан жері, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, аумақ учаскесі;
5) өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру жүргізу нысанасы;
6) тергеп-тексеру комиссияның құрамы;
7) тергеп-тексеру жүргізу мерзімі;
8) тергеп-тексеру жүргізу туралы шешім шығарған адамның аты, әкесінің аты (жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілген жағдайда), тегі, қолы (электрондық цифрлық қолтаңбасы) және лауазымы.
Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеруді жүргізу туралы шешім осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Тергеп-тексеру мерзімі ұзартылған жағдайда, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру мерзімдерін ұзарту туралы қосымша шешім ресімделеді.
2-параграф. Тергеп-тексеру жүргізу мерзімдері мен ұзақтығы
6. Кодекстің 144-4-бабының 6-тармағына сәйкес тергеп-тексеру жүргізу мерзімі күнтізбелік отыз күннен аспауға тиіс және ол күнтізбелік отыз күнге бір рет ғана ұзартылуы мүмкін.
3-параграф. Бақылау субъектісін, құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы уәкілетті органды, мүдделі мемлекеттік органдарды тергеп-тексерудің басталғаны туралы хабардар ету мерзімдері
7. Аумақтық бөлімшенің басшысы шешімге қол қойылған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы уәкілетті органды, өкілдері тергеп-тексеру жөніндегі комиссияның құрамына енгізілген мүдделі мемлекеттік органдарды "Тексерулер субъектілері мен объектілерінің бірыңғай тізілімі" ақпараттық жүйесі арқылы тергеп-тексеру жүргізудің басталғаны туралы хабарлама жіберу жолымен хабардар етеді.
8. Аумақтық бөлімше бақылау субъектісіне тергеп-тексеру басталғанға дейін кемінде бір тәулік бұрын тергеп-тексеру жүргізудің басталғаны туралы хабарлама жібереді.
Тергеп-тексеруді жүргізудің басталғаны туралы хабарлама қолма-қол тапсырылады, тапсырылғаны туралы хабарламамен бақылау субъектісінің электрондық поштасының мекенжайына тапсырысты пошта жөнелтілімі не электрондық цифрлық қолтаңба арқылы қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі, егер мұндай мекенжайды осы субъект бұрын бақылау органына ұсынған болса жіберіледі.
Бұл ретте, төменде көрсетілген тәсілдердің бірімен жіберілген хабарлама мынадай жағдайларда тапсырылды есептеледі:

2) наименование территориального подразделения;
3) основание для проведения расследования;
4) наименование юридического лица или его филиала и (или) представительства, фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица, в отношении которого назначено расследование в области защиты растений, его местонахождение, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, участок территории;
5) предмет проведения расследования в области защиты растений;
6) состав комиссии по расследованию;
7) срок проведения расследования;
8) фамилию, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), подпись (электронная цифровая подпись) и должность лица, вынесшего решение о проведении расследования.
Решение о проведении расследования в области защиты растений оформляется по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
В случае продления сроков расследования оформляется дополнительное решение о продлении сроков проведения расследования в области защиты растений по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Параграф 2. Сроки и продолжительность проведения расследования
6. Согласно пункту 6 статьи 144-4 Кодекса сроки проведения расследования не должны превышать тридцать календарных дней и могут быть продлены только один раз на тридцать календарных дней.
Параграф 3. Сроки уведомления субъекта контроля, уполномоченного органа в области правовой статистики и специальных учетов, заинтересованных государственных органов о начале проведения расследования
7. Руководитель территориального подразделения в течение 2 (двух) рабочих дней со дня подписания решения уведомляет уполномоченный орган в области правовой статистики и специальных учетов, заинтересованные государственные органы, представители которых включены в состав комиссии по расследованию, путем направления уведомления о начале проведения расследования через информационную систему "Единый реестр субъектов и объектов проверок".
8. Территориальное подразделение направляет субъекту контроля уведомление о начале проведения расследования не менее чем за сутки до начала расследования.
Уведомление о начале проведения расследования вручается нарочно, направляется в форме заказного почтового отправления с уведомлением о вручении либо посредством электронного документа, подписанного посредством электронной цифровой подписи, по адресу электронной почты субъекта контроля, если такой адрес ранее был представлен данным субъектом в орган контроля.
При этом, уведомление, направленное одним из нижеперечисленных способов, считается врученной в следующих случаях:

