"Қала құрылысы жобаларын (елді мекендердің бас жоспарлары, егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 505 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 29 маусымдағы № 234 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 29 маусымда № 34681 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қала құрылысы жобаларын (елді мекендердің бас жоспарлары, егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 505 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21342 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қала құрылысы жобаларын (елді мекендердің бас жоспарлары, егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларында:
2-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2-1. Бас жоспарлар аумақтарды қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемаларына (аудандық жоспарлау жобалары) сәйкес және Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiн пайдалану және авиация қызметі туралы Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған шектеулерді ескере отырып әзірленеді.";
2-2-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгеріссіз қалады;
2-4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2-4. ЕТЖЖ-ның тапсырыс берушісі кешенді қала құрылысы сараптамасынан өткенге дейін Мемлекеттік қала құрылысы кадастры автоматтандырылған ақпараттық жүйесін қолдана отырып, олардың функционалдық аймақтардың елді мекеннің бекітілген бас жоспарына сәйкестігіне тексеруді қамтамасыз етеді.";
мынадай мазмұндағы 2-6-тармақпен толықтырылсын:
"2.6. Бас жоспарлар Қазақстан Республикасы Жер кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 121-бабы 2-тармағының 4) тармақшасының талаптарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 12 мамырдағы № 504 қаулысымен бекітілген Әуе кемелерінің ұшу қауіпсіздігіне қатер төндіруі мүмкін қызметті жүзеге асыруға рұқсаттар беру қағидаларын есепке ала отырып әзірленеді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. ЕТЖЖ жəне/немесе құрылыс салу жобалары бас жоспарларында белгіленген жоспарлы құрылым элементтеріне, қала құрылысы регламенттеріне жəне бірыңғай сəулет стилінің тұжырымдамасына сəйкес əзірленеді.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 сентября 2020 года № 505 "Об утверждении Правил разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (генеральных планов населенных пунктов, проектов детальной планировки и проектов застройки)"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 29 июня 2024 года № 234. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2024 года № 34681
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики от 30 сентября 2020 года № 505 "Об утверждении Правил разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (генеральных планов населенных пунктов, проектов детальной планировки и проектов застройки)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21342) следующие изменения и дополнения:
в Правилах разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (генеральных планов населенных пунктов, проектов детальной планировки и проектов застройки), утвержденных указанным приказом:
пункты 2-1 и 2-2 изложить в следующей редакции:
"2-1. Генеральные планы разрабатываются в соответствии с комплексными схемами градостроительного планирования территорий (проектами районной планировки), с учетом ограничений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации.
2-2. Не допускается внесение изменений и дополнений в градостроительные проекты, прошедшие комплексную градостроительную экспертизу и получившие положительное заключение до их утверждения.";
пункт 2-4 изложить в следующей редакции:
"2-4. До прохождения комплексной градостроительной экспертизы заказчик проектов ПДП обеспечивает их проверку на соответствие функциональных зон утвержденному генеральному плану населенного пункта с использованием автоматизированной информационной системы Государственного градостроительного кадастра.";
дополнить пунктом 2-6 следующего содержания:
"2-6. Генеральные планы разрабатываются с учетом требований подпункта 4) пункта 2 статьи 121 Земельного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Правил выдачи разрешений на осуществление деятельности, которая может представлять угрозу безопасности полетов воздушных судов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2011 года № 504.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. ПДП и/или проекты застройки разрабатываются в соответствии с установленными в генеральных планах элементами планировочной структуры, градостроительными регламентами и концепцией единого архитектурного стиля.

Бұл ретте ЕТЖЖ және/немесе құрылыс салу жобалары мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріндегі мәліметтерді есепке ала отырып, Кодекстің 43, 44, 44-1 және 45-баптарында көзделген игерілген жер учаскелері және/немесе жер учаскелеріне жеке меншік, сондай-ақ уақытша жер пайдалану құқығын есепке ала отырып әзірленеді.";
мынадай мазмұндағы 9-21-тармақпен толықтырылсын:
"9-21. Бас жоспарда:
1) әлеуметтiк, рекреациялық, өндірiстiк, көлiк және инженерлiк инфрақұрылымдарды және байланыс желілерін орналастыруды қоса алғанда, табиғи-климаттық, қалыптасқан және болжанып отырған демографиялық және әлеуметтiк-экономикалық жағдайлар ескерiле отырып, елдi мекеннiң аумағын дамытудың негiзгi бағыттары;
2) осы аймақтардың аумақтарын функционалдық аймақтарға бөлу және пайдалануды шектеу;
3) елдi мекеннiң құрылыс салынған және салынбаған аумақтарының арақатынасы;
4) жердi басымдықпен иелiктен айыру және сатып алу аймақтары, резервтiк аумақтар;
5) аумақты табиғи және техногендiк құбылыстар мен процестердiң қауiптi (зиянды) әсерiнен қорғау, экологиялық жағдайды жақсарту жөнiндегi шаралар;
6) кешенді көлік схемасын, көше-жол желісінің бас схемасын және жол жүрісін ұйымдастырудың кешенді схемасын қамтитын бас жоспардың көліктік бөлімін әзірлеу жөніндегі негізгі бағыттар;
7) елдi мекендi тұрақты дамытуды қамтамасыз ету жөнiндегi өзге де шаралар белгіленедi.";
12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"12. ЕТЖЖ мыналарды белгілейді:
1) функционалдық-қала құрылысын аймақтарға бөлуді айқындай отырып, аумақты жоспарлау ұйымдастырудың негізгі бағыттары;
2) қызыл, сары сызықтар және құрылыс салуды реттейтін сызықтар;
3) халыққа әлеуметтік, мәдени және коммуналдық қызмет көрсету объектілерін орналастыру, көше-жол желісін және көліктік қызмет көрсетуді ұйымдастыру, инженерлік коммуникацияларды трассалау үшін аумақты резервке қою;
4) көшелердің көлденең қималары;
5) аумақты абаттандыру және көгалдандыру;
6) жария қала құрылысы шектеулері;
7) инженерлік коммуникациялар жоспары;
8) жол инфрақұрылымын дамыту жоспары;
9) астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар аумақтары бөлігінің бірыңғай сәулеттік стилінің тұжырымдамасы;
10) байланыс құрылысжайларын, байланыс желілерін және инженерлік инфрақұрылымның басқа да объектілерін салу жоспарлары, сондай-ақ байланыс мұқтаждары үшін аумақты резервке қою.
ЕТЖЖ-да халықтың жүріп-тұруы шектеулі топтарын әлеуметтік және өзге де мақсаттағы объектілерге кедергісіз қолжеткізу үшін жағдайлармен қамтамасыз ету, сондай-ақ жаңа объектілер салған кезде жаңартылатын энергия көздерін және энергия үнемдейтін технологияларды қолдану мәселелері де шешіледі.

При этом ПДП и/или проекты застройки разрабатываются с учетом сведений информационных систем государственных органов об освоенных земельных участках и/или предоставленных правах в частную собственность или временного возмездного землепользования, предусмотренных статьями 43, 44, 44-1 и 45 Кодекса.";
дополнить пунктом 9-21 следующего содержания:
"9-21. Генеральным планом определяются:
1) основные направления развития территории населенного пункта, включая социальную, рекреационную, производственную, транспортную и инженерную инфраструктуру и размещение сети связи, с учетом природно-климатических, сложившихся и прогнозируемых демографических и социально-экономических условий;
2) функциональное зонирование и ограничение на использование территорий этих зон;
3) соотношение застроенной и незастроенной территорий населенного пункта;
4) зоны преимущественного отчуждения и приобретения земель, резервные территории;
5) меры по защите территории от опасных (вредных) воздействий природных и техногенных явлений и процессов, улучшению экологической обстановки;
6) основные направления по разработке транспортного раздела генерального плана, включающего комплексную транспортную схему, генеральную схему улично-дорожной сети и комплексную схему организации дорожного движения;
7) иные меры по обеспечению устойчивого развития населенного пункта.";
пункты 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"12. ПДП устанавливает:
1) основные направления планировочной организации территории с определением функционально-градостроительного зонирования;
2) красные, желтые линии и линии регулирования застройки;
3) резервирование территории для размещения объектов социального, культурного и коммунального обслуживания населения, организации улично-дорожной сети и транспортного обслуживания, трассировки инженерных коммуникаций;
4) поперечные профили улиц;
5) благоустройство и озеленение территории;
6) публичные градостроительные ограничения;
7) план инженерных коммуникаций;
8) план развития дорожной инфраструктуры;
9) концепцию единого архитектурного стиля части территорий столицы, городов республиканского и областного значения;
10) планы строительства сооружений связи, линий связи и других объектов инженерной инфраструктуры, а также резервирование территории для нужд связи.
В ПДП также решаются вопросы обеспечения маломобильных групп населения условиями для беспрепятственного доступа к объектам социального и иного назначения, а также применения возобновляемых источников энергии и энергосберегающих технологий при возведении новых объектов.

13. ЕТЖЖ-да ҚР ҚН 3.01-00-2011 сәйкес графикалық материалдар болады, олар мыналарды:
қоныстану жүйесінде жобаланатын аумақтың орналасу схемасын;
тірек жоспарын;
құрылыс эскизін;
қала құрылысын аймақтандыру жоспарын;
көше-жол желісін және көлікті ұйымдастыру схемасын;
аумақты тік жоспарлау және инженерлік дайындау схемасын;
инженерлік қондырғылар схемасын;
қызыл сызықтардың бөлу жоспарын;
көшелердің көлденең профильдерін;
қала құрылысы регламенттерінің схемасын;
тірек тарихи-сәулет жоспарын (тарихи-сәулет мұралары бар елді мекендер үшін);
қоршаған ортаны қорғау схемасын;
әуе айлақтарының әуеайлақтары жанындағы аумақтарын аймақтандыру схемасын;
электромобильдер үшін зарядтау құрылғысын орналастыру схемасын;
байланыс құрылысжайларын, байланыс желілерін және инженерлік инфрақұрылымның басқа да объектілердің схемасын қамтиды.
Әрбір графикалық материалға түсіндірме жазба қоса беріледі.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. ЕТЖЖ-ға енгізілетін түсіндірме жазба баспа және электрондық түрде ұсынылады. Электрондық және баспа нұсқасының мазмұны бір-біріне ұқсас. Түсіндірме жазбада ЕТЖЖ электрондық нұсқасының толық сипаттамасымен қамтылады.
ЕТЖЖ материалдарын электрондық түрде беру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысымен бекітілген Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарға сәйкес ақпараттық қауіпсіздік талаптарын сақтай отырып жүргізіледі.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп жəне құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп жəне құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп жəне құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
К. Шарлапаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және
ирригация министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2024 жылғы 29 маусымдағы
№ 234 Бұйрыққа
1-қосымша
Қала құрылысы жобаларын
(елді мекендердің бас
жоспарлары, егжей-тегжейлі
жоспарлау жобалары мен
құрылыс салу жобаларын)
əзірлеу, келісу және бекіту
қағидаларына
1-қосымша
Жобалауға арналған тапсырма
БЕКІТЕМІН:
(лауазымы, ұйым)
______________________
(тегі және аты-жөні)
______________________
(қолы)
______________________
(күні)

13. ПДП содержит графические материалы в соответствии с СН РК 3.01-00-2011, которые включают в себя:
схему расположения проектируемой территории в системе расселения.
опорный план;
эскиз застройки;
план градостроительного зонирования;
схему организации улично-дорожной сети и транспорта;
схему вертикальной планировки и инженерной подготовки территории;
схему инженерного оборудования;
разбивочный план красных линий;
поперечные профили улиц;
схему градостроительных регламентов;
опорный историко-архитектурный план (для населенных пунктов, имеющих памятники историко-архитектурного наследия);
схему охраны окружающей среды;
схему зонирования приаэродромной территории аэродромов;
схему расположения зарядных устройств для электромобилей;
схему расположения сооружений связи, линий связи и других объектов инженерной инфраструктуры.
К каждому графическому материалу прилагается пояснительная записка.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Пояснительная записка представляется в печатном и электронном видах. Содержание электронной и печатной версии идентично друг другу. Пояснительная записка включает в себя полное описание электронной версии ПДП.
Передача материалов ПДП в электронном виде производится с соблюдением требований информационной безопасности, в соответствии с Едиными требованиями в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
К. Шарлапаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки
и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство туризма и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 29 июня 2024 года № 234
Приложение 1
к Правилам разработки,
согласования и утверждения
градостроительных проектов
(генеральных планов
населенных пунктов, проектов
детальной планировки
и проектов застройки)
Задание на проектирование
УТВЕРЖДАЮ:
________________________
(должность, организация)
_______________________
(фамилия и инициалы)
______________________
(подпись)
______________________
(дата)

1. Қала құрылысы жобасының түрі
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
2. Тапсырыс беруші
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
(толық және қысқартылған атауы)
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
3. Жобалау ұйымы (әзірлеуші)
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
(толық және қысқартылған атауы)
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
4. Жобалау үшін негіздеме
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
5. Қала құрылысын жоспарлау немесе аумақтарда құрылыс салу объектісі, оның негізгі сипаттамалары
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
6. Жобалау кезеңдері бойынша ұсынылатын материалдардың құрамына, мазмұнына және нысанына
қойылатын негізгі талаптар, жұмыстарды орындау реті мен мерзімдері
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
7. Жобалау үшін бастапқы ақпаратты ұсынудың құрамы, орындаушылары, мерзімдері мен тәртібі
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
8. Қала құрылысы жобасының осы түрін келісетін мекемелер мен ұйымдардың тізбесі: уәкілетті
мемлекеттік органның аумақтық құрылымдық бөлімшесі, жергілікті атқарушы органдардың құрылымдық
бөлімшелері, мүдделі ұйымдар______________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________

1. Вид градостроительного проекта
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
2. Заказчик
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(полное и сокращенное наименование)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Проектная организация (исполнитель)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(полное и сокращенное наименование)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
4. Основание для проектирования
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
5. Объект градостроительного планирования или застройки территорий,
его основные характеристики
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
6. Основные требования к составу, содержанию и форме представляемых
материалов по этапам проектирования, последовательность и сроки выполнения работ
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
7. Состав, исполнители, сроки и порядок предоставления исходной информации
для проектирования
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
8. Перечень учреждений и организаций согласовывающих данный вид
градостроительного проекта:
территориальные структурные подразделения уполномоченных государственных
органов, структурные подразделения местных исполнительных органов,
заинтересованные организаций
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

9. Келісуші ұйымдардың қала құрылысы жобасының әзірленетін түріне қойылатын талаптары
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
10. Жобалау алдындағы ғылыми-зерттеу жұмыстары мен инженерлік іздестірулерді жүргізудің
құрамы мен тәртібі (қажет болған жағдайда)
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
11. Әзірленетін қала құрылысы жобасына келісу және сараптама жүргізуді ұйымдастыру тәртібі
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
12. Өзге талаптар мен шарттар: орындаушыдан
_______________________________________
(лауазымы, ұйым)
_____________________________
(тегі және аты-жөні) (қолы)
_____________________________
(күні)
сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органдар (немесе жергілікті атқарушы)
__________________________
(лауазымы, ұйым)
_________________________
(тегі және аты-жөні) (қолы)
__________________________
(күні)
өзге келісуші ұйымдардан __________________________
(толық атауы) (лауазымы, ұйым)
_________________________
(тегі және аты-жөні) (қолы)
_________________________
(күні)
Ескертпе. Тапсырманың мазмұны қала құрылысы құжаттамасының жекелеген түрлерін және қала құрылысын жоспарлау мен құрылыс салу объектісінің ерекшелігін әзірлеуге қойылатын талаптарға сәйкес нақтылануы мүмкін.
Бұйрыққа 2-қосымша
Қала құрылысы жобаларын
(елді мекендердің бас
жоспарлары, егжей-тегжейлі
жоспарлау жобалары мен
құрылыс салу жобаларын)
əзірлеу, келісу және
бекіту қағидаларына
2-қосымша
ЕТЖЖ және құрылыс салу жобасының сыныптауышы
Сыныптар
Қабаттар (Аймақтар типтері)
Аймақ типінің ID
Кіші типтер
Сыныптауыш бойынша коды
ЕТЖЖ сыныптауышы бойынша код ID
БЖ сыныптауышы бойынша код ID
Сыныптауыш бойынша атауы
Геометриялық көрініс типі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Функционалдық аймақтар
Тұрғын аймақтар pdpzonejil/ pzzonejil
8
Үй (пәтер) жанындағы жер учаскесі бар үй-жайлық (коттедж түріндегі) құрылысын салу

9. Требования согласовывающих организаций к разрабатываемому виду
градостроительного проекта
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Состав и порядок проведения (в случае необходимости) предпроектных
научно исследовательских работ и инженерных изысканий
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
11. Порядок организации проведения согласования и экспертизы разрабатываемого
градостроительного проекта
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
12. Иные требования и условия:
от исполнителя _______________________________________________________
(должность, организация)
____________________________________________________________________
(фамилия и инициалы) (подпись) (дата)
от уполномоченных (или местных исполнительных) органов по делам архитектуры,
градостроительства и строительства
____________________________________________________________________
(должность, организация)
____________________________________________________________________
(фамилия инициалы) (подпись)
____________________________________________________________________
(дата)
от иных согласовывающих организаций
____________________________________________________________________
(полное наименование) (должность, организация)
____________________________________________________________________
(фамилия и инициалы) (подпись)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(дата)
Примечание. Содержание задания может уточняться в соответствии с требованиями
к разработке отдельных видов градостроительной документации и специфики
объекта градостроительного планирования и застройки.
Приложение 2 к приказу
Приложение 2
к Правилам разработки,
согласования и утверждения
градостроительных проектов
(генеральных планов
населенных пунктов, проектов
детальной планировки
и проектов застройки)
Классификатор ПДП и проекта застройки
Классы
Слои (Типы зон)
ID типа зоны
Подтипы
Код по классификатору
ID кода по классификатору ПДП
ID кода по классификатору ГП
Наименование по классификатору
Тип геометрического представления
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Функциональные зоны
Жилые зоны pdpzonejil/ pzzonejil
8
Усадебная (коттеджного типа) застройка с земельными участками при доме (квартире)

33040001
Су бұру объектілері, желілік
Жылумен жабдықтау объектілері, желілік
pdpengteplin/pzengteplin
33050001
Жылумен жабдықтау объектілері, желілік
Байланыс және телекоммуникациялар объектілері,
pdpengtellin/pzengtellin
33060001
Байланыс және телекоммуникация объектілері, желілік
Мұнай құбыры объектілері, желілік pdpengoillin/pzengoillin
33070001
Мұнай құбыры объектілері, желілік
Нөсерлік кәріз объектілері, желілік pdpenglivlin/pzenglivlin

33040001
Объекты водоотведения линейные
Объекты теплоснабжения линейные pdpengteplin/pzengteplin
33050001
Объекты теплоснабжения линейные
Объекты связи и телекоммуникаций линейные pdpengtellin/pzengtellin
33060001
Объекты связи и телекоммуникаций линейные
Объекты нефтепроводов линейные pdpengoillin/pzengoillin
33070001
Объекты нефтепроводов линейные
Объекты ливневой канализации линейные pdpenglivlin/pzenglivlin

33080001
Нөсерлік кәріз объектілері, желілік
Қала құрылысы жобасының шекаралары pdpgr
Елді мекеннің шекаралары pdpgr/pzpgr
44010001
Елді мекеннің қолданыстағы шекаралары
полигон
44020001
Елді мекеннің жобалық шекаралары
ЕТЖЖ шекарасы pdpgrpdp
44030001
ЕТЖЖ шекарасы
Құрылыс салу жобаларының шекарасы
44050001
Құрылыс салу жобаларының шекарасы
Реконструкциялау, бұзу аумағы
pdpgrreconstruction/pzgrreconstruction
44040001
Реконструкциялау, бұзу аумағы
Қала құрылысы регламенттері pdpreg/pzreg
Қызыл сызықтар pdpregredline edlinelin/pzregredline edlinelin
55010001
Қызыл сызықтар
желі
Қызыл сызықтар pdpregredline edlinepol/pzregredline edlinepol
55040001
Қызыл сызықтар
полигон
Сары сызықтар pdpregyellowline/pzregyellowline
55020001
Сары сызықтар
желі
Су қорғау жолақтары pdpregwodpls/pzregwodpls
55030001
Су қорғау жолақтары
полигон
Су қорғау аймақтары pdpregwaterzone/ pzregwaterzone
55060001
Су қорғау аймақтары
Теміржол шуынан қорғау аймағы pdprailwayprotectzone/ pzrailwayprotectzone
55050001
Теміржол шуынан қорғау аймағы
Су жинау құрылыстарының қорғау аймақтары
pdpprotectwaterintakezone pzprotectwaterintakezone
55080001
Су жинау құрылыстарының қорғау аймақтары
Газбен жабдықтау жүйелері объектілерінің күзет аймақтары pdpprotectgaszone/ pzprotectgaszone
55090001
Газбен жабдықтау жүйелері объектілерінің күзет аймақтары
Магистральдық құбырлардың, байланыс, радиофикация желілерінің, электр және жылу желілерінің күзет аймақтары
pdpprotectlinezone/ pzprotectlinezone
55100001
Магистральдық құбырлардың, байланыс, радиофикация желілерінің, электр және жылу желілерінің күзет аймақтары
Әскери полигондар аумақтарының, сондай-ақ Қарулы Күштердің арсеналдарының, базалары мен қоймаларының тыйым салынған аймақтары
pdpprotectprotectzone/ pzprotectprotectzone
55110001
Әскери полигондар аумақтарының, сондай-ақ Қарулы Күштердің арсеналдарының, базалары мен қоймаларының тыйым салынған аймақтары
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелеріне іргелес аумақ
pdppenalsystem/ pzpenalsystem
55120001
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелеріне іргелес аумақ
Әуеайлақ маңындағы аумақтарды қорғау аймақтары
pdpprotectairfile/ pzprotectairfile
55130001
Әуеайлақ маңындағы аумақтарды қорғау аймақтары
Санитарлық-қорғау аймақтары
pdpzonesan/pzzonesan
55140001
Санитарлық-қорғау аймақтары
Қала құрылысы регламенттері pdpreg/pzreg
Тарихи және мәдени ескерткіштерді қорғау аймақтары pdpprotecthistorical/ pzprotecthistorical
55150001
Тарихи және мәдени ескерткіштерді қорғау аймақтары
полигон
Бірегей және сирек ландшафттармен қорғалған және (немесе) тарихи және мәдени мұра
объектілері бар аумақтар
рdpculturalheritage/ pzculturalheritage

