Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2024 жылғы 30 қазандағы № 88 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 1 қарашада № 35322 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау саласындағы есептік құжаттама нысандарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21879 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-313/2020 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрыққа 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. "Халыққа профилактикалық екпелерді ұйымдастыруға және жүргізуге қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33463 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 21 қыркүйектегі № 150 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Халыққа профилактикалық екпелерді ұйымдастыруға және жүргізуге қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларында:
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Екпелер егілетін адамның немесе заңды өкілінің егу жүргізуге хабардар етілген электрондық келісімін алғаннан кейін жүргізіледі, техникалық ақаулар болған жағдайда сканерленген нұсқасы қоса беріледі. Профилактикалық екпелерді жүргізуге хабардар етілген электрондық келісім осы Санитариялық қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес электрондық түрде ресімделеді. Егілетін адам немесе оның заңды өкілі профилактикалық екпелер алудан бас тартқан жағдайда осы Санитариялық қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес электрондық түрде профилактикалық екпелерден бас тарту ресімделеді. Хабардар етілген электрондық келісім немесе бас тарту медициналық ақпараттық жүйелерге енгізіледі.";
42-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Егілген адамға шақырту алған медицина қызметкері бұл шақыртуға тез арада қызмет көрсетеді, шұғыл медициналық көмек көрсетеді және көрсетілімдер болған кезде оны емдеуге жатқызады. ИКҚК-ге күдік туындаған жағдайда медицина қызметкері тез арада халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесіне, сондай-ақ дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымына (бұдан әрі – сараптама ұйымы) медициналық ақпараттық жүйелер арқылы онлайн режимде (портал) не электрондық пошта арқылы электрондық шұғыл хабарлама береді, техникалық ақаулар болған жағдайда сканерленген нұсқасы қоса беріледі.";

О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2024 года № 88. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 ноября 2024 года № 35322
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-313/2020 "Об утверждении форм отчетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21879) следующие изменения:
приложения 3 и 4 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 сентября 2023 года № 150 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к организации и проведению профилактических прививок населению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33463) следующие изменения:
в Санитарных правилах "Санитарно-эпидемиологические требования к организации и проведению профилактических прививок населению", утвержденных указанным приказом:
пункт 14 изложить следующей редакции:
"14. Прививки проводятся после получения информированного электронного согласия, при технических сбоях прилагается сканированный вариант, на проведение прививок прививаемого лица или законного представителя. Информированное электронное согласие на проведение профилактических прививок оформляется в электронном виде согласно приложению 2 к настоящим Санитарным правилам. При отказе прививаемого лица или его законного представителя от получения профилактических прививок, оформляется отказ от профилактических прививок в электронном виде согласно приложению 3 к настоящим Санитарным правилам. Информированное электронное согласие или отказ вносятся в медицинские информационные системы.".
абзац второй пункта 42 изложить следующей редакции:
"Медицинский работник, получивший вызов к привитому лицу, немедленно обслуживает данный вызов, оказывает неотложную медицинскую помощь и при показаниях госпитализирует его. При подозрении на НППИ медицинский работник немедленно передает электронное экстренное извещение в территориальное подразделение государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, при технических сбоях прилагается сканированный вариант, а также в государственную экспертную организацию в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий (далее – Экспертная организация) через медицинские информационные системы в режиме онлайн (портал), либо посредством электронной почты.";

Көрсетілген қағидаларға 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы қаулы 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің міндетін атқарушы
Т. Султангазиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 30 қазандағы
№ 88 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ -313/2020 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.dsm.gov.kz
Вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттар қозғалысы туралы есеп ____________________________ облысы (ауданы, қаласы) бойынша
Есепті кезең 20 __ жылғы ________________ айға
Индекс: 3- Вакцины
Кезеңділігі: ай сайын
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ақпараттық жүйелеріне меншік нысанына қарамастан медициналық ұйымдар енгізетін ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Денсаулық сақтау жүйесінің амбулаториялық-емханалық ұйымдары, мемлекеттік емес медициналық (бөлімшелер) ұйымдар, балаларға, жасөспірімдер мен ересектерге медициналық көмек көрсететін мемлекеттік органдардың ұйымдары (бөлімшелері), ауылдық жерлердегі фельдшерлік-акушерлік пункттер, аудандық, қалалық ауруханалар және (немесе) емханалар, облыстық денсаулық сақтау басқармалары, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау минитрлігінің "Қоғамдық денсаулық сақтау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК "Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама және мониторинг ғылыми-практикалық орталығы" филиалы.
Ұсыну мерзімі: айына бір рет, есепті кезеңнен келесі айдың 13-күні.
БСН
Вакциналар және медициналық иммунобиологиялық препараттардың (бұдан әрі -МИБП) атауы
Өлшем бірлігі
Есептік айдың басындағы вакцина қалдығы (А)
Есепті айдағы кіріс
Есепті айдағы шығыс
Есепті ай соңындағы қалдық I = A + B + C + D + E - F - G - H)
Есепті айда егілген екпелер (J)
Бір екпеге шаққандағы шығын (K=F/J)
Өнім берушілерден (облыстар үшін), денсаулық сақтау басқармаларынан (аудандар үшін) алынды (В)
Басқа денсаулық сақтау басқармаларынан алынған (облыстар үшін), басқа медициналық ұйымдардан (аудандар үшін) алынды (С)
Басқа көздерден алынды (D)
Пайдаланылмаған вакциналарды және МИБП кері қайтару (E)
Пайдаланылды (F)
Басқа мекемелерге берілді (G)
Есептен шығарылған вакциналар (H)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
АбКДС + Хиб + ИПВ (жасушасыз көкжөтел компоненті бар көкжөтелге, дифтерияға,сіреспеге, b типті гемофильді инфекцияға қарсы вакцина)
доза
АбКДС + ВГВ + Хиб + ИПВ
(жасушасыз көкжөтел компоненті бар көкжөтелге, дифтерияға,сіреспеге, b типті гемофильді инфекцияға, В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)
доза
АбКДС(жасушасыз көкжөтел компоненті бар көкжөтелге, дифтерияға, сіреспеге қарсы вакцина)
доза
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)
доза
БЦЖ (туберкулезге қарсы вакцина)
доза
Ауыз арқылы қабыладйтын полиовакцина
доза
Қызамыққа қарсы вакцина
доза
Қызылшаға қарсы вакцина
доза
Қызылша, қызамық, паротитке қарсы вакцина
доза
"В"
гепатитіне қарсы вакцина
доза
Іш сүзегіне қарсы вакцина
доза
Обаға қарсы вакцина
доза
Кене энцефалитіне қарсы вакцина
доза
Антирабиялық вакцина
доза
Тұмауға қарсы вакцина
доза
"А"
гепатитіне қарсы вакцина
доза
Туляремияға қарсы вакцина
доза
Күйдіргіге қарсы вакцина
доза
Меннингококты вакцина
доза
Сары қызбаға қарсы вакцина
доза
Адам папилломасы вирусы (АПВ) қарсы вакцина
доза
Коронавирус инсекциясына қарсы (КВИ) қарсы вакцина
доза
Кене энцефалитіне қарсы иммуноглобулин
миллилитр
Антирабиялық иммуноглобулин (сарысу)
миллилитр
Дифтерияға қарсы сарысу
ампула
Туберкулин
миллилитр
Ботулизмге қарсы сарысу
доза
Сіреспеге қарсы вакцина (иммуноглобулин)
ампула

приложения 2 и 3 к указанным правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу;
3. Комитету санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие c 1 января 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Т. Султангазиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2024 года № 88
Приложение 3 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляют: Комитету санитарно-эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Отчет о движении вакцин и других иммунобиологических препаратов
по _______________________________ области (району, городу)
Отчетный период за _________ месяц 20 __ года
Индекс: 3 – Вакцины
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию с внесением медицинскими организациями
независимо от формы собственности в информационные системы
Министерства здравоохранения Республики Казахстан:
Амбулаторно-поликлинические организации системы здравоохранения,
негосударственные медицинские (подразделения) организации, организации
(подразделения) государственных органов, оказывающих медицинскую помощь
детям, подросткам и взрослым, фельдшерско-акушерские пункты сельской местности,
районные, городские больницы и (или) поликлиники, областные управления
здравоохранения, филиал "Научно-практический центр санитарно-эпидемиологической
экспертизы и мониторинга" РГП на ПХВ "Национальный центр общественного
здравоохранения" Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Сроки представления: один раз в месяц, 13 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
БИН
Наименование вакцины и других медицинских иммунобиологических препаратов (далее -МИБП)
Единица измерения
Остаток вакцин на начало отчетного месяца (А)
Приход в отчетном месяце
Расход в отчетном месяце
Остаток на конец отчетного месяца (I = A + B + C + D + E - F - G-H)
Cделано прививок в отчетном месяце
(J)
Расход на одну прививку (K=F/J)
Получено от поставщиков (для области), от управления здравоохранения (для районов)
(В)
Получено от других управлений здравоохранения (для области), других медицинских организациях (для районов) (С)
Получено из других источников(D)
Возврат неиспользованных вакцин и МИБП
(E)
Использовано (F)
Передано в другие учреждения(G)
Списано вакцин (H)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
АбКДС + Хиб + ИПВ
(вакцина против коклюша с бесклеточным коклюшным компонентом, дифтерии, столбняка гемофильной инфекции типа b)
доза
АбКДС + ВГВ + Хиб + ИПВ (вакцина против коклюша с бесклеточным коклюшным компонентом, дифтерии, столбняка, гемофильной инфекции типа b, вирусного гепатита В)
доза
АбКДС
(вакцина против коклюша с бесклеточным коклюшным компонентом, дифтерии, столбняка)
доза
АДС-М (против дифтерии, столбняка)
доза
БЦЖ (вакцина против туберкулеза)
доза
Оральная полиовакцина
доза
Вакцина против краснухи
доза
Вакцина против кори
доза
Вакцина против кори, краснухи, паротита
доза
Вакцина против гепатита В
доза
Вакцина против брюшного тифа
доза
Вакцина против чумы
доза
Вакцина против клещевого энцефалита
доза
Вакцина антирабическая
доза
Вакцина против гриппа
доза
Вакцина против гепатита А
доза
Вакцина против туляремии
доза
Вакцина против сибирской язвы
доза
Вакцина менингококковая
доза
Вакцина против желтой лихорадки
доза
Вакцина против вируса папилломы человека (далее - ВПЧ)
доза
Вакцина против коронавирусной инфекции (далее –КВИ)
доза
Иммуноглобулин (сыворотка) антирабический
миллилитр
Противодифтерийная сыворотка
ампула
Туберкулин
миллилитр
Ботулинистическая сыворотка
доза
Противостолбнячная сыворотка
(иммуноглобулин)
ампула

Өздігінен бұзылатын (бұдан әрі - ӨБ) шприцтер, 0,05 мл
штука
ХХХ
ХХХ
ӨБ шприцтер, 0,1 мл
штука
ХХХ
ХХХ
ӨБ шприцтер, 0,5 мл
штука
ХХХ
ХХХ
ӨБ шприцтер, 1,0 мл
штука
ХХХ
ХХХ
Бір рет қолданылатын шприцтер
штука
ХХХ
ХХХ
Атауы ___________________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)________, электрондық цифрлық қолы ______ телефон ______
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
Медицина қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасы ______________
Медициналық ұйымның QR-коды _____________________
"Вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттар қозғалысы туралы есеп" (Индексі: 3 – Вакцины, кезеңділігі: ай сайын)әкімшілік деректері нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Адамның иммун тапшылығы вирусына (АИТВ инфекциясын) иммундық-ферменттік талдау әдісімен қанды зертханалық тексеру туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. Есептік нысан мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) вакцинаның және басқа да медициналық иммундық-биологиялық препараттардың (МИБП) атауы белгілі бір өлшем бірліктерінде: дозаларда, миллилитрлерде, ампулаларда, даналарда.
2) есепті айдағы кіріс туралы ақпарат, оның ішінде:
есепті айдың басындағы вакциналар қалдығының саны (А);
өнім берушілерден (облыс үшін), денсаулық сақтау басқармасынан (аудандар үшін) алынған вакциналар мен МИБП саны (В);
басқа денсаулық сақтау басқармаларынан (облыс үшін), басқа медициналық ұйымдардан (аудандар үшін) алынған вакциналар мен МИБП саны (С);
басқа көздерден алынған вакциналар мен МИБП саны (D);
пайдаланылмаған вакциналар мен МИБП-ны қайтару саны (E). Қайтару медициналық ұйымдардан негізгі қоймаға пайдаланылмаған және қайтарылған вакциналардың көлемін қамтиды;
3) есепті айдағы шығыс саны туралы ақпарат, оның ішінде:
пайдаланылған вакциналар мен МИБП саны (F);
басқа мекемелерге берілген вакциналар мен МИБП саны (G);
есептен шығарылған вакциналар саны (H).
4) есепті айдың соңындағы вакциналар мен МИБП қалдығы туралы ақпарат, мұнда есепті айдағы кіріс сомасынан есепті айдағы шығыс сомасы мынадай формула бойынша алынады: I=A+B+C+D+E-F-G-H.
5) "Профилактикалық екпелермен қамту туралы есеп" статистикалық нысанының "Барлық кезеңде көрсетілген жаста егілді" бағанына байланыстырмай, медициналық ұйымда жүргізілген егулердің санын қамтитын есепті айда (J) жүргізілген егулердің ақпаратын қамтиды.

Саморазрушающиеся (далее - СР) шприцы 0,05 мл
штука
ХХХ
ХХХ
СР шприцы, 0,1 мл
штука
ХХХ
ХХХ
СР шприцы на 0,5 мл
штука
ХХХ
ХХХ
СР шприцы на 1,0 мл
штука
ХХХ
ХХХ
Одноразовые шприцы
штука
ХХХ
ХХХ
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) _________________________________,
электронная цифровая подпись _________________ телефон ________________
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии)
____________________________________________________________________
Электронная цифровая подпись медицинского работника___________________
QR-код медицинской организации ______________________________________
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о движении вакцин и других иммунобиологических препаратов"
(Индекс: 3 - Вакцины, периодичность: ежемесячная)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет об отдельных инфекционных и паразитарных заболеваниях".
2. Отчетная форма содержит следующие сведения:
1) Наименование вакцины и других медицинских иммунобиологических препаратов (МИБП) в определенных единицах измерения: дозах, миллилитрах, ампулах, штуках.
2) Информацию о приходе в отчетном месяце, в том числе:
количество остатка вакцин на начало отчетного месяца (А);
количество полученных вакцин и МИБП от поставщиков (для области), от управления здравоохранения (для районов) (В);
количество полученных вакцин и МИБП от других управлений здравоохранения (для области), других медицинских организациях (для районов) (С);
количество полученных вакцин и МИБП из других источников (D);
количество возврата неиспользованных вакцин и МИБП (E). Возврат включает объем неиспользованных и возращенных вакцин от медицинских организаций в основной склад;
3) Информацию о количестве расхода в отчетном месяце, в том числе:
количество использованных вакцин и МИБП (F);
количество переданных вакцин и МИБП в другие учреждения (G);
количество списанных вакцин (H).
4) Информацию об остатке вакцин и МИБП на конец отчетного месяца, где от суммы прихода в отчетном месяце отнимается сумма расхода в отчетном месяце по формуле: I=A+B+C+D+E-F-G-H.
5) Информацию проведенных прививок в отчетном месяце (J), который включает количество проведенных прививок в медицинской организации без привязки к графе "Привито в указанном возрасте за весь период" статистической формы "Отчет об охвате профилактическими прививками".

6) бір егуге жұмсалған шығын туралы ақпарат, мұнда пайдаланылған вакциналар мен МИБП саны есепті айда жасалған егулер санына мынадай формула бойынша бөлінеді: K=F/J.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 30 қазандағы
№ 88 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ -313/2020 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.dsm.gov.kz
Профилактикалық екпелермен қамту туралы есеп
Есепті кезең 20 __ жылғы ________________ айға
Индекс: 4- ПЕҚ
Кезеңділігі: ай сайын
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ақпараттық жүйелеріне меншік нысанына қарамастан медициналық ұйымдар енгізетін ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Денсаулық сақтау жүйесінің амбулаториялық-емханалық ұйымдары, мемлекеттік емес медициналық (бөлімшелер) ұйымдар, балаларға, жасөспірімдер мен ересектерге медициналық көмек көрсететін мемлекеттік органдардың ұйымдары (бөлімшелері), ауылдық жерлердегі фельдшерлік-акушерлік пункттер, аудандық, қалалық ауруханалар және (немесе) емханалар, облыстық денсаулық сақтау басқармалары, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау минитрлігінің "Қоғамдық денсаулық сақтау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК "Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама және мониторинг ғылыми-практикалық орталығы" филиалы.
Ұсыну мерзімі: айына бір рет, есепті кезеңнен келесі айдың 13-күні.
БСН
1000
Мақсатты топ
Есепті айдың басындағы балалар саны
Қайтыс
болғандар
Келгендер
Кеткендер
Есепті айдың соңындағы балалар саны
1 жасқа дейінгі
1 жас
6 жас
11 жас
16 жас
есепті кезеңде тірі туылған балалар саны (барлық балалар)
оның ішінде басқа жақтан келгендердің барлық саны (балалар саны)
оның ішінде басқа жақтан - аудандардан, қалалардан келгендер
басқа жақтан келген - облыстардан келгендер
басқа жақтан келген - басқа елдерден келгендер
Жоспар бойынша егуге жататын:
ересектерге АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)
іш сүзегіне қарсы
кене энцефалитіне қарсы егуге
құтырма ауруына қарсы
Манту реакциясына
Коронавирус инфекциясына қарсы
2000
Жоспар тәртібімен иммундау
Иммундау кезеңі
Егу түрі
Мақсатты топ
Есепті айдың соңындағы балалар саны
Егілді
айдағы қамту %
ИКҚК саны
барлық кезеңде көрсетілген жаста егілген
барлық кезеңдегі қамту %
Барлығы
оның ішінде көрсетілген жаста
АКДС-1
вакцинация
1 ж. дейін
АКДС-2
вакцинация
1 ж. дейін
АКДС-3
вакцинация
1 ж. дейін
АКДС-4
ревакцинация
1 жас
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)-1
вакцинация
1 ж. дейін
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)-2
вакцинация
1 ж. дейін
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)-3
вакцинация
1 ж. дейін
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)-4
ревакцинация
1 жас
БЦЖ (туберкулезге қарсы вакцина)перзентханада
вакцинация
1 ж. дейін
БЦЖ (туберкулезге қарсы вакцина) учаскеде
вакцинация
1 ж. дейін
ВВГ
(В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)-1 перзентханада
вакцинация
1 ж. дейін
ВВГ
(В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)-1 учаскеде
вакцинация
1 ж. дейін
ВВГ
(В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)-2
вакцинация
1 ж. дейін
ВВГ
(В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)-3
вакцинация
1 ж. дейін
Пневмо-1
вакцинация
1 ж. дейін
Пневмо-2
вакцинация
1 ж. дейін
Пневмо-3
ревакцинация
1 жас
Полиомиелит-1
вакцинация
1 ж. дейін
Полиомиел
т-2
вакцинация
1 ж. дейін
Полиомиелит-3
вакцинация
1 ж. дейін
Полиомиелит-4
ревакцинация
1 жас
Хиб - 1
вакцинация
1 ж. дейін
Хиб -2
вакцинация
1 ж. дейін
Хиб -3
вакцинация
1 ж. дейін
Хиб – 4
ревакцинация
1 жас
1 год
Қызылша-1
вакцинация
1 жас
Қызамық-1
вакцинация
1 жас
Эпидпаротит-1
вакцинация
1 жас
АжКДС-5
ревакцинация
6 жас
БЦЖ (туберкулезге қарсы вакцина)-2
ревакцинация
6 жас
Қызылша-2
ревакцинация
6 жас
Қызамық-2
ревакцинация
6 жас
Эпидпаротит-2
ревакцинация
6 жас
АПВ (Адам папилломы вирусы қарсы вакцина)
вакцинация
11 жас
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)
ревакцинация
16 жас
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)ересектер
ревакцинация
Егуге жататындардан
Х
Іш сүзегі
вакцинация
Егуге жататындардан
Х
Кене энцефалиті
вакцинация
Егуге жататындардан
Х
Құтырма
вакцинация
Егуге жататындардан
Х
Туберкулин
Манту сынамасы
Егуге жататындардан
Х
Коронавирус инфекциясына қарсы
вакцинация
Егуге жататындардан

6) Информацию о расходе на одну прививку, где количество использованных вакцин и МИБП делится на количество сделанных прививок в отчетном месяце по формуле: K=F/J.
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2024 года № 88
Приложение 4 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляют: Комитету санитарно-эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Отчет об охвате профилактическими прививками
Отчетный период за _________ месяц 20 __ года
Индекс: 4 – ОПП
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию с внесением медицинскими организациями
независимо от формы собственности в информационные системы
Министерства здравоохранения Республики Казахстан:
Амбулаторно-поликлинические организации системы здравоохранения,
негосударственные медицинские (подразделения) организации, организации
(подразделения) государственных органов, оказывающих медицинскую помощь
детям, подросткам и взрослым, фельдшерско-акушерские пункты сельской местности,
районные, городские больницы и (или) поликлиники, областные управления
здравоохранения, филиал "Научно-практический центр санитарно-эпидемиологической
экспертизы и мониторинга" РГП на ПХВ "Национальный центр общественного
здравоохранения" Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Сроки представления: один раз в месяц, 13 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
БИН
1000
Целевая группа
Количество лиц на начало отчетного месяца
Умерло
Прибыло
Выбыло
Количество лиц на конец отчетного месяца
до 1 года
1 год
6 лет
11 лет
16 лет
родились живыми за отчетный период (всего детей)
в том числе иногородних всего (количество детей)
из них иногородние - приезжие из других районов, городов
иногородние - приезжие из других областей
иногородние - приезжие из других стран
Подлежало по плану:
взрослых на АДС-М (против дифтерии, столбняка)
на брюшной тиф
вакцинацию против клещевого энцефалита
на вакцинацию против бешенство
на реакцию Манту
на вакцинацию против Коронавириусной инфекции
2000
Иммунизация в плановом порядке
Этап иммунизации
Вид прививки
Целевая группа
Количество лиц на конец отчетного месяца
Привито
% охвата за месяц
Число НППИ
Привито в указанном возрасте за весь период
% охвата за весь период
Всего
в т.ч. в указанном возрасте
АКДС-1
вакцинация
до 1 года
АКДС-2
вакцинация
до 1 года
АКДС-3
вакцинация
до 1 года
АКДС-4
ревакцинация
1 год
АДС-1
вакцинация
до 1 года
АДС-2
вакцинация
до 1 года
АДС-3
вакцинация
до 1 года
АДС-4
ревакцинация
1 год
БЦЖ (вакцина против туберкулеза) в роддоме
вакцинация
до 1 года
БЦЖ (вакцина против туберкулеза) на участке
вакцинация
до 1 года
ВГВ (вакцина вирусного гепатита В) -1 в роддоме
вакцинация
до 1 года
ВГВ (вакцина вирусного гепатита В) -1 на участке
вакцинация
до 1 года
ВГВ (вакцина вирусного гепатита В) -2
вакцинация
до 1 года
ВГВ (вакцина вирусного гепатита В)-3
вакцинация
до 1 года
Пневмо-1
вакцинация
до 1 года
Пневмо-2
вакцинация
до 1 года
Пневмо-3
ревакцинация
1 год
Полиомиелит-1
вакцинация
до 1 года
Полиомиелит-2
вакцинация
до 1 года
Полиомиелит-3
вакцинация
до 1 года
Полиомиелит-4
ревакцинация
1 год
Хиб - 1
вакцинация
до 1 года
Хиб -2
вакцинация
до 1 года
Хиб -3
вакцинация
до 1 года
Хиб - 4
ревакцинация
1 год
Корь-1
вакцинация
1 год
Краснуха-1
вакцинация
1 год
Эпидпаротит-1
вакцинация
1 год
АбКДС
(вакцина против коклюша с бесклеточным коклюшным компонентом, дифтерии, столбняка) -5
ревакцинация
6 лет
БЦЖ (вакцина против туберкулеза) -2
ревакцинация
6 лет
Корь-2
ревакцинация
6 лет
Краснуха-2
ревакцинация
6 лет
Эпидпаротит-2
ревакцинация
6 лет
ВПЧ (вирус папилломы человека)
вакцинация
11 лет
АДС-М (против дифтерии, столбняка)
ревакцинация
16 лет
АДС-М (против дифтерии, столбняка)взрослые
ревакцинация
от подлежащих
Х
Брюшной тиф
вакцинация
от подлежащих
Х
Клещевой энцефалит
вакцинация
от подлежащих
Х
Бешенство
вакцинация
от подлежащих
Х
Туберкулин
проба Манту
от подлежащих
Х
Коронавирусная инфекция
вакцинация
от подлежащих