1) қолма-қол – хабарламаны алғаны туралы белгі қойылған күннен бастап;
2) поштамен – тапсырысты хатпен;
3) электрондық тәсілмен – егер мұндай мекенжайды осы субъект бұрын бақылау органына ұсынған болса, бақылау субъектісінің электрондық мекенжайына жөнелтілген күннен бастап табыс етілді деп есептеледі.
4-параграф. Тәуелсіз сарапшыларды және өзге де мүдделі тұлғаларды тарту тәртібі
9. Тергеп-тексеру жүргізуге Қазақстан Республикасының өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамасын бұзу туралы тергеп-тексерудің жүргізілуіне арнайы ғылыми немесе практикалық білімі бар тәуелсіз сарапшылар, сондай-ақ құқықтары мен заңды мүдделері қозғалатын мүдделі тұлғаларды тартуға жол беріледі.
Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеруге тәуелсіз сарапшыларды/мүдделі тұлғаларды тарту туралы шешім осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Тәуелсіз сарапшылар мен мүдделі тұлғалар комиссия мүшелері болып табылмайды.
10. Комиссия тәуелсіз сарапшылардың кандидатураларын ұсыну туралы сұранымды мемлекеттік органдарға және өсімдіктерді қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі ведомстволық бағынысты ұйымдарға жіберу арқылы тәуелсіз сарапшыларды шақыруды жүзеге асырады.
Комиссия Қазақстан Республикасының өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамасын бұзушылықтарды тергеп-тексеруге байланысты құқықтары мен заңды мүдделері қозғалатын мүдделі тұлғаларды сұранымдар жіберу арқылы шақыруды жүзеге асырады.
11. Тәуелсіз сарапшының/мүдделі тұлғалардың кандидатурасы туралы мәліметтер осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген сұраным келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелеріне жіберіледі.
12. Тәуелсіз сарапшы мынадай жағдайларда тергеп-тексеру жүргізуге тартылмайды:
1) жүргізілетін тергеп-тексеру саласында арнайы ғылыми немесе практикалық білімнің болмауы;
2) тексерілетін бақылау субъектісімен еңбек немесе өзге де шарттық қатынастардың болуы;
3) жүргізілетін тергеп-тексеру нәтижелерінде жеке, тікелей немесе жанама түрде мүдделіліктің болуы.
5-параграф. Тергеп-тексеру жөніндегі комиссия құрамын құру шарттары мен тәртібі
13. Тергеп-тексеруді құрамына өсімдіктерді қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар кіретін тергеп-тексеру жөніндегі комиссия (бұдан әрі – комиссия) жүргізеді. Тергеп-тексеру нысанасына қарай комиссия құрамына мүдделі мемлекеттік органдардың (орталық атқарушы органдардың, оның ішінде олардың ведомстволары мен аумақтық бөлімшелерінің және/немесе жергілікті атқарушы органдардың) өкілдері енгізіледі.
Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрайды, кемінде үш адам. Комиссия хатшысы аумақтық бөлімше қызметкерлерінің арасынан айқындалады. Комиссияның хатшысы мүше болып табылмайды.

1) нарочно – с даты отметки в уведомлении о получении;
2) почтой – заказным письмом;
3) электронным способом – с даты отправки на электронный адрес субъекта контроля, если такой адрес ранее был представлен данным субъектом в орган контроля.
Параграф 4. Порядок привлечения независимых экспертов и иных заинтересованных лиц
9. К проведению расследования допускается привлечение независимых экспертов, обладающих специальными научными или практическими знаниями, а также заинтересованных лиц чьи права и законные интересы затрагиваются в связи с проведением расследования о нарушении законодательства Республики Казахстан в области защиты растений.
Решение о привлечении к расследованию в области защиты растений независимых экспертов/заинтересованных лиц оформляется по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Независимые эксперты и заинтересованные лица не являются членами комиссии.
10. Комиссия осуществляет приглашение независимых экспертов посредством направления запросов о предоставлении кандидатур независимых экспертов в государственные органы и в подведомственные организации по обеспечению защиты растений.
Комиссия осуществляет приглашение заинтересованных лиц, чьи права и законные интересы затрагиваются в связи с проведением расследования о нарушении законодательства Республики Казахстан в области защиты растений, посредством направления запросов.
11. Сведения о кандидатуре независимого эксперта/заинтересованных лиц направляются в территориальные подразделения ведомства уполномоченного органа в области защиты растений в срок, не превышающий три рабочих дня со дня поступления запроса, указанного в пункте 10 настоящих Правил.
12. Независимый эксперт не привлекается для проведения расследования в случаях:
1) отсутствия специальных научных или практических знаний в области проводимого расследования;
2) наличия трудовых или иных договорных отношений с проверяемым субъектом контроля;
3) наличия личной, прямой или косвенной заинтересованности в результатах проводимого расследования.
Параграф 5. Условия и порядок образования состава комиссии по расследованию
13. Расследование проводится комиссией по расследованию (далее – комиссия), в состав которой входят государственные инспекторы по защите растений. В зависимости от предмета расследования в состав комиссии включаются представители заинтересованных государственных органов (центральных исполнительных органов, в том числе их ведомств и территориальных подразделений, и/или местных исполнительных органов).
Общее количество членов комиссии составляет нечетное число, не менее трех человек. Секретарь комиссии определяется из числа сотрудников территориального подразделения. Секретарь Комиссии не является ее членом.

14. Комиссия төрағасы оның қызметін басқарады, тәуелсіз сарапшылар мен мүдделі тұлғаларды тарту туралы шешімдер қабылдайды, тергеп-тексеруге жалпы бақылауды жүзеге асырады.
15. Комиссия мүшелері:
1) Қазақстан Республикасының өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамасы талаптарының бұзылу себептерін белгілейді;
2) Қазақстан Республикасының өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамасының талаптарын бұзуға жол берген, тергеп-тексеру жүргізуге негіз болған бақылау субъектілерін (объектілерін) айқындайды;
3) бақылау субъектілерінің (объектілерінің) аумағын зерттеп-қарауды, қарап-тексеруді жүзеге асырады;
4) тәуелсіз сарапшылардың қорытындысын алады (олар тартылған жағдайда);
5) сынамаларды алуды және зертханалық зерттеуді ұйымдастырады және нәтижелерді (қажет болған жағдайда) алады;
6) тергеп-тексеру қорытындылары бойынша тергеп-тексеру нәтижелері туралы актіге қосу үшін құжаттардың (мәліметтердің) көшірмелерін қағаз және электрондық жеткізгіштерде алады;
7) тергеп-тексеру нысанасына жататын фото- және бейнетүсірілімдерді жүзеге асырады.
16. Тергеп-тексеру барысында комиссия құпия ақпаратты қорғау қажеттілігін ескере отырып, тергеп-тексеруге қатысушыларға олардың жазбаша сұранымы бойынша тергеп-тексеруге қатысы бар мәліметтермен танысуға мүмкіндік береді. Мүдделі тұлғалардың сұрауы бойынша комиссия тергеп-тексеру нысанасы бойынша консультациялар өткізеді.
17. Бақылау субъектілеріне (объектілеріне) бару аса қауіпті зиянды организмдердің таралу ошақтарының шекаралары мен алаңдарын айқындау, олардың таралу себептерін анықтау, аса қауіпті зиянды организмдердің түрлік құрамын, ауыл шаруашылығы дақылдарының қоныстану және зақымдану дәрежесін айқындау үшін үлгілерді іріктеу, сондай-ақ жалған және тіркелмеген пестицидтерді өткізу, сақтау және қолдану фактілерін айқындау үшін жүргізіледі.
Өнім үлгілерін іріктеу Кодекстің 149-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
6-параграф. Тергеп-тексеру материалдарын ресімдеу тәртібі
18. Тергеп-тексеру нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру нәтижелері туралы акт жасалады.
Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру нәтижелері туралы акт тергеп-тексеру материалдарының негізінде ресімделеді.
19. Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру нәтижелері туралы актіде мыналар көрсетіледі:
1) актіні жасау күні мен орны;
2) бақылау органының атауы;
3) тергеп-тексеру жүргізу туралы шешімнің (тергеп-тексеру жүргізу мерзімдерін ұзарту туралы қосымша шешімнің (ол болған кезде) күні мен нөмірі негізінде тергеп-тексеру жүргізіледі;

14. Председатель комиссии руководит ее деятельностью, принимает решение о привлечении независимых экспертов, заинтересованных лиц, и осуществляет общий контроль над проведением расследования.
15. Члены Комиссии:
1) устанавливают причины нарушения требований законодательства Республики Казахстан в области защиты растений;
2) определяют субъекты (объекты) контроля, допустившие нарушения требований законодательства Республики Казахстан в области защиты растений, ставшие основанием для проведения расследования;
3) осуществляют обследование, осмотр территории (объектов) субъектов контроля;
4) получают заключения независимых экспертов (в случае их привлечения);
5) организовывают отбор проб и проведение лабораторных исследований и получают их результаты (при необходимости);
6) получают копии документов (сведений) на бумажных и электронных носителях для приобщения к акту о результатах расследования по итогам расследования;
7) осуществляют фото- и видеосъемки, относящиеся к предмету расследования.
16. В ходе расследования комиссия, с учетом необходимости защиты конфиденциальной информации, предоставляет участникам расследования, по их письменному запросу, возможность ознакомиться со сведениями, имеющими отношение к расследованию. По запросу заинтересованных лиц комиссия проводит консультации по предмету расследования.
17. Посещение субъектов (объектов) контроля проводится для определения границ и площадей очагов распространения особо опасных вредных организмов, выявления причин их распространения, отбора образцов для определения видового состава особо опасных вредных организмов, степени заселенности и поврежденности сельскохозяйственных культур, а также определения фактов реализации, хранения и применения фальсифицированных и незарегистрированных пестицидов.
Отбор образцов продукции осуществляется согласно статье 149 Кодекса.
Параграф 6. Порядок оформления материалов расследования
18. По результатам расследования составляется акт о результатах расследования в области защиты растений по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Акт о результатах расследования в области защиты растений оформляется на основании материалов расследования.
19. В акте о результатах расследования в области защиты растений указываются:
1) дата и место составления акта;
2) наименование органа контроля;
3) дата и номер решения о проведении расследования (дополнительного решения о продлении сроков проведения расследования (при его наличии)), на основании которого проведено расследование;

4) тергеп-тексеру жөніндегі комиссияның құрамы;
5) тергеп-тексеруді жүргізген адамдардың аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі және лауазымы;
6) тергеп-тексеру жүргізу үшін тартылған тәуелсіз сарапшылардың аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі және лауазымы;
7) тергеп-тексеру жүргізу кезінде тартылған мүдделі тұлғалардың аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі, лауазымы;
8) Қазақстан Республикасының өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамасының талаптарын бұзуға жол берген бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы немесе аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі және орналасқан жері;
9) тергеп-тексеру жүргізу кезеңі;
10) Қазақстан Республикасының өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамасы талаптарының бұзылу себептері туралы мәліметтер;
11) тексеру парағының атауы және бұзушылықтар анықталған талаптардың тармақтары;
12) Қазақстан Республикасының өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамасының талаптарын бұзуға жол берген бақылау субъектісіне (объектісіне) қатысты Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген шаралар;
13) тергеп-тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою мерзімдері;
14) тергеп-тексеруді жүзеге асыратын лауазымды тұлғалардың қолы.
20. Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру нәтижелері туралы актіге комиссия мүшелері қол қояды.
Комиссия мүшесі өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру нәтижелері туралы актіге қол қоюдан бас тартқан жағдайда комиссия төрағасы өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру нәтижелері туралы актіге комиссия мүшелерінің көзінше тиісті жазба жасайды. Комиссия мүшесі өзінің ерекше пікірін жазбаша түрде білдіреді, ол оған комиссия төрағасы қол қойғанға дейін өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру нәтижелері туралы актіге қоса беріледі.
21. Тергеп-тексеру материалдарында:
1) тергеп-тексеру жүргізу туралы шешім, тергеп-тексеру мерзімін ұзарту туралы қосымша шешім (бар болса);
2) жеке және (немесе) заңды тұлғалардың, сондай-ақ мемлекеттік органдардың өтініштері; мемлекеттік органдар немесе қызмет субъектілері ұсынған ақпарат (төтенше хабарлама);
3) тергеп-тексеру нәтижелері туралы акті қамтылады, оған мыналар қоса беріледі:
тергеп-тексеруге тәуелсіз сарапшыларды/мүдделі тұлғаларды тарту туралы шешім;
тәуелсіз сарапшылардың пікірлері;
сынамаларды іріктеу актілері және зертханалық зерттеулердің, оларды сараптамалардың нәтижелері (олар жүргізілген кезде);
тергеп-тексеруге қатысы бар өзге де материалдар.

4) состав комиссии по расследованию;
5) фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) и должность лиц, проводивших расследование;
6) фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) и должность независимых экспертов, привлеченных для проведения расследования;
7) фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), должность заинтересованных лиц, привлеченных при проведении расследования;
8) наименование или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) и место нахождения субъекта (объекта) контроля, допустившего нарушения требований законодательства Республики Казахстан в области защиты растений;
9) период проведения расследования;
10) сведения о причинах нарушений требований законодательства Республики Казахстан в области защиты растений;
11) наименование проверочного листа и пункты требований, по которым выявлены нарушения;
12) меры, предусмотренные законами Республики Казахстан, в отношении субъекта (объекта) контроля, допустившего нарушения требований законодательства Республики Казахстан в области защиты растений;
13) сроки устранения нарушений, выявленных по результатам расследования;
14) подпись должностных лиц, проводивших расследование.
20. Акт о результатах расследования в области защиты растений подписывается членами комиссии.
В случае отказа члена комиссии от подписания акта о результатах расследования в области защиты растений председателем комиссии в акте о результатах расследования в присутствии членов комиссии производится соответствующая запись. Член комиссии письменно излагает свое особое мнение, которое прилагается к акту о результатах расследования до его подписания председателем комиссии.
21. Материалы расследования содержат:
1) решение о проведении расследовании, дополнительное решение о продлении сроков проведения расследования (при его наличии);
2) обращения физических и (или) юридических лиц, а также государственных органов; информация (экстренное извещение), подаваемая государственными органами или субъектами деятельности;
3) акт о результатах расследования, к которому прилагаются:
решение о привлечении к расследованию независимых экспертов/заинтересованных лиц;
заключения независимых экспертов;
акты отбора образцов и результаты лабораторных исследований, экспертиз при их проведении;
иные материалы, имеющие отношение к расследованию.

