"Мұнай беру графигін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 191 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2024 жылғы 16 шiлдедегi № 254 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 17 шiлдеде № 34751 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мұнай беру графигін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 191 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізбесінде № 17072 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мұнай беру графигін қалыптастыру қағидаларында:
3-тармақ жаңа редакцияда жасылсын:
"3. Мұнай беру графигі (бұдан әрі – График) жер қойнауын пайдаланушылардың өтінімдері (олар болған кезде), мұнайды қайта өңдеу және қайта өңдеу өнімдерінің жоспарлары мен мұнай тасымалдаушы ұйымдардың техникалық мүмкіндіктері, жер қойнауын пайдаланушылардың жобалау құжаттарында көзделген мұнай өндіру көлемі негізінде әзірленеді.";
7-тармақ жаңа редакцияда жасылсын:
"7. Графиктерді қалыптастыру үшін жер қойнауын пайдаланушылар көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) есепті айдың алдындағы айдың бесіне дейін ай сайын осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұнай беру өтінімін (бұдан әрі – өтінім) электронды түрде "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі" интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы ұсынады.
Жер қойнауын пайдаланушы өтінімді ұсынбаған жағдайда уәкілетті орган осы Қағидалардың 3, 4, 5, 6 және 13-тармақтарында белгіленген талаптарды ескере отырып, Графикке енгізуге жататын мұнай көлемін айқындайды.";
көрсетілген қағидаларға қосымшада:
мұнай беруге өтінім нысанында:
реттік нөмірі 2.1.5-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
2.1.5.
Қазақстан Республикасынан шегінен тысқары жерлерде орналасқан басқа мұнай өңдеу зауыттары
".
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай тасымалдау және өңдеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 191 "Об утверждении Правил формирования графика поставки нефти"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 16 июля 2024 года № 254. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2024 года № 34751
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 191 "Об утверждении Правил формирования графика поставки нефти" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17072) следующие изменения:
в Правилах формирования графика поставки нефти, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. График поставки нефти (далее – график) разрабатывается на основании заявок недропользователей (при их наличии), планов переработки нефти и продуктов переработки и технических возможностей нефтетранспортных организаций, объемов добычи нефти, предусмотренных проектными документами недропользователей.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Для формирования графиков недропользователи ежемесячно до пятого числа месяца, предшествующего отчетному месяцу, представляют в уполномоченный орган в области углеводородов (далее – уполномоченный орган) заявку на поставку нефти по форме, согласно приложению к настоящим Правилам (далее – Заявка) в электронном виде посредством интегрированной информационной системы "Единой государственной системы управления недропользованием Республики Казахстан".
В случае непредставления недропользователем Заявки уполномоченный орган определяет объем нефти, подлежащий включению в График, с учетом требований, установленных пунктами 3, 4, 5, 6 и 13 настоящих Правил.";
в приложении к указанным Правилам:
в форме заявки на поставку нефти:
строку, порядковый номер 2.1.5 изложить в новой редакции
"
2.1.5.
Другие нефтеперерабатывающие заводы, расположенные за пределами Республики Казахстан
".
2. Департаменту транспортировки и переработки нефти Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
А. Саткалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики Республики Казахстан А. Саткалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан