"Атаулы әлеуметтік көмек саласындағы есептілік құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 24 мамырдағы № 168 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 6 қарашадағы № 423 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 12 қарашада № 35358 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Атаулы әлеуметтік көмек саласындағы есептілік құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 24 мамырдағы № 168 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32567 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 12-бабы 5) тармақшасының екінші абзацына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақтың 13) тармақшасы алып тасталсын;
1-тармақтың 16) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін өткізілген консультациялар бойынша есеп;";
13-қосымшасы алып тасталсын;
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20-қосымшалары осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік көмек департаментіне заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында оның ресми жарияланғаннан кейін орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау жетекші ететін вице-министрге жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
С. Жакупова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-МАӘК
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: ________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есеп
Жол коды
Өңірлердің атауы
Есепті кезеңнің басында төленбей қалған сома, мың теңге
Жыл басынан бергі кезеңге тағайындалды
Жыл басынан бергі кезеңге төленді
отбасы
адам
сома, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
отбасы
адам
сома, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
қала
ауыл
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау және төлеу
туралы ай сайынғы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (1-МАӘК, ай сайын)

О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 мая 2023 года № 168 "Об утверждении форм отчетной документации в области адресной социальной помощи"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 6 ноября 2024 года № 423. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 ноября 2024 года № 35358.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 мая 2023 года № 168 "Об утверждении форм отчетной документации в области адресной социальной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32567) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с абзацем вторым подпункта 5) статьи 12 Социального кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункт 13) пункта 1 исключить;
подпункт 16) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"16) отчет по проведенным консультациям для назначения государственной адресной социальной помощи согласно приложению 16 к настоящему приказу;";
приложение 13 исключить;
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 к настоящему приказу.
2. Департаменту социальной помощи Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официальной публикации;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
С. Жакупова
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 1 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Ежемесячный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ГАСП
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом
Ежемесячный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи
Код строки
Наименование регионов
Невыплаченная сумма на начало отчетного периода тысяч тенге
Назначено за период с начала года
Выплачено за период с начала года
семей
человек
сумма, тысяч тенге
средний размер, тенге
семей
человек
сумма, тысяч тенге
средний размер, тенге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование области, города республиканского значения или столицы
город
село
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Ежемесячный отчет о назначении
и выплате государственной
адресной социальной помощи"
Пояснение по заполнению формы отчетных данных: "Ежемесячный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи" (1-ГАСП, ежемесячно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындауға және төлеуге мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Осы бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген нысан бойынша мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есептерді "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы автоматты түрде қалыптастырады және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай ай сайын ұсынады.
4. Есеп нысаны есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырылады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы жылдың басынан өсу қорытындысымен көрсетіледі, бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші (отбасы), отбасы мүшесі есепті кезең ішінде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға қайта жүгіну санына қарамастан ескеріледі және есепке тек бір рет қана қосылады.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді қамтиды.
7. 1-баған есепті кезеңнің басына мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің төленбей қалған сомасы бойынша мың теңгеде берілген деректерді қамтиды.
8. 2-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
9. 3-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
10. 4-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің тағайындалған сомасы бойынша мың теңгеде берілген деректерді қамтиды.
11. 5-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған сомасының орташа мөлшері бойынша деректерді қамтиды.
12. 6-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төленген отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
13. 7-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төленген адамдар бойынша деректерді қамтиды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы отчета о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи.
3. Ежемесячный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи, по форме утвержденной приложением 1 к настоящему приказу формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма отчета формируется автоматизировано по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным периодом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего года, при этом каждый конкретный заявитель (семья), член семьи учитывается и включается в отчет только один раз, независимо от количества повторных их обращений за государственной адресной социальной помощью в течение отчетного периода.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по невыплаченным суммам государственной адресной социальной помощи в тысячах тенге на начало отчетного периода.
8. Графа 2 содержит данные по количеству семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
9. Графа 3 содержит данные по количеству человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
10. Графа 4 содержит данные по назначенной сумме государственной адресной социальной помощи в тысячах тенге в отчетном периоде.
11. Графа 5 содержит данные по среднему размеру назначенной государственной адресной социальной помощи в отчетном периоде.
12. Графа 6 содержит данные по количеству семей, которым выплачена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
13. Графа 7 содержит данные по количеству человек, которым выплачена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.

14. 8-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің төленген сомасы бойынша мың теңгеде берілген деректерді қамтиды.
15. 9-баған есепті кезеңде бір адамға төленген мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің орташа мөлшері бойынша теңгеде берілген деректерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-ШсАКМАӘК
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: ________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай
Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есеп
Жол коды
Өңірлердің атауы
Есепті кезеңнің басында төленбей қалған сома, мың теңге
Жыл басынан бергі кезеңге тағайындалды
Жыл басынан бергі кезеңге төленді
отбасы
адам
сома, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
отбасы
адам
сома, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
қала
ауыл
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген
"Шартсыз ақшалай көмек
түріндегі мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек тағайындау
және төлеу
туралы ай сайынғы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (1-ШсАКМАӘК, ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындауға және төлеуге мониторингті жүзеге асыру болып табылады.

14. Графа 8 содержит данные по выплаченной сумме государственной адресной социальной помощи в тысячах тенге в отчетном периоде.
15. Графа 9 содержит данные по среднему размеру выплаченной государственной адресной социальной помощи на одного человека в тенге в отчетном периоде.
Приложение 2 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 2 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Ежемесячный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ГАСПБДП
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом
Ежемесячный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи
код строки
Наименование регионов
Невыплаченная сумма на начало отчетного периода тысяч тенге
Назначено за период с начала года
Выплачено за период с начала года
семей
человек
сумма, тысяч тенге
средний размер, тенге
семей
человек
сумма, тысяч тенге
средний размер, тенге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование области, города республиканского значения или столицы
город
село
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Ежемесячный отчет о назначении
и выплате государственной
адресной социальной помощи
в виде безусловной
денежной помощи"
Пояснение по заполнению формы отчетных данных: "Ежемесячный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи" (1-ГАСПБДП, ежемесячно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы отчета о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи.

3. Осы бұйрыққа 2-қосымшамен бекітілген нысан бойынша мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есепті "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы автоматты түрде қалыптастырады және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай ай сайын ұсынады.
4. Есеп нысаны есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырылады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы жылдың басынан бері өсу қорытындымен көрсетіледі, бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші (отбасы), отбасы мүшесі есепті кезең ішінде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке жүгіну санына қарамастан ескеріледі және есепке қосылады.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді қамтиды.
7. 1-баған есепті кезеңнің басына шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің төленбей қалған сомасы бойынша мың теңгеде берілетін деректерді қамтиды.
8. 2-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
9. 3-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
10. 4-баған есепті кезеңде тағайындалған шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің сомасы бойынша мың теңгеде берілетін деректерді қамтиды.
11. 5-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеу үшін тағайындалған соманың орташа мөлшері бойынша деректерді қамтиды.
12. 6-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек шартсыз ақшалай көмек түріндегі төлемі төленген отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
13. 7-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төленген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
14. 8-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің төленген сомасы бойынша мың теңгеде берілетін деректерді қамтиды.

3. Ежемесячный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи по форме утвержденной приложением 2 к настоящему приказу формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма отчета формируется автоматизировано по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным периодом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего года, при этом каждый конкретный заявитель (семья), член семьи учитывается и включается в отчет только один раз, независимо от количества повторных их обращений за государственной адресной социальной помощью в виде безусловной денежной помощи в течение отчетного периода.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по невыплаченным суммам государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи на начало отчетного периода в тысячах тенге.
8. Графа 2 содержит данные по количеству семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
9. Графа 3 содержит данные по количеству человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
10. Графа 4 содержит данные по назначенной сумме государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи в тысячах тенге в отчетном периоде.
11. Графа 5 содержит данные по среднему размеру назначенной государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
12. Графа 6 содержит данные по количеству семей, которым выплачена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
13. Графа 7 содержит данные по количеству человек, которым выплачена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
14. Графа 8 содержит данные по выплаченной сумме государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи в тысячах тенге в отчетном периоде.

15. 9-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төленген орташа мөлшері бойынша теңгеде берілетін деректерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-ШАКМАӘК
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: ________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай
Шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есеп
Жол коды
Өңірлердің атауы
Есепті кезеңнің басында төленбей қалған сома, мың теңге
Жыл басынан бергі кезеңге тағайындалды
Жыл басынан бергі кезеңге төленді
отбасы
адам
сома, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
отбасы
адам
сома, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
қала
ауыл
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Шартты ақшалай көмек
түріндегі мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек тағайындау
және төлеу туралы ай сайынғы
есеп" әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (1-ШАКМАӘК, ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме шартты ақшалай көмек түрінде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындауға және төлеуге мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Осы бұйрыққа 3-қосымшамен бекітілген нысан бойынша мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есепті "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы автоматты түрде қалыптастырады және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай ай сайын ұсынады.

15. Графа 9 содержит данные по среднему размеру выплаченной государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи на одного человека в тенге в отчетном периоде.
Приложение 3 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 3 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Ежемесячный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ГАСПОДП
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом
Ежемесячный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи
Код строки
Наименование регионов
Невыплаченная сумма на начало отчетного периода тысяч тенге
Назначено за период с начала года
Назначено за период с начала года
семей
человек
сумма, тысяч тенге
средний размер, тенге
семей
человек
сумма, тысяч тенге
средний размер, тенге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование области, города республиканского значения или столицы
город
село
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Ежемесячный отчет о назначении
и выплате государственной
адресной социальной помощи
в виде обусловленной
денежной помощи"
Пояснение по заполнению формы отчетных данных: "Ежемесячный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи" (1-ГАСПОДП, ежемесячно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы отчета о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи.
3. Отчеты о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи по форме утвержденной приложением 3 к настоящему приказу формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.

4. Есеп нысаны есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырылады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы жылдың басынан бері өсу қорытындысымен көрсетіледі, бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші (отбасы), отбасы мүшесі есепті кезең ішінде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке жүгіну санына қарамастан ескеріледі және есепке бір рет қана қосылады.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді қамтиды.
7. 1-баған есепті кезеңнің басына шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің төленбей қалған сомасы бойынша мың теңгеде берілетін деректерді қамтиды.
8. 2-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны бойынша мың теңгеде берілетін деректерді қамтиды.
9. 3-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
10. 4-баған есепті кезеңде тағай ындалған шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің сомасы бойынша мың теңгеде берілетін деректерді қамтиды.
11. 5-баған есепті кезеңде тағайындалған шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің орташа мөлшері бойынша деректерді қамтиды.
12. 6-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төленген отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
13. 7-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төленген адамдар бойынша деректерді қамтиды.
14. 8-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің төленген сомасы бойынша мың теңгеде берілген деректерді қамтиды.
15. 9-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің төленген орташа мөлшері бойынша теңгеде берілген деректерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-ТМАӘК
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: ________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 күніне қарай
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есеп
Жол коды
Өңірлердің атауы
Есептік тоқсанға тағайындалды
Есептік тоқсанға төленді
отбасы
адам
сома, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
отбасы
адам
сома, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
қала
ауыл
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау және төлеу
туралы тоқсан сайынғы
есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (1-ТМАӘК, тоқсан сайын)

4. Форма отчета формируется по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным периодом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего года, при этом каждый конкретный заявитель (семья), член семьи учитывается и включается в отчет только один раз, независимо от количества повторных их обращений за государственной адресной социальной помощью в виде обусловленной денежной помощи в течение отчетного периода.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по невыплаченным суммам государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи на начало отчетного периода в тысячах тенге.
8. Графа 2 содержит данные по количеству семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
9. В графе 3 содержит данные по количеству человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
10. Графа 4 содержит данные по назначенной сумме государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи в тысячах тенге в отчетном периоде.
11. Графа 5 содержит данные по среднему размеру назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
12. Графа 6 содержит данные по количеству семей, которым выплачена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
13. Графа 7 содержит данные по количеству человек, которым выплачена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
14. Графа 8 содержит данные по выплаченной сумме государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи в тысячах тенге в отчетном периоде.
15. Графа 9 содержит данные по среднему размеру выплаченной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
Приложение 4 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 4 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Ежеквартальный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-КГАСП
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежеквартально, к 10 числу месяца следующего за отчетным кварталом
Ежеквартальный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи
код строки
Наименование регионов
Назначено за отчетный квартал
Выплачено за отчетный квартал
семей
человек
сумма, тысяч тенге
средний размер, тенге
семей
человек
сумма, тысяч тенге
средний размер, тенге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование области, города республиканского значения или столицы
город
село
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Ежеквартальный отчет о назначении
и выплате государственной
адресной социальной помощи"
Пояснение по заполнению формы отчетных данных "Ежеквартальный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи" (1-КГАСП, ежеквартально)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындауға және төлеуге мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Осы бұйрыққа 4-қосымшамен бекітілген нысан бойынша мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есепті "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы автоматты түрде қалыптастырады және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне қарай тоқсан сайын ұсынады.
4. Есеп нысаны есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырылады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы тоқсанның басынан бастап өсу қорытындысымен келтіріледі, бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші (отбасы), отбасы мүшесі есепті жыл ішіндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке жүгіну санына қарамастан ескеріледі және есепке қосылады.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді қамтиды.
7. 1-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
8. 2-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
9. 3-баған есепті тоқсанда тағайындалған мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің сомасы бойынша мың теңгеде берілетін деректерді қамтиды.
10. 4-баған есепті тоқсанда тағайындалған мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің орташа мөлшері бойынша теңгеде берілетін деректерді қамтиды.
11. 5-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төленген отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
12. 6-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төленген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
13. 7-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің төленген сомасы бойынша мың теңгеде берілетін деректерді қамтиды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы ежеквартального отчета о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга ежеквартального назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи.
3. Ежеквартальный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи, по форме утвержденной приложением 4 к настоящему приказу формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Форма отчета формируется автоматизировано по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным кварталом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего квартала, при этом каждый конкретный заявитель (семья), член семьи учитывается и включается в отчет вне зависимости от количества их обращений за государственной адресной социальной помощью в течение отчетного года.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по количеству семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
8. Графа 2 содержит данные по количеству человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
9. Графа 3 содержит данные по назначенной сумме государственной адресной социальной помощи в тысячах тенге в отчетном квартале.
10. Графа 4 содержит данные по среднему размеру назначенной государственной адресной социальной помощи в отчетном квартале.
11. Графа 5 содержит данные по количеству семей, которым выплачена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
12. Графа 6 содержит данные по количеству человек, которым выплачена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
13. Графа 7 содержит данные по выплаченной сумме государственной адресной социальной помощи в тысячах тенге в отчетном квартале.

14. 8-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің төленген орташа мөлшері бойынша теңгеде берілетін деректерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-ТШсАКМАӘК
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: ________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 күніне қарай
Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есеп
Жол коды
Өңірлердің атауы
Есептік тоқсанға тағайындалды
Есептік кезеңге төленді
отбасы
адам
сома, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
отбасы
адам
сома, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
қала
ауыл
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Шартсыз ақшалай көмек
түріндегі мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмекті тағайындау
және төлеу туралы тоқсан
сайынғы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есеп" есептік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме (1-ТШсАКМАӘК, тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындауға және төлеуге мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Осы бұйрыққа 5-қосымшамен бекітілген нысан бойынша шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есепті "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы автоматты түрде қалыптастырады және Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне қарай тоқсан сайын ұсынады.

14. Графа 8 содержит данные по среднему размеру выплаченной государственной адресной социальной помощи в отчетном квартале.
Приложение 5 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 5 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Ежеквартальный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-КГАСПБДП
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежеквартально, к 10 числу месяца следующего за отчетным кварталом
Ежеквартальный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи
Код строки
Наименование регионов
Назначено за отчетный квартал
Выплачено за отчетный квартал
семей
человек
сумма, тысяч тенге
средний размер, тенге
семей
человек
сумма, тысяч тенге
средний размер, тенге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование области, города республиканского значения или столицы
город
село
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Ежеквартальный отчет о назначении
и выплате государственной
адресной социальной помощи
в виде безусловной
денежной помощи"
Пояснение по заполнению формы отчетных данных: "Ежеквартальный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи" (1-КГАСПБДП, ежеквартально)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы ежеквартального отчета о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление ежеквартального мониторинга назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи.
3. Ежеквартальный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи по форме утвержденной приложением 5 к настоящему приказу формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.

4. Есеп нысаны есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырылады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы тоқсанның басынан бастап өсу қорытындысымен келтіріледі, бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші (отбасы), отбасы мүшесі есепті жыл ішінде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке жүгіну санына қарамастан ескеріледі және есепке қосылады.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді қамтиды.
7. 1-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
8. 2-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
9. 3-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің тағайындалған сомасы бойынша деректерді қамтиды.
10. 4-баған есепті тоқсанда тағайындалған шартсыз ақшалай көмек түрінде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің орташа мөлшер бойынша деректерді қамтиды.
11. 5-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
12. 6-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төленген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
13. 7-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің төленген сомасы бойынша деректерді қамтиды.
14. 8-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түрінде төленген мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің орташа мөлшері бойынша деректерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-ТШАКМАӘК
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: ________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне қарай
Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есеп
жол коды
Өңірлердің атауы
Есептік кезеңге тағайындалды
Есептік кезеңге төленді
отбасы
адам
сома, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
отбасы
адам
сома, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
қала
ауыл
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Шартсыз ақшалай көмек
түріндегі мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек тағайындау
және төлеу туралы тоқсан
сайынғы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (1-ТШАКМАӘК, тоқсан сайын)

4. Форма отчета формируется автоматизировано по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным кварталом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего квартала, при этом каждый конкретный заявитель (семья), член семьи учитывается и включается в отчет вне зависимости от количества их обращений за государственной адресной социальной помощью в виде безусловной денежной помощи в течение отчетного года.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по количеству семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
8. Графа 2 содержит данные по количеству человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
9. Графа 3 содержит данные по назначенной сумме государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
10. Графа 4 содержит данные по среднему размеру назначенной государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
11. Графа 5 содержит данные по количеству семей, которым выплачена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
12. Графа 6 содержит данные по количеству человек, которым выплачена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
13. Графа 7 содержит данные по выплаченной сумме государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
14. Графа 8 содержит данные по среднему размеру выплаченной государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
Приложение 6 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 6 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Ежеквартальный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-КГАСПОДП
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежеквартально, к 10 числу месяца следующего за отчетным кварталом
Ежеквартальный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи
Код строки
Наименование регионов
Назначено за отчетный квартал
Выплачено за отчетный квартал
семей
человек
сумма, тысяч тенге
средний размер, тенге
семей
человек
сумма, тысяч тенге
средний размер, тенге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование области, города республикан-ского значения или столицы
город
село
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Ежеквартальный отчет о назначении
и выплате государственной
адресной социальной помощи
в виде обусловленной
денежной помощи"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Ежеквартальный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи" (1-КГАСПОДП, ежеквартально)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындауға және төлеуге мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Осы бұйрыққа 6-қосымшамен бекітілген нысан бойынша шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есепті "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы автоматты түрде қалыптастырады және Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне қарай тоқсан сайын ұсынады.
4. Есеп нысаны есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырылады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы тоқсанның басынан бері өсу қорытындысымен келтіріледі, бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші (отбасы), отбасы мүшесі есепті жыл ішінде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке жүгіну санына қарамастан ескеріледі және есепке қосылады.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді қамтиды.
7. 1-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
8. 2-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
9. 3-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің тағайындалған сомасы бойынша деректерді қамтиды.
10. 4-баған есепті тоқсанда тағайындалған шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің орташа мөлшері бойынша деректерді қамтиды.
11. 5-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төленген отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы ежеквартального отчета о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга ежеквартального назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи.
3. Ежеквартальный отчет о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи по форме утвержденной приложением 6 к настоящему приказу формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Форма отчета формируется автоматизировано по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным кварталом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего квартала, при этом каждый конкретный заявитель (семья), член семьи учитывается и включается в отчет вне зависимости от количества их обращений за государственной адресной социальной помощью в виде обусловленной денежной помощи в течение отчетного года.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по количеству семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
8. Графа 2 содержит данные по количеству человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
9. Графа 3 содержит данные по назначенной сумме государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
10. Графа 4 содержит данные по среднему размеру назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
11. Графа 5 содержит данные по количеству семей, которым выплачена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.

12. 6-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төленген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
13. 7-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің төленген сома бойынша деректерді қамтиды.
14. 8-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің төленген орташа мөлшері бойынша деректерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы ай сайынғы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-МАӘКАТЕ
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: _________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы ай сайынғы есеп
Жол коды
Өңірлердің атауы
Отбасы
оның ішінде адамдар саны
оның ішінде көп балалы
оның ішінде
адам
әйелдер
отбасы
адам
балалар
18 жасқа дейінгі балалар
оның ішінде мүгедектігі бар балалар
барлық топтардағы мүгедектігі бар тұлғалар
зейнеткерлер
күндізгі оқу нысанындағы студенттер, тыңдаушылар, курсанттар, магистранттар
өзгелер
еңбекке қабілеттілер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Облыстың, республи-калық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
Кестенің жалғасы
оның ішінде
Жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылғандар
оның ішінде
оның ішінде
тұрақты жұмыс орындарына орналастырылғандар
қоғамдық жұмыстар
әлеуметтік жұмыс орны
қайта даярлау, біліктілігін арттыру
жастар практикасы
кәсіпкерлік бастамаларға қамтамасыз ету
жұмыссыздар
тәуелсіз қызметкерлер
жүгіну мезетінде жұмысы барлар

12. Графа 6 содержит данные по количеству человек, которым выплачена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
13. Графа 7 содержит данные по выплаченной сумме государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
14. Графа 8 содержит данные по среднему размеру выплаченной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
Приложение 7 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 7 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Ежемесячный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ОПГАСП
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом
Ежемесячный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи
код строки
Наименование регионов
Семей
в них количество человек
из них многодетные
в том числе
человек
женщины
семьи
человек
дети
дети до 18 лет
в том числе дети с инвалидностью
лица с инвалидностью всех групп
пенсионеры
студенты, слушатели, курсанты, магистранты дневной формы обучения
другие
трудоспособные
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Наименование области, города республикан-ского значения или столицы
Продолжение таблицы
в том числе
Привлеченные на активные формы занятости
в том числе
в том числе
трудоустроенные на постоянные рабочие места
общественные работы
социальное рабочее место
переподготовка, повышение квалификации
молодежная практика
содействие предпринимательской инициативам
безработные
независимые работники
имеющие работу на момент обращения

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Осы бұйрыққа 7-қосымшамен бекітілген нысан бойынша мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есепті "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы автоматты түрде қалыптастырады және Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай ай сайын ұсынады.
4. Есеп нысаны есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырылады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы жылдың басынан бері өсу қорытындысымен келтіріледі, бұл ретте санаттар бойынша мәліметтер есепті кезеңдегі қолданыстағы мәртебеге сәйкес есепке алынады.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді қамтиды.
7. 1-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
8. 2-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
9. 3-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен әйелдердің саны бойынша деректерді қамтиды.
10. 4-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен көп балалы отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
11. 5-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
12. 6-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
13. 7-баған есептік кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан 18 жасқа дейінгі балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
14. 8-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан мүгедектігі бар балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы отчета о назначении и выплате государственной адресной социальной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга получателей государственной адресной социальной помощи.
3. Ежемесячный отчет о получателях государственной адресной социальной помощи, по форме утвержденной приложением 7 к настоящему приказу, формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма отчета формируется автоматизировано по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным периодом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего года, при этом сведения по категориям учитываются согласно действующему статусу за отчетный период.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по количеству семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
8. Графа 2 содержит данные по количеству человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
9. Графа 3 содержит данные по количеству женщин из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
10. Графа 4 содержит данные по количеству многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
11. Графа 5 содержит данные по количеству человек из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
12. Графа 6 содержит данные по количеству детей из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
13. Графа 7 содержит данные по количеству детей до 18 лет из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
14. Графа 8 содержит данные по количеству детей с инвалидностью из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.

15. 9-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан барлық топтардағы мүгедектігі бар тұлғалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
16. 10-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан зейнеткерлердің саны бойынша деректерді қамтиды.
17. 11-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан күндізгі оқу нысанындағы студенттердің, тыңдаушылардың, курсанттардың және магистранттардың саны бойынша деректерді қамтиды.
18. 12-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан есептің осы нысанында көрсетілген санаттарға енгізілмеген басқа тұлғалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
19. 13-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан еңбекке қабілетті адамдардың саны бойынша деректерді көрсетеді. Бұл баған 14,15,16,17-бағандарды қамтиды.
20. 14-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жұмыссыздардың саны бойынша деректерді қамтиды.
21. 15-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан тәуелсіз қызметкерлердің саны бойынша деректерді қамтиды.
22. 16-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан өтініш берген кезінде жұмыс істейтіндердің саны бойынша деректерді қамтиды.
23. 17-баған есепті кезеңде балаларға, мүгедектігі бар балаға, 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар тұлғалар, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған қарттарға күтім көрсетумен айналысатын адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
24. 18-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды. Аталған баған 19,20,21,22,23,24-бағандарды қамтиды.
25. 19-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан тұрақты жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған адамдардың саны бойынша деректерді көрсетеді.
26. 20-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан қоғамдық жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді көрсетеді.
27. 21-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан әлеуметтік жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді көрсетеді.

15. Графа 9 содержит данные по количеству лиц с инвалидностью всех групп из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
16. Графа 10 содержит данные по количеству пенсионеров из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
17. Графа 11 содержит данные по количеству студентов, слушателей, курсантов и магистрантов дневной формы обучения из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
18. Графа 12 содержит данные по количеству других лиц, не включенных в категории, указанных в настоящей форме отчета, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
19. Графа 13 содержит данные по количеству трудоспособных из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 14,15,16,17.
20. Графа 14 содержит данные по количеству безработных из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
21. Графа 15 содержит данные по количеству независимых работников, из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
22. Графа 16 содержит данные по количеству имеющих работу на момент обращения из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
23. Графа 17 содержит данные по количеству лиц, занятых по уходу за детьми, за ребенком с инвалидностью, лицами с инвалидностью 1 и 2 групп, престарелыми, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
24. Графа 18 содержит данные по количеству лиц, привлеченных на активные меры занятости из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 19,20,21,22,23,24.
25. Графа 19 содержит данные по количеству лиц, трудоустроенных на постоянные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
26. Графа 20 содержит данные по количеству лиц, направленных на общественные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
27. Графа 21 содержит данные по количеству лиц, направленных на социальные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.

28. 22-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді көрсетеді.
29. 23-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан жастар практикасына жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді көрсетеді.
30. 24-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан кәсіпкерлік бастамашылыққа жәрдем көрсетілген адамдардың саны бойынша деректерді көрсетеді.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы ай сайынғы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-ШсАКМАӘКАТЕ
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: ________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай
Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы ай сайынғы есеп
Жол коды
Өңірлердің атауы
Отбасы
оның ішінде адамдар саны
оның көп балалы
оның ішінде
адам
әйелдер
отбасы
адам
балалар
18 жасқа дейінгі балалар
оның ішінде мүгедектігі бар балалар
барлық топтардағы мүгедектігі бар тұлғалар
зейнеткерлер
күндізгі оқу нысанындағы студенттер, тыңдаушылар, курсанттар, магистранттар
өзгелер
еңбекке қабілеттілер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
Кестенің жалғасы
оның ішінде
Жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылғандар
оның ішінде
оның ішінде
тұрақты жұмыс орындарына орналастырылғандар
қоғамдық жұмыстар
әлеуметтік жұмыс орны
қайта даярлау, біліктілігін арттыру
жастар практикасы
кәсіпкерлік бастамаларға қамтамасыз ету
жұмыссыздар
тәуелсіз қызметкерлер
жүгіну мезетінде жұмысы барлар

28. Графа 22 содержит данные по количеству лиц, направленных на переподготовку, повышение квалификации из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
29. Графа 23 содержит данные по количеству лиц, направленных на молодежную практику из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
30. Графа 24 содержит данные по количеству лиц, которым оказано содействие предпринимательской инициативы из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
Приложение 8 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 8 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Ежемесячный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ОПГАСПБДП
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом
Ежемесячный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи
код строки
Наименование регионов
Семей
в них количество человек
из них многодетные
в том числе
человек
женщины
семьи
человек
дети
дети до 18 лет
в том числе дети с инвалидностью
лица с инвалидностью всех групп
пенсионеры
студенты, слушатели, курсанты, магистранты дневной формы обучения
другие
трудоспособные
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Наименование области, города республикан-ского значения или столицы
Продолжение таблицы
в том числе
Привлеченные на активные формы занятости
в том числе
в том числе
трудоустроенные на постоянные рабочие места
общественные работы
социальное рабочее место
переподготовка, повышение квалификации
молодежная практика
содействие предпринимательской инициативам
безработные
независимые работники
имеющие работу на момент обращения

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Осы бұйрыққа 8-қосымшамен бекітілген нысан бойынша шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы есептерді "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы автоматты түрде қалыптастырады және Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай ай сайын ұсынады.
4. Есеп нысаны есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырылады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы жылдың басынан бері өсу қорытындысымен келтіріледі, бұл ретте санаттар бойынша мәліметтер есепті кезеңдегі қолданыстағы мәртебеге сәйкес есепке алынады.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді қамтиды.
7. 1-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
8. 2-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
9. 3-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен әйелдердің саны бойынша деректерді қамтиды.
10. 4-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен көп балалы отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
11. 5-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
12. 6-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы отчета о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга получателей государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи.
3. Ежемесячный отчет о получателях государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи по форме утвержденной приложением 8 к настоящему приказу формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма отчета формируется автоматизировано по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным периодом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего года, при этом сведения по категориям учитываются согласно действующему статусу за отчетный период.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по количеству семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
8. Графа 2 содержит данные по количеству человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
9. Графа 3 содержит данные по количеству женщин из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
10. Графа 4 содержит данные по количеству многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
11. Графа 5 содержит данные по количеству человек из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
12. Графа 6 содержит данные по количеству детей из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.

13. 7-баған есептік кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан 18 жасқа дейінгі балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
14. 8-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан мүгедектігі бар балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
15. 9-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан барлық топтардағы мүгедектігі бар тұлғалар саны бойынша деректерді қамтиды.
16. 10-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан зейнеткерлердің саны бойынша деректерді қамтиды.
17. 11-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан күндізгі оқу нысанындағы студенттердің, тыңдаушылардың, курсанттардың және магистранттардың саны бойынша деректерді қамтиды.
18. 12-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан есептің осы нысанында көрсетілген санаттарға енгізілмеген басқа тұлғалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
19. 13-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан еңбекке қабілетті адамдардың саны бойынша деректерді көрсетеді. Аталған баған 14,15,16,17-бағандарды қамтиды.
20. 14-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жұмыссыздардың саны бойынша деректерді қамтиды.
21. 15-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан тәуелсіз қызметкерлердің саны бойынша деректерді қамтиды.
22. 16-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан өтініш берген кезінде жұмыс істейтіндердің саны бойынша деректерді қамтиды.
23. 17-баған есепті кезеңде балаларға, мүгедектігі бар балаға, 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар тұлғаларға, шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған қарттарға күтім көрсетумен айналысатын адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
24. 18-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды. Аталған баған 19,20,21,22,23,24-бағандарды қамтиды.

13. Графа 7 содержит данные по количеству детей до 18 лет из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
14. Графа 8 содержит данные по количеству детей с инвалидностью из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
15. Графа 9 содержит данные по количеству лиц с инвалидностью всех групп из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
16. Графа 10 содержит данные по количеству пенсионеров из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
17. Графа 11 содержит данные по количеству студентов, слушателей, курсантов и магистрантов дневной формы обучения из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
18. Графа 12 содержит данные по количеству других лиц, не включенных в категории, указанных в настоящей форме отчета, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
19. Графа 13 содержит данные по количеству трудоспособных из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 14,15,16,17.
20. Графа 14 содержит данные по количеству безработных из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
21. Графа 15 содержит данные по количеству независимых работников, из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
22. Графа 16 содержит данные по количеству имеющих работу на момент обращения из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
23. Графа 17 содержит данные по количеству лиц, занятых по уходу за детьми, за ребенком с инвалидностью, лиц с инвалидностью 1 и 2 групп, престарелыми, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
24. Графа 18 содержит данные по количеству лиц, привлеченных на активные меры занятости из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 19,20,21,22,23,24.

25. 19-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан тұрақты жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
26. 20-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан қоғамдық жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
27. 21-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан әлеуметтік жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
28. 22-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
29. 23-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан жастар практикасына жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
30. 24-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан кәсіпкерлік бастамашылыққа жәрдем көрсетілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы ай сайынғы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-ШАКМАӘКАТЕ
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: ________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай
Шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы ай сайынғы есеп
Жол коды
Өңірлердің атауы
Отбасы
оның ішінде адамдар саны
оның ішінде көп балалы
оның ішінде
адам
әйелдер
отбасы
адам
балалар
18 жасқа дейінгі балалар
оның ішінде мүгедектігі бар балалар
барлық топтардағы мүгедектігі бар тұлғалар
зейнеткерлер
күндізгі оқу нысанындағы студенттер, тыңдаушылар, курсанттар, магистранттар
өзгелер
еңбекке қабілеттілер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
Кестенің жалғасы
оның ішінде
Жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылғандар
оның ішінде
оның ішінде
тұрақты жұмыс орындарына орналастырылғандар
қоғамдық жұмыстар
әлеуметтік жұмыс орны
қайта даярлау, біліктілігін арттыру
жастар практикасы
кәсіпкерлік бастамаларға қамтамасыз ету
жұмыссыздар
тәуелсіз қызметкерлер
жүгіну мезетінде жұмысы барлар

25. Графа 19 содержит данные по количеству лиц, трудоустроенных на постоянные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
26. Графа 20 содержит данные по количеству лиц, направленных на общественные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
27. Графа 21 содержит данные по количеству лиц, направленных на социальные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
28. Графа 22 содержит данные по количеству лиц, направленных на переподготовку, повышение квалификации из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
29. Графа 23 содержит данные по количеству лиц, направленных на молодежную практику из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
30. Графа 24 содержит данные по количеству лиц, которым оказано содействие предпринимательской инициативы из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
Приложение 9 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 9 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Ежемесячный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ОПГАСПОДП
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом
Ежемесячный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи
код строки
Наименование регионов
Семей
в них количество человек
из них многодетные
в том числе
человек
женщины
семьи
человек
дети
дети до 18 лет
в том числе дети с инвалидностью
лица с инвалидностью всех групп
пенсионеры
студенты, слушатели, курсанты, магистранты дневной формы обучения
другие
трудоспособные
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Наименование области, города республикан-ского значения или столицы
Продолжение таблицы
в том числе
Привлеченные на активные формы занятости
в том числе
в том числе
трудоустроенные на постоянные рабочие места
общественные работы
социальное рабочее место
переподготовка, повышение квалификации
молодежная практика
содействие предпринимательской инициативам
безработные
независимые работники
имеющие работу на момент обращения

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Осы бұйрыққа 9-қосымшамен бекітілген нысан бойынша шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы есептерді "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы автоматты түрде қалыптастырады және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай ай сайын ұсынады.
4. Есеп нысаны есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырылады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы жылдың басынан бері өсу қорытындысымен келтіріледі, бұл ретте санаттар бойынша мәліметтер есепті кезеңдегі қолданыстағы мәртебеге сәйкес есепке алынады.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді қамтиды.
7. 1-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды
8. 2-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
9. 3-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен әйелдердің саны бойынша деректерді қамтиды.
10. 4-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен көп балалы отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
11. 5-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
12. 6-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы отчета о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга получателей государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи.
3. Ежемесячный отчет о получателях государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи, по форме утвержденной приложением 9 к настоящему приказу, формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма отчета формируется автоматизировано по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным периодом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего года, при этом сведения по категориям учитываются согласно действующему статусу за отчетный период.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по количеству семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
8. Графа 2 содержит данные по количеству человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
9. Графа 3 содержит данные по количеству женщин из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
10. Графа 4 содержит данные по количеству многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
11. Графа 5 содержит данные по количеству человек из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
12. Графа 6 содержит данные по количеству детей из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.

13. 7-баған есептік кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан 18 жасқа дейінгі балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
14. 8-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан мүгедектігі бар балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
15. 9-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан барлық топтардағы мүгедектігі бар тұлғалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
16. 10-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан зейнеткерлердің саны бойынша деректерді қамтиды.
17. 11-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан күндізгі оқу нысанындағы студенттердің, тыңдаушылардың, курсанттардың және магистранттардың саны бойынша деректерді қамтиды.
18. 12-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан есептің осы нысанында көрсетілген санаттарға енгізілмеген басқа адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
19. 13-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан еңбекке қабілетті адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды. Аталған баған 14,15,16,17-бағандарды қамтиды.
20. 14-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жұмыссыздар саны бойынша деректерді қамтиды.
21. 15-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан тәуелсіз қызметкерлердің саны бойынша деректерді қамтиды.
22. 16-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан өтініш берген кезінде жұмыс істейтіндердің саны бойынша деректерді қамтиды.
23. 17-баған есепті кезеңде балаларға, мүгедектігі бар балаға, 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар тұлғаларға, шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған қарттарға күтім көрсетумен айналысатын адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
24. 18-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды. Аталған баған 19,20,21,22,23,24-бағандарды қамтиды.

13. Графа 7 содержит данные по количеству детей до 18 лет из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
14. Графа 8 содержит данные по количеству детей с инвалидностью из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
15. Графа 9 содержит данные по количеству лиц с инвалидностью всех групп из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
16. Графа 10 содержит данные по количеству пенсионеров из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
17. Графа 11 содержит данные по количеству студентов, слушателей, курсантов и магистрантов дневной формы обучения из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
18. Графа 12 содержит данные по количеству других лиц, не включенных в категории, указанных в настоящей форме отчета, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
19. Графа 13 содержит данные по количеству трудоспособных из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 14,15,16,17.
20. Графа 14 содержит данные по количеству безработных из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
21. Графа 15 содержит данные по количеству независимых работников, из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
22. Графа 16 содержит данные по количеству имеющих работу на момент обращения из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
23. Графа 17 содержит данные по количеству лиц, занятых по уходу за детьми, за ребенком с инвалидностью, лиц с инвалидностью 1 и 2 групп, престарелыми, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
24. Графа 18 содержит данные по количеству лиц, привлеченных на активные меры занятости из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 19,20,21,22,23,24.

25. 19-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан тұрақты жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
26. 20-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан қоғамдық жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
27. 21-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан әлеуметтік жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
28. 22-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
29. 23-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жастар практикасына жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
30. 24-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан кәсіпкерлік бастамашылыққа жәрдем көрсетілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар тоқсан сайынғы туралы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-ТМАӘКАТЕ
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: ________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 күніне қарай
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар тоқсан сайынғы туралы есеп
Жол коды
Өңірлердің атауы
Отбасы
оның ішінде адамдар саны
оның ішінде көп балалы
оның ішінде
адам
әйелдер
отбасы
адам
балалар
18 жасқа дейінгі балалар
оның ішінде мүгедектігі бар балалар
барлық топтардағы мүгедектігі бар тұлғалар
зейнеткерлер
күндізгі оқу нысанындағы студенттер, тыңдаушылар, курсанттар, магистранттар
өзгелер
еңбекке қабілеттілер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Облыстың, республи-калық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
Кестенің жалғасы
оның ішінде
Жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылғандар
оның ішінде
оның ішінде
тұрақты жұмыс орындарына орналастырылғандар
қоғамдық жұмыстар
әлеуметтік жұмыс орны
қайта даярлау, біліктілігін арттыру
жастар практикасы
кәсіпкерлік бастамаларға қамтамасыз ету
жұмыссыздар
тәуелсіз қызметкерлер
жүгіну мезетінде жұмысы барлар

25. Графа 19 содержит данные по количеству лиц, трудоустроенных на постоянные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
26. Графа 20 содержит данные по количеству лиц, направленных на общественные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
27. Графа 21 содержит данные по количеству лиц, направленных на социальные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
28. Графа 22 содержит данные по количеству лиц, направленных на переподготовку, повышение квалификации из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
29. Графа 23 содержит данные по количеству лиц, направленных на молодежную практику из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
30. Графа 24 содержит данные по количеству лиц, которым оказано содействие предпринимательской инициативы из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
Приложение 10 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 10 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Ежеквартальный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-КОПГАСП
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежеквартально, к 10 числу месяца следующего за отчетным кварталом
Ежеквартальный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи
код строки
Наименование регионов
Семей
в них количество человек
из них многодетные
в том числе
человек
женщины
семьи
человек
дети
дети до 18 лет
в том числе дети с инвалидностью
лица с инвалидностью всех групп
пенсионеры
студенты, слушатели, курсанты, магистранты дневной формы обучения
другие
трудоспособные
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Наименование области, города республикан-ского значения или столицы
Продолжение таблицы
в том числе
Привлеченные на активные формы занятости
в том числе
в том числе
трудоустроенные на постоянные рабочие места
общественные работы
социальное рабочее место
переподготовка, повышение квалификации
молодежная практика
содействие предпринимательской инициативам
безработные
независимые работники
имеющие работу на момент обращения

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Осы бұйрыққа 10-қосымшамен бекітілген нысан бойынша мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы есептерді "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы автоматты түрде қалыптастырады және Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне қарай тоқсан сайын ұсынады.
4. Есеп нысаны есепті тоқсаннан кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырылады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы тоқсанның басынан бері өсу қорытындысымен келтіріледі, бұл ретте санаттар бойынша мәліметтер есепті кезеңдегі қолданыстағы мәртебеге сәйкес есепке алынады.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді қамтиды.
7. 1-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
8. 2-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
9. 3-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен әйелдердің саны бойынша деректерді қамтиды.
10. 4-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен көп балалы отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
11. 5-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
12. 6-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
13. 7-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан 18 жасқа дейінгі балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы ежеквартального отчета о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга получателей государственной адресной социальной помощи.
3. Ежеквартальный отчет о получателях государственной адресной социальной помощи, по форме утвержденной приложением 10 к настоящему приказу, формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Форма отчета формируется автоматизировано по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным кварталом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего года, при этом сведения по категориям учитываются согласно действующему статусу за отчетный период.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по количеству семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
8. Графа 2 содержит данные по количеству человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
9. Графа 3 содержит данные по количеству женщин из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
10. Графа 4 содержит данные по количеству многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
11. Графа 5 содержит данные по количеству человек из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
12. Графа 6 содержит данные по количеству детей из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
13. Графа 7 содержит данные по количеству детей до 18 лет из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.

14. 8-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан мүгедектігі бар балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
15. 9-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан барлық топтардағы мүгедектігі бар тұлғалар саны бойынша деректерді қамтиды.
16. 10-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан зейнеткерлердің саны бойынша деректерді қамтиды.
17. 11-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан күндізгі оқу нысанындағы студенттердің, тыңдаушылардың, курсанттардың және магистранттардың саны бойынша деректерді қамтиды.
18. 12-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан есептің осы нысанында көрсетілген санаттарға енгізілмеген басқа тұлғалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
19. 13-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан еңбекке қабілетті адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды. Аталған баған 14,15,16,17-бағандарды қамтиды.
20. 14-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жұмыссыздардың саны бойынша деректерді қамтиды.
21. 15-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан тәуелсіз қызметкерлердің саны бойынша деректерді қамтиды.
22. 16-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан өтініш берген кезінде жұмыс істейтіндердің саны бойынша деректерді қамтиды.
23. 17-баған есепті тоқсанда балаларға, мүгедектігі бар балаға, 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар тұлғаларға, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған қарттарға күтім көрсетумен айналысатын адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
24. 18-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды. Аталған баған 19,20,21,22,23,24-бағандарды қамтиды.
25. 19-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан тұрақты жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
26. 20-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан қоғамдық жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.

14. Графа 8 содержит данные по количеству детей с инвалидностью из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
15. Графа 9 содержит данные по количеству лиц с инвалидностью всех групп из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
16. Графа 10 содержит данные по количеству пенсионеров из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
17. Графа 11 содержит данные по количеству студентов, слушателей, курсантов и магистрантов дневной формы обучения из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
18. Графа 12 содержит данные по количеству других лиц, не включенных в категории, указанных в настоящей форме отчета, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
19. Графа 13 содержит данные по количеству трудоспособных из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графы 14,15,16,17.
20. Графа 14 содержит данные по количеству безработных из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
21. Графа 15 содержит данные по количеству независимых работников из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
22. Графа 16 содержит данные по количеству имеющих работу на момент обращения из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
23. Графа 17 содержит данные по количеству лиц, занятых по уходу за детьми, за ребенком с инвалидностью, лиц с инвалидностью 1 и 2 групп, престарелыми, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
24. Графа 18 содержит данные по количеству лиц, привлеченных на активные меры занятости из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графы 19,20,21,22,23,24.
25. Графа 19 содержит данные по количеству лиц, трудоустроенных на постоянные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
26. Графа 20 содержит данные по количеству лиц, направленных на общественные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.

27. 21-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан әлеуметтік жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
28. 22-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
29. 23-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жастар практикасына жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
30. 24-баған есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан кәсіпкерлік бастамашылыққа жәрдем көрсетілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы тоқсан сайынғы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-ТШсАКМАӘКАТЕ
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: ________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 күніне қарай
Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы тоқсан сайынғы есеп
Жол коды
Өңірлердің атауы
Отбасы
оның ішінде адамдар саны
оның ішінде көп балалы
оның ішінде
адам
әйелдер
отбасы
адам
балалар
18 жасқа дейінгі балалар
оның ішінде мүгедектігі бар балалар
барлық топтардағы мүгедектігі бар тұлғалар
зейнеткерлер
күндізгі оқу нысанындағы студенттер, тыңдаушылар, курсанттар, магистранттар
өзгелер
еңбекке қабілеттілер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Облыстың, республи-калық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
Кестенің жалғасы
оның ішінде
Жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылғандар
оның ішінде
оның ішінде
тұрақты жұмыс орындарына орналастырылғандар
қоғамдық жұмыстар
әлеуметтік жұмыс орны
қайта даярлау, біліктілігін арттыру
жастар практикасы
кәсіпкерлік бастамаларға қамтамасыз ету
жұмыссыздар
тәуелсіз қызметкерлер
жүгіну мезетінде жұмысы барлар

27. Графа 21 содержит данные по количеству лиц, направленных на социальные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
28. Графа 22 содержит данные по количеству лиц, направленных на переподготовку, повышение квалификации из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
29. Графа 23 содержит данные по количеству лиц, направленных на молодежную практику из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
30. Графа 24 содержит данные по количеству лиц, которым оказано содействие предпринимательской инициативы из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
Приложение 11 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 11 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Ежеквартальный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-КОПГАСПБДП
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежеквартально, к 10 числу месяца следующего за отчетным кварталом
код строки
Наименование регионов
Семей
в них количество человек
из них многодетные
в том числе
человек
женщины
семьи
человек
дети
дети до 18 лет
в том числе дети с инвалидностью
лица с инвалидностью
пенсионеры
студенты, слушатели, курсанты, магистранты дневной формы обучения
другие
трудоспособные
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Наименование области, города республикан-ского значения или столицы
Продолжение таблицы
в том числе
Привлеченные на активные формы занятости
в том числе
в том числе
трудоустроенные на постоянные рабочие места
общественные работы
социальное рабочее место
переподготовка, повышение квалификации
молодежная практика
содействие предпринимательской инициативам
безработные
независимые работники
имеющие работу на момент обращения

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Осы бұйрыққа 11-қосымшамен бекітілген нысан бойынша шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есептерді "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы автоматты түрде қалыптастырады және Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне қарай тоқсан сайын ұсынады.
4. Есеп нысаны есепті тоқсаннан кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырылады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы тоқсанның басынан бері өсу қорытындысымен келтіріледі, бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші (отбасы), отбасы мүшесі есепті жыл ішінде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке жүгіну санына қарамастан ескеріледі және есепке қосылады.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді қамтиды.
7. 1-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
8. 2-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
9. 3-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен әйелдердің саны бойынша деректерді қамтиды.
10. 4-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен көп балалы отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
11. 5-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы ежеквартального отчета о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга получателей государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи.
3. Ежеквартальный отчет о получателях государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи по форме утвержденной приложением 11 к настоящему приказу формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Форма отчета формируется автоматизировано по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным кварталом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего квартала, при этом каждый конкретный заявитель (семья), член семьи учитывается и включается в отчет вне зависимости от количества их обращений за государственной адресной социальной помощью в течение отчетного года.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по количеству семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
8. Графа 2 содержит данные по количеству человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
9. Графа 3 содержит данные по количеству женщин из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
10. Графа 4 содержит данные по количеству многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
11. Графа 5 содержит данные по количеству человек из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.

12. 6-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
13. 7-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан 18 жасқа дейінгі балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
14. 8-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан мүгедектігі бар балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
15. 9-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан барлық топтардағы мүгедектігі бар тұлғалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
16. 10-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан зейнеткерлердің саны бойынша деректерді қамтиды.
17. 11-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан күндізгі оқу нысанындағы студенттердің, тыңдаушылардың, курсанттардың және магистранттардың саны бойынша деректерді қамтиды.
18. 12-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан есептің осы нысанында көрсетілген санаттарға енгізілмеген басқа адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
19. 13-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан еңбекке қабілетті адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды. Аталған баған 14,15,16,17-бағандарды қамтиды.
20. 14-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жұмыссыздардың саны бойынша деректерді қамтиды.
21. 15-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан тәуелсіз қызметкерлердің саны бойынша деректерді қамтиды.
22. 16-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан өтініш берген кезінде жұмыс істейтіндердің саны бойынша деректерді қамтиды.
23. 17-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі балаларға, мүгедектігі бар балаға, 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар тұлғаларға, шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған қарттарға күтім көрсетумен айналысатын адамдардың саны бойынша деректерді көрсетеді.

12. Графа 6 содержит данные по количеству детей из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
13. Графа 7 содержит данные по количеству детей до 18 лет из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
14. Графа 8 содержит данные по количеству детей с инвалидностью из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
15. Графа 9 содержит данные по количеству лиц с инвалидностью всех групп из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
16. Графа 10 содержит данные по количеству пенсионеров из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
17. Графа 11 содержит данные по количеству студентов, слушателей, курсантов и магистрантов дневной формы обучения из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
18. Графа 12 содержит данные по количеству других лиц, не включенных в категории, указанных в настоящей форме отчета, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
19. Графа 13 содержит данные по количеству трудоспособных из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графы 14,15,16,17.
20. Графа 14 содержит данные по количеству безработных из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
21. Графа 15 содержит данные по количеству независимых работников из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
22. Графа 16 содержит данные по количеству имеющих работу на момент обращения из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
23. Графа 17 содержит данные по количеству лиц, занятых по уходу за детьми, за ребенком с инвалидностью, лиц с инвалидностью 1 и 2 групп, престарелыми, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.

24. 18-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай қабілетті адамдардың жалпы санынан жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды. Аталған баған 19,20,21,22,23,24 бағандарды қамтиды.
25. 19-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан тұрақты жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
26. 20-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан қоғамдық жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді көрсетеді.
27. 21-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан әлеуметтік қамтиды.
28. 22-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
29. 23-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жастар практикасына жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
30. 24-баған есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан кәсіпкерлік бастамашылыққа жәрдем көрсетілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы тоқсан сайынғы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-ТШАКМАӘКАТЕ
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: ________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 күніне қарай
Шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы тоқсан сайынғы есеп
Жол коды
Өңірлердің атауы
Отбасы
оның ішінде адамдар саны
оның ішінде көп балалы
оның ішінде
адам
әйелдер
отбасы
адам
балалар
18 жасқа дейінгі балалар
оның ішінде мүгедектігі бар балалар
барлық топтардағы мүгедектігі бар тұлғалар
зейнеткерлер
күндізгі оқу нысанындағы студенттер, тыңдаушылар, курсанттар, магистранттар
өзгелер
еңбекке қабілеттілер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Облыстың, республи-калық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
Кестенің жалғасы
оның ішінде
Жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылғандар
оның ішінде
оның ішінде
тұрақты жұмыс орындарына орналастырылғандар
қоғамдық жұмыстар
әлеуметтік жұмыс орны
қайта даярлау, біліктілігін арттыру
жастар практикасы
кәсіпкерлік бастамаларға қамтамасыз ету
жұмыссыздар
тәуелсіз қызметкерлер
жүгіну мезетінде жұмысы барлар

24. Графа 18 содержит данные по количеству лиц, привлеченных на активные меры занятости из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графы 19,20,21,22,23,24.
25. Графа 19 содержит данные по количеству лиц, трудоустроенных на постоянные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
26. Графа 20 содержит данные по количеству лиц, направленных на общественные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
27. Графа 21 содержит данные по количеству лиц, направленных на социальные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
28. Графа 22 содержит данные по количеству лиц, направленных на переподготовку, повышение квалификации из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
29. Графа 23 содержит данные по количеству лиц, направленных на молодежную практику из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
30. Графа 24 содержит данные по количеству лиц, которым оказано содействие предпринимательской инициативы из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
Приложение 12 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 12 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Ежеквартальный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-КОПГАСПОДП
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежеквартально, к 10 числу месяца следующего за отчетным кварталом
код строки
Наименование регионов
Семей
в них количество человек
из них многодетные
в том числе
человек
женщины
семьи
человек
дети
дети до 18 лет
в том числе дети с инвалидностью
лица с инвалидностью всех групп
пенсионеры
студенты, слушатели, курсанты, магистранты дневной формы обучения
другие
трудоспособные
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Наименование области, города республикан-ского значения или столицы
Продолжение таблицы
в том числе
Привлеченные на активные формы занятости
в том числе
в том числе
трудоустроенные на постоянные рабочие места
общественные работы
социальное рабочее место
переподготовка, повышение квалификации
молодежная практика
содействие предпринимательской инициативам
безработные
независимые работники
имеющие работу на момент обращения

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Осы бұйрыққа 12-қосымшамен бекітілген нысан бойынша шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы есептерді "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы автоматты түрде қалыптастырады және Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне қарай тоқсан сайын ұсынады.
4. Есеп нысаны есепті тоқсаннан кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырылады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы тоқсанның басынан бері өсу қорытындысымен келтіріледі, бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші (отбасы), отбасы мүшесі есепті жыл ішінде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке жүгіну санына қарамастан ескеріледі және есепке қосылады.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді қамтиды.
7. 1-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
8. 2-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
9. 3-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен әйелдердің саны бойынша деректерді қамтиды.
10. 4-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен көп балалы отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы ежеквартального отчета о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга получателей государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи.
3. Ежеквартальный отчет о получателях государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи по форме утвержденной приложением 12 к настоящему приказу формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов", на основании данных представленных Управлениями в целом по Республике Казахстан и в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Форма отчета формируется автоматизировано по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным кварталом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего квартала, при этом каждый конкретный заявитель (семья), член семьи учитывается и включается в отчет вне зависимости от количества их обращений за государственной адресной социальной помощью в течение отчетного года.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по количеству семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
8. Графа 2 содержит данные по количеству человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
9. Графа 3 содержит данные по количеству женщин из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
10. Графа 4 содержит данные по количеству многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.

11. 5-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
12. 6-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
13. 7-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан 18 жасқа дейінгі балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
14. 8-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан мүгедектігі бар балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
15. 9-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан барлық топтардағы мүгедектігі бар тұлғалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
16. 10-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан зейнеткерлердің саны бойынша деректерді қамтиды.
17. 11-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан күндізгі оқу нысанындағы студенттердің, тыңдаушылардың, курсанттардың және магистранттардың саны бойынша деректерді қамтиды.
18. 12-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан есептің осы нысанында көрсетілген санаттарға енгізілмеген басқа тұлғалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
19. 13-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан еңбекке қабілетті адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды. Аталған баған 14,15,16,17-бағандарды қамтиды.
20. 14-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жұмыссыздардың саны бойынша деректерді қамтиды.
21. 15-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан тәуелсіз қызметкерлердің саны бойынша деректерді қамтиды.
22. 16-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан өтініш берген кезінде жұмыс істейтіндердің саны бойынша деректерді қамтиды.

11. Графа 5 содержит данные по количеству человек из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
12. Графа 6 содержит данные по количеству детей из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
13. Графа 7 содержит данные по количеству детей до 18 лет из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
14. Графа 8 содержит данные по количеству детей с инвалидностью из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
15. Графа 9 содержит данные по количеству лиц с инвалидностью всех групп из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
16. Графа 10 содержит данные по количеству пенсионеров из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
17. Графа 11 содержит данные по количеству студентов, слушателей, курсантов и магистрантов дневной формы обучения из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
18. Графа 12 содержит данные по количеству других лиц, не включенных в категории, указанных в настоящей форме отчета, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
19. Графа 13 содержит данные по количеству трудоспособных из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графы 14,15,16,17.
20. Графа 14 содержит данные по количеству безработных из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
21. Графа 15 содержит данные по количеству независимых работников из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
22. Графа 16 содержит данные по количеству имеющих работу на момент обращения из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.

23. 17-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі балаларға, мүгедектігі бар балаға, 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар тұлғаларға, шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған қарттарға күтім көрсетумен айналысатын адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
24. 18-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды. Аталған баған 19,20,21,22,23,24-бағандарды қамтиды.
25. 19-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан тұрақты жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
26. 20-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан қоғамдық жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
27. 21-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан әлеуметтік жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
28. 22-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
29. 23-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жастар практикасына жіберілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
30. 24-баған есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қамтиды адамдардың жалпы санынан кәсіпкерлік бастамашылыққа жәрдем көрсетілген адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылардың жан басына шаққандағы табыстары туралы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-ШАКМАӘКАЖБШТЕ
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: ________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай
Шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылардың жан басына шаққандағы табыстары туралы есеп
Жол коды
Өңірлердің атауы
Өтініш беруші отбасылардың саны
олардың ішінде, алушылар саны, адам
Әлеуметтік келісімшарт жасасқанға дейінгі жан басына шаққандағы орташа табысы, теңге
оның ішінде
күнкөріс деңгейі-нің
30%-на дейін, отбасылар саны

23. Графа 17 содержит данные по количеству лиц, занятых по уходу за детьми, за ребенком с инвалидностью, лиц с инвалидностью 1 и 2 групп, престарелыми, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
24. Графа 18 содержит данные по количеству лиц, привлеченных на активные меры занятости из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графы 19,20,21,22,23,24.
25. Графа 19 содержит данные по количеству лиц, трудоустроенных на постоянные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
26. Графа 20 содержит данные по количеству лиц, направленных на общественные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
27. Графа 21 содержит данные по количеству лиц, направленных на социальные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
28. Графа 22 содержит данные по количеству лиц, направленных на переподготовку, повышение квалификации из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
29. Графа 23 содержит данные по количеству лиц, направленных на молодежную практику из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
30. Графа 24 содержит данные по количеству лиц, которым оказано содействие предпринимательской инициативы из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
Приложение 13 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 14 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет по среднедушевым доходам из числа назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ОСДГАСПОДП
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом
Отчет по среднедушевым доходам из числа назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи
Код строки
Наименование регионов
Количество заявителей, семей
в них количество получателей, человек
Среднедушевой доход до заключения социального контракта, тенге
в том числе
до 30% от прожиточного минимума, количество семей

күнкөріс деңгейінің 30%-нан 40%-на дейін, отбасылар саны
күнкөріс деңгейінің 40%-нан 50%-на дейін, отбасылар саны
күнкөріс деңгейі-нің 50%-нан 60%-на дейін, отбасылар саны
күнкөріс деңгейінің 60%-нан 70%-на дейін, отбасылар саны
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Облыстың, республи-калық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Шартты ақшалай көмек
түріндегі мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек алушылардың
жан басына шаққандағы
табыстары туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылардың жан басына шаққандағы табыстары туралы есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (1-ШАКМАӘКАЖБШТЕ, ай сайын)

от 30% до 40% прожиточного минимума, количество семей
от 40% до 50% прожиточного минимума, количество семей
от 50% до 60% прожиточного минимума, количество семей
от 60% до 70% прожиточного минимума, количество семей
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование области, города республиканского значения или столицы
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет по среднедушевым
доходам из числа назначенной
государственной адресной
социальной помощи в виде
обусловленной денежной помощи"
Пояснение по заполнению формы отчетных данных: "Отчет по среднедушевым доходам из числа назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи" (1-ОСДГАСПОДП, ежемесячно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылардың жан басына шаққандағы табыстары туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылардың жан басына шаққандағы табыстарына мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Осы бұйрыққа 14-қосымшамен бекітілген нысан бойынша мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы есептерді "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік автоматты түрде қалыптастырады және Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай ай сайын ұсынады.
4. Есеп нысаны әкімшілік деректер негізінде есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырылады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы жылдың басынан үдемелі қорытындымен көрсетіледі.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді қамтиды.
7. 1-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
8. 2-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
9. 3-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдар қатарынан әлеуметтік келісімшарт жасасқанға дейін жан басына шаққандағы табысының мөлшері бойынша деректерді қамтиды. Аталған баған 4,5,6,7,8-бағандарды қамтиды.
10. 4-баған есепті кезеңде әлеуметтік келісімшарт жасасқанға дейін жан басына шаққандағы табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің 30 %-ына дейін болған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
11. 5-баған есепті кезеңде әлеуметтік келісімшарт жасасқанға дейін жан басына шаққандағы табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің 30 %-ынан 40 %-ына дейін болған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы отчета по среднедушевым доходам из числа назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга по среднедушевым доходам из числа назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи.
3. Отчеты по среднедушевым доходам из числа назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи по форме утвержденной приложением 14 к настоящему приказу формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма отчета составляется на основании административных данных, по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным периодом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего года.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по количеству семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
8. Графа 2 содержит данные по количеству человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
9. Графа 3 содержит данные по размеру среднедушевого дохода до заключения социального контракта в тенге, из числа лиц, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 4,5,6,7,8.
10. Графа 4 содержит данные по количеству семей, у которых среднедушевой доход до заключения социального контракта составил до 30% от прожиточного минимума в отчетном периоде.
11. Графа 5 содержит данные по количеству семей, у которых среднедушевой доход до заключения социального контракта составил от 30% до 40% от прожиточного минимума в отчетном периоде.

12. 6-баған есепті кезеңде әлеуметтік келісімшарт жасасқанға дейін жан басына шаққандағы табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің 40 %-ынан 50 %-ына дейін болған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
13. 7-баған есепті кезеңде әлеуметтік келісімшарт жасасқанға дейін жан басына шаққандағы табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің 50 %-ынан 60 %-ына дейін болған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
14. 8-баған есепті кезеңде әлеуметтік келісімшарт жасасқанға дейін жан басына шаққандағы табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің 60%-ынан 70%-ына дейін болған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемін тоқтату немесе тағайындаудан бас тарту жөніндегі есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-МАӘКТБТЕ
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: ________20___жыл ай
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемін тоқтату немесе тағайындаудан бас тарту жөніндегі есеп
Жол
коды
Өңірлердің атауы
Өтініш беруші отбасылардың саны,
олардың ішінде, алушылар саны (адам)
Атаулы әлеуметтік көмекті тоқтату
жасалған әлеуметтік келісімшарттың талаптарын орындамаған азаматтардың саны
шартты ақшалай көмекті алушылардың Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге тұрғылықты тұруға шығу фактісі туралы мәліметтердің анықталуы
қайтыс болды немесе қайтыс болды деп жарияланған алушылардың саны
өтініш берушінің бастамасымен тоқтатылды
отбасы
адам
отбасы
адам
отбасы
адам
отбасы
адам
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
Кестенің жалғасы
Атаулы әлеуметтік көмекті тағайындаудан бас тарту
отбасы-ның жан басына шаққан-дағы орташа табысы кедейлік шегінен асады не оған тең
дәйексіз (жасанды) құжаттар мен жалған ақпарат ұсыну фактісінің анықталуы
табыстарын жасыру фактісінің анықталуы
өтініш берушінің учаскелік комиссия жүргізетін отбасылық және материалдық жағдайы туралы тексеруден бас тартуы
учаскелік комиссияның шешімі бойынша бас тарту
мекеннен тыс жерлерде тұрғылықты жерін ауыстыру себебі бойынша
от-басы
адам
от-басы
адам
от-басы
адам
от-басы
адам
от-басы
адам
от-басы
адам
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек төлемін тоқтату немесе
тағайындаудан бас тарту
жөніндегі есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемін тоқтату немесе тағайындаудан бас тарту жөніндегі есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (1-МАӘКТБТЕ, ай сайын)

12. Графа 6 содержит данные по количеству семей, у которых среднедушевой доход до заключения социального контракта составил от 40% до 50% от прожиточного минимума в отчетном периоде.
13. Графа 7 содержит данные по количеству семей, у которых среднедушевой доход до заключения социального контракта составил от 50% до 60% от прожиточного минимума в отчетном периоде.
14. Графа 8 содержит данные по количеству семей, у которых среднедушевой доход до заключения социального контракта составил от 60% до 70% от прожиточного минимума в отчетном периоде.
Приложение 14 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 15 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет по прекращению выплаты или отказу в назначении государственной адресной социальной помощи
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ОПВГАСП
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом
Отчет по прекращению выплаты или отказу в назначении государственной адресной социальной помощи
Код
строки
Наименование
регионов
Количество заявителей, семей
Из них
количество получателей (человек)
Прекращение адресной социальной помощи
численность граждан, не выполнивших условия заключенного социального контракта
выявление сведений о факте выезда получателей обусловленной денежной помощи на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан
количество умерших получателей или объявленные умершими
прекращено по инициативе заявителя
семей
человек
семей
человек
семей
человек
семей
человек
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Наименование области города республикан-ского значения или столицы
Продолжение таблицы
Отказ в назначении адресной социальной помощи
среднедушевой доход семьи превышает либо равен черте бедности
выявление факта предоставления недостоверных (поддельных) документов и/или ложной информации
выявление факта сокрытия доходов
отказ заявителя от проведения обследования о семейном и материальном положении участковой комиссией
отказ по решению участковой комиссии
перемена места жительства за пределами населенного пункта
семей
человек
семей
человек
семей
человек
семей
человек
семей
человек
семей
человек
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет по прекращению выплаты
или отказу в назначении
государственной адресной
социальной помощи"
Пояснение по заполнению формы отчетных данных: "Отчет по прекращению выплаты или отказу в назначении государственной адресной социальной помощи" (1-ОПВГАСП, ежемесячно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемін тоқтату немесе тағайындаудан бас тарту бойынша есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемін тоқтатуға немесе тағайындаудан бас тартуға мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Осы бұйрыққа 15-қосымшамен бекітілген нысан бойынша мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы есептерді "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы автоматты түрде қалыптастырады және Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай ай сайын ұсынады.
4. Есеп нысаны есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырылады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы жылдың басынан бері өсу қорытындысымен көрсетіледі
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді қамтиды.
7. 1-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
8. 2-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
9. 3-баған әлеуметтік келісімшарт талаптарын орындамаған азаматтар қатарынан шартты ақшалай көмек түрінде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылар саны бойынша деректерді қамтиды.
10. 4-баған есепті кезеңде 3-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
11. 5-баған есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге тұрғылықты тұруға шығу фактісі анықталған, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті алушы отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
12. 6-баған есепті кезеңде 5-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
13. 7-баған есепті кезеңде қайтыс болды немесе қайтыс болды деп жарияланған мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушы отбасылар қатарынан отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы отчета по прекращению выплаты или отказу в назначении государственной адресной социальной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга по прекращению выплаты или отказу в назначении государственной адресной социальной помощи.
3. Отчет по прекращению выплаты или отказу в назначении государственной адресной социальной помощи по форме утвержденной приложением 15 к настоящему приказу формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма отчета формируется автоматизировано на основании административных данных, по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным периодом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего года.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по количеству семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
8. Графа 2 содержит данные по количеству человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
9. Графа 3 содержит данные по количеству семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи из числа граждан, не выполнивших условия социального контракта.
10. Графа 4 содержит данные по количеству человек, из числа семей, указанных в графе 3 в отчетном периоде.
11. Графа 5 содержит данные по количеству семей из числа получателей государственной адресной социальной помощи, по которым выявлены факты выезда на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан в отчетном периоде.
12. Графа 6 содержит данные по количеству человек из числа семей, указанных в графе 5 в отчетном периоде.
13. Графа 7 содержит данные по количеству семей, у которых получатели умерли или объявлены умершими из числа семей, получателей государственной адресной социальной помощи в отчетном периоде.

14. 8-баған есепті кезеңде 7-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
15. 9-баған есепті кезеңде өтініш берушінің бастамасымен мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемі тоқталған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
16. 10-баған есепті кезеңде 9-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
17. 11-баған есепті кезеңде отбасының жан басына шаққандағы орташа табысының кедейлік шегінен жоғары не оған тең болуына орай мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындаудан бас тартылған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
18. 12-баған есепті кезеңде 11-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
19. 13-баған есепті кезеңде дәйексіз (жасанды) құжаттар және/немесе жалған ақпарат ұсыну фактілері анықталған мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті алушы отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
20. 14-баған есепті кезеңде 13-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
21. 15-баған есепті кезеңде табыстарын жасыру фактісі анықталған мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушы отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
22. 16-баған есепті кезеңде 15-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
23. 17-баған есепті кезеңде өтініш берушінің учаскелік комиссияның отбасылық және материалдық жағдайын тексеруінен бас тартуына орай мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындаудан бас тартылған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
24. 18-баған есепті кезеңде 17-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
25. 19-баған есепті кезеңде материалдық жағдайын тексеру нәтижелері бойынша дайындалған учаскелік комиссияның қорытындысы бойынша мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындаудан бас тартылған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
26. 20-баған есепті кезеңде 19-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
27. 21-баған елді мекеннен тыс жерлерде тұрғылықты жерін ауыстыру себебі бойынша мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындаудан бас тартылған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
28. 22-баған есепті кезеңде 21-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін өткізілген консультациялар бойынша есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-МАӘКТҮӨКЕ
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: ________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін өткізілген консультациялар бойынша есеп
Жол коды
Өңірлердің атауы
Аудандардың, қалалардың саны
Ауыл округтары, кент, ауылдардың саны
Барлық ассистенттержәне консультанттар, адам
оның ішінен
Өткізілген консультациялардың жалпы саны, дана
оның ішінен
Асситенттер мен консультанттар консультациялар берген халықтың саны
ассистенттер, адам
консультанттар, адам
консультанттармен
ассистенттермен
отбасы
адам
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Облыстың, республи-калық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
Кестенің жалғасы
оның ішінен
оның ішінен атаулы әлеуметтік көмек тағайындалды
оның ішінен
балалары жоқ отбасылар
бір баласы бар отбасылар
екі баласы бар отбасылар
үш баласы бар отбасылар
төрт және одан көп баласы бар отбасылар
отбасы
адам
балалары жоқ отбасылар
бір баласы бар отбасылар
екі баласы бар отбасылар
үш баласы бар отбасылар
төрт және одан көп баласы бар отбасылар
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау үшін
өткізілген консультациялар
бойынша есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін өткізілген консультациялар бойынша есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (1-МАӘКТҮӨКЕ, ай сайын)

14. Графа 8 содержит данные по количеству человек из числа семей, указанных в графе 7 в отчетном периоде.
15. Графа 9 содержит данные по количеству семей, которым выплата государственной адресной социальной помощи прекращено по инициативе заявителя в отчетном периоде.
16. Графа 10 содержит данные по количеству человек из числа семей, указанных в графе 9 в отчетном периоде.
17. Графа 11 содержит данные по количеству семей, которым отказано в назначении государственной адресной социальной помощи в связи с превышением либо равным размером среднедушевого дохода семьи в отчетном периоде.
18. Графа 12 содержит данные по количеству человек из числа семей, указанных в графе 11 в отчетном периоде.
19. Графа 13 содержит данные по количеству семей, получателей государственной адресной социальной помощи по которым выявлены факты предоставления недостоверных (поддельных) документов и/или ложной информации в отчетном периоде.
20. Графа 14 содержит данные по количеству человек из числа семей, указанных в графе 13 в отчетном периоде.
21. Графа 15 содержит данные по количеству семей из числа получателей государственной адресной социальной помощи, по которым выявлены факты сокрытия доходов в отчетном периоде.
22. Графа 16 содержит данные по количеству человек из числа семей, указанных в графе 15 в отчетном периоде.
23. Графа 17 содержит данные по количеству семей, которым отказано в назначении государственной адресной социальной помощи в связи с отказом заявителя от проведения обследования о семейном и материальном положении участковой комиссией в отчетном периоде.
24. Графа 18 содержит данные по количеству человек из числа семей, указанных в графе 17 в отчетном периоде.
25. Графа 19 содержит данные по количеству семей, которым отказано в назначении государственной адресной социальной помощи по заключению участковой комиссии, подготовленного по результатам обследования их материального положения.
26. Графа 20 содержит данные по количеству человек из числа семей, указанных в графе 19 в отчетном периоде.
27. Графа 21 содержит данные по количеству семей, которым отказано в назначении государственной адресной социальной помощи по причине перемены места жительства за пределами населенного пункта.
28. Графа 22 содержит данные по количеству человек из числа семей, указанных в графе 21 в отчетном периоде.
Приложение 15 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 16 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет по проведенным консультациям для назначения государственной адресной социальной помощи
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ОКНГАСП
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: ________20___год
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом
Отчет по проведенным консультациям для назначения государственной адресной социальной помощи
Код строки
Наименование регионов
Численность районов, городов
Численность сельских округов, поселков, сел
Всего ассистентов и консультантов, человек
из них
Общее количество проведенных консультаций, штук
из них
Количество населения, с которым ассистенты и консультанты провели консультацию
ассистенты, человек
консультанты, человек
консультантами
ассистентами
семей
чело-век
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Наименование области, города республиканского значения или столицы
Продолжение таблицы
из них
Из них назначено адресная социальная помощь
из них
семьи без детей
семьи с одним ребенком
семьи с 2-мя детьми
семьи с 3-мя детьми
семьи с 4-мя и более детьми
семей
человек
семьи без детей
семьи с одним ребенком
семьи с 2-мя детьми
семьи с 3-мя детьми
семьи с 4-мя и более детьми
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет по проведенным консультациям
для назначения государственной
адресной социальной помощи"
Пояснение по заполнению формы отчетных данных: "Отчет по проведенным консультациям для назначения государственной адресной социальной помощи" (1-ОКНГАСП, ежемесячно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін өткізілген консультациялар бойынша есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін өткізілген консультациялар бойынша мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Осы бұйрыққа 16-қосымшамен бекітілген нысан бойынша мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы есептерді "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы автоматты түрде қалыптастырады және Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай ай сайын ұсынады.
4. Есеп нысаны әкімшілік деректер негізінде есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырылады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы тоқсанның басынан бері өсу қорытындысымен келтіріледі, бұл ретте әрбір нақты өтініш беруші (отбасы), отбасы мүшесі есепті кезең ішінде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке жүгіну санына қарамастан ескеріледі және есепке бір рет қана қосылады.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді қамтиды.
7. 1-баған есепті кезеңде ассистенттер мен консультанттар мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау үшін халықпен консультациялар өткізуге аудандардың және қалалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
8. 2-баған есепті кезеңде 1-бағанда көрсетілген ассистенттер мен консультанттар мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау үшін халықпен консультациялар өткізетін аудандардың және қалалардың қатарындағы ауылдық округтердің саны бойынша деректерді қамтиды.
9. 3-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау үшін халықпен консультациялар өткізетін тартылған ассистенттер мен консультанттардың жалпы саны бойынша деректерді қамтиды. Бұл баған 4,5 бағандарды қамтиды.
10. 4-баған есепті кезеңде 3-бағанда көрсетілген мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау үшін халықпен консультациялар өткізуге тартылған ассистенттердің саны бойынша деректерді қамтиды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы отчета по проведенным консультациям для назначения государственной адресной социальной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга по проведенным консультациям для назначения государственной адресной социальной помощи.
3. Отчеты по проведенным консультациям для назначения государственной адресной социальной помощи по форме утвержденной приложением 16 к настоящему приказу формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма отчета формируется автоматизировано по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным периодом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего года, при этом каждый конкретный заявитель (семья), член семьи учитывается и включается в отчет только один раз, независимо от количества повторных их обращений за государственной адресной социальной помощью в течение отчетного периода.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по количеству районов и городов, в которых ассистентами и консультантами были проведены консультации с населением для назначения государственной адресной социальной помощи в отчетном периоде.
8. Графа 2 содержит данные по количеству сельских округов из числа районов и городов, указанных в графе 1 в которых ассистентами и консультантами, были проведены консультации с населением для назначения государственной адресной социальной помощи в отчетном периоде.
9. Графа 3 содержит данные по общему количеству ассистентов и консультантов, вовлеченных в работу по проведению консультаций с населением для назначения государственной адресной социальной помощи в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 4,5.
10. Графа 4 содержит данные по количеству ассистентов, вовлеченных в работу по проведению консультаций с населением для назначения государственной адресной социальной помощи в отчетном периоде, из количества, указанных в графе 3 в отчетном периоде.

11. 5-баған есепті кезеңде 3-бағанда көрсетілген мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау үшін халықпен консультациялар өткізуге тартылған консультанттардың саны бойынша деректерді қамтиды.
12. 6-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін ассистенттер мен консультанттардың халықпен өткізген консультацияларының жалпы саны бойынша деректер қамтылады. Бұл баған 7,8-бағандарды қамтиды.
13. 7-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін консультанттар жүргізген консультациялар саны бойынша деректер қамтиды.
14. 8-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін ассистенттер жүргізген консультациялар саны бойынша деректер қамтиды.
15. 9-баған есепті кезеңде ассистенттер мен консультанттар мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау үшін консультациялар өткізуге отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды. Аталған баған 11,12,13,14,15-бағандарды қамтиды.
16. 10-баған есепті кезеңде 9-бағанда көрсетілген ассистенттер мен консультанттар мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау үшін консультациялар өткізуге отбасылардың қатарынан адамдар саны бойынша деректерді қамтиды.
17. 11-баған есепті кезеңде 9-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан құрамында балалары жоқ отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
18. 12-баған есепті кезеңде 9-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан құрамында бір баласы бар отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
19. 13-баған есепті кезеңде 9-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан құрамында екі баласы бар отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
20. 14-баған есепті кезеңде 9-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан құрамында үш баласы бар отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
21. 15-баған есепті кезеңде 9-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан құрамында төрт және одан да көп балалары бар отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
22. 16-баған есепті кезеңде 9-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды. Аталған баған 18,19,20,21,22-бағандарды қамтиды.
23. 17-баған есепті кезеңде 16-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың адам саны бойынша деректерді қамтиды.
24. 18-баған есепті кезеңде 16-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан құрамында балалары жоқ отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
25. 19-баған есепті кезеңде 16-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан құрамында бір баласы бар отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.

11. Графа 5 содержит данные по количеству консультантов, вовлеченных в работу по проведению консультаций с населением для назначения государственной адресной социальной помощи в отчетном периоде, из количества, указанных в графе 3 в отчетном периоде.
12. Графа 6 содержит данные по общему количеству проведенных консультаций ассистентами и консультантами с населением для назначения государственной адресной социальной помощи в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 7,8.
13. Графа 7 содержит данные по количеству консультаций проведенными консультантами для назначения государственной адресной социальной помощи в отчетном периоде.
14. Графа 8 содержит данные по количеству консультаций проведенными ассистентами для назначения государственной адресной социальной помощи в отчетном периоде.
15. Графа 9 содержит данные по количеству семей, с которыми ассистенты и консультанты провели консультации для назначения государственной адресной социальной помощи в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 11,12,13,14,15.
16. Графа 10 содержит данные по количеству человек из числа семей, указанных в графе 9, с которыми ассистенты и консультанты провели консультации для назначения государственной адресной социальной помощи в отчетном периоде.
17. Графа 11 содержит данные по количеству семей, в составе которых отсутствуют дети, из числа семей, указанных в графе 9 в отчетном периоде.
18. Графа 12 содержит данные по количеству семей с одним ребенком из числа семей, указанных в графе 9 в отчетном периоде.
19. Графа 13 содержит данные по количеству семей, с двумя детьми, из числа семей, указанных в графе 9 в отчетном периоде.
20. Графа 14 содержит данные по количеству семей, с тремя детьми, из числа семей, указанных в графе 9 в отчетном периоде.
21. Графа 15 содержит данные по количеству семей, с четырьмя и более детьми, из числа семей, указанных в графе 9 в отчетном периоде.
22. Графа 16 содержит данные по количеству семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь из числа семей, указанных в графе 9 в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 18,19,20,21,22.
23. Графа 17 содержит данные по количеству человек из числа семей, указанных в графе 16, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
24. Графа 18 содержит данные по количеству семей, в составе которых отсутствуют дети из числа семей, указанных в графе 16 в отчетном периоде.
25. Графа 19 содержит данные по количеству семей с одним ребенком из числа семей, указанных в графе 16 в отчетном периоде.

26. 20-баған есепті кезеңде 16-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан құрамында екі баласы бар отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
27. 21-баған есепті кезеңде 16-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан құрамында үш баласы бар отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
28. 22-баған есепті кезеңде 16-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан құрамында төрт және одан да көп балалары бар отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасынң Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға қоса алғанда ай сайынғы қосымша төлемді тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-МАӘКҚТ
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: ________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай
Бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға қоса алғанда ай сайынғы қосымша төлемді тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есеп
жол коды
Өңірлердің атауы
Жыл басынан бергі кезең үшін бір жастан алты жасқа дейінгі әрбір балаға қоса алғанда ай сайынғы қосымша төлем тағайындалды
Жыл басынан бергі кезең үшін бір жастан алты жасқа дейінгі әрбір балаға қоса алғанда ай сайынғы қосымша төлем төленді
отбасы
адам
оның ішінде 1 жастан 6 жасқа дейінгі балалары бар
сомасы, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
отбасы
адам
оның ішінде 1 жастан 6 жасқа дейінгі балалары бар
сомасы, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
қала
ауыл
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Бір жастан алты жасты
қоса алғанға дейінгі әрбір балаға
ай сайынғы қосымша төлемді
тағайындау және төлеу туралы
ай сайынғы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемді тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме (1-МАӘКҚТ, ай сайын)

26. Графа 20 содержит данные по количеству семей с двумя детьми из числа семей, указанных в графе 16 в отчетном периоде.
27. Графа 21 содержит данные по количеству семей с тремя детьми из числа семей, указанных в графе 16 в отчетном периоде.
28. Графа 22 содержит данные по количеству семей с четырьмя и более детьми из числа семей, указанных в графе 16 в отчетном периоде.
Приложение 16 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 17 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Ежемесячный отчет о назначении и выплате ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ДВГАСП
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом
Ежемесячный отчет о назначении и выплате ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно
Код
строки
Наименование
регионов
Назначена ежемесячная дополнительная выплата на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно за период с начала года
Выплачена ежемесячная дополнительная выплата на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно за период с начала года
семей
человек
в них количество детей от 1 до 6 лет включительно
сумма, тысяч тенге
средний размер, тенге
семей
человек
в них количество детей от 1 до 6 лет включительно
сумма, тысяч тенге
средний размер, тенге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Наименование области, города республиканского значения или столицы
город
село
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Ежемесячный отчет о назначении
и выплате ежемесячной
дополнительной выплаты на
каждого ребенка в возрасте от
одного года до шести лет
включительно"
Пояснение по заполнению формы отчетных данных: "Ежемесячный отчет о назначении и выплате ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно" (1-ДВГАСП, ежемесячно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемді тағайындау және төлеу туралы есеп нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есептің нысанын жүргізудің негізгі міндеті бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемді тағайындау және төлеу бойынша мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Осы бұйрыққа 17-қосымшамен бекітілген нысан бойынша бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемді тағайындау және төлеу жөніндегі ай сайынғы есепті "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы автоматты түрде қалыптастырады және Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай ай сайын ұсынады.
4. Есеп нысаны есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырылады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы жылдың басынан бері өсуі қорытындысымен көрсетіледі
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді көрсетеді.
7. 1-баған есепті тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарынан бір жастан алты жасқа дейінгі әрбір балаға қоса алғанда ай сайынғы қосымша төлем тағайындалған 1 жастан 6 жасты қоса алғанға дейінгі балалары бар отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
8. 2-баған есепті тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарынан бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға қоса алғанда ай сайынғы қосымша төлем тағайындалған 1 жастан 6 жасқа дейінгі балалары бар адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
9. 3-баған есепті тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарынан бір жастан алты жасқа дейінгі әрбір балаға қоса алғанда ай сайынғы қосымша төлем тағайындалған 1 жастан 6 жасты қоса алғанға дейінгі балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
10. 4-баған есепті кезеңде бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемнің тағайындалған сомасы бойынша мың теңгеде берілетін деректерді қамтиды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы отчета о назначении и выплате ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга по назначению и выплате ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно.
3. Ежемесячный отчет по назначению и выплате ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно по форме утвержденной приложением 17 к настоящему приказу формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма отчета формируется автоматизировано на основании административных данных, по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным периодом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего года.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по количеству семей, имеющих детей от 1 до 6 лет включительно, которым назначена ежемесячная дополнительная выплата на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно из числа получателей адресной социальной помощи в отчетном периоде.
8. Графа 2 содержит данные по количеству человек в семьях, имеющих детей от 1 до 6 лет включительно, которым назначена ежемесячная дополнительная выплата на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно из числа получателей адресной социальной помощи в отчетном периоде.
9. Графа 3 содержит данные по количеству детей от 1 до 6 лет включительно которым назначена ежемесячная дополнительная выплата на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно из числа получателей адресной социальной помощи в отчетном в отчетном периоде.
10. Графа 4 содержит данные по назначенной сумме в тысячах тенге ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном периоде.

11. 5-баған есепті кезеңде бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемнің белгіленген орташа мөлшері бойынша теңгеде берілетін деректерді қамтиды.
12. 6-баған есепті кезеңде бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлем төленген 1 жастан 6 жасты қоса алғанға дейінгі балалары бар отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
13. 7-баған есепті тоқсанда бір жастан алты жасқа дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлем төленген 1 жастан 6 жасқа дейінгі балалары бар отбасылардағы адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
14. 8-баған есепті кезеңде бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлем төленген 1 жастан 6 жасты қоса алғанға дейінгі балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
15. 9-баған есепті кезеңде бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемнің мың теңгемен төленген сомасы бойынша деректерді көрсетеді.
16. 10-баған есепті кезеңде бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемнің орташа мөлшері бойынша теңгеде берілетін деректерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
18-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Бір жастан алты жасты қоса алғанда дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемді тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-ТМАӘКҚТ
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: ________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай
Бір жастан алты жасты қоса алғанда дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемді тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есеп
жол коды
Өңірлердің атауы
20 __жылғы__ тоқсан үшін бір жастан алты жасқа дейінгі әрбір балаға қоса алғанда ай сайынғы қосымша төлем тағайындалды
20_ жылғы __ тоқсан үшін бір жастан алты жасқа дейінгі әрбір балаға қоса алғанда ай сайынғы қосымша төлем төленді
отбасы
адам
оның ішінде 1 жастан 6 жасқа дейінгі балалары бар
сомасы, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
отбасы
адам
оның ішінде 1 жастан 6 жасқа дейінгі балалары бар
сомасы, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Облыстың, республи-калық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
қала
ауыл
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Бір жастан алты жасты
қоса алғанға дейінгі әрбір балаға
ай сайынғы қосымша төлемді
тағайындау және төлеу туралы
тоқсан сайынғы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемді тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме (1-ТМАӘКҚТ, тоқсан сайын)

11. Графа 5 содержит данные по назначенному среднему размеру в тенге ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном периоде.
12. Графа 6 содержит данные по количеству семей, имеющих детей от 1 до 6 лет включительно, которым выплачена ежемесячная дополнительная выплата на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном периоде.
13. Графа 7 содержит данные по количеству человек в семьях, имеющих детей от 1 до 6 лет включительно, которым выплачена ежемесячная дополнительная выплата на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном периоде.
14. Графа 8 содержит данные по количеству детей от 1 до 6 лет включительно которым выплачена ежемесячная дополнительная выплата на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном периоде.
15. Графа 9 содержит данные по выплаченной сумме в тысячах тенге ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном периоде.
16. Графа 10 содержит данные по выплаченному среднему размеру в тенге ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном периоде.
Приложение 17 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 18 к приказу
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Ежеквартальный отчет о назначении и выплате ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-КДВГАСП
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежеквартально, к 10 числу месяца следующего за отчетным кварталом
Ежеквартальный отчет о назначении и выплате ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно
Код
строки
Наименование
регионов
Назначена ежемесячная дополнительная выплата на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно
за __квартал 20_ года
Выплачена ежемесячная дополнительная выплата на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно
за __квартал 20_ года
семей
человек
в них количество детей от 1 до 6 лет включительно
сумма, тысяч тенге
средний размер, тенге
семей
человек
в них количество детей от 1 до 6 лет включительно
сумма, тысяч тенге
средний размер, тенге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Наименование области, города республикан-ского значения или столицы
город
село
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Ежеквартальный отчет
о назначении и выплате
ежемесячной дополнительной
выплаты на каждого ребенка
в возрасте от одного года
до шести лет включительно"
Пояснение по заполнению формы отчетных данных: "Ежеквартальный отчет о назначении и выплате ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно" (1-КДВГАСП, ежеквартально)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемді тағайындау және төлеу туралы есеп нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға тоқсан сайынғы қосымша төлемді тағайындау және төлеу бойынша мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Осы бұйрыққа 18-қосымшамен бекітілген нысан бойынша бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемді тағайындау және төлеу жөніндегі тоқсан сайынғы есепті "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы автоматты түрде қалыптастырады және Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне ұсынылады.
4. Есептің нысаны есепті тоқсаннан кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырылады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы тоқсанның басынан бері өсу қорытындысымен келтіріледі.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді қамтиды.
7. 1-баған есепті кезеңде атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарынан бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлем тағайындалған 1 жастан 6 жасты қоса алғанға дейінгі балалары бар отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
8. 2-баған есепті кезеңде атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарынан бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлем тағайындалған 1 жастан 6 жасты қоса алғанға дейінгі балалары бар адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
9. 3-баған есепті кезеңде атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарынан бір жастан алты жасты қоса алғанда дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлем тағайындалған 1 жастан 6 жасты қоса алғанға дейінгі балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
10. 4-баған есепті тоқсанда бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемнің тағайындалған сомасы бойынша мың теңгеде берілетін деректерді қамтиды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы ежеквартального отчета о назначении и выплате ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга по назначению и выплате ежеквартальной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно.
3. Ежеквартальный отчет по назначению и выплате ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно по форме утвержденной приложением 18 к настоящему приказу формируется автоматизировано акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" и представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Форма отчета формируется автоматизировано по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным кварталом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего квартала.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию строк в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит данные по количеству семей, имеющих детей от 1 до 6 лет включительно, которым назначена ежемесячная дополнительная выплата на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно из числа получателей адресной социальной помощи в отчетном квартале.
8. Графа 2 содержит данные по количеству человек в семьях, имеющих детей от 1 до 6 лет включительно, которым назначена ежемесячная дополнительная выплата на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно из числа получателей адресной социальной помощи в отчетном квартале.
9. Графа 3 содержит данные по количеству детей от 1 до 6 лет включительно которым назначена ежемесячная дополнительная выплата на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно из числа получателей адресной социальной помощи в отчетном в отчетном квартале.
10. Графа 4 содержит данные по назначенной сумме в тысячах тенге ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном квартале.

11. 5-баған есепті тоқсанда бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемнің белгіленген орташа мөлшері бойынша теңгеде берілетін деректерді қамтиды.
12. 6-баған есепті тоқсанда бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлем төленген 1 жастан 6 жасты қоса алғанға дейінгі балалары бар отбасылардың саны бойынша деректерді қамтиды.
13. 7-баған есепті кезеңде бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлем төленген 1 жастан 6 жасты қоса алғанға дейінгі балалары бар отбасылардағы адамдардың саны бойынша деректерді қамтиды.
14. 8-баған есепті тоқсанда бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлем төленген 1 жастан 6 жасты қоса алғанға дейінгі балалардың саны бойынша деректерді қамтиды.
15. 9-баған есепті тоқсанда бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемнің сомасы бойынша мың теңгеде берілетін деректерді қамтиды.
16. 10-баған есепті тоқсанда бір жастан алты жасты қоса алғанға дейінгі әрбір балаға ай сайынғы қосымша төлемнің орташа мөлшері бойынша теңгеде берілетін деректерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
19-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Ассистенттің әлеуметтік келісімшартты сүйемелдеуі туралы ай сайынғы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-ААЕ
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: ________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай
Ассистенттің әлеуметтік келісімшартты сүйемелдеуі туралы ай сайынғы есеп
1-кесте
Р/с №
Отбасының тіркеу нөмірі
Тұрғылықты мекен жайы
Отба-сы мүшелерінің саны
Жеке жоспарда көрсетілген іс-шаралар көзделген өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Отбасы-на ай сайын ғы төлем сомасы, теңге
Төлемді тағайындау кезеңі (қанша айға тағайындалғаны көрсетілсін)
Әлеуметтік келісімшартқа және жеке жоспарға сәйкес жоспарланған іс-шаралар
Әлеуметтік келісімшартқа және жеке жоспардың орындалуы/орындал-мауы (орындалмаған жағдайда себебі қосымша көрсетілсін)
Әлеуметтік келісімшарт талаптарын орындауда отбасыға ассистенттің көрсеткен іс-шаралары
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2-кесте
Ассистенттердің жұмысын мониторингтеу:
Р/с №
Елді мекендерге шығу саны
Үй-үйді аралау саны
Оның ішінде отбасылар – атаулы әлеуметтік көмекті алушылары
Оның ішінде – атаулы әлеуметтік көмекті алмайтын отбасылар
А
1
2
3
4
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Ассистенттің әлеуметтік
келісімшартты сүйемелдеу
туралы ай сайынғы
есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Ассистенттің әлеуметтік келісімшартты сүйемелдеу туралы ай сайынғы есеп" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (1-ААЕ, ай сайын)

11. Графа 5 содержит данные по назначенному среднему размеру ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном квартале.
12. Графа 6 содержит данные по количеству семей, имеющих детей от 1 до 6 лет включительно, которым выплачена ежемесячная дополнительная выплата на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном квартале.
13. Графа 7 содержит данные по количеству человек в семьях, имеющих детей от 1 до 6 лет включительно, которым выплачена ежемесячная дополнительная выплата на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном квартале.
14. Графа 8 содержит данные по количеству детей от 1 до 6 лет включительно которым выплачена ежемесячная дополнительная выплата на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном квартале.
15. Графа 9 содержит данные по выплаченной сумме в тысячах тенге ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном квартале.
16. Графа 10 содержит данные по выплаченному среднему размеру ежемесячной дополнительной выплаты на каждого ребенка в возрасте от одного года до шести лет включительно в отчетном квартале.
Приложение 18 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 19 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Ежемесячный отчет ассистента о сопровождении социального контракта
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ЕОА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом
Ежемесячный отчет ассистента о сопровождении социального контракта
Таблица 1.
№ п/п
Регистрационный номер семьи
Адрес проживания
Количество членов семьи
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
заявителя и членов семьи, которым предусмотрены мероприятия в индивидуальном плане
Сумма ежемесячной выплаты на семью, в тенге
Период назначения выплаты (указать на сколько месяцев назначено)
Запланированные мероприятия согласно социальному контракту и индивидуального плана
Отметка о выполнении/невыполнении условий социального контракта и индивидуального плана (в случае неисполнения, дополнительно указать причину невыполнения)
Меры, предпринятые ассистентом по содействию семье в исполнении условий социального контракта
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Таблица 2.
Мониторинг работы ассистентов:
№ п/п
Количество выездов в населенные пункты
Количество подворовых обходов
В том числе семьи – получатели адресной социальной помощи
В том числе семьи – не получающие адресную социальную помощь
А
1
2
3
4
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Ежемесячный отчет ассистента
о сопровождении социального
контракта"
Пояснение по заполнению формы отчетных данных: "Ежемесячный отчет ассистента о сопровождении социального контракта" (1-ЕОА, ежемесячно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме ассистенттің әлеуметтік келісімшартты сүйемелдеу туралы ай сайынғы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) қалыптастыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті ассистенттің әлеуметтік келісімшартты сүйемелдеу бойынша ай сайынғы есебіне мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Есеп нысаны № 1 кестеден және № 2 кестеден тұрады.
4. Есеп нысаны есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы айдың басынан бері өсу қорытындысымен көрсетіледі.
2-тарау. № 1 кесте бойынша есеп нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
5. "А" бағанында реті бойынша нөмірленуін қамтиды.
6. 1-баған мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушы отбасының тіркеу нөмірін қамтиды.
7. 2-баған мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушы отбасының тұрғылықты мекенжайын қамтиды.
8. 3-баған 2-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан отбасы мүшелерінің санын қамтиды.
9. 4-баған жеке жоспарда жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тарту және әлеуметтік бейімдеу бойынша іс-шаралар көзделген өтініш беруші мен отбасы мүшелерінің тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) қамтиды.
10. 5-баған отбасылар тағайындалатын біржолғы/ай сайынғы мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемін теңгеде берілетін сомасын қамтиды.
11. 6-баған төлемді тағайындау кезеңін қамтиды, тағайындау айының саны бойынша көрсетіледі.
12. 7-баған әлеуметтік келісімшартқа және жеке жоспарға сәйкес жоспарланған іс-шараларды қамтиды.
13. 8-баған әлеуметтік келісімшарт және жеке жоспар талаптарының орындалуы не орындалмауы туралы белгіні қамтиды, сондай-ақ орындалмаған жағдайда орындалмау себебі қосымша көрсетіледі.
14. 9-баған ассистенттің әлеуметтік келісімшарт талаптарын орындау үшін отбасыға жәрдемдесу жөнінде қабылдаған шараларын қамтиды.
3-тарау. № 2 кестесінің есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
15. "А" бағаны реті бойынша нөмірленуді қамтиды.
16. 1-баған есепті кезеңде ассистенттің елді мекендерге шығу санын қамтиды.
17. 2-баған есепті кезеңде ассистент жүргізген үй-үйді аралау санын қамтиды. Аталған баған 3 және 4-бағандарды қамтиды.
18. 3-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушы отбасылардың санын қамтиды.
19. 4-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын отбасылардың санын қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 423 бұйрығына
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 24 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
20-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттың әлеуметтік келісімшартты сүйемелдеу туралы сайынғы есебі
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-ӘЖКАЕ
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: ________20___жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттың әлеуметтік келісімшартты сүйемелдеу туралы сайынғы есебі
№п/п
Өңірлердің атауы
Ассистенттердің саны
Консультанттардың саны
Үй-үйді аралау жүргізілді
Сөйлесу жүргізілген тұрғындар
Оның ішінде
шартты ақшалай көмек тағайындалды
шартсыз ақшалай көмек тағайындалды
АӘК алушы отбасылар
АӘК алмайтын отбасы
отбасы
адам
отбасы
адам
отбасы
адам
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Аудандардың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы
Кестенің жалғасы
Атаулы әлеуметтік көмек тағайындауға құжаттарды қабылдаудан бас тарту себебі
Жан басына шаққандағы кірісі асып кетуі
Жұмыспен қамту белсенді шараларына қатысудан бас тарту
Басқалар (атап өту)
отбасы
адам
отбасы
адам
отбасы
адам
11
12
13
14
15
16
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Әлеуметтік жұмыс жөніндегі
консультанттың әлеуметтік
келісімшартты сүйемелдеу
туралы ай сайынғы есебі"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттың әлеуметтік келісімшартты сүйемелдеу туралы ай сайынғы есебі" есептік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (1-ӘЖКАЕ, ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по формированию формы ежемесячного отчета ассистента о сопровождении социального контракта (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга ежемесячного отчета ассистента о сопровождении социального контракта.
3. Форма отчета состоит из таблицы №1 и таблицы № 2.
4. Форма отчета формируется автоматизировано по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным периодом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего месяца.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности по таблице № 1
5. Графа "А" содержит нумерацию по порядку.
6. Графа 1 содержит регистрационный номер семьи получателя государственной адресной социальной помощи.
7. Графа 2 содержит адрес проживания семьи, получателя государственной адресной социальной помощи.
8. Графа 3 содержит количество членов семьи из числа семей, указанных в графе 2.
9. Графа 4 содержит фамилию, имя, отчество (при его наличии) заявителя и членов семьи, которым предусмотрены мероприятия по содействию в активных мерах занятости и по социальной адаптации в индивидуальном плане.
10. Графа 5 содержит сумму единовременной/ежемесячной выплаты государственной адресной социальной помощи на семьи, в тенге.
11. Графа 6 содержит период назначения выплаты, указывается в количестве месяца назначения.
12. Графа 7 содержит запланированные мероприятия согласно социальному контракту и индивидуальному плану.
13. Графа 8 содержит отметку о выполнении либо невыполнении условий социального контракта и индивидуального плана, также в случае неисполнения, дополнительно указывается причина невыполнения.
14. Графа 9 содержит меры, предпринятые ассистентом по содействию семье в исполнении условий социального контракта.
Глава 3. Пояснение по заполнению формы отчетности по таблице № 2
15. Графа "А" содержит нумерацию по порядку.
16. Графа 1 содержит количество выездов ассистента в населенные пункты в отчетном периоде.
17. Графа 2 содержит количество подворовых обходов, проведенных ассистентом в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 3 и 4.
18. Графа 3 содержит количество семей, получающих государственную адресную социальную помощь в отчетном периоде.
19. Графа 4 содержит количество семей, не получающих государственную адресную социальную помощь в отчетном периоде.
Приложение 19 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 423
Приложение 20 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 мая 2023 года № 168
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Наименование формы административных данных: Ежемесячный отчет консультанта по социальной работе о сопровождении социального контракта
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ЕОКСР
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: _________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом
Ежемесячный отчет консультанта по социальной работе о сопровождении социального контракта
№п/п
Наименование региона
Количество
ассистентов
Количество
консультантов
Проведено подворовых обходов
Население, с которым проведено собеседование
Из них
Причины отказа в приеме документов на назначение адресной социальной помощи
назначена обусловленная денежная помощь
назначена безусловная денежная помощь
превышение среднедушевого дохода
отказ от участия в активных мерах содействия занятости
другие
(расписать)
семей получателей АСП
семей не получающих АСП
семей
человек
семей
человек
семей
человек
семей
человек
семей
человек
семей
человек
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Наименование районов, городов области, республиканского значения и столицы
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Ежемесячный отчет консультанта
по социальной работе о
сопровождении социального контракта"
Пояснение по заполнению формы отчетных данных: "Ежемесячный отчет консультанта по социальной работе о сопровождении социального контракта" (1-ЕОКСР, ежемесячно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттың әлеуметтік келісімшартты сүйемелдеу туралы ай сайынғы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Аталған есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттың әлеуметтік келісімшартты сүйемелдеу бойынша ай сайынғы есебіне мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Есеп нысанын әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде автоматты түрде қалыптастырады және облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармаларына (бұдан әрі – Басқарма) ұсынады.
4. Есеп нысаны есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпараттық жүйе арқылы автоматты түрде қалыптастырады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы айдың басынан бері қорытындысымен көрсетіледі.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
5. "А" бағаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде жолдардың нөмірленуін қамтиды.
6. "Б" бағаны әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы (ӘАОС) бойынша қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы бойынша деректерді қамтиды.
7. 1-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін халықпен сөйлесу жұмыстарына тартылған ассистенттердің санын қамтиды.
8. 2-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін халықпен сөйлесу жұмыстарына тартылған консультанттардың санын қамтиды.
9. 3-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушы болып табылатын отбасылар арасында жүргізілген үй-үйді аралау санын қамтиды.
10. 4-баған есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушы болып табылмайтын отбасылар арасында жүргізілген үй-үйді аралау санын қамтиды.
11. 5-баған есепті кезеңде сөйлесу жүргізілген отбасылардың санын қамтиды.
12. 6-баған есепті кезеңде 5-бағанда көрсетілген сөйлесу жүргізілген отбасылар қатарынан адам саны көрсетіледі. Аталған баған 7,8,9,10-бағандарды қамтиды.
13. 7-баған есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың санын қамтиды.
14. 8-баған есепті кезеңде 7-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың санын қамтиды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы ежемесячного отчета консультанта по социальной работе о сопровождении социального контракта (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга ежемесячного отчета консультанта по социальной работе о сопровождении социального контракта.
3. Форма отчета формируется автоматизировано консультантом по социальной работе ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, и представляется управлениям координации занятости и социальных программ (далее – Управление) областей, городов республиканского значения и столицы.
4. Форма отчета формируется автоматизировано по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным периодом посредством автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты населения. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего месяца.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
5. Графа "А" содержит нумерацию по порядку в разрезе районов, городов области, республиканского значения и столицы.
6. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы в разрезе городской и сельской местности по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
7. Графа 1 содержит количество ассистентов, вовлеченных в работу по проведению беседы с населением для назначения государственной адресной социальной помощи в отчетном периоде.
8. Графа 2 содержит количество консультантов, вовлеченных в работу по проведению беседы с населением для назначения государственной адресной социальной помощи в отчетном периоде.
9. Графа 3 содержит количество проведенных подворовых обходов среди семей, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи в отчетном периоде.
10. Графа 4 содержит количество проведенных подворовых обходов среди семей, не являющихся получателями государственной адресной социальной помощи в отчетном периоде.
11. Графа 5 содержит количество семей, с которыми проведено собеседование в отчетном периоде.
12. Графа 6 содержит количество человек из числа семей, указанных в графе 5, с которыми проведено собеседование в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 7,8,9,10.
13. Графа 7 содержит количество семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
14. Графа 8 содержит количество человек из числа семей, указанных в графе 7, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.

15. 9-баған есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың санын қамтиды.
16. 10-баған есепті кезеңде 9-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың санын қамтиды.
17. 11-баған есепті кезеңде отбасының жан басына шаққандағы табысының асып түсуіне орай мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін құжат қабылдаудан бас тартылған отбасылардың санын қамтиды.
18. 12-баған есепті кезеңде 11-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан отбасының жан басына шаққандағы табысының асып түсуіне орай мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін құжат қабылдаудан бас тартылған адамдардың санын қамтиды.
19. 13-баған есепті кезеңде жұмыспен қамтудың белсенді шараларына қатысудан бас тартуына орай мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін құжат қабылдаудан бас тартылған отбасылардың санын қамтиды.
20. 14-баған есепті кезеңде 13-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан жұмыспен қамтудың белсенді шараларына қатысудан бас тартуына орай мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін құжат қабылдаудан бас тартылған адамдардың санын қамтиды.
21. 15-баған есепті кезеңде осы есеп нысанында көзделмеген басқа да себептерге орай мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін құжат қабылдаудан бас тартылған отбасылардың санын қамтиды.
22. 16-баған есепті кезеңде 15-бағанда көрсетілген отбасылар қатарынан осы есеп нысанында көзделмеген басқа да себептерге орай мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін құжат қабылдаудан бас тартылған адамдардың санын қамтиды.

15. Графа 9 содержит количество семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
16. Графа 10 содержит количество человек из числа семей, указанных в графе 9, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
17. Графа 11 содержит количество семей, которым отказаны в приеме документов на назначение государственной адресной социальной помощи, в связи с превышением среднедушевого дохода семьи в отчетном периоде.
18. Графа 12 содержит количество человек из числа семей, указанных в графе 11, которым отказаны в приеме документов на назначение государственной адресной социальной помощи в связи с превышением среднедушевого дохода семьи в отчетном периоде.
19. Графа 13 содержит количество семей, которым отказаны в приеме документов на назначение государственной адресной социальной помощи в связи с отказом заявителя от участия в активных мерах содействия занятости в отчетном периоде.
20. Графа 14 содержит количество человек из числа семей, указанных в графе 13, которым отказаны в приеме документов на назначение государственной адресной социальной помощи в связи с отказом заявителя от участия в активных мерах содействия занятости в отчетном периоде.
21. Графа 15 содержит количество семей, которым отказаны в приеме документов на назначение государственной адресной социальной помощи в связи с другими причинами, не предусмотренными в форме настоящего отчета в отчетном периоде.
22. Графа 16 содержит количество человек из числа семей, указанных в графе 15, которым отказаны в приеме документов на назначение государственной адресной социальной помощи, в связи с другими причинами, не предусмотренными в форме настоящего отчета в отчетном периоде.