22. Қазақстан Республикасының өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамасы талаптарының бұзылу себептерін анықтау және көрсетілген талаптардың бұзылуына жол берген бақылау субъектілерін (объектілерін) айқындау үшін тергеп-тексеру жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген талаптар бақылау нысанасы болып табылады.
23. Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру нәтижелері туралы актінің көшірмесі оған қол қойылған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей бақылау субъектісіне тапсырылады немесе хабарламасы бар хатпен жіберіледі.
24. Бақылау субъектісі өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру нәтижелері туралы актіде көрсетілген мерзімдерде тергеп-тексеру нәтижелері бойынша анықталған талаптарды бұзушылықтарды жояды.
Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру нәтижелері туралы актіде көзделген мерзімдер өткенге дейін бақылау субъектісі бұзушылықтарды жою фактілерін дәлелдейтін материалдарды қоса бере отырып, анықталған талаптарды бұзушылықтарды жою туралы ақпаратты ұсынады.
25. Мемлекеттік құпияларды не Қазақстан Республикасының заңдарымен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді қоспағанда, жүргізілген тергеп-тексерудің қорытындылары тергеп-тексеру аяқталған күннен кейін он жұмыс күні ішінде аумақтық бөлімшенің интернет-ресурсында жарияланады.
26. Аумақтық бөлімше өз құзыреті шегінде мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік органды Кодекстің 144-4-бабының 7-тармағының төртінші бөлігіне сәйкес Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы айқындаған тәртіппен тергеп-тексеру нәтижелері туралы хабардар етеді.
Өсімдіктерді қорғау
саласындағы тергеп-тексеру
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру жүргізу туралы шешім
№________
___________________________
20 __ жылғы "___" _______
(шешім шығару орны)
(күні)
1. Өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің атауы
________________________________________________________________
2. Тергеп-тексеруді жүргізу үшін негіздер ___________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
3. Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру тағайындалған заңды тұлғаның немесе оның филиалының және (немесе) өкілдігінің атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі, оның орналасқан жері, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, аумақ учаскесі _________________

22. При проведении расследования для установления причин нарушения требований законодательства Республики Казахстан в области защиты растений и определения субъектов (объектов) контроля, допустивших нарушения указанных требований, предметом контроля являются требования, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
23. Копия акта о результатах расследования в области защиты растений не позднее трех рабочих дней со дня его подписания вручается или направляется письмом с уведомлением субъекту контроля.
24. Субъект контроля устраняет выявленные нарушения требований по результатам расследования в сроки, указанные в акте о результатах расследования.
До истечения сроков, предусмотренных в акте о результатах расследования в области защиты растений, субъект контроля предоставляет информацию об устранении выявленных нарушений требований с приложением материалов, доказывающих факт устранения нарушений.
25. Итоги проведенного расследования, за исключением сведений, составляющих государственные секреты либо иную охраняемую законами Республики Казахстан тайну, в течение десяти рабочих дней после дня окончания расследования публикуются на интернет-ресурсе территориального подразделения.
26. Территориальное подразделение уведомляет государственный орган, осуществляющий в пределах своей компетенции деятельность в области государственной правовой статистики и специальных учетов, об итогах расследования в порядке, определенном Генеральной прокуратурой Республики Казахстан в соответствии с частью четвертой пункта 7 статьи 144-4 Кодекса.
Приложение 1
к Правилам проведения
расследования в области
защиты растений
Форма
Решение о проведении расследования в области защиты растений № ______
___________________________
"___" _______ 20 __ года
(место вынесения решения)
(дата)
1. Наименование территориального подразделения ведомства уполномоченного
органа в области защиты растений
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Основания для проведения расследования _____________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Наименование юридического лица или его филиала и (или) представительства,
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
физического лица, в отношении которого назначено расследование в области защиты
растений, его местонахождение, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер, участок территории __________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

4. Өсімдіктерді қорғау саласында тергеп-тексеру жүргізу нысанысы _____
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Тергеп-тексеру жөніндегі комиссияның құрамы:
1) Комиссия төрағасы:
____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі, лауазымы)
2) комиссия мүшелері:
____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі, лауазымы)
____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі, лауазымы)
3) Комиссия хатшысы:
____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі, лауазымы)
6. Тергеп-тексеру жүргізу мерзімі: 20___жылғы "___" _______ бастап 20___жылғы "___" _______ дейін
7. Шешімді шығарған адамның аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі, қолы (электрондық цифрлық қолтаңба) және лауазымы
___________________________________________
Өсімдіктерді қорғау
саласындағы тергеп-тексеру
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру жүргізу мерзімдерін ұзарту туралы қосымша шешім
№________
___________________________
20 __ жылғы "____"___________
(шешім шығару орны)
(күні)
1. Өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің атауы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
2. Өсімдіктерді қорғау саласындағы қосымша тергеп-тексеру жүргізу туралы шешім 20____ жылғы "____" _________ №______.
3. Тергеп-тексеру жөніндегі комиссияның құрамы:
1) _____________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі)
2) _____________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі)
3) _____________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі)
4. Тергеп-тексеру жүргізу мерзімі: 20___жылғы "___" _______ бастап 20___жылғы "___" _______ дейін
5. Тергеп-тексеру 20___жылғы "___" _____ бастап 20___ жылғы "___" _____ дейін ұзартылды.

4. Предмет проведения расследования в области защиты растений ___________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Состав комиссии по расследованию:
1) председатель комиссии:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
должность)
2) члены комиссии:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
должность)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
должность)
3) секретарь Комиссии:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность))
6. Срок проведения расследования:
с "___" _______ 20___года по "___" _______ 20___года
7. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись (электронная цифровая подпись) и должность лица, вынесшего решение
______________________________________________
Приложение 2
к Правилам проведения
расследования в области
защиты растений
Форма
Дополнительное решение о продлении сроков проведения расследования в области защиты растений №________
___________________________
"____"___________20 __ года
(место вынесения решения)
(дата)
1. Наименование территориального подразделения ведомства уполномоченного
органа в области защиты растений _____________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
2. Решение о проведении дополнительного расследования в области защиты
растений от "____" _________ 20____ года № _______.
3. Состав комиссии по расследованию:
1) _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность))
2) _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность))
3) _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность))
4. Срок проведения расследования:
с "___" _______ 20___года по "___" _______ 20___года
5. Расследование продлено с "___" _____ 20___года по "___" _____ 20___ года

6. Тергеп-тексеру мерзімдерін ұзарту негіздері _______________________
_______________________________________________________________
7. Шешімді шығарған адамның аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі, қолы (электрондық цифрлық қолтаңба) және лауазымы
Өсімдіктерді қорғау
саласындағы тергеп-тексеру
жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеруге тәуелсіз сарапшыларды/мүдделі тұлғаларды тарту туралы шешім
20__ жылғы "___" _____
________ қаласы, облысы
"Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының _______ бабының _______ тармағына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 20__ "__" _________ № ___бұйрығымен бекітілген Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру қағидаларының ____ тармағына сәйкес
_________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі және шешім шығарған адамның лауазымы)
20__ "____" _________ № ___өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру жүргізу туралы шешім бойынша жүргізілетін өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру нысанасы бойынша:
1. Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеруге мына тәуелсіз сарапшыларды/мүдделі тұлғалар тартылсын _____________________________
______________________________________________________________
(арнайы білімі бар сарапшылардың және мүдделі тұлғалардың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы)
2. Тәуелсіз сарапшылардың/мүдделі тұлғалардың алдына мынадай мәселелер қойылсын
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тергеп-тексеру жөніндегі комиссияның төрағасы ____________________
___________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі), лауазымы, қолы)
Өсімдіктерді қорғау
саласындағы тергеп-тексеру
жүргізу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Өсімдіктерді қорғау саласындағы тергеп-тексеру нәтижелері туралы акт
№_______
___________________________
20 __ жылғы "____"___________
(шешім шығару орны)
(күні)
1. Бақылау органының атауы ______________________________________
2. Тергеп-тексеру жүргізу туралы шешімнің (тергеп-тексеру жүргізу мерзімдерін ұзарту туралы қосымша шешімнің (ол болған кезде) күні мен нөмірі), оның негізінде тергеп-тексеру жүргізілген _______________________
_______________________________________________________________

6. Основания продления сроков расследования __________________________
___________________________________________________________________
7. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись (электронная цифровая подпись) и должность лица, вынесшего решение
___________________________________________________________________
Приложение 3
к Правилам проведения
расследования в области
защиты растений
Форма
Решение о привлечении к расследованию в области защиты растений независимых экспертов/заинтересованных лиц
"___" _____ 20__ года
город, область ____________
В соответствии с пунктом ___ статьи ____ Закона Республики Казахстан
"О защите растений", пунктом _____ Правил расследования в области защиты
растений, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики
Казахстан от "____" _________20___ года № ___ по предмету расследования
в области защиты растений, проводимому по решению о проведении расследования
в области защиты растений
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
и должность лица, вынесшего решение)
№ _______ от "____" _________ 20____ года:
1. Привлечь к расследованию в области защиты растений следующих независимых
экспертов/заинтересованных лиц ______________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, привлекаемых экспертов
и заинтересованных лиц, обладающих специальными знаниями)
2. Перед независимыми экспертами/заинтересованными лицами поставить следующие
вопросы: ___________________________________________________________
___________________________________________________________________
Председатель комиссии по расследованию
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)),
должность, подпись
Приложение 4
к Правилам проведения
расследования в области
защиты растений
Форма
Акт о результатах расследования в области защиты растений №_______
___________________________
"____"___________20 __ года
(место составления акта)
(дата)
1. Наименование органа контроля ________________________________________
2. Дата и номер решения о проведении расследования (дополнительного решения
о продлении сроков проведения расследования (при его наличии)), на основании
которого проведено расследование
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

3. Комиссия құрамы:
Комиссия төрағасы ______________________________________________
(тегі, аты-жөні, лауазымы)
Комиссия мүшелері: _____________________________________________
(тегі, аты-жөні, лауазымы)
4. Тергеп-тексеру жүргізу үшін тартылған тәуелсіз сарапшылардың аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі және лауазымы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Тергеп-тексеру жүргізу кезінде тартылған мүдделі тұлғалардың аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі және лауазымы
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
6. Қазақстан Республикасының өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамасының талаптарын бұзуға жол берген бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы немесе аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі және орналасқан жері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Тергеп-тексеру жүргізу кезеңі ___________________________________
8. Қазақстан Республикасының өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамасы талаптарының бұзылу себептері туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Тексеру парағының атауы және бұзушылықтар анықталған талаптар тармақтары
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Қазақстан Республикасының өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамасының талаптарын бұзуға жол берген бақылау субъектісіне (объектісіне) қатысты Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген шаралар
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

3. Состав комиссии:
Председатель комиссии ________________________________________________
(фамилия, инициалы, должность)
Члены комиссии: ______________________________________________________
(фамилия, инициалы, должность)
4. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
и должность независимых экспертов, привлеченных для проведения расследования
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
5. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
должность заинтересованных лиц, привлеченных при проведении расследования
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
6. Наименование или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) и место нахождения субъекта (объекта) контроля,
допустившего нарушения требований законодательства Республики Казахстан
в области защиты растений _______________________________________________
_______________________________________________________________________
7. Период проведения расследования _______________________________________
8. Сведения о причинах нарушений требований законодательства
Республики Казахстан в области защиты растений ____________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
9. Наименование проверочного листа и пункты требований, по которым выявлены
нарушения
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
10. Меры, предусмотренные законами Республики Казахстан, в отношении субъекта
(объекта) контроля, допустившего нарушения требований законодательства
Республики Казахстан в области защиты растений
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________

11. Тергеп-тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою мерзімдері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қосымша: тергеу материалдары _________ парақта
Ерекше пікір ______ парақта
Комиссия мүшелерінің қолдары: ___________________________________

11. Сроки устранения нарушений, выявленных по результатам расследования
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Приложение: материалы расследования на _______ листах
Особое мнение на _______ листах
Подписи членов комиссии: ________________________________________________