"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін медициналық көмектің қосымша көлемін бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 110 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 112 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылы 27 желтоқсанда № 35543 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін медициналық көмектің қосымша көлемін бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 110 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32733 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енігізілсін:
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін медициналық көмектің қосымша көлемін бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларында (бұдан әрі - Қағидалар):
2-тармақта:
38) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"38) өнім беруші – осы Қағидаларға сәйкес сатып алуды ұйымдастырушымен, тапсырыс берушімен, лизинг берушімен немесе бірыңғай дистрибьютормен нысанасы дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды беру, фармацевтикалық қызметтер көрсету болып табылатын шарт (ұзақ мерзімді шарт, келісім, меморандум, Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес қаржы лизингі шарты, өзге мәміле) жасасқан, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында олар үшін өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда);";
45) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"45) сарапшы – әлеуетті өнім беруші ұсынатын дәрілік заттар және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдар сипаттамасының немесе медициналық техниканың техникалық ерекшелігінің хабарландыру немесе сатып алуға шақыру шарттарына және осы Қағидаларда белгіленген шарттарға сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы сараптамалық қорытынды беру үшін тапсырыс беруші, сатып алуды ұйымдастырушы не бірыңғай дистрибьютор өтеусіз негізде тартатын, сатып алу өткізілетін саладағы арнаулы және (немесе) техникалық білімі, кемінде бес жыл тәжірибесі бар және біліктілігі тиісті құжаттармен (дипломдармен, сертификаттармен, куәліктермен және басқа да құжаттармен) расталған жеке тұлға;";
46) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"46) сатып алу – тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының, лизинг берушінің және бірыңғай дистрибьютордың, осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және тәсілдермен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуы;";
55) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"55) тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының, лизинг берушінің немесе бірыңғай дистрибьютордың үлестес тұлғасы – тапсырыс беруші, сатып алуды ұйымдастырушы, лизинг беруші немесе бірыңғай дистрибьютордың шешімдерін тікелей және (немесе) жанама айқындауға және (немесе) олар қабылдайтын шешімдерге, оның ішінде шартқа немесе қаржы лизингі шартына байланысты ықпал етуге мүмкіндігі бар тұлға (берілген өкілдіктер шеңберінде оның қызметін реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды қоспағанда), сондай-ақ өзіне қатысты тапсырыс берушінің немесе сатып алуды ұйымдастырушының немесе лизинг берушінің немесе бірыңғай дистрибьютордың осындай мүмкіндігі болатын кез келген тұлға;";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 110 "Об утверждении правил организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 декабря 2024 года № 112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2024 года № 35543
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 110 "Об утверждении правил организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32733) следующие изменения и дополнения:
в правилах организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг (далее – Правила):
в пункте 2:
подпункт 38) изложить в следующей редакции:
"38) поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), заключившие в соответствии с настоящими Правилами с организатором закупа, заказчиком, лизингодателем или единым дистрибьютором договор (долгосрочный договор, соглашение, меморандум, договор финансового лизинга в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, иную сделку), предметом которого являются поставка лекарственных средств и (или) медицинских изделий, оказание фармацевтических услуг;";
подпункт 45) изложить в следующей редакции:
"45) эксперт – физическое лицо, обладающее специальными и (или) техническими познаниями, опытом не менее пяти лет и квалификацией по соответствующему профилю, подтверждаемыми соответствующими документами (дипломами, сертификатами, свидетельствами и другими документами), привлекаемое заказчиком, организатором закупок либо единым дистрибьютором на безвозмездной основе для дачи экспертного заключения о соответствии или несоответствии характеристики лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения или технической спецификации медицинской техники, предлагаемых потенциальным поставщиком, условиям объявления или приглашения на закуп и условиями, установленным настоящими Правилами;";
подпункт 46) изложить в следующей редакции:
"46) закуп – приобретение заказчиком, организатором закупа, лизингодателем и единым дистрибьютором, лекарственных средств и (или) медицинских изделий, фармацевтических услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, в порядке и способами, установленными настоящими Правилами;";
подпункт 55) изложить в следующей редакции:
"55) аффилированное лицо заказчика, организатора закупа, лизингодателя или единого дистрибьютора – лицо (за исключением государственных органов, осуществляющих регулирование его деятельности в рамках предоставленных полномочий), которое имеет возможность прямо и (или) косвенно определять решения и (или) оказывать влияние на принимаемые заказчиком, организатором закупа, лизингодателя или единым дистрибьютором решения, в том числе в силу договора или договора финансового лизинга, а также любое лицо, в отношении которого заказчик или организатор закупа или лизингодатель или единый дистрибьютор имеют такую возможность;";

мынадай мазмұндағы 69), 70), 71), 72) және 73)-тармақшалармен толықтырылсын:
69) қаржы лизингі шарты – лизинг беруші осы Қағидаларға сәйкес өнім берушіден лизинг алушы көрсеткен лизинг нысанасын жеке меншігіне сатып алуға және Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес осы лизинг нысанасын лизинг алушыға уақытша иеленуге және пайдалануға ақылы түрде беруге міндеттенетін үшжақты шарт;
70) лизинг беруші – тартылған және (немесе) өз ақшасы есебiнен лизинг нысанасын меншiгіне сатып алатын және оны лизинг алушыға қаржы лизингі шартының талаптарымен беретiн мемлекеттің жарғылық капиталына жүз пайыз қатысатын заңды тұлға (лизинг мәмiлесiне қатысушы). Бір лизинг мәмілесінің шеңберінде лизинг беруші бір мезгілде оның басқа қатысушысы ретінде iс-қимыл жасауға құқылы емес;
71) лизинг алушы – лизинг шартының талаптарына орай лизинг нысанасын қабылдайтын лизинг мәмiлесiне қатысушы;
72) лизинг төлемдерi – лизинг шартын жасаған кездегi баға бойынша лизинг нысанасы құнының барлық немесе елеулi бөлiгiнiң өтелуiн ескере отырып есептелуге тиiс және лизинг шартының қолданылу мерзiмi бойына жүзеге асырылатын, лизинг шарты қолданылуының бүкiл мерзiмi iшiнде лизинг шарты бойынша төлемдердiң жалпы сомасын бiлдiретiн мерзiмдiк төлемдер, оған мыналар енедi:
1) лизинг шартына сәйкес лизинг берушiге лизинг нысанасын сатып алуға жұмсалған шығындарды және лизинг нысанасын сатып алуға, жеткiзiп беруге және нысаналы түрде пайдаланылуы үшiн оны жұмыс iстейтiн күйге келтiруге тiкелей байланысты кез келген басқа шығындарды өтеу;
2) лизинг бойынша сыйақы;
73) лизинг мерзімі – лизинг нысанасы қаржы лизингі шартына сәйкес лизинг алушыға уақытша иеленуге және пайдалануға берiлетiн мерзiм, бұл ретте лизинг берушiде лизинг нысанасына меншiк құқығының сақталуы кезiнде қаржы лизингі шартының мерзiмiнен бұрын бұзылуы лизинг мерзiмiн өзгертуге әкеп соқпайды;";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы мынадай тәсілдердің бірімен жүзеге асырады:
1) тендер;
2) баға ұсыныстарын сұрату
3) бір көзден алу;
4) бірыңғай дистрибьютордан оның тізімі бойынша сатып алу;
5) осы Қағидаларда көзделген жағдайларда бірыңғай дистрибьютор арқылы;
6) ерекше сатып алу;
Фармацевтикалық қызметтерді көрсету үшін әлеуетті өнім берушінің бірлесіп орындаушыны тартуына жол беріледі. Әлеуетті өнім беруші бірлесіп орындаушының осы Қағидаларда белгіленген шарттарға сәйкестігі туралы ақпаратты техникалық ерекшелікте көрсетеді.";

дополнить подпунктами 69) 70), 71), 72) и 73) следующего содержания:
69) договор финансового лизинга - трехсторонний договор, в соответствии с которым лизингодатель обязуется приобрести в собственность указанный лизингополучателем предмет лизинга у поставщика в соответствии с настоящими Правилами и предоставить лизингополучателю этот предмет лизинга во временное владение и пользование за плату в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан;
70) лизингодатель - юридическое лицо, со стопроцентным участием государства в его уставном капитале (участник лизинговой сделки), который за счет привлеченных и (или) собственных денег приобретает в собственность предмет лизинга и передает его лизингополучателю на условиях договора лизинга. В рамках одной лизинговой сделки лизингодатель не вправе одновременно выступать в качестве другого ее участника;
71) лизингополучатель - участник лизинговой сделки, который принимает на условиях договора лизинга предмет лизинга;
72) лизинговые платежи - периодические платежи, представляющие собой общую сумму платежей по договору лизинга за весь срок действия договора лизинга, которые должны быть рассчитаны с учетом возмещения всей или существенной части стоимости предмета лизинга по цене на момент заключения договора лизинга и осуществляемые на протяжении срока действия договора лизинга, которые включают в себя:
1) возмещение лизингодателю затрат на приобретение предмета лизинга и любых других расходов, непосредственно связанных с приобретением, поставкой предмета лизинга и приведением его в рабочее состояние для использования по назначению в соответствии с договором лизинга;
2) вознаграждение по лизингу;
73) срок лизинга - срок, на который предмет лизинга предоставляется лизингополучателю во временное владение и пользование в соответствии с договором финансового лизинга, при этом досрочное расторжение договора финансового лизинга при сохранении права собственности на предмет лизинга за лизингодателем не влечет за собой изменения срока лизинга.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Закуп лекарственных средств, медицинских изделий или фармацевтических услуг осуществляется заказчиком или организатором закупа посредством веб-портала одним из следующих способов:
1) тендер;
2) запрос ценовых предложений;
3) из одного источника;
4) закуп у единого дистрибьютора по его списку;
5) через единого дистрибьютора в случаях, предусмотренных настоящими Правилами.
6) особый закуп;
Допускается привлечение соисполнителя потенциальным поставщиком для оказания фармацевтических услуг. Информация о соответствии соисполнителя условиям, установленных настоящими Правилами, приводится потенциальным поставщиком в технической спецификации.";

мынадай мазмұндағы 5-1 және 5-2-тармақтармен толықтырылсын:
"5-1. Лизинг беруші қаржы лизингі шарттарында денсаулық сақтау ұйымдарына кейіннен беруге арналған медициналық техниканы сатып алуды осы Қағидалардың 3-бөлімінің 1-тарауына сәйкес жүзеге асырады.
Осы Қағидалардың 3-бөлімінің 12-тарауында көзделген сатып алу 2025 жылғы 30 қыркүйекке дейін қағаз жеткізгіштерде жүргізіледі.
5-2. Тапсырыс берушілер осы Қағидалардың 3-бөлімінің 1, 3, 4, 4-1-тарауларына сәйкес бірыңғай дистрибьютордан 88 Бұйрыққа енгізілмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сатып алуды жүзеге асырады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Бірыңғай дистрибьютор сатып алуды мынадай тәсілдердің бірімен жүзеге асырады:
1) веб-портал арқылы тендер;
2) веб-портал арқылы бір көзден алу;
3) отандық және шетелдік тауар өндірушілерден немесе Біріккен Ұлттар Ұйымының құрылымдық бөлімшелері арқылы;
4) өнім берудің ұзақ мерзімді шарттары бойынша.";
8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) әлеуетті өнім берушінің бірінші басшыларының және (немесе) әлеуетті өнім берушінің уәкілетті өкілінің жақын туыстары, жұбайы (зайыбы), жұбайының (зайыбының) жақын туыстары өнім берушіні таңдау туралы шешім қабылдау құқығына ие болса не өткізілетін сатып алуда тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының, лизинг берушінің немесе бірыңғай дистрибьютордың өкілі болып табылса;";
9-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) комиссияның (комиссиялардың) мүшелерімен және хатшысымен, сондай-ақ тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының, лизинг берушінің немесе бірыңғай дистрибьютордың тікелей және (немесе) жанама түрде шешімдер қабылдайтын және (немесе) комиссия (комиссиялар) қабылдайтын шешімдерге ықпал ететін өкілдерімен үлестес болмауы;";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Осы Қағидалардың 11-тармағының 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) және 13) тармақшаларында көзделген шарттарды өнім беруші өнім беру, сатып алу немесе қаржы лизингі шартын орындау кезінде растайды.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Тапсырыс беруші, сатып алуды ұйымдастырушы, бірыңғай дистрибьютор дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға осы Қағидаларда көзделмеген шарттарды белгілемейді.
Лизинг беруші медициналық техникаға осы Қағидаларда көзделмеген шарттарды белгілемейді.";
2-бөлімнің 1, 2, 3 және 4-тараулары алып тасталсын;
91-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"91. Тапсырыс берушілер медициналық техниканы сатып алуды жүзеге асыру үшін:
1) "Медициналық бұйымдардың оңтайлы техникалық сипаттамалары мен клиникалық-техникалық негіздемесіне сараптамалық бағалауды жүзеге асыру әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 қаңтардағы № ҚР ДСМ-1 бұйрығына сәйкес клиникалық-техникалық негіздеме (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22040 болып тіркелген).
Сатып алу өткізілмеді деп танылған кезде клиникалық-техникалық негіздемелер сатып алу аяқталғанға дейін клиникалық-техникалық негіздеменің қолданылу мерзімі шегінде қолданылады.

дополнить пунктом 5-1 и 5-2 следующего содержания:
"5-1. Лизингодатель осуществляет закуп медицинской техники, для дальнейшей передачи субъектам здравоохранения на условиях финансового лизинга в соответствии с главой 1 раздела 3 настоящих Правил.
Закуп, предусмотренный главой 12 раздела 3 настоящих Правил проводится на бумажных носителях, до 30 сентября 2025 года.
5-2. Заказчики осуществляют закуп лекарственных средств и медицинских изделий, не включенных в Приказ 88, у единого дистрибьютора, в соответствии с главами 1, 3, 4, 4-1 раздела 3 настоящих Правил.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Единым дистрибьютором закуп осуществляется одним из следующих способов:
1) тендер посредством веб-портала;
2) из одного источника посредством веб-портала;
3) у отечественных и иностранных товаропроизводителей или через структурные подразделения Организации Объединенных Наций;
4) по долгосрочным договорам поставки.";
подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) близкие родственники, супруг (супруга) или свойственники первых руководителей данного потенциального поставщика и (или) уполномоченного представителя данного потенциального поставщика обладают правом принимать решение о выборе поставщика либо являются представителем заказчика, организатора закупа, лизингодателя или единого дистрибьютора в проводимом закупе;";
подпункт 3) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"3) не аффилирован с членами и секретарем комиссии (комиссии), а также представителями заказчика, организатора закупа, лизингодателя или единого дистрибьютора, которые принимают решения (прямо и (или) косвенно) и (или) оказывают влияние на принимаемые решения комиссией (комиссии);";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Условия, предусмотренные подпунктами 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) и 13) пункта 11 настоящих Правил, подтверждаются поставщиком при исполнении договора поставки, закупа или договора финансового лизинга.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Заказчик, организатор закупа, единый дистрибьютор не устанавливают к лекарственным средствам и медицинским изделиям условия, не предусмотренные настоящими Правилами.
Лизингодатель не устанавливает к медицинской технике условия, не предусмотренные настоящими Правилами.";
главы 1, 2, 3 и 4 раздела 2 исключить;
пункт 91 изложить в следующей редакции:
"91. Заказчики для осуществления закупа медицинской техники получают:
1) клинико-технического обоснования согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 января 2021 года № ҚР ДСМ-1 "Об утверждении методики осуществления экспертной оценки оптимальных технических характеристик и клинико-технического обоснования медицинских изделий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22040).
При признании закупа несостоявшимся, клинико-технические обоснования применяются до завершения закупа в пределах срока действия клинико-технического обоснования;

2) әр түрлі өндірушілерден кемінде үш коммерциялық ұсыныс;
3) медициналық техниканың бағаларын талдау нәтижелері бойынша қорытынды;
4) сараптама ұйымы растайтын медициналық техниканы сатып алуды қоспағанда, медициналық техниканы сатып алуға арналған техникалық ерекшелік сипаттамаларының әртүрлі өндірушілердің кемінде екі моделіне сәйкестігіне қорытындылар алады.
мынадай мазмұндағы 99-1-тармақпен толықтырылсын:
"99-1. Құны 5 000 000 (бес миллион) теңгеден бастап 200 000 000 (екі жүз миллион) теңгеге дейінгі медициналық техника денсаулық сақтау ұйымы берген өтінімге сәйкес лизинг берушінің жеке қаражаты және (немесе) тартылған қаражат есебінен сатып алынуы мүмкін.";
122-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"122. Тапсырыс берушілер бірыңғай дистрибьютордың тізбесі бойынша сатып алуды жүзеге асыру үшін "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету қағидаларын, сондай-ақ тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға қажеттілікті қалыптастыру қағидалары мен әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-89 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24069 болып тіркелді) сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға қажеттілікті және амбулаториялық қамтамасыз ету үшін дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға бюджеттік өтінімді қалыптастырады.";
125 және 126-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"125. Амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша бюджеттік өтінімді қор бірыңғай дистрибьюторға жібереді.
126. Бірыңғай дистрибьютор жыл сайын 1 мамырдан кешіктірмей амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша өтінімдер мен бюджеттік өтінімдерді алғаннан кейін дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алуды төмендемейтін қордың көлемін, өткен жылдың нақты қажеттілігін және қаржы жылының соңындағы болжамды қалдықты ескере отырып, жүзеге асырады.";
128-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

2) не менее трех коммерческих предложении от разных производителей;
3) заключение по результатам анализа цен медицинской техники;
4) заключения на соответствие характеристик технической спецификации на закуп медицинской техники не менее двум моделям разных производителей, за исключением закупа медицинской техники, которые подтверждаются экспертной организацией.";
дополнить пунктом 99-1 следующего содержания:
"99-1. Медицинская техника, стоимостью от 5 000 000 (пяти миллиона) тенге до 200 000 000 (двести миллионов) тенге может приобретаться также за счет привлеченных и (или) собственных денег лизингодателя согласно поданной заявке субъектами здравоохранения.";
пункт 122 изложить в следующей редакции:
"122. Заказчики для осуществления закупа по перечню единого дистрибьютора формируют потребность в лекарственных средствах и медицинских изделиях в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-89 "Об утверждении правил обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, а также правил и методики формирования потребности в лекарственных средствах и медицинских изделиях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24069) и бюджетную заявку на лекарственные средства и медицинские изделия для амбулаторного обеспечения.";
пункты 125 и 126 изложить в следующей редакции:
"125. Бюджетная заявка по амбулаторному лекарственному обеспечению направляется фондом единому дистрибьютору.
126. Единый дистрибьютор ежегодно не позднее 1 мая после получения заявок и бюджетной заявки по амбулаторному лекарственному обеспечению осуществляет закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий с учетом объема неснижаемого запаса, фактической потребности предыдущего года и прогнозного остатка на конец финансового года.";
пункт 128 изложить в следующей редакции:

"128. Сатып алу өткізілгеннен кейін бірыңғай дистрибьютор тиісті қаржы жылына арналған прайс-парақты бекітеді және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға, қорға, тапсырыс берушілерге, прайс-парақты, сондай-ақ өткізілді деп танылған сатып алу немесе сатып алу көлемі туралы ақпаратты жібереді.";
136-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"136. Бірыңғай дистрибьютор осы Қағидаларға 11, 12 және 13-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша тапсырыс берушілерде нақты тұтыну мен қалдықтарды ескере отырып, бөлінген бюджет қаражаты шеңберінде бірыңғай дистрибьютордың прайс-парағы бекітілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде тапсырыс берушімен шарт жасасады.";
137, 138, 139, 140 және 141-тармақтар алып тасталсын;
142-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"142. Бірыңғай дистрибьютор ай сайын уәкілетті органға фармацевтикалық қызметтер көрсету жөніндегі шарттық міндеттемелердің орындалуы туралы ақпарат жібереді.";
143-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"143. Бірыңғай дистрибьютор тоқсан сайын уәкілетті органның келісуі бойынша қаржы жылының аяғындағы болжамды қалдықты, нақты тұтыну көлемін ескере отырып, дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың төмендемейтін қорын сатып алуды жүзеге асырады.";
3-бөлімнің 1-тарауының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші, сатып алуды ұйымдастырушы немесе лизинг беруші веб-портал арқылы жүзеге асыратын тендер";
мынадай мазмұндағы 148-1-тармақпен толықтырылсын:
"148-1. Медициналық техниканы сатып алуды ұйымдастырған жағдайда лизинг беруші үшін тендерлік комиссияның төрағасы болып лизинг берушінің бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам айқындалады. Комиссияның құрамына денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның (келісуі бойынша), оның ведомстволық бағынысты ұйымдарының (келісуі бойынша) және лизинг берушінің жұмыскерлері кіреді.";
149-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"149. Бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының немесе лизинг берушінің штаттық жұмыскері тендерлік комиссияның хатшысы болып айқындалады, ол:
1) веб-порталда тендер өткізу туралы хабарландыруды жариялауды;
2) тендерлік комиссия мүшесінің қандай да бір лот бойынша сараптамалық қорытынды беру туралы талабы бойынша тиісті сарапшыға сараптамалық қорытынды беру қажеттігі туралы хабарлама жіберуді;
3) тендерлік комиссияның дауыс беруінің қорытындысы бойынша танысу үшін дауыс беру хаттамасының жобасын қалыптастыруды, ал комиссия мүшелерінің бірінің талап етуі бойынша веб-порталда дауыс беруді қайта бастауды;

"128. После проведения закупа единый дистрибьютор утверждает и направляет уполномоченному органу в области здравоохранения, фонду, заказчикам прайс-лист на соответствующий финансовый год, а также информацию об объеме закупа или закупе, признанных состоявшимся.";
пункт 136 изложить в следующей редакции:
"136. Единый дистрибьютор заключает договор с Заказчиком в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты утверждения прайс-листа единого дистрибьютора в рамках выделенных бюджетных средств с учетом фактического потребления и остатков у Заказчиков по форме согласно приложениям 11, 12 и 13 к настоящим Правилам.";
пункты 137, 138, 139, 140 и 141 исключить;
пункт 142 изложить в следующей редакции:
"142. Единый дистрибьютор направляет ежемесячно в уполномоченный орган в области здравоохранения информацию об исполнении договорных обязательств по оказанию фармацевтических услуг.";
пункт 143 изложить в следующей редакции:
"143. Единый дистрибьютор ежеквартально осуществляет закуп неснижаемого запаса лекарственных средств, медицинских изделий с учетом объема фактического потребления, месячного запаса у заказчиков, прогнозного остатка на конец финансового года по согласованию с уполномоченным органом.";
заголовок главы 1 раздела 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Тендер, осуществляемый посредством веб-портала единым дистрибьютором, заказчиком, организатором или лизингодателем закупа";
дополнить пунктом 148-1 следующего содержания:
"148-1. В случае организации закупа медицинской техники, для лизингодателя, председателем тендерной комиссии определяется первый руководитель лизингодателя или лицо, исполняющее его обязанности. В состав комиссии входят работники уполномоченного органа в области здравоохранения (по согласованию), его подведомственных организаций (по согласованию) и лизингодателя.";
пункт 149 изложить в следующей редакции:
"149. Секретарем тендерной комиссии определяется штатный работник единого дистрибьютора, заказчика, организатора или лизингодателя закупа, который своевременно обеспечивает:
1) публикацию на веб-портале объявления о проведении тендера;
2) по требованию члена тендерной комиссии о представлении экспертного заключения по какому-либо лоту направление соответствующему эксперту уведомления о необходимости дачи экспертного заключения;
3) формирование по итогам голосования тендерной комиссии проекта протокола голосования для ознакомления, а по требованию кого-либо из членов комиссии – возобновление голосования на веб-портале;

4) дауыс беру хаттамасын веб-порталда жариялауды;
5) тендерді тоқтату немесе жарамсыз деп тану туралы шешім қабылданған жағдайда, көшірмесін қоса тіркей отырып, веб-порталда оны тұтастай немесе қандай да бір лот бойынша тоқтатуды;
6) шарттар жасасу үшін тендердің қорытындысы туралы хабардар етуді уақтылы қамтамасыз етеді.";
150-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"150. Тендер өткізу туралы хабарландыру бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші, сатып алуды ұйымдастырушы немесе лизинг беруші шешім қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде веб-порталда қазақ және орыс тілдерінде жарияланады және веб-порталда тіркелген барлық әлеуетті өнім берушілерге хабарлама тартылады, онда:
1) хабарландырудың атауы, нөмірі және орналастыру уақыты;
2) бірыңғай дистрибьютордың немесе лизинг берушінің атауы, заңды мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру коды, банктік шоты;
3) дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның нөмірі, атауы, медициналық техниканың техникалық ерекшелігімен қоса, оның сипаттамасы, өлшем бірлігі, саны, бөлінген бағасы және жалпы сомасы көрсетілген лоттар;
4) фармацевтикалық көрсетілетін қызметті жеткізу немесе көрсету орны;
5) фармацевтикалық көрсетілетін қызметті жеткізу немесе көрсету мерзімдері;
6) қалған уақыттың кері есептей отырып, өтінімдерді қабылдаудың басталу және аяқталу уақыты;
7) комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және лауазымы;
8) комиссия хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы, телефоны мен электрондық поштасы бар ақпарат қамтылады.";
152-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының немесе лизинг берушінің атауы, БСН және заңды мекенжайы;";
155-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының немесе лизинг берушінің атауы, БСН және заңды мекенжайы;";
157-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"157. Тендерде әлеуетті өнім берушілердің өтінімдеріне толықтыруларды бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының немесе лизинг берушінің комиссиясы:
елу лотқа дейін – 3 (үш) жұмыс күні ішінде,
елу және одан көп лотқа – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
медициналық техника сатып алынған кезде лоттардың санына қарамастан, 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды.";
159-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының немесе лизинг берушінің атауы, БСН және заңды мекенжайы;";

4) публикацию на веб-портале протокола голосования;
5) отмену на веб-портале тендера в целом или какому-либо лоту в случаях принятия решения о его отмене или признании недействительным с приобщением его копии;
6) информирование об итогах тендера для заключения договоров.";
пункт 150 изложить в следующей редакции:
"150. Объявление о проведении тендера публикуется на казахском и русском языках на веб-портале в течение 3 (три) рабочих дней со дня принятия решения единым дистрибьютором, заказчиком, организатором или лизингодателем закупа с рассылкой веб-порталом уведомления всем зарегистрированным потенциальным поставщикам и представляет собой информацию, содержащую:
1) наименование, номер и время размещения объявления;
2) наименование, юридический адрес, бизнес-идентификационный код, банковский счет единого дистрибьютора или лизингодателя;
3) лоты с указанием номера, наименования лекарственного средства и (или) медицинского изделия, его характеристики с приложением технической спецификации медицинской техники, единицы измерения, количества, выделенных цены и общей суммы;
4) место поставки или оказания фармацевтической услуги;
5) сроки поставки или оказания фармацевтической услуги;
6) время начала и окончания приема заявок с обратным отсчетом оставшегося времени;
7) фамилию, имя, отчество (при его наличии) и должность членов комиссии;
8) фамилию, имя, отчество (при его наличии), должность секретаря комиссии, телефон и электронную почту.";
подпункт 2) пункта 152 изложить в следующей редакции:
"2) наименование, БИН и юридический адрес единого дистрибьютора, заказчика, организатора или лизингодателя закупа;";
подпункт 2) пункта 155 изложить в следующей редакции:
"2) наименование, БИН и юридический адрес единого дистрибьютора, заказчика, организатора или лизингодателя закупа;";
пункт 157 изложить в следующей редакции:
"157. Дополнения к заявкам потенциальных поставщиков в тендере рассматриваются комиссией единого дистрибьютора, заказчика, организатора или лизингодателя закупа:
до пятидесяти лотов – в течение 3 (трех) рабочих дней;
пятидесяти и более лотов – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
при закупе медицинской техники вне зависимости от количества лотов – в течение 10 (десяти) рабочих дней.";
подпункт 2) пункта 159 изложить в следующей редакции:
"2) наименование, БИН и юридический адрес единого дистрибьютора, заказчика, организатора или лизингодателя закупа;";

161-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының немесе лизинг берушінің атауы, БСН және заңды мекенжайы;";
173-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) өтінімге төлем тапсырмасының көшірмесі қоса берілген және төлем мақсатында тиісті лоттың нөмірі көрсетілген бірыңғай дистрибьютордың немесе лизинг берушінің банктік шотына ақшалай жарна;";
178-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) веб-портал әлеуетті өнім берушіге және бірыңғай дистрибьюторға немесе лизинг берушіге веб-порталда көзделген нысан бойынша веб-портал арқылы ақшаны қайтару туралы хабарламаны автоматты түрде жібереді, ал бірыңғай дистрибьютор немесе лизинг беруші әлеуетті өнім берушінің банктік шотына ақша аудару жолымен бес жұмыс күні ішінде ақшалай жарнаны қайтарады;";
180-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"180. Бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші, сатып алуды ұйымдастырушы немесе лизинг беруші:
1) ақшалай жарна түріндегі кепілдікті қамтамасыз етуді ұстап қалса веб-портал арқылы тендер жеңімпазына веб-порталда көзделген нысан бойынша ақшаның ұсталғаны туралы хабарлама жібереді;
2) электрондық банктік кепілдік түріндегі кепілдікті қамтамасыз етуді ұстап қалса веб-портал арқылы банкке және тендер жеңімпазына (мәлімет үшін) веб-порталда көзделген нысан бойынша оны төлеу туралы талап жібереді.";
184-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"184. Мыналар:
1) сатып алу рәсімдерінің нәтижесіне мүдделі (бірыңғай дистрибьютордың, лизинг берушінің, әлеуетті өнім берушінің өкілдері);
2) бірыңғай дистрибьютордың, тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының немесе лизинг берушінің бірінші басшысының жақын туысы, жұбайы (зайыбы) немесе туысы болып табылатын адам сарапшы болмайды.";
186-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"186. Тендерлік комиссияның хатшысы сараптамалық қорытынды алу қажеттігі туралы хабарламаны алғаннан кейін веб-портал арқылы тиісті сарапшыға лот бойынша сараптамалық қорытынды беру қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Сол лот бойынша тендерлік комиссияның басқа мүшесінен сарапшының қорытындысының қажеттігі туралы хабарлама келіп түскен кезде сарапшыға қайта хабарлама жіберілмейді.
ДЗ мен ММБ сатып алу кезінде хабарлама тартылатын сарапшылар зерделеуге тиіс мәселелерді нақтылаумен жіберіледі.";
197-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"197. Қазақстан Республикасында тіркелген аналогтары жоқ медициналық техниканы сатып алуды қоспағанда, комиссия өтінімін хабарландыру шарттарына және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келеді деп таныған әлеуетті өнім беруші лот бойынша бәсекелестік болмаған кезде ДЗ мен МБ өткізілмеген лоттары бойынша қайта сатып алуды жүргізу кезінде жеңімпаз деп танылады.
Лизинг беруші медициналық техниканы сатып алуды жүзеге асырған кезде комиссия өтінімін хабарландыру шарттарына және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келеді деп таныған әлеуетті өнім беруші лот бойынша бәсекелес болмаған кезде жеңімпаз деп танылады.";
198-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 2) пункта 161 изложить в следующей редакции:
"2) наименование, БИН и юридический адрес единого дистрибьютора, заказчика, организатора или лизингодателя закупа;";
подпункт 1) пункта 173 изложить в следующей редакции:
"1) денежный взнос на банковский счет единого дистрибьютора или лизингодателя с приобщением к заявке копии платежного поручения и указанием в назначении платежа номера соответствующего лота;";
подпункт 1) пункта 178 изложить в следующей редакции:
"1) веб-портал автоматически направляет потенциальному поставщику и единому дистрибьютору или лизингодателю посредством веб-портала уведомление о возврате денег по форме, предусмотренной веб-порталом, а единый дистрибьютор или лизингодатель производит возврат денежного взноса путем перечисления денег на банковский счет потенциального поставщика в течение пяти рабочих дней;";
пункт 180 изложить в следующей редакции:
"180. Единый дистрибьютор, заказчик, организатор или лизингодатель закупа при удержании гарантийного обеспечения в виде:
1) денежного взноса – направляет победителю тендера посредством веб-портала уведомление об удержании денег по форме, предусмотренной веб-порталом;
2) электронной банковской гарантии – направляет банку и победителю тендера (для сведения) посредством веб-портала требование о ее оплате по форме, предусмотренной веб-порталом.";
пункт 184 изложить в следующей редакции:
"184. Экспертом не является лицо:
1) заинтересованное в результатах процедур закупа (представители единого дистрибьютора, лизингодателя, потенциального поставщика);
2) являющееся близким родственником, супругом (супругой) или свойственником первого руководителя единого дистрибьютора, заказчика, организатора закупа или лизингодателя.";
пункт 186 изложить в следующей редакции:
"186. Секретарь тендерной комиссии после получения уведомления о необходимости получения экспертного заключения, направляет соответствующему эксперту уведомление посредством веб-портала о необходимости представления экспертного заключения по лоту.
При поступлении по тому же лоту уведомления о необходимости заключения эксперта от другого члена тендерной комиссии, повторное уведомление эксперту не направляется.
При закупе ЛС и ИМН уведомление направляется с конкретизацией вопросов, подлежащих изучению привлекаемыми экспертами.";
пункт 197 изложить в следующей редакции:
"197. Потенциальный поставщик, заявка которого признается комиссией, соответствующей условиям объявления и условиям настоящих Правил, в отсутствие конкуренции по лоту признается победителем при проведении повторного закупа по несостоявшимся лотам ЛС и МИ, за исключением закупа медицинской техники, не имеющей зарегистрированных аналогов в Республике Казахстан.
При осуществлении закупа медицинской техники лизингодателем потенциальный поставщик, заявка которого признается комиссией, соответствующей условиям объявления и условиям настоящих Правил, в отсутствие конкуренции по лоту признается победителем.";
пункт 198 изложить в следующей редакции:

"198. Тендер тәсілімен сатып алу немесе оның қандай да бір лоты мынадай негіздердің бірі бойынша:
1) тендерлік өтінімдердің болмауы;
2) әлеуетті өнім берушілердің барлық тендерлік өтінімдерінің қабылданбауы;
3) Қазақстан Республикасында тіркелген аналогтары жоқ медициналық техниканы сатып алуды, сондай-ақ лизинг беруші жүзеге асыратын сатып алуды қоспағанда, егер тапсырыс берушінің техникалық ерекшелігі әлеуетті өнім берушілер лот бойынша ұсынғандардың ішінен бір өндірушінің бір моделіне ғана сәйкес келсе;
4) осы Қағидалардың 197-тармақта көзделген жағдайды қоспағанда, хабарландыру шарттарына және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келетін лот бойынша жалғыз өтінім берілген жағдайда өткізілген жоқ деп танылады.";
200-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) медициналық техниканың немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтің техникалық ерекшелігі ұсынылмаса немесе:
медициналық техниканың немесе фармацевтикалық көрсетілетін қызметтің техникалық ерекшелігі хабарландырудағы техникалық ерекшелікке, оның ішінде сараптамалық қорытындыға сәйкес келмесе;
Қазақстан Республикасында тіркелген аналогтары жоқ медициналық техниканы сатып алуды, сондай-ақ лизинг беруші жүзеге асыратын сатып алуды қоспағанда, тапсырыс берушінің техникалық ерекшелігі әлеуетті өнім берушілер лот бойынша ұсынғандардың ішінен бір өндірушінің бір моделіне ғана сәйкес келсе;";
210-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"210. Тендер немесе оның қандай да бір лоты өтпеді деп танылған кезде бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы тендердің мазмұны мен шарттарын өзгертуге, медициналық техниканы сатып алуды қоспағанда және сатып алуды осы Қағидалардың 3-бөлімінің 2-тарауының 2-параграфына сәйкес өткізуге жол беріледі.";
3-бөлімнің 2-тарауының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2 тарау. Отандық және шетелдік тауар өндірушілерден немесе Біріккен Ұлттар Ұйымының құрылымдық бөлімшелері арқылы сатып алу";
3-бөлімнің 2-тарауының 2 параграфының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Отандық немесе шетелдік тауар өндірушіден дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сатып алу тәртібі";
211-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"211. Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алу баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен жүзеге асырылады:
1) отандық немесе шетелдік тауар өндірушілерде сатып алу:
- тендер қорытындысы бойынша дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алу өтпеді деп танылған;
- Кодекстің 246-бабының 1-тармағына сәйкес саудалық атауы бойынша дәрілік заттар сатып алынған;
- дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар осы Қағидалардың 4-тарауына сәйкес инфекциялық және (немесе) паразиттік аурулардың пайда болуы мен таралуының алдын алу мақсатында сатып алынған;
- дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар осы Қағидалардың 4-тарауына сәйкес төтенше жағдайларды болғызбау және олардың салдарын жою мақсатында сатып алынған.

"198. Закуп способом тендера или его какой-либо лот признаются несостоявшимися по одному из следующих оснований:
1) отсутствие тендерных заявок;
2) отклонение всех тендерных заявок потенциальных поставщиков;
3) если техническая спецификация заказчика соответствует только одной модели одного производителя из предлагаемых потенциальными поставщиками по лоту, за исключением закупа медицинской техники, не имеющей зарегистрированных аналогов в Республике Казахстан, а также закупа, осуществляемого лизингодателем;
4) в случае представления единственной заявки по лоту, соответствующей условиям объявления и условиям настоящих Правил, за исключением случая, предусмотренного пунктом 197 настоящих Правил.";
подпункт 2) пункта 200 изложить в следующей редакции:
"2) техническая спецификация медицинской техники или фармацевтической услуги не представлена или если:
техническая спецификация медицинской техники или фармацевтической услуги не соответствует технической спецификации в объявлении, в том числе согласно экспертному заключению;
техническая спецификация заказчика соответствует только одной модели одного производителя из предлагаемых потенциальными поставщиками по лоту, за исключением закупа медицинской техники, не имеющей зарегистрированных аналогов в Республике Казахстан, а также закупа, осуществляемого лизингодателем;";
пункт 210 изложить в следующей редакции:
"210. При признании тендера или какого-либо его лота несостоявшимися, единым дистрибьютором, заказчиком или организатором закупа допускается изменение содержания и условия тендера, за исключением закупа медицинской техники и провести закуп в соответствии с параграфом 2 главы 2 раздела 3 настоящих Правил.";
заголовок главы 2 раздела 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Закуп у отечественных и иностранных товаропроизводителей или через структурные подразделения Организации Объединенных Наций";
заголовок параграфа 2 главы 2 раздела 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Порядок закупа у отечественного или иностранного товаропроизводителя лекарственных средств и медицинских изделий";
пункт 211 изложить в следующей редакции:
"211. Закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий осуществляется способом запроса ценовых предложений:
1) у отечественных или иностранных товаропроизводителей при:
- признании закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий по итогам тендера не состоявшимся;
- закупе лекарственных средств по торговому наименованию в соответствии с пунктом 1 статьи 246 Кодекса;
- закупе лекарственных средств и (или) медицинских изделий в целях предупреждения возникновения и распространения инфекционных и (или) паразитарных заболеваний в соответствии с главой 4 настоящих Правил;
- закупе лекарственных средств и (или) медицинских изделий в целях предотвращения и устранения последствий чрезвычайных ситуаций в соответствии с главой 4 настоящих Правил.

2) Біріккен Ұлттар Ұйымы құрған халықаралық ұйымдар арқылы сатып алу:
- дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды отандық тауар өндірушіден немесе шетелдік тауар өндірушіден сатып алу өтпеді деп танылған;
- Біріккен Ұлттар Ұйымы құрған халықаралық ұйымдармен келісімдер шеңберіндегі тізбе бойынша сатып алған кезде жүзеге асырылады.";
212-тармақ алып тасталсын;
215-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"215. Отандық және (немесе) шетелдік тауар өндіруші хабарландыру орналастырылған және (немесе) хабарлама жіберілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде мынадай құжаттарды ұсынады:
1) халықаралық патенттелмеген атауы, дәрілік заттар үшін дәрілік нысаны (сипаттамасы), медициналық бұйымдар үшін техникалық сипаттамасы, өлшем бірлігі, өлшем бірлігі үшін бағасы, саны, жалпы сомасы, тіркеу куәлігінің нөмірі, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның рұқсаты (қорытындысы), саудалық атауы, өндірушісі, беру графигі, Инкотермс 2020 халықаралық қағидаларына сәйкес беру шарттары көрсетілген баға ұсынысы;
2) отандық тауар өндіруші үшін – мемлекеттік тіркеу туралы анықтама, шетелдік тауар өндіруші үшін – шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын растайтын шетелдік тауар өндірушінің құжаты, немесе егер шетелдік тауар өндірушінің Қазақстан Республикасының аумағында өкілдігі (филиалы) не уәкілетті өкілі болса, онда өкілдікті (филиалды) не уәкілетті өкілді мемлекеттік тіркеу туралы анықтама және өкілдік не уәкілетті өкіл туралы ереже;
3) дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды өндіру және (немесе) өткізу құқығын растайтын құжаттар: рұқсат (лицензия), GMP немесе GDP сертификаты (дәрілік заттар үшін бар болған жағдайда);
4) шетелдік және (немесе) отандық тауар өндіруші өкілінің сатып алуға қатысуға және өнім беру шартын (келісімін) жасасуға өкілеттіктері туралы құжат.
Бұл ретте шетелдік тауар өндірушілер осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың заңдастырылған немесе қазақ және (немесе) орыс тілдеріне нотариат куәландырған аудармасын апостиль қойылған көшірмелер түрінде ұсынады.
Ағымдағы жылы шетелдік және (немесе) отандық тауар өндірушімен шарт қолданылған болса, осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттар ұсынылмайды.";
217-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

2) через международные организации, учрежденные Организацией Объединенных Наций:
- при признании закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий у отечественного товаропроизводителя или иностранного товаропроизводителя не состоявшимся;
- по перечню в рамках соглашений с международными организациями, учрежденными Организацией Объединенных Наций.";
пункт 212 исключить;
пункт 215 изложить в следующей редакции:
"215. Отечественный и (или) иностранный товаропроизводитель в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня размещения объявления и (или) направления извещения предоставляют следующие документы:
1) ценовое предложение с указанием международного непатентованного наименования, лекарственной формы (характеристики) для лекарственных средств, технической характеристики для медицинских изделий, единицы измерения, цены за единицу измерения, количества, общей суммы, номера регистрационного удостоверения, разрешение (заключение) уполномоченного органа в области здравоохранения на ввоз на территорию Республики Казахстан, торгового наименования, производителя, графика поставки, условий поставки согласно международным правилам Инкотермс 2020;
2) для отечественного товаропроизводителя – справку о государственной регистрации, для иностранного товаропроизводителя – документ иностранного товаропроизводителя, подтверждающий, что иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, либо, если иностранный товаропроизводитель имеет представительство (филиал) либо уполномоченного представителя на территории Республики Казахстан, то справку о государственной регистрации представительства (филиале) либо уполномоченного представителя и положение о представительстве либо об уполномоченном представителе;
3) документы, подтверждающие право на производство и (или) реализацию лекарственных средств и (или) медицинских изделий: разрешение (лицензия), сертификат GMP или GDP (при наличии для лекарственных средств);
4) документ о полномочиях представителя иностранного и (или) отечественного товаропроизводителя на участие в закупе и заключение договора поставки (соглашения).
При этом иностранные товаропроизводители предоставляют документы, указанные в подпунктах 2) и 3) настоящего пункта, в виде легализованных или апостилированных копий с нотариально удостоверенным переводом на казахский и (или) русский языки.
При наличии действующего договора с иностранным и (или) отечественным товаропроизводителем в текущем году, документы, указанные в подпунктах 2) и 3) настоящего пункта не представляются.";
пункт 217 изложить в следующей редакции:

"217. Комиссия отандық және (немесе) шетелдік тауар өндірушінің құжаттарын хабарландыру шарттары мен осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі тұрғысынан 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде қарайды.
Отандық және (немесе) шетелдік тауар өндірушіге комиссияның ескертулері бойынша ұсынылған құжаттарды толықтыру мүмкіндігі беріледі.
Қосымша құжаттар қосымша құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы хабардар етілген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Қарау қорытындысы бойынша комиссия рұқсат беру хаттамасын қалыптастырады.
Ең аз баға ұсынысын ұсынған өндіруші жеңімпаз болып танылады.
Баға ұсынысында шетел валютасы көрсетілсе, онда ол өтінімдерді қабылдау аяқталған күннен кейінгі келесі жұмыс күні Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің сайтында көрсетілген теңгеге шетел валютасының бағамымен есептеледі.
Бірнеше өндірушілердің баға ұсынысы бірдей болса, өтінімі бұрын берілген өндіруші жеңімпаз болып анықталады.
Бір баға ұсынысы берілсе, мұндай өндіруші жеңімпаз болып танылады.";
220-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"220. Комиссия аудио- және бейнетіркеуді қолдана отырып, рұқсат беру хаттамасының негізінде дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың түпкілікті бағасын, жеткізу және ақы төлеу шарттарын айқындау бойынша жеңімпазбен келіссөздер жүргізеді.
Бір баға ұсынысы берілген кезде комиссия сатып алынатын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың жеткізілімдерінің, кестелері бойынша жалпы санын, санын айқындау жөнінде қосымша келіссөздер жүргізеді.
Бірыңғай дистрибьютор сатып алынатын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың санын олардың сапасын сақтау мақсатында қайталама қаптамаға дейін дөңгелектеуге жол береді.
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды шетелдік тауар өндірушіден сатып алу туралы шешімді комиссия бос ақша қаражаты қорының болуын ескере отырып қабылдайды.
Келіссөздер қорытындысы бойынша сатып алу қорытындыларының хаттамасына қол қойылады.";
226-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"226. Отандық немесе шетелдік тауар өндірушімен жасалған дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды беру шарты (келісімі) мынадай:
1) тараптардың бірі міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған;
2) дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар бірыңғай дистрибьютордың тізбесінен алып тасталған;
3) осы Қағидалардың 225-тармағында көзделген келіссөздерді жүргізуден бас тартқан не бағаны азайтуға келіспеген кезде бұзылуға тиіс.";
228-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"217. Комиссия в течение 20 (двадцати рабочих) дней рассматривает документы отечественного и (или) иностранного товаропроизводителя на предмет соответствия условиям объявления и условиям настоящих Правил.
Отечественному и (или) иностранному товаропроизводителю предоставляется возможность дополнить представленные документы по замечаниям комиссии.
Дополнительные документы представляются в течение 3 (трех) рабочих дней с момента уведомления о необходимости представления дополнительных документов.
По итогам рассмотрения комиссия формирует протокол допуска.
Победителем признается производитель, представивший наименьшее ценовое предложение.
При указании в ценовом предложении иностранной валюты, то она рассчитывается по курсу иностранной валюты к тенге указанному на сайте Национального банка Республики Казахстан на следующий рабочий день после даты окончания приема заявок.
При предоставлении несколькими производителями одинаковых ценовых предложений, победителем определяется тот, чья заявка подана раньше.
При предоставлении одного ценового предложения, такой производитель признается победителем.";
пункт 220 изложить в следующей редакции:
"220. Комиссия на основании протокола допуска проводит переговоры с победителем по определению окончательной цены лекарственных средств и (или) медицинских изделий, условий поставки и оплаты с применением аудио- и видеофиксации.
При предоставлении одного ценового предложения комиссия дополнительно проводит переговоры по определению общего количества, количества по графикам поставок, закупаемых лекарственных средств и (или) медицинских изделий.
Единым дистрибьютором допускается округление количества закупаемых лекарственных средств и (или) медицинских изделий до вторичной упаковки в целях сохранения их качества.
Решение о закупе у иностранного товаропроизводителя лекарственных средств и медицинских изделий принимается комиссией с учетом наличия запаса свободных денежных средств.
По итогам переговоров подписывается протокол итогов закупа.";
пункт 226 изложить в следующей редакции:
"226. Договор поставки (соглашение) лекарственных средств и (или) медицинских изделий, заключенный с отечественным или иностранным товаропроизводителем, подлежит расторжению при:
1) неисполнении или ненадлежащего исполнения обязательств одной из сторон;
2) исключении лекарственных средств и (или) медицинских изделий из перечня единого дистрибьютора;
3) несогласии в уменьшении цены либо отказе в проведении переговоров предусмотренного пунктом 225 настоящих Правил.";
пункт 228 изложить в следующей редакции:

"228. Отандық немесе шетелдік тауар өндірушіден дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алу өтпеді деп танылған кезде бірыңғай дистрибьютор сатып алуды Біріккен Ұлттар Ұйымы құрған халықаралық ұйымдардың құрылымдары арқылы өткізеді.";
мынадай мазмұндағы 237-1-тармағымен толықтырылсын:
"237-1. Біріккен Ұлттар Ұйымы құрған халықаралық ұйымдардың құрылымдары арқылы дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алу өтпеді деп танылған кезде сатып алу осы Қағидалардың 3-бөлімінің 4-тарауына сәйкес жүзеге асырылады.";
3-бөлім мынадай мазмұндағы 4-1-тарауымен толықтырылсын:
"4-1 тарау. Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуы
245-1. Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу мынадай жағдайларда:
1) дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды құндық мәнде сатып алудың жылдық көлемі тиісті қаржы жылына арналған заңнамада белгіленген айлық есептік көрсеткіштің екі мың еселенген мөлшерінен аспағанда;
2) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік органдардың шешімі негізінде Қазақстан Республикасында дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды қолдануды тоқтата тұрғанда (қажеттіліктің екі айлық көлемі сатып алынады);
3) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес балаларда қолдануға қарсы көрсетілімдер болған кезде дәрілік заттарды сатып алуды жүзеге асырғанда;
4) дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысы негізінде пациенттің жеке өзіне жақпаған кезде дәрілік заттарды сатып алуды жүзеге асырғанда;
5) дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алу жөніндегі тендерлер өткізілмеген деп танылған жағдайларда дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды алпыс күндік қажеттілікке дейін, сондай-ақ фармацевтикалық көрсетілетін қызметтердің тоқсан күндік қажеттілігіне дейін сатып алынғанда жүзеге асырылады.
245-2. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілін қолдану мақсатында қаржы жылы ішінде жылдық көлемді бөліктерге бөлуге жол берілмейді.
245-3. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өткізу туралы хабарландыру тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы баға ұсыныстарын ұсыну мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей веб-порталда қазақ және орыс тілдерінде жарияланады, онда:
1) хабарландырудың атауы, нөмірі және орналастыру уақыты;
2) атауы, заңды мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру коды, банк шоты;

"228. При признании закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий у отечественного или иностранного товаропроизводителя несостоявшимся, единый дистрибьютор проводит закуп через структуры международные организации, учрежденные Организацией Объединенных Наций.";
дополнить пунктом 237-1 следующего содержания:
"237-1. При признании закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий через структуры международные организации, учрежденные Организацией Объединенных Наций несостоявшимся, закуп осуществляется в соответствии с главой 4 раздела 3 настоящих Правил.";
дополнить главой 4-1 раздела 3 следующего содержания:
"Глава 4-1. Закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий способом запроса ценовых предложений
245-1. Закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий способом запроса ценовых предложений осуществляется в следующих случаях:
1) годовой объем закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий в стоимостном выражении не превышает двухтысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законодательством на соответствующий финансовый год;
2) приостановления применения лекарственных средств и медицинских изделий в Республике Казахстан на основании решения государственных органов в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий (приобретается двухмесячный объем потребности);
3) осуществления закупа лекарственных средств при наличии противопоказания к применению у детей согласно инструкции по медицинскому применению, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения;
4) осуществления закупа лекарственных средств при индивидуальной непереносимости пациента, на основании заключения врачебно-консультативной комиссии;
5) осуществления закупа до шестидесятидневной потребности лекарственных средств и (или) медицинских изделий, а также до девяностодневной потребности фармацевтических услуг допускается в случаях, когда тендеры по закупу лекарственных средств и (или) медицинских изделий, признаны несостоявшимися.
245-2. Не допускается в целях применения способа запроса ценовых предложений дробление годового объема в течение финансового года на части.
245-3. Объявление о проведении закупа способом запроса ценовых предложений публикуется не позднее 3 (трех) рабочих дней до окончания срока представления ценовых предложений на казахском и русском языках на веб-портале заказчиком или организатором закупа и представляет собой информацию, содержащую:
1) наименование, номер и время размещения объявления;
2) наименование, юридический адрес, бизнес-идентификационный код, банковский счет;

3) дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның нөмірі, атауы, медициналық техниканың техникалық ерекшелігімен қоса, оның сипаттамасы, өлшем бірлігі, саны, бөлінген бағасы және жалпы сомасы көрсетілген лоттар;
4) фармацевтикалық көрсетілетін қызметті жеткізу немесе көрсету орны;
5) фармацевтикалық көрсетілетін қызметті жеткізу немесе көрсету мерзімдері;
6) қалған уақытты кері есептей отырып, өтінімдерді қабылдаудың басталу және аяқталу уақыты бар ақпарат қамтылады.
245-4. Әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысын ұсынуы шарт жобасында көзделген талаптарды сақтай отырып, оның жеткізуді жүзеге асыруға келісімін білдіру нысаны болып табылады.
Баға ұсыныстарын ұсыну мерзімі аяқталғаннан кейін веб-портал баға ұсыныстарын автоматты түрде салыстыруды және баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу қорытындыларын шығаруды жүргізеді.
Ең төмен баға ұсынысын берген әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып танылады.
Ең төмен баға ұсынысын бірнеше әлеуетті өнім беруші ұсынған жағдайда, баға ұсынысы басқа әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарынан бұрын келіп түскен әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып танылады.
Екінші орын алған әлеуетті өнім беруші ең төменгі баға ұсынысынан кейінгі баға негізінде анықталады.
245-5. Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды әлеуетті өнім берушілер бірде-бір баға ұсынысын ұсынбаған кезде өткізілмеген деп таниды.
Веб-портал нөмірін, жарияланған уақытын және мәртебесін көрсете отырып, қорытынды хаттамасын автоматты түрде қалыптастырады және жариялайды.
245-6. Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу өтпеді деп танылған кезде бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен қайта сатып алуды жүзеге асырады.
245-7. Бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы қорытындыларды шығарған күннен бастап 1 (бір) күн ішінде әлеуетті өнім берушіге осы Қағидалардың 5 және (немесе) 6-қосымшасына сәйкес тәртіппен және нысанда жасалатын қол қойылған сатып алу шартын немесе фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған шартты жібереді.";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Шарт жасасу";
254, 255, 256 және 257-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"254. Тараптар сатып алу қорытындылары шығарылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы өнім беру шартына қол қояды.
255. Шарт жасасудан бас тартқан кезде жеңімпаз тиісті негіздемемен шартқа қол қоюдан бас тартуды жібереді.

3) лоты с указанием номера, наименования лекарственного средства и (или) медицинского изделия, его характеристики с приложением технической спецификации медицинской техники, единицы измерения, количества, выделенных цены и общей суммы;
4) место поставки или оказания фармацевтической услуги;
5) сроки поставки или оказания фармацевтической услуги;
6) время начала и окончания приема ценовых предложений с обратным отсчетом оставшегося времени.
245-4. Представление поставщиком ценового предложения является формой выражения его согласия осуществить поставку с соблюдением условий, предусмотренных в проекте договора.
По истечении срока представления ценовых предложений веб-порталом производятся автоматическое сопоставление ценовых предложений и подведение итогов закупа способом запроса ценовых предложений.
Победителем признается поставщик, предложивший наименьшее ценовое предложение.
В случае, если наименьшее ценовое предложение представлено несколькими поставщиками, победителем признается поставщик, ценовое предложение которого поступило ранее ценовых предложений других поставщиков.
Поставщик, занявший второе место, определяется на основе цены, следующей после наименьшего ценового предложения.
245-5. Закуп лекарственных средств и (или) медицинских изделий способом запроса ценовых предложений признается несостоявшимся при непредставлении ни одно ценовое предложение поставщиками.
Веб-портал автоматически формирует и публикует протокол итогов с указанием его номера, времени публикации и статуса.
245-6. При признании закупа лекарственных средств и (или) медицинских изделий способом запроса ценовых предложений несостоявшимся заказчиком или организатором закупа осуществляет повторные закупки способом запроса ценовых предложений или способом тендера.
245-7. В течение 1 (одного) дня со дня подведения итогов единым дистрибьютором, заказчиком направляет поставщику подписанный договор, составляемый в порядке и форме, согласно приложению 5 и (или) 6 настоящих Правил.";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Заключение договора";
пункты 254, 255, 256 и 257 изложить в следующей редакции:
"254. Стороны подписывают договор посредством веб-портала в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подведения итогов закупа.
255. При отказе заключать договор победитель направляет отказ от подписания договора с соответствующим обоснованием.

256. Жеңімпаз шарт жасасудан бас тартқан немесе жеңімпаз осы Қағидаларда көзделген мерзімдерде шартқа қол қоймаған кезде бірыңғай дистрибьютор, тапсырыс беруші немесе сатып алуды ұйымдастырушы веб-порталда шарттың жаңа жобасын қалыптастырады және оны екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге (қорытынды хаттамасында бар болған жағдайда) жібереді.
257. Сатып алынатын дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың санын өнім беру шартына қосымша келісім жасасу жолымен олардың сапасын сақтау мақсатында олардың санын ұлғайту не азайту жағына қарай қайталама қаптамаға дейін дөңгелектеуге жол беріледі.";
259-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"259. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган беру шартын орындау барысында дәрілік заттың және (немесе) медициналық бұйымның халықаралық патенттелмеген атауының және (немесе) саудалық атауының шекті бағасын өзгерткен кезде өнім беру шартының қолданылуы тараптар бұрынғы баға бойынша міндеттемелерін толық орындағанға дейін күшін сақтайды.";
260-тармақтың 7) тармақшасы алып тасталсын;
3-бөлімнің 5-тарауының 4-параграфы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Беру шарты бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету
261. Өнім берушінің беру шарты бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз етудің мөлшері беру шарты бағасының 3 (үш) пайызын құрайды және өнім беру шартына тараптар веб-порталда қол қойған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ұсынылуға тиіс.
262. Өнім беруші беру шартын жасасу кезінде шарт бойынша міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету шарасы ретінде міндеттемелерін орындауды қамтамасыз етудің мынадай тәсілдерінің бірін ұсынады:
1) бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына ақшалай кепілдік жарна;
2) осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктің уәкілетті тұлғаларының электрондық цифрлық қолтаңбаларының көмегімен тікелей веб-порталда банк беретін электрондық банк кепілдігі.
263. Шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету:
1) өнім беруші беруден бас тартқан;
2) бірыңғай дистрибьютор осы Қағидалардың 260-тармағына сәйкес шартты біржақты тәртіппен бұзған;
3) өнім берушінің шартта көзделген дәрілік затты немесе медициналық бұйымды беру мерзімдерін бір немесе бірнеше рет бұзуы дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның мерзімінде берілмеген көлемдеріне қарамастан, жиынтық мәнде күнтізбелік 90 (тоқсан) күн мерзімін өткізуге жеткен жағдайларда ұсталады.
264. Бірыңғай дистрибьютор кепілдікті қамтамасыз етуді:
1) ақшалай жарна түрінде ұсталған кезде ақшаның ұсталғаны туралы хабарлама жібереді;

256. При отказе победителя от заключения договора или неподписании победителем договора в предусмотренные настоящими Правилами, на веб-портале формируется новый проект договора и направляется поставщику, занявшему второе место (при наличии в протоколе итогов).
257. Допускается округление количества закупаемых лекарственных средств и (или) медицинских изделий до вторичной упаковки в сторону увеличения либо уменьшения количества в целях сохранения их качества путем заключения дополнительного соглашения к договору.";
пункт 259 изложить в следующей редакции:
"259. При изменении уполномоченным органом в области здравоохранения предельной цены на международное непатентованное наименование и (или) торговое наименование лекарственного средства и (или) медицинского изделия в ходе исполнения договора поставки, действие договора сохраняет силу до полного исполнения обязательств сторонами по прежней цене.";
подпункт 7) пункта 260 исключить;
Параграф 4 главы 5 раздела 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Обеспечение исполнения обязательств по договору
261. Размер обеспечения исполнения поставщиком обязательств по договору в денежном выражении составляет 3 (три) процента от цены договора и подлежит представлению в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания сторонами договора на веб-портале.
262. Поставщик при заключении договора в качестве меры обеспечения исполнения своих обязательств по договору представляет один из следующих способов обеспечения исполнения своих обязательств:
1) гарантийный денежный взнос на банковский счет;
2) электронная банковская гарантия по форме, согласно приложению 18 к настоящим Правилам, выдаваемая банком непосредственно на веб-портале с помощью электронных цифровых подписей уполномоченных лиц банка.
263. Обеспечение исполнения обязательств по договору удерживается в случаях:
1) отказа поставщика от поставки;
2) расторжения договора в одностороннем порядке в соответствии с пунктом 260 настоящих Правил;
3) когда нарушение или нарушения поставщиком предусмотренных договором сроков поставки лекарственного средства или медицинского изделия в суммарном выражении достигают 90 (девяноста) календарных дней просрочки независимо от объемов не поставленного в срок лекарственного средства или медицинского изделия.
264. При удержании гарантийного обеспечения в виде:
1) денежного взноса – направляет поставщику уведомление об удержании денег;

2) электрондық банктік кепілдік түрінде ұсталған кезде веб-портал арқылы банкке және әлеуетті өнім берушіге (мәлімет үшін) оны төлеу туралы талап жібереді.
265. Бірыңғай дистрибьютор банк кепілдігін төлеу туралы талапты банкке шарт бұзылған немесе қолданылу мерзімі аяқталған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде қояды.";
266 және 267-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"266. Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шарттарын жасасуға конкурс өткізу мақсатында дәрілік заттар, медициналық бұйымдар номенклатурасының жобасы денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган жыл сайын 5 желтоқсаннан кешіктірмей дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар бойынша денсаулық сақтау жүйесінің қажеттілігін талдау негізінде қалыптастырады және Кодекстің 264-бабының 2-тармағына сәйкес жұмыс істейтін формулярлық комиссияның қарауына жыл сайын 31 қаңтарға дейін жібереді.
267. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган он жұмыс күні ішінде бірыңғай дистрибьюторға дәрілік заттар, медициналық бұйымдар номенклатурасының жобасын жібереді.";
268-тармақ алып тасталсын;
295-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"295. Салалық қорытынды техникалық-экономикалық негіздеме негізінде мынадай өлшемшарттар бойынша беріледі:
1) нарық пен саланы талдау, оның ішінде нарықтың даму үрдісі; өсу әлеуеті; өнімге сұраныс болжамы;
2) әлеуметтік аспектілер, оның ішінде жобаның әлеуметтік әл-ауқатқа қосқан үлесі; жобаның жұмыспен қамтуға және халықтың өмір сүру деңгейіне әсері;
3) экономикалық аспектілер, жобаның экономикалық тиімділігін бағалауды қоса алғанда, жобаның өңірдің экономикалық дамуына әсері.";
301-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"301. Дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар өндірісін құруға ниеті бар әлеуетті өнім берушілердің өтініміне мынадай бағалау өлшемшарттары (балдық жүйе) қолданылады:
1) инвестициялық жобаның іске асырылуын толық жабатын қаржы қаражатының бар-жоғын растау (әрбір техникалық-экономикалық негіздеме немесе бизнес-жоспар үшін қолданылады):
инвестициялық жобаның іске асырылуын толық жабатын өзінің қаржы қаражаты (әлеуетті өнім берушінің шотында тиісті қаржы қаражатының бар-жоғы туралы банктің анықтамасы, актілермен және (немесе) қаржылық құжаттармен расталған мүлікті сатып алу-сату шарттары) – 2 балл;
немесе
инвестициялық жобаның іске асырылуын толық жабатын тартылатын қаржы қаражатын (қарыз берушінің осындай қаражатының бар екенін растайтын құжаттармен қоса, қаржы қаражатын қарызға алу шарты, кредиттік лимит беру туралы шарт) – 1 балл;

2) электронной банковской гарантии – направляет банку и поставщику (для сведения) посредством веб-портала требование о ее оплате.
265. Требование об оплате банковской гарантии предъявляется в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня расторжения или истечения срока действия договора.";
пункты 266 и 267 изложить в следующей редакции:
"266. В целях проведения конкурса на заключение долгосрочных договоров поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий проект номенклатуры лекарственных средств, медицинских изделий формируется на основании анализа потребности системы здравоохранения по лекарственным средствам и медицинским изделиям, проведенной научной организацией в области здравоохранения, не позднее 5 декабря рассматривается формулярной комиссии, действующей согласно пункту 2 статьи 264 Кодекса ежегодно до 31 января.
267. Уполномоченный орган в области здравоохранения в течение десяти рабочих дней направляет единому дистрибьютору проект номенклатуры лекарственных средств, медицинских изделий.";
пункт 268 исключить;
пункт 295 изложить в следующей редакции:
"295. Отраслевое заключение выдается на основании технико-экономического обоснования по следующим критериям:
1) анализ рынка и отрасли, в том числе тенденция развития рынка, потенциал роста, прогнозирование спроса на продукцию;
2) социальные аспекты, в том числе вклад проекта в социальное благополучие, влияние проекта на занятость и уровень жизни населения;
3) экономические аспекты, включая оценку экономической эффективности проекта, влияние проекта на экономическое развитие региона.";
пункт 301 изложить в следующей редакции:
"301. К заявке потенциальных поставщиков, имеющих намерение на создание производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий, применяются следующие критерии оценки (балльная система):
1) подтверждение о наличии финансовых средств, покрывающих полностью реализацию инвестиционного проекта (применяется для каждого технико-экономического обоснования или бизнес-плана):
собственные финансовые средства, покрывающие полностью реализацию инвестиционного проекта (справка банка о наличии на счету потенциального поставщика соответствующих финансовых средств, договора купли-продажи имуществ, подтвержденные актами и (или) финансовыми документами) – 2 балла;
или
привлекаемые финансовые средства, покрывающие полностью реализацию инвестиционного проекта (договор займа финансовых средств с приложением подтверждающих документов о наличии таких средств у займодателя, договор о предоставлении кредитного лимита) – 1 балл;

2) дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар өндірісін құру үшін пайдаланылатын жер учаскесінің бар-жоғын растау (әрбір техникалық-экономикалық негіздеме немесе бизнес-жоспар үшін қолданылады):
меншігінде (инвестициялық жобаға сәйкес келетін нысаналы мақсаты көрсетілген жер учаскесіне акт, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және конкурс жарияланған күннен кейін берілген оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама) – 2 балл;
немесе
жалдауда, сенімгерлік басқаруда, уақытша жер пайдалануда (инвестициялық жобаға сәйкес келетін нысаналы мақсаты көрсетілген жер учаскесіне акт) немесе жергілікті атқарушы органның жер учаскесін бөлу туралы оң шешімі – 1 балл;
3) құрылысқа жобалау-сметалық құжаттаманың мемлекеттік сараптама қорытындысының болуы (әрбір техникалық-экономикалық негіздеме немесе бизнес-жоспар үшін қолданылады) – 1 балл;
4) техникалық-экономикалық негіздемеге және немесе бизнес-жоспарға сәйкес дәрілік заттар және (немесе) медициналық мақсаттағы бұйымдар өндірісіне арналған технологиялық жабдықтың бар-жоғын растау (технологиялық жабдықтың меншік құқығында (өзге заттық құқықта) болуын растайтын құжат) – 2 балл;
5) мәлімделген өнімге ғылыми-технологиялық бастаманы растау (өтінімдегі әрбір лот үшін қолданылады):
дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар үшін технологиялар трансфері (қаржылық және коммерциялық бөлікті қоспағанда, технологиялар трансфері туралы шарт) – 2 балл; немесе
дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың меншікті әзірлемелері (дәрілік заттар үшін меншікті фармацевтикалық әзірлемелерді растайтын құжат және медициналық бұйымдар үшін патент) – 3 балл;
6) ғылыми-зерттеу институттарымен (Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындары), зертханалармен, "Ғылым қоры" акционерлік қоғамымен бірлескен әзірлемелерді және (немесе) әлеуетті өнім беруші үшін кадрлар даярлауға арналған келісімнің және (немесе) меморандумның болуы (өтінім үшін қолданылады) – 1 балл.
7) жергілікті қамту үлесі:
Қазақстан Республикасының аумағында дайындалған өнімнен толығымен өндірілген дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың өндірісі – 3 балл;
Қазақстан Республикасының аумағында дайындалған өнімнен ішінара өндірілген дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың өндірісі – 1 балл.";
302-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"302. Дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар өндірісін жаңғыртуға ниеті бар әлеуетті өнім берушілердің өтініміне мынадай бағалау өлшемшарттары (балдық жүйе) қолданылады:

2) подтверждение о наличии земельного участка, используемого для создания производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий (применяется для каждого технико-экономического обоснования или бизнес-плана):
в собственности (акт на земельный участок с указанием целевого назначения, соответствующего инвестиционному проекту, справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках, выданная не ранее даты объявления конкурса) – 2 балла; или
в аренде, доверительном управлении, временном землепользовании (акт на земельный участок с указанием целевого назначения, соответствующего инвестиционному проекту), или положительное решение местного исполнительного органа о выделении земельного участка – 1 балл;
3) наличие заключения экспертизы проектно-сметной документации на строительство (применяется для каждого технико-экономического обоснования или бизнес-плана) – 1 балл;
4) подтверждение о наличии технологического оборудования для производства лекарственных средств и (или) изделий медицинского назначения в соответствии с технико-экономическим обоснованием и/или бизнес-планом (документ, подтверждающий наличие на праве собственности (иное вещное право) технологического оборудования) – 2 балла;
5) подтверждение научно-технологической инициативы на заявленную продукцию (применяется для каждого лота в заявке):
трансфер технологий для лекарственных средств и (или) медицинских изделий (договор о трансфере технологий, за исключением финансовой и коммерческой части) – 2 балла;
или
собственные разработки лекарственных средств и (или) медицинских изделий (документ, подтверждающий собственные фармацевтические разработки для лекарственных средств, и патент для медицинских изделий) – 3 балла;
6) наличие соглашения и (или) меморандума с научно-исследовательскими институтами (высшие учебные заведения Республики Казахстан), лабораториями, акционерным обществом "Фонд науки" на совместные разработки и (или) подготовку кадров для потенциального поставщика (применяется для заявки) – 1 балл;
7) доля местного содержания:
производство лекарственных средств, изделий медицинского назначения, произведенные полностью из продукции, изготовленной на территории Республики Казахстан – 3 балла;
производство лекарственных средств, изделий медицинского назначения, произведенные частично из продукции, изготовленной на территории Республики Казахстан – 1 балл.";
пункт 302 изложить в следующей редакции:
"302. К заявке потенциальных поставщиков, имеющих намерение на модернизацию производства лекарственных средств и (или) медицинских изделий, применяются следующие критерии оценки (балльная система):

1) инвестициялық жобаның іске асырылуын толық жабатын қаржы қаражатының бар-жоғын растау (әрбір техникалық-экономикалық негіздеме және (немесе) бизнес-жоспар үшін қолданылады):
инвестициялық жобаның іске асырылуын толық жабатын өзінің қаржы қаражаты (әлеуетті өнім берушінің шотында тиісті қаржы қаражатының бар-жоғы туралы банктің анықтамасы, актілермен және/немесе қаржы құжаттарымен расталған мүлікті сатып алу-сату шарты) – 2 балл; немесе
инвестициялық жобаның іске асырылуын толық жабатын тартылатын қаржы қаражаты (қарыз берушінің осындай қаражатының бар екенін растайтын құжаттармен қоса, қаржы қаражатын қарызға алу шарты, кредиттік лимит беру туралы шарт) – 1 балл;
2) әлеуетті өнім берушінің Қазақстан Республикасының аумағындағы бес жылдан астам фармацевтикалық өндіріс тәжірибесі (дәрілік заттар немесе медициналық бұйымдар өндірісіне рұқсат беретін лицензия немесе құжат) (өтінім үшін қолданылады) – 1 балл;
3) белгіленген тәртіппен берілген қолданыстағы индустриялық сертификаттың болуы (өтінім үшін қолданылады) – 0,5 балл;
4) шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес берілген тіркеу куәлігінің болуы (өтінім үшін қолданылады) – 1 балл;
5) дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың экспортына келісімшарттардың болуы (өтінім үшін қолданылады) – 1 балл;
6) мәлімделген өнімге ғылыми-технологиялық бастаманы растау (өтінімдегі әрбір лот үшін қолданылады):
дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар үшін технологиялар трансфері (қаржылық және коммерциялық бөлікті қоспағанда, технологиялар трансфері туралы шарт) – 2 балл; немесе
дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың меншікті әзірлемелері (дәрілік заттарға меншікті әзірлемелерді растайтын құжат және медициналық бұйымдарға патент) – 3 балл;
7) ғылыми-зерттеу институттарымен (Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындары), зертханалармен, "Ғылым қоры" акционерлік қоғамымен бірлескен әзірлемелерге және (немесе) әлеуетті өнім беруші үшін кадрлар даярлауға арналған келісімнің және (немесе) меморандумның болуы (өтінім үшін қолданылады) – 1 балл.
8) жергілікті қамту үлесі:
Қазақстан Республикасының аумағында дайындалған өнімнен толығымен өндірілген дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың өндірісі – 3 балл;
Қазақстан Республикасының аумағында дайындалған өнімнен ішінара өндірілген дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың өндірісі – 1 балл.";

1) подтверждение о наличии финансовых средств, покрывающих полностью реализацию инвестиционного проекта (применяется для каждого технико-экономического обоснования или бизнес-плана):
собственные финансовые средства, покрывающие полностью реализацию инвестиционного проекта (справка банка о наличии на счету потенциального поставщика соответствующих финансовых средств, договора купли-продажи имуществ, подтвержденные актами и (или) финансовыми документами) – 2 балла; или
привлекаемые финансовые средства, покрывающие полностью реализацию инвестиционного проекта (договор займа финансовых средств с приложением подтверждающих документов о наличии таких средств у займодателя, договор о предоставлении кредитного лимита) – 1 балл;
2) опыт фармацевтического производства на территории Республики Казахстан более пяти лет у потенциального поставщика (лицензия или документ, разрешающие производство лекарственных средств или медицинских изделий) (применяется для заявки) – 1 балл;
3) наличие действующего индустриального сертификата, выданного в установленном порядке (применяется для заявки), – 0,5 балла;
4) наличие регистрационного удостоверения, выданного в соответствии с законодательством иностранного государства (применяется для заявки), – 1 балл;
5) наличие исполненных контрактов на экспорт лекарственных средств и (или) медицинских изделий (применяется для заявки) – 1 балл;
6) подтверждение научно-технологической инициативы на заявленную продукцию (применяется для каждого лота в заявке):
трансфер технологий для лекарственных средств и (или) медицинских изделий (договор о трансфере технологий, за исключением финансовой и коммерческой части) – 2 балла;
или
собственные разработки лекарственных средств и (или) медицинских изделий (документ, подтверждающий собственные разработки для лекарственных средств, и патент медицинских изделий) – 3 балла;
7) наличие соглашения и (или) меморандума с научно-исследовательскими институтами (высшие учебные заведения Республики Казахстан), лабораториями, акционерным обществом "Фонд науки" на совместные разработки и (или) подготовку кадров для потенциального поставщика (применяется для заявки) – 1 балл;
8) доля местного содержания:
производство лекарственных средств, изделий медицинского назначения, произведенные полностью из продукции, происходящей на территории Республики Казахстан – 3 балла;
производство лекарственных средств, изделий медицинского назначения, произведенные частично из продукции, происходящей на территории Республики Казахстан – 1 балл.";

мынадай мазмұндағы 322-1, 322-2 және 322-3-тармақтармен толықтырылсын:
"322-1. Есепті кезеңнен кейінгі оныншы күннен кешіктірмей өнім беруші веб-порталда растайтын құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 21-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыстар аяқталғаннан кейін инвестициялық жобаның іске асырылу барысы және өнімді тіркеу процесі туралы жартыжылдық есепті бірыңғай дистрибьюторға ұсынады.
322-2. Өнім беруші есепті кезеңнен кейінгі оныншы күннен кешіктірмей веб-порталда осы Қағидаларға 21-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірушінің өндірістік қуаттылықтарының көрсеткіштерін және оның негізгі сипаттамаларын көрсететін ақпаратты толтырады.
322-3. Бірыңғай дистрибьютор ұзақ мерзімді шарттардан автоматты түрде қалыптастырылған деректерді ескере отырып, өнім берудің ұзақ мерзімді шарттары бойынша дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың электрондық тізбесін тұрақты негізде сүйемелдейді (ұзақ мерзімді шарт бойынша позициялар, әрбір позиция бойынша ұзақ мерзімді шарттың қолданылу мерзімі, өнім беруден бас тарту, ұзақ мерзімді шартты толық немесе ішінара бұзу, тіркеу куәлігіне сәйкес техникалық сипаттамадағы өзгеріс).";
328-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"328. Бірыңғай дистрибьютордың дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды берудің ұзақ мерзімді шартына денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша тіркеу куәлігіне сәйкес дәрілік заттардың және (немесе) медициналық бұйымдардың техникалық сипаттамасы бөлігінде өзгерістер енгізуіне жол беріледі.";
мынадай мазмұндағы 3-бөлімнің 12-тарауымен толықтырылсын:
"12-тарау. Лизинг берушінің медициналық техниканы сатып алуы.
1-параграф. Лизинг берушінің медициналық техниканы тендер өткізу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
445-1. Қаржы лизингі шарттарында денсаулық сақтау субъектілеріне одан әрі беру үшін лизинг берушінің тартылған және (немесе) өз ақшасы есебінен сатып алынатын медициналық техника үшін лизинг беруші осы тарауға және немесе осы Қағидалардың 3-бөлімінің 1-тарауына сәйкес тендер тәсілімен сатып алуды ұйымдастыруды жүзеге асырады.
445-2. Денсаулық сақтау субъектілері бірыңғай дистрибьютордың тізбесіне кіретін немесе кірмейтін медициналық техниканы қаржы лизингі шарттарында сатып алу үшін лизинг берушіге өтінім береді.
Өтінімде ұйымдық сараптама жүргізу үшін лизинг беруші айқындайтын құжаттар тізбесіне сәйкес құжаттар, сондай-ақ "Медициналық бұйымдардың оңтайлы техникалық сипаттамалары мен клиникалық-техникалық негіздемесіне сараптамалық бағалауды жүзеге асыру әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 қаңтардағы № ҚР ДСМ-1 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22040 болып тіркелген) сәйкес сараптама ұйымы берген оңтайлы техникалық сипаттамаларды және клиникалық-техникалық негіздемені сараптамалық бағалау қорытындылары қамтылады.
Өтінімдегі мәліметтердің дұрыстығы тапсырыс берушілерге (өтінім берушілерге) жүктеледі.

дополнить пунктами 322-1, 322-2 и 322-3 следующего содержания:
"322-1. Не позднее десятого числа, следующего за отчетным периодом, Поставщик на веб-портале представляет Единому дистрибьютору полугодовой отчет о ходе реализации Инвестиционного проекта и о процессе регистрации Продукции после завершения работ по форме, согласно приложению 21-1 к настоящим Правилам с приложением подтверждающих документов.
322-2. Не позднее десятого числа, следующего за отчетным периодом Поставщик на веб-портале, заполняет информацию, отражающую показатели производственных мощностей производителя и основные его характеристики по форме, согласно приложению 21-2 к настоящим Правилам.
322-3. Единый дистрибьютор на постоянной основе сопровождает электронный перечень лекарственных средств и (или) медицинских изделий по долгосрочным договорам поставки, с учетом автоматически сформированных данных из долгосрочных договоров (позиции по долгосрочному договору, срок действия долгосрочного договора по каждой позиции, отказ от поставки, полное или частичное расторжение долгосрочного договора, изменение в технической характеристике согласно регистрационному удостоверению).";
пункт 328 изложить в следующей редакции:
"328. Допускается внесение единым дистрибьютором изменений в долгосрочный договор поставки лекарственных средств и (или) медицинских изделий в части технической характеристики лекарственных средств и (или) медицинских изделий в соответствии с регистрационным удостоверением по согласованию с уполномоченным органом в области здравоохранения.";
дополнить главой 12 раздела 3 следующего содержания:
"Глава 12. Закуп медицинской техники лизингодателем
Параграф 1. Порядок осуществления закупа способом проведения тендера медицинской техники лизингодателем
445-1. Для медицинской техники, закупаемой за счет привлеченных и (или) собственных денег лизингодателя для дальнейшей передачи субъектам здравоохранения на условиях финансового лизинга, лизингодатель осуществляет организацию закупа способом тендера в соответствии с настоящей главой и (или) главой 1 раздела 3, настоящих Правил.
445-2. Субъекты здравоохранения представляют лизингодателю заявку для закупа на условиях финансового лизинга медицинской техники, входящих или не входящих в перечень единого дистрибьютора.
Заявка содержит документы согласно перечню документов, определяемых лизингодателем для проведения организационной экспертизы, а также заключения экспертной оценки оптимальных технических характеристик и клинико-технического обоснования выданной экспертной организацией в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 января 2021 года № ҚР ДСМ-1 "Об утверждении методики осуществления экспертной оценки оптимальных технических характеристик и клинико-технического обоснования медицинских изделий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22040).
Достоверность сведений, содержащихся в заявке возлагается на заказчиков (заявителей).

445-3. Лизинг беруші оңтайлы техникалық сипаттамаларды, клиникалық-техникалық негіздемені бағалау жөніндегі сараптама ұйымының нәтижелері болған кезде денсаулық сақтау субъектісінен өтінім келіп түскен күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде ұйымдастыру сараптамасын жүргізеді.
445-4. Лизинг беруші ұйымдық сараптама жүргізілгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде сатып алуға жоспарланатын медициналық техниканың тізбесін жасайды және жеткізілім атауы, құны, саны, мерзімі және орны бөлігінде лизинг төлемдерді өтеу көзіне байланысты денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органды және (немесе) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органын хабардар етеді.
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган және (немесе) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органы Қағидалардың осы тармағында көзделген хабарламаны алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ескертулер бар болған кезде жібереді.
445-5. Лизинг беруші сатып алуды осы тарауға және (немесе) осы Қағидалардың 3-бөлімінің 1-тарауына сәйкес ұйымдастырады. Хабарландыруда тізбесі, саны, мерзімі, өнім беру шарттары мен орны, сатып алу үшін бөлінген баға мен сома, ақы төлеу шарттары, медициналық техника шығарылған жердің атаулары, үлгілері, атаулары және өндірушінің атауы көрсетілген техникалық сипаттамалар (техникалық ерекшеліктер) көрсетілген сатып алынатын медициналық техниканың тізімі көрсетіледі.
Бірыңғай дистрибьютордың тізбесіне кіретін қаржы лизингі шартында медициналық техниканы сатып алу кезінде лизинг беруші осы Қағидалардың 445-4-тармағында көрсетілген хабарлама рәсімінен кейін жиырма жұмыс күні ішінде лизинг беруші айқындайтын нысан бойынша денсаулық сақтау субъектілерімен және отандық тауар өндіруші болып табылатын өнім берушімен қаржы лизингі шартын жасасады.
445-6. Лизинг беруші тендерлерді осы тараудың немесе осы Қағидалардың 3-бөлімінің 1-тарауының нормаларына сәйкес өткізеді.
Тендер өткізу тәсілімен медициналық техниканы сатып алу туралы лизинг беруші тендерлік өтінімдерді қабылдау аяқталатын күннен кемінде күнтізбелік 20 (жиырма) күн бұрын, қайталама тендер кезінде кемінде күнтізбелік 15 (он бес) күн бұрын лизинг берушінің интернет-ресурсында хабарландыру орналастыру жолымен әлеуетті өнім берушілерді хабардар етеді.
445-7. Тендер өткізу тәсілімен медициналық техниканы сатып алуды өткізу туралы хабарландыру лизинг берушінің интернет-ресурсында орналастырылады және мынадай ақпарат қамтылады:

445-3. Лизингодатель при наличии заключения экспертной организации по оценке оптимальных технических характеристик, клинико-технического обоснования проводит организационную экспертизу в течение двадцати рабочих дней со дня поступления заявки от субъекта здравоохранения.
445-4. Лизингодатель в течение пяти рабочих дней после проведения организационной экспертизы составляет перечень планируемой к приобретению медицинской техники и уведомляет уполномоченный орган в области здравоохранения и (или) местный орган государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы в зависимости от источника возмещения лизинговых платежей в части наименования, стоимости, количества, срока и места поставки.
Уполномоченный орган в области здравоохранения и (или) местный орган государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения уведомления, предусмотренных настоящим пунктом Правил, направляет замечания при их наличии.
445-5. Лизингодатель организовывает закуп в соответствии с настоящей главой и (или) главой 1 раздела 3, настоящих Правил. В объявлении указывается список закупаемой медицинской техники, содержащий перечень, количество, срок, условия и место поставки, цену и сумму, выделенную для закупа, условия оплаты, технические характеристики (технические спецификации) с указанием наименований, моделей, наименований места происхождения медицинской техники и наименования производителя.
При закупе медицинской техники на условиях финансового лизинга, входящих в перечень единого дистрибьютора, лизингодатель после процедуры уведомления, указанных в пункте 445-4 настоящих Правил, в течение двадцати рабочих дней заключает договор финансового лизинга с субъектами здравоохранения и поставщиком являющимся отечественным товаропроизводителем, по форме, определяемой лизингодателем.
445-6. Лизингодатель проводит тендеры в соответствии с нормами настоящей главы или главой 1 раздела 3, настоящих Правил.
О закупе медицинской техники способом проведения тендера лизингодатель извещает потенциальных поставщиков не менее чем за 20 (двадцать) календарных дней, при повторном тендере – не менее чем за 15 (пятнадцать) календарных дней до дня окончания приема тендерных заявок путем размещения объявления на интернет-ресурсе лизингодателя.
445-7. Объявление о проведении закупа медицинской техники способом проведения тендера, размещается на интернет-ресурсе лизингодателя и включает следующую информацию:

1) лизинг берушінің атауы және мекенжайы;
2) сатып алынатын медициналық техниканың тізбесі, саны, мерзімі, жеткізу шарттары мен орны, сатып алу үшін бөлінген баға мен соманы, ақы төлеу шарттары, медициналық техниканың шыққан жерінің атаулары, үлгілері, атаулары және өндірушінің атауы көрсетіле отырып, техникалық сипаттамалары (техникалық ерекшеліктері) қамтылатын тізім;
3) тендерлік құжаттаманы беру тәртібі мен көзі;
4) құжаттарды ұсыну (қабылдау) орны және тендерлік өтінімдерді соңғы беру соңғы мерзімі;
5) тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу күні, уақыты мен орны.
445-8. Тендер өткізу үшін лизинг беруші тендерлік комиссия құрады. Әрбір тендерге бөлек комиссия құрамы бекітіледі.
445-9. Тендерлік комиссияның құрамына денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның, оның ведомстволық бағынысты ұйымдарының және лизинг берушінің тақ санды кемінде үш адамнан тұратын жұмыскерлері енгізілуі мүмкін.
445-10. Тендерлік комиссия оны құру туралы шешім күшіне енген күннен бастап жұмыс істейді және өз қызметін қаржы лизингі шарты жасалған не тендер өткізілмеген деп танылған күні не қаржы лизингі шарты жасалғанға дейін сатып алу өткізу кезінде бұзушылық анықталған жағдайда қорытындыларының күші жойылғанда тоқтатады.
445-11. Тендерлік комиссияның төрағасы болып лизинг берушінің бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам айқындалады.
Төраға болмаған кезде оның функцияларын комиссия төрағасының орынбасары жүзеге асырады.
445-12. Лизинг беруші басшысының бұйрығымен лизинг беруші жұмыскерлерінің қатарынан тендерлік комиссия хатшысы тағайындалады, ол комиссия құрамына кірмейді және дауыс беру құқығы болмайды.
445-13. Тендерлік комиссия хатшысы әлеуетті өнім берушілерге тендерлік құжаттаманы ұсынады, олардан тендерлік өтінімдер салынған конверттерді қабылдайды, тендерлік комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстар мен материалдарды дайындайды, тендерлік комиссия отырысының хаттамасын жасайды, тендерлік өтінімдерді тіркеу журналын жүргізеді, онда оларды ұсыну күні мен уақыты, тендерлік өтінім салынған конвертті ұсынған адамның тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіледі. Журнал тігіледі, беттер нөмірленеді, соңғы беті лизинг берушінің уәкілетті адамының қолтаңбасымен куәландырылады.
445-14. Лизинг беруші қажет болған кезде арнайы білімді және (немесе) техникалық білімді талап ететін мәселелер бойынша бейінді мамандықтардан сарапшыны немесе сарапшыларды тартады.
445-15. Мыналар:
1) сатып алу рәсімдерінің нәтижесіне мүдделі (лизинг берушінің, әлеуетті өнім берушінің өкілдері);

1) наименование и адрес лизингодателя;
2) список закупаемой медицинской техники, содержащий перечень, количество, срок, условия и место поставки, цену и сумму, выделенную для закупа, условия оплаты, технические характеристики (технические спецификации) с указанием наименований, моделей, наименований места происхождения медицинской техники и наименования производителя;
3) порядок и источник передачи тендерной документации;
4) место представления (приема) документов и окончательный срок подачи тендерных заявок;
5) дату, время и место вскрытия конвертов с тендерными заявками.
445-8. Для проведения тендера лизингодателем образуется тендерная комиссия. На каждый тендер утверждается отдельный состав комиссии.
445-9. В состав тендерной комиссии могут входить работники уполномоченного органа в области здравоохранения, его подведомственных организаций и лизингодателя в нечетном количестве не менее трех человек.
445-10. Тендерная комиссия действует со дня вступления в силу решения о ее создании и прекращает свою деятельность в день заключения договора финансового лизинга либо признания тендера несостоявшимся, либо отмены итогов в случаях выявления нарушений при проведении закупа до заключения договора финансового лизинга.
445-11. Председателем тендерной комиссии определяются первый руководитель лизингодателя или лицо, исполняющее его обязанности.
Во время отсутствия председателя его функции осуществляет заместитель председателя комиссии.
445-12. Приказом руководителя лизингодателя из числа работников лизингодателя назначается секретарь тендерной комиссии, который не входит в состав комиссии и не имеет права голоса.
445-13. Секретарь тендерной комиссии представляет потенциальным поставщикам тендерную документацию, принимает от них конверты с тендерными заявками, готовит предложения и материалы по повестке дня заседания тендерной комиссии, составляет протоколы заседания тендерной комиссии, ведет журнал регистрации тендерных заявок, в котором указываются дата и время их представления, фамилия, имя и отчество (при его наличии) лица, представившего конверт с тендерной заявкой. Журнал прошивается, страницы пронумеровываются, последняя страница заверяется подписью уполномоченного лица лизингодателя.
445-14. Лизингодатель при необходимости привлекает эксперта или экспертов профильных специальностей по вопросам, требующим специальных знаний и (или) технических познаний.
445-15. Экспертом не являться лицо:
1) заинтересованное в результатах процедур закупа (представители лизингодателя, потенциального поставщика);

2) тендерлік комиссия мүшелерінің жақын туысы, жұбайы (зайыбы) немесе туысы болып табылатын адам сарапшы болмайды.
445-16. Сарапшы комиссия шешім қабылдағанға дейін әлеуетті өнім берушілер ұсынып отырған медициналық техниканы тендерлік құжаттаманың шарттарына сәйкестігіне медициналық техниканың техникалық ерекшелігі (сипаттамасы) бойынша сараптамалық қорытынды береді.
445-17. Сарапшы тендерлік комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беруге қатыспайды.
Сараптамалық қорытынды жазбаша түрде ресімделеді, сарапшы қол қояды және комиссия отырысының хаттамасына қоса беріледі.
445-18. Сараптамалық қорытындыны комиссия тендерлік өтінімдерді бағалау және салыстырып тексеру, жеңімпазды айқындау кезінде қарайды.
Сараптамалық қорытынды ұсынымдық сипатта болады.
Тендерлік комиссияның мүшесі сараптамалық қорытындымен келіспеген жағдайда оны назарға алмайды.
445-19. Тендерлік комиссия отырысы оның жалпы санынан кемінде үштен екісі қатысқан жағдайда өткізіледі. Тендерлік комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер қатысып отырған комиссия мүшелерінің жалпы санынан қарапайым көпшілік дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі.
Дауыстар тең болса тендерлік комиссия төрағасы, ал ол болмаған кезде тендерлік комиссия төрағасының орынбасары дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
445-20. Тендерлік комиссияның қандай да бір мүшесі болмаған кезде отырыс хаттамасында оның болмау себебі және осы фактіні растайтын құжатқа сілтеме көрсетіледі.
445-21. Егер тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу жөніндегі тендерлік комиссияның отырысы кворумның болмауы себебінен белгіленген күні және уақытта өткізілмесе, тендерлік комиссияның хатшысы тендерге ұсынылған тендерлік өтінімдер салынған конверттердің сақталуын қамтамасыз етеді және тендерлік комиссияның өткізілмеген отырысы күнінен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде белгіленетін конверттерді ашудың жаңа күні мен уақыты туралы хабарлайды. Бұл ретте қайта берілген тендерлік өтінімдер салынған конверттер қабылданбайды.
445-22. Егер белгіленген уақытта тендерлік комиссия мүшелерінің қажетті саны қамтамасыз етілмесе, онда лизинг беруші тендерлік комиссияның өткізілмеген отырысы күнінен кейінгі 3 (үш) жұмыс күні ішінде тендерлік комиссия құрамына өзгерістер енгізеді.
445-23. Тендерлік комиссия отырысының хаттамасына оның барлық мүшелері, тендерлік комиссия төрағасы, оның орынбасары мен комиссия хатшысы қол қояды және әрбір параққа қол қойылады.
445-24. Лизинг беруші осы Қағидаларға сәйкес медициналық техниканы сатып алуға арналған тендерлік құжаттаманы бекітеді, ол оның интернет-ресурсына орналастырылады және:

2) являющееся близким родственником, супругом (супругой) или свойственником членов тендерной комиссии.
445-16. Эксперт дает экспертное заключение по технической спецификации (характеристике) медицинской техники на соответствие предлагаемой потенциальными поставщиками медицинской техники условиям тендерной документации до принятия решения комиссией.
445-17. Эксперт не участвует в голосовании при принятии тендерной комиссией решения.
Экспертное заключение оформляется в письменном виде, подписывается экспертом и прилагается к протоколу заседания комиссии.
445-18. Экспертное заключение рассматривается комиссией при оценке и сопоставлении тендерных заявок, определении победителя.
Экспертное заключение носит рекомендательный характер.
Член тендерной комиссии при несогласии с экспертным заключением не принимает его во внимание.
445-19. Заседание тендерной комиссии проводится при условии участия не менее двух третей от общего числа. Решение тендерной комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано простое большинство голосов от общей численности участвующих членов комиссии.
При равенстве голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал и председатель тендерной комиссии, а при его отсутствии – заместитель председателя тендерной комиссии.
445-20. При отсутствии кого-либо из членов тендерной комиссии, в протоколе заседания указываются причина его отсутствия и ссылка на документ, подтверждающий данный факт.
445-21. Если в назначенные день и время заседание тендерной комиссии по вскрытию конвертов с тендерными заявками не состоялось по причине отсутствия кворума, секретарь тендерной комиссии обеспечивает сохранность представленных на тендер конвертов с тендерными заявками и объявляет о новых дате и времени вскрытия конвертов, которые устанавливаются в срок не позднее одного рабочего дня после дня несостоявшегося заседания тендерной комиссии. При этом вновь поданные конверты с тендерными заявками не принимаются.
445-22. Если в назначенное время необходимая численность членов тендерной комиссии не обеспечивается, то лизингодатель вносят изменения в состав тендерной комиссии в течение 3 (трех) рабочих дней после дня несостоявшегося заседания тендерной комиссии.
445-23. Протокол заседания тендерной комиссии подписывается и полистно парафируется всеми ее членами, председателем тендерной комиссии, его заместителем и секретарем комиссии.
445-24. Лизингодатель утверждают тендерную документацию на закуп медицинской техники в соответствии с настоящими Правилами, которая размещается на их интернет-ресурсе и содержит:

1) әлеуетті өнім беруші өзінің осы Қағидалардың 8 және 9-тармақтарында көзделген шарттарға және сатып алынатын медициналық техниканың осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкестігін растау үшін ұсынуға тиіс тендерлік құжаттаманың құрамынан, құжаттар тізбесінен;
2) медициналық техниканың техникалық ерекшеліктерінен;
3) сатып алынатын медициналық техниканың көлемінен және әрбір лот бойынша оларды сатып алу үшін бөлінген сомадан;
4) медициналық техниканы жеткізу орнынан, мерзімі мен басқа да шарттарынан;
5) төлем шарттарынан және медициналық техниканы сатып алу қаржы лизингі шартының жобасынан;
6) тендерлік өтінімнің, қаржы лизингі шартының тіліне қойылатын талаптардан;
7) тендерлік өтінімді ресімдеуге қойылатын талаптардан;
8) тендерлік өтінімді кепілдікті қамтамасыз етуді енгізу нысаны мен мерзімдерінен;
9) тендерлік өтінімді кері қайтарып алу мүмкіндігі мен тәртібіне нұсқаудан;
10) тендерлік өтінімдерді қабылдау орны мен соңғы мерзімі және олардың қолданылу мерзімінен;
11) әлеуетті өнім берушілердің тендерлік құжаттаманың мазмұны, қажет болған кезде олармен кездесу өткізу тәртібі бойынша түсініктеме алу үшін жүгіну нысандарынан;
12) тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу орны, күні, уақыты мен рәсімінен;
13) тендерлік өтінімдерді қарау рәсімінен;
14) әлеуетті өнім берушілерге–отандық тауар өндірушілерге осы Қағидаларда айқындалған қолдау көрсету шарттарынан;
15) қаржы лизингі шартын кепілдікті қамтамасыз етуді енгізу шарттары, нысаны, көлемі мен тәсілінен тұрады.
445-25. Тендерлік өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей әлеуетті өнім беруші қажет болған кезде лизинг берушіге тендерлік құжаттама бойынша түсініктеме беруге жүгінеді, оларға лизинг беруші сұрау салуды алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей сұрау салу авторын көрсетпей түсініктеме береді, ол сұрату келіп түскен күнде тендерлік құжаттама алған барлық әлеуетті өнім берушілерге жіберіледі.
445-26. Тендерлік өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 7 (жеті) күннен кешіктірмей лизинг беруші өз бастамасымен немесе әлеуетті өнім берушілердің сұратуына жауап ретінде тендерлік құжаттамаға өзгерістер енгізеді, бұл туралы тендерлік өтінімдер ұсынған немесе тендерлік құжаттаманы алған барлық әлеуетті өнім берушілерге дереу хабарланады.
Бұл ретте тендерлік өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі кемінде күнтізбелік 5 (бес) күнге ұзартылады.
445-27. Лизинг беруші тендерлік құжаттамада айқындалған жерде және уақытта тендер шарттарын түсіндіру үшін әлеуетті өнім берушілермен кездесу өткізеді, бұл туралы кездесудің барысы және мазмұны туралы мәліметтер қамтылатын хаттама жасалады, ол тендерлік өтінімдер ұсынған немесе тендерлік құжаттама алған барлық әлеуетті өнім берушілерге жіберіледі.

1) состав тендерной документации, перечень документов, подлежащих представлению потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия условиям, предусмотренным пунктами 8 и 9 настоящих Правил и закупаемой медицинской техники – пункт 11 настоящих Правил;
2) технические спецификации медицинской техники;
3) объем закупаемой медицинской техники и суммы, выделенные для ее закупа по каждому лоту;
4) место, сроки и условия поставки медицинской техники;
5) условия платежей и проект договора финансового лизинга медицинской техники;
6) требования к языкам тендерной заявки, договора финансового лизинга;
7) требования к оформлению тендерной заявки;
8) форму и сроки внесения гарантийного обеспечения тендерной заявки;
9) указание на возможность и порядок отзыва тендерной заявки;
10) место и окончательный срок приема тендерных заявок и срок их действия;
11) формы обращения потенциальных поставщиков за разъяснениями по содержанию тендерной документации при необходимости проведения встречи с ними;
12) место, дату, время и процедуру вскрытия конвертов с тендерными заявками;
13) процедуру рассмотрения тендерных заявок;
14) условия предоставления потенциальным поставщикам-отечественным товаропроизводителям поддержки, определенные настоящими Правилами;
15) условия внесения, форму, объем и способ гарантийного обеспечения договора финансового лизинга.
445-25. Не позднее чем за 10 (десять) календарных дней до истечения окончательного срока приема тендерных заявок потенциальный поставщик обращается к лизингодателю за разъяснениями по тендерной документации, на которые заказчик или организатор закупа не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня получения запроса дают разъяснение, направляемое всем потенциальным поставщикам, получившим тендерную документацию, на дату поступления запроса без указания автора запроса.
445-26. Не позднее 7 (семи) календарных дней до истечения окончательного срока приема тендерных заявок лизингодатель по собственной инициативе или в ответ на запросы потенциальных поставщиков вносят изменения в тендерную документацию, о чем незамедлительно сообщается всем потенциальным поставщикам, представившим тендерные заявки или получившим тендерную документацию.
При этом окончательный срок приема тендерных заявок продлевается на срок не менее 5 (пяти) календарных дней.
445-27. Лизингодатель проводит встречу с потенциальными поставщиками для разъяснения условий тендера в месте и время, определенные тендерной документацией, о чем составляется протокол, включающий сведения о ходе и содержании встречи, который направляется всем потенциальным поставщикам, представившим тендерные заявки или получившим тендерную документацию.

2-параграф. Тендерлік өтінімдердің қолданылу мерзімі, мазмұны, оларды ұсыну және кері қайтарып алу
445-28. Тендерге қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші тендерлік өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткенге дейін тендерлік құжаттама ережелеріне сәйкес жасалған тендерлік өтінімді жабық күйінде лизинг берушіге ұсынады.
445-29. Тендерлік өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткеннен кейін келіп түскен тендерлік өтінім ашылмайды және әлеуетті өнім берушіге қайтарылады.
445-30. Тендерлік өтінім негізгі бөліктен, техникалық бөліктен және кепілдікті қамтамасыз етуден тұрады.
445-31. Тендерлік өтінімнің негізгі бөлігі:
1) осы Қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тендерге қатысуға өтінімнен (электрондық жеткізгіште өтінімге қоса берілетін құжаттардың тізімдемесі ұсынылады);
2) заңды тұлға үшін жарғы көшірмесінен (егер жарғыда құрылтайшылардың, қатысушылар немесе акционерлер құрамы көрсетілмесе, құрылтайшылар, қатысушылар құрамы туралы үзінді немесе құрылтай шартының көшірмесі немесе хабарландыру күнінен кейінгі қолданыстағы акция ұстаушылардың тізілімінен үзінді ұсынылады);
3) заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін тиісті мемлекеттік орган берген құжаттың көшірмесінен;
4) медициналық бұйымдарды көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыруға арналған тиісті лицензия көшірмелерін не "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңға сәйкес электрондық құжат түрінде алынған көшірмелерін, олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталады. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйесінде мәліметтер болмаған кезде әлеуетті өнім беруші "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңға сәйкес алынған әлеуетті өнім беруші фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерге тиісті лицензияның және (немесе) медициналық бұйымдарды көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның нотариат куәландырған көшірмесін, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздері бар немесе иондаушы сәуле шығаратын медициналық техниканы сатып алған жағдайда әлеуетті өнім беруші оған қол қоюға өкілеттігі бар адамның электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған электрондық құжатты не атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсетуге арналған тиісті лицензияның нотариат куәландырған көшірмесінен;
5) осы Қағидаларға 2-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баға ұсынысынан;

Параграф 2. Срок действия, содержание, представление и отзыв тендерных заявок
445-28. Потенциальный поставщик, изъявивший желание участвовать в тендере, до истечения окончательного срока приема тендерных заявок представляет лизингодателю в запечатанном виде тендерную заявку, составленную в соответствии с положениями тендерной документации.
445-29. Тендерная заявка, поступившая по истечении окончательного срока приема тендерных заявок, не вскрывается и возвращается потенциальному поставщику.
445-30. Тендерная заявка состоит из основной части, технической части и гарантийного обеспечения.
445-31. Основная часть тендерной заявки содержит:
1) заявку на участие в тендере по форме, согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам, (на электронном носителе представляется опись прилагаемых к заявке документов);
2) копию устава для юридического лица (если в уставе не указан состав учредителей, участников или акционеров, также представляется выписка о составе учредителей, участников или копия учредительного договора, или выписка из реестра действующих держателей акций после даты объявления);
3) копию документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом;
4) копии соответствующих лицензий на фармацевтическую деятельность и (или) уведомления о начале или прекращении деятельности по оптовой реализации медицинских изделий либо в виде электронного документа, полученных в соответствии с Законом "О разрешениях и уведомлениях", сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов. При отсутствии сведений в информационных системах государственных органов, потенциальный поставщик представляет нотариально удостоверенную копию соответствующей лицензии на фармацевтическую деятельность и (или) уведомления о начале или прекращении деятельности по оптовой реализации медицинских изделий, в случае закупа медицинской техники содержащей радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующие ионизирующего излучение потенциальный поставщик представляет электронный документ удостоверенный посредством электронной цифровой подписи лица, имеющего полномочия на его подписание, либо нотариально удостоверенную копию соответствующей лицензии на предоставление услуг в области использования атомной энергии, полученных в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
5) ценовое предложение по форме, согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам;

6) тиісті мемлекеттік кіріс органының бюджетке берешегінің жоқтығын растайтын, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашқан сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен ерте емес мерзімде берілген мәліметтерден тұрады.
445-32. Тендерлік өтінімнің техникалық бөлігі:
1) осы Қағидаларға 15-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген медициналық техниканың нақты техникалық сипаттамалары көрсетілген қағаз жеткізгіштегі техникалық ерекшеліктерден (сондай-ақ "docx" форматындағы электрондық жеткізгіште);
2) медициналық техниканы мемлекеттік тіркеу туралы құжаттың не медициналық техниканы Қазақстан Республикасына әкелуге денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның рұқсатының (қорытындысының) көшірмесінен тұрады.
Тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі өткенге дейін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген және өндірілген медициналық техникаға: оларды Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы әкелінгенін, оларды әлеуетті өнім берушінің кіріске алғанын растайтын құжаттың көшірмелері; отандық тауар өндірушінің өндіруі, "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету және "Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкелуге (әкетуге) келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-237/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21749 болып тіркелген) сәйкес берілген қауіпсіздік туралы қорытынды ұсынылады.
445-33. Әлеуетті өнім беруші тендерлік өтініммен бірге медициналық техниканы сатып алу үшін бөлінген соманың бір пайызы мөлшерінде кепілдікті қамтамасыз етуді енгізеді.
445-34. Тендерлік өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету (бұдан әрі – кепілдікті қамтамасыз ету):
1) лизинг берушінің банктік шотына енгізілетін кепілдікті ақшалай жарна;
2) осы Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк кепілдігі түрінде ұсынылады.
445-35. Кепілдікті қамтамасыз ету әлеуетті өнім берушіге 5 (бес) жұмыс күні ішінде:
1) тендерлік өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткенге дейін әлеуетті өнім беруші оны кері қайтарып алған;

6) сведения соответствующего органа государственных доходов, подтверждающие отсутствие задолженности в бюджет, в том числе по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, социальным отчислениям и отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, выданные в срок не ранее 30 календарных дней от момента вскрытия конвертов с тендерными заявками.
445-32. Техническая часть тендерной заявки содержит:
1) технические спецификации с указанием точных технических характеристик заявленной медицинской техники на бумажном носителе, по форме, согласно приложению 15-1 к настоящим Правилам (а также на электронном носителе в формате "docx");
2) копию документа о государственной регистрации медицинской техники либо разрешения (заключения) уполномоченного органа в области здравоохранения на ввоз медицинской техники в Республику Казахстан.
На ввезенные и произведенные на территории Республики Казахстан до истечения срока действия регистрационного удостоверения медицинскую технику представляются: копии документа, подтверждающего их ввоз через государственную границу Республики Казахстан, их оприходование потенциальным поставщиком; производство отечественным товаропроизводителем, заключение о безопасности, выданное в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-237/2020 "Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий и оказания государственной услуги "Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21749).
445-33. Вместе с тендерной заявкой потенциальный поставщик вносит гарантийное обеспечение в размере одного процента от суммы, выделенной для закупа медицинской техники.
445-34. Гарантийное обеспечение тендерной заявки (далее – гарантийное обеспечение) представляется в виде:
1) гарантийного денежного взноса, который вносится на банковский счет лизингодателя;
2) банковской гарантии по форме, согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам.
445-35. Гарантийное обеспечение возвращается потенциальному поставщику в течение 5 (пяти) рабочих дней в случаях:
1) отзыва тендерной заявки потенциальным поставщиком до истечения окончательного срока ее приема;

2) тендерлік құжаттама ережелеріне сәйкес келмеу негіздемесі бойынша тендерлік өтінім қабылданбаған;
3) басқа әлеуетті өнім беруші тендер жеңімпазы деп танылған;
4) сатып алу рәсімі тендер жеңімпазын айқындамай тоқтатылған;
5) қаржы лизингі шарты күшіне енген және тендер жеңімпазы қаржы лизингі шартын орындауды кепілдікті қамтамасыз етуді енгізген жағдайда қайтарылады.
445-36. Кепілдікті қамтамасыз ету әлеуетті өнім берушіге, егер:
1) ол тендерлік өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткеннен кейін тендерлік өтінімді кері қайтарып алса немесе өзгертсе;
2) тендер жеңімпазы деп танылғаннан кейін жеңімпаз қаржы лизингі шартын жасаудан жалтарса;
3) жеңімпаз деп танылса және қаржы лизингі шартын кепілдікті қамтамасыз етуді енгізбесе не уақтылы енгізбесе, қайтарылмайды.
445-37. Әлеуетті өнім беруші өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткенге дейін оны жазбаша нысанда кері қайтарып алады.
Тендерлік өтінімдерді ұсыну мерзімі өткеннен кейін тендерлік өтінімдерге өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
445-38. Тендерлік өтінім басылып шығарылады не өшірілмейтін сиямен жазылады, тігілген және нөмірленген түрде ұсынылады, соңғы беті әлеуетті өнім беруші өкілінің қолтаңбасымен бекітіледі.
Грамматикалық немесе арифметикалық қатені түзету қажет болған жағдайды қоспағанда, тендерлік өтінімнің мәтініне жолдар арасына қосымша жазулар жазуға, сөздерді өшіруге немесе толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
Техникалық ерекшелік тігілген және нөмірленген түрде ұсынылады, соңғы беті әлеуетті өнім беруші өкілінің қолтаңбасымен бекітіледі.
Тендерлік өтінімнің техникалық ерекшелігі және сатып алуды кепілдікті қамтамасыз етудің түпнұсқасы тендерлік өтінімге бөлек қоса беріледі және тендерлік өтініммен бір конвертке салынып жабылады.
Конвертте әлеуетті өнім берушінің атауы мен заңды мекенжайы жазылады, ол тендерлік құжаттамада көрсетілген мекенжай бойынша лизинг берушіге жіберілуге тиіс және "_______ (тендердің атауы көрсетіледі) сатып алу жөніндегі тендер" және "_______ (тендерлік құжаттамада көрсетілген конверттерді ашу күні мен уақыты көрсетіледі) дейін ашпаңыз" деген сөздер жазылады.".
3-параграф. Тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу
445-39. Тендерлік өтінімдерді қабылдауды аяқтау мен тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашудың басталуы арасындағы уақыттың ұзақтығы 2 (екі) сағаттан аспайды.
445-40. Тендерлік өтінімдер салынған конверттерді тендерлік комиссия тендерлік құжаттамада айқындалған уақытта және орында аудио және видео тіркеуді қолданып ашады.
Тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсіміне әлеуетті өнім берушілер не олардың уәкілетті өкілдері қатыса алады.
Тендерлік комиссия хатшысы конверттерді ашып, тендерлік өтінімдер келіп түскен әлеуетті өнім берушілердің атауы мен мекенжайын, әрбір лот бойынша мәлімделген бағаны, жеткізу мен ақы төлеу шарттарын, тендерлік өтінімдерді кері қайтарып алу тәртібін, тендерлік өтінімді құрайтын құжаттар туралы ақпаратты хабарлайды және осы мәліметтерді конверттерді ашу хаттамасына енгізеді.

2) отклонения тендерной заявки по основанию несоответствия положениям тендерной документации;
3) признания победителем тендера другого потенциального поставщика;
4) прекращения процедур закупа без определения победителя тендера;
5) вступления в силу договора финансового лизинга и внесения победителем тендера гарантийного обеспечения исполнения договора финансового лизинга.
445-36. Гарантийное обеспечение не возвращается потенциальному поставщику, если:
1) он отозвал или изменил тендерную заявку после истечения окончательного срока приема тендерных заявок;
2) победитель уклонился от заключения договора финансового лизинга после признания победителем тендера;
3) он признан победителем и не внес либо несвоевременно внес гарантийное обеспечение договора финансового лизинга.
445-37. Потенциальный поставщик отзывает заявку в письменной форме до истечения окончательного срока ее приема.
Не допускается внесение изменений в тендерные заявки после истечения срока представления тендерных заявок.
445-38. Тендерная заявка печатается либо пишется несмываемыми чернилами, представляется в прошитом и пронумерованном виде, последняя страница скрепляется подписью представителя потенциального поставщика.
Не допускается внесение в текст тендерной заявки вставок между строками, подтирок или приписок, за исключением случаев необходимости исправления грамматических или арифметических ошибок.
Техническая спецификация представляется в прошитом и пронумерованном виде, последняя страница скрепляется подписью представителя потенциального поставщика.
Техническая спецификация тендерной заявки и оригинал гарантийного обеспечения закупа прикладываются к тендерной заявке отдельно и запечатываются с тендерной заявкой в один конверт.
Конверт содержит наименование и юридический адрес потенциального поставщика, подлежит адресации лизингодателю по адресу, указанному в тендерной документации, и содержит слова "Тендер по закупу________ (указывается название тендера)" и "Не вскрывать до_______ (указываются дата и время вскрытия конвертов, указанные в тендерной документации).".
Параграф 3. Вскрытие конвертов с тендерными заявками
445-39. Продолжительность времени между завершением приема тендерных заявок и началом вскрытия конвертов с тендерными заявками не превышает 2 (двух) часов.
445-40. Конверты с тендерными заявками вскрываются тендерной комиссией по времени и в месте, определенных тендерной документацией, с применением аудио- и видеофиксации.
В процедуре вскрытия конвертов с тендерными заявками могут присутствовать потенциальные поставщики либо их уполномоченные представители.
Вскрывая конверты, секретарь тендерной комиссии объявляет наименование и адрес потенциальных поставщиков, от которых поступили тендерные заявки, заявленные цены по каждому лоту, условия поставки и оплаты, порядок отзыва тендерных заявок, информацию о документах, составляющих тендерную заявку, и вносит данные сведения в протокол вскрытия конвертов.

4-параграф. Тендерлік өтінімдерді бағалау және салыстыру
445-41. Тендерлік комиссия тендерлік өтінімдерді бағалау мен салыстыруды жүзеге асырады.
Әлеуетті өнім берушілердің банкроттық не тарату рәсіміне қатыстылығы бөлігінде осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігін нақтылау мақсатында тендерлік комиссия банкроттық не тарату рәсімінің жүргізілуіне бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның интернет-ресурсына орналастырылған ақпаратты қарайды.
445-42. Тендерлік комиссия:
1) осы Қағидалардың шарттарына сәйкес тендерлік өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету ұсынылмаған;
2) жарғы көшірмесі немесе құрылтайшылар, қатысушылар құрамы туралы үзінді немесе акцияларды ұстаушылар тізілімінен үзінді немесе осы Қағидаларда көзделген жағдайда құрылтай шартының көшірмесі ұсынылмаған;
3) заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін тиісті мемлекеттік орган берген (кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлға үшін) құжаттың көшірмесі ұсынылмаған;
4) медициналық бұйымдарды көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыруға арналған тиісті лицензия көшірмелерін не "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңға сәйкес электрондық құжат түрінде алынған көшірмелерін, олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталады. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйесінде мәліметтер болмаған кезде әлеуетті өнім беруші "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңға сәйкес алынған әлеуетті өнім беруші фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерге тиісті лицензияның және (немесе) медициналық бұйымдарды көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның нотариат куәландырған көшірмесін, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздері бар немесе иондаушы сәуле шығаратын медициналық техниканы сатып алған жағдайда әлеуетті өнім беруші оған қол қоюға өкілеттігі бар адамның электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған электрондық құжатты не атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсетуге арналған тиісті лицензияның нотариат куәландырған көшірмесі ұсынылмаған;
5) тиісті мемлекеттік кірістер органының мәліметтерінде бюджетке берешегі, міндетті зейнетақы жарнасы, міндетті кәсіптік зейнетақы жарнасы, әлеуметтік аударымдар және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру аударымдары және (немесе) жарналары бойынша берешек (олар бойынша төлем мерзімдері өзгертілген, берешектің жалпы сомасында көрсетілмеген соманы қоспағанда) туралы ақпарат болған;

Параграф 4. Оценка и сопоставление тендерных заявок
445-41. Тендерная комиссия осуществляет оценку и сопоставление тендерных заявок.
В целях уточнения соответствия потенциальных поставщиков условиям настоящих Правил в части их непричастности к процедуре банкротства либо ликвидации тендерная комиссия рассматривает информацию, размещенную на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедур банкротства либо ликвидации.
445-42. Тендерная комиссия отклоняет тендерную заявку в целом или по лоту в случаях:
1) непредставления гарантийного обеспечения тендерной заявки в соответствии с условиями настоящих Правил;
2) непредставления копии устава или выписки о составе учредителей, участников или выписки из реестра держателей акций, или копии учредительного договора в случаях, предусмотренных настоящими Правилами;
3) непредставления копии документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом, (для физического лица, осуществляющего предпринимательскую деятельность);
4) непредставления копий соответствующих лицензий на фармацевтическую деятельность и (или) уведомления о начале или прекращении деятельности по оптовой реализации медицинских изделий либо в виде электронного документа, полученных в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов. При отсутствии сведений в информационных системах государственных органов, потенциальный поставщик представляет нотариально удостоверенную копию соответствующей лицензии на фармацевтическую деятельность и (или) уведомления о начале или прекращении деятельности по оптовой реализации медицинских изделий, в случае закупа медицинской техники содержащей радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующие ионизирующего излучение потенциальный поставщик представляет электронный документ удостоверенный посредством электронной цифровой подписи лица, имеющего полномочия на его подписание, либо нотариально удостоверенную копию соответствующей лицензии на предоставление услуг в области использования атомной энергии, полученных в соответствии с Законом "О разрешениях и уведомлениях";
5) наличие в сведениях соответствующего органа государственных доходов информации о задолженности в бюджет, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование (за исключением сумм, по которым изменены сроки уплаты, не отраженных в общей сумме задолженности), а также предоставление данных сведений с нарушением указанных сроков;

6) осы Қағидаларда көзделген шарттарға сәйкес техникалық ерекшелік ұсынылмаған;
7) әлеуетті өнім беруші тендерлік құжаттаманың және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келмейтін техникалық ерекшелікті ұсынған;
8) осы Қағидалар шеңберінде сатып алынатын медициналық техникаға осы Қағидаларда көзделген шарттар бойынша дәйексіз ақпарат ұсыну фактісі анықталған;
9) банкроттық не тарату рәсіміне қатыстылығы болған;
10) ұсынылған медициналық техниканың осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкестігін растайтын құжаттар ұсынылмаған;
11) егер мәлімделген медициналық техниканың техникалық сипаттамасы ұсынылатын медициналық техникаға тіркеу куәліктерінде көрсетілген техникалық сипаттамаға және (немесе) жинағына және (немесе) ұсынылатын медициналық техниканың тіркеу куәліктерінің нөмірлері бойынша сараптама ұйымының интернет-ресурсында орналастырылған Қазақстан Республикасының дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінде көрсетілген деректерге сәйкес келмеген;
12) осы Қағидалардың 10-тармағының шарттарына сәйкес келмеген;
13) осы Қағидалардың 15-тармағында белгіленген талаптарға;
14) баға ұсынысы ұсынылмаған не баға ұсынысы осы Қағидаларға 2-1-қосымшаға сәйкес нысанда ұсынылмаған;
15) әлеуетті өнім беруші медициналық техника бағасын тиісті лот бойынша сатып алу үшін бөлінген бағасынан жоғары ұсынған;
16) тендерлік өтінім тігілмеген түрде, беттері нөмірленбей, қолтаңбамен бекітілмей, конвертте әлеуетті өнім берушінің, лизинг берушінің атауы немесе заңды мекенжайы көрсетілмей ұсынылған;
17) әлеуетті өнім беруші осы Қағидалардың 8 және 9-тармақтарында көзделген шарттарға сәйкес келмеген;
18) осы Қағидалардың шарттарын бұзып үлестес болу фактісі анықталған жағдайда тендерлік өтінімді тұтастай немесе лот бойынша қабылдамайды.
445-43. Егер тендер тұтастай немесе оның қандай да бір лоты өткен жоқ деп танылса, лизинг беруші қайта тендер өткізеді.
445-44. Тендер тәсілімен сатып алу немесе оның қандай да бір лоты мынадай негіздемелердің бірі бойынша:
1) тендерлік өтінімдер болмаса;
2) әлеуетті өнім берушілердің барлық тендерлік өтінімдері қабылданбаса, өткізілмеді деп танылады.
445-45. Тендер жеңімпазы тендерлік өтінімдері тендерлік комиссия ең төмен баға ұсынысы негізінде хабарландыру шарттарына және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес деп танылған әлеуетті өнім берушілер арасынан айқындалады.
Лот бойынша бәсекелес болмаған немесе лот бойынша бәсекелестің тендерлік өтінімдері қабылданбаған кезде тендерлік өтінімін тендерлік комиссия хабарландыру шарттары мен осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келетін жалғыз өтінім деп таныған әлеуетті өнім беруші тендер жеңімпазы болып танылады.

6) непредставления технической спецификации в соответствии с условиями, предусмотренными настоящими Правилами;
7) представления потенциальным поставщиком технической спецификации, не соответствующей условиям тендерной документации и настоящих Правил;
8) установления факта представления недостоверной информации по условиям, предусмотренным настоящими Правилами к медицинской техники, приобретаемой в рамках настоящих Правил;
9) причастности к процедуре банкротства либо ликвидации;
10) непредставления документов, подтверждающих соответствие предлагаемых медицинской техники пункту 11 настоящих Правил;
11) если техническая характеристика заявленной медицинской техники не соответствует технической характеристике и (или) комплектующим указанным в регистрационных удостоверениях на предлагаемую медицинскую технику и (или) данным указанным в государственном реестре лекарственных средств и медицинских изделий Республики Казахстан размещенном на интернет-ресурсе экспертной организации по номерам регистрационных удостоверений предлагаемой медицинской техники;
12) несоответствия условиям пункта 10 настоящих Правил;
13) установленных пунктом 15 настоящих Правил;
14) непредставления ценового предложения либо представления ценового предложения не по форме, согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам;
15) представления потенциальным поставщиком цены на медицинской техники, превышающей цену, выделенную для закупа по соответствующему лоту;
16) представления тендерной заявки в не прошитом виде с непронумерованными страницами, не скрепленной подписью, без указания на конверте наименования или юридического адреса потенциального поставщика, лизингодателя;
17) несоответствия потенциального поставщика условиям, предусмотренным пунктами 8 и 9 настоящих Правил;
18) установления факта аффилированности в нарушение условий настоящих Правил.
445-43. Если тендер в целом или какой-либо его лот признаны несостоявшимися, лизингодатель проводит повторный тендер.
445-44. Закуп способом тендера или его какой-либо лот признаются несостоявшимися по одному из следующих оснований:
1) отсутствие тендерных заявок;
2) отклонение всех тендерных заявок потенциальных поставщиков.
445-45. Победитель тендера определяется среди потенциальных поставщиков, тендерные заявки которых признаны тендерной комиссией соответствующими условиям тендерной документации и условиям настоящих Правил, на основе наименьшего ценового предложения.
В отсутствие конкуренции по лоту или при отклонении тендерных заявок конкурентов по лоту победителем тендера признается потенциальный поставщик, чья тендерная заявка признана тендерной комиссией, единственной соответствующей условиям объявления и условиям настоящих Правил.

5-параграф. Тендердің қорытындысын шығару
445-46. Тендер қорытындысы тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашқан күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде шығарылады, ол туралы хаттама жасалады, оған:
1) медициналық техниканың атауы;
2) сатып алу сомасы;
3) тендерлік өтінімдерді ұсынған әлеуетті өнім берушілердің атауы, орналасқан жері және біліктілік деректері;
4) тендерлік құжаттамаға сәйкес әрбір тендерлік өтінімнің бағасы және шарттары;
5) бағалауды жазу және тендерлік өтінімдерді салыстыру;
6) тендерлік өтінімдерді қабылдамау негіздемесі;
7) саудалық атауын көрсетіп, тендердің әрбір лоты бойынша жеңімпаз(дар)дың атауы мен орналасқан жері және олар бойынша жеңімпаз айқындалған талаптар;
8) саудалық атауын көрсетіп, әрбір тендер лотының ұсынысы жеңімпаз ұсынысынан кейінгі екінші болып табылатын қатысушының атауы мен орналасқан жері;
9) егер тендер жеңімпазы айқындалмаса, негіздемесі;
10) қаржы лизингі шарты жасалуға тиіс мерзім;
11) сарапшыны (ларды) тарту туралы ақпарат енгізіледі.
445-47. Тендер қорытындысы шығарылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде лизинг беруші тендерге қатысқан әлеуетті өнім берушілерге лизинг берушінің интернет-ресурсына қорытынды хаттамасын орналастыру арқылы тендердің нәтижесі туралы хабарлайды.
445-48. Тендердің қорытындысы туралы хаттама лизинг берушінің интернет-ресурсына орналастырылады.
445-49. Лизинг беруші сатып алу қорытындылары шығарылған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде лизинг беруші айқындайтын нысан бойынша денсаулық сақтау субъектілерімен және медициналық техниканың жеңімпазымен қаржы лизингі шартын жасасады.
445-50. Қаржы лизингі шарты жасалғаннан кейін өнім беруші денсаулық сақтау субъектісіне лизинг нысанасын ұсынады, осы шартта көзделген тәртіппен және талаптарда іске қосу мен жөндеу жұмыстары, персоналды оқытуды және медициналық техникаға кепілдікті сервистік қызмет көрсетуді жүргізеді. Бұл ретте медициналық техникаға кепілдікті сервистік қызмет көрсету медициналық техника пайдалануға берілген күннен бастап қаржы лизингі шартының қолданыста болу мерзіміне қолданылады.
6-параграф. Қаржы лизингі шартын кепілдікті қамтамасыз ету
445-51. Қаржы лизингі шартының кепілдікті қамтамасыз етуді (бұдан әрі – кепілдікті қамтамасыз ету) енгізу мазмұнын, нысаны мен талаптарын осы Қағидалардың ережелеріне лизинг беруші сәйкес сатып алу кезінде айқындайды және қаржы лизингі шартының тендерлік құжаттамасына енгізілуге тиіс.
445-52. Кепілдікті қамтамасыз ету қаржы лизингі шартының бағасының үш пайызын құрайды және:

Параграф 5. Подведение итогов тендера
445-46. Итоги тендера подводятся в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня вскрытия конвертов с тендерными заявками, о чем составляется протокол, в который включаются:
1) наименования медицинской техники;
2) сумма закупа;
3) наименования, местонахождение и квалификационные данные потенциальных поставщиков, представивших тендерные заявки;
4) цена и условия каждой тендерной заявки в соответствии с тендерной документацией;
5) изложение оценки и сопоставления тендерных заявок;
6) основания отклонения тендерных заявок;
7) наименования и местонахождение победителя (ей) по каждому лоту тендера и условия, по которым определен победитель, с указанием торгового наименования;
8) наименования и местонахождение участника каждого лота тендера, предложение которого является вторым после предложения победителя, с указанием торгового наименования;
9) основания, если победитель тендера не определен;
10) срок, в течение которого надлежит заключить договор финансового лизинга;
11) информация о привлечении эксперта (ов).
445-47. В течение 3 (трех) рабочих дней со дня подведения итогов тендера лизингодатель уведомляют потенциальных поставщиков, принявших участие в тендере, о результатах тендера путем размещения протокола итогов на интернет-ресурсе лизингодателя.
445-48. Протокол об итогах тендера размещается на интернет-ресурсе лизингодателя.
445-49. Лизингодатель в течение пятнадцати рабочих дней со дня подведения итогов закупа заключает договор финансового лизинга с субъектами здравоохранения и победителем медицинской техники, по форме, определяемой лизингодателем.
445-50. После заключения договора финансового лизинга поставщик предоставляет в субъект здравоохранения предмет лизинга, производит пусконаладочные работы, обучение персонала и гарантийное сервисное обслуживание медицинской техники, в порядке и на условиях, предусмотренных данным договором. При этом, гарантийное сервисное обслуживание медицинской техники, распространяется на срок действия договора финансового лизинга с даты ввода в эксплуатацию медицинской техники.
Параграф 6. Гарантийное обеспечение договора финансового лизинга
445-51. Содержание, форма и условия внесения гарантийного обеспечения договора финансового лизинга (далее - гарантийное обеспечение) определяются лизингодателем при закупе в соответствии с положениями настоящих Правил и подлежат включению в тендерную документацию и в договора финансового лизинга.
445-52. Гарантийное обеспечение составляет три процента от цены договора финансового лизинга и представляется в виде:

1) лизинг берушіге қызмет көрсетілетін банкте орналастырылатын ақшалай қаражат түріндегі кепілдік жарна;
2) осы Қағидаларға 10-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк кепілдігі түрде ұсынылады.
Ақшалай қаражатты кепілдік жарна түріндегі кепілдікті қамтамасыз етуді әлеуетті өнім беруші лизинг берушінің тиісті шотына енгізеді.
445-53. Қаржы лизингі шартының орындалуын кепілдікті қамтамасыз етуді өнім беруші, егер басқаны көздемесе, шарт күшіне енген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей енгізеді.
445-54. Қаржы лизингі шарты бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін енгізілген кепілдікті ақшалай жарнаға тұтастай не бір бөлігінде талап ету құқығының үшінші тұлғаларда туындауына әкеп соғатын өнім берушінің іс-әрекеттер жасауына жол берілмейді.
445-55. Қаржы лизингі шартының орындалуын кепілдікті қамтамасыз ету өнім беруші осы шарт бойынша өзінің барлық міндеттемелерін толық және тиісінше орындағаннан кейін өнім берушіге оның жазбаша өтініші бойынша қайтарылады.
445-56. Қаржы лизингі шартының орындалуын кепілдікті қамтамасыз етуді лизинг беруші өнім берушіге:
1) өнім берушінің шарттық міндеттемелерді орындамауына немесе тиісінше орындамауына байланысты қаржы лизингі шарты бұзылған;
2) қаржы лизингі шарты бойынша өзінің міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған (беру мерзімінің бұзылуы және шарттың басқа да талаптарының бұзылуы);
3) қаржы лизингі шартында көзделген талаптарды орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін айыппұл санкциясын төлемеген кезде қайтармайды.";
452-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"452. Бірыңғай оператор веб-порталды дамытуды, сүйемелдеуді және оған жүйелік-техникалық қызмет көрсетуді жүзеге асырады, веб-порталда орналастырылған субъектілердің электрондық ақпараттық ресурстарын сақтаудың ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз етеді, веб-порталдың жұмыс істеу мәселелері бойынша пайдаланушыларға өтеусіз негізде консультациялық көмек көрсетеді, мемлекеттік мекемелер меншік нысанын қоспағанда, пайдаланушыларға веб-порталды пайдалану (қолжетімділік) бойынша ақылы негізде қызметтер көрсетеді.
Веб-порталды пайдаланушылардың пайдалану (қолжетімділік) бойынша көрсетілетін қызметтердің бағасын бірыңғай оператор белгілейді, ол бірыңғай оператордың өкілеттіктерін жүзеге асыруға жұмсаған бірыңғай оператордың шығындарын толық өтеуді қамтамасыз етеді.";
мынадай мазмұндағы 453-тармақпен толықтырылсын:
"453. Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сатып алу мониторингі денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның сатып алуды жүзеге асыру туралы ақпаратты жинау, жалпылау, талдау, жүйелеу және бағалау негізінде жүзеге асырылады.
Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сатып алу мониторингін уәкілетті орган веб-портал арқылы және ондағы ақпарат негізінде жүзеге асырады.";
мынадай мазмұндағы 454-тармақпен толықтырылсын:

1) гарантийного взноса в виде денежных средств, размещаемых в банке, обслуживающем лизингодателя;
2) банковской гарантии по форме, согласно приложению 10-1 к настоящим Правилам.
Гарантийное обеспечение в виде гарантийного взноса денежных средств вносится потенциальным поставщиком на соответствующий счет лизингодателя.
445-53. Гарантийное обеспечение исполнения договора финансового лизинга вносится поставщиком не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня его вступления в силу, если им не предусмотрено иное.
445-54. Не допускается совершение поставщиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору финансового лизинга.
445-55. Гарантийное обеспечение исполнения договора финансового лизинга возвращается поставщику по его письменному обращению после полного и надлежащего исполнения поставщиком всех своих обязательств по этому договору.
445-56. Гарантийное обеспечение исполнения договора финансового лизинга не возвращается лизингодателем поставщику при:
1) расторжении договора финансового лизинга в связи с неисполнением или ненадлежащим исполнением поставщиком договорных обязательств;
2) неисполнении или исполнении ненадлежащим образом своих обязательств по договору финансового лизинга (нарушение сроков поставки и нарушение других условий договора);
3) неуплате штрафных санкций за неисполнение или ненадлежащее исполнение условий, предусмотренных договором финансового лизинга.";
пункт 452 изложить в следующей редакции:
"452. Единый оператор осуществляет развитие, сопровождение и системно-техническое обслуживание веб-портала, обеспечивает информационную безопасность хранения электронных информационных ресурсов субъектов, размещенных на веб-портале, оказывает консультационную помощь пользователям по вопросам функционирования веб-портала на безвозмездной основе, оказывает на платной основе пользователям услуги по использованию (доступу) веб-портала, за исключением государственных учреждений.
Цена на услуги по использованию (доступу) пользователями веб-портала устанавливается единым оператором, которое обеспечить полное возмещение затрат, понесенных единым оператором на осуществление полномочий единого оператора.";
дополнить пунктом 453 следующего содержания:
"453. Мониторинг закупа лекарственных средств, медицинских изделий осуществляется на основе сбора, обобщения, анализа, систематизации и оценки информации об осуществлении закупа за уполномоченным органом в области здравоохранения.
Мониторинг закупа лекарственных средств, медицинских изделий осуществляется уполномоченным органом посредством веб-портала и на основе содержащейся в нем информации.";
дополнить пунктом 454 следующего содержания:

"454. Медициналық бұйымдарды сатып алу инвестициялар туралы келісімді іске асыру шеңберінде жасалған инвестициялар туралы келісімнің талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.";
осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 1-1, 2-1 және 3-1-қосымшалармен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес 10-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес 15-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 21-қосымшада:
16 тармақ алып тасталсын;
20-тармақтың 5) тармақшасы алып тасталсын;
осы бұйрыққа 8 және 9-қосымшаларға сәйкес 21-1 және 21-2-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 112 Бұйрыққа
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде, тергеу
изоляторлары мен қылмыстық-
атқару (пенитенциарлық)
жүйесінің мекемелерінде
ұсталатын адамдар үшін
медициналық көмектің қосымша
көлемін бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнайы емдік
өнімдерді сатып алуды,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
1-1-қосымша
Нысан
(Кімге) ___________________
(лизинг берушінің атауы)
Тендерге қатысуға өтінім
__________________________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы),
тендер өткізу жөніндегі хабарландыруды/ тендерлік құжаттаманы қарап, №
__________________________________________________________________________
(тендердің атауы)
осымен алуды куәландыратын (егер тендерлік құжаттама алынса, көрсетіледі), осы өтініммен мынадай лоттар бойынша хабарландыру шарттарына/тендерлік құжаттамаға сәйкес медициналық техниканы беруді:

"454. В рамках реализации соглашения об инвестициях закуп медицинских изделий осуществляется согласно условиям заключенного соглашения об инвестициях.";
дополнить приложениями 1-1, 2-1 и 3-1 согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу;
приложение 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
дополнить приложением 10-1 согласно приложению 6 к настоящему приказу;
дополнить приложением 15-1 согласно приложению 7 к настоящему приказу;
в приложении 21 к указанным Правилам:
пункт 16 исключить;
подпункт 5) пункта 20 исключить;
дополнить приложениями 21-1 и 21-2 согласно приложениям 8 и 9 к настоящему приказу.
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 декабря 2024 года № 112
Приложение 1-1
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы,
за счет бюджетных средств
и (или) в системе обязательного
социального медицинского
страхования, фармацевтических услуг
Форма
(Кому) ___________________
(наименование лизингодателя)
Заявка на участие в тендере
__________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика),
рассмотрев объявление/ тендерную документацию по проведению тендера №
__________________________________________________________________,
(название тендера) получение которой настоящим удостоверяется
(указывается, если получена тендерная документация), настоящей заявкой
выражает согласие осуществить поставку медицинской техники в соответствии
с условиями объявления/тендерной документацией по следующим лотам:

1) _______________________________ (лот нөмірі) ______________________________
(лоттың атауы)
2) _______________________________ (лот нөмірі) ______________________________
(лоттың атауы)
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) шарттарына сәйкес жүзеге асыруға келісімін білдіреді.
Әлеуетті өнім беруші осы Қағидаларда көзделген шарттармен танысқанын және конкурстық комиссияға өзінің құқығы, біліктілігі, медициналық техниканы берудің сапалық және өзге де сипаттамалары туралы дәйексіз мәліметтер бергені үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де шектеулер жөніндегі жауапкершілік туралы хабардар етілгенін растайды.
Әлеуетті өнім беруші осы өтінімдегі мәліметтердің және оған қоса берілетін құжаттардың дұрыстығын растайды:
Р/с №
Құжат атауы
Парақтар саны
Осы өтінім тендердің қорытындылары шығарылғанға дейін жарамды.
Тендерлік өтінімге _______________________ (әлеуетті өнім берушінің атауы) атынан және тапсырмасы бойынша қол қоюға өкілеттігі бар адамның лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және қолы
Мөрі (бар болған жағдайда)
"___" _______ 20__ж.
Бұйрыққа
2-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде, тергеу
изоляторлары мен қылмыстық-
атқару (пенитенциарлық)
жүйесінің мекемелерінде
ұсталатын адамдар үшін
медициналық көмектің қосымша
көлемін бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнайы емдік
өнімдерді сатып алуды,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
2-1-қосымша
Нысан
Медициналық техниканы беруге әлеуетті өнім берушінің __________________________________________________________ (әлеуетті өнім берушінің атауы) баға ұсынысы
Тендер № ____________ Лот № _____________
Р/с №
Дәрілік затты/медициналық бұйымды беруге баға ұсынысының мазмұны
Мазмұны (әлеуетті өнім беруші толтыру үшін)
1
Медициналық техниканың атауы
2
Сипаттамасы
Техникалық ерекшелікке сәйкес
3
Өлшем бірлігі
4
Тіркеу куәлігінің (куәліктердің)/біржолғы әкелуге рұқсаттың №
5
Медициналық техниканың саудалық атауы
6
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша өндіруші
7
Тіркеу куәлігі/біржолғы әкелуге рұқсат бойынша өндіруші елі
8
Жеткізу пунктіне (пункттеріне) дейін DDP ИНКОТЕРМС 2020 шарттарында теңгемен бірлік бағасы
9
Өлшем бірлігіндегі саны (көлемі)
10
Әлеуетті өнім берушінің тасымалдауға, сақтандыруға, кедендік баждарды, ҚҚС-ты және басқа да салықтарды, төлемдер мен алымдарды төлеуге арналған барлық шығыстарын, басқа да шығыстарды қоса алғанда, жеткізу пунктіне (пункттеріне) дейін DDP ИНКОТЕРМС 2020 беру шарттарымен теңгемен жеткізу сомасы
11
Беру мерзімі
Күні "___" ____________ 20___ ж.
Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) __________ _______________
Қолы _____________
Мөр (бар болған жағдайда)
Бұйрыққа
3-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде, тергеу
изоляторлары мен қылмыстық-
атқару (пенитенциарлық)
жүйесінің мекемелерінде
ұсталатын адамдар үшін
медициналық көмектің қосымша
көлемін бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнайы емдік
өнімдерді сатып алуды,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына

1) ________________ (номер лота) __________________ (наименование лота)
2) ________________ (номер лота) __________________ (наименование лота)
в соответствии с условиями, правил организации и проведения закупа лекарственных
средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема
медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и
учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет
бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования, фармацевтических услуг (далее – Правила). Потенциальный поставщик
подтверждает, что ознакомлен с условиями, предусмотренными Правилами,
и осведомлен об ответственности за предоставление тендерной комиссии
недостоверных сведений о своей правомочности, квалификации, качественных и иных
характеристиках поставки медицинской техники, а также иных ограничениях,
предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
Потенциальный поставщик подтверждает достоверность сведений в данной заявке
и прилагаемых к ней документов:
№ п\п
Наименование документа
Количество листов
Настоящая заявка действует до подведения итогов тендера.
Должность, Ф.И.О. (при его наличии) и подпись лица, имеющего полномочия
подписать тендерную заявку от имени и по поручению
_______________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Печать (при наличии)
"___" _______ 20__г.
Приложение 2 к приказу
Приложение 2-1
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы,
за счет бюджетных средств
и (или) в системе обязательного
социального медицинского
страхования, фармацевтических услуг
Форма
Ценовое предложение потенциального поставщика
__________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
на поставку медицинской техники
№ тендера ____________ Лот № _____________
№ п/п
Содержание ценового предложения на поставку медицинской техники
Содержание
(для заполнения потенциальным поставщиком)
1
Наименование медицинской техники
2
Характеристика Согласно технической спецификации
3
Единица измерения
4
№ Регистрационного удостоверения (удостоверений)/разрешения на разовый ввоз
5
Торговое наименование медицинской техники
6
Производитель, по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
7
Страна происхождения по регистрационному удостоверению/разрешению на разовый ввоз
8
Цена за единицу в тенге на условиях DDP ИНКОТЕРМС 2020 до пункта (пунктов) доставки
9
Количество в единицах измерения (объем)
10
Сумма поставки в тенге на условиях DDP ИНКОТЕРМС 2020 до пункта (пунктов) доставки, включая все расходы потенциального поставщика на транспортировку, страхование, уплату таможенных пошлин, НДС и других налогов, платежей и сборов, другие расходы
11
Срок поставки
Дата "___" ____________ 20___ г.
Должность, Ф.И.О. (при его наличии) _________________ ____________
Подпись ____________
Печать (при наличии)
Приложение 3 к приказу

3-1-қосымша
Нысан
Кімге:
________________________
________________________
(лизинг берушінің атауы
мен деректемелері)
Шығ. № __________
Күні _____________
Банк кепілдігі (тендерлік өтінімді қамтамасыз ету түрі)
Банктің атауы (банк филиалы)
___________________________________________________________________
(банктің атауы, БСН және басқа деректемелері)
Кепілдікті қамтамасыз ету № ____________________
"__" _____ 20__ жыл
Банк (банк филиалы) _______________________________________________
(атауы) (бұдан әрі – Банк)
__________________________________________________________________
(атауы) бұдан әрі "Әлеуетті өнім беруші" _____________________________________
(лизинг берушінің атауы) ___________________________________________________
жарияланған (хабарландырудың күні, айы, жылы)
сатып алу бойынша тендерге қатысатыны және жалпы сомасы ________________ (жазумен) теңгеге, оның ішінде (бірнеше лот бойынша сатып алуға қатысқан кезде) (тауардың атауы және көлемі) беруді жүзеге асыруға дайын екені хабардар етілді:
1) № ____ лот бойынша (хабарландырудағы нөмірі) – мынадай мөлшерде ____________________ (сомасы санмен және жазумен) теңге;
2) ...
Осыған байланысты Банк ___________________________________________
(банктің атауы)
лизинг берушінің бірінші талабымен кепілдік қамтамасыз ету сомасын қоса алғанда,
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар) көзделген негіздер бойынша төлемге қойылатын талапты алғаннан кейін № ____ лот бойынша ________________ (сомасы санмен және жазумен) теңге, лот № _____ сомаға ________________ (сомасы санмен және жазумен) теңге ______________ (сомасы санмен және жазумен) тең 1 (бір) пайыз мөлшерінде кепілдікті қамтамасыз ету сомасын төлеуге кері қайтарылмайтын міндеттемені өзіне алады.
Осы кепілдік Әлеуетті өнім берушінің тендерлік өтінімін ашқан сәттен бастап күшіне енеді және Қағидаларға сәйкес мәні бойынша шешім қабылданғанға дейін, ал Әлеуетті өнім беруші сатып алу жеңімпазы деп танылған жағдайда, ол жасалған шарт бойынша тиісті кепілдікті қамтамасыз етуді ұсынғанға дейін қолданылады.
Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) __________________________________
Банк мөрі
Бұйрыққа
4-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде, тергеу
изоляторлары мен қылмыстық-
атқару (пенитенциарлық)
жүйесінің мекемелерінде
ұсталатын адамдар үшін
медициналық көмектің қосымша
көлемін бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнайы емдік
өнімдерді сатып алуды,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
5-қосымша
Тауарды сатып алу үлгі шарты (тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында)
___________________
"___" ___________ ж.
(орналасқан жері)
Бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын ________________________ (тапсырыс берушінің толық атауы) ______________________________ атынан уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын _____________________ (өнім беруші – тендер жеңіпазының толық атауы) ________________________ атынан уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _______________ (жарғының, ереженің) негізінде әрекет ететін екінші тараптан, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін медициналық көмектің қосымша көлемін бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар), № ______ "___" __________ _____ жылы (сатып алу затын көрсету) сатып алу бойынша ______________________ тәсілмен (тәсілін көрсету) сатып алу қорытындылары туралы хаттаманың негізінде № 1 қосымшаның тізбесіне сәйкес осы Дәрілік заттарды және (немесе) медициналық бұйымдарды сатып алу шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты және төмендегілер туралы келісті:

Приложение 3-1
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, дополнительного
объема медицинской помощи
для лиц, содержащихся
в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы,
за счет бюджетных средств
и (или) в системе обязательного
социального медицинского
страхования, фармацевтических услуг
Форма
Кому: ____________________
_________________________
(наименование и реквизиты
лизингодателя)
Исх. № __________
Дата ____________
Банковская гарантия (вид обеспечения тендерной заявки)
Наименование банка (филиала банка)
___________________________________________________________________
(наименование, БИН и другие реквизиты банка)
Гарантийное обеспечение № ____________________
"__" _____ 20__ года
Банк (филиал банка) _________________________________________________
(наименование) (далее – Банк)
проинформирован, что _______________________________________________
(наименование)
в дальнейшем "Потенциальный поставщик", принимает участие в тендере,
объявленном _______________________________________________________,
(наименование лизингодателя)
___________________________________________________________________
(дата, месяц, год объявления)
и готов осуществить поставку
(наименование и объем товара)
на общую сумму __________________________________ (прописью) тенге,
из них (при участии в закупе по нескольким лотам):
1) по лоту № _____ (номер в объявлении) – в размере _____________________
(сумма в цифрах и прописью) тенге;
2)...
В связи с этим Банк __________________________________________________
(наименование банка)
берет на себя безотзывное обязательство выплатить лизингодателю закупа
по первому требованию, включая сумму гарантийного обеспечения в размере 1 (один)
процента равную ______________ (сумма в цифрах и прописью) по лоту № ____
на сумму ___________________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью) тенге, лоту № _____ на сумму________________
(сумма в цифрах и прописью) тенге, по получении требования на оплату
по основаниям, предусмотренным правилами организации и проведения закупа
лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных
продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся
в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе
обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг
(далее – Правила).
Данная гарантия вступает в силу с момента вскрытия тендерной заявки
Потенциального поставщика и действует до принятия по ней решения по существу
в соответствии с Правилами, а при признании Потенциального поставщика
победителем закупа – до представления им соответствующего гарантийного
обеспечения по заключенному договору.
Должность, Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________
Печать Банка
Приложение 4 к приказу
Приложение 5 к Правилам
организации и проведения
закупа лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы,
за счет бюджетных средств
и (или) в системе обязательного
социального медицинского
страхования, фармацевтических услуг
Типовой договор закупа товара (между заказчиком и поставщиком)
___________________
"___" __________ _____г.
(местонахождение)
____________________________________________________________________
(полное наименование заказчика),
именуемый в дальнейшем "Заказчик",
в лице _____________________________________________________________,
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
уполномоченного лица с одной стороны, и
___________________________________________________________________
(полное наименование поставщика – победителя тендера)
___________________________________________________________________,
именуемый в дальнейшем "Поставщик",
в лице _____________________________________________________________,
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного лица,
действующего на основании __________, (устава, положения) с другой стороны,
на основании правил организации и проведения закупа лекарственных средств,
медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного
объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет
бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования, фармацевтических услуг (далее – Правила), и протокола об итогах
закупа способом _____________________________________________________
(указать способ)
по закупу (указать предмет закупа) № ____ от "__" _____ ____
года, заключили настоящий Договор закупа лекарственных средств и (или)
медицинских изделий (далее – Договор) по закупу согласно перечня
приложения № 1 и пришли к соглашению о нижеследующем:

1-тарау. Шартта қолданылатын терминдер
1. Осы Шартта төменде санамаланған ұғымдарға мынадай түсінік беріледі:
1) Өнім беруші – Тапсырыс берушімен жасалған сатып алу туралы Шартта оның контрагенті ретінде әрекет ететін және Шарт талаптарында көрсетілген тауарларды беруді жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
2) Тапсырыс беруші – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары, медициналық қызметтер көрсететін әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелер, ведомстволық бөлімшелер (ұйымдар), сондай-ақ тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілері;
3) тауарлар – Өнім беруші Тапсырыс берушіге Шарттың талаптарына сәйкес беруі тиіс дәрілік заттар және (немесе) медициналық бұйымдар және ілеспе көрсетілетін қызметтер;
4) Шарт – Тапсырыс беруші мен Өнім берушінің арасында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жасалған, жазбаша нысанда тіркелген, Тараптар оған барлық қосымшаларымен және толықтыруларымен бірге, сондай-ақ Шартта сілтеме бар барлық құжаттамамен бірге қол қойған азаматтық-құқықтық акт;
5) Шарттың бағасы – Тапсырыс берушінің Өнім берушіге Шарт талаптарына сәйкес төлеуі тиіс сома;
6) ілеспе көрсетілетін қызметтер – тасымалдау және сақтандыру сияқты тауарларды беруді қамтамасыз ететін көрсетілетін қызметтер және Өнім берушінің Шартты орындауға бағытталған басқа да міндеттерін қамтитын, монтаждау, іске қосу, техникалық жәрдем көрсету, оқыту және басқа да қосалқы көрсетілетін қызметтер.
2-тарау. Шарттың мәні
2. Өнім беруші тауарды Шарттың талаптарына сәйкес, осы Шартқа қосымшаларда айқындалған мөлшерде және сапада беруге, ал Тапсырыс беруші оны қабылдауға және Шарттың талаптарына сәйкес төлеуге міндеттенеді.
3. Төменде санамаланған құжаттар және оларда келісілген талаптар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып табылады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) 1-қосымша "Сатып алынатын тауарларды беру ерекшелігі мен графигі";
3) 2-қосымша "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар".
4) Шарттың орындалуын қамтамасыз ету (бұл тармақша егер тендерлік құжаттамада немесе Қағидаларда Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу көзделсе көрсетіледі).
3-тарау. Шарттың бағасы және төлемі
4. Шарттың бағасы (ММ үшін бюджеттік бағдарламаға/ерекшелікке сәйкес тауарлардың атауын көрсету) ______________________________________ теңгені (соманы цифрмен және жазумен көрсету) құрайды.
Тауардың атауы, сипаттамасы, саны, бірлігінің бағасы, тауарды беру сомасы мен мерзімдері Шартқа 1-қосымшада көрсетілген.

Глава 1. Термины, применяемые в Договоре
1. В данном Договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) Договор – гражданско-правовой акт, заключенный между Заказчиком и Поставщиком в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан с соблюдением письменной формы, подписанный Сторонами со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также со всей документацией, на которую в Договоре есть ссылки;
2) цена Договора – сумма, которая должна быть выплачена Заказчиком Поставщику в соответствии с условиями Договора;
3) товары – лекарственные средства и (или) медицинские изделия и сопутствующие услуги, которые Поставщик должен поставить Заказчику в соответствии с условиями Договора;
4) сопутствующие услуги – услуги, обеспечивающие поставку товаров, такие как, транспортировка и страхование, и любые другие вспомогательные услуги, включающие, монтаж, пуск, оказание технического содействия, обучение и другие обязанности Поставщика, направленные на исполнение Договора;
5) Заказчик – местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы, военно-медицинские (медицинские) подразделения, ведомственные подразделения (организации), оказывающие медицинские услуги, а также субъекты здравоохранения, оказывающие медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
6) Поставщик – физическое или юридическое лицо, выступающее в качестве контрагента Заказчика в заключенном с ним Договоре о закупе и осуществляющее поставку товаров, указанных в условиях Договора.
Глава 2. Предмет Договора
2. Поставщик обязуется поставить товар в соответствии с условиями Договора, в количестве и качестве, определенных в приложениях к настоящему Договору, а Заказчик принять его и оплатить в соответствии с условиями Договора.
3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) приложение 1 "Спецификация и график поставки закупаемых товаров";
3) приложение 2 "Антикоррупционные требования".
4) обеспечение исполнения Договора (этот подпункт указывается, если в тендерной документации или Правилах предусматривается внесение обеспечения исполнения Договора).
Глава 3. Цена Договора и оплата
4. Цена Договора (для ГУ указать наименование товаров согласно бюджетной программы/специфики) составляет ______________________________________ тенге
(указать сумму цифрами и прописью).
Наименование, характеристика, количество, цена за единицу товара, сумма и сроки поставки товара указаны в приложении 1 к Договору.

5. Өнім берушіге берілген тауарлар үшін ақы төлеу мынадай шарттарда жүргізіледі:
Төлем түрі аудару.
Төлеу мерзімі жыл бойында (мысалы: % межелі пунктке тауарды қабылдағаннан кейінгі немесе алдын ала төлем немесе өзгелер).
6. Төлем алдындағы қажетті құжаттар:
1) Өнім беруші ұсынатын және оның өндіруші, ресми дистрибьютор не өндірушінің ресми өкілі мәртебесін растайтын шарттың көшірмесі немесе өзге де құжаттар;
2) шот-фактура, жүкқұжат, қабылдап алу-беру актісі;
3) тауардың нақты түріне тән өзге де құжаттар (медициналық техниканы сатып алу кезінде: сервистік қызмет көрсетуді жүргізу кестесі; егер тауар өлшеу құралы болып табылса, өлшеу құралының бастапқы тексеруден өткені туралы сертификат; тапсырыс берушінің медициналық және техникалық мамандарын оқытуды растайтын құжаттар).
4-тарау. Тауарды беру және қабылдау шарттары
7. Шарт шеңберінде берілетін тауарлар техникалық ерекшелікте көрсетілген стандарттарға сәйкес келуі немесе олардан жоғары болуы тиіс.
8. Өнім беруші Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз Шарттың немесе оның қандай да бір ережелерінің, сондай-ақ Тапсырыс беруші немесе осы Шартты орындау үшін Өнім беруші тартқан персоналды қоспағанда, оның атынан басқа тұлғалар ұсынған техникалық құжаттаманың, жоспарлардың, сызбалардың, модельдердің, үлгілердің немесе ақпараттың мазмұнын ешкімге ашпауға тиіс.
Көрсетілген ақпарат бұл персоналға құпия түрде және шарттық міндеттемелерді орындау үшін қаншалықты қажет болса, сондай шамада берілуге тиіс.
9. Өнім беруші Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз жоғарыда аталған қандай да бір құжаттарды немесе ақпаратты Шартты іске асыру мақсатынан басқа мақсатта пайдаланбауға тиіс.
10. Өнім беруші тауарларды соңғы межелі пунктіне тасымалдау кезінде олардың бүлінуінен немесе бүлінуінен алдын алатын қаптаманы қамтамасыз етуге тиіс.
Қаптама қандай да бір шектеусіз қарқынды көтеру-тасымалдау өңдеуіне және тасымалдау кезінде экстремалды температуралардың, тұздар мен жауын-шашынның, сондай-ақ ашық сақтаудың әсеріне төзуі тиіс.
Қаптама жәшіктердің габариттерін және олардың салмағын айқындау кезінде жеткізудің межелі пунктінің алыстығын және тауарларды алып жүрудің барлық пункттерінде қуатты жүк көтергіш құралдардың болуын ескеру қажет.
11. Тауардың қаптамасы және таңбалау, сондай-ақ оның ішіндегі және сыртындағы құжаттама Қазақстан Республикасының заңнамасына қатаң сәйкес келуі тиіс.
12. Тауарларды беруді Өнім беруші сатып алынатын тауарлар тізбесінде айтылған Тапсырыс берушінің/сатып алуды ұйымдастырушының талаптарына сәйкес жүзеге асырады.

