"Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 қарашадағы № 1253 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2024 жылғы 7 тамыздағы № 523 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 9 тамызда № 34916 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 қарашадағы № 1253 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25488 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларында:
18-тармақтың 5) тармақшасы алып тасталсын;
82-тармақтың бірінші бөлігінің 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасымен және 3-тармағымен көзделген жағдайларда веб-портал автоматты түрде қабылдамауы тиіс.";
123-тармақтың 3) тармақшасының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында және 3-тармағында көзделген сатып алуға қатысумен байланысты шектеулер бойынша әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға өтінімі өтінім беру сатысында өтінімді сәйкес келтіру құқығынсыз веб-портал автоматты түрде қабылдамауы тиіс.";
206-тармақтың бірінші бөлігінің 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында және 3-тармағында көзделген жағдайларда.";
263-тармақтың бірінші бөлігінің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында және 3-тармағында көзделген жағдайларда веб-портал автоматты түрде қабылдамауы тиіс.";
11-тарау алып тасталсын;
316-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу туралы талап осы Қағидалардың 284 және 287-тармақтарының негізінде жүзеге асырылған бір көзден сатып алу тәсілінің қорытындысы бойынша айқындалған өнім берушілерге, сондай-ақ құны республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бес жүз еселенген мөлшерінен аспайтын электрондық дүкен арқылы сатып алу нәтижелері бойынша жасалған шарттар бойынша өнім берушілерге қолданылмайды.";
321-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2021 года № 1253 "Об утверждении Правил осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 7 августа 2024 года № 523. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 августа 2024 года № 34916
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2021 года № 1253 "Об утверждении Правил осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25488) следующие изменения:
в Правилах осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния, утвержденных указанным приказом:
подпункт 5) пункта 18 исключить;
подпункт 4) части первой пункта 82 изложить в следующей редакции:
"4) предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона.";
часть вторую подпункта 3) пункта 123 изложить в следующей редакции:
"По ограничениям, связанным с участием в закупках, предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона, заявка на участие в тендере потенциального поставщика подлежит автоматическому отклонению веб-порталом без права приведения заявки в соответствие на стадии подачи заявки.";
подпункт 4) части первой пункта 206 изложить в следующей редакции:
"4) предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона.";
подпункт 2) части первой пункта 263 изложить в следующей редакции:
"2) предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона.";
главу 11 исключить;
часть вторую пункта 316 изложить в следующей редакции:
"Требование о внесении обеспечения исполнения договора не распространяется на поставщиков, определенных по итогам закупок способом из одного источника, осуществленных на основании пунктов 284 и 287 настоящих Правил, а также на поставщиков по договорам, заключенным по результатам закупок через электронный магазин, стоимость которых не превышает пятьсоткратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.";
часть вторую пункта 321 изложить в следующей редакции:

"Осы Қағидалардың 283, 284 және 287-тармақтары негізінде жүзеге асырылған бір көзден алу, баға ұсыныстарын сұрату қорытындылары бойынша сатып алу туралы шарт жасалған жағдайда тапсырыс беруші авансты қамтамасыз етуді енгізу туралы талапты белгілей алады.";
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымшада:
Тендерлік құжаттамада:
24-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында және 3-тармағында көзделген жағдайларда автоматты түрде қабылдамайды.";
43-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Заңның 7-бабында көзделген сатып алуға қатысуға байланысты шектеулері бар болса. Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында және 3-тармағында көзделген сатып алуға қатысуға байланысты шектеулер бойынша әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға өтінімі веб-портал автоматты түрде қабылдамауы тиіс. Заңның 7-бабы 1-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көзделген сатып алуға қатысуға байланысты шектеулер бойынша тендерлік комиссия ақпаратты тиісті уәкілетті органдардың интернет-ресурстарында қарайды;";
60-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Тапсырыс беруші веб-портал автоматты түрде айқындайтын, Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында және 3-тармағында көзделген шектеулері бар тұлғаны қоспағанда, Қағидалардың 21, 21, 23, 24 және 25-қосымшаларына сәйкес үлгілік шартқа сәйкес жасалған, тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға шағым жасау мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде шарт жобасын жеңімпазға жібереді.";
көрсетілген Қағидаларға 9-қосымшада:
Аукциондық құжаттамада:
24-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Заңның 7-бабы 1-тармақшасының 1) тармағында және 3-тармағында көзделген.";
55-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Заңның 7-бабымен көзделген сатып алуға қатысуға байланысты шектеулері бар болса. Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында және 3-тармағында көзделген сатып алуға қатысуға байланысты шектеулер бойынша әлеуетті өнім берушінің аукционға қатысуға өтінімін веб-портал автоматты түрде қабылдамауы тиіс. Сатып алуға қатысуға байланысты өзге шектеулер бойынша аукциондық комиссия ақпаратты тиісті уәкілетті органдардың интернет-ресурстарында қарайды;".
2. Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік сектордың сатып алуы заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

"В случае заключения договора по итогам запроса ценовых предложений, из одного источника, осуществленных на основании пунктов 283, 284 и 287 настоящих Правил заказчик устанавливает требование о внесении обеспечения аванса.";
в приложении 3 к указанным Правилам:
в Тендерной документации:
подпункт 4) пункта 24 изложить в следующей редакции:
"4) предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона.";
подпункт 2) пункта 43 изложить в следующей редакции:
"2) имеет ограничения, связанные с участием в закупках, предусмотренные статьи 7 Закона. По ограничениям, связанным с участием в закупках, предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона, заявка на участие в тендере потенциального поставщика подлежит автоматическому отклонению веб-порталом. По ограничениям, связанным с участием в закупках, предусмотренных подпунктами 2) и 3) пункта 1 статьи 7 Закона, тендерная комиссия рассматривает информацию на интернет-ресурсах соответствующих уполномоченных органов;";
часть вторую пункта 60 изложить в следующей редакции:
"Заказчик направляет победителю проект договора, составленный в соответствии с типовым договором, согласно приложениям 21, 22, 23, 24 и 25 к Правилам, за исключением лица, имеющего ограничения, предусмотренные подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона, определяемые веб-порталом автоматически, в течение пяти рабочих дней со дня истечения срока на обжалование протокола об итогах закупок способом тендера.";
в приложении 9 к указанным Правилам:
в Аукционной документации:
подпункт 4) пункта 24 изложить в следующей редакции:
"4) предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона.";
подпункт 2) пункта 55 изложить в следующей редакции:
"2) имеет ограничения, связанные с участием в закупках, предусмотренные статьи 7 Закона. По ограничениям, связанным с участием в закупках, предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона, заявка на участие в аукционе потенциального поставщика подлежит автоматическому отклонению веб-порталом. По иным ограничениям, связанным с участием в закупках, аукционная комиссия рассматривает информацию на интернет-ресурсах соответствующих уполномоченных органов;".
2. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Е. Биржанов

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Е. Биржанов