"Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 12 шiлдедегі № 244 бұйрығына және "Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 19 шiлдедегі № 258 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2024 жылғы 10 шілдедегі № 157 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 12 шілдеде № 34724 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына озонды бұзатын заттар мен олардың құрамындағы өнімдерді әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 12 шілдедегі № 244 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23580 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына озонды бұзатын заттар мен олардың құрамындағы өнімдерді әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсаттар беру қағидаларында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Процестердің нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын құжаттардың және мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің талаптарында (бұдан әрі – Талаптар) жазылған.";

О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 июля 2021 года № 244 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" и приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 258 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ"
Приказ и.о. Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 10 июля 2024 года № 157. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2024 года № 34724
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 июля 2021 года № 244 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23580) следующие изменения:
в Правилах выдачи разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, утвержденных указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Перечень документов и требований к оказанию государственной услуги, включающий результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Требования).";

11-1-тармақ мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"11-1. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісім береді.";
12-тармақ алып тасталсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 2 және (немесе) 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті, сондай-ақ Талаптардың 8-тармағына сәйкес құжаттарды жолдайды.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Орындаушы тіркеу сәтінен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған немесе осы Қағидаларға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтер болмаған жағдайда, орындаушы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімдерде көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасының қандай талаптарға сәйкес келмейтінін және сәйкес келтіру мерзімін көрсете отырып, хабарлама жолдайды.
Егер хабарламаны алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы оны талаптарға сәйкес келтірмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес өтінішті одан әрі қараудан бас тартуды порталдағы "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында жолдайды.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Қарастыру қорытындылары бойынша орындаушы 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 5-қосышаға сәйкес нысан бойынша озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсатты қалыптастырады және келісу мен қол қоюға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті беруші қол қойғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсатты порталдағы "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Услугополучатель дает согласие на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.";
пункт 12 исключить;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Для получения государственной услуги в электронной форме услугополучатель направляет услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) заявление в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложениям 2 и (или) 3 к настоящим Правилам, а также документы согласно пункту 8 Требования.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов услугополучателя проверяет полноту документов, представленных услугополучателем.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов или отсутствия сведений необходимых для оказания государственной услуги в соответствии с настоящими Правилами, исполнитель в сроки, указанные в части первой настоящего пункта, направляет услугополучателю уведомление с указанием каким требованиям не соответствует пакет документов и сроке приведения его в соответствие. Срок приведения в соответствие указанных в уведомлении документов составляет два рабочих дня.
В случае, если в течении двух рабочих дней со дня получения уведомления услугополучатель не привел его в соответствие с требованиями, услугодатель направляет отказ в дальнейшем рассмотрении заявления согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя на портале в "личном кабинете" в форме электронного документа.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. По итогам рассмотрения исполнитель в течение 1 (одного) рабочего дня формирует разрешение на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и направляет на согласование и подписание.
После подписания услугодателем услугополучатель получает разрешение на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, подписанное ЭЦП руководителя услугодателя, на портале в "личном кабинете" в форме электронного документа.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:

"21. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін талаптардың 9-тармағында көрсетілген негіздерді анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күн бұрын көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымды білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге порталдағы "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында не осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды порталдағы "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында береді.";
21-1-тармақ мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"21-1. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат әділет органдарында тиісті нормативтік құқықтық акт мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күнінің ішінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс орталығына жіберіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 19 шілдедегі № 258 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23706 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсат беру қағидаларында:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"21. При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги указанных в пункте 9 Требования услугодатель не позднее чем за 3 рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
По результатам заслушивания услугодатель выдает разрешение на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и (или) вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам подписанное ЭЦП руководителя услугодателя на портале в "личном кабинете" в форме электронного документа, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги согласно приложению 6 к настоящим Правилам подписанный ЭЦП руководителя услугодателя на портале в "личном кабинете" в форме электронного документа.";
дополнить пунктом 21-1 следующего содержания:
"21-1. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в правила в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации соответствующего нормативного правового акта в органах юстиции направляется оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и Единому контакт-центру.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 4 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 5 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
приложение 6 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 258 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23706), следующие изменения и дополнения:
в Правилах выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ, утвержденных указанным приказом:
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді";
11-1-тармақ мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"11-1. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісім береді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Процестердің нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын құжаттардың және мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі талаптарының тізбесінде (бұдан әрі – Талаптар) жазылған";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы Талаптардың 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса беріп, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті жолдайды";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Көрсетілетін қызметті беруші қол қойғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсатты порталдағы "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Талаптардың 9-тармағында көрсетілген негіздерді анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күн бұрын көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымды білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсатты порталдағы "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында не осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды порталдағы "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында береді.";

"10. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Услугополучатель дает согласие на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Перечень документов и требований к оказанию государственной услуги, включающий результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Требования)";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с приложением документов, указанных в пункте 8 Требования";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. После подписания услугодателем услугополучатель получает разрешение на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подписанное ЭЦП руководителя услугодателя, на портале в "личном кабинете" в форме электронного документа.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги указанных в пункте 9 Требования услугодатель не позднее чем за 3 рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
По результатам заслушивания услугодатель выдает разрешение на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подписанное ЭЦП руководителя услугодателя на портале в "личном кабинете" в форме электронного документа, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги согласно приложению 5 к настоящим Правилам, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя на портале в "личном кабинете" в форме электронного документа.";

21-1-тармақ мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"21-1. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат әділет органдарында тиісті нормативтік құқықтық акт мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күнінің ішінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс орталығына жіберіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымша осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Климаттық саясат департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
Н. Шарбиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
2024 жылғы 10 шілдедегі
№ 157 бұйрығына
1-қосымша
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
1-қосымша
"Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің талаптары
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері

дополнить пунктом 21-1 следующего содержания:
"21-1. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в правила в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации соответствующего нормативного правового акта в органах юстиции направляется оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и Единому контакт-центру.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
приложение 5 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу.
2. Департаменту климатической политики Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Н. Шарбиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
и.о. Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 10 июля 2024 года № 157
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешений
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
из государств-членов
Евразийского экономического
союза и вывоз с территории
Республики Казахстан
в эти государства
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан
из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории
Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции"
Наименование услугодателя
Комитет экологического регулирования и контроля Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Способы предоставления государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
көрсетілетін қызметті беруші өтінішді тіркеген сәттен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған)
Мемлкеттік қызмет көрсету нәтижесі
озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00- ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00- ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz порталында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1. Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге.
Портал арқылы өтініш білдірген кезде:
1) "Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 12 шiлдедегі № 244 бұйрығының (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 17 шiлдеде № 23580 болып тіркелді) (бұдан әрі – Қағидалар) 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге рұқсат алуға өтініш;

1) через услугодателя;
2) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал)
Срок оказания государственной услуги
с момента регистрации заявления услугодателем в течение 8 (восьми) рабочих дней
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная)
Результат оказания государственной услуги
разрешение на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и (или) вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
государственная услуга оказывается бесплатно
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем). Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz, www.elicense.kz
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1. На ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции.
При обращении через портал:
1) заявление на получение разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 июля 2021 года № 244 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2021 года № 23580) (далее – Правила);

2) делдалдық қызмет көрсету туралы (егер көрсетілетін қызметті алушы ретінде делдал әрекет етсе) шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі;
3) әзірлеушінің (өндірушінің), ол шығарған озон қабатын бұзатын заттардың және құрамында олар бар өнімдердің оларға сәйкес әзірленетін құжаттардың талаптарына сәйкес келетіні туралы сәйкестік сертификатының және (немесе) жазбаша хабарламасының электрондық көшірмесі;
4) адамның денсаулығы мен қоршаған ортаға зиян келтіретін жағдайда, озон қабатын бұзатын заттардың және құрамында олар бар өнімдерді әкелуді жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті алушының жүктерді сақтандырудың қолданыстағы сақтандыру полисінің немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де кепілдіктерін қамтамасыз етуін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
5) кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкелінген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыру туралы (егер қалпына келтіруді көрсетілетін қызметті алушы жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда белгіленген тиісті талаптарға сәйкес келетін қондырғының болуын растау;
6) кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкелінген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыру туралы (қалпына келтіруді көрсетілетін қызметті алушы жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда Монреаль хаттамасы Тараптарының шешімдерімен мақұлданған озон қабатын бұзатын заттарды жою технологияларына сай келетін қондырғының бар болуын растау;
7) озон қабатын бұзатын заттарды шикізат ретінде пайдалану үшін әкелген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде ғана пайдаланатынын растайтын көрсетілетін қызметті алушы хатының электрондық көшірмесі не озон қабатын бұзатын заттарды озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын ұйыммен шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;
8) озонды бұзатын заттарды бір рет және (немесе) бірнеше рет пайдалану ыдысында әкелінетінін растайтын мәліметтердің көшірмелері.
2. Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Қазақстан Республикасының аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге әкетуге.
Портал арқылы өтініш білдірген кезде:

2) электронная копия договора (контракта) об оказании посреднических услуг (в случае, если в качестве услугополучателя выступает посредник);
3) электронная копия сертификата соответствия или письменного уведомления изготовителя (производителя) о том, что произведенные им озоноразрушающие вещества и содержащая их продукция отвечают требованиям документов, в соответствии с которым они изготавливаются;
4) электронная копия действующего страхового полиса страхования грузов либо иного документа, предусмотренного законодательством Республики Казахстан, подтверждающего обеспечение услугополучателем, осуществляющим ввоз озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, гарантий в случае причинения ущерба здоровью человека и окружающей среде;
5) в случае ввоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ электронная копия договора (контракта) с организацией об осуществлении восстановления озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если восстановление будет осуществляться не услугополучателем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить восстановление озоноразрушающих веществ, установки, соответствующей установленным требованиям;
6) в случае ввоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ электронная копия договора (контракта) с организацией об осуществлении уничтожения озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если уничтожение будет осуществляться не услугополучателем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить уничтожение озоноразрушающих веществ, установки для уничтожения, соответствующей технологиям уничтожения озоноразрушающих веществ, одобренным Решениями Сторон Монреальского протокола;
7) в случае ввоза озоноразрушающих веществ для использования в качестве сырья электронная копия письма услугополучателя, подтверждающее использование озоноразрушающих веществ исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ, либо копию договора (контракта) с организацией, которая будет использовать озоноразрушающие вещества исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ;
8) электронная копия сведений, подтверждающих, что ввоз озоноразрушающих веществ осуществляется в таре однократного и (или) многократного использования.
2. На вывоз с территории Республики Казахстан в государства – члены Евразийского экономического союза озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции.
При обращении через портал:

1) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанындағы озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Қазақстан Республикасының аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге әкетуге рұқсат алуға өтініш;
2) делдалдық қызмет көрсету туралы (егер көрсетілетін қызметті алушы ретінде делдал әрекет етсе) шарттың (келісімшарттың) электр ондық көшірмесі;
3) әзірлеушінің (өндірушінің), ол шығарған озон қабатын бұзатын заттардың және құрамында олар бар өнімдердің оларға сәйкес әзірленетін құжаттардың талаптарына сәйкес келетіні туралы сәйкестік сертификатының және (немесе) жазбаша хабарламасының электрондық көшірмесі;
4) адамның денсаулығы мен қоршаған ортаға зиян келтіретін жағдайда, озон қабатын бұзатын заттардың және құрамында олар бар өнімдерді әкетуді жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті алушының жүктерді сақтандырудың қолданыстағы сақтандыру полисінің немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де кепілдіктерін қамтамасыз етуін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
5) кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкетілген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыру туралы (егер қалпына келтіруді көрсетілетін қызметті алушы жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда белгіленген тиісті талаптарға сәйкес келетін қондырғының болуын растау;
6) кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкетілген жағдайда озон қабатын бұзатын за ттарды жоюды жүзеге асыру туралы (қалпына келтіруді көрсетілетін қызметті алушы жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйым мен жасасқан шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда Монреаль хаттамасы Тараптарының шешімдерімен мақұлданған озон қабатын бұзатын заттарды жою технологияларына сай келетін қондырғының бар болуын растау;
7) озон қабатын бұзатын заттарды шикізат ретінде пайдалану үшін әкеткен жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде ғана пайдаланатынын растайтын көрсетілетін қызметті алушы хатының электрондық көшірмесі не озон қабатын бұзатын заттарды озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын ұйыммен шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;

1) заявление на получение разрешения на вывоз с территории Республики Казахстан в государства – члены Евразийского экономического союза озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции по форме согласно приложению 3 к Правилам, в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия договора (контракта) об оказании посреднических услуг (в случае, если в качестве услугополучателя выступает посредник);
3) электронная копия сертификата соответствия или письменного уведомления изготовителя (производителя) о том, что произведенные им озоноразрушающие вещества и содержащая их продукция отвечают требованиям документов, в соответствии с которым они изготавливаются;
4) электронная копия действующего страхового полиса страхования грузов либо иного документа, предусмотренного законодательством Республики Казахстан, подтверждающего обеспечение услугополучателем, осуществляющим вывоз озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, гарантий в случае причинения ущерба здоровью человека и окружающей среде;
5) в случае вывоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ электронная копия договора (контракта) с организацией об осуществлении восстановления озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если восстановление будет осуществляться не услугополучателем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить восстановление озоноразрушающих веществ, установки, соответствующей установленным требованиям;
6) в случае вывоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ электронная копия договора (контракта) с организацией об осуществлении уничтожения озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если уничтожение будет осуществляться не услугополучателем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить уничтожение озоноразрушающих веществ, установки для уничтожения, соответствующей технологиям уничтожения озоноразрушающих веществ, одобренным Решениями Сторон Монреальского протокола;
7) в случае вывоза озоноразрушающих веществ для использования в качестве сырья электронная копия письма услугополучателя, подтверждающее использование озоноразрушающих веществ исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ, либо копию договора (контракта) с организацией, которая будет использовать озоноразрушающие вещества исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ;

8) егер Одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында озон қабатын бұзатын заттардың бір рет пайдалану ыдысында әкетуге тыйым салу белгіленген жағдайда озон қабатын бұзатын заттардың бірнеше рет пайдалану ыдысында тасымалданатынын растайтын мәліметтердің электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің сенімсіздігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкессіздігі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты өтініш білдірілген қызмет түрлерімен (озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді әкелумен және әкетумен) айналысуға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) озонды бұзатын заттарды әкелуге – "2020-2025 жылдар кезеңінде озонды бұзатын заттарды тұтыну лимиттерін (квоталарын) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № 109 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20671 тіркелген) бекітілген озонды бұзатын заттарды тұтынудың есепті деңгейіне Қазақстан Республикасында жеткен жағдайда;
5) озонды бұзатын заттарды Одаққа мүше мемлекеттерге әкетуге – көрсетілетін қызметті берушінің тиісті мемлекеттің құзыретті органынан осы мемлекетке озонды бұзатын заттарды әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беруді тоқтату қажеттілігі туралы ақпарат алуы.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
2024 жылғы 10 шілдедегі
№ 157 бұйрығына
2-қосымша
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнiмдердi Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге рұқсат берге өтініш
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі КК.АА.ЖЖЖЖ бастап КК.АА.ЖЖЖЖ қоса алғанда
3. Рұқсаттың түрі / ӘКЕЛУ
4. Келісімшарт №
5. Көрсетілетін қызметті алушы
6. Жөнелтуші
7. Жөнелту елі
8. Шығарылған ел
9. Саны
10. Өлшем бірлігі
11. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша тауар коды және оның сипаты

8) электронная копия сведений, подтверждающих, что вывоз озоноразрушающих веществ осуществляется в таре многократного использования в случае, если законодательством государства-члена Союза установлен запрет на ввоз озоноразрушающих веществ в таре однократного использования
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственно й услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении заявляемым видом деятельности (ввоз и вывоз озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции);
4) на ввоз озоноразрушающих веществ - в случае достижения в Республике Казахстан расчетного уровня потребления озоноразрушающих веществ, установленного приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 18 мая 2020 года №109 "Об утверждении Лимитов (квот) потребления озоноразрушающих веществ на период с 2020 по 2025 годы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20671);
5) на вывоз озоноразрушающих веществ в государства-члены Союза – получение услугодателем информации от компетентного органа соответствующего государства о необходимости прекращения выдачи заключений (разрешительных документов) на вывоз озоноразрушающих веществ в данное государство
Приложение 2 к приказу
и.о. Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 10 июля 2024 года № 157
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешений
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
из государств-членов
Евразийского экономического
союза и вывоз с территории
Республики Казахстан
в эти государства
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции
Форма
Заявление на выдачу разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств-членов Евразийского экономического союза озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции
1. Заявление №
2. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ
3. Тип разрешения
|ВВОЗ
4. Контракт № от
5. Услугополучатель
6. Отправитель
7. Страна отправления
8. Страна происхождения
9. Количество
10. Единица измерения
11. Код товара по единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности и его описание

12. Қосымша ақпарат
13. Рұқсатты беру үшін негіз
14. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы Тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Лауазымы
Телефоны
Электрондық цифрлық қолтаңба
Күні
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
2024 жылғы 10 шілдедегі
№ 157 бұйрығына
3-қосымша
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнiмдердi Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беруге өтініш
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі КК.АА.ЖЖЖЖ бастап КК.АА.ЖЖЖЖ қоса алғанда
3. Рұқсаттың түрі / Шығару
4. Келісімшарт №
5. Көрсетілетін қызметті алушы
6. Сатып алушы
7. Алушы елі
8. Шығарылған ел
9. Саны
10. Өлшем бірлігі
11. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша тауар коды және оның сипаты
12. Қосымша ақпарат
13. Рұқсатты беру үшін негіз
14. Көрсетілетін қызметі алушының уәкілетті адамы Тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Лауазымы
Телефоны
Электрондық цифрлық қолтаңба
Күні
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
2024 жылғы 10 шілдедегі
№ 157 бұйрығына
4-қосымша
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
4-қосымша
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі не заңды
тұлғаның толық
атауы ____________________
Дәлелді бас тарту
Нөмірі _________ "___" _______ 20__ жыл
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті, Сіздің 20__ жылғы "___" _____ № ___________ өтінішіңізді қарастырып, мынадай себеппен озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беруге өтінішті қараудан бас тартады:
[Дәлелді бас тартудың себебі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі]
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
2024 жылғы 10 шілдедегі
№ 157 бұйрығына
5-қосымша
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
5-қосымша
Жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі не заңды
тұлғаның толық атауы
________________________
Дәлелді бас тарту
Нөмірі _________ "___" _______ 20__ жыл
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті, Сіздің 20__ жылғы "___" _____ № ___________ өтінішіңізді қарастырып, мынадай себеппен озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беруден бас тартады:
[Дәлелді бас тартудың себебі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі]
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
2024 жылғы 10 шілдедегі
№ 157 бұйрығына
6-қосымша
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
6-қосымша
Жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі не
заңды тұлғаның толық атауы
________________________
Дәлелді бас тарту
Нөмірі _________ "___" _______ 20__ жыл
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті, Сіздің 20__ жылғы "___" _____ № ___________ өтінішіңізді қарастырып, мынадай себеппен озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беруден бас тартады:
[Дәлелді бас тартудың себебі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі]
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
2024 жылғы 10 шілдедегі
№ 157 бұйрығына
7-қосымша
Озонды бұзатын заттарды
пайдалана отырып, жұмыстар
жүргізуге, құрамында озонды
бұзатын заттары бар
жабдықтарды жөндеуге,
монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге, озонды бұзатын
заттарды тасымалдауға,
сақтауға, рекуперациялауға,
қалпына келтіруге, кәдеге
жаратуға рұқсаттар беру
қағидаларына
1-қосымша
"Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің талаптары
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі

12. Дополнительная информация
13. Основание для выдачи разрешения
14. Уполномоченное лицо услугополучателя
Фамилия, имя, отчество
(если указано в документе, удостоверяющем личность)
Должность
Телефон
Электронная цифровая подпись
Дата
Приложение 3 к приказу
и.о. Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 10 июля 2024 года № 157
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешений
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
из государств-членов
Евразийского экономического
союза и вывоз с территории
Республики Казахстан
в эти государства
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции
Форма
Заявление на выдачу разрешения на вывоз с территории Республики Казахстан в государства-члены Евразийского экономического союза озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции
1. Заявление №
2. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ
3. Тип разрешения ВЫВОЗ
4. Контракт № от
5. Услугополучатель
6. Покупатель
7. Страна получателя
8. Страна происхождения
9. Количество
10. Единица измерения
11. Код товара по единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности и его описание
12. Дополнительная информация
13. Основание для выдачи разрешения
14. Уполномоченное лицо услугополучателя Фамилия, имя, отчество
(если указано в документе, удостоверяющем личность)
Должность
Телефон
Электронная цифровая подпись
Дата
Приложение 4 к приказу
и.о. Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 10 июля 2024 года № 157
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешений
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
из государств-членов
Евразийского экономического
союза и вывоз с территории
Республики Казахстан
в эти государства
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица либо
полное наименование
юридического лица
Мотивированный отказ
Номер _________ "___" ______20___ года
Комитет экологического регулирования и контроля Министерства экологии
и природных ресурсов Республики Казахстан, рассмотрев Ваше заявление
№ _________ от "___" _____ 20__ года, отказывает в рассмотрении заявления
на выдачу разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан
из государств-членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории
Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей
их продукции по следующей причине:
[Причина мотивированного отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]
Приложение 5 к приказу
и.о. Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 10 июля 2024 года № 157
Приложение 5
к Правилам выдачи разрешений
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
из государств-членов
Евразийского экономического
союза и вывоз с территории
Республики Казахстан
в эти государства
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции
Форма
Разрешение на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств-членов
Евразийского экономического союза и (или) вывоз с территории Республики Казахстан
в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
(разрешительный документ)
№ ____/_____20__ /_________
_______________________________________________________________
(Наименование органа государственной власти государства-члена
Евразийского экономического союза, выдавшего заключение)
Выдано ________________________________________________________
(для юридических лиц – название организации, почтовый адрес, страна,
бизнес-идентификационный номер/для физических лиц – фамилия, имя,
отчество (при его наличии), почтовый адрес, индивидуальный
идентификационный номер)
Вид перемещения ________________________________________________
(вид перемещения)
_________________________
(Раздел единого перечня)
_____________________________________________
(Код товара согласно Единой товарной номенклатуре
внешнеэкономической деятельности
Евразийского экономического союза*)
Наименование товара
Количество
Единица измерения
Получатель/отправитель __________________________________________
(название, юридический адрес, страна)
Страна назначения/отправления ____________________________________
Цель ввоза (вывоза) ______________________________________________
Срок временного ввоза (вывоза) ____________________________________
Основание: _____________________________________________________
Дополнительная информация ______________________________________
Страна транзита _________________________________________________
(транзит по территории)
Заключение действительно по "___" ______ 20___ года
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_______________________________________________________________
(должность)
Электронная цифровая подпись _____________
Дата____________
<*> -строки заполняются с учетом требований к категориям товаров
Приложение 6 к приказу
и.о. Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 10 июля 2024 года № 157
Приложение 6
к Правилам выдачи разрешений
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
из государств-членов
Евразийского экономического
союза и вывоз с территории
Республики Казахстан
в эти государства
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица либо
полное наименование
юридического лица
_______________________
Мотивированный отказ
Номер _________ "___" ______20___ года
Комитет экологического регулирования и контроля Министерства экологии
и природных ресурсов Республики Казахстан, рассмотрев Ваше заявление
№ _________ от "___" _____ 20__ года, отказывает в выдаче разрешения
на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств-членов Евразийского
экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства
озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции по следующей причине:
[Причина мотивированного отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]
Приложение 7 к приказу
и.о. Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 10 июля 2024 года № 157
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешений
на производство работ
с использованием
озоноразрушающих веществ,
ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества,
транспортировку, хранение,
рекуперацию, восстановление,
утилизацию озоноразрушающих веществ
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию,
восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ"
Наименование услугодателя
Комитет экологического регулирования и контроля Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Способы предоставления государственной услуги
через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал)
Срок оказания государственной услуги
с момента регистрации заявления услугодателем:

көрсетілетін қызметті беруші өтінішті тіркеген сәттен бастап: 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде, шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін – 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
электронды (ішінара автоматтандырылған)
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсат не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00- ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00- ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) "Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 19 шiлдедегі № 258 бұйрығының (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 шiлдеде № 23706 болып тіркелді) (бұдан әрі – Қағидалар) 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсат алуға осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;

в течение 8 (восьми) рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства – в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная)
Результат оказания государственной услуги
разрешение на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
государственная услуга оказывается бесплатно
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление на выдачу разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме, согласно приложению 2 к приказу Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 258 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июля 2021 года № 23706) (далее – Правила);

2) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша штатында тиісті жоғарғы немесе техникалық және кәсіптік білімі немесе кәсіптік даярлығы және мамандық бойынша 1 (бір) жылдан кем емес жұмыс өтілі бар кем дегенде бір жауапты орындакшысының болуын растайтын мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған мәліметтер нысаны.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің сенімсіздігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкессіздігі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметпен немесе жеке қызмет түрлермен айналысуға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның негізінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылған заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушы үшін "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 32-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес қызмет түрімен айналысуға тыйым салынады;
6) мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге көрсетілетін қызметті алушының келісімінің болмауы.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
2024 жылғы 10 шілдедегі
№ 157 бұйрығына
8-қосымша
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
3-қосымша
Жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі не
заңды тұлғаның толық атауы
____________________
Дәлелді бас тарту
Нөмірі _________ "___" _______ 20__ жыл
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті, Сіздің 20__ жылғы "___" _____ № ___________ өтінішіңізді қарастырып, мынадай себеппен озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беруге өтінішті қараудан бас тартады:
[Дәлелді бас тартудың себебі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі]
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
2024 жылғы 10 шілдедегі
№ 157 бұйрығына
9-қосымша
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
5-қосымша
Жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі не
заңды тұлғаның толық атауы
________________________
Дәлелді бас тарту
Нөмірі _________ "___" _______ 20__ жыл
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті, Сіздің 20__ жылғы "___" _____ № ___________ өтінішіңізді қарастырып, мынадай себеппен озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беруден бас тартады:
[Дәлелді бас тартудың себебі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі]

2) форму сведений, подтверждающих наличие в штате не менее одного исполнителя, имеющего соответствующее высшее, или техническое и профессиональное образование, или профессиональную подготовку, и стаж работы по специальности не менее 1 (одного) года в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно Приложению 6 к Правилам.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) занятие видом деятельности запрещено для услугополучателя в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 32 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
6) отсутствие согласия услугополучателя на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
Приложение 8 к приказу
и.о. Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 10 июля 2024 года № 157
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешений
на производство работ
с использованием
озоноразрушающих веществ,
ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества,
транспортировку, хранение,
рекуперацию, восстановление,
утилизацию озоноразрушающих веществ
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица либо
полное наименование
юридического лица
Мотивированный отказ
Номер _________ "___" ______20___ года
Комитет экологического регулирования и контроля Министерства экологии
и природных ресурсов Республики Казахстан, рассмотрев Ваше заявление
№ _________ от "___" _____ 20__ года, отказывает в рассмотрении заявления
на выдачу разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию,
восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ по следующей причине:
[Причина мотивированного отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]
Приложение 9 к приказу
и.о. Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 10 июля 2024 года № 157
Приложение 5
к Правилам выдачи разрешений
на производство работ
с использованием
озоноразрушающих веществ,
ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества,
транспортировку, хранение,
рекуперацию, восстановление,
утилизацию озоноразрушающих веществ
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица либо
полное наименование
юридического лица
______________________
Мотивированный отказ
Номер _________ "___" ______20___ года
Комитет экологического регулирования и контроля Министерства экологии
и природных ресурсов Республики Казахстан, рассмотрев Ваше заявление
№ _________ от "___" _____ 20__ года, отказывает в выдаче разрешения
на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт,
монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества,
транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию
озоноразрушающих веществ по следующей причине:
[Причина мотивированного отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]