5. Оплата Поставщику за поставленные товары производиться на следующих условиях:
Форма оплаты перечисление.
Сроки выплат в течении года (пример: % после приемки товара в пункте назначения или предоплата, или иное).
6. Необходимые документы, предшествующие оплате:
1) копия договора или иные документы, представляемые Поставщиком и подтверждающие его статус производителя, официального дистрибьютора либо официального представителя производителя;
2) счет-фактура, накладная, акт приемки-передачи;
3) иные документы специфичные для конкретного вида товара (при закупе медицинской техники: график проведения сервисного обслуживания; сертификат о прохождении первичной поверки средства измерения, если товар является средством измерения; документы, подтверждающие проведение обучения медицинских и технических специалистов заказчика).
Глава 4. Условия поставки и приемки товара
7. Товары, поставляемые в рамках Договора, должны соответствовать или быть выше стандартов, указанных в технической спецификации.
8. Поставщик не должен без предварительного письменного согласия Заказчика раскрывать кому-либо содержание Договора или какого-либо из его положений, а также технической документации, планов, чертежей, моделей, образцов или информации, представленных Заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Поставщиком для выполнения настоящего Договора.
Указанная информация должна представляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для выполнения договорных обязательств.
9. Поставщик не должен без предварительного письменного согласия Заказчика использовать какие-либо вышеперечисленные документы или информацию, кроме как в целях реализации Договора.
10. Поставщик должен обеспечить упаковку товаров, способную предотвратить их от повреждения или порчи во время перевозки к конечному пункту назначения.
Упаковка должна выдерживать без каких-либо ограничений интенсивную подъемно-транспортную обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время перевозки, а также открытого хранения.
При определении габаритов упакованных ящиков и их веса необходимо учитывать отдаленность конечного пункта доставки и наличие мощных грузоподъемных средств во всех пунктах следования товаров.
11. Упаковка и маркировка товара, а также документация внутри и вне ее должны строго соответствовать законодательству Республики Казахстан.
12. Поставка товаров осуществляется Поставщиком в соответствии с условиями Заказчика/организатора закупа, оговоренными в перечне закупаемых товаров.

13. Өнім беруші тауарларды тендерлік құжаттамаға қосымшада көрсетілген межелі пунктке дейін жеткізуге тиіс. Бұл тауарларды межелі пунктке дейін тасымалдауды Өнім беруші жүзеге асырады және төлем жүргізеді, ал осыған байланысты шығыстар Шарттың бағасына енгізіледі.
5-тарау. Медициналық техниканы беру және қабылдау ерекшеліктері
14. Жеткізілетін медициналық техникаға кепілдікті сервистік қызмет көрсету орнатылғаннан және пайдалануға берілгеннен кейін 37 (отыз жеті) ай ішінде жарамды, осы кезең ішінде кепілдікті сервистік қызмет көрсету құны Шарттың бағасына енгізілген және өзіне регламенттік және жөндеу жұмыстарын, сондай-ақ бұл ретте дайындаушы зауыт өндірген пайдаланылатын қосалқы бөлшектер мен тораптарды қамтиды. Бұл ретте кепілдікті сервистік қызмет көрсету медициналық техниканың тораптары мен жинақтауыштарының бұзылуы, жөнделуі, ауыстырылуы себебінен тоқтап тұру кезеңіне мөлшерлес мерзімге ұзартылады немесе Тапсырыс берушіге көрсетілген кезеңге Өнім беруші осыған ұқсас жұмыс істейтін медициналық техниканы ұсынады.
15. Осы Шарт шеңберінде Өнім беруші тендерлік құжаттамада көрсетілген қызметтерді ұсынуы тиіс.
16. Ілеспе қызметтердің бағасы Шарттың бағасына кіреді.
17. Тапсырыс беруші Өнім берушіден Өнім беруші дайындайтын немесе өткізетін қосалқы бөлшектер туралы ақпаратты, атап айтқанда Тапсырыс беруші Өнім берушіден сатып алу үшін таңдай алатын және кепілдік мерзімі өткеннен кейін оларды пайдалана алатын қосалқы бөлшектердің құны мен номенклатурасын ұсынуды талап ете алады.
18. Өнім беруші қосалқы бөлшектерді өндіруді тоқтатқан кезде:
а) Тапсырыс берушіге қажетті мөлшерде қажетті сатып алуды жүргізуге мүмкіндік беру үшін өндірістің алдағы тоқтауы туралы алдын ала хабарлауы;
б) қажет болған жағдайда өндіріс тоқтатылғаннан кейін Тапсырыс берушіге қосалқы бөлшектерге жоспарларды, сызбаларды және техникалық құжаттаманы тегін беруі тиіс.
19. Өнім беруші Шарт шеңберінде берілген тауарлардың:
1) егер шартта өзгеше көзделмесе, конструкциялар мен материалдардың барлық соңғы модификацияларын көрсететін жаңа, пайдаланылмаған, ең жаңа не сериялық модельдер болып табылатынына;
2) Тапсырыс берушінің елі үшін әдеттегі жағдайларда берілген тауарларды қалыпты пайдалану кезінде конструкциясына, материалдарына немесе жұмысына байланысты ақаулары болмайтынына кепілдік береді.
20. Тапсырыс беруші ұсынған техникалық ерекшелікке қатаң сәйкестікте Өнім беруші дайындаған конструкцияларда, материалдарда ақаулар пайда болса Өнім беруші Тапсырыс берушінің техникалық ерекшелікте жол берген олқылықтары үшін жауапты болмайды.

13. Поставщик должен поставить товары до пункта назначения, указанного в приложении к тендерной документации. Транспортировка этих товаров до пункта назначения осуществляется и оплачивается Поставщиком, а связанные с этим расходы включаются в цену Договора.
Глава 5. Особенности поставки и приемки медицинской техники
14. Гарантийное сервисное обслуживание на поставляемую медицинскую технику действительно в течение 37 (тридцать семь) месяцев после установки и введения в эксплуатацию, стоимость гарантийного сервисного обслуживания в течение данного периода включена в цену договора и включает в себя регламентные и ремонтные работы, а также используемые при этом запасные части и узлы, произведенные заводом-изготовителем. При этом гарантийное сервисное обслуживание продлевается на срок соразмерно периоду простоя по причине поломки, ремонта, замены узлов и комплектующих медицинской техники или на указанный период Заказчику Поставщиком предоставляется аналогичная работающая медицинская техника.
15. В рамках данного Договора Поставщик должен предоставить услуги, указанные в тендерной документации.
16. Цены на сопутствующие услуги включены в цену Договора.
17. Заказчик может потребовать от Поставщика предоставить информацию о запасных частях, изготовляемых или реализуемых Поставщиком, а именно стоимость и номенклатуру запасных частей, которые Заказчик может выбрать для закупки у Поставщика и использовать их после истечения гарантийного срока.
18. Поставщик, при прекращении производства им запасных частей, должен:
а) заблаговременно уведомить Заказчика о предстоящем свертывании производства, с тем, чтобы позволить ему произвести необходимые закупки в необходимых количествах;
б) при необходимости вслед за прекращением производства бесплатно предоставить Заказчику планы, чертежи и техническую документацию на запасные части.
19. Поставщик гарантирует, что товары, поставленные в рамках Договора:
1) являются новыми, неиспользованными, новейшими либо серийными моделями, отражающими все последние модификации конструкций и материалов, если Договором не предусмотрено иное;
2) не имеют дефектов, связанных с конструкцией, материалами или работой, при нормальном использовании поставленных товаров в условиях, обычных для страны Заказчика.
20. При появлении дефектов в конструкциях, материалах, изготовленных Поставщиком в строгом соответствии с технической спецификацией, представленной Заказчиком, Поставщик не несет ответственности за упущения Заказчика в его (Заказчика) технической спецификации.

21. Бұл кепілдік тауарлардың бүкіл партиясын немесе оның бір бөлігін нақты жағдайға байланысты жеткізгеннен және оларды Шартта көрсетілген соңғы межелі пунктте қабылдағаннан кейін жыл бойы жарамды.
22. Тапсырыс беруші осы кепілдікке байланысты барлық наразылықтар туралы Өнім берушіні жазбаша түрде жедел хабардар етуге міндетті.
23. Тауардың істен шығуы туралы хабарламаны алғаннан кейін Өнім беруші хабарламаны алған кезден бастап 72 (жетпіс екі) сағаттан аспайтын мерзімде болжамды жөндеудің себептерін, мерзімдерін айқындау үшін білікті маманның жергілікті жерге шығуын қамтамасыз етуге тиіс. Өнім беруші дайындаушы зауыт өндірген қосалқы бөлшектер мен тораптарды пайдалана отырып жөндеу немесе Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір шығыстарсыз ақаулы тауарды немесе оның бөлігін ауыстыруды бір ай ішінде жүргізуге тиіс.
24. Егер Өнім беруші хабарламаны алып, бір ай ішінде ақауды(ларды) түзетпесе, Тапсырыс беруші Өнім берушінің есебінен және Тапсырыс берушінің Өнім берушіге қатысты Шарт бойынша иелене алатын басқа құқықтарына қандай да бір залалсыз ақауларды түзету бойынша қажетті санкциялар мен шараларды қолдана алады.
25. Екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, Шарт құжаттарына ешқандай ауытқуларға немесе өзгерістерге (сызбалар, жобалар немесе техникалық ерекшеліктер, тиеп-жөнелту, буып-түю әдісі, жеткізу орны немесе Өнім беруші ұсынатын қызметтер және өзгелер) жол берілмейді.
26. Егер кез келген өзгеріс Өнім берушіге Шарт бойынша тауарлардың кез келген бөлігін беру үшін қажетті құнның немесе мерзімдердің азаюына әкелетін болса, онда шарттың бағасы немесе беру графигі немесе екеуі де тиісті түрде түзетіледі, ал Шартқа тиісті түзетулер енгізіледі. Өнім берушінің осы баптың шеңберінде түзету жүргізуге барлық сұрау салулары Өнім беруші тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкім алған күннен бастап 30 (отыз) күн ішінде ұсынылуға тиіс.
6-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
27. Өнім беруші Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз осы Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін біреуге толықтай да, ішінара да бермеуге тиіс.
28. Тауарларды беруді және қызметтерді көрсетуді Өнім беруші баға кестесінде көрсетілген кестеге сәйкес жүзеге асыруға тиіс.
29. Өнім беруші тарапынан жеткізудің орындалуының кешіктірілуі Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді ұстап қалуға және тұрақсыздық айыбын төлеуге алып келеді.
30. Егер Шартты орындау кезеңінде Өнім беруші кез келген сәтте тауарларды уақтылы беруге кедергі келтіретін жағдайларға тап болса, Өнім беруші Тапсырыс берушіге кешіктіру фактісі, оның болжамды ұзақтығы және себебі (себептері) туралы дереу жазбаша хабарлама жіберуге тиіс. Өнім берушіден хабарлама алғаннан кейін Тапсырыс беруші жағдайды бағалауға тиіс және бюджеттік бағдарлама әкімшісімен келісу бойынша Өнім берушінің Шартты орындау мерзімін ұзарта алады. Бұл жағдайда мұндай ұзартуды тараптар Шартқа түзетулер енгізу арқылы ратификациялауға тиіс.

21. Эта гарантия действительна в течение года доставки всей партии товаров или ее части в зависимости от конкретного случая и их приемки на конечном пункте назначения, указанном в Договоре.
22. Заказчик обязан оперативно уведомить Поставщика в письменном виде обо всех претензиях, связанных с данной гарантией.
23. После получения уведомления о выходе товара из строя поставщик должен в срок не более 72 (семьдесят два) часов с момента получения уведомления обеспечить выезд квалифицированного специалиста на место для определения причин, сроков предполагаемого ремонта. Поставщик должен произвести ремонт, используя запасные части и узлы, произведенные заводом-изготовителем, или замену бракованного товара или его части без каких-либо расходов со стороны заказчика в течение одного месяца.
24. Если Поставщик, получив уведомление, не исправит дефект(ы) в течение одного месяца, Заказчик может применить необходимые санкции и меры по исправлению дефектов за счет Поставщика и без какого-либо ущерба другим правам, которыми Заказчик может обладать по Договору в отношении Поставщика.
25. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации, метод отгрузки, упаковки, место доставки, или услуги, предоставляемые Поставщиком и иные) в документы Договора не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
26. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Поставщику для поставки любой части товаров по Договору, то цена Договора или график поставок, или и то и другое соответствующим образом корректируется, а в Договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы Поставщика на проведение корректировки в рамках данной статьи должны быть предъявлены в течение 30 (тридцати) дней со дня получения Поставщиком распоряжения об изменениях от Заказчика.
Глава 6. Ответственность Сторон
27. Поставщик ни полностью, ни частично не должен передавать кому-либо свои обязательства по настоящему Договору без предварительного письменного согласия Заказчика.
28. Поставка товаров и предоставление услуг должны осуществляться Поставщиком в соответствии с графиком, указанным в таблице цен.
29. Задержка с выполнением поставки со стороны поставщика приводит к удержанию обеспечения исполнения договора и выплате неустойки.
30. Если в период выполнения Договора Поставщик в любой момент столкнется с условиями, мешающими своевременной поставке товаров, Поставщик должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление о факте задержки, ее предположительной длительности и причине(ах). После получения уведомления от Поставщика Заказчик должен оценить ситуацию и может, по согласованию с администратором бюджетной программы, продлить срок выполнения Договора поставщиком. В этом случае, такое продление должно быть ратифицировано сторонами путем внесения поправки в Договор.

31. Егер Өнім беруші тауарларды Шартта көзделген мерзімдерде жеткізе алмаса, форс-мажорлық талаптарды қоспағанда, Тапсырыс беруші Шарт шеңберінде өзінің басқа құқықтарына нұқсан келтірмей, тауарды жеткізу кестесіне сәйкес жеткізілмеген немесе мерзімдерін бұза отырып жеткізілген сомадан әрбір мерзімі өткен күн үшін 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайыз мөлшеріндегі соманы тұрақсыздық айыбы түрінде Шарттың бағасынан шегереді.
32. Егер Шартты орындауды кешіктіру форс-мажор жағдайлардың нәтижесі болып табылса, Өнім беруші өзінің Шарттың орындалуын қамтамасыз етуінен айырылмайды және тұрақсыздық айыбын төлеуге немесе Шарттың талаптарын орындамауына байланысты оны бұзуға жауапты болмайды.
33. Шарттың мақсаттары үшін форс-мажор Тараптың қателікке немесе немқұрайлыққа байланысты емес және бұл жағдайлар Тараптардың кез келгенінің шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауын мүмкін емесжағдайда, күтпеген сипатқа ие оқиғаны білдіреді және еңсерілмейтін күш (дүлей зілзалалар, міндеттемелерді орындауға тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару, әскери іс-қимылдар, өндірісті тоқтата тұру немесе тоқтату және еңсерілмейтін күштің (форс-мажордың) туындағанын дәлелдейтін көрсетілген жағдайлар) оқиғаны білдіреді.
34. Форс-мажор жағдайлар туындаған кезде, олар туындаған Тарап екінші Тарапқа осындай жағдайлар және олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жібереді және форс-мажор жағдайлар туындаған кезден бастап күнтізбелік он күн ішінде олардың туындағанын тиісті құжаттармен растайды. Бұл жағдайда Шарттың қолданылуы форс-мажор жағдайлар тоқтатылғанға дейін тоқтатыла тұрады және Шарттың қолданылу мерзімі форс-мажор жағдайлардың қолданылу мерзіміне сәйкес ұзартылады. Тараптың хабарламауы немесе уақтылы хабарламау Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда көрсетілген жағдайлардың кез келгеніне сілтеме жасау құқығынан айырады.
35. Егер форс-мажор жағдайлар күнтізбелік бір айдан астам уақытқа созылса, Тараптар бұл туралы жазбаша келісім жасасу жолымен Шарттың қолданылуын тоқтату туралы шешім қабылдауға құқылы. Бұл ретте Тараптар нақты берілген тауар үшін өзара есеп айырысуды жүргізеді.
36. Егер Өнім беруші банкрот немесе төлеуге қабілетсіз болса, Тапсырыс беруші Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, Шартты кез келген уақытта бұза алады. Бұл жағдайда бұзу дереу жүзеге асырылады және егер Шартты бұзу зиян келтірмесе немесе іс-әрекеттерді жасауға немесе Тапсырыс берушіге қойылған немесе кейіннен қойылатын санкцияларды қолдануға қандай да бір құқықтарды қозғамаса, Тапсырыс беруші Өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндет көтермейді.

31. За исключением форс-мажорных условий, если Поставщик не может поставить товары в сроки, предусмотренные Договором, Заказчик без ущерба другим своим правам в рамках Договора вычитает из цены Договора в виде неустойки сумму в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процентов за каждый просроченный день от суммы недопоставленного или поставленного с нарушением сроков согласно графика поставки товара.
32. Поставщик не лишается своего обеспечения исполнения Договора и не несет ответственность за выплату неустоек или расторжение Договора в силу невыполнения его условий, если задержка с выполнением Договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.
33. Для целей Договора форс-мажор означает событие, не связанное с просчетом или небрежностью Стороны, и имеет непредвиденный характер неподвластное контролю любой из Сторон (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств, военные действия, приостановление или прекращение производства и обстоятельства указанные в свидетельстве о наступлении непреодолимой силы (форс-мажора)) при условии, что эти обстоятельства сделали невозможным исполнение любой из Сторон своих обязательств по Договору.
34. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Сторона, у которой они возникли, направляет другой Стороне письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах и подтверждает их наступление соответствующими документами в течение десяти календарных дней с момента возникновения форс-мажорных обстоятельств. В этом случае действие Договора приостанавливается до прекращения форс-мажорных обстоятельств, и срок действия Договора продлевается соответственно сроку действия форс-мажорных обстоятельств. Неуведомление или несвоевременное уведомление лишает Сторону права ссылаться на любые вышеуказанные обстоятельства как основание, освобождающее от ответственности за ненадлежащее исполнение, либо неисполнение обязательств по Договору.
35. Если форс-мажорные обстоятельства длятся более одного календарного месяца, Стороны вправе принять решение о прекращении действия Договора путем заключения письменного соглашения об этом. При этом Стороны производят взаиморасчет за фактически поставленный товар.
36. Заказчик может в любое время расторгнуть Договор, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным. В этом случае, расторжение осуществляется немедленно, и Заказчик не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику при условии, если расторжение Договора не наносит ущерба или не затрагивает каких-либо прав на совершение действий или применение санкций, которые были или будут впоследствии предъявлены Заказчику.

37. Тапсырыс беруші Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, Шартты одан әрі орындаудың орынсызд болуына байланысты оны кез келген уақытта бұза алады. Хабарламада Шартты бұзудың себебі көрсетілуге тиіс, күші жойылған шарттық міндеттемелердің көлемі, сондай-ақ Шартты бұзудың күшіне енген күні көрсетілуге тиіс.
Шарт осындай жағдайларға байланысты күшін жойған кезде Өнім беруші Шартты бұзуға байланысты бұзатын күнге іс жүзіндегі шығындар үшін ғана ақы талап етуге құқылы. Тапсырыс беруші мен Өнім беруші Шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей келіссөздер процесінде шешуге барлық күш-жігерін салуға тиіс.
38. Егер осындай келіссөздер басталғаннан кейін күнтізбелік 21 (жиырма бір) күн ішінде Тапсырыс беруші мен Өнім беруші Шарт бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
39. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың қызметкерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайтынын, ондай іс-әрекет жасауға түрткі болмайды, сондай-ақ Шартқа қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайтынын растайды.
7-тарау. Құпиялылық
40. Шарттың қолданысының нәтижесінде бір Тараптың екінші Тарап үшін ұсынған ақпараты Шарттың уақыты өткеннен кейін немесе оны бұзғаннан кейін 3 (үш) жылға дейін құпия болып табылады, келесі жағдайлардан басқа, егер ақпарат:
1) ашу кезінде жария қол жетімді болуы;
2) жария етілгеннен кейін екінші Тарапқа жария етуші Тарап Шартты жариялау жолымен немесе оны бұзбай өзгеше түрде (мемлекеттік, құқық қорғау және сот органдарының сұрату бойынша ұсыну жолымен) жария пайдалануға түссе;
3) басқа Тарап ашқан кезде Тараптардың иелігінде болып және осындай Тараптан тікелей немесе жанама алынбаса;
4) үшінші тараптан алынды, алайда мұндай ақпарат құпиялылықты кепілдендіретін Тараптан тікелей немесе жанама ұсынылмаса;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда сотқа, мемлекеттік органдарға, жеке сот орындаушыларына ұсынылса құпия болып табылмайды.

37. Заказчик может в любое время расторгнуть Договор в силу нецелесообразности его дальнейшего выполнения, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление. В уведомлении должна быть указана причина расторжения Договора, должен оговариваться объем аннулированных договорных обязательств, а также дата вступления в силу расторжения Договора.
Когда Договор аннулируется в силу таких обстоятельств, Поставщик имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по Договору, на день расторжения. Заказчик и Поставщик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
38. Если в течение 21 (двадцати одного) календарного дня после начала таких переговоров Заказчик и Поставщик не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
39. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению к Договору.
Глава 7. Конфиденциальность
40. Информация, предоставляемая одной Стороной для другой Стороны в результате действия Договора, является конфиденциальной сроком до 3 (трех) лет после истечения или расторжения Договора, кроме тех случаев, когда информация:
1) во время раскрытия находилась в публичном доступе;
2) после раскрытия другой Стороне поступает в публичное пользование путем публикации или иным образом без нарушения Договора раскрывающей Стороной (путем предоставления по запросам государственных, правоохранительных и судебных органов);
3) во время раскрытия другой Стороной находилась во владении у Стороны и не была приобретена прямо или косвенно у такой Стороны;
4) была получена от третьей стороны, однако такая информация не была представлена третьей стороне напрямую или косвенно со Стороны, гарантирующей конфиденциальность;
5) представляется суду, государственным органам, частным судебным исполнителям в предусмотренных законодательством Республики Казахстан случаях.

41. Шартқа сәйкес өзінің міндеттемелерін растайтын Тарап осындай міндеттемелердің бұзушылығы белгіленген кезде өзіне дәлелдеу ауыртпалығын жүктейді.
8-тарау. Қорытынды ережелер
42. Шарт қазақ және орыс тілдерінде жасалады. Егер Шарттың екінші тарабы шетелдік ұйым болып табылған жағдайда, екінші данасы Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасына сәйкес тілге аударылуы мүмкін. Шартты сот тәртібімен қарау қажет болған жағдайда шарттың қазақ немесе орыс тілдеріндегі данасы қаралады. Тараптар алмасатын Шартқа қатысты барлық хат алмасу және басқа да құжаттама осы талаптарға сәйкес келуге тиіс.
43. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама кейіннен түпнұсқасы беріле отырып, хат, жеделхат, телекс немесе факс түрінде жіберіледі.
44. Хабарлама жеткізілгеннен кейін немесе күшіне енудің көрсетілген күні (егер хабарламада көрсетілсе) осы күндердің қайсысы кешірек болатынына байланысты күшіне енеді.
45. Салықтар мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер Қазақстан
46. Өнім беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді тендерлік құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және шарттарда енгізуге міндетті.
47. Осы Шарт Тапсырыс беруші оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық органында тіркегеннен кейін (мемлекеттік органдар мен мемлекеттік мекемелер үшін) не Тараптар қол қойғаннан және Өнім беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін күшіне енеді.
48. Осы тауарды сатып алу Шарты Тапсырыс берушінің дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сатып алуды жүзеге асыруы процесінде Тапсырыс беруші мен Өнім беруші арасында туындайтын құқықтық қатынастарды реттейді. Осы Шартқа енгізілетін кез келген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына, Тапсырыс берушінің тендерлік құжаттамасына, Өнім берушінің тендерлік өтініміне және тендер қорытындылары туралы хаттамаға сәйкес келуге тиіс.
9-тарау. Тараптардың мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
Тапсырыс беруші:
_____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Өнім беруші:
_____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
____________ № _______
тауарды сатып алудың үлгі
шартына
(тапсырыс беруші мен өнім
беруші арасында)
1-қосымша
Шартқа сатып алынатын тауарларды берудің ерекшелігі мен графигі (тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында) ____________ жылғы № _______
Р/с №
Тауардың атауы
Тауардың сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Өлш.бірл. үшін бағасы
Препараттың өлш. бірл шаққандағы саны
Сомасы, теңгемен
Саудалық атауы, өлшеп оралуы
Өндіруші, ел
Беру графигі
Тапсырыс беруші: ______________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банк деректемелері
Телефон, e-mail
Лауазымы ____________________
Қолы, аты-жөні (әкесінің аты, бар болған жағдайда)
Мөр (бар болған жағдайда)
Өнім беруші: _____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банк деректемелері
Телефон, e-mail
Лауазымы ____________________
Қолы, аты-жөні (әкесінің аты, бар болған жағдайда)
Мөр (бар болған жағдайда
____________ жылғы № _______
тауарды сатып алу үлгі шартына
(тапсырыс беруші мен өнім
беруші арасында)
2-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар

41. Сторона, подтверждающая свое обязательство в соответствии с Договором, возлагает на себя бремя доказывания, при установлении нарушения такого обязательства.
Глава 8. Заключительные положения
42. Договор составляется на казахском и русском языках. Если второй стороной Договора является иностранная организация, то второй экземпляр может переводиться на язык в соответствии с законодательством Республики Казахстан о языках. При необходимости рассмотрения Договора в судебном порядке рассматривается экземпляр Договора на казахском или русском языках. Вся относящаяся к Договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.
43. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается в виде письма, телеграммы, телекса или факса с последующим предоставлением оригинала.
44. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении), в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
45. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
46. Поставщик обязан внести обеспечение исполнения Договора в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в тендерной документации.
47. Настоящий Договор вступает в силу после регистрации его Заказчиком в территориальном органе казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (для государственных органов и государственных учреждений) либо после подписания Сторонами и внесения Поставщиком обеспечения исполнения Договора.
48. Настоящий Договор закупа товара регулирует правоотношения, возникающие между Заказчиком и Поставщиком в процессе осуществления Заказчиком закупа лекарственных средств и медицинских изделий. Любые вносимые в настоящий Договор изменения и дополнения должны соответствовать законодательству Республики Казахстан, тендерной документации Заказчика, тендерной заявке Поставщика и протоколу об итогах тендера.
Глава 9. Адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон:
Заказчик:
______________________
БИН Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Поставщик:
_____________________
БИН Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность _____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Приложение 1
к типовому договору
закупа товара
(между заказчиком
и поставщиком)
№____от _________
Спецификация и график поставки закупаемых товаров к Договору
(между заказчиком и поставщиком)
№ _____ от _______ года
п/п
Наименование товара
Характеристика товара
Единица измерения
Цена за ед. изм.
Количество препарата в ед. изм.
Сумма, в тенге
Торговое наименование, фасовка
Производитель, страна
График поставки
Заказчик: ______________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Поставщик: ____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Приложение 2
к типовому договору
закупа товара
(между заказчиком
и поставщиком)
№____от __________
Антикоррупционные требования

1. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың жұмыскерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттерді жасамайды, оларды жасауға ынталандырмайды, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласында қандай да бір заңсыз артықшылықтарды немесе өзге де заңсыз мақсаттарды алу мақсатында осы тұлғалардың әрекеттеріне немесе шешімдеріне ықпал ету үшін кез келген тұлғаларға тікелей немесе жанама түрде қандай да бір ақшалай қаражатты немесе құндылықтарды төлемейді, төлеуді ұсынбайды және төлеуге рұқсат бермейді деп сендіреді.
2. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың жұмыскерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) осы Шарттың мақсаттары үшін қолданылатын заңнамада қолданылатын пара беру/алу, коммерциялық сатып алу сияқты әрекеттерді, сондай-ақ Сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың талаптарын бұзатын әрекеттерді жүзеге асырмайтындығына сендіреді.
3. Осы Шарт Тараптарының әрқайсысы басқа Тараптың жұмыскерлерін қандай да бір жолмен, оның ішінде ақшалай сомаларды, сыйлықтарды беру, олардың атына жұмыстарды (қызметтерді) өтеусіз орындау жолымен және жұмыскерді белгілі бір тәуелділікке қоятын және осы жұмыскердің оны ынталандыратын тараптың пайдасына қандай да бір іс-әрекеттерді орындауын қамтамасыз етуге бағытталған басқа да тәсілдермен ынталандырудан бас тартады.
4. Тараптардың әрқайсысы екінші Тараптан осы Шарттың орындалу барысын талдау мақсатында осы Шарттың орындалуы жөніндегі мәліметтерді қамтитын құжаттарды сұратады.
5. Тарапта қандай да бір сыбайлас жемқорлыққа қарсы жағдайлардың бұзылғаны немесе орын алуы мүмкін деген күдік туындаған жағдайда, тиісті Тарап екінші Тарапты жазбаша нысанда хабардар етеді.
6. Жазбаша хабарламада Тарап контрагенттің, оның үлестес тұлғаларының, жұмыскерлерінің, агенттерінің, өкілдерінің, делдалдардың және (немесе) қосалқы мердігерлердің (бірлесіп орындаушылардың) осы шарттардың қандай да бір ережелерін бұзу болғанын немесе болуы мүмкін екенін анық растайтын немесе болжауға негіз болатын, қолданылатын заңнамада пара беру немесе алу, коммерциялық сатып алу ретінде сараланатын әрекеттерден, сондай-ақ Сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың талаптарын бұзатын әрекеттерден көрінетін фактілерге сілтеме жасайды немесе материалдарды ұсынады.

1. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, не выплачивают, не предлагают выплатить и не разрешают выплату каких-либо денежных средств или ценностей, прямо или косвенно, любым лицам, для оказания влияния на действия или решения этих лиц с целью получить какие-либо неправомерные преимущества или иные неправомерные цели.
2. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не осуществляют действия, квалифицируемые применимым для целей настоящего Договора законодательством, как дача/получение взятки, коммерческий подкуп, а также действия, нарушающие требования Антикоррупционного законодательства.
3. Каждая из Сторон настоящего Договора отказывается от стимулирования каким-либо образом работников другой Стороны, в том числе путем предоставления денежных сумм, подарков, безвозмездного выполнения в их адрес работ (услуг) и другими способами, ставящего работника в определенную зависимость, и направленными на обеспечение выполнения этим работником каких-либо действий в пользу стимулирующей его Стороны.
4. Каждая из Сторон запрашивает у другой Стороны любые документы, содержащие сведения по исполнению настоящего Договора в целях анализа хода исполнения настоящего Договора.
5. В случае возникновения у Стороны подозрений, что произошло или может произойти нарушение каких-либо антикоррупционных условий, соответствующая Сторона уведомляет другую Сторону в письменной форме.
6. В письменном уведомлении Сторона ссылается на факты или предоставляет материалы, достоверно подтверждающие или дающие основание предполагать, что произошло или может произойти нарушение каких-либо положений настоящих условий контрагентом, его аффилированными лицами, работниками, агентами, представителями, посредниками и (или) субподрядчиками (соисполнителями), выражающееся в действиях, квалифицируемых применимым законодательством, как дача или получение взятки, коммерческий подкуп, а также действиях, нарушающих требования Антикоррупционного законодательства.

7. Осы Шарттың Тараптары сыбайлас жемқорлықтың алдын алу жөніндегі рәсімдердің жүргізілуін мойындайды және олардың сақталуын бақылайды. Бұл ретте тараптар сыбайлас жемқорлық қызметіне болжалды түрде тартылған контрагенттермен іскерлік қатынастардың болуын барынша азайту үшін ақылға қонымды күш-жігер жұмсайды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлықтың алдын алу мақсатында бір-біріне өзара жәрдем көрсетеді.
8. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптардың 5-тармағына сәйкес жазбаша хабарлама алған Тарап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде тергеу жүргізеді және оның нәтижелерін екінші Тараптың атына береді.
Бұйрыққа
5-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде, тергеу
изоляторлары мен қылмыстық-
атқару (пенитенциарлық)
жүйесінің мекемелерінде
ұсталатын адамдар үшін
медициналық көмектің қосымша
көлемін бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнайы емдік
өнімдерді сатып алуды,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған үлгі шарт (тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында)
___________________
"____" ___________ ж.
(орналасқан жері)
Бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын ________________________ (бюджеттік бағдарлама әкімшісінің толық атауы) ___________________________ атынан (уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _______________ негізінде әрекет ететін бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын _____________________ (Өнім берушінің толық атауы) ____________________ атынан (уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _______________ (Жарғының, Ереженің) негізінде әрекет ететін екінші тараптан, "Халық денсаулығы және жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің, "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, тергеу изоляторлары мен қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін медициналық көмектің қосымша көлемін бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 110 бұйрығы негізінде (бұдан әрі – Қағидалар), төмендегілер туралы осы "____" ___________ 20___ жылы өткізілген фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алу қорытындыларының негізінде Фармацевтикалық қызметтер көрсетуге арналған шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты:

7. Стороны настоящего Договора признают проведение процедур по предотвращению коррупции и контролируют их соблюдение. При этом Стороны прилагают разумные усилия, чтобы минимизировать наличие деловых отношений с контрагентами, которые предположительно вовлечены в коррупционную деятельность, а также оказывают взаимное содействие друг другу в целях предотвращения коррупции.
8. Сторона, получившая письменное уведомление в соответствии с пунктом 5 настоящего Антикоррупционного требования, в течение 10 (десять) календарных дней проводит расследование и представляет его результаты в адрес другой Стороны.
Приложение 5 к приказу
Приложение 6 к Правилам
организации и проведения
закупа лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы,
за счет бюджетных средств
и (или) в системе обязательного
социального медицинского
страхования, фармацевтических услуг
Типовой договор на оказание фармацевтических услуг
(между заказчиком и поставщиком)
(местонахождение)
"___" __________ _____г.
________________________________________________________________________,
именуемый (ое), (ая) (полное наименование администратора бюджетных программ)
в дальнейшем "Заказчик",
в лице __________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного лица),
действующий на основании ________________________________________________,
с одной стороны и ________________________________________________________
(полное наименование Поставщика)
_____________________________ именуемый (ое), (ая) в дальнейшем "Поставщик",
в лице ___________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного лица),
действующего на основании ______________ (Устава, Положения) с другой стороны,
на основании Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе
здравоохранения", приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан
от 7 июня 2023 года № 110 "Об утверждении правил организации и проведения
закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных
лечебных продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся
в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной)
системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального
медицинского страхования, фармацевтических услуг" (далее – Правила),
итогов закупа фармацевтических услуг, проведенного "__" _________20__года,
заключили настоящий Договор на оказание фармацевтических услуг
(далее – Договор) о нижеследующем:

1-тарау. Шарттың мәні
1. Өнім беруші елді мекендерде Шартқа 1-қосымшада көрсетілген амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету жүзеге асырылатын дәрілік заттарды бөлшек саудада өткізу объектілерінің тізбесін көрсетеді.
2. Тапсырыс беруші Шартқа 2-қосымшаға сәйкес тізбе және сома бойынша Өнім берушінің шығындарын өтейді.
2-тарау. Есептеу тәртібі
3. Шарттың сомасы ____________ жылға __________ теңгені (соманы сандармен және жазумен көрсету) құрайды:
БСК __________________, мұнда
_____ - (ММ тапсырыс берушінің атауы)
Бюджеттік бағдарлама _____ - "Облыстардың жергілікті өкілді органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша қамтамасыз ету",
_____ - "жергілікті бюджет қаражаты есебінен"
Шығыстардың ерекшелігі - (Басқа қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу)
4. Төлем нысаны: көрсетілген қызметтер фактісі бойынша төлем кестесіне (6-қосымша) сәйкес өнім берушінің есеп шотына ақша қаражатын аудару. Шарттың жалпы сомасынан 30% – ____________ теңге (______________ теңге ______ тиын) мөлшерінде позицияны аванстауға жол беріледі – _________________ теңге (________________________ теңге 00 тиын), 70% көрсетілген қызметтер фактісі бойынша-______________ (____________ теңге _____ тиын) құрайды.
5. Тапсырыс беруші Өнім берушінің іс жүзінде көрсетілетін қызметтерінің шығындарын бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің міндеттемелері мен төлемдері бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарларында көзделген қаражат шегінде өтейді. Аванс сомасы орындалған қызметтер көлемі бойынша ай сайын ұсталады.
6. Шығындарды өтеу ұсынылған рецептілер тізілімін салыстыру негізінде көрсетілген фармацевтикалық қызмет актісіне сәйкес ай сайын жүзеге асырылады.
7. Санаттар мен нозологиялар бойынша жинақ ДҚАЖ-дан қалыптастырылады және ҚР ДСМ "Салидат Қайырбекова атындағы ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту орталығы" ШЖҚ РМК НҚС директоры куәландырады.
8. Төлем орындалған жұмыстар актісін және санаттар мен нозологиялар бойынша жинақтауды ұсыну фактісі бойынша жүргізіледі.
9. Шарттың сомасы фармацевтикалық көрсетілген қызметтер ескеріле отырып, түзетілуі тиіс.
10. Өнім беруші шартқа 2-қосымшаға сәйкес дәрілік заттарды сатып алу бойынша ҚҚС төлеуші болып табылмайды.
3-тарау. Тараптардың міндеттері мен құқықтары
11. Өнім беруші:
11.1 Шартқа 1-қосымшаға сәйкес халыққа Тапсырыс беруші белгілеген тізбе бойынша елді мекендерде фармацевтикалық қызметтер көрсетуге;
11.2 халыққа ауру түрлерінің тізбесі және амбулаториялық емдеген кезде дәрілік заттар мен арнайы емдік өнімдер тегін және жеңілдік шарттармен берілетін халықтың жекелеген санаттары туралы, өткізетін бағасы мен дәрілік заттардың құнын өтеу сомалары туралы көрнекі ақпарат беруге;

Глава 1. Предмет договора
1. Поставщик оказывает фармацевтическую услугу в населенных пунктах Перечень объектов розничной реализации лекарственных средств, через которые осуществляется амбулаторное лекарственное обеспечение, указанных в приложении 1 к Договору.
2. Заказчик осуществляет возмещение затрат Поставщику по перечню и сумме согласно приложению 2 к Договору.
Глава 2. Порядок расчета
3. Сумма Договора на ______ год составляет ______________________________
(указать сумму цифрами и прописью) тенге, по:
КБК __________________, где _____ - (наименование заказчика ГУ)
Бюджетная программа _____ - "Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей", _____– "за счет средств местного бюджета"
Специфика расходов - (Оплата прочих услуг и работы)
4. Форма оплаты: перечисление денежных средств на расчетный счет поставщика, согласно графика оплаты (приложение 6) по факту оказанных услуг. Допускается авансирование поставщика в размере 30% - ____________ тенге (____________ тенге _____ тиын) от общей суммы договора – _________________ тенге (_______________________________ тенге 00 тиын), 70% составит – ___________________ тенге (____________ тенге _____ тиын) по факту оказанных услуг.
5. Заказчик возмещает затраты Поставщику за фактически оказанные услуги, в пределах средств, предусмотренных планами финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам администратора бюджетных программ. Сумма авансирования удерживается ежемесячно по объему выполненных услуг.
6. Возмещение затрат осуществляется ежемесячно, в соответствии с актом оказанных фармацевтических услуг, на основании сверки представленных реестров рецептов.
7. Свод по категориям и нозологиям формируется из ИС ЛО и заверяется директором КОФ РГП на ПХВ "Национальный научный цент развития здравоохранения имени Салидат Каирбековой" МЗ РК.
8. Оплата производится по факту предоставления акта выполненных работ и свода по категориям и нозологиям.
9. Сумма Договора подлежит корректировке с учетом фактически оказанного объема фармацевтических услуг.
10. Поставщик не является плательщиком НДС по закупу лекарственных средств согласно приложению 2 к договору.
Глава 3. Права и обязанности сторон
11. Поставщик обязан:
11.1 оказывать населению фармацевтическую деятельность в населенных пунктах по перечню, определенному Заказчиком, согласно приложению 1 к договору.
11.2 предоставлять населению наглядную информацию о перечне видов заболеваний и отдельных категорий населения, при оказании лечения в амбулаторных условиях которых, лекарственные средства и специализированные лечебные продукты отпускаются бесплатно и на льготных условиях, отпускных ценах и суммах возмещения стоимости лекарственных средств;

11.3 "ДҚАЖ" амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша дерек қорға нақты деректер енгізуге;
11.4 ҚР ДСМ "Салидат Қайырбекова атындағы ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту орталығы" ШЖҚ РМК НҚС-қа (филиал атына) ҚР ДСМ "ДҚАЖ" бағдарламасындағы электрондық нұсқадағы рецепттер тізілімі (3-қосымша), сондай-ақ осы Шартқа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басшының қолымен және мөрімен расталған қағаз жеткізгіштердегі санаттар мен нозологиялар бойынша жиынтықты ай сайын 25 күніне дейін ұсынуға;
11.5 Тапсырыс берушіге осы Шарттың орындалуына тексеру жүргізу үшін қажетті барлық құжаттаманы беруге.
11.6 медициналық ұйымдардың базасында жазылған және босатылған рецепттер бойынша медициналық ұйымдармен салыстырып тексеруді апта сайын жүзеге асыруға;
11.7 тауарды беруді дереу бастау мақсатында әлеуетті өнім беруші өзінің қоймасында айлық қажеттіліктің кемінде 1/10 көлемінде дәрілік заттардың міндетті түрде болуын қамтамасыз етуге;
11.8 5-қосымшаға сәйкес медициналық ұйымдар бөлінісінде Тапсырыс берушінің бөлінуіне және беру графигіне сәйкес халыққа рецепт бойынша дәрілік заттарды уақтылы босатуды қамтамасыз етуге;
11.9 ТМККК шеңберінде амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету үшін келіп түскен дәрілік заттар "Тегін" деген белгісі бар арнайы мөртабанмен белгіленеді;
11.10 Өнім беруші ____________ жылға дейінгі мерзімге Тапсырыс берушінің шотына 3% мөлшерінде тендерлік құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және талаптарда шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізуге міндетті.
12. Тапсырыс беруші
12.1 орындалған жұмыстардың актілері мен санат және нозология бойынша жинақтар негізінде көрсетілген фармацевтикалық қызметтер үшін Өнім берушінің шығындарын уақтылы өтеуге;
12.2 Өнім берушіні тегін және жеңілдікті рецепттер беруді жүзеге асыратын дәрігерлер мен емдеу-профилактикалық ұйымдар туралы ақпаратпен қамтамасыз етуге;
12.3 Қазақстан Республикасында тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету мәселелері жөнінде халықты ақпараттандыруға бағытталған қажетті ұйымдастыру іс-шараларын өткізуге міндеттенеді.
4-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
13. Өнім беруші:
13.1 Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес фармацевтикалық қызмет көрсету бойынша жіберілген бұзушылық жағдайлары (Тапсырыс беруші белгілеген дәрілік заттармен қамтамасыз етуден бас тарту, сапасыз препараттарды босату) үшін;
13.2 дәрілік заттарды өткізуге рұқсаты (құқығы) жоқ объектілерден дәрілік заттарды өткізгені үшін;
13.3 заңнамада белгіленген тәртіппен Тапсырыс берушіден алынған қаражатты мақсатсыз пайдаланғаны үшін;

11.3 вводить достоверные данные в базу данных по амбулаторному лекарственному обеспечению "ИСЛО";
11.4 ежемесячно до 25 числа предоставлять в КОФ РГП на ПХВ "Национальный научный цент развития здравоохранения имени Салидат Каирбековой" МЗ РК (адрес филиала), реестр рецептов в электронной версии в программе МЗ РК "ИС ЛО" (приложение 3), а также свод по категориям и нозологиям на бумажных носителях, заверенные подписью руководителя и печатью, по форме, согласно приложению 7 к настоящему договору;
11.5 предоставлять Заказчику всю документацию, необходимую для проведения проверки исполнения настоящего Договора;
11.6 еженедельно осуществлять сверку с медицинскими организациями по выписанным и отпущенным рецептам на базе медицинских организаций;
11.7 в целях немедленного начала поставок товара потенциальный поставщик обязан обеспечить обязательное наличие на своем складе лекарственных средств в объеме не менее 1/10 от месячной потребности);
11.8 обеспечить своевременный отпуск лекарственных средств по рецептам населению, согласно разнарядки Заказчика в разрезе медицинских организаций и графика поставки согласно приложения 5;
11.9 Лекарственные средства, поступившие для амбулаторно лекарственного обеспечения в рамках ГОБМП, помечаются специальным штампом пометкой "Бесплатно".
11.10 Поставщик обязан внести обеспечение исполнения Договора в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в тендерной документации в размере 3 % на счет Заказчика или банковской гарантии сроком до ___________ года.
12. Заказчик обязуется:
12.1 своевременно производить возмещение затрат Поставщика за оказанные фармацевтические услуги на основании актов выполненных работ и сводов по категории и нозологии;
12.2 обеспечить Поставщика информацией о лечебно-профилактических организациях и врачах, осуществляющих выписывание бесплатных и льготных рецептов;
12.3 проводить необходимые организационные мероприятия, направленные на информирование населения по вопросам предоставления гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в Республике Казахстан.
Глава 4. Ответственность сторон
13. Поставщик несет ответственность:
13.1 за допущенные случаи нарушения по предоставлению фармацевтической услуги (отказ в обеспечении лекарственными средствами, определенных Заказчиком, отпуск препаратов ненадлежащего качества) в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
13.2 за реализацию лекарственных средств через объекты, не имеющие разрешения (права) реализации лекарственных средств;
13.3 за нецелевое использование средств, полученных от Заказчика в порядке, установленном законодательством;

13.4 "ДҚАЖ" амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша дерек қорына енгізілетін деректердің дәйектілігі үшін;
13.5 Тапсырыс берушіге ай сайын дәрілік заттарды босату жүзеге асырылған рецепттер тізілімін беруге жауапты болады.
14. Тапсырыс беруші:
14.1 Өнім берушіні тегін және жеңілдікті рецепттер беруді жүзеге асыратын дәрігерлер мен емдеу-профилактикалық ұйымдары туралы ақпаратпен қамтамсыз етуге;
14.2 Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес орындалған жұмыстар актісін салыстыру негізінде Өнім берушінің іс жүзінде көрсеткен медициналық көмектің көлемі үшін шығындарды өтеуге ақша қаражатын уақтылы аударуға;
14.3 амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша автомттандырылған дерек қорын жүргізуге жауапты болады.
15. Өнім берушінің тарапынан фармацевтикалық қызмет көрсету жөніндегі Шарттың талаптарын бұзу оған жүктелген мынадай санкцияларға: беру графигіне сәйкес берілмеген немесе мерзімдері бұзылып берілген әрбір мерзімі өткен күнтізбелік күн үшін орындалмаған немесе тиісінше орындалмаған міндеттемелер сомасының 0,01% (нөл бүтін жүзден бір) пайыз мөлшерінде тұрақсыздықты төлеуге немесе Шарттың күшін жоюға әкелуі мүмкін.
16. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде, сондай-ақ осы Шартты жасасуға немесе тоқтатуға байланысты Тараптар мен олардың жұмыскерлері және Тараптарға белгілі болғандай, олардың үлестес тұлғалары, агенттері, өкілдері, делдалдары және (немесе) қосалқы мердігерлері (бірлесіп орындаушылары) Қазақстан Республикасының, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын бұзатын не бұзуға ықпал ететін әрекеттер жасамайтынын, оларды жасауға түрткі болмайтынын, сондай-ақ Шартқа 4-қосымшаға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптарды сақтайтынын растайды.
5-тарау. Шартты өзгерту және бұзу
17. Осы Шарттың талаптары Тараптардың жазбаша келісуі бойынша өзгертілуі және толықтырылуы мүмкін.
18. Шартты мерзімінен бұрын тоқтату ниеті туралы Тараптар Шартты тоқтатудың болжамды күніне дейін кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн бұрын бірін-бірі хабардар етуге міндетті.
19. Шарттың талаптарын бұзғаны үшін Тапсырыс беруші міндеттемелерді орындамағаны туралы Өнім берушіге жазбаша хабарлама жіберіп, Шартты бір жақты тәртіппен бұза алады.
6-тарау. Форс-мажор
20. Форс-мажор жағдайлары туындаған кезде Өнім беруші Тапсырыс берушіге кідіртпей осы жағдайлар мен олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жіберуі тиіс.
21. Шарттың мақсаттары үшін форс-мажор Тараптың жаңсақтығына немесе салғырттығына байланысты емес және бұл жағдайлар Тараптардың кез келгенінің шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауын мүмкін етпеген жағдайда, Тараптардың кез келгенінің бақылауына бағынбайтын күтпеген сипатқа ие (дүлей зілзалалар, міндеттемелерді орындауға тыйым салатын немесе қандай да бір өзгеше түрде кедергі келтіретін мемлекеттік органдардың нормативтік актілерін немесе өкімдерін шығару, әскери іс-қимылдар, өндірісті тоқтата тұру немесе тоқтату және еңсерілмейтін күштің (форс-мажордың) туындағаны туралы куәлікте көрсетілген жағдайлар) оқиғаны білдіреді.

13.4 за достоверность вводимых в базу данных по амбулаторному лекарственному обеспечению "ИС ЛО";
13.5 за ежемесячную передачу Заказчику реестра рецептов, по которым осуществлен отпуск лекарственных средств.
14. Заказчик несет ответственность:
14.1 за своевременное предоставление Поставщику данных о лечебно-профилактических организациях и врачах, осуществляющих выписывание бесплатных и льготных рецептов;
14.2 за своевременное перечисление денежных средств на возмещение затрат Поставщику за фактически оказанный объем медицинской помощи на основании актов выполненных работ в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
14.3 за ведение автоматизированной базы данных по амбулаторному лекарственному обеспечению.
15. Нарушение условий Договора по оказанию услуг фармацевтической деятельности со стороны Поставщика может привести к следующим санкциям, возлагаемым на него: аннулирование Договора или выплате неустойки в размере 0,01 % (ноль целых одна сотая процентов) от суммы неисполненных или исполненных ненадлежащим образом обязательств за каждый просроченный календарный день от суммы недопоставленного или поставленного с нарушением сроков согласно графика поставки.
16. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, а также в связи с заключением или прекращением настоящего Договора, Стороны заверяют, что Стороны и их работники, и, насколько известно Сторонам, их аффилированные лица, агенты, представители, посредники и (или) субподрядчики (соисполнители) не совершают, не побуждают к совершению действий, нарушающих либо способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан, в том числе в области противодействия коррупции, а также соблюдают антикоррупционные требования согласно приложению 4 к Договору.
Глава 5. Изменение и расторжение договора
17. Условия настоящего Договора могут быть изменены и дополнены по письменному соглашению сторон.
18. О намерении досрочного прекращения Договора стороны обязаны уведомить друг друга не менее чем за 30 (тридцать) календарных дней до предполагаемой даты прекращения Договора.
19. За нарушение условий Договора Заказчик в одностороннем порядке может расторгнуть настоящий Договор, направив Поставщику письменное уведомление о невыполнении обязательств.
Глава 6. Форс-мажор
20. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Поставщик должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах.
21. Для целей Договора форс-мажор означает событие, не связанное с просчетом или небрежностью Стороны, и имеет непредвиденный характер неподвластное контролю любой из Сторон (стихийные бедствия, издание нормативных актов или распоряжений государственных органов, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств, военные действия, приостановление или прекращение производства и обстоятельства указанные в свидетельстве о наступлении непреодолимой силы (форс-мажора)) при условии, что эти обстоятельства сделали невозможным исполнение любой из Сторон своих обязательств по Договору.

7-тарау. Құпиялылық
22. Шарттың қолданысының нәтижесінде бір Тараптың екінші Тарап үшін ұсынған ақпараты Шарттың уақыты біткеннен кейін немесе бұзғаннан кейін 3 (үш) жылға дейін құпия болып табылады, келесі жағдайлