"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 3 ақпандағы № 71 бұйрығына және "Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастырудың және функцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 229 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 19 шілдедегі № 269 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 22 шілдеде № 34775 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 3 ақпандағы № 71 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10401 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор қаражаты есебінен қаржыландырылатын жобалар бойынша, сондай-ақ тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы барлық объектілерде жобаны техникалық, авторлық қадағалауды және басқаруды жүзеге асыратын тұлғалар Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 465 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21224 болып тіркелген) "Бір терезе" қағидаты бойынша құрылыс жүргізуді ұйымдастыру үшін портал мен ақпараттық жүйелерді жүргізу тәртібін айқындайтын қағидаларына сәйкес "бір терезе" қағидаты бойынша құрылыс жүргізуді ұйымдастыру үшін ақпараттық жүйелерде тіркеледі және атқарушылық құжаттаманы жүргізеді.";
4-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастырудың және функцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 229 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10795 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастыру және функцияларын жүзеге асыру қағидаларында:
11-тармақ мынадай мазмұндағы 9-1)-тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 февраля 2015 года № 71 "Об утверждении Правил оказания инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" и приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 229 "Об утверждении Правил организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика)"
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 19 июля 2024 года № 269. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июля 2024 года № 34775
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 февраля 2015 года № 71 "Об утверждении Правил оказания инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10401) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Лица, осуществляющие технический, авторский надзоры и управление проектом на объектах, финансируемых за счет государственных инвестиций и средств квазигосударственного сектора, а также на всех объектах жилищно-гражданского назначения регистрируются и ведут исполнительную документацию в информационной системе для организации проведения строительства по принципу "одного окна" согласно Правилам, определяющим порядок ведения портала и информационных систем для организации проведения строительства по принципу "одного окна", утвержденным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 465 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21224).";
Приложение 4 изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 229 "Об утверждении Правил организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10795) следующие изменения и дополнения:
в Правилах организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика), утвержденных указанным приказом:
пункт 11 дополнить подпунктом 9-1) следующего содержания:

9-1) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 465 бұйрығымен бекітілген "Бір терезе" қағидаты бойынша құрылыс жүргізуді ұйымдастыру үшін портал мен ақпараттық жүйелерді жүргізу тәртібін айқындайтын қағидаларға (бұдан әрі – Қағидалар) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21224 болып тіркелген) сәйкес мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор қаражаты есебінен қаржыландырылатын жобаларды, сондай-ақ тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы барлық объектілерде іске асыру кезінде "бір терезе" қағидаты бойынша құрылыс жүргізуді ұйымдастыру үшін ақпараттық жүйелерде техникалық және авторлық қадағалаулардың, сондай-ақ мердігердің (мердігерлердің) атқарушылық құжаттаманы электрондық нысанда жүргізуін және толтырылуын қамтамасыз етеді;";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Қағидаларға сәйкес мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор қаражаты есебінен қаржыландырылатын жобаларды, сондай-ақ тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы барлық объектілерде іске асыру кезінде мердігерден (бас мердігерден) объектінің пайдалануға қабылдауға дайындығы туралы жазбаша хабарлама және қағаз жеткізгіште және (немесе) АЖ-да электрондық нысанда орындалған атқарушылық құжаттама жиынтығын алған тапсырыс беруші Заңның 11-тарауына сәйкес объектіні пайдалануға қабылдауды жүзеге асырады:
1) объектінің дайындығын кешенді тексеруді ұйымдастырады;
2) сынақтан өткізу және қабылдау кезінде объектінің пайдалану режимін анықтайды;
3) қажет болған жағдайда объектіде іске қосу-жөндеу жұмыстарын ұйымдастыру мен жүргізуді қамтамасыз етеді;
4) мердігерден, техникалық және авторлық қадағалауды жүзеге асыратын адамдардан қол қойылған, "Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытындылардың, сәйкестік туралы декларацияның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 235 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15150 болып тіркелген) құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытындыны, орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытындыны және сәйкестік туралы декларацияны сұратады;
5) сәйкестік туралы декларация, құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытынды негізінде Қағидаларға сәйкес мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор қаражаты есебінен қаржыландырылатын жобаларды іске асыру кезінде мердігермен, техникалық және авторлық қадағалауларды жүзеге асыратын адамдармен бірге қағаз жеткізгіште және (немесе) АЖ-да электрондық нысанда орындалған атқарушылық техникалық құжаттаманы болуы және жинақтылығы (оның ішінде инженерлік-геодезиялық іздестірулер (атқарушылық түсірілім)) мәніне тексереді, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15141 болып тіркелген) бекітілген объектіні пайдалануға қабылдау актісінің нысаны бойынша объектіні тексереді және пайдалануға қабылдайды.
Салынған объектiнi пайдалануға қабылдау актiсiне осы тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген құжаттар негізінде тапсырыс берушi, мердiгер (бас мердiгер), техникалық және авторлық қадағалауды жүзеге асыратын адамдар қол қояды.

"9-1) обеспечивает ведение и заполнение техническим и авторским надзорами, а также подрядчиком (подрядчиками) исполнительной документации в электронной форме в ИС при реализации проектов, финансируемых за счет государственных инвестиций и средств квазигосударственного сектора, а также на всех объектах жилищно-гражданского назначения в соответствии с Правилами, определяющими порядок ведения портала и информационных систем для организации проведения строительства по принципу "одного окна", утвержденными приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 465 (далее – Правила) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21224);";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Заказчик, получивший письменное извещение от подрядчика (генерального подрядчика) о готовности объекта к приемке в эксплуатацию, и комплект исполнительной документации, выполненной в электронной форме в ИС при реализации проектов, финансируемых за счет государственных инвестиций и средств квазигосударственного сектора, а также на всех объектах жилищно-гражданского назначения в соответствии с Правилами, осуществляет приемку объекта в эксплуатацию в соответствии с главой 11 Закона:
1) организовывает комплексную проверку готовности объекта;
2) определяет режим эксплуатации объекта в период опробования и приемки;
3) при необходимости обеспечивает организацию и проведение пусконаладочных работ на объекте;
4) запрашивает у подрядчика, лиц, осуществляющих технический и авторский надзоры, подписанные заключения о качестве строительно-монтажных работ, заключение о соответствии выполненных работ проекту и декларацию о соответствии, утвержденные приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 235 "Об утверждении форм заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту, декларации о соответствии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15150);
5) на основании декларации о соответствии, заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту совместно с подрядчиком, лицами, осуществляющими технический и авторский надзоры, проверяет исполнительную техническую документацию, выполненную в электронной форме в ИС при реализации проектов, финансируемых за счет государственных инвестиций и средств квазигосударственного сектора, а также на всех объектах жилищно-гражданского назначения в соответствии с Правилами, на предмет наличия и комплектности (в том числе, инженерно-геодезические изыскания (исполнительную съемку)), осматривает и принимает объект в эксплуатацию по форме акта приемки объекта в эксплуатацию, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15141).
Акт приемки построенного объекта в эксплуатацию подписывается заказчиком, подрядчиком (генеральным подрядчиком), лицами, осуществляющими технический и авторский надзоры, на основании документов указанных в подпункте 4) настоящего пункта.

Салынған объектiнi пайдалануға қабылдауды Заңның 74-бабында және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 867 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16165 болып тіркелген) бекітілген Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау қағидаларында, сондай-ақ қабылдау актісінің нысанында көзделген жағдайларда меншiк иесi (тапсырыс беруші, инвестор, құрылыс салушы) өздігінен жүргiзедi.
6) бекiтiлген жобалық шешiмдердi және мемлекеттiк (мемлекетаралық) нормативтердi бұзушылықтар анықталған жағдайда, сондай-ақ терiс қорытындылар болған кезде тапсырыс берушi объектiнi мердiгер (бас мердiгер) бұзушылықтарды жойғаннан кейiн пайдалануға қабылдайды.
Объектiнiң пайдалануға жарамсыздығы немесе құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасыз орындалғаны туралы авторлық және (немесе) техникалық қадағалау қорытындысын алған кезде тапсырыс беруші тиісті мемлекеттік органдарға бұзушылықтарға жол берген құрылысқа қатысушыларды жауапқа тарту үшін жүгінеді, сондай-ақ шарттық міндеттемелерді тиісінше орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексіне сәйкес шаралар қабылдайды;
7) объектіні пайдалануға қабылдау актісін бекітеді.
Объектіні пайдалануға қабылдау актісіне қол қойылған күн оның бекітілген күні және объектінің пайдалануға берілген күні деп есептеледі.
Объектіні пайдалануға берген күннен бастап объектіні күтіп-ұстауға байланысты шығыстарды тапсырыс беруші көтереді;
8) объектіні пайдалануға қабылдау актісі бекітілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" акционерлік қоғамына объектінің техникалық сипаттамаларын және осы тармақтың 4) тармақшасында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, объектіні пайдалануға қабылдаудың бекітілген актісін жібереді.".
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
А. Бейспеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және реформалар
агенттігінің Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін
атқарушысының
2024 жылғы 19 шілдедегі
№ 269 бұйрығына
қосымша
Сәулет, қала құрылысы және
құрылыс қызметі саласында
инжинирингтік қызметтер
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.mps.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған:
Құрылыстың барысы және орындалған жұмыстардың сапасы туралы есеп
Есепті кезең 20___ жылғы ____
Индекс: 1-ОЖБЖ
Кезеңділігі: ай сайын
Ақпаратты ұсынатын адамдар аясы: Техникалық қадағалау қызметін жүргізетін жеке және заңды тұлғалар.
Нысан қайда ұсынылады: Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органдары.
Ұсыну мерзімі: айына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі 5-күннен кешіктірмей.
Есепті қарау мерзімін мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органдары құрылыс барысы және орындалатын жұмыстардың сапасы туралы есеп келіп түскен күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Нысан
Р/с №
Атауы
Мәліметтер
1
Есептің нөмірі, есепті тапсыру уақыты және күні
2
Есепті орган (мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органының атауы)
3
Есепті кезең (айы, жылы)
4
Объектінің атауы (объектінің толық атауы)
5
Объектінің орналасқан жері (объектінің мекенжайы)
6
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын (бұдан әрі - ҚМЖ) жүргізуді бастағаны туралы хабарлама-талоны (талон қабылдаған № және күні)
7
Объектінің жауапкершілік деңгейі:
(І – жоғары, ІІ – қалыпты, ІІ – қалыпты техникалық күрделі емес, ІІІ – төмендетілген)
8
Тапсырыс беруші (заңды тұлға үшін ұйым атауы - бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН)/жеке тұлғалар үшін тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) – жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН)
9
Бас мердігер (ұйымның атауы – БСН)
10
Қосалқы мердігерлік ұйымдар (ұйым атауы – БСН)
11
Бас жобалаушы (ұйымның атауы – БСН)
12
Авторлық қадағалау (заңды тұлға үшін ұйым атауы - БСН)/жеке тұлғалар үшін тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) - ЖСН)
13
Техникалық қадағалау (заңды тұлға үшін ұйым атауы - БСН)/жеке тұлғалар үшін тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)-ЖСН)
14
Техникалық қадағалау сарапшылары (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)-ЖСН)
15
Объектінің дайындығы

Приемка в эксплуатацию построенного объекта производится собственником (заказчиком, инвестором, застройщиком) самостоятельно в случаях, предусмотренных статьей 74 Закона и Правилами приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно, а также формы акта приемки, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 декабря 2017 года № 867 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16165);
6) При выявлении нарушений утвержденных проектных решений и государственных (межгосударственных) нормативов, а также при наличии отрицательных заключений принимает объект в эксплуатацию после устранения подрядчиком (генеральным подрядчиком) нарушений.
При получении заключения авторского и (или) технического надзора о непригодности объекта к эксплуатации или некачественном выполнении строительно–монтажных работ, заказчик обращается в соответствующие государственные органы для привлечения к ответственности участников строительства, допустивших нарушение, а также принимает меры в соответствии с Кодексом об административных правонарушениях Республики Казахстан за ненадлежащее исполнение договорных обязательств;
7) утверждает акт приемки объекта в эксплуатацию.
Дата подписания акта приемки в эксплуатацию считается датой его утверждения и датой ввода объекта в эксплуатацию.
Со дня ввода объекта в эксплуатацию, расходы, связанные с содержанием объекта несет заказчик;
8) в течение трех рабочих дней с даты утверждения акта приемки объекта в эксплуатацию, направляет в акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" утвержденный акт приемки объекта в эксплуатацию с приложением к нему технических характеристик объекта и документов, предусмотренных в подпункте 4) настоящего пункта.".
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности министра
промышленности и строительства
Республики Казахстан
А. Бейспеков
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому планированию
и реформам Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Исполняющего обязанности министра
промышленности и строительства
Республики Казахстан
от 19 июля 2024 года № 269
Приложение 4 к Правилам
осуществления инжиниринговых
услуг в сфере архитектурной,
градостроительной и строительной
деятельности
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.mps.gov.kz
Отчет о ходе строительства и качестве выполняемых работ
Отчетный период ______20__года
Индекс: СКВР-1
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: Физические и юридические лица, осуществляющие услуги технического надзора
Куда представляется форма: Органы государственного архитектурно-строительного контроля
Срок представления: один раз в месяц, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом
Срок рассмотрения отчета осуществляется органами государственного архитектурно-строительного контроля в течении 15 рабочих дней со дня поступления отчета о ходе строительства и качестве выполняемых работ.
Форма
п/п №
Наименование
Сведения
1
Номер отчета, время и дата сдачи отчета
2
Отчетный орган (наименование органа государственного архитектурно-строительного контроля)
3
Отчетный период (месяц, год)
4
Название объекта (полное наименование объекта)
5
Месторасположение объекта (адрес объекта)
6
Талон-уведомление о начале деятельности производства строительно-монтажных работ (далее-СМР) (дата и № принятия талона)
7
Уровень ответственности объекта: (I – повышенный, II – нормальный, II – нормальный технически не сложный, III – пониженный)
8
Заказчик (для юридических лиц наименование организации – бизнес идентификационный номер (далее - БИН) /для физических лиц фамилия, имя, отчество (при его наличии) – индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)
9
Генеральный подрядчик (наименование организации – БИН)