33080001
Объекты ливневой канализации линейные
Границы градостроительного проекта pdpgr/pzgr
Границы населенного пункта pdpgr/pzpgr
44010001
Границы населенного пункта
полигон
Граница ПДП pdpgrpdp
44030001
Граница ПДП
Граница проекта застройки pdpgrdevelopment
44050001
Граница проекта застройки
Территория реконструкции, сноса
pdpgrreconstruction/pzgrreconstruction
44040001
Территория реконструкции. сноса
Градостроительные регламенты pdpreg/pzreg
Красные линии
pdpregredline edlinelin
55010001
Красные линии
линия
Красные линии
pdpregredline edlinepol
55040001
Красные линии
полигон
Желтые линии
pdpregyellowline/pzregyellowline
55020001
Желтые линии
линия
Водоохранные полосы
pdpregwodpls/pzregwodpls
55030001
Водоохранные полосы
полигон
Водоохранные зоны
pdpregwaterzone/ pzregwaterzone
55060001
Водоохранные зоны
Шумозащитные охранные зоны от железной дороги
pdprailwayprotectzone/ pzrailwayprotectzone
55050001
Шумозащитные охранные зоны от железной дороги
Селеопасные, оползнеопасные и защитные лесные зоны, примыкающие к полосе отвода железных и автомобильных дорог
55070001
селеопасные, оползнеопасные и защитные лесные зоны, примыкающие к полосе отвода железных и автомобильных дорог
Защитные зоны водозаборных сооружений
pdpprotectwaterintakezone pzprotectwaterintakezone
55080001
Защитные зоны водозаборных сооружений
Охранные зоны объектов систем газоснабжения
pdpprotectgaszone/ pzprotectgaszone
55090001
Охранные зоны объектов систем газоснабжения
Охранные зоны магистральных трубопроводов, линий связи, радиофикации, электрических и тепловых сетей
pdpprotectlinezone/ pzprotectlinezone
55100001
Охранные зоны магистральных трубопроводов, линий связи, радиофикации, электрических и тепловых сетей
Запретные зоны территорий военных полигонов, а также арсеналов, баз и складов Вооруженных Сил
pdpprotectprotectzone/ pzprotectprotectzone
55110001
Запретные зоны территорий военных полигонов, а также арсеналов, баз и складов Вооруженных Сил
Территория, прилегающая к учреждениям уголовно-исполнительной системы
pdppenalsystem/ pzpenalsystem
55120001
Территория, прилегающая к учреждениям уголовно-исполнительной системы
Охранные зоны приаэродромных территорий
pdpprotectairfile/ pzprotectairfile
55130001
Охранные зоны приаэродромных территорий
Санитарно-защитные зоны
pdpzonesan/pzzonesan
55140001
Санитарно-защитные зоны
Градостроительные регламенты pdpreg/pzreg
Охранные зоны памятников истории и культуры
pdpprotecthistorical/ pzprotecthistorical
55150001
Охранные зоны памятников истории и культуры
полигон
Территории с объектами историко-культурного наследия и (или) охраняемыми уникальными и редкими ландшафтами
рdpculturalheritage/ pzculturalheritage

55160001
Бірегей және сирек ландшафттармен қорғалған және (немесе) тарихи және мәдени мұра объектілері бар аумақтар
Су басу және су алу аймақтары
pdpfloodzone/ pzfloodzone
55170001
Су басу және су алу аймақтары
Көлік pdpautotran/ pzautotran
Көпірлер, жол өтпелері
pdpautotranbridg/ pzautotranbridg
66010001
Көпірлер,жол өтпелері
полигон
Тұрақтар pdpautotranprc/pzautotranprc
66030001
Тұрақтар
Жолдар мен өтпе жолдар pdpautotranrdc
66040001
Жолдар мен өтпе жолдар
Тұрақтар
pdpautotranprc/ pzautotranprc
66030001
Тұрақтар
Жолдар мен өтпе жолдар pdpautotranrdc/ pzautotranrdc
66040001
Жолдар мен өтпе жолдар
Жолдар мен көшелердің осьтік желілері pdpautotranstreet/pzautotranstreet
66050001
Жолдар мен көшелердің осьтік желілері
Әртүрлі деңгейдегі айналма жолдар
pdpautotraninterchanges/ pzautotraninterchanges
66060001
Әртүрлі деңгейдегі айналма жолдар
Транспорттық- көлік-ауысып отыру тораптары
pdpautotranhubs/ pzautotranhubs
66070001
Транспорттық- көлік-ауысып отыру тораптары
Ұшу-қону жолағы
рdpautotranrunways/ pzautotranrunways
66080001
Ұшу-қону жолағы
Айлақтар, пирстар
pdpautotranpiers/ pzautotranpiers
66090001
Айлақтар, пирстар
Теміржол көлігі pdprrstran/ pzrrstran
Теміржолдар, жолдар және желілік құрылыстар
pdprrstranlin/ pzrrstranlin

55160001
Территории с объектами историко-культурного наследия и (или) охраняемыми уникальными и редкими ландшафтами
полигон
Зоны подтоплений и затоплений
pdpfloodzone/ pzfloodzone
55170001
Зоны подтоплений и затоплений
полигон
Транспорт pdpautotran/ pzautotran
Мосты, путепроводы pdpautotranbridg/ pzautotranbridg
66010001
Мосты, путепроводы
полигон
Парковки
pdpautotranprc/ pzautotranprc
66030001
Парковки
Дороги и проезды pdpautotranrdc/ pzautotranrdc
66040001
Дороги и проезды
Осевые линии дорог и улиц
pdpautotranstreet/ pzautotranstreet
66050001
Осевые линии дорог и улиц
Развязки в разных уровнях pdpautotraninterchanges/ pzautotraninterchanges
66060001
Развязки в разных уровнях
Транспортно-пересадочные узлы pdpautotranhubs/ pzautotranhubs
66070001
Транспортно-пересадочные узлы
Взлетно-посадочная полоса
рdpautotranrunways/ pzautotranrunways
66080001
Взлетно-посадочная полоса
Причалы, пирсы pdpautotranpiers/ pzautotranpiers
66090001
Причалы, пирсы
Железнодорожный транспорт pdprrstran/ pzrrstran
Железные дороги, пути и линейные сооружения pdprrstranlin/ pzrrstranlin

77010001
Теміржолдар, жолдар және желілік құрылыстар
полигон
Елді мекенді абаттандыру pdpblag/ pzblag
Балалардың ойын алаңдары
pdpblagchildpl/ pzblagchildpl
88020001
Балалардың ойын алаңдары
полигон
Қоқыс контейнерлерінің алаңдары pdpblagdumppl/ pzblagdumppl
88040001
Қоқыс контейнерлерінің алаңдары
Бұрқақтар pdpblagfontpol/ pzblagfontpol
88060001
Бұрқақтар
Спорт алаңы pdpblagsportpl/ pzblagsportpl
88080001
Спорт алаңы
Жаяусоқпақтар, тас төсемдер, жаяу жүргіншілер жолдары pdpblagtrotuar/ pzblagtrotuar

77010001
Железные дороги, пути и линейные сооружения
полигон
Благоустройство населенного пункта pdpblag/ pzblag
Детские игровые площадки
pdpblagchildpl/ pzblagchildpl
88020001
Детские игровые площадки
полигон
Мусорные контейнерные площадки
pdpblagdumppl/ pzblagdumppl
88040001
Мусорные контейнерные площадки
Фонтаны
pdpblagfontpol/ pzblagfontpol
88060001
Фонтаны
Спортивные площадки pdpblagsportpl/ pzblagsportpl
88080001
Спортивные площадки
Тротуары, брусчатка, пешеходные дорожки pdpblagtrotuar/ pzblagtrotuar

88100001
Жаяусоқпақтар, тас төсемдер, жаяу жүргіншілер жолдары
Қалалық көгалдандыру pdpblagzelen/ pzblagzelen
88110001
Қалалық көгалдандыру
Жағалау, жағажай pdpblagbeach/ pzblagbeach
88140001
Жағалау, жағажай
Әлеуметтік-мәдени объектілер pdpscsc/ pzscsc
Әлеуметтік-мәдени маңызы бар желілік объектілер (тарихи қабырғалар, біліктер, соқпақтар, жолдар) pdpscsclin/ pzscsclin
99010001
Әлеуметтік-мәдени маңызы бар желілік объектілер (тарихи қабырғалар, біліктер, соқпақтар, жолдар)
полигон
Мәдени, діни объектілер (монументтер, ескерткіштер, қалашықтар, археологиялық қазба орындары, тарихи алаңдар және т.б.) pdpscscpol/ pzscscpol
99020001
Мәдени, діни объектілер (монументтер, ескерткіштер, қалашықтар, археологиялық қазба орындары, тарихи алаңдар және т.б.)
полигон
Гидрография және гидротехникалық құрылыстар
Мұхиттар pdphydrosea/ pzhydrosea
10003001
Мұхиттар
полигон
Көлдер pdphydrolake/ pzhydrolake
10004001
Көлдер
Өзендер pdphydroriver/ pzhydroriver
10007001
Өзендер
Ірі өзендердің, көлдердің төгілу алаңдары pdphydroflood/ pzhydroflood
10011001
Ірі өзендердің, көлдердің төгілу алаңдары
Тоғандар pdphydropond/ pzhydropond
10012001
Тоғандар
Су қоймалары және су жинауға арналған басқа да құрылыстар pdphydroreservoir/ pzhydroreservoir
10015001
Су қоймалары және су жинауға арналған басқа да құрылыстар
Каналдар мен арықтар pdphydrocanal/ pzhydrocanal
10018001
Каналдар мен арықтар
Атрибутивтік деректер
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасы және құрылыс салу жобасы (pdp/pz)
1.0 pdpzone – ФУНКЦИОНАЛДЫҚ АЙМАҚТАР pdp_functional_zones
1.1 pdpzonejil/pzzonejil – Тұрғын аймақтар
1.2 pdpzoneodz/pzzoneodz- Қоғамдық-іскерлік аймақтар
1.3 pdpzoneprom/pzzoneprom - Өнеркәсіптік (өндірістік) аймақтар
1.4 pdpzonetransport/pzzonetransport - Көлік және инженерлік инфрақұрылым аймақтары
1.6 pdpzoneprotect/pzzoneprotect - Ерекше қорғалатын аумақтар аймақтары
1.7 pdpzoneagricult/pzzoneagricult - Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығын пайдалану аймақтары
1.8 pdpzonerec/pzzonerec - Рекреациялық аймақтар
1.9 pdpgpzonerez/pzgpzonerez - Резервтік аумақтар аймақтары
1.10 pdpgpzonennt/pzgpzonennt - Қолайсыз және пайдаланылмайтын аумақтар
1.11 pdpzonerestrict/pzzonerestrict- Режимдік аумақтардың аймақтары
1.12 pdpgpzonespec/pzgpzonespec- Арнайы мақсаттағы аймақтар
1.13 pdpgpzonesub/pzgpzonesub - Қала маңы аймағы
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
OBJECTID
OBJECTID
Object ID
shape
Геометрия
Geometry
area
ЕТЖЖ/ҚЖ функционалдық аймағының ауданы
Double
func_zone_status_id
Функционалдық аймақты іске асыру мәртебесінің ID
Text
255
Pdp/pz_func_zone_code_id
ЕТЖЖ функционалдық аймақтарының сыныптауышы бойынша коды
Long Integer
gp_func_zone_code_id
БЖ функционалдық аймақтарының сыныптауышы бойынша коды
Text
255
zone_type_id
Аймақ типінің ID
Text
255
deactivation_doc_id
Өшіру құжатының ID
Text
255
creation_doc_id
Қалыптастыру құжатының ID
Text
255

88100001
Тротуары, брусчатка, пешеходные дорожки
Озеленение
pdpblagzelen/ pzblagzelen
88110001
Озеленение
Набережные, пляжи
pdpblagbeach/ pzblagbeach
88140001
Набережные, пляжи
Социально-культурные объекты pdpscsc/ pzscsc
Линейные объекты, имеющие социально-культурную значимость (исторические стены, валы, тропы, дороги) pdpscsclin/ pzscsclin
99010001
Линейные объекты, имеющие социально-культурную значимость (исторические стены, валы, тропы, дороги)
линия
Культурные, религиозные объекты (монументы, памятники, городища, места археологических раскопок, исторические площади и т.д.)
pdpscscpol/ pzscscpol
99020001
Культурные, религиозные объекты (монументы, памятники, городища, места археологических раскопок, исторические площади и т.д.)
полигон
Гидрография и гидротехнические сооружения
Моря
pdphydrosea/ pzhydrosea
10003001
Моря
полигон
Озера
pdphydrolake/ pzhydrolake
10004001
Озера
Реки
pdphydroriver/ pzhydroriver
10007001
Реки
Площади разливов крупных рек, озер
pdphydroflood/ pzhydroflood
10011001
Площади разливов крупных рек, озер
Пруды
pdphydropond/ pzhydropond
10012001
Пруды
Водохранилища и др. сооружения для сбора воды
pdphydroreservoir/ pzhydroreservoir
10015001
Водохранилища и др. сооружения для сбора воды
Каналы и канавы
pdphydrocanal/ pzhydrocanal
10018001
Каналы и канавы
Атрибутивные данные
Проект детальной планировки и проект застройки (pdp/pz)
Проект детальной планировки и проект застройки (pdp/pz)
1.0 pdpzone/ pzzone – ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ ЗОНЫ pdp_functional_zones
1.1 pdpzonejil/pzzonejil – Жилые зоны
1.2 pdpzoneodz/ pzzoneodz - Общественно-деловые зоны
1.3 pdpzoneprom / pzzoneprom - Промышленные (производственные) зоны
1.4 pdpzonetransport/ pzzonetransport - Зоны транспортной и инженерной инфраструктуры
1.5 pdpzoneprotect / pzzoneprotect - Зоны особо охраняемых территорий
1.6 pdpzoneagricult / pzzoneagricult - Зоны сельскохозяйственного и лесохозяйственного использования
1.7 pdpzonerec / pzzonerec - Рекреационные зоны
1.8 pdpgpzonerez/ pzgpzonerez - Зоны резервных территорий
1.9 pdpgpzonennt/ pzgpzonennt - Неудобные и неиспользуемые территории
1.10 pdpzonerestrict / pzzonerestrict - Зоны режимных территорий
1.11 pdpgpzonespec/ pzgpzonespec - Зоны специального назначения
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
OBJECTID
OBJECTID
Object ID
shape
Геометрия
Geometry
area
Площадь функциональной зоны ПДП/ПЗ
Double
func_zone_status_id
ID Статуса реализации функциональной зоны
Text
255
pdp/pz_func_zone_code_id
Код по классификатору функциональных зон ПДП
Long Integer
pdp/pz _func_zone_code_id
Код по классификатору функциональных зон ГП
Text
255
zone_type_id
ID типа зоны
Text
255
deactivation_doc_id
ID Документа деактивации
Text
255
creation_doc_id
ID Документа создания
Text
255

2.0 pdpbuild/pzbuild– ЕЛДІ МЕКЕННІҢ ҒИМАРАТТАРЫ МЕН ҚҰРЫЛЫСТАРЫ
2.1 pdpbuild/pzbuild – Ғимаратар мен құрылыстар
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объектінің типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Integer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
functional
Функционалдық мақсаты
Text
255
floor
Қабаттар саны
Double
-
3.0 pdpenglin/pzenglin – ЖЕЛІЛІК ИНЖЕНЕРЛІК КОММУНИКАЦИЯЛАР
3.1 pdpengellin/pzengellin - Электрмен жабдықтау объектілері желілік
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объектінің типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Integer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
implementation
Іске асыру мәртебесі
voltage_f64
Кернеу
Double
-
amount_pr_f64
Сымдар/кабельдер саны
Double
-
object_name
Объектінің атауы
Text
100
3.2 pdpenggaslin/pzenggaslin - Газбен жабдықтау объектілері желілік
3.3 pdpengwodlin/pzengwodlin - Сумен жабдықтау объектілері желілік
3.4 pdpengkanlin/pzengkanlin - Су бұру объектілері желілік
3.5 pdpengteplin/pzengteplin/ - Жылумен жабдықтау объектілері, желілік
3.6 pdpengoillin/pzengoillin - Мұнай құбыры объектілері, желілік
3.7 pdpenglivlin/pzenglivlin - Нөсерлік кәріз объектілері, желілік
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объектінің типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Integer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
implementation
Іске асыру мәртебесі
material
Құбырлардың материалы
Text
100
diametr_f64
Құбырдың диаметрі, мм
Text
50
object_name
Объектінің атауы
Text
100
4.0 pdpgr/pzgr – ҚАЛА ҚҰРЫЛЫСЫ ЖОБАСЫНЫҢ ШЕКАРАЛАРЫ
4.1 pdpgrnp/pzgrnp - Елді мекеннің шекаралары
4.2 pdpgrpdp – ЕТЖЖ шекарасы
4.3 pdpgrdevelopment/ pzgrdevelopment – Құрылыс салу шекаралары
pdp_documents Бекіту құжаты
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
OBJECTID
OBJECTID
Object ID
shape
Геометрия
Geometry
doc_name
Құжаттың атауы
Text
255
doc_date
Құжатты бекіту күні
Date
8
approved_by
Құжатты кім бекітті
Text
255
kato_code_id
КАТО-ның ID Коды
Double
-
pdp/pz_gr _status_id
ЕТЖЖ/ДЖ ID шекара күйі
Double
-
status_id
ЕТЖЖ/ДЖ ID күйі
Text
255
area
ЕТЖЖ/ДЖ функционалды аймағы
Double
-
effective_date
Күшіне енген күні
Date
sign_file_name
Құжат қолтаңбасы файлының аты
Text
255
deactivation_doc_id
Өшіру құжатының ID
Text
255
doc_number
Құжатты бекіту нөмірі
Text
255
pdp/pz_ggk_number
МГК ЕТЖЖ/ДЖ тіркеу нөмірі
Text
255
file_name
Құжат файлының аты
Text
255
4.4 pdpgrreconstruction/ pzgrreconstruction - Бұзатын аумақ, құрылыстар
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Нысан түрі
Geometry
0
usl_i32
Классификация коды
Long Inteer
8
name_usl
Жіктеуіш бойынша атау
Text

2.0 pdpbuild / pzbuild – ЗДАНИЯ И СООРУЖЕНИЯ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА
2.1 pdpbuild/ pzbuild - Здания и сооружения
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Integer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
implementation
Статус реализации
Double
-
functional
Функциональное назначение
Text
255
floor
Этажность
Double
-
3. 0 pdpenglin/ pzenglin – ИНЖЕНЕРНЫЕ КОММУНИКАЦИИ ЛИНЕЙНЫЕ
3.1 pdpengellin/ pzengellin - Объекты энергоснабжения линейные
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Integer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
implementation
Статус реализации
Double
-
voltage_f64
Напряжение
Double
-
amount_pr_f64
Количество проводов/кабелей
Double
-
object_name
Наименование объекта
Text
100
3.2 pdpenggaslin / pzenggaslin - Объекты газоснабжения линейные
3.3 pdpengwodlin/ pzengwodlin - Объекты водоснабжения линейные
3.4 pdpengkanlin / pzengkanlin - Объекты водоотведения линейные
3.5 pdpengteplin/ pzengteplin - Объекты теплоснабжения линейные
3.6 pdpengtellin/ pzengtellin - Объекты связи и телекоммуникаций линейные
3.7 pdpengoillin/ pzengoillin - Объекты нефтепроводов линейные
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Integer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
implementation
Статус реализации
material
Материал трубы
Text
100
diametr_f64
Диаметр трубы, мм
Text
50
object_name
Наименование объекта
Text
100
4.0 pdpgr/ pzgr – ГРАНИЦЫ ГРАДОСТРОИТЕЛЬНОГО ПРОЕКТА
4.1 pdpgrnp / pzgrnp - Границы населенного пункта
4.2 pdpgrpdp/ pzgrpdp - Граница ПДП
4.3 pdpgrdevelopment/ pzgrdevelopment - Граница проекта застройки
pdp_documents Утверждающий документ
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
OBJECTID
OBJECTID
Object ID
shape
Геометрия
Geometry
doc_name
Наименование документа
Text
255
doc_date
Дата утверждения документа
Date
8
approved_by
Кем утвержден документ
Text
255
kato_code_id
ID Кода КАТО
Double
-
pdp/pz_gr _status_id
ID Статуса границы ПДП/ПЗ
Double
-
status_id
ID Статуса ПДП/ПЗ
Text
255
area
Площадь функциональной зоны ПДП/ПЗ
Double
-
effective_date
Дата вступления в силу
Date
sign_file_name
Имя файла подписи документа
Text
255
deactivation_doc_id
ID Документа деактивации
Text
255
doc_number
Номер утверждения документа
Text
255
pdp/pz_ggk_number
Регистрационный номер ГГК ПДП/ПЗ
Text
255
file_name
Имя файла документа
Text
255
4.4 pdpgrreconstruction/ pzgrreconstruction - Территория сноса, конструкции
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text

255
5.0 pdpreg / pzreg – ҚАЛА ҚҰРЫЛЫСЫ РЕГЛАМЕНТТЕРІ
5.1 pdpregredline / pz_red_lines_line - Қызыл сызықтар
5.2 pdpregredlinepol / pz_red_lines_poly - Қызыл сызықтар
5.3 pdpregyellowline / pzregyellowline / pzregwodpls - Сары сызықтар
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Inteer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
deactivation_doc_id
Белсенсіз ету құжаттарының ID
Text
255
creation_doc_id
Жасау құжатының ID
Text
255
5.4 pdpregwodpls/ pzregwodpls – Су қорғау белдеулері
5.4 pdpregwodpls/ pzregwodpls – Су қорғау белдеулері
5.5 – pdpregwaterzone / pzregwaterzone - Су қорғау аймақтары
5.6 - pdprailwayprotectzone / pzrailwayprotectzone - Теміржол шуынан қорғау аймақтары
5.7 – pdpprotectwaterintakezone / pzprotectwaterintakezone - Су қоймалары құрылыстарының қорғаныс аймақтары
5.8 - pdpprotectgaszone / pzprotectgaszone - Газбен жабдықтау жүйелері объектілерінің күзет аймақтары
5.9 – pdpprotectlinezone / pzprotectlinezone - Магистральдық құбырлардың, байланыс, радиофикация желілерінің, электр және жылу желілерінің күзет аймақтары
5.10 – pdpprotectprotectzone/ pzprotectprotectzone - Әскери полигондар аумақтарының, сондай-ақ Қарулы Күштердің арсеналдарының, базалары мен қоймаларының тыйым салынған аймақтары
5.11 - pdppenalsystem pzpenalsystem - Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелеріне іргелес аумақ
5.12 – pdpprotecthistorical/ pzprotecthistorical - Тарихи және мәдени ескерткіштерінің қорғалатын аймақтары
5.13 – dpculturalheritage/ pzculturalheritage - Тарихи-мәдени мұра объектілері және (немесе) қорғалатын бірегей және сирек ландшафттары бар аумақтар
5.14- pdpfloodzone/ pzfloodzone - Су тасу және су басу аймақтары
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Inteer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
Аймақтың ені
5.15 - pdpprotectairfile / pzprotectairfile - Әуеайлақ маңындағы аумақтарды қорғау аймақтары
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Inteer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
document
Әуеайлақтың бақылау нүктесінен алыстауына байланысты шектеу
Text
100
H_abs
Объектілердің биіктігін шектеудің абсолютті биіктігі (EGM 2008)
Double
Distance from the object to ARP
Әуеайлақтың бақылау нүктесінен қашықтық
Double

255
5.0 pdpreg/ pzreg – ГРАДОСТРОИТЕЛЬНЫЕ РЕГЛАМЕНТЫ
5.1 pdp_red_lines_line/ pz_red_lines_line Красные линии ПДП (линия)
OBJECTID
OBJECTID
Object ID
shape
Геометрия
Geometry
deactivation_doc_id
ID Документа деактивации
Text
255
creation_doc_id
ID Документа создания
Text
255
5.2 pdp_red_lines_poly/ pz_red_lines_poly Красные линии ПДП (полигон)
OBJECTID
OBJECTID
Object ID
-
shape
Геометрия
Geometry
deactivation_doc_id
ID Документа деактивации
Text
255
creation_doc_id
ID Документа создания
Text
255
5.3 pdpregyellowline/ pzregyellowline - Желтые линии
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
deactivation_doc_id
ID Документа деактивации
Text
255
creation_doc_id
ID Документа создания
Text
255
5.4 pdpregwodpls/ pzregwodpls - Водоохранные полосы
5.5 – pdpregwaterzone/ pzregwaterzone - Водоохранные зоны
5.6 – pdprailwayprotectzone/ pzrailwayprotectzone - Шумозащитные охранные зоны от железной дороги
5.7 – pdpprotectwaterintakezone/ pzprotectwaterintakezone - Защитные зоны водозаборных сооружений
5.8 - pdpprotectgaszone / pzprotectgaszone - Охранные зоны объектов систем газоснабжения
5.9 – pdpprotectlinezone/ pzprotectlinezone - Охранные зоны магистральных трубопроводов, линий связи, радиофикации, электрических и тепловых сетей
5.10 – pdpprotectprotectzone/ pzprotectprotectzone - Запретные зоны территорий военных полигонов, а также арсеналов, баз и складов Вооруженных Сил
5.11 - pdppenalsystem / pzpenalsystem - Территория, прилегающая к учреждениям уголовно-исполнительной системы
5.12 – pdpprotecthistorical/ pzprotecthistorical - Охранные зоны памятников истории и культуры
5.13 – dpculturalheritage/ pzculturalheritage - Территории с объектами историко-культурного наследия и (или) охраняемыми уникальными и редкими ландшафтами
5.14- pdpfloodzone/ pzfloodzone - Зоны подтоплений и затоплений
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
Ширина зоны
5.15 - pdpprotectairfile / pzprotectairfile - Охранные зоны приаэродромных территорий
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
document
Ограничение в зависимости от удаления от контрольной точки аэродрома
Text
100
H_abs
Абсолютная высота ограничения высот объектов (EGM 2008)
Double
Distance from the object to ARP
Удаление от контрольной точки аэродрома
Double

5.16 pdpzonesan / pzzonesan - Санитариялық-қорғаныш аймақтары
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Inteer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
Қауіптілік сыныбы
Text
Функционалдық мақсаты
Text
Аймақ радиусы
Double
6.0 pdpautotran/ pzauto​tran – КӨЛІК
6.1 pdpautotranbridg / pzautotranbridg - Көпірлер
6.2 pdpautotranprc / pzautotranprc - Тұрақтар
6.3 pdpautotranrdc pzautotranrdc - Жолдар мен өткелдер
6.4 pdpautotranstreet / pzautotranstreet - Жолдар мен көшелердің осьтік желілері
6.5 pdpautotraninterchanges / pzautotraninterchanges - Әртүрлі деңгейдегі айналма жолдар
6.6 pdpautotranhubs / pzautotranhubs - Көлік-ауысып отыру торабтары
6.7 pdpautotranrunways / pzautotranrunways - Ұшу-қону жолағы
6.8 pdpautotranpiers / pzautotranpiers - Айлақтар, пирс
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Inteer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
7.0 pdprrstran / pzrrstran – ТЕМІРЖОЛ КӨЛІГІ
7.1 pdprrstranlin / pzrrstranlin - Теміржолдар, жолдар және желілік құрылыстар
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Inteer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
8.0 pdpblag / pzblag – ЕЛДІ МЕКЕНДІ АБАТТАНДЫРУ
8.1 pdpblagchildpl/ pzblagchildpl - Балалар ойын алаңдары
8.2 pdpblagdumppl / pzblagdumppl - Қоқыс контейнер алаңдары
8.3 pdpblagfontpol / pzblagfontpol - Бұрқақтар
8.4 pdpblagsportpl / pzblagsportpl - Спорт алаңдары
8.5 pdpblagtrotuar/ pzblagtrotuar - Жаяусоқпақтар, тас төсемдер, жаяу жүргінші жолдары
8.6 pdpblagzelen/ pzblagzelen -Көгалдандыру
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Inteer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
9.0 pdpgs / pdpgs – ГИДРОГРАФИЯ ЖӘНЕ ГИДРОТЕХНИКАЛЫҚ ҚҰРЫЛЫСТАР
9.1 pdphydrosea / pzhydrosea - Теңіздер
9.2 pdphydrolake/ pzhydrolake - Көлдер
9.3 pdphydroriver / pzhydroriver - Өзендер
9.4 pdphydroflood / pzhydroflood - Ірі өзендердің, көлдердің төгілу алаңдары
9.5 pdphydropond / pzhydropond - Тоғандар
9.6 pdphydroreservoir/ pzhydroreservoir - Су қоймалары және су жинауға арналған басқа да құрылыстар
9.7 pdphydrocanal/ pzhydrocanal - Каналдар мен арықтар
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Inteer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
object_name
Объектінің атауы
Text
100
Бұйрыққа 3-қосымша
Қала құрылысы жобаларын
(елді мекендердің бас
жоспарлары, егжей-тегжейлі
жоспарлау жобалары мен
құрылыс салу жобаларын)
əзірлеу, келісу және бекіту
қағидаларына
9-қосымша
Елді мекендердің бас жоспарының сыныптауышы
Сыныптар
Қабаттар (Аймақтар типтері)
Аймақ типінің ID
Кіші типтер
Сыныптауыш бойынша коды
Сыныптауыш бойынша код ID
Сыныптауыш бойынша атауы
Геометриялық көрініс типі
Функциональдық аймақтар gpzone
Тұрғын аймақтар gpzonejil
8
Үй-жайлық құрылыс салу

5.16 pdpzonesan / pzzonesan - Санитарно-защитные зоны
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
danger_class
Класс опасности
Text
255
functional
Функциональное назначение
Text
255
zone_radius
Радиус зоны
Double
-
6.0 pdpautotran/ pzautotran – ТРАНСПОРТ
6.1 pdpautotranbridg/ pzautotranbridg - Мосты
6.2 pdpautotranprc/ pzautotranprc - Парковки
6.3 pdpautotranrdc/ pzautotranrdc - Дороги и проезды
6.4 pdpautotranstreet/ pzautotranstreet - Осевые линии дорог и улиц
6.5 pdpautotraninterchanges / pzautotraninterchanges - Развязки в разных уровнях
6.6 pdpautotranhubs / pzautotranhubs - Транспортно-пересадочные узлы
6.7 pdpautotranrunways/ pzautotranrunways - Взлетно-посадочная полоса
6.8 pdpautotranpiers / pzautotranpiers - Причалы, пирсы
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
7.0 pdprrstran/ pzrrstran – ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНЫЙ ТРАНСПОРТ
7.1 pdprrstranlin / pzrrstranlin - Железные дороги, пути и линейные сооружения
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
8.0 pdpblag / pzblag – БЛАГОУСТРОЙСТВО НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА
8.1 pdpblagchildpl / pzblagchildpl - Детские игровые площадки
8.2 pdpblagdumppl / pzblagdumppl - Мусорные контейнерные площадки
8.3 pdpblagfontpol/ pzblagfontpol - Фонтаны
8.4 pdpblagsportpl / pzblagsportpl - Спортивные площадки
8.5 pdpblagtrotuar/ pzblagtrotuar - Тротуары, брусчатка, пешеходные дорожки
8.6 pdpblagzelen/ pzblagzelen - Озеленение
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
9.0 pdpgs/ pdpgs – ГИДРОГРАФИЯ И ГИДРОТЕХНИЧЕСКИЕ СООРУЖЕНИЯ
9.1 pdphydrosea/ pzhydrosea - Моря
9.2 pdphydrolake / pzhydrolake - Озера
9.3 pdphydroriver / pzhydroriver - Реки
9.4 pdphydroflood / pzhydroflood - Площади разливов крупных рек, озер
9.5 pdphydropond/ pzhydropond - Пруды
9.6 pdphydroreservoir/ pzhydroreservoir - Водохранилища и др. сооружения для сбора воды
9.7 pdphydrocanal/ pzhydrocanal - Каналы и канавы
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
object_name
Наименование объекта
Text
100
Приложение 3 к приказу
Приложение 9
к Правилам разработки,
согласования и утверждения
градостроительных проектов
(генеральных планов
населенных пунктов, проектов
детальной планировки
и проектов застройки)
Классификатор Генеральных планов населенных пунктов
Классы
Слои
(Типы зон)
ID типа зоны
Подтипы
Код по классификатору
ID кода по классификатору
Наименование по классификатору
Тип геометрического представления
Функциональные зоны gpzone
Жилые зоны gpzonejil
8
Усадебная застройка

33070000
Мұнай құбыры объектілері, желілік
Нөсерлік кәріз объектілері желілік gpenglivlin
33080000
Нөсерлік кәріз объектілер, желілік
Қала құрылысы жобасының шекаралары gpgr
Елді мекеннің шекаралары gpgrnp
44010000
Елді мекеннің шекаралары
полигон
ЕТЖЖ шекарасы gpgrpdp
44030000
ЕТЖЖ шекарасы
Реконструкциялау, бұзу аумақтары gpgrreconstruction
44040000
Реконструкциялау, бұзу аумағы
Қала құрылысы регламенттері gpreg
Қызыл сызықтар gpregredlinelin
55010000
Қызыл сызықтар желілік
желі
Қызыл сызықтар pdpregredlinepol
55040000
Қызыл сызықтар полигоналды
полигон
Сары сызықтар gpregyellowline
55020000
Сары сызықтар желілік
желі
Су қорғау жолақтары gpregwodpls
55030000
Су қорғау жолақтары
полигон
Су қорғау аймақтары gpregwaterzone
55060000
Су қорғау аймақтары
Теміржол шуынан қорғау аймағы
gprailwayprotectzone
55050000
Теміржол шуынан қорғау аймағы
Су жинау құрылыстарының қорғау аймақтары
gpprotectwaterintakezone
55080000
Су жинау құрылыстарының қорғау аймақтары
Газбен жабдықтау жүйелері объектілерінің күзет аймақтары
gpprotectgaszone
55090000
Газбен жабдықтау жүйелері объектілерінің күзет аймақтары
Магистральдық құбырлардың, байланыс, радиофикация желілерінің, электр және жылу желілерінің күзет аймақтары
gpprotectlinezone
55100000
Магистральдық құбырлардың, байланыс, радиофикация желілерінің, электр және жылу желілерінің күзет аймақтары
Әскери полигондар аумақтарының, сондай-ақ Қарулы Күштердің арсеналдарының, базалары мен қоймаларының тыйым салынған аймақтары
gpprotectprotectzone
55110000
Әскери полигондар аумақтарының, сондай-ақ Қарулы Күштердің арсеналдарының, базалары мен қоймаларының тыйым салынған аймақтары
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелеріне іргелес аумағы
gppenalsystem
55120000
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелеріне іргелес аумағы
Әуеайлақ маңындағы аумақтарды қорғау аймақтары
gpprotectairfile
55130000
Әуеайлақ маңындағы аумақтарды қорғау аймақтары
Санитарлық-қорғау аймақтары
gpzonesan
55140000
Санитарлық-қорғау аймақтары
Тарихи және мәдени ескерткіштерді қорғау аймақтары
gpprotecthistorical
55150000
Тарихи және мәдени ескерткіштерді қорғау аймақтары
Бірегей және сирек ландшафттармен қорғалған және (немесе) тарихи және мәдени мұра
объектілері бар аумақтар
gpculturalheritage
55160000
Бірегей және сирек ландшафттармен қорғалған және (немесе) тарихи және мәдени мұра
объектілері бар аумақтар
Су басу және су алу аймақтары
gpfloodzone
55170000
Су басу және су алу аймақтары
Көлік gpautotran
Көпірлер, жол айналымдары gpautotranbridg
66010000
Көпірлер, жол айналымдары
полигон
Тұрақтар gpautotranprc
66030000
Тұрақтар
Жолдар мен өтпе жолдар gpautotranrdc
66040000
Жолдар мен өтпе жолдар
Жолдар мен көшелердің осьтік желілеріgpautotranstreet

33070000
Объекты нефтепроводов линейные
Объекты ливневой канализации линейные gpenglivlin
33080000
Объекты ливневой канализации линейные
Границы градостроительного проекта gpgr
Границы населенного пункта gpgrnp
44010000
Границы населенного пункта
полигон
Граница ПДП gpgrpdp
44030000
Граница ПДП
Территории реконструкции, сноса gpgrreconstruction
44040000
Территория реконструкции, сноса
Градостроительные регламенты gpreg
Красные линии gpregredlinelin
55010000
Красные линии линейные
линия
Красные линии pdpregredlinepol
55040000
Красные линии полигональные
полигон
Желтые линии gpregyellowline
55020000
Желтые линии линейные
линия
Водоохранные полосы gpregwodpls
55030000
Водоохранные полосы
полигон
Водоохранные зоны
gpregwaterzone
55060000
Водоохранные зоны
Шумозащитные охранные зоны
от железной дороги
gprailwayprotectzone
55050000
Шумозащитные охранные зоны от железной дороги
Защитные зоны водозаборных сооружений
gpprotectwaterintakezone
55080000
Защитные зоны водозаборных сооружений
Охранные зоны объектов систем газоснабжения
gpprotectgaszone
55090000
Охранные зоны объектов систем газоснабжения
Охранные зоны магистральных трубопроводов, линий связи, радиофикации, электрических и тепловых сетей
gpprotectlinezone
55100000
Охранные зоны магистральных трубопроводов, линий связи, радиофикации, электрических и тепловых сетей
Запретные зоны территорий военных полигонов, а также арсеналов, баз и складов Вооруженных Сил
gpprotectprotectzone
55110000
Запретные зоны территорий военных полигонов, а также арсеналов, баз и складов Вооруженных Сил
Территория, прилегающая к учреждениям уголовно-исполнительной системы
gppenalsystem
55120000
Территория, прилегающая к учреждениям уголовно-исполнительной системы
Охранные зоны приаэродромных территорий
gpprotectairfile
55130000
Охранные зоны приаэродромных территорий
Санитарно-защитные зоны
gpzonesan
55140000
Санитарно-защитные зоны
Охранные зоны памятников истории и культуры gpprotecthistorical
55150000
Охранные зоны памятников истории и культуры
Территории с объектами историко-культурного наследия и (или) охраняемыми уникальными и редкими ландшафтами gpculturalheritage
55160000
Территории с объектами историко-культурного наследия и (или) охраняемыми уникальными и редкими ландшафтами
Зоны подтоплений и затоплений
gpfloodzone
55170000
Зоны подтоплений и затоплений
Транспорт gpautotran
Мосты, путепроводы gpautotranbridg
66010000
Мосты, путепроводы
полигон
Парковки gpautotranprc
66030000
Парковки
Дороги и проезды gpautotranrdc
66040000
Дороги и проезды
Осевые линии дорог и улиц gpautotranstreet

66050000
Жолдар мен көшелердің осьтік желілері
Әртүрлі деңгейдегі айналма жолдар
gpautotraninterchanges
66060001
Әртүрлі деңгейдегі айналма жолдар
Транспорттық- көлік-ауысып отыру тораптары
gpautotranhubs
66070001
Транспорттық- көлік-ауысып отыру тораптары
Ұшу-қону жолағы
gpautotranrunways
66080001
Ұшу-қону жолағы
Айлақтар, пирс
gpautotranpiers
66090001
Айлақтар, пирс
Теміржол көлігі gprrstran
Теміржолдар, жолдар және желілік құрылыстар gprrstranlin
77010000
Теміржолдар, жолдар және желілік құрылыстар
желі
Елді мекенді абаттандыру gpblag
Балалардың ойын алаңдары gpblagchildpl
88020000
Балалардың ойын алаңдары
полигон
Қоқыс контейнерлерінің алаңдары gpblagdumppl
88040000
Қоқыс контейнерлерінің алаңдары
Бұрқақтар gpblagfontpol
88060000
Бұрқақтар
Спорт алаңы
gpblagsportpl
88080000
Спорт алаңы
Жаяусоқпақтар, тас төсемдер, жаяу жүргіншілер жолдары gpblagtrotuar
88100000
Жаяусоқпақтар, тас төсемдер, жаяу жүргіншілер жолдары
Көгалдандыру gpblagzelen
88110000
Көгалдандыру
Жағалау, жағажай
gpblagbeach
88140000
Жағалау, жағажай
полигон
Әлеуметтік-мәдени объектілер gpscsc
Әлеуметтік-мәдени маңызы бар желілік объектілер (тарихи қабырғалар, біліктер, соқпақтар, жолдар) gpscsclin
99010000
Әлеуметтік-мәдени маңызы бар желілік объектілер (тарихи қабырғалар, біліктер, соқпақтар, жолдар)
желі
Мәдени, діни объектілер (монументтер, ескерткіштер, қалашықтар, археологиялық қазба орындары, тарихи алаңдар және т.б.) gpscscpol
99020000
Мәдени, діни объектілер (монументтер, ескерткіштер, қалашықтар, археологиялық қазба орындары, тарихи алаңдар және т.б.)
полигон
Гидрография және гидротехникалық құрылыстар gpgs
Мұхиттар
gphydrosea
10003000
Мұхиттар
полигон
Көлдер
gphydrolake
10004000
Көлдер
Өзендер
gphydroriver
10007000
Өзендер
Ірі өзендердің, көлдердің төгілу алаңдары
gpdphydroflood
10011000
Ірі өзендердің, көлдердің төгілу алаңдары
Тоғандар
gpdphydropond
10012000
Тоғандар
Су қоймалары және су жинауға арналған басқа да құрылыстар
gphydroreservoir
10015000
Су қоймалары және су жинауға арналған басқа да құрылыстар
Каналдар мен арықтар
gphydrocanal
10018000
Каналдар мен арықтар
БЖ атрибутивтік деректері
Бас жоспар (gp)
1.0 gpzone – ФУНКЦИОНАЛДЫҚ АЙМАҚТАР gp_functional_zones
1.1 gpzonejil – Тұрғын аймақтар
1.2 gpzoneodz - Қоғамдық-іскерлік аймақтар
1.3 gpzoneprom - Өнеркәсіптік (өндірістік) аймақтар
1.4 gpzonetransport - Көлік және инженерлік инфрақұрылым аймақтары
1.5 gpzoneprotect - Ерекше қорғалатын аумақтар аймақтары
1.6 gpzoneagricult - Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығын пайдалану аймақтары
1.7 gpzonerec - Рекреациялық аймақтар
1.8 gpzonerez - Резервтік аумақтар аймақтары

66050000
Осевые линии дорог и улиц
Развязки в разных уровнях
gpautotraninterchanges
66060001
Развязки в разных уровнях
Транспортно-пересадочные узлы
gpautotranhubs
66070001
Транспортно-пересадочные узлы
Взлетно-посадочная полоса
gpautotranrunways
66080001
Взлетно-посадочная полоса
Причалы, пирсы
gpautotranpiers
66090001
Причалы, пирсы
Железнодорожный транспорт gprrstran
Железные дороги, пути и линейные сооружения gprrstranlin
77010000
Железные дороги, пути и линейные сооружения
линия
Благоустройство населенного пункта gpblag
Детские игровые площадки gpblagchildpl
88020000
Детские игровые площадки
полигон
Мусорные контейнерные площадки gpblagdumppl
88040000
Мусорные контейнерные площадки
Фонтаны gpblagfontpol
88060000
Фонтаны
Спортивная площадка gpblagsportpl
88080000
Спортивные площадки
Тротуары, брусчатка, пешеходные дорожки gpblagtrotuar
88100000
Тротуары, брусчатка, пешеходные дорожки
Озеленение gpblagzelen
88110000
Озеленение
Ограждения gpblagogr
88120000
Ограждения
линия
Набережные, пляжи gpblagbeach
88140000
Набережные, пляжи
полигон
Социально-культурные объекты gpscsc
Линейные объекты, имеющие социально-культурную значимость (исторические стены, валы, тропы, дороги) gpscsclin
99010000
Линейные объекты, имеющие социально-культурную значимость (исторические стены, валы, тропы, дороги)
линия
Культурные, религиозные объекты (монументы, памятники, городища, места археологических раскопок, исторические площади и т.д.) gpscscpol
99020000
Культурные, религиозные объекты (монументы, памятники, городища, места археологических раскопок, исторические площади и т.д.)
полигон
Гидрография и гидротехнические сооружения gpgs
Моря gphydrosea
10003000
Моря
полигон
Озера gphydrolake
10004000
Озера
Реки gphydroriver
10007000
Реки
Площади разливов крупных рек, озер
gpdphydroflood
10011000
Площади разливов крупных рек, озер
Пруды gpdphydropond
10012000
Пруды
Водохранилища и др. сооружения для сбора воды gphydroreservoir
10015000
Водохранилища и др. сооружения для сбора воды
Каналы и канавы gphydrocanal
10018000
Каналы и канавы
Атрибутивные данные ГП
Генеральный план (gp)
1.0 gpzone – ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ ЗОНЫ gp_functional_zones
1.1 gpzonejil – Жилые зоны
1.2 gpzoneodz - Общественно-деловые зоны
1.3 gpzoneprom - Промышленные (производственные) зоны
1.4 gpzonetransport - Зоны транспортной и инженерной инфраструктуры
1.6 gpzoneprotect - Зоны особо охраняемых территорий
1.7 gpzoneagricult - Зоны сельскохозяйственного и лесохозяйственного использования
1.8 gpzonerec - Рекреационные зоны

1.9 gpzonennt - Қолайсыз және пайдаланылмайтын аумақтар
1.10 gpzonerestrict - Режимдік аумақтардың аймақтары
1.11 gpzonespec- Арнайы мақсаттағы аймақтар
1.12 gpzonecon – Жерді пайдаланудың арнайы жағдайлары бар аймақтар
1.13 gpzonesub - Қала маңы аймағы
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
OBJECTID
OBJECTID
Object ID
shape
Геометрия
Geometry
zone_type_id
Аймақ типінің ID
Text
255
gp_func_zone_code_id
БЖ функционалдық аймақтарының сыныптауышы бойынша код ID
Text
255
func_zone_status_id
Функционалдық аймақты іске асыру мәртебесінің ID
Text
255
area
БЖ функционалдық аймағының ауданы
Double
deactivation_doc_id
Белсенсіз ету құжатының ID
Text
255
creation_doc_id
Құру құжатының ID
Text
255
gp_documents Бекітуші құжат
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
OBJECTID
OBJECTID
Object ID
shape
Геометрия
Geometry
doc_name
Құжаттың атауы
Text
255
doc_date
Құжатты бекіту күні
Date
approved_by
Құжатты кім бекітті
Text
255
kato_code_id
ӘАОСК кодының ID
Double
status_id
БЖ мәртебесінің ID
Text
255
area
БЖ функционалдық аймағының ауданы
Double
effective_date
Күшіне енген күні
Date
sign_file_name
Құжатқа қол қою файлының атауы
Text
255
deactivation_doc_id
Белсенсіз ету құжатының ID
Text
255
doc_number
Құжатты бекіту нөмірі
Text
255
gp_ggk_number
БЖ МҚҚК тіркеу нөмірі
Text
255
file_name
Құжат файлының аты
Text
255
gp_red_lines_poly БЖ қызыл сызықтары (полигон)
OBJECTID
OBJECTID
Object ID
shape
Геометрия
Geometry
area
БЖ функционалдық аймағының ауданы
Double
deactivation_doc_id
Белсенсіз ету құжатының ID
Text
255
creation_doc_id
Құру құжатының ID
Text
255
gp_red_lines_line БЖ қызыл сызықтары (желі)
OBJECTID
OBJECTID
Object ID
shape
Геометрия
Geometry
area
БЖ функционалдық аймағының ауданы
Double
deactivation_doc_id
Белсенсіз ету құжатының ID
Text
255
creation_doc_id
Құру құжатының ID
Text
255
2.0 gpbuild – ЕЛДІ МЕКЕННІҢ ҒИМАРАТТАРЫ МЕН ҚҰРЫЛЫСТАРЫ
2.1 gpbuild - Ғимараттар мен құрылыстар
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Integer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
implementation
Іске асыру мәртебесі
Double
-
functional
Функционалдық мақсаты
Text
255
floor
Қабаттар саны
Double
-
3.0 gpenglin – ИНЖЕНЕРЛІК КОММУНИКАЦИЯЛАР ЖЕЛІЛІК
3.1 gpengellin - Энергиямен жабдықтау объектілері желілік
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Integer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
implementation
Іске асыру мәртебесі
Double
voltage_f64
Кернеу
Double
-
amount_pr_f64
Сымдар/кабельдер саны
Double
-
object_name
Объектінің атауы
Text
100
3.2 gpenggaslin - Желілік газбен жабдықтау объектілері
3.3 gpengwodlin – Желілік сумен жабдықтау объектілері
3.4 gpengkanlin – Желілік су бұру объектілері
3.5 gpengteplin – Желілік жылумен жабдықтау объектілері
3.6 gpengtellin – Желілік байланыс және телекоммуникациялар объектісі
3.7 gpengoillin – Желілік мұнай құбырларының объектілері
3.8 gpenglivlin – Желілік нөсерлі кәріз объектілері
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Integer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
implementation
Іске асыру мәртебесі
Double
material
Құбыр материалы
Text
100
diametr_f64
Құбыр диаметрі, мм
Text
50
object_name
Объектінің атауы
Text
100
4.0 gpgr – ҚАЛА ҚҰРЫЛЫСЫ ЖОБАСЫНЫҢ ШЕКАРАЛАРЫ
4.1 gpgrnp - Елді мекеннің шекаралары
4.2 gpgrpdp - ЕТЖЖ шекарасы
gp_documents Бекітетін құжат
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
OBJECTID
OBJECTID
Object ID
-
shape
Геометрия
Geometry
0
doc_name
Құжаттың атауы
Text
255
doc_date
Құжатты бекіту мерзімі
Date
approved_by
Құжатты кім бекітті
Text
255
kato_code_id
ӘАОЖ кодының ID
Double
-
gp_gr_status_id
БЖ іске асыру шекарасының ID
Double
-
status_id
БЖ мәртебесінің ID
Text
255
area
БЖ функционалдық аймағының алаңы
Double
-
effective_date
Күшіне енген күні
Date
8
sign_file_name
Құжатқа қол қою файлының атауы
Text
255
deactivation_doc_id
Белсенсіз ету құжатының ID
Text
255
doc_number
Құжатты бекіту нөмірі
Text
255
gp_ggk_number
БЖ МҚК-да тіркеу нөмірі
Text
255
file_name
Құжаттың файлының атауы
Text
255
4.3 gpgrreconstruction - Бұзу, реконструкциялау шекаралары
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Inteer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
5.0 gpreg – ҚАЛА ҚҰРЫЛЫСЫ РЕГЛАМЕНТТЕРІ
5.1 gp_red_lines_line Қызыл сызықтар (желі)
OBJECTID
OBJECTID
Object ID
-
shape
Геометрия
Geometry
area
БЖ функционалдық аймағының алаңы
Double
deactivation_doc_id
Белсенсіз ету құжатының ID
Text
255
creation_doc_id
Құжатты жасау ID
Text
255
5.2 gp_red_lines_poly - Қызыл сызықтар (полигон)
OBJECTID
OBJECTID
Object ID
-
shape
Геометрия
Geometry
0
area
БЖ функционалдық аймағының алаңы
Double
-
deactivation_doc_id
Белсенсіз ету құжатының ID
Text
255
creation_doc_id
Құжатты жасау ID
Text
255
5.3 gpregyellowline - Сары сызықтар
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объектінің типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Inteer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
deactivation_doc_id
Белсенсіз ету құжатының ID
Text
255
creation_doc_id
Құжатты жасау ID
Text
255

1.9 gpzonerez - Зоны резервных территорий
1.10 gpzonennt - Неудобные и неиспользуемые территории
1.11 gpzonerestrict - Зоны режимных территорий
1.12 gpzonecon - Зоны с особыми условиями пользования землей
1.13 gpzonesub - Пригородные зоны
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
OBJECTID
OBJECTID
Object ID
shape
Геометрия
Geometry
zone_type_id
ID типа зоны
Text
255
gp_func_zone_code_id
ID Кода по классификатору функциональных зон ГП
Text
255
func_zone_status_id
ID Статуса реализации функциональной зоны
Text
255
area
Площадь функциональной зоны ГП
Double
deactivation_doc_id
ID Документа деактивации
Text
255
creation_doc_id
ID Документа создания
Text
255
2.0 gpbuild – ЗДАНИЯ И СООРУЖЕНИЯ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА
2.1 gpbuild - Здания и сооружения
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Integer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
implementation
Статус реализации
Double
-
functional
Функциональное назначение
Text
255
floor
Этажность
Double
-
3.0 gpenglin – ИНЖЕНЕРНЫЕ КОММУНИКАЦИИ ЛИНЕЙНЫЕ
3.1 gpengellin - Объекты энергоснабжения линейные
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Integer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
implementation
Статус реализации
Double
-
voltage_f64
amount_pr_f64
Количество проводов/кабелей
Double
-
object_name
Наименование объекта
Text
100
3.2 gpenggaslin - Объекты газоснабжения линейные
3.3 gpengwodlin - Объекты водоснабжения линейные
3.4 gpengkanlin - Объекты водоотведения линейные
3.5 gpengteplin - Объекты теплоснабжения линейные
3.6 gpengtellin - Объекты связи и телекоммуникаций линейные
3.7 gpengoillin - Объекты нефтепроводов линейные
3.8 gpenglivlin - Объекты ливневой канализации линейные
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Integer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
implementation
Статус реализации
Double
-
material
Материал трубы
Text
100
diametr_f64
Диаметр трубы, мм
Text
50
object_name
Наименование объекта
Text
100
4.0 gpgr – ГРАНИЦЫ ГРАДОСТРОИТЕЛЬНОГО ПРОЕКТА
4.1 gpgrnp - Границы населенного пункта
4.2 gpgrpdp - Граница ПДП
gp_documents Утверждающий документ
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
OBJECTID
OBJECTID
Object ID
-
shape
Геометрия
Geometry
0
doc_name
Наименование документа
Text
255
doc_date
Дата утверждения документа
Date
approved_by
Кем утвержден документ
Text
255
kato_code_id
ID Кода КАТО
Double
-
gp_gr_status_id
ID Статуса границы ГП
Double
-
status_id
ID Статуса ГП
Text
255
area
Площадь функциональной зоны ГП
Double
-
effective_date
Дата вступления в силу
Date
8
sign_file_name
Имя файла подписи документа
Text
255
deactivation_doc_id
ID Документа деактивации
Text
255
doc_number
Номер утверждения документа
Text
255
gp_ggk_number
Регистрационный номер ГГК ГП
Text
255
file_name
Имя файла документа
Text
255
4.3 gpgrreconstruction - Территория сноса, реконструкции
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
5.0 gpreg – ГРАДОСТРОИТЕЛЬНЫЕ РЕГЛАМЕНТЫ
5.1 gp_red_lines_line - Красные линии ГП (линия)
OBJECTID
OBJECTID
Object ID
-
shape
Геометрия
Geometry
deactivation_doc_id
ID Документа деактивации
Text
255
creation_doc_id
ID Документа создания
Text
255
5.2 gp_red_lines_poly - Красные линии ГП (полигон)
OBJECTID
OBJECTID
Object ID
-
shape
Геометрия
Geometry
0
deactivation_doc_id
ID Документа деактивации
Text
255
creation_doc_id
ID Документа создания
Text
255
5.3 gpregyellowline - Желтые линии
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
deactivation_doc_id
ID Документа деактивации
Text
255
creation_doc_id
ID Документа создания
Text
255
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
deactivation_doc_id
ID Документа деактивации
Text
255
creation_doc_id
ID Документа создания
Text
255
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255

5.4 gpregwodpls - Су қорғау жолақтары
5.5 gpregwaterzone - Су қорғау аймақтары
5.6 gprailwayprotectzone - Теміржол шуынан қорғау аймақтары
5.7 gpprotectforestzone - Қауiптi сел және қорғаныштық орман аймағы шектесетiн темiр және автомобиль жолдары тармақтары
5.8 gpprotectwaterintakezone - Су қоймалары құрылыстарының қорғаныс аймақтары
5.9 pprotectgaszone - Газбен жабдықтау жүйелері объектілерінің күзет аймақтары
5.10 gpprotectlinezone - Магистральдық құбырлардың, байланыс, радиофикация желілерінің, электр және жылу желілерінің күзет аймақтары
5.11 gpprotectprotectzone - Әскери полигондар аумақтарының, сондай-ақ Қарулы Күштердің арсеналдарының, базалары мен қоймаларының тыйым салынған аймақтары
5.12 gppenalsystem - Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелеріне іргелес аумақ
5.12 - gpprotecthistorical- Тарихи және мәдени ескерткіштерінің қорғалатын аймақтары
5.13 - gpculturalheritage- Тарихи-мәдени мұра объектілері және (немесе) қорғалатын бірегей және сирек ландшафттары бар аумақтар
5.14- gpfloodzone - Су тасу және су басу аймақтары
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Inteer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
zone_width
Аймақтың ені
Text
100
5.15 gpprotectairfile - Әуеайлақ маңындағы аумақтарды қорғау аймақтары
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Inteer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
document
Әуеайлақтың бақылау нүктесінен алыстауына байланысты шектеу
Text
100
H_abs
Объектілердің биіктігін шектеудің абсолютті биіктігі(EGM 2008)
Double
-
Distance from the object to ARP
Әуеайлақтың бақылау нүктесінен қашықтық
Double
-
5.16 pdpzonesan – Санитариялық-қорғаныш аймақтары
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Inteer
8
danger_class
Қауіптілік сыныбы
Text
255
functional
Функционалдық мақсаты
Text
255
zone_radius
Аймақ радиусы
Double
-
6.0 pdp​auto​tran – КӨЛІК
6.1 pdpautotranbridg - Көпірлер
6.2 pdpautotranprc - Тұрақтар
6.3 pdpautotranrdc - Жолдар мен өтпе жолдар
6.4 pdpautotranstreet - Жолдар мен көшелердің осьтік желілері
6.5 gpautotraninterchanges - Әртүрлі деңгейдегі айналма жолдар
6.6 gpautotranhubs - Көлік-ауысып отыру торабтары
6.7 gpautotranrunways - Ұшу-қону жолағы
6.8 gpautotranpiers - Айлақтар, пирс
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Inteer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text

5.4 gpregwodpls - Водоохранные полосы
5.5 gpregwaterzone - Водоохранные зоны
5.6 gprailwayprotectzone - Шумозащитные охранные зоны от железной дороги
5.7 gpprotectwaterintakezone- Защитные зоны водозаборных сооружений
5.8 gpprotectgaszone - Охранные зоны объектов систем газоснабжения
5.9 gpprotectlinezone - Охранные зоны магистральных трубопроводов, линий связи, радиофикации, электрических и тепловых сетей
5.10 gpprotectprotectzone - Запретные зоны территорий военных полигонов, а также арсеналов, баз и складов Вооруженных Сил
5.11 gppenalsystem - Территория, прилегающая к учреждениям уголовно-исполнительной системы
5.12 - gpprotecthistorical- Охранные зоны памятников истории и культуры
5.13 - gpculturalheritage- Территории с объектами историко-культурного наследия и (или) охраняемыми уникальными и редкими ландшафтами
5.14- gpfloodzone - Зоны подтоплений и затоплений
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
Ширина зоны
5.15 gpprotectairfile - Охранные зоны приаэродромных территорий
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
document
Ограничение в зависимости от удаления от контрольной точки аэродрома
Text
100
H_abs
Абсолютная высота ограничения высот объектов (EGM 2008)
Double
Distance from the object to ARP
Удаление от контрольной точки аэродрома
Double
5.16 gpzonesan- Санитарно-защитные зоны
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
danger_class
Класс опасности
Text
255
functional
Функциональное назначение
Text
255
zone_radius
Радиус зоны
Double
-
6.0 gpautotran – ТРАНСПОРТ
6.1gpautotranbridg - Мосты
6.2gpautotranprc - Парковки
6.3gpautotranrdc - Дороги и проезды
6.4gpautotranstreet - Осевые линии дорог и улиц
6.5 gpautotraninterchanges - Развязки в разных уровнях
6.6 gpautotranhubs -Транспортно-пересадочные узлы
6.7 gpautotranrunways -Взлетно-посадочная полоса
6.8gpautotranpiers - Причалы, пирсы
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text

255
7.0 pdprrstran – ТЕМІРЖОЛ КӨЛІГІ
7.1 pdprrstranlin - Теміржолдар, жолдар және желілік құрылыстар
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Inteer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
8.0 pdpblag – ЕЛДІ МЕКЕНДІ АБАТТАНДЫРУ
8.1 pdpblagchildpl - Балалардың ойын алаңдары
8.2 pdpblagdumppl - Қоқыс контейнерлерінің алаңдары
8.3 pdpblagfontpol - Бұрқақтар
8.4 pdpblagsportpl - Спорт алаңдары
8.5 pdpblagtrotuar - Жаяусоқпақтар, тас төсемдер, жаяу жүргіншілер жолдары
8.6 pdpblagzelen - Қалалық көгалдандыру
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Inteer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
9.0 pdpgs – ГИДРОГРАФИЯ ЖӘНЕ ГИДРОТЕХНИКАЛЫҚ ҚҰРЫЛЫСТАР
9.1 gphydrosea - Теңіздер
9.2 gphydrolake - Көлдер
9.3 gphydroriver - Өзендер
9.4 gpdphydroflood - Ірі өзендердің, көлдердің төгілу алаңдары
9.5 gpdphydropond - Тоғандар
9.6 gphydroreservoir - Су қоймалары және су жинауға арналған басқа да құрылыстар
9.7 gphydrocanal - Каналдар мен арықтар
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
shape
Объект типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Inteer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text

255
7.0 gp​rrstran – ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНЫЙ ТРАНСПОРТ
7.1gprrstranlin - Железные дороги, пути и линейные сооружения
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
8.0 gpblag – БЛАГОУСТРОЙСТВО НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА
8.1 gpblagchildpl - Детские игровые площадки
8.2 gpblagdumppl - Мусорные контейнерные площадки
8.3 gpblagfontpol - Фонтаны
8.4 gpblagsportpl - Спортивные площадки
8.5 gpblagtrotuar - Тротуары, брусчатка, пешеходные дорожки
8.6 gpblagzelen - Озеленение
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
9.0 gpgs – ГИДРОГРАФИЯ И ГИДРОТЕХНИЧЕСКИЕ СООРУЖЕНИЯ
9.1 gphydrosea - Моря
9.2 gphydrolake - Озера
9.3 gphydroriver - Реки
9.4 gpdphydroflood - Площади разливов крупных рек, озер
9.5 gpdphydropond - Пруды
9.6 gphydroreservoir - Водохранилища и др. сооружения для сбора воды
9.7 gphydrocanal - Каналы и канавы
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Inteer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text