3000
Эпидемиологиялық көрсеткіштер бойынша иммундау
Вакциналар
Егілді
Түсіндірме
барлығы
оның ішінде жасы
в том числе в возрасте
ошақта қатынаста болғандар
шетелден көшіп келгендер
қосымша екпелер
туғаннан 14 жасты қоса алғанда
15-тен 17 жасты қоса алғанда
ВВГ (В вирустық гепатитіне қарсы вакцина) -1
ВВГ (В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)-2
ВВГ (В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)-3
Қызамық
Қызылша
ҚҚП
Полиомиелит
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)
ВГА (А вирустық гепатитіне қарсы вакцина)-1
ВГА (А вирустық гепатитіне қарсы вакцина)-2
Тұмау
4000
Егілмегендер саны және егілмеген себебі (айына)
Вакциналар
Егілмегендер, барлығы
Қарсы көрсетімдер
Медицина қызметкерінің кінәсі бойынша
Вакцинаның жоқтығы
Егілуден бас тарту
Кеткендер
уақытша
тұрақты
тұрақты
уақытша
БЦЖ (туберкулезге қарсы вакцина)
Ауыз арқылы қабылдайтын полиовакцина
АбКДС + Хиб + ИПВ (жасушасыз көкжөтел компоненті бар көкжөтелге, дифтерияға,сіреспеге, b типті гемофильді инфекцияға қарсы вакцина)
АбКДС + ВВГ + Хиб + ИПВ
(жасушасыз көкжөтел компоненті бар көкжөтелге, дифтерияға,сіреспеге, b типті гемофильді инфекцияға, В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)
Пневмо
ВВГ (В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)
ҚҚП
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)
АПВ (Адам папилломасы вирусына қарсы вакцина)
Коронавирус инфекциясына қарсы
Атауы ________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында) _____________, электрондық цифрлық қолы ______ телефон ____
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
Медицина қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасы ___________________
Медициналық ұйымның QR-коды _____________________
"Профилактикалық екпелермен қамту туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
Есепті кезең 20 __ жылғы ______________ айға (Индексі: 4-ПЕҚ, кезеңділігі: ай сайын)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Профилактикалық екпелермен қамту туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. 1000 - кестеде есепті айдың басындағы адамдардың саны, оның ішінде қайтыс болғандар, келгендер, кеткендер; есепті айдың соңындағы адамдардың саны; есепті кезеңде тірі туғандар саны (барлығы балалар), оның ішінде басқа қалалардан келгендер барлығы (балалар саны), олардың ішінде басқа қалалардан келгендер - басқа аудандардан, қалалардан келгендер, басқа қалалардан келгендер, басқа елдерден келгендер; жоспар бойынша АДС-М-ге, іш сүзегіне, кене энцефалитіне қарсы вакцинациялауға, құтырмаға қарсы вакцинациялауға, Манту, Коронавирус инфекциясына (бұдан әрі – КВИ) қарсы вакцинацияға.

3000
Иммунизация по эпидемиологическим показаниям
Вакцины
Привито
Пояснения
всего
в том числе в возрасте
Контактные в очагах
Мигранты
Дополнительные прививки
от 0 до 14 лет включительно
от 15 лет до 17 лет включительно
ВГВ (вакцина вирусного гепатита В)-1
ВГВ (вакцина вирусного гепатита В)-2
ВГВ (вакцина вирусного гепатита В)-3
Краснуха
Корь
Эпидпаротит
Полиомиелит
АДС-М (против дифтерии, столбняка)
ВГА (вакцина против вирусного гепатита А)-1
ВГА(вакцина против вирусного гепатита А)-2
Грипп
4000
Количество непривитых и причины непривитости
Вакцины
Всего непривитых
Противопоказания
По вине медработников
Отсутствие вакцины
Отказ от прививок
Выбыло
временные
постоянные
постоянно
временно
БЦЖ(вакцина против туберкулеза)
Оральная полиовакцина
АбКДС + Хиб + ИПВ
(вакцина против коклюша с бесклеточным коклюшным компонентом, дифтерии, столбняка гемофильной инфекции типа b)
АбКДС + ВГВ + Хиб + ИПВ (вакцина против коклюша с бесклеточным коклюшным компонентом, дифтерии, столбняка, гемофильной инфекции типа b, вирусного гепатита В)
Пневмо
ВГВ(вакцина вирусного гепатита В)
ККП
АДС-М (против дифтерии, столбняка)
ВПЧ (против вируса папилломы человека)
Коронавирусная инфекция
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ____________________________________,
электронная цифровая подпись _______________ телефон _____________________
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии)
_______________________________________________________________________
Электронная цифровая подпись медицинского работника _____________________
QR-код медицинской организации _________________________________________
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об охвате профилактическими прививками"
Отчетный период за _________ месяц 20 __ года
(Индекс: 4- ОПП, периодичность: ежемесячная)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет об охвате профилактическими прививками".
2. В таблице 1000 указывается количество лиц на начало отчетного месяца, в том числе умерло, прибыло, выбыло; количество лиц на конец отчетного месяца; количество родившихся живыми за отчетный период (всего детей), в том числе иногородних всего (количество детей), из них иногородние - приезжие из других районов, городов, иногородние - приезжие из других областей, иногородние - приезжие из других стран; количество подлежащих по плану взрослых на АДС-М, на брюшной тиф, вакцинацию против клещевого энцефалита, на вакцинацию против бешенство, на реакцию Манту, на вакцинацию против коронавирусной инфекции (далее – КВИ).

3. "Жоспарлы тәртіппен иммундау" 2000-кестесі "Профилактикалық екпелер картасы" (№ 065/е нысаны), "Профилактикалық екпелерді есепке алу журналы" (№ 066/е нысаны), "Жүкті және босанған әйелдің алмасу картасы" (№048/е нысаны), "Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" (№052/е нысаны) бастапқы есепке алу деректерінің, сондай-ақ "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (бұдан әрі – ҚРДСМ-175/2020) бекітілген өзге де бастапқы есептік құжаттарының деректері негізінде толтырылады.
4. "Жоспарлы тәртіппен иммундау" 2000-кестесі мыналарды қамтиды:
1) есепті айдың соңындағы тұлғалар саны;
2) егілгендердің жалпы саны, оның ішінде көрсетілген жаста. Аралас вакциналарды (АКДС+Хиб, АКДС+ВВГ+Хиб, ККП және т.б.) пайдаланған кезде егілгендердің санын құраушы моновакциналар бойынша бөлек енгізу керек.
3) бір айдағы қамту % ;
4) иммундаудан кейінгі қолайсыз көріністердің саны (ИКҚК);
5) барлық кезеңде көрсетілген жаста егілгендердің саны. Аралас вакциналарды (АКДС+Хиб, АКДС+ВВГ+Хиб, ККП және т. б.) пайдалану кезінде егілгендердің санын құраушы моновакциналар бойынша жеке енгізу керек
6) барлық кезеңдегі қамту%.
5. "Эпидемиологиялық айғақтар бойынша иммундау" 3000-кестесі "Профилактикалық екпелер картасы" (№065/е нысаны), "Профилактикалық екпелерді есепке алу журналы" (№ 066/е нысаны), "Жүкті және босанған әйелдің алмасу картасы" (№048/е нысаны), "Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" (№052/е нысаны) бастапқы есепке алу деректерінің, сондай-ақ ҚРДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген өзге де бастапқы есептік құжаттарының деректері негізінде толтырылады.
6. "Эпидемиологиялық көрсеткіштер бойынша иммундау" 3000-кесте мыналарды қамтиды:
1) егілгендердің жалпы саны, оның ішінде 0-ден 14 жасты қоса алғанға дейін және 15 пен 17 жасты қоса алғанға дейін;
2) түсіндірмелер, оның ішінде ошақтарда байланыста болғандар, көшіп-қонушылар, қосымша екпелер кіреді.
7. "Егілмегендердің саны және егілмеудің себептері" 4000-кесте "Профилактикалық екпелер картасы" (№065/е нысаны), "Профилактикалық екпелерді есепке алу журналы" (№ 066/е нысаны), "Жүкті және босанған әйелдің алмасу картасы" (№048/е нысаны), "Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" (№052/е нысаны) бастапқы есепке алу деректерінің, сондай-ақ ҚРДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген өзге де бастапқы есептік құжаттарының деректері негізінде толтырылады.

3. Таблица 2000 "Иммунизация в плановом порядке" заполняется на основании данных первичного учета "Карта профилактических прививок" (форма № 065/у), "Журнал учета профилактических прививок" (форма № 066/у), "Обменная карта беременной и родильницы" (форма № 048/у), "Медицинская карта амбулаторного пациента" (форма № 052/у), а также иных первичных учетных документов, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) (далее – ҚРДСМ-175/2020).
4. Таблица 2000 "Иммунизация в плановом порядке" включает:
1) количество лиц на конец отчетного месяца;
2) общее количество привитых, в том числе в указанном возрасте. При использовании комбинированных вакцин (АКДС+Хиб, АКДС+ВГВ+Хиб, ККП число привитых заносить отдельно по составляющим моновакцинам.
3) % охвата за месяц;
4) число неблагоприятных проявлений после иммунизации (НППИ);
5) количество привитых в указанном возрасте за весь период. При использовании комбинированных вакцин (АКДС+Хиб, АКДС+ВГВ+Хиб, ККП) число привитых заносить отдельно по составляющим моновакцинам
6) % охвата за весь период.
5. Таблица 3000 "Иммунизация по эпидемиологическим показаниям" заполняется на основании данных первичного учета "Карта профилактических прививок" (форма № 065/у), "Журнал учета профилактических прививок" (форма № 066/у), "Обменная карта беременной и родильницы" (форма № 048/у), "Медицинская карта амбулаторного пациента" (форма № 052/у), а также иных первичных учетных документов, утвержденных приказом ҚРДСМ-175/2020.
6. Таблица 3000 "Иммунизация по эпидемиологическим показаниям" включает:
1) общее количество привитых, в том числе от 0 до 14 лет включительно и от 15 лет до 17 лет включительно;
2) пояснения, в том числе контактные в очагах, мигранты, дополнительные прививки.
7. Таблица 4000 "Количество непривитых и причины непривитости" заполняется на основании данных первичного учета "Карта профилактических прививок" (форма № 065/у), "Журнал учета профилактических прививок" (форма № 066/у), "Обменная карта беременной и родильницы" (форма № 048/у), "Медицинская карта амбулаторного пациента" (форма № 052/у), а также иных первичных учетных документов, утвержденных приказом ҚРДСМ-175/2020.

8. "Егілмегендердің саны және егілмеудің себептері" 4000-кестесі мыналарды қамтиды:
1) егілмегендердің жалпы саны;
2) қарсы көрсеткіштер саны, оның ішінде уақытша және тұрақты;
3) медицина қызметкерлерінің кінәсінен егілмеген саны;
4) вакцинаның болмауына байланысты егілмегендердің саны;
5) егуден бас тартуға байланысты егілмегендердің саны;
6) кеткендердің жалпы саны, оның ішінде тұрақты және уақытша.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 30 қазандағы
№ 88 Бұйрыққа
3-қосымша
"Халыққа профилактикалық
екпелерді ұйымдастыруға және
жүргізуге қойылатын
санитариялық-
эпидемиологиялық талаптар"
санитариялық қағидаларына
2-қосымша
нысан
Профилактикалық екпелерді жүргізуге электрондық хабардар етілген келісім
Мен ___________________________________________________________
(егілетін адамның немесе кәмелетке толмаған адамның ата-анасының
(заңды өкілінің) тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда))
Профилактикалық екпе алуға келісім беремін:
________________________________________________________________
(вакцинаның немесе басқа да иммунологиялық дәрілік препараттың
(иммундық-биологиялық дәрілік препараттың) атауы)
________________________________________________________________
(вакцина немесе басқа да иммунологиялық дәрілік препарат (иммундық- биологиялық
дәрілік препарат) енгізілетін адамның тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда),
туған күні) және профилактикалық екпені жүргізудің маңыздылығы, вакцинаға
ықтимал реакциялар мен қолайсыз көріністер, иммундаудан кейін алаңдаушылық
туғызатын кез келген қолайсыз көріністер дамыған кезде денсаулық сақтау ұйымына
уақтылы жүгіну қажеттілігі, сондай-ақ профилактикалық екпеден бас тартудың
салдарлары туралы хабардар етілгенімді растаймын.
Күні 20___ жылғы "____" _____________
Электрондық цифрлық қолтаңба _________________
(егілетін адамның немесе кәмелетке толмаған адамның ата-анасының (заңды өкілінің))
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 30 қазандағы
№ 88 Бұйрыққа
4-қосымша
"Халыққа профилактикалық
екпелерді ұйымдастыруға және
жүргізуге қойылатын
санитариялық-
эпидемиологиялық талаптар"
санитариялық қағидаларына
3-қосымша
нысан
Профилактикалық екпелерді жүргізуден электрондық хабардар етілген бас тарту
Мен ___________________________________________________________
(егілетін адамның немесе кәмелетке толмаған адамның ата-анасының
(заңды өкілінің) тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда))
Профилактикалық екпе алудан бас тартамын:
_____________________________________________________________________
(вакцинаның немесе басқа да иммунологиялық дәрілік препарат (иммундық-
биологиялық дәрілік препарат) атауы)
_____________________________________________________________________
(вакцина немесе басқа да иммунологиялық дәрілік препарат (иммундық- биологиялық
дәрілік препарат) ұсынылған адамның тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда),
туған күні) және профилактикалық екпені жүргізудің маңыздылығы және
профилактикалық екпеден бас тартудың салдарлары туралы хабардар етілгенінімді
растаймын.
Бас тарту себебі (белгілеу):

8. Таблица 4000 "Количество непривитых и причины непривитости" включает:
1) общее количество непривитых;
2) количество противопоказаний, в том числе временные и постоянные;
3) количество непривитых по вине медработников;
4) количество непривитых из-за отсутствия вакцины;
5) количество непривитых из-за отказа от прививок;
6) общее количество выбывших, в том числе постоянных и временных.
Приложение 3 к приказу
исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2024 года № 88
Приложение 2
к Санитарным правилам
"Санитарно-эпидемиологические
требования к организации
и проведению
профилактических
прививок населению"
форма
Информированное электронное согласие на проведение профилактических прививок
Я _____________________________________________________________________
(Фамилия, имя и отчество (при его наличии)
прививаемого лица или родителя (законного представителя) несовершеннолетнего)
Даю согласие на получение профилактической прививки:
_______________________________________________________________________
(наименование вакцины или других иммунологических лекарственных препаратов
(иммунобиологических лекарственных препаратов))
_______________________________________________________________________
(Фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата рождения лица, которому вводится
вакцина или другие иммунологические лекарственные препараты
(иммунобиологические лекарственные препараты)) и подтверждаю,
что проинформирован (а) о важности проведения профилактической прививки,
возможных реакциях и неблагоприятных проявлениях на вакцину, необходимости
своевременного обращения в организацию здравоохранения при развитии любых
неблагоприятных проявлений после иммунизации, вызывающих беспокойство,
а также о последствиях отказа от профилактических прививок.
Дата "____" _____________ 20___ года
Электронная цифровая подпись ____________________________________________
(прививаемого лица или родителя (законного представителя) несовершеннолетнего)
Приложение 4 к приказу
исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2024 года № 88
Приложение 3
к Санитарным правилам
"Санитарно-эпидемиологические
требования к организации
и проведению профилактических
прививок населению"
форма
Информированный электронный отказ от проведения профилактических прививок
Я ____________________________________________________________________
(Фамилия, имя и отчество (при его наличии)
прививаемого лица или родителя (законного представителя) несовершеннолетнего)
Отказываюсь от получения профилактической прививки:
______________________________________________________________________
(наименование вакцины или других иммунологических лекарственных препаратов
(иммунобиологических лекарственных препаратов))
_______________________________________________________________________
(Фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата рождения лица, которому
рекомендована вакцина или другие иммунологические лекарственные препараты
(иммунобиологические лекарственные препараты)) и подтверждаю,
что проинформирован (а) о важности проведения профилактической прививки
и последствиях отказа от профилактических прививок.
Причины отказа (отметить):

1) діни;
2) жеке сенімі;
3) бұқаралық ақпарат құралдарындағы, әлеуметтік желілердегі және интернет
ресурстардағы теріс ақпарат;
4) вакцинаның немесе басқа да иммунологиялық дәрілік препараттың
(иммундық-биологиялық дәрілік препараттың) алдыңғы дозасына жанама реакция;
5) басқалары (көрсету) _____________________________________.
Күні 20___ жылғы "____" _____________
Электрондық цифрлық қолтаңба _________________
(егілетін адамның немесе кәмелетке толмаған адамның ата-анасының (заңды өкілінің))

1) религиозные;
2) личные убеждения;
3) негативная информация в средствах массовой информации, социальных сетях
и интернет ресурсах;
4) побочная реакция на предыдущую дозу вакцины или другие иммунологические
лекарственные препараты (иммунобиологические лекарственные препараты);
5) другие (указать) _______________________________________________.
Дата "____" _____________ 20___ года
Электронная цифровая подпись ____________________________________________
(прививаемого лица или родителя (законного представителя) несовершеннолетнего)