Көшпелі кедендік тексеру актісінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 11 шілдедегі № 436 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 12 шілдеде № 34728 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 418-бабы 21-тармағының 1-бөлігіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Көшпелі кедендік тексеру актісінің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 11 шілдедегі
№ 436 бұйрықпен
бекітілген
нысан
"БЕКІТЕМІН"
Мемлекеттік кірістер
органының басшысы
(оны алмастыратын адам)
__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда))
______________ _________
(қолы) (күні)
№ _______ көшпелі кедендік тексеру актісі
20___ жылғы "____" _________ __________________________
(жасалған күні) (тексеру жүргізу орын)
____________________________________________________________________
(тексеру жүргізген мемлекеттік кірістер органының атауы)
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 331, 332-бабына және "Қазақстан
Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің
(бұдан әрі – Кодекс) 416, 417-бабына сәйкес,
____________________________________________________________________
(тағайындау негізі)
____________________________________________________________________
(көшпелі кедендік тексерудің жүргізу туралы нұсқаманың күні және нөмірі)
___________________________________________________________ негізінде
Лауазымды адамдар:
____________________________________________________________________
(көшпелі кедендік тексеру жүргізген мемлекеттік кірістер органының лауазымды
адамдарының лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда))
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тексерілетін адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) не толық атауы,
тексерілетін тұлғаның тұрғылықты жері және қызметін нақты жүзеге асыратын жері,
оның жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
____________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның банктік шоттарының деректемелері)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тексерілетін тұлға басшысының және оның кедендік және қаржылық есептілікті
жүргізуге, мемлекеттік кірістер органдары алатын кедендік төлемдерді, салықтарды,
арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеуге
жауапты лауазымды адамдарының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
_____________________________________________________________ қатысты
____________________________________________________________ жүргізді.
(көшпелі кедендік тексерудің түрін көрсету: жоспардан тыс, қарсы, кешенді)
____________________________________________________________________
көшпелі кедендік тексеруге қатысу үшін тартылған лауазымды адамдардың
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))

Об утверждении формы акта выездной таможенной проверки
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 июля 2024 года № 436. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2024 года № 34728
В соответствии с частью первой пункта 21 статьи 418 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму акта выездной таможенной проверки.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Утверждена приказом
Министр финансов
Республики Казахстан
от 11 июля 2024 года № 436
форма
"УТВЕРЖДАЮ"
Руководитель органа
государственных доходов
(лицо, его замещающее)
__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
_________ __________
(подпись) (дата)
Акт выездной таможенной проверки № _______
"____" _________ 20___ года
(дата составления)
(место проведения проверки)
_________________________
____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов, проводившего проверку)
в соответствии со статьями 331, 333 Таможенного кодекса Евразийского
экономического союза и статьями 416, 418 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс),
на основании __________________________________________________________
(основание назначения)
______________________________________________________________________
(дата и номер предписания о проведении выездной таможенной проверки)
проведена: ____________________________________________________________
(указать вид выездной таможенной проверки: внеплановая, встречная, комплексная)
Должностными лицами:
______________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество (при его наличии)
должностных лиц органа государственных доходов, проводивших выездную
таможенную проверку) в отношении
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) либо полное наименование проверяемого
лица, сведения о месте нахождения и месте фактического осуществления
деятельности проверяемого лица, его индивидуальный идентификационный номер
/бизнес- идентификационный номер (ИИН, БИН))
______________________________________________________________________
(реквизиты банковских счетов проверяемого лица)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
руководителя и должностных лиц проверяемого лица, ответственных за ведение
таможенной и финансовой отчетности, уплату таможенных платежей, налогов,
специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов,
взимаемых органами государственных доходов)
______________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
должностных лиц, привлеченных для участия в выездной таможенной проверке:

Тексерілетін кезең 20__ жылғы "__" ___ бастап 20__ жылғы "__" ____ дейін.
Тексерілген, оның ішінде тексерілетін тұлға ұсынған құжаттар туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
(тексеру кезеңіне жататын тексерілген құжаттардың түрлері және тізбесі)
Көшпелі кедендік тексеру 20____ жылғы "____" ______ басталды және
20__ жылғы "____" _______ аяқталды.
Көшпелі кедендік тексеруді тоқтату кезеңі 20__ жылғы "____" _______
бастап 20__ жылғы "____" ______ дейін.
Көшпелі кедендік тексеруді ұзарту кезеңі 20____ жылғы "____" _______
бастап 20____ жылғы "____" ______ дейін.
Кедендік бақылау нысандары және көшпелі кедендік тексеру барысында
жүргізілген өзге де іс-қимылдар туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Алдыңғы тексеру және Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе)
Қазақстан Республикасының кеден заңнамасын бұрын анықталған бұзушылықтарды
жою бойынша қабылданған шаралар туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тексеру барысында анықталды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Еуразиялық экономикалық одақтың кеден заңнамасының, Қазақстан
Республикасының кеден және (немесе) өзге де заңнамасының ережелері көрсетіле
отырып, Еуразиялық экономикалық одақтың кеден заңнамасының, Қазақстан
Республикасының кеден және (немесе) өзге де заңнамасының бұзылуын
куәландыратын, анықталған фактілердің егжей-тегжейлі сипаттамасы не олардың жоқ
екені туралы мәліметтер)
Кедендік тексеру нәтижелері бойынша тұжырымдар:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қосымша: ___ парақта
Көшпелі кедендік тексеруді жүргізген лауазымды адамдар:
______________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)      (қолы)
______________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)       (қолы)
Көшпелі кедендік тексеру актісінің бірінші данасы кедендік тексеру материалдарына
тіркеледі, актінің екінші данасы есептерді қоса бере отырып, көшпелі кедендік тексеру
аяқталған күннен күнтізбелік бес күннен кешіктірілмей Кодекстің 416-бабында
белгіленген тәртіпте тексерілетін тұлғаға жолданады немесе табыс етіледі.
Көшпелі кедендік тексеру жүргізу актісінің екінші данасын алдым:
_________________________________________________ ______________
актінің екінші данасын алған адамның лауазымы,             (қолы)
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Көшпелі кедендік тексеру жүргізу актісінің екінші данасы тексерілетін
тұлғаға жөнелтілді
____________________________________________________________________
(жөнелту және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
20___ жылғы "____" ___________ (актінің екінші данасы табыс етілген күн)
Келісілді:____________________________________________________________
____________________________________________________________________
(көшпелі кедендік тексеру жүргізген лауазымды адамдардың тікелей басшысының тегі,
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы))
Тексерілетін тұлғаның кедендік тексеру нәтижелерімен келіспейтіні
туралы белгісі: ________________________________________________________

Проверяемый период с "___" ____ 20__года по "___" ____ 20 ___ года.
Сведения о проверенных документах, в том числе представленных проверяемым
лицом: _______________________________________________________________
(виды и перечень проверенных документов, период к которому они относятся)
Выездная таможенная проверка начата с "____" _______20____ года и завершена
"__" _______20__ года.
Период приостановления выездной таможенной проверки с "____" _______20__ года
по "____" _______20__ года.
Период продления выездной таможенной проверки с "____" _______20__ года по
с "____" _______20__ года.
Сведения о формах таможенного контроля и иных действиях, проведенных в ходе
выездной таможенной проверки:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Сведения о предыдущей проверке и принятых мерах по устранению ранее
выявленных нарушений таможенного законодательства Евразийского экономического
союза и (или) Республики Казахстан:
_______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
В ходе проверки установлено:
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(подробное описание выявленных фактов, свидетельствующих о нарушениях
таможенного законодательства Евразийского экономического союза, таможенного
и (или) иного законодательства Республики Казахстан, с указанием положений
таможенного законодательства Евразийского экономического союза, таможенного
и (или) иного законодательства Республики Казахстан либо сведения об их отсутствии)
Выводы по результатам выездной таможенной проверки:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Приложение: на ___ листах.
Должностные лица, проводившие выездную таможенную проверку:
______________________________________ ______________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (подпись)
_______________________________________ _____________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (подпись)
Первый экземпляр акта выездной таможенной проверки приобщается к материалам
таможенной проверки, второй экземпляр акта с приложением расчетов не позднее
пяти календарных дней с даты завершения выездной таможенной проверки
направляется или вручается проверяемому лицу в порядке, установленном
статьей 416 Кодекса.
Второй экземпляр акта выездной таможенной проверки получил:
_________________________________________________________ _____________
должность, фамилия, имя и отчество подпись (при его наличии),
лица получившего второй экземпляр акта)
Второй экземпляр акта выездной таможенной проверки направлен проверяемому
лицу __________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт направления и (или) вручения)
"____" ___________ 20___ года
(дата вручения второго экземпляра акта)
Согласовано:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)), непосредственного руководителя
должностных лиц, проводивших выездную таможенную проверку (подпись))
Отметка проверяемого лица о несогласии с результатами выездной таможенной проверки: _______________________________________________