"Білім беру мониторингінің шеңберінде әкімшілік деректер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 570 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің м.а. 2024 жылғы 29 маусымдағы № 168 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 29 маусымда № 34684 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Білім беру мониторингінің шеңберінде әкімшілік деректер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 570 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8369 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 және 1-1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Білім беру мониторингі шеңберінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің әкімшілік деректерінің нысандары осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
1-1. Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта, арнайы және мамандандырылған, қосымша, техникалық және кәсіптік және орта білімнен кейінгі білім беру, білім беру-сауықтыру, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру, меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан әкімшілік деректерді білім беру саласындағы ақпараттандыру объектілеріне беруді қамтамасыз етсін.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 98 қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Цифрландыру және мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 декабря 2012 года № 570 "Об утверждении форм административных данных в рамках образовательного мониторинга"
Приказ и.о. Министра просвещения Республики Казахстан от 29 июня 2024 года № 168. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2024 года № 34684
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 декабря 2012 года № 570 "Об утверждении форм административных данных в рамках образовательного мониторинга" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8369) следующие изменения и дополнение:
пункты 1 и 1-1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить формы административных данных Министерства просвещения Республики Казахстан в рамках образовательного мониторинга согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 к настоящему приказу.
1-1. Организациям дошкольного, начального, основного среднего и общего среднего, специального и специализированного, дополнительного, технического и профессионального и послесреднего образования, образовательно-оздоровительным, для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей независимо от формы собственности и ведомственной принадлежности обеспечить передачу административных данных в объекты информатизации в области образования.";
дополнить приложением 98 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту цифровизации и автоматизации государственных услуг Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
Е. Оспан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар жөніндегі агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 29 маусымдағы
№ 168 Бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2012 жылғы "27" желтоқсандағы
№ 570 бұйрығына
98-қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Тәрбие жұмысы және қосымша білім беру департаментіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет қорында орналастырылған
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Оқу-сауықтыру ұйымдарының мәліметтері
Индексі: № ОСҰ-1 нысан
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең 20__-20__ оқу жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктерінің білім басқармалары
Тапсыру мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 31 қазанға дейін (қоса алғанда)
Аймақ
Аудан
Елді-мекен
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші коды
Лагерьдің немесе балалар сауықтыру орталығының атауы
Мекен-жайы
Бизнес сәйкестендіру номері
Меншік нысаны
Пайдалануға берілген жылы
Ғимараттың жалпы ауданы, шаршы метр
А
Б
В
Г
1
2
3
6
кестеннің жалғасы
Аумақтың жалпы ауданы, гектар
Жобалық қуаты, орын
Ағымдағы жылдың жазғы кезеңінде жұмыс істейтін немесе жұмыс істемейтін
Күрделі жөндеу
Корпустар саны, бірлік
Күрделі жөндеу жылы
Күрделі жөндеуді қаржыландыру, миллион теңге
7
8
9
10
11
12
жалғасы
Маусымдық лагерьлердің қызметі туралы мәлімет
Жыл бойғы лагерьлердің қызметі туралы мәліметтер
маусым
шілде
тамыз
жылдағы ауысым саны
ауысымдағы күндер саны
балаларды қамту
ауысым саны
ауысымдағы күндер саны
1 ауысымдағы балаларды қамту
ауысым саны
ауысымдағы күндер саны
1 ауысымдағы балаларды қамту
ауысым саны
ауысымдағы күндер саны
1 ауысымдағы балаларды қамту
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
жалғасы
Балаларды қамту, адам
Жеңілдікті жолдама бойынша балалар санаты, адам
Тегін жолдама бойынша балалар санаты, адам
Жолдама құны, мың теңге
Балаларды жалпы қамту, адам
оның ішінде
1 адамға жолдама құны
1 адамға жеңілдікті жолдама құны
жеңілдікті жолдама бойынша
тегін жолдама бойынша
25
26
27
28
29
30
31
жалғасы
Штаттық қызметкерлер саны, адам
Басшының тегі, аты және әкесінің аты
Ұялы телефон
Басшы орынбасарының тегі, аты және әкесінің аты
Ұялы телефон
әкімшілік
педагогтер
техникалық персонал
32
33
34
35
36
37
38
Атауы Мекен-жайы____________________________
Телефон ___________________________________________
Электронды почта мекен-жайы ______________________________
Орындаған _______________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға _________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Оқу-сауықтыру ұйымдарының мәліметтері" (Индекс: № ОСҰ -1, кезеңділігі – жылдық)

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
Е. Оспан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 29 июня 2024 года № 168
Приложение 98 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 27 декабря 2012 года № 570
Представляется: в Департамент воспитательной работы и дополнительного образования
Министерства просвещения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz
Форма предназначена для сбора административных данных
Сведения об образовательно-оздоровительных организациях
Индекс: форма № ООО-1
Периодичность: годовая
Отчетный период 20 ___ - 20 ___ учебный год
Круг лиц представляющих информацию: Управления образования акиматов
областей, городов республиканского значения и столицы
Срок представления: до 31 октября (включительно) после отчетного периода
Регион
Район
Населенный пункт
Код классификатора административно-территориальных объектов
Наименование лагеря или детского оздоровительного центра
Адрес
Бизнес идентификационный номер
Форма собственности
Год ввода в эксплуатацию
Общая площадь помещений, квадратный метр
А
Б
В
Г
1
2
3
4
5
6
продолжения таблицы
Общая площадь территории, гектар
Проектная мощность, мест
Действующий или не действующий в летний период текущего году
Капитальный ремонт
Количество корпусов, единиц
Год капитального ремонта
Финансирование капитального ремонта, миллион тенге
7
8
9
10
11
12
продолжение
Сведения о деятельности сезонных лагерей
Сведения о деятельности круглогодичных лагерей
июнь
июль
август
количество смен в году
количество дней в смене
охват детей
количество смен
количество дней в смене
охват детей в 1 смене
количество смен
количество дней в смене
охват детей в 1 смене
количество смен
количество дней в смене
охват детей в 1 смене
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
продолжение
Охват детей, человек
Категория детей по льготной путевке, человек
Категория детей по бесплатной путевке, человек
Стоимость путевки, тысяч тенге
Общий охват детей, человек
из них
Стоимость путевки на 1 человека
Стоимость льготной путевки на 1 человека
по льготной путевке
по бесплатной путевке
25
26
27
28
29
30
31
продолжение
Количество штатных сотрудников, человек
Фамилия, имя и отчество руководителя
Мобильный телефон
Фамилия, имя и отчество заместителя руководителя
Мобильный телефон
администрация
педагоги
технический персонал
32
33
34
35
36
37
38
Наименование ____________________________________________
Адрес ___________________________________________________
Телефон _________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________
Исполнитель ___________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения об образовательно-оздоровительных организациях"
(Индекс: № ООО-1, периодичность-годовая)

1. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме:
1-бағанда лагерьдің немесе балалар сауықтыру орталығының атауы көрсетіледі.
2-бағанда лагерьдің немесе балалар сауықтыру орталығының мекен-жайы көрсетіледі.
3-бағанда бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі.
4-бағанда меншік нысаны көрсетіледі.
5-бағанда пайдалануға берілген жылы көрсетіледі.
6-бағанда ғимараттың жалпы ауданы, шаршы метр көрсетіледі.
7-бағанда аумақтың жалпы ауданы, гектар көрсетіледі.
8-бағанда жобалық қуаты көрсетіледі.
9-бағанда ағымдағы жылдың жазғы кезеңінде жұмыс істейтін немесе жұмыс істемейтіндігі көрсетіледі.
10-11 бағандарда күрделі жөндеуді жүргізу жылы және қаржыландыру көрсетіледі.
12-бағанда корпустар саны көрсетіледі.
13-21 бағандарда маусымдық лагерьлер үшін айлар бойынша ауысым саны, ауысымдағы күндер саны және 1 ауысымдағы балаларды қамту көрсетіледі.
22-24 бағандарда жыл бойғы лагерьлер үшін айлар бойынша ауысым саны, ауысымдағы күндер саны және 1 ауысымдағы балаларды қамту көрсетіледі.
25-27 бағандарда балаларды жеңілдікті және тегін жолдамалармен қамту көрсетіледі, адам.
28-бағанда жеңілдікті жолдама бойынша балалардың санаты көрсетіледі, адам.
29-бағанда тегін жолдама бойынша балалардың санаты көрсетіледі, адам.
30-31 бағандарда жолдаманың құны және 1 адамға жеңілдікті жолдаманың құны көрсетіледі, мың тенге.
32-34 бағандарда штаттық қызметкерлер саны көрсетіледі, адам.
35-бағанда басшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
36-бағанда басшының ұялы телефоны көрсетіледі.
37-бағанда басшының орынбасарының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
38-бағанда басшының орынбасарының ұялы телефоны көрсетіледі.

1. Пояснение по заполнению Формы:
В графе 1 указывается наименование лагеря или детского оздоровительного центра.
В графе 2 указывается адрес лагеря или детского оздоровительного центра.
В графе 3 указывается бизнес идентификационный номер.
В графе 4 указывается форма собственности.
В графе 5 указывается год ввода в эксплуатацию.
В графе 6 указывается общая площадь помещений, квадратный метр.
В графе 7 указывается общая площадь территории, гектар.
В графе 8 указывается проектная мощность, мест.
В графе 9 указывается действующий или не действующий в летний период текущего году.
В графах 10-11 указывается год проведения и финансирование капитального ремонта.
В графе 12 указывается количество зданий.
В графах 13-21 указывается количество смен, количество дней и охват детей в 1 смене по месяцам для сезонных лагерей.
В графах 22-24 указывается количество смен, количество дней и охват детей в 1 смене по месяцам для круглогодичных лагерей.
В графах 25-27 указывается охват детей льготными и бесплатными путевками, человек.
В графе 28 указывается категория детей по льготной путевке, человек.
В графе 29 указывается категория детей по бесплатной путевке, человек.
В графе 30-31 указывается стоимость путевки и стоимость льготной путевки на 1 человека, тысяч тенге.
В графе 32-34 указывается количество штатных сотрудников, человек.
В графе 35 указывается фамилия, имя и отчество (при наличии) руководителя.
В графе 36 указывается мобильный телефон руководителя.
В графе 37 указывается фамилия, имя и отчество заместителя руководителя.
В графе 38 указывается мобильный телефон заместителя руководителя.