10
Субподрядные организации (наименование организации – БИН)
11
Генеральный проектировщик (наименование организации – БИН)
12
Авторский надзор (для юридических лиц наименование организации – БИН, для физических лиц фамилия, имя, отчество (при его наличии) - ИИН)
13
Технический надзор (для юридических лиц наименование организации - БИН, для физических лиц фамилия, имя, отчество (при его наличии) - ИИН)
14
Эксперты технического надзора (фамилия, имя, отчество (при его наличии) - ИИН)
15
Готовность объекта

1) жалпы дайындығы: %
2) іргетас: %
3) қаңқа: %
4) шатыр: %
5) инженерлік желілер: %
6) әрлеу жұмыстары: %
7) әлсіз ток жүйелері: %
8) абаттандыру: %
9) ұзындығы: %
10) - // - %
11) - // - %
16
Жергілікті қамту үлесі (мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор қаражаты есебінен қаржыландырылатын объектілерде)
Пайдаланылған материалдардың жалпы көлемі, млн. теңге
Оның ішінде отандық тауар өндірушілердің материалдары пайдаланылды, млн. теңге (%)
17
Орындалған ҚМЖ жұмыстарды жүргізудің күнтізбелік кестесіне сәйкестігі (ия/жоқ)
18
Атқарушылық-техникалық құжаттаманың жай-күйі ("Құрылыс өндірісі. Кәсіпорындарды, ғимараттарды және құрылыстарды салуды ұйымдастыру" ҚР ҚН 1.03-00-2022 сәйкес толық көлемде жүргізілуде/ жүргізілмейді)
19
Құрылыс алаңын күтіп ұстау және ҚМЖ өндіру кезінде нормативтік техникалық құжаттар (бұдан әрі – НТҚ) талаптарын сақтау
1) объектінің паспорты: ("Құрылыс өндірісі. Кәсіпорындарды, ғимараттарды және құрылыстарды салуды ұйымдастыру Құрылыс өндірісі" ҚР ҚН 1.03-00-2022 сәйкес келеді/сәйкес келмейді)
2) қоршау: (МЕМСТ 23407-78 "Құрылыс алаңдары мен құрылыс монтаждау жұмыстарын жүргізу учаскелерінің мүкәммалдық қоршаулары. Техникалық шарттар", ҚР ҚЖ 3.02-142-2014 "Кәсіпорын, ғимарат және имарат алаңдары мен телімдерінің қоршауларын жобалау" сәйкес келеді/сәйкес келмейді)
3) дөңгелектердіс/сәйкес кел(қажет болған жағдайда) бар/жоқ
4) қоқыс жинауға арналған құрылғы немесе бункер (қажет болған жағдайда) бар/жоқ
5) алаң ішіндегі жолдардың қатты жабындары бар/жоқ
6) ҚМЖ жүргізу кезінде қоршаған ортаны қорғау, қоршаған аумақ пен халық үшін құрылыс жұмыстарының қауіпсіздігі жөніндегі талаптар сақталады/сақталмайды
20
Тартылған инженерлік-техникалық қызметкерлердің (бұдан әрі – ИТҚ ) құрамы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) – ЖСН, мамандануы, аттестат № және күні, аттестатталған орталық – БСН, ұйым атауы)
21
Қайта сараптамадан өтуді талап етпейтін жобадағы өзгерістер (өзгертудің мәні, өзгерту үшін негіздеме, авторлық қадағалаумен өзгертуді келісу күні, келісу нәтижесі)
22
Есепті кезеңде берілген ескертулер (ескерту, ескерту берілген күн, ескерту жойылған күн, қажетті шаралар)
23
Объектіге фото бекіту (тек gіf, jpg, jpeg, png файлдары 5 мегабайттан аспайтын)
24
Ескертпе
Осы есепте келтірілген мәліметтерге байланысты барлық өзгерістер туралы мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарына уақтылы хабарлауға міндеттенемін. Есепте және (немесе) есепке қоса берілетін құжаттарда қамтылған мәліметтер анық.
Сарапшының электрондық-цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) _______ (_____)
Ұйым басшысының ЭЦҚ ___ (____)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Құрылыстың барысы және орындалған жұмыстардың сапасы туралы есеп" (Индекс: 1-ОЖБЖ, кезеңділігі ай сайын)

1) общая готовность: %
2) фундамент: %
3) каркас: %
4) кровля: %
5) инженерные сети: %
6) отделочные работы: %
7) слаботочные системы: %
8) благоустройство: %
9) протяженность: %
10) - // - %
11) - // - %
16
Доля местного содержания (для объектов финансируемых за счет государственных инвестиций и средств квазигосударственного сектора)
Общий объем использованных материалов млн.тг
Из них использованы материалы отечественных товаров производителей млн. тг (%)
17
Соответствие выполненных СМР календарному графику производства работ (да/нет)
18
Состояние исполнительно-технической документации (ведется/не ведется в полном объеме согласно СН РК 1.03-00-2022 "Строительное производство. Организация строительства предприятий, зданий и сооружений")
19
Содержание строительной площадки и соблюдение требований нормативно-технических документов (далее-НТД) при производстве СМР
1) паспорт объекта: (соответствует / не соответствует СН РК 1.03-00-2022 "Строительное производство. Организация строительства предприятий, зданий и сооружений")
2) ограждение: (соответствует / не соответствует ГОСТ 23407-78, СП РК 3.02-142-2014 "Проектирование ограждений площадок и участков предприятий, зданий и сооружений")
3) имеется / отсутствует пункт мойки колес (при необходимости)
4) имеется / отсутствует устройство или бункер для сбора мусора (при необходимости)
5) имеются / отсутствуют твердые покрытия внутриплощадочных проездов
6) соблюдаются / не соблюдаются требования по охране окружающей среды, безопасности строительных работ для окружающей территории и населения при производстве СМР
20
Состав задействованных инженерно-технических работников (далее-ИТР) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) - ИИН, специализация, № и дата аттестата, аттестационный центр - БИН, наименование организации)
21
Изменения в проекте не требующих прохождения повторной экспертизы (суть изменения, основание для изменения, дата согласования изменения авторским надзором, результат согласования)
22
Выданные замечания за отчетный период (замечание, дата выдачи замечания, дата устранения замечания, необходимые меры, статус, фотофиксация)
23
Фотофиксация на объекте (только файлы gif, jpg, jpeg, png размером не более 5 мегабайт)
24
Примечание
Обо всех изменениях, связанных с приведенными в настоящем отчете сведениями, обязуюсь своевременно сообщать в органы государственного архитектурно-строительного контроля и надзора. Сведения, содержащиеся в отчете и (или) прилагаемых к отчету документах достоверны.
Электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) эксперта _____(_________) ЭЦП руководителя организации _____(_____)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о ходе строительства и качестве выполняемых работ"
(Индекс: СКВР-1, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Құрылыстың барысы және орындалған жұмыстардың сапасы туралы есеп бойынша әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме оны толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Нысанды техникалық қадағалау қызметін жүргізетін жеке және заңды тұлғалар толтырылады.
3. Нысан техникалық қадағалаушының жауапты сарапшысының және аккредиттелген заңды тұлғаның басшысының электрондық-цифрлық қолтаңбасын пайдаланумен қол қойылады.
4. Нысан айына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілінде толтырылады.
6. Есеп нысанын мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органдары құрылыс барысы және орындалатын жұмыстардың сапасы туралы есеп келіп түскен күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде қарайды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1-бағанда есепті тапсыру кезінде ақпараттық "бір терезе" қағидаты бойынша құрылыс жүргізуді ұйымдастыру үшін порталы автоматты түрде жұмыс істейді.
2-бағанда есепті қабылдайтын мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органының атауы көрсетіледі.
3-бағанда есеп берілетін құрылыс кезеңі көрсетіледі.
4-бағанда сараптама қорытындысына сәйкес объектінің толық атауы көрсетіледі.
5-бағанда құрылыс объектісінің орналасқан жері (мекенжайы) көрсетіледі.
6-бағанда ҚМЖ жүргізу бастағаны туралы хабарлама-талонының қабылдаған № және күні көрсетіледі.
7-бағанда сараптама қорытындысына сәйкес салынып жатқан объектінің жауапкершілік деңгейі көрсетіледі.
8-бағанда құрылысқа тапсырыс берушінің деректемелері көрсетіледі.
9-бағанда құрылыстың бас мердігерінің деректемелері көрсетіледі.
10-бағанда тартылған қосалқы мердігерлік ұйымдардың деректемелері көрсетіледі.
11-бағанда бас жобалаушының деректемелері көрсетіледі.
12- бағанда авторлық қадағалаудың деректемелері көрсетіледі.
13- бағанда техникалық қадағалаудың деректемелері көрсетіледі.
14-бағанда объектіде тартылған техникалық қадағалау сарапшыларының деректемелері көрсетіледі.
15-бағанда мынадай жекелеген конструктивтік бөліктер бойынша объектінің дайындығы туралы деректер (пайызбен) көрсетіледі:
1) жалпы дайындығы (пайызбен);
2) іргетас (пайызбен);
3) қаңқа (пайызбен);
4) шатыр (пайызбен);
5) инженерлік желілер (пайызбен);
6) әрлеу жұмыстары (пайызбен);
7) әлсіз тоқ жүйелері (пайызбен);
8) абаттандыру (пайызбен);
9) ұзындығы (пайызбен);
10), 11) осы бағанда жоқ объектінің өзге де конструктивтік бөліктері болған жағдайда толтырылады.
16-бағанда құрылыс кезінде пайдаланылған материалдардың жергілікті қамту үлесі бойынша деректер (млн. теңге, пайызбен) көрсетіледі (тек мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор қаражаты есебінен қаржыландырылатын объектілер үшін).
17-бағанда орындалған ҚМЖ жұмыстарды жүргізудің күнтізбелік кестесіне сәйкестігі немесе сәйкестік еместігі көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных по отчету о ходе строительства и качестве выполняемых работ (далее – Форма) детализирует порядок ее заполнения.
2. Форма заполняется физическими и юридическими лицами, осуществляющими услуги технического надзора.
3. Форма подписывается электронной цифровой подписью ответственного эксперта технического надзора и руководителя аккредитованного юридического лица, либо лица, уполномоченного на право подписи таких документов.
4. Форма предоставляется ежемесячно не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Форма отчета рассматривается органами государственного архитектурно-строительного контроля в течении 15 рабочих дней со дня поступления отчета о ходе строительства и качестве выполняемых работ.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
Графа 1 составляется автоматически информационным порталом для организации проведения строительства по принципу "одного окна" при сдаче отчета.
В графе 2 указывается наименование органа государственного архитектурно-строительного контроля принимающий отчет.
В графе 3 указывается период строительства за который подается отчет.
В графе 4 указывается полное наименование объекта согласно заключению экспертизы.
В графе 5 указывается месторасположение (адрес) объекта строительства.
В графе 6 указывается номер и дата талона уведомления о начале СМР.
В графе 7 указывается уровень ответственности строящегося объекта согласно заключению экспертизы.
В графе 8 указываются реквизиты заказчика строительства.
В графе 9 указываются реквизиты генерального подрядчика строительства.
В графе 10 указываются реквизиты задействованных субподрядных организаций.
В графе 11 указываются реквизиты генерального проектировщика.
В графе 12 указываются реквизиты авторского надзора.
В графе 13 указываются реквизиты технического надзора.
В графе 14 указываются данные задействованных на объекте экспертов технического надзора.
В графе 15 указываются данные (в процентах) о готовности объекта по отдельным конструктивным частям:
1) общая готовность (в процентах);
2) фундамент (в процентах);
3) каркас (в процентах);
4) кровля (в процентах);
5) инженерные сети (в процентах);
6) отделочные работы (в процентах);
7) слаботочные системы (в процентах);
8) благоустройство (в процентах);
9) протяженность (в процентах);
10), 11) заполняется при наличии у объекта иных конструктивных частей, отсутствующих в данной графе;
В графе 16 указываются данные (в млн.тенге и процентах) по доле местного содержания в использованных при строительстве материалов (для объектов финансируемых за счет государственных инвестиций и средств квазигосударственного сектора).
В графе 17 указывается соответствие или несоответствие выполненных СМР календарному графику производства работ.

18-бағанда "Құрылыс өндірісі. Кәсіпорындарды, ғимараттарды және құрылыстарды салуды ұйымдастыру" ҚР ҚН 1.03-00-2022 сәйкес құрылыс құжаттамасының жүргізу ақпараты көрсетіледі.
19-бағанда құрылыс алаңын күтіп-ұстау және ҚМЖ жүргізу кезінде НТҚ талаптарын сақтау туралы мынадай мәліметтер:
1) объектінің паспорты "Құрылыс өндірісі. Кәсіпорындарды, ғимараттарды және құрылыстарды салуды ұйымдастыру" ҚР ҚН 1.03-00-2022 сәйкестігі толтырылады;
2) қоршау "Құрылыс алаңдары мен құрылыс монтаждау жұмыстарын жүргізу учаскелерінің мүкәммалдық қоршаулары. Техникалық шарттар" МЕМСТ 23407-78, "Кәсіпорын, ғимарат және имарат алаңдары мен телімдерінің қоршауларын жобалау" ҚР ҚЖ 3.02-142-2014 сәйкестігі толтырылады;
3) дөңгелектерді жуу пункті (қажет болған жағдайда) бар немесе жоқ екендігі туралы ақпарат толтырылады;
4) қоқыс жинауға арналған құрылғы немесе бункер (қажет болған жағдайда) бар немесе жоқ екендігі туралы ақпарат толтырылады;
5) алаң ішіндегі жолдардың қатты жабындары бар немесе жоқ екендігі туралы ақпарат толтырылады;
6) ҚМЖ жүргізу кезінде қоршаған ортаны қорғау, қоршаған аумақ пен халық үшін құрылыс жұмыстарының қауіпсіздігі жөніндегі талаптардың сақталатыны туралы ақпарат толтырылады ("Құрылыстағы еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы" ҚР ҚН 1.03-05-2011).
20-бағанда мердігерлік ұйымның объектіге тартылған ИТҚ құрамы туралы мәліметтер көрсетіледі.
21-бағанда қайта сараптама жүргізуді талап етпейтін жобадағы өзгерістер туралы мәліметтер көрсетіледі.
22-бағанда есепті кезеңде берілген ескертулер туралы мәліметтер көрсетіледі (ескерту, ескерту берілген күн, ескерту жойылған күн, қажетті шаралар, мәртебесі, фото бақылау).
23-бағанда объектінің gіf, jpg, jpeg, png форматта 5 мегабайттан аспайтын фотоматериалдары қоса беріледі.
24-бағанда объект бойынша ескертпе көрсетіледі.

В графе 18 указывается информация по ведению строительной документации согласно СН РК 1.03-00-2022 "Строительное производство. Организация строительства предприятий, зданий и сооружений".
В графе 19 указываются сведения о содержании строительной площадки и соблюдении требований НТД при производстве СМР:
1) заполняется соответствие паспорта объекта на СН РК 1.03-00-2022 "Строительное производство. Организация строительства предприятий, зданий и сооружений";
2) заполняется соответствие ограждения на ГОСТ 23407-78 "Ограждения инвентарные строительных площадок и участков производства строительно-монтажных работ. Технические условия", СП РК 3.02-142-2014 "Проектирование ограждений площадок и участков предприятий, зданий и сооружений";
3) заполняется информация о наличии или отсутствии пункта мойки колес (при необходимости);
4) заполняется информация о наличии или отсутствии бункера для сбора мусора (при необходимости);
5) заполняется информация о наличии или отсутствии твердых покрытий внутриплощадочных проездов;
6) заполняется информация о соблюдении требований по охране окружающей среды, безопасности строительных работ для окружающей территории и населения при производстве СМР (СН РК 1.03-05-2011 "Охрана труда и техника безопасности в строительстве").
В графе 20 указываются сведения о составе ИТР подрядной организации задействованные на объекте.
В графе 21 указываются сведения об изменениях в проекте не требующих прохождения повторной экспертизы.
В графе 22 указываются сведения выданных замечаний за отчетный период (замечание, дата выдачи замечания, дата устранения замечания, необходимые меры, статус, фотофиксация).
В графе 23 прилагаются фотоматериалы объекта в форматах gif, jpg, jpeg, png размером не более 5 мегабайт.
В графе 24 указывается примечание по объекту.