"Жылына елу мың және одан да көп тонна шартты отынға барабар көлемде энергетикалық ресурстарды тұтынатын Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері үшін энергия тиімділігі бойынша нысаналы индикаторларды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 29 қарашадағы № 663 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 10 қыркүйектегі № 322 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 13 қыркүйекте № 35067 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жылына елу мың және одан да көп тонна шартты отынға барабар көлемде энергетикалық ресурстарды тұтынатын Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері үшін энергия тиімділігі бойынша нысаналы индикаторларды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 29 қарашадағы № 663 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30790 болып тіркелген) мынандай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен белгіленген Жылына елу мың және одан да көп тонна шартты отынға баламалы көлемде энергетикалық ресурстарды тұтынатын Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері үшін энергия тиімділігі жөніндегі нысаналы индикаторларда:
3, 4 және 5-жолдар мынандай редакцияда жазылсын:
"
3
"Қазақстан Алюминийі" акционерлік қоғамы
саз-балшық өндірісіне жұмсалатын электр энергиясының шығыны
кВт сағ/т
сазтопыр
717
4
"Қазхром" трансұлттық компаниясы"акционерлік қоғамы
жоғары көміртекті феррохром өндірісіне жұмсалатын электр энергиясының шығыны, 21 МВА жабық пештер (Ақсу ферроқорытпа зауыты №2 балқыту цехы)
кВт сағ/Cr т
жоғары көміртекті феррохром
6480
жоғары көміртекті феррохром өндірісіне жұмсалатын электр энергиясының шығыны, 21 МВА жабық пештер (Ақсу ферроқорытпа зауыты №4 балқыту цехы)
кВт сағ/Cr т
жоғары көміртекті феррохром
6880
жоғары көміртекті феррохром өндірісіне жұмсалатын электр энергиясының шығыны, 33 МВА жабық пештер (Ақсу ферроқорытпа зауыты №1 балқыту цехы)
кВт сағ/Cr т
жоғары көміртекті феррохром
7220
жоғары көміртекті феррохром өндірісіне жұмсалатын электр энергиясының шығыны, 63 МВА жабық пештері (Ақсу ферроқорытпа зауыты №6 балқыту цехы)
кВт сағ/Cr т
жоғары көміртекті феррохром
7005
жоғары көміртекті феррохром өндірісіне жұмсалатын электр энергиясының шығыны, 81 МВА герметикалық пештері (Ақсу ферроқорытпа зауыты №6 балқыту цехы)
кВт сағ/Cr т
жоғары көміртекті феррохром

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 ноября 2022 года № 663 "Об установлении целевых индикаторов по энергоэффективности для субъектов Государственного энергетического реестра, потребляющих энергетические ресурсы в объеме, эквивалентном пятидесяти тысячам и более тонн условного топлива в год"
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 10 сентября 2024 года № 322. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 сентября 2024 года № 35067
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 ноября 2022 года № 663 "Об установлении целевых индикаторов по энергоэффективности для субъектов Государственного энергетического реестра, потребляющих энергетические ресурсы в объеме, эквивалентном пятидесяти тысячам и более тонн условного топлива в год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30790) следующие изменения:
в Целевых индикаторах по энергоэффективности для субъектов Государственного энергетического реестра, потребляющих энергетические ресурсы в объеме, эквивалентном пятидесяти тысячам и более тонн условного топлива в год, установленных указанным приказом:
строки 3, 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"
3
Акционерное общество "Алюминий Казахстана"
расход электроэнергии на производство глинозема
кВтч/т
глинозем
717
4
Акционерное общество "Транснациональная компания "Казхром"
расход электроэнергии на производство высокоуглеродистого феррохрома, закрытые печи 21 МВА (Плавильный цех № 2 Аксуский завод ферросплавов)
кВтч/т
высокоуглеродистый феррохром
6480
расход электроэнергии на производство высокоуглеродистого феррохрома, закрытые печи 21 МВА (Плавильный цех № 4 Аксуский завод ферросплавов)
кВтч/т
высокоуглеродистый феррохром
6880
расход электроэнергии на производство высокоуглеродистого феррохрома, закрытые печи 33 МВА (Плавильный цех № 1 Аксуский завод ферросплавов)
кВтч/т
высокоуглеродистый феррохром
7220
расход электроэнергии на производство высокоуглеродистого феррохрома, закрытые печи 63 МВА (Плавильный цех № 6 Аксуский завод ферросплавов)
кВтч/т
высокоуглеродистый феррохром
7005
расход электроэнергии на производство высокоуглеродистого феррохрома, герметичные печи 81 МВА (Плавильный цех № 6 Аксуский завод ферросплавов)
кВтч/т
высокоуглеродистый феррохром

7005
жоғары көміртекті феррохром өндірісіне жұмсалатын электр энергиясының шығыны, 72 МВА герметикалық пештері (Ақсу ферроқорытпа зауыты №4 балқыту цехы)
кВт сағ/Cr т
жоғары көміртекті феррохром
6745
жоғары көміртекті феррохром өндірісіне жұмсалатын электр энергиясының шығыны, 16,5 МВА герметикалық пештері (Ақсу ферроқорытпа зауыты №1 балқыту цехы)
кВт сағ/Cr т
жоғары көміртекті феррохром
7005
48% ферросиликохром өндірісіне жұмсалатын электр энергиясының шығыны (Ақсу ферроқорытпа зауыты)
кВт сағ/т
48% ферросиликохром
7660
40% ферросиликохром өндірісіне жұмсалатын электр энергиясының шығыны (Ақсу ферроқорытпа зауыты)
кВт сағ/т
40% ферросиликохром
7195
Орташа көміртекті феррохром өндірісіне жұмсалатын электр энергиясының шығыны (Ақтобе ферроқорытпа зауыты)
кВт сағ/Cr т
орташа көміртекті феррохром
4440
ферросиликомарганец өндірісіне жұмсалатын электр энергиясының шығыны (Ақсу ферроқорытпа зауыты)
кВт сағ/т
ферросиликомарганец
4955
75% Si ферросилиций өндірісіне жұмсалатын электр энергиясының шығыны (Ақсу ферроқорытпа зауыты)
кВтсағ/т
75% Si ферросилиций
11315
төмен көміртекті феррохром өндірісіне жұмсалатын электр энергиясының шығыны (Ақтобе ферроқорытпа зауыты)
кВт сағ/Cr т
төмен көміртекті феррохром
5465
5
"ТОПАР бас энергия тарату станциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, Абай ауданы
электр энергиясын өндіруге отын-энергетикалық ресурстарды тұтыну
ш.о.г/кВт сағ
электр энергиясы
497,1
";
20-жол мынандай редакцияда жазылсын:
"
20
"Qarmet" акционерлік қоғамы,
Теміртау қаласы
Өнім өндіруге электр энергиясының үлестік шығыны
кВтсағ/т шойын
шойын
20,5
Өнім өндіруге электр энергиясының үлестік шығыны
кВтсағ/т Болат
болат
40,5
";
23-жол мынандай редакцияда жазылсын:
"
23
"Атырау жылу электр орталығы" акционерлік қоғамы,
Атырау қаласы
Электр энергиясын өндіруге арналған шартты отынның үлес шығыны
ш.о.г/кВт сағ
электр энергиясы
485
Жылу өндіруге арналған отын-энергетикалық ресурстарды тұтыну
ш.о.кг/Гкал
жылу энергиясы
173,4
";
25-жол мынандай редакцияда жазылсын:
"
25
"Өзенмұнайгаз", акционерлік қоғамы, Жаңаөзен қаласы
өндірілетін көмірсутек қоспасының тоннасына энергияны үлестік тұтыну
ш.о.т./т
көмірсутек қоспасы
0,1216
";
34-жол мынандай редакцияда жазылсын:
"
34
"Өскемен жылу электр орталығы" жауапкер
шілігі шектеулі серіктестігі
Жылу өндіруге отын-энергетикалық ресурстарын тұтыну
ш.о.кг/ Гкал
жылу энергиясы
188,5
Электр энергиясын өндіруге отын-энергетикалық ресурстарын тұтыну
ш.о.г/кВт сағ
электр энергиясы
326
";
36-жол мынандай редакцияда жазылсын:
"
36
"Қазақмыс корпорациясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі,
Қарағанды қаласы
кенді ашық тәсілмен өндіру
кВт сағ/т
мыс кенін өндіру

7005
расход электроэнергии на производство высокоуглеродистого феррохрома, герметичные печи 72 МВА (Плавильный цех № 4 Актюбинский завод ферросплавов)
кВтч/т
высокоуглеродистый феррохром
6745
расход электроэнергии на производство высокоуглеродистого феррохрома, открытые печи 16,5 МВА (Плавильный цех № 1 Актюбинский завод ферросплавов)
кВтч/т
высокоуглеродистый феррохром
7005
расход электроэнергии на производство ферросиликохрома 48 % (Аксуский завод ферросплавов)
кВтч/т
ферросиликохром 48 %
7660
расход электроэнергии на производство ферросиликохрома 40 % (Аксуский завод ферросплавов)
кВтч/т
ферросиликохром 40 %
7195
расход электроэнергии на производство среднеуглеродистого феррохрома (Актюбинский завод ферросплавов)
кВтч/т
среднеуглеродистый феррохром
4440
расход электроэнергии на производство ферросиликомарганца (Аксуский завод ферросплавов)
кВтч/т
ферросиликомарганец
4955
расход электроэнергии на производство ферросилиция 75 % Si (Аксуский завод ферросплавов)
кВтч/т
ферросилиция 75 % Si
11315
расход электроэнергии на производство низкоуглеродистого феррохрома (Актюбинский завод ферросплавов)
кВтч/т
низкоуглеродистый феррохром
5465
5
Товарищество с ограниченной ответственностью "Главная распределительная энергостанция ТОПАР", Абайский район
потребление топливно-энергетических ресурсов на производство электроэнергии
г.у.т./кВтч
электроэнергия
497,1
";
строку 20 изложить в следующей редакции:
"
20
Акционерное общество "Qarmet" г. Темиртау
Удельный расход электроэнергии на производство продукции
кВтч/т
чугун
20,5
Удельный расход электроэнергии на производство продукции
кВтч/т
сталь
40,5
";
строку 23 изложить в следующей редакции:
"
23
Акционерное общество "Атырауская теплоэлектроцентраль" г. Атырау
Удельный расход условного топлива на производство электроэнергии
г.у.т./кВтч
электроэнергия
485
Потребление топливно-энергетических ресурсов на производство тепла
кг.у.т./Гкал
тепловая энергия
173,4
";
строку 25 изложить в следующей редакции:
"
25
Акционерное общество "Озенмунайгаз", г. Жанаозен
удельное потребление энергии на тонну добываемой углеводородной смеси
т.у.т./т
углеводородная смесь
0,1216
";
строку 34 изложить в следующей редакции:
"
34
Товарищество с ограниченной ответственностью "Усть-Каменогорская теплоэлектроцентраль"
Потребление топливно-энергетических ресурсов на производство тепла
кг.у.т./Гкал
тепловая энергия
188,5
Потребление топливно-энергетических ресурсов на производство электроэнергии
г.у.т./кВтч
электроэнергия
326
";
строку 36 изложить в следующей редакции:
"
36
Товарищество с ограниченной ответствен ностью "Корпорация Казахмыс" г. Караганда
добыча руды открытым способом
кВтч/т
добыча медной руды

7,692
кенді жерасты тәсілімен өндіру
кВт сағ/т
мыс кенін өндіру
22,07
кенді қайта өңдеу
кВт сағ/т
мыс кенін қайта өңдеу
36,03
";
52-жол мынандай редакцияда жазылсын:
"
52
"KAZ Minerals Bozshakol" жауапкер-шілігі шектеулі серіктестігі
өнім (кен) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны
кВт сағ/т
мыс кенін өндіру
40,52
өнім өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны (23.46% мыс концентраты) Сульфидті фабрика.
кВт сағ/т
23,46% мыс концентраты
2530,28
Clay Plant (кен) ескере отырып
кВт сағ/т
мыс кенін өндіру
32,48
Ескере отырып Clay Plant (концентрат)
кВт сағ/т
23,46% мыс концентраты
2111,54
";
55-жол мынандай редакцияда жазылсын;
"
55
"Семей қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Теплокоммунэнерго" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Жылу өндіруге отын-энергетикалық ресурстарын тұтыну
ш.о.кг/ Гкал
жылу энергиясы
252,1
Электр энергиясын өндіруге отын-энергетикалық ресурстарын тұтыну
ш.о.г/кВт сағ
электр энергиясы
238,81
";
57-жол мынандай редакцияда жазылсын:
"
57
"Кристалл Менеджмент" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Электр энергиясын өндіруге отын-энергетикалық ресурстарын тұтыну
ш.о.г/кВт сағ
электр энергиясы
373
";
85-жол мынандай редакцияда жазылсын:
"
85
"Ақтөбе мыс компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
мыс және мырыш концентратын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны
кВт сағ/т
мыс және мырыш концентраты
40,1
кен өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны
кВт сағ/т
кен өндіру
20,4
";
88-жол мынандай редакцияда жазылсын:
"
88
"Қазсушар" республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Жылу өндіруге отын-энергетикалық ресурстарын тұтыну
ш.о.кг/ Гкал
жылу энергиясы
231,064
суды бөлуге жұмсалатын электр энергиясының шығыны (сорғы агрегаттарымен су беру)
кВт сағ/1000 м3
судың таралуы
705,
09
";
93-жол мынандай редакцияда жазылсын:
93
"Ақтөбе рельс-арқалық зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
өнім өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны
кВт сағ/т
рельстер, швеллер, арқалықтар
188,4
";
106-жол алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
А. Бейспеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Су ресурстары және ирригация министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі

7,692
добыча руды подземным способом
кВтч/т
добыча медной руды
22,07
переработка руды
кВтч/т
переработка медной руды
36,03
";
строку 52 изложить в следующей редакции:
"
52
Товарищество с ограниченной ответственностью "KAZ Minerals Bozshakol"
расход электроэнергии на производство продукции (руда)
кВтч/т
добыча медной руды
40,52
расход электроэнергии на производство продукции (концентрат 23.46% меди) Сульфидная фабрика.
кВтч/т
концентрат 23,46% меди
2530,28
С учетом Clay Plant (руда)
кВтч/т
добыча медной руды
32,48
С учетом Clay Plant (концентрат)
кВтч/т
концентрат 23,46% меди
2111,54
";
строку 55 изложить в следующей редакции:
"
55
Государственное коммунальное предприятие "Теплокоммунэнерго" государственное управление "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Семей"
Потребление топливно-энергетических ресурсов на производство тепла
кг.у.т./Гкал
тепловая энергия
252,1
Потребление топливно-энергетических ресурсов на производство электроэнергии
г.у.т./кВтч
электроэнергия
238,81
";
строку 57 изложить в следующей редакции:
"
57
Акционерное общество "Кристалл Менеджмент"
Потребление топливно-энергетических ресурсов на производство электроэнергии
г.у.т./кВтч
электроэнергия
373
";
строку 85 изложить в следующей редакции:
"
85
Товарищество с ограниченной ответственностью "Актюбинская медная компания"
расход электроэнергии на производство медного и цинкового концентрат
кВтч/т
медный и цинковый концентрат
40,1
расход электроэнергии на добычу руды
кВтч/т
добыча руды
20,4
";
строку 88 изложить в следующей редакции:
"
88
Республиканское Государственное Предприятие "Казводхоз"
Потребление топливно-энергетических ресурсов на производство тепла
кг.у.т./Гкал
тепловая энергия
231,064
расход электроэнергии на распределение воды (подача воды насосными агрегатами)
кВтч/1000 м3
распределение воды
705,
09
";
строку 93 изложить в следующей редакции:
"
93
Товарищество с ограниченной ответственностью "Актюбинский рельсобалочный завод"
Расход электроэнергии на производство продукции
кВтч/т
рельсы, швеллера, балки
188,4
";
строку 106 исключить.
2. Комитету промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
А. Бейспеков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан