Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігiнiң кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 9 желтоқсандағы № 396 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 10 желтоқсанда № 35461 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігiнiң өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Қаржылық құралдар және микрокредит беру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2024 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 396 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігiнiң өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларында:
3-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) банктер, еншілес ұйымдар, кредиттік серіктестіктер және микроқаржы ұйымдары инвестицияларға және айналым қаражатын толықтыруға (оның ішінде жаңартылатын негізде) беретін, бұл ретте айналым қаражатының мөлшері кредит сомасының 50 (елу) пайызынан (бұдан әрі – %) аспайды;";

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2024 года № 396. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2024 года № 35461
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Департаменту финансовых инструментов и микрокредитования Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 декабря 2024 года № 396
Перечень некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183):
в Правилах субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"1) выдаваемые банками, дочерними организациями, кредитными товариществами и микрофинансовыми организациями на инвестиции и пополнение оборотных средств (в том числе на возобновляемой основе), при этом размер оборотных средств составляет не более 50 (пятидесяти) процентов (далее – %) от суммы кредита;";

3-1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) кредит мерзімі – ұзарту мүмкіндігімен, 18 (он сегіз) айдан аспайды;";
мынадай мазмұндағы 3-2-тармақпен толықтырылсын:
"3-2. Кепілдік бойынша комиссияның бір бөлігін субсидиялау осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес қызмет түрлері бойынша және мынадай шарттарға сәйкес келетін кредиттік шарттар бойынша жүзеге асырылады:
1) кредиторлар айналым қаражатын толықтыруға беретін;
2) кредит мерзімі – ұзарту мүмкіндігімен, 18 (он сегіз) айдан аспайды;
3) сыйақы мөлшерлемесі немесе ислам қағидаттарында қаржыландыруға қолданылатын кірістілік мөлшерлемесі жылдық 7,5 (жеті бүтін оннан бес) %-ға ұлғайта отырып, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген базалық сыйақы мөлшерлемесінен аспайтын мөлшерде;
4) кредит валютасы – теңге;
5) кредитті өтеу – кредиттік шарттың талаптарына сәйкес төлемдерді жүзеге асыру;
6) кредиттің ең жоғары сомасын кепілгер кепілгердің ішкі құжаттары негізінде айқындайды;
7) кепілдік мерзімі – ұзарту мүмкіндігімен, кредиттік шарттың мерзімінен 4 (төрт) айға асатын мерзім;
8) кепілдік мөлшері – негізгі борыш сомасының 85 (сексен бес) %-на (қоса алғанда) дейін;
9) кепілдік бергені үшін комиссия кепілдік сомасының 10 (он) %-нан аспайды, бұл ретте кепілдік сомасының 9,99 (тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) % мөлшерінде бір реттік субсидиялау жүзеге асырылады және қарыз алушы кепілдік сомасының 0,01 (нөл бүтін жүзден бір) %-ын төлейді.
Кепілгер кредиторлармен портфельдік кепілдік беру туралы келісім жасаса отырып, айналым қаражатын толықтыруға арналған кредиттік шарттар бойынша портфельдік кепілдік беру әдісін қолданады және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келісімде кепілгердің ішкі құжаттары негізінде қарыз алушыға кредит пен кепілдіктің ең жоғары сомасын белгілейді.
Кредитордың ішкі құжаттарында белгіленген рәсімге сәйкес кредитор қарыз алушының қаржыландыруға өтінішін дербес қарайды.
Кредитор кепілгер кепілдігімен айналым қаражатын толықтыруға кредит беру туралы оң шешім қабылдаған жағдайда, кредитор кредиттік шартқа қол қойылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде кепілгерге кредиттік шарттың көшірмесін, кредитордың уәкілетті органының қаржыландыру туралы шешімін, осы Қағидаларға сәйкес кепілдік жөніндегі комиссияның бір бөлігіне ақы төлеу туралы құжатты ұсынады.
Кепілдік бойынша талап қою тәртібі және кепілдік міндеттемелері бойынша оны кепілгердің орындауын кепілгер осы Қағидаларда белгіленген талаптарды сақтай отырып, портфельдік кепілдік беру туралы келісімге сәйкес жүргізеді.";

подпункт 2) пункта 3-1 изложить в следующей редакции:
"2) срок кредита – не более 18 (восемнадцати) месяцев, с возможностью пролонгации;";
дополнить пунктом 3-2 следующего содержания:
"3-2. Субсидирование части комиссии по гарантии осуществляется по видам деятельности согласно приложению 1 к настоящим Правилам и по кредитным договорам, соответствующим следующим условиям:
1) выдаваемые кредиторами на пополнение оборотных средств;
2) срок кредита – не более 18 (восемнадцати) месяцев, с возможностью пролонгации;
3) ставка вознаграждения или ставка доходности, применяемая к финансированию на исламских принципах, в размере не более базовой ставки вознаграждения, установленной Национальным Банком Республики Казахстан с увеличением на 7,5 (семь целых пять десятых) % годовых;
4) валюта кредита – тенге;
5) погашение кредита – осуществление платежей в соответствии с условиями кредитного договора;
6) максимальная сумма кредита определяется гарантом на основании внутренних документов гаранта;
7) срок гарантии – срок, превышающий на 4 (четыре) месяца срока кредитного договора, с возможностью пролонгации;
8) размер гарантии – до 85 (восьмидесяти пяти) % (включительно) от суммы основного долга;
9) комиссия за гарантирование составляет не более 10 (десять) % от суммы гарантии, при этом осуществляется единовременное субсидирование в размере 9,99 (девять целых девяносто девять сотых) % от суммы гарантии и заемщиком оплачивается 0,01 (ноль целых одна сотая) % от суммы гарантии.
Гарант применяет метод портфельного гарантирования по кредитным договорам на пополнение оборотных средств с заключением с кредитором соглашения о портфельном гарантировании и в соответствии с условиями настоящих Правил устанавливает в соглашении максимальную сумму кредита и гарантии на заемщика на основании внутренних документов гаранта.
Кредитор самостоятельно, в соответствии с процедурой, установленной внутренними документами кредитора, рассматривает заявление заемщика на финансирование.
В случае принятия кредитором положительного решения о предоставлении кредита на пополнение оборотных средств с гарантией гаранта, кредитор в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подписания кредитного договора предоставляет гаранту копию кредитного договора, решения уполномоченного органа кредитора о финансировании, документ об оплате части комиссии по гарантии в соответствии с настоящими Правилами.
Порядок выставления требования по гарантии и его исполнение гарантом по гарантийным обязательствам производятся гарантом в соответствии с соглашением о портфельном гарантировании с соблюдением требований, установленных настоящими Правилами.";

5-1 және 5-2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5-1. Егер қарыз алушы кредиттік шарт бойынша негізгі борыш сомасын өтеу жөніндегі міндеттемелерді орындамаған/тиісінше орындамаған күннен бастап күнтізбелік 120 (жүз жиырма) күн ішінде қарыз алушы кредиттік шарт бойынша негізгі борыш сомасын өтеу жөніндегі міндеттемелерді орындамаған/тиісінше орындамаған болса, онда кредиторға кепілгерге талап қоюға жол беріледі. Осы Қағидалардың 3-1 және 3-2-тармақтарында көрсетілген кредиттік шарттар бойынша көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге, айналым қаражатын толықтыруға кепілдік беру шеңберінде кредиттік шарттар бойынша кепілгерге қарыз алушы кредиттік шарт бойынша негізгі борыш сомасын өтеу жөніндегі міндеттемелерді орындамаған/тиісінше орындамаған күннен бастап күнтізбелік 90 (тоқсан) күн өткеннен кейін талаптар қояды.
Кредитор кредитордың қолданыстағы ішкі құжаттарының талаптарына сәйкес қарыз алушыларды қарыздар бойынша қайта құрылымдауды ұсынады.
5-2. Кепілгер кредиттік шарттар бойынша кепілдіктерді талап алған сәттен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде, ал осы Қағидалардың 3-1 және 3-2-тармақтарында көрсетілген кредиттік шарттар бойынша көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге, айналым қаражатын толықтыруға кепілдік беру шеңберінде кредиттік шарттар бойынша − талап алған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде төлейді.
Бұл ретте, кредиттік шарт бойынша кредиторлар қарыз алушыларды одан әрі қаржыландыру мақсатында еншілес ұйымдардың қаражаты есебінен қаржыландырылған кредиттік серіктестіктер болған жағдайда, кредиттік шарт бойынша міндеттемелерді кредиттік серіктестіктер еншілес ұйымдардың алдында өтейтін жағдайларды қоспағанда, кепілдік бойынша төлемді кепілгер еншілес ұйымдардың пайдасына жүргізеді. Мұндай жағдайларда кепілдік бойынша төлемді кепілгер кредиттік серіктестіктердің пайдасына жүргізеді.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Осы Қағидалардың 3-тармағы шеңберінде кредиттік шарттарға кепілдік беру үшін комиссия кепілдік сомасының 20 (жиырма) %-нан аспайды, бұл ретте кепілдік сомасының 19,99 (он тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) % мөлшерінде бір реттік субсидиялау жүзеге асырылады және қарыз алушы кепілдік сомасының 0,01 (нөл бүтін жүзден бір) %-ын төлейді.";
15-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) кепілгердің кепілдік шарты жасалғаннан кейін немесе портфельдік кепілдік беру әдісін қолданған кезде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді, осы Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді және осы Қағидаларға 3-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді "электрондық үкіметтің" веб-порталының СМАЖ-бен өзара іс-қимылы арқылы электронды түрде беруі;";

пункты 5-1 и 5-2 изложить в следующей редакции:
"5-1. Если в течение 120 (ста двадцати) календарных дней с даты неисполнения/ненадлежащего исполнения заемщиком обязательств по погашению суммы основного долга по кредитному договору заемщик не исполнил/исполнил ненадлежащим образом обязательства по погашению суммы основного долга по кредитному договору, кредитору допускается предъявлять требование к гаранту. По кредитным договорам, указанным в пунктах 3-1 и 3-2 настоящих Правил, в рамках гарантирования на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ, на пополнение оборотных средств требование к гаранту предъявляется по истечении 90 (девяносто) календарных дней с даты неисполнения/ненадлежащего исполнения заемщиком обязательств по погашению суммы основного долга по кредитному договору.
Кредитор предоставляет реструктуризацию по займам заемщиков в соответствии с требованиями действующих внутренних документов кредитора.
5-2. Гарант оплачивает гарантии по кредитным договорам в течение 20 (двадцати) рабочих дней с момента получения требования, а по кредитным договорам, указанным в пунктах 3-1 и 3-2 настоящих Правил, в рамках гарантирования на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ, на пополнение оборотных средств – в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента получения требования.
При этом, в случае, если кредиторами по кредитным договорам выступают кредитные товарищества, профинансированные за счет средств дочерних организаций, с целью дальнейшего финансирования заемщиков, выплата по гарантии производится гарантом в пользу дочерних организаций, за исключением случаев, если обязательства по кредитному договору будут погашены перед дочерними организациями кредитными товариществами. В таких случаях выплата по гарантии производится гарантом в пользу кредитных товариществ.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Комиссия за гарантирование по кредитным договорам, указанным в пункте 3 настоящих Правил, составляет не более 20 (двадцати) % от суммы гарантии, при этом осуществляется единовременное субсидирование в размере 19,99 (девятнадцать целых девяносто девять сотых) % от суммы гарантии и заемщиком оплачивается 0,01 (ноль целых одна сотая) % от суммы гарантии.";
подпункт 1) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"1) подачи гарантом, после заключения договора гарантии или при применении метода портфельного гарантировании, заявки на получение субсидии по гарантированию по форме согласно приложении 3 к настоящим Правилам, заявки на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ по форме согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам и заявки на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств по форме согласно приложению 3-2 к настоящим Правилам в электронном виде посредством взаимодействия веб-портала "электронного правительства" с ГИСС;";

21, 22, 23 және 24-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімді/осы Қағидаларға 7-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімді/осы Қағидаларға 7-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімді қалыптастыру және тіркеу мынадай тәртіптердің бірі бойынша жеке кабинетте жүргізіледі:
1) қарыз алушыдан кредиторға кредит алуға өтінім келіп түскен кезде (кепілгерге кепілдендіру өтінімімен одан әрі жүгіну ниетімен) кредитор кепілдендіру үшін қажетті құжаттарды қоса бере отырып, кепілгерді хабардар етеді.
Кепілдік беру туралы мәселені қарау үшін кредитор кепілгерге кредитордың ішкі нормативтік құжаттарында айқындалған тізбе бойынша құжаттарды ұсынады.
Кепілгер кредитордан құжаттарды және қарыз алушыдан өтінішті алғаннан кейін 750 000 000 (жеті жүз елу миллион) теңгеден аспайтын кредиттер бойынша 5 (бес) жұмыс күні және 750 000 000 (жеті жүз елу миллион) теңгеден асатын кредиттер бойынша 10 (он) жұмыс күні ішінде оларды қарайды және кепілдік беру/бермеу туралы шешім қабылдау үшін жобаны кепілгердің уәкілетті органының қарауына шығарады.
Ұсынылған мәліметтердің және (немесе) құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда, кепілгер 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар бойынша нақты кемшіліктерді көрсете отырып, ұсынылған құжаттарды кредиторға/қарыз алушыға пысықтау үшін қайтарады. Бұл ретте өтінімді қараудың жалпы мерзімі құжаттардың толық топтамасын алған күннен бастап тоқтатылады және қайта басталады.
Кәсіпкер және (немесе) ұсынылған материалдар осы Қағидалардың шарттарына және (немесе) Кепілгердің уәкілетті органы бекіткен оның талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, кепілгер нақты себептерін көрсете отырып, уәжді бас тартуды жібереді.
Жоба осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келмеген, сондай-ақ қарыз алушылар кредитордың шешімімен белгіленген қарыз алушыларға қойылатын талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, кепілгердің кепілдік беруден бас тартуына жол беріледі.
Кепілгер кепілдік беру туралы оң шешім қабылдаған кезде СМАЖ-да кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім/айналым қаражатын толықтыруға кепілдік беру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім қалыптастырылады;

пункты 21, 22, 23 и 24 изложить в следующей редакции:
"21. Формирование и регистрация предварительной заявки на получение субсидии по гарантированию по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам/предварительной заявки на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ по форме согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам/предварительной заявки на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств по форме согласно приложению 7-2 к настоящим Правилам производится в личном кабинете по одному из следующих порядков:
1) при поступлении заявки от заемщика к кредитору на получение кредита (с намерением дальнейшего обращения к гаранту с заявкой на гарантирование) кредитор информирует гаранта с приложением документов, необходимых для гарантирования.
Для рассмотрения вопроса о предоставлении гарантии кредитор предоставляет гаранту документы по перечню, определенному внутренними нормативными документами кредитора.
Гарант после получения документов от кредитора и заявления от заемщика в течение 5 (пять) рабочих дней по кредитам не более 750 000 000 (семисот пятидесяти миллионов) тенге и 10 (десять) рабочих дней по кредитам более 750 000 000 (семисот пятидесяти миллионов) тенге рассматривает их и выносит проект на рассмотрение уполномоченного органа гаранта для принятия решения о предоставлении/непредоставлении гарантии.
В случае установления неполноты представленных сведений и (или) документов, гарант в течение 3 (трех) рабочих дней возвращает кредитору/заемщику представленные документы с указанием конкретных недостатков по представленным документам для доработки. При этом, общий срок рассмотрения заявки приостанавливается и возобновляется со дня получения полного пакета документов.
В случае несоответствия предпринимателя и (или) представленных материалов условиям настоящих Правил и (или) требованиям Гаранта, утвержденным его уполномоченным органом, гарант направляет мотивированный отказ с указанием конкретных причин.
Отказ гаранта в предоставлении гарантии допускается в случае несоответствия проекта условиям настоящих Правил, а также несоответствия заемщиков требованиям к заемщикам, установленным решением кредитора.
При принятии гарантом положительного решения о предоставлении гарантии, формируется в ГИСС предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию/предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств;

2) кепілгердің ішкі нормативтік құжаттарында айқындалған тізбе бойынша құжаттарды қоса бере отырып, қарыз алушыдан кепілдік алуға кепілгерге тікелей өтінім келіп түскен кезде соңғысы кредитордың пайдасына кепіл беру туралы мәселені қарайды.
Кепілгер қарыз алушыдан өтініш пен құжаттарды алғаннан кейін осы Қағидалардың осы тармағының 1) тармақшасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде қарайды және олар бойынша шешім қабылдайды. Кепілгер кепілдік беру туралы оң шешім қабылдаған кезде СМАЖ-да кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім/айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім қалыптастырылады;
3) кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім/айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім кепілгердің ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, оған қол қоюы арқылы СМАЖ-да тіркеледі және ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің)/уәкілетті органның (көрсетілетін қызметті берушінің) жеке кабинетінде қолжетімді болады. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің)/уәкілетті органның (көрсетілетін қызметті берушінің) электрондық мекенжайына кепілдік беру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімнің қарауға келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
Кепілдік шарты жасалғаннан кейін кепілгер кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімді/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімді/айналым қаражатын толықтыруға кепілдік беру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімді қайтарып алады және кепілдендіру бойынша субсидия алуға өтінімді/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді/айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға өтінімді береді.
22. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді және осы Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді/осы Қағидаларға 3-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді қалыптастыру және тіркеу жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:

2) при поступлении заявки от заемщика напрямую к гаранту на получение гарантии с приложением документов по перечню, определенному внутренними нормативными документами гаранта, последний рассматривает вопрос о предоставлении гарантии в пользу кредитора.
Гарант после получения заявления и документов от заемщика рассматривает и принимает по ним решение в порядке и сроки, установленные подпунктом 1) настоящего пункта настоящих Правил. При принятии гарантом положительного решения о предоставлении гарантии, формируется в ГИСС предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию/предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств;
3) предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию/предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств регистрируется в ГИСС путем ее подписания гарантом с использованием ЭЦП и становится доступной в личном кабинете МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя)/уполномоченного органа (услугодателя). На электронный адрес МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя)/уполномоченного органа (услугодателя) направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение предварительной заявки на получение субсидии по гарантированию.
После заключения договора гарантии, гарант отзывает предварительную заявку на получение субсидии по гарантированию/ предварительную заявку на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/предварительную заявку на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств и подает заявку на получение субсидии по гарантированию/заявку на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/заявку на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств.
22. Формирование и регистрация заявки на получение субсидии по гарантированию по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам/заявки на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ по форме согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам/заявки на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств по форме согласно приложению 3-2 к настоящим Правилам, производится в личном кабинете в следующем порядке:

1) СМАЖ-ды тексеру үшін қажетті мәліметтерді енгізе отырып, кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім айналым қаражаты толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім қалыптастырылады;
2) кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім/ көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім/айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша бойынша субсидия алуға арналған өтінім кепілгердің ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, қол қоюы арқылы СМАЖ-да тіркеледі және ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің)/уәкілетті органның (көрсетілетін қызметті берушінің) жеке кабинетінде қолжетімді болады. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің)/уәкілетті органның (көрсетілетін қызметті берушінің) электрондық мекенжайына кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімнің қарауға келіп түскені туралы электронды хабарлама жіберіледі.
23. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші)/уәкілетті орган (көрсетілетін қызметті беруші) кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім/айналым қаражатын толықтыруға кепілдік беру бойынша бойынша субсидия алуға арналған өтінім тіркелген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде тиісті хабарламаға ЭЦҚ қою арқылы оның қабылданғанын растайды. Субсидиялауға арналған өтінімді растау туралы хабарлама электрондық құжат нысанында СМАЖ-да кепілгердің жеке кабинетіне жіберіледі.
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші)/уәкілетті орган (көрсетілетін қызметті беруші) төлем шоттарын қалыптастырған сәтке дейін кепілдендіру бойынша субсидиялауға тіркелген өтінімде/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімде/айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімде деректердің сәйкессіздігінің болуы анықталса, онда кепілгер кері қайтарып алу себебін көрсете отырып, кепілдік беру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді/айналым қаражатын толықтыруға кепілдік беру бойынша бойынша субсидия алуға арналған өтінімді кері қайтарып алады.

1) формируется заявка на получение субсидии по гарантированию/заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/заявка на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС;
2) заявка на получение субсидии по гарантированию/заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/заявки на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств регистрируется в ГИСС путем ее подписания гарантом с использованием ЭЦП и становится доступной в личном кабинете МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя)/уполномоченного органа (услугодателя). На электронный адрес МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя)/уполномоченного органа (услугодателя) направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки на получение субсидии по гарантированию.
23. МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель)/уполномоченный орган (услугодатель) в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации заявки на получение субсидии по гарантированию/заявки на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/заявки на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств подтверждает ее принятие путем подписания ЭЦП соответствующего уведомления. Уведомление о подтверждении заявки на субсидирование направляется в форме электронного документа в личный кабинет гаранта в ГИСС.
Если до момента формирования МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателем)/уполномоченным органом (услугодателем) счетов к оплате выявлено наличие несоответствия данных в зарегистрированной заявке на получение субсидии по гарантированию/заявке на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/заявке на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств, гарант отзывает заявку на получение субсидии по гарантированию/заявку на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/заявку на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств с указанием причины отзыва.

24. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші)/уәкілетті орган (көрсетілетін қызметті беруші) кепілдендіру бойынша субсидиялауға арналған өтінім/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім/айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім берілген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде оның осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігіне тексеруді жүзеге асырады және тексеру қорытындылары бойынша Қаржыландыру жоспарына сәйкес СМАЖ-да "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін кепілдендіру бойынша субсидияны төлеуге арналған төлем шотын қалыптастырады.
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші)/уәкілетті орган (көрсетілетін қызметті беруші) осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияны аудару туралы хабарламаны (бұдан әрі – субсидияны аудару туралы хабарлама) не Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама) дайындайды.
Субсидияны аудару туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама электрондық құжат нысанында СМАЖ-да тіркеу кезінде кепілгер көрсеткен электрондық почта мекенжайына, сондай-ақ кепілгердің СМАЖ-дағы жеке кабинетіне жіберіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 3 және 3-1-қосымшалар осы Тізбеге 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес 3-2-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6, 7 және 7-1-қосымшалар осы Тізбеге 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес 7-2-қосымшамен толықтырылсын.
2. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 15 мамырдағы № 162 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34369 болып тіркелген):
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының елу үшінші және елу төртінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.".

24. МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель)/уполномоченный орган (услугодатель) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента подачи заявки на субсидирование по гарантированию/ заявки на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/заявки на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств осуществляет проверку ее соответствия требованиям, установленным настоящими Правилами, и по итогам проверки в соответствии с Планом финансирования формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидии по гарантированию, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент".
МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель)/уполномоченный орган (услугодатель) в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит уведомление о перечислении субсидии по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам (далее – уведомление о перечислении субсидии), либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 9 Перечня (далее – уведомление об отказе в оказании государственной услуги).
Уведомление о перечислении субсидии либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги направляется в форме электронного документа на адрес электронной почты, указанный гарантом при регистрации в ГИСС, а также в личный кабинет гаранта в ГИСС.";
приложения 3 и 3-1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Перечню;
дополнить приложением 3-2 согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
приложения 6, 7 и 7-1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему Перечню;
дополнить приложением 7-2 согласно приложению 7 к настоящему Перечню.
2. В приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 мая 2024 года № 162 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34369):
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев пятьдесят третьего и пятьдесят четвертого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2026 года.".

3. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 24 маусымдағы № 216 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34561 болып тіркелген):
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының жиырма бесінші және жиырма алтыншы абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.".
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігiнiң
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім
(кімге) ______________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы /
агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган)
(кімнен) _________________________________________________________
(кепілгердің толық атауы)
Осымен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кепілдік
беру жөніндегі еншілес ұйымы (бұдан әрі – Кепілгер) Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен
(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып
тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларына сәйкес Кепілгер
____________________________________________________________________
(қарыз алушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі (бұдан әрі – қарыз алушының
аты-жөні)/атауы) және_______________________________________
(кредитордың атауы (бұдан әрі – кредитор)
арасында кепілдік шартына қол қойылғанын хабарлайды.
Кепілдік кредиттік шарт бойынша __________________________________
(қарыз алушының аты-жөні/атауы)
________________________________ алдындағы міндеттемелердің орындалуын
(кредитордың атауы)
қамтамасыз ету ретінде берілді.
Жоғарыда баяндалғанға байланысты сізден __________________
(кепілдеме сомасынан 19,99 (он тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %)
мөлшеріндегі субсидияны мынадай деректемелер бойынша аударуды сұраймыз:
Төлемді тағайындаған кезде қарыз алушының аты-жөні/атауын және кепілдік
комиссиясы аударылатын кепілдік шартының күнін көрсетуді сұраймыз.

3. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 июня 2024 года № 216 "О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34561):
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его официального опубликования, за исключением абзацев двадцать пятого и двадцать шестого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2026 года.".
Приложение 1
к перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 3
к Правилам субсидирования
в рамках гарантирования
и страхования займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Заявка на получение субсидии по гарантированию
В ______________________________________________________________
(местный исполнительный орган области, города республиканского значения,
столицы / уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса)
от ________________________________________________________________
(полное наименование гаранта)
Настоящим дочерняя организация акционерного общества "Национальный
управляющий холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий
(далее – Гарант) сообщает, что в соответствии с Правилами субсидирования в рамках
гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса,
утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов № 12183), подписан договор гарантии
между Гарантом,
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (далее – ФИО)/наименование заемщика)
и __________________________________________________________________.
(наименование кредитора (далее – кредитор)
Гарантия предоставлена в качестве обеспечения исполнения обязательств
____________________________________________________________________
(ФИО/наименование заемщика)
перед _______________________________________________________________
(наименование кредитора) по кредитному договору.
В связи с вышеизложенным, просим вас перечислить субсидии в размере
_____________ (19,99 (девятнадцать целых девяносто девять сотых) процентов
(далее – %) от суммы гарантии) по следующим реквизитам:
Просим в назначении платежа указывать ФИО/наименование заемщика и дату
договора гарантии, по которому перечисляется комиссии по гарантии.

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
Аты-жөні/атауы_____________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(бұдан әрі – БСН)
________________________________________________________
басшының аты-жөні ________________________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша код
(ЭҚТЖК):_________________________________________________________

1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование __________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _________________________
ФИО руководителя ___________________________________________________
адрес: ______________________________________________________________
номер телефона (факса): ______________________________________________
Код по общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД):
___________________________________________________________________

2. Екінші деңгейлі банктегі шот бойынша мәліметтер:
БСН ______________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ___________________________________
Кредитор деректемелері: ____________________________________________
Кредитор атауы: ____________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) ____________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды) _____________________________________
БСН _____________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________

2. Сведения по счету в банке второго уровня:
БИН ______________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) _______________________________________
Реквизиты кредитора: _______________________________________________
Наименование кредитора: ___________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) ____________________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) _______________________
БИН _____________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________

3. Кредитор мен қарыз алушы арасында жасалған кредиттік шарт (бұдан әрі – КШ)
туралы мәліметтер:
Р/с №
КШ (нөмірі және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/БСН-сы
Өнім (қаржыландыру) түрі (кредит немесе кредит желісі)
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Кредиттің/ кредит желісінің сомасы және валютасы
Кредит беру мақсаты
Кредиттің/ кредит желісінің мерзімі
Сыйақы мөлшерлемесі, %
6
7
8
9
4. Кепілдік шарты (бұдан әрі – КепШ) туралы мәліметтер:
Р/с №
КепШ (нөмірі және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/ БСН-сы
Кепілдік сомасы, теңге
Кепілдік мерзімі, жыл
1
2
3
4
5
6
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймыз, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғанымыз үшін жауапкершілік туралы хабардармыз және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректер мен өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге келісім береміз.
Кепілгер 20__ жылы "__" __________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылы "__" ___________сағат ____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігiнiң өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
3-1-қосымша
Нысан
Көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім
(кімге)_______________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы /
агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган)
(кімнен)________________________________________________________
(кепілгердің толық атауы)
Осымен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кепілдік
беру жөніндегі еншілес ұйымы (бұдан әрі – Кепілгер) Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен
(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып
тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларына сәйкес Кепілгер
____________________________________________________________________
(қарыз алушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі (бұдан әрі – қарыз алушының
аты-жөні)/атауы) және_______________________________________
(кредитордың атауы (бұдан әрі – кредитор)
арасында кепілдік шартына қол қойылғанын хабарлайды.
Кепілдік кредиттік шарт бойынша __________________________________
(қарыз алушының аты-жөні/атауы)
________________________________ алдындағы міндеттемелердің орындалуын
(кредитордың атауы)
қамтамасыз ету ретінде берілді.
Жоғарыда баяндалғанға байланысты Сізден __________________________

3. Сведения о кредитном договоре, заключенного между кредитором
и заемщиком (далее – КД):
№ п/п
КД
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/БИН заемщика
Вид продукта (финансирования) (кредит или кредитная линия)
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Сумма и валюта кредита/кредитной линии
Цель кредитования
Срок кредита/
кредитной линии
Ставка вознаграждения, %
6
7
8
9
4. Сведения о договоре гарантии (далее – ДГ):
№ п/п
ДГ
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/БИН
заемщика
Сумма гарантии, тенге
Срок гарантии, лет
1
2
3
4
5
6
Подтверждаем достоверность представленной информации, осведомлены
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даем согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку
персональных данных.
Подписано и отправлено гарантом в ____ часов "__" _____ 20__ года.
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ____ часов "_____" _________ 20__ года.
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 2
к перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 3-1
к Правилам субсидирования
в рамках гарантирования
и страхования займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ
В _________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области, города республиканского значения,
столицы/уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса)
От ________________________________________________________________
(полное наименование гаранта)
Настоящим дочерняя организация акционерного общества "Национальный
управляющий холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий
(далее – Гарант) сообщает, что в соответствии с Правилами субсидирования в рамках
гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса,
утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов № 12183), подписан договор гарантии
между Гарантом,
___________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (далее – ФИО)/наименование заемщика)
и ________________________________________________________________.
(наименование кредитора (далее – кредитор)
Гарантия предоставлена в качестве обеспечения исполнения обязательств
__________________________________________________________________
(ФИО/наименование заемщика)
перед _____________________________________________________________
(наименование кредитора) по кредитному договору.
В связи с вышеизложенным, просим вас перечислить субсидии в размере

(кепілдеме сомасынан 9,99 (тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %)
мөлшеріндегі субсидияны мынадай деректемелер бойынша аударуды сұраймыз;
Төлемді тағайындаған кезде қарыз алушының аты-жөні/атауын және кепілдік
комиссиясы аударылатын кепілдік шартының күнін көрсетуді сұраймыз.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
аты- жөні/атауы ___________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(бұдан әрі – БСН) _____________________________________________________
Басшының аты-жөні___________________________________________________
мекенжайы: __________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ________________________________________________
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша код
(ЭҚТЖК):____________________________________________________________

_____________ (9,99 (девять целых девяносто девять сотых) процентов (далее – %)
от суммы гарантии) по следующим реквизитам:
Просим в назначении платежа указывать ФИО/наименование заемщика и дату
договора гарантии, по которому перечисляется комиссии по гарантии.
1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование ________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес- идентификационный номер (далее – БИН) ______________________
ФИО руководителя ________________________________________________
адрес: ____________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________
Код по общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД):
_________________________________________________________________

2. Екінші деңгейлі банктегі шот бойынша мәліметтер:
БСН ________________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ______________________________________
Кредитор деректемелері: ______________________________________________
Кредитор атауы: _____________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) ______________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды) ________________________________________
БСН ________________________________________________________________
Кбе _________________________________________________________________

2. Сведения по счету в банке второго уровня:
БИН ____________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) _____________________________________
Реквизиты кредитора: _____________________________________________
Наименование кредитора: __________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) ___________________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) ______________________
БИН ____________________________________________________________
Кбе _____________________________________________________________

(кепілдеме сомасынан 9,99 (тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %)
мөлшеріндегі субсидияны мынадай деректемелер бойынша аударуды сұраймыз;
Төлемді тағайындаған кезде қарыз алушының аты-жөні/атауын және кепілдік
комиссиясы аударылатын кепілдік шартының күнін көрсетуді сұраймыз.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
аты- жөні/атауы ___________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(бұдан әрі – БСН) ______________________________________________
Басшының аты-жөні___________________________________________________
мекенжайы: __________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ________________________________________________
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша код
(ЭҚТЖК): _________________________________________________________

_____________ (9,99 (девять целых девяносто девять сотых) процентов (далее – %)
от суммы гарантии) по следующим реквизитам: Просим в назначении платежа
указывать ФИО/наименование заемщика и дату договора гарантии, по которому
перечисляется комиссии по гарантии.
1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование __________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес- идентификационный номер (далее – БИН) ________________________
ФИО руководителя __________________________________________________
адрес: ______________________________________________________________
номер телефона (факса): ______________________________________________
Код по общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД):
____________________________________________________________________

2. Екінші деңгейлі банктегі шот бойынша мәліметтер:
БСН________________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ______________________________________
Кредитор деректемелері: ______________________________________________
Кредитор атауы: _____________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) ______________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды) ________________________________________
БСН ________________________________________________________________
Кбе _________________________________________________________________

2. Сведения по счету в банке второго уровня:
БИН ________________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) _________________________________________
Реквизиты кредитора: _________________________________________________
Наименование кредитора: ______________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) _______________________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) __________________________
БИН ________________________________________________________________
Кбе _________________________________________________________________

3. Кредитор мен қарыз алушы арасындағы жасалған кредиттік шарт (бұдан әрі – КШ)
туралы мәліметтер:
Р/с №
КШ (нөмірі мен күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/БСН-сы
Өнім (қаржыландыру) түрі (кредит немесе микрокредит)
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Кредиттің/ кредит желісінің сомасы және валютасы
Кредит беру мақсаты
Кредиттің/ кредит желісінің мерзімі (күн/ай/жыл)
Сыйақы мөлшерлемесі, %
6
7
8
9
4. Кепілдік шарт туралы мәліметтер: (бұдан әрі – КепШ)
Р/с №
КепШ (нөмірі мен күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/ БСН-сы
Кепілдік сомасы, теңге
Кепілдік мерзімі (күн/ай/жыл)
1
2
3
4
5
6
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймыз, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғанымыз үшін жауапкершілік туралы хабардармыз және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісім береміз.
Кепілгер 20__ жылы "__" __________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылы "__" ___________сағат ____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігiнiң өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)/ агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www. egov. kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Порталға жүгінген сәттен бастап:
кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімдер бойынша – 2 (екі) жұмыс күні;
сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінімдер бойынша – 2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша субсидияны аудару туралы хабарлама не мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тарту туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

3. Сведения о кредитном договоре, заключенного между кредитором
и заемщиком (далее – КД):
№ п/п
КД
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/БИН заемщика
Вид продукта (финансирования) (кредит или кредитная линия)
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Сумма и валюта кредита/кредитной линии
Цель кредитования
Срок кредита/кредитной линии (дата/месяц/год)
Ставка вознаграждения, %
6
7
8
9
4. Сведения о договоре гарантии (далее – ДГ):
№ п/п
ДГ
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Сумма гарантии, тенге
Срок гарантии (число/месяц/год)
1
2
3
4
5
6
Подтверждаем достоверность представленной информации, осведомлены
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даем согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку
персональных данных.
Подписано и отправлено гарантом в ____ часов "__" _____ 20__ года.
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ____ часов "_____" _________ 20__ года.
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 4
к перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 6
к Правилам субсидирования
в рамках гарантирования
и страхования займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов
агропромышленного комплекса"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель)/ уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
С момента обращения на портал:
по заявкам на получение субсидии по гарантированию – 2 (два) рабочих дня;
по заявкам на субсидирование по страхованию – 2 (два) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Кепілдік беру бойынша субсидия алу үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 3-қосымшаға сәйкес кепілдік беру бойынша субсидия алуға арналған өтінім / Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көктемгі дала және егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім / Қағидаларға 3-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім кепілгердің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында беріледі.
Сақтандыру бойынша субсидия алу үшін сақтандыру ұйымының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінім беріледі.
9
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін кепілгер/сақтандыру ұйымы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) кепілгердің/сақтандыру ұйымының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
3) көрсетілетін қызметті алушының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын сақтандыру шеңберінде субсидиялау шартына қол қою кезінде дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ оларды бизнесті мемлекеттік қолдау шараларының субъектілік мониторингінің ақпараттық жүйесін құру жөніндегі жоба шеңберінде бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға сұраным бойынша беруге келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения субсидии по гарантированию подается заявка на получение субсидии по гарантированию по форме согласно приложению 3 к Правилам субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183) (далее – Правила)/заявка для получения субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ по форме согласно приложению 3-1 к Правилам/ заявка для получения субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств по форме согласно приложению 3-2 к Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица гаранта.
Для получения субсидии по страхованию подается заявка на субсидирование по страхованию по форме согласно приложению 4 к Правилам в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица страховой организации.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных гарантом/страховой организацией для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие гаранта/страховой организации и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилам;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель при подписании договора субсидирования в рамках страхования субъектов агропромышленного комплекса, дает согласие на сбор, обработку персональных данных, а также их передачу по запросу в уполномоченный орган по исполнению бюджета в рамках проекта по созданию информационной системы по субъектного мониторинга мер государственной поддержки бизнеса.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 77 77.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) мемлекеттік органдардың www.​gov.​kz интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында орналастырылған.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігiнiң өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім
(кімге)_______________________________________________________________
(облыстық жергілікті атқарушы орган / агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы
уәкілетті орган)
(кімнен) ________________________________________________________
(Кепілгердің толық атауы)
Осымен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кепілдік
беру жөніндегі еншілес ұйымы (бұдан әрі – Кепілгер) Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен
(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып
тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларына сәйкес
____________________________________________________________________
(қарыз алушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі (бұдан әрі – аты-жөні)/атауы)
____________________________________________________________________
(кредитордың (бұдан әрі – кредитор) атауы)
кредитке өтінім берді, ол өтінім мақұлданған жағдайда кепілдендіруге өтінім беру
жоспарланады.
Кепілдік кредиттік шарт бойынша __________________________________
(қарыз алушының аты-жөні/атауы)
________________________________ алдындағы міндеттемелердің орындалуын
(кредитордың атауы)
қамтамасыз ету ретінде берілді.
Жоғарыда баяндалғанға байланысты Сізден __________________________
(кепілдеме сомасынан 19,99 (он тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %) )
мөлшерінде субсидия (сомасын ағымдағы жылға арналған бюджетте көздеуді сұраймыз;
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
аты-жөні/атауы __________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(бұдан әрі – БСН)
______________________________________________________________
Басшының аты-жөні___________________________________________________
мекенжайы: _________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _______________________________________________

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 77 77.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов.
Приложение 5
к перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 7
к Правилам субсидирования
в рамках гарантирования
и страхования займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию
В _______________________________________________________________
(местный исполнительный орган области/уполномоченный орган в области
развития агропромышленного комплекса)
от _______________________________________________________________
(полное наименование Гаранта) Настоящим дочерняя организация акционерного
общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", уполномоченная на
предоставление гарантий (далее – Гарант) сообщает, что в соответствии с Правилами
субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов
агропромышленного комплекса, утвержденными приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован
в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183),
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (далее – ФИО)/наименование заемщика)
подана заявка на кредитование в ______________________________________
(наименование кредитора (далее – кредитора),
в случае одобрения которой, планируется подача заявки на гарантирование.
Гарантия предоставлена в качестве обеспечения исполнения обязательств
__________________________________________________________________
(ФИО/наименование заемщика)
перед ____________________________________________________________
(наименование кредитора) по кредитному договору.
В связи с вышеизложенным, просим Вас предусмотреть (зарезервировать)
в бюджете на текущий год сумму субсидии в размере _____________ 19,99
(девятнадцать целых девяносто девять сотых) процентов (далее – %)
от суммы гарантии).
1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование ________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _______________________
ФИО руководителя _________________________________________________
адрес: ____________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________

2. Кредитор шот бойынша мәліметтер:
БСН________________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ______________________________________
Кредитор деректемелері: ______________________________________________
Кредитор атауы: ______________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) ______________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды) ________________________________________
БСН _______________________________________________________________
Кбе ________________________________________________________________

2. Сведения по счету у кредитора:
БИН _____________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) ______________________________________
Реквизиты кредитора: ______________________________________________
Наименование кредитора: __________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) ___________________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) ______________________
БИН ____________________________________________________________
Кбе _____________________________________________________________

(кепілдеме сомасынан 9,99 (тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %)
мөлшеріндегі субсидияны мынадай деректемелер бойынша аударуды сұраймыз:
Төлемді тағайындаған кезде қарыз алушының аты-жөні/атауын және кепілдік құны
аударылатын кепілдік шартының күнін көрсетуді сұраймыз.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
аты-жөні/атауы _______________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –
БСН) ________________________________________________________
басшының аты-жөні ________________________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________
2. Кредитордың шот бойынша мәліметтер:
БСН ______________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ___________________________________
Кредитор деректемелері: ____________________________________________
Кредитор атауы: ____________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) ____________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды) _____________________________________
БСН _____________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________

в бюджете на текущий год сумму субсидии в размере _____________9,99
(девять целых девяносто девять сотых) процентов (далее – %) от суммы гарантии).
1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование ____________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ___________________________
ФИО руководителя _____________________________________________________
адрес: ________________________________________________________________
номер телефона (факса): ________________________________________________
2. Сведения по счету у кредитора:
БИН _________________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) __________________________________________
Реквизиты кредитора: __________________________________________________
Наименование кредитора: _______________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) ________________________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) ___________________________
БИН _________________________________________________________________
Кбе __________________________________________________________________

(кепілдеме сомасынан 9,99 (тоғыз бүтін жүзден тоқсан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %)
мөлшеріндегі субсидияны мынадай деректемелер бойынша аударуды сұраймыз:
Төлемді тағайындаған кезде қарыз алушының аты-жөні/атауын және кепілдік құны
аударылатын кепілдік шартының күнін көрсетуді сұраймыз.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
аты-жөні/атауы _____________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –
БСН) ________________________________________________________
басшының аты-жөні ________________________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________

в бюджете на текущий год сумму субсидии в размере _____________9,99
(девять целых девяносто девять сотых) процентов (далее – %) от суммы гарантии).
1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование ___________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) __________________________
ФИО руководителя ____________________________________________________
адрес: _______________________________________________________________
номер телефона (факса): _______________________________________________