Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің "Жергілікті өзін-өзі басқарудың аумақтық кеңестері туралы үлгілік ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 19 қарашадағы № 703 және "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты туралы үлгі ережені бекіту туралы" 2017 жылғы 7 тамыздағы № 294 бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 31 шiлдедегi № 60 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 1 тамызда № 34876 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жергілікті өзін-өзі басқарудың аумақтық кеңестері туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 703 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12456 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 39-7-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жергілікті өзін-өзі басқарудың аумақтық кеңестері туралы үлгілік ережеде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Негізгі ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Жергілікті өзін-өзі басқарудың аумақтық кеңестері туралы үлгілік ереже (бұдан әрі – Ереже) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-7-бабына сәйкес әзірленді және республикалық маңызы бар қала, астана, облыстық маңызы бар қала әкімдігі (бұдан әрі – Әкімдік) жанындағы жергілікті өзін-өзі басқарудың аумақтық кеңесі қызметінің нысанын, негізгі міндеттерін, қабылдайтын шешімдерінің мәртебесін және қызметінің басқа да ұйымдастырушылық мәселелерін, өкілеттіктерін, оның басшысын және оны сайлау тәртібін өкілеттіктерін айқындайды.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Кеңестің негізгі міндеттері, қызмет нысаны және өкілеттіктері";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Кеңесті құру тәртібі";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Кеңестің төрағасы";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Кеңестің қызметін ұйымдастыру";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Кеңес қызметінің тоқтатылуы".
2. "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты туралы үлгі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 294 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15632 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 703 "Об утверждении Типового положения о территориальных советах местного самоуправления" и от 7 августа 2017 года № 294 "Об утверждении Типового положения об аппарате акима города районного значения, села, поселка, сельского округа"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2024 года № 60. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 августа 2024 года № 34876
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 703 "Об утверждении Типового положения о территориальных советах местного самоуправления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12456) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статья 39-7 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Типовом положении о территориальных советах местного самоуправления, утвержденном вышеуказанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящее Типовое положение о территориальных советах местного самоуправления (далее – Положение) разработано в соответствии со статьей 39-7 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и определяет форму деятельности, основные задачи, статус принимаемых решений и другие организационные вопросы деятельности, полномочия территориального совета местного самоуправления при акимате города республиканского значения, столицы, города областного значения (далее – Акимат), его руководителя и порядок его избрания.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Основные задачи, форма деятельности и полномочия Совета";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок образования Совета";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Председатель Совета";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Организация деятельности Совета";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Прекращение деятельности Совета".
2. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 294 "Об утверждении Типового положения об аппарате акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15632) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 38-1-бабының 8-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты туралы үлгі ережеде:
12-тармақтың 2) тармақшасының он үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
мүлкі аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінде) мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерін қарайды, бекітеді және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 11) тармақшасында көзделген жағдайларда келіседі;".
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Өңірлерді талдау және жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оны Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
Н. Байбазаров

"В соответствии с пунктом 8 статьи 38-1 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Типовом положении об аппарате акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, утвержденном вышеуказанным приказом:
абзац тринадцатый подпункта 2) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"рассматривает, согласовывает в случаях, предусмотренных подпунктом 11) статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", и утверждает планы развития государственных предприятий, имущество которых находится в коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления), и отчеты по их исполнению;".
3. Департаменту анализа регионов и развития местного самоуправления Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Н. Байбазаров