"Ақпараттық құралдар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 107 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 17 қыркүйектегі № 75 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 17 қыркүйекте № 35075 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ақпараттық құралдар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 107 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18117 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Реттік нөмірі 401-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
401.
Еңбек жағдайлары, қауіпсіздігі мен қорғау жай-күйін мониторингтеу үшін қажетті ақпарат ұсыну
Жұмыс беруші
Еңбек жөніндегі уәкілетті орган және еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері, олардың сұрауы бойынша жұмыскерлердің өкілдері
Тоқсанына бір рет
";
Реттік нөмірі 407-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
407.
Еңбек қызметіне байланысты жазатайым оқиға туралы ақпарат
Жұмыс беруші
Жәбірленушінің жақын туыстары және мүдделі мемлекеттік органдар: еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері, қауіпті өндірістік объектілерде орын алған жазатайым оқиғалар кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі, кәсіби ауыру немесе улану туралы халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесі, жұмыскерді еңбек (қызметтік) міндеттемелерін орындау кезінде жазатайым жағдайлардан сақтандыру шарты жасалған сақтандыру ұйымы, жазатайым оқиға болған жердегі құқық қорғау органы, арнайы тергеуге жататын жағдайларда өндірістік және ведомстволық бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органдар
Дереу
".
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Кәсіпкерлікті дамыту саясаты департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін және ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года № 107 "Об утверждении перечня информационных инструментов"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 сентября 2024 года № 75. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 сентября 2024 года № 35075
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года № 107 "Об утверждении перечня информационных инструментов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 18117) следующие изменения:
cтроку, порядковый номер 401, изложить в следующей редакции:
"
401.
Представление необходимой информации для мониторинга состояния условий, безопасности и охраны труда
Работодатель
Уполномоченный орган по труду и территориальные подразделения уполномоченного государственного органа по труду, представители работников по их запросу
Один раз в квартал
";
cтроку, порядковый номер 407, изложить в следующей редакции:
"
407.
Информация о несчастном случае, связанном с трудовой деятельностью
Работодатель
Близкие родственники пострадавшего и заинтересованные государственные органы: территориальные подразделения уполномоченного государственного органа по труду, территориальное подразделение уполномоченного органа в области промышленной безопасности при несчастных случаев, происшедших на опасных производственных объектах, территориальное подразделение государственного органа в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения о случаях профессионального заболевания или отравления, страховая организация, с которой заключен договор обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей, правоохранительный орган по месту, где произошел несчастный случай, уполномоченные органы производственного и ведомственного контроля и надзора в случаях, подлежащих специальному расследованию
Незамедлительно
".
2. Департаменту политики развития предпринимательства Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
Н. Байбазаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Н. Байбазаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан