Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінен мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін, қағидалары мен көлемдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 8 қазандағы № 677 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 8 қазанда № 35226 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыратын жүзеге асыратын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі;
2) Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидалары;
3) Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік сатып алу шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінен жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің көлемі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік секторының сатып алу заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 8 қазандағы
№ 677 бұйрығына
1-қосымша
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінен мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі
Атауы
1.
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді отандық өндірушілер тізіліміндегі жеке және заңды тұлғалардан сатып алынатын тауарлар
2.
Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары орындайтын құрылысқа байланысты емес жұмыстар
3.
Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары көрсететін қызметтер
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 8 қазандағы
№ 677 бұйрығына
2-қосымша
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидалары

Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, правил и объема государственных закупок, осуществляемых у субъектов малого и среднего предпринимательства
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 октября 2024 года № 677. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 октября 2024 года № 35226.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025
В соответствии с пунктом 7 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Перечень товаров, работ, услуг, государственные закупки которых осуществляются у субъектов малого и среднего предпринимательства согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила осуществления государственных закупок товаров, работ, услуг у субъектов малого и среднего предпринимательства согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Объем товаров, работ, услуг, государственные закупки которых осуществляются у субъектов малого и среднего предпринимательства согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 8 октября 2024 года № 677
Перечень товаров, работ, услуг, государственные закупки которых осуществляются у субъектов малого и среднего предпринимательства
Наименование
1.
Товары, закупаемые у физических и юридических лиц, находящихся в реестре отечественных производителей товаров, работ и услуг
2.
Работы, не связанные со строительством, выполняемые физическими и юридическими лицами Республики Казахстан
3.
Услуги, оказываемые физическими и юридическими лицами Республики Казахстан
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 8 октября 2024 года № 677
Правила осуществления государственных закупок товаров, работ, услуг у субъектов малого и среднего предпринимательства

1. Осы шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 27-бабы 7-тармағына сәйкес әзірленді және шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәртібін айқындайды.
2. Қағидалар мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган айқындайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесіне сәйкес жүзеге асырылатын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен ұлттық режимнен алып қою белгіленген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға қолданылмайды.
3. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері арасында Заңның 10-бабында көзделген тәсілдермен және Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында айқындалған тәртіппен мынадай екі шарт орындалған кезде жүзеге асырылады:
1) тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес тізбеге енгізілген;
2) Қағидалардың осы тармағының 1) тармақшасында көрсетілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің құны осы бұйрыққа 3-қосымшада көрсетілген көлемнен аспайды.
4. Заңның 15-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында, 7 және 10-тармақтарында көзделген негіздер бойынша шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінде жүзеге асырылатын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу өткізілмеді деп танылған кезде, тапсырыс беруші Заңның 10-бабында көзделген тәсілдермен және Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында айқындалған тәртіппен барлық әлеуетті өнім берушілер арасында мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылдайды.
5. Қағидалар шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің өзге де тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға қатысуын шектемейді.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 8 қазандағы
№ 677 бұйрығына
3-қосымша
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінен мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің көлемі
Атауы
Көлемі
1.
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді отандық өндірушілер тізіліміндегі жеке және заңды тұлғалардан сатып алынатын тауарлар
құны республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген елу мың еселенген айлық есептік көрсеткіштен аспайды
2.
Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары орындайтын құрылысқа байланысты емес жұмыстар
құны республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген елу мың еселенген айлық есептік көрсеткіштен аспайды
3.
Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары көрсететін қызметтер
құны республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген елу мың еселенген айлық есептік көрсеткіштен аспайды

1. Настоящие Правила осуществления государственных закупок товаров, работ, услуг у субъектов малого и среднего предпринимательства (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее – Закон) и определяют порядок осуществления государственных закупок товаров, работ, услуг у субъектов малого и среднего предпринимательства.
2. Правила не распространяются на государственные закупки товаров, работ, услуг, осуществляемых в соответствии с перечнем товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом, а также на государственные закупки товаров, работ, услуг, на которые решением Правительства Республики Казахстан установлены изъятия из национального режима.
3. Государственные закупки товаров, работ, услуг осуществляются среди субъектов малого и среднего предпринимательства способами, предусмотренными статьей 10 Закона и в порядке, определенном Правилами осуществления государственных закупок, при выполнении двух следующих условий:
1) товары, работы, услуги включены в перечень согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стоимость указанных в подпункте 1) настоящего пункта Правил товаров, работ, услуг не превышает объемы, указанные в приложении 3 к настоящему приказу.
4. При признании не состоявшимися государственных закупок товаров, работ, услуг, осуществляемых у субъектов малого и среднего предпринимательства, по основаниям, предусмотренными подпунктом 1) пункта 1, пунктами 7 и 10 статьи 15 Закона, заказчик принимает решение об осуществлении государственных закупок среди всех потенциальных поставщиков способами, предусмотренными статьей 10 Закона и в порядке, определенном Правилами осуществления государственных закупок.
5. Правила не ограничивают участие субъектов малого и среднего предпринимательства в государственных закупках иных товаров, работ, услуг.
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 8 октября 2024 года № 677
Объем товаров, работ, услуг, государственные закупки которых осуществляются у субъектов малого и среднего предпринимательства
Наименование
Объем
1.
Товары, закупаемые у физических и юридических лиц, находящихся в реестре отечественных производителей товаров, работ и услуг
стоимость которых не превышает пятидесятитысячекратного месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете
2.
Работы, не связанные со строительством, выполняемые физическими и юридическими лицами Республики Казахстан
стоимость которых не превышает пятидесятитысячекратного месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете
3.
Услуги, оказываемые физическими и юридическими лицами Республики Казахстан
стоимость которых не превышает пятидесятитысячекратного месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете