Жылу энергиясын тұтыну нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 21 қазандағы № 369 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 24 қазанда № 35286 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Жылу энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес тұрғын үй-жайларына жылу энергиясын тұтыну нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
К. Шарлапаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2024 жылғы 21 қазандағы
№ 369 Бұйрыққа
қосымша
Тұрғын үй-жайларға жылу энергиясын тұтыну нормалары
Климаттық аймақ Өлшем бірлігі Ғимараттың қабаты
2 3 4,5 6,7 8,9 10,11 12 және одан жоғары
I климаттық аймақ
гигакаллорий/м2
0,1333 ден 0,1859-ге дейін
0,1197 ден 0,1520-ге дейін
0,1155 ден 0,1467-ге дейін
0,1081 ден
0,1373-ге дейін
0,1027 ден 0,1303-ге дейін
0,0969 ден 0,1230-ге дейін
0,0933 ден 0,1185-ге дейін
II климаттық аймақ
гигакаллорий/м2
0,0898-ден 0,1332-ге дейін
0,0807-ден 0,1197-ге дейін
0,0778-ден 0,1155-ке дейін
0,0729-дан 0,1081-ге дейін
0,0692-ден 0,1026-ға дейін
0,0653-тен 0,0968-ге дейін
0,0629-дан 0,0933-ке дейін
III климаттық аймақ
гигакаллорий/м2
0,0897 дейін
0,0806 дейін
0,0777 дейін
0,0728 дейін
0,0691 дейін
0,0652 дейін
0,0628 дейін
Ескерту: осы жылу энергиясын тұтыну нормалары тек тұрғын үй-жайларға қолданылады.

Об утверждении норм потребления тепловой энергии
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 21 октября 2024 года № 369. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 октября 2024 года № 35286
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
В соответствии с пунктом 2 статьи 43 Закона Республики Казахстан "О теплоэнергетике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые нормы потребления тепловой энергии.
2. Комитету промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
К. Шарлапаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 21 октября 2024 года № 369
Нормы потребления тепловой энергии
Климатический район
Единица измерения
Этажность здания
2
3
4,5
6,7
8,9
10,11
12 и выше
I климатический район
гигакаллорий/м2
от 0,1333 до 0,1859
от 0,1197 до 0,1520
от 0,1155 до 0,1467
от 0,1081 0,1373
от 0,1027 до 0,1303
от 0,0969 до 0,1230
от 0,0933 до 0,1185
II климатический район
гигакаллорий/м2
от 0,0898 до 0,1332
от 0,0807 до 0,1197
от 0,0778 до 0,1155
от 0,0729 до 0,1081
от 0,0692 до 0,1026
от 0,0653 до 0,0968
от 0,0629 до 0,0933
III климатический район
гигакаллорий/м2
до 0,0897
до 0,0806
до 0,0777
до 0,0728
до 0,0691
до 0,0652
до 0,0628
Примечание: настоящие нормы потребления тепловой энергии применяются только для жилых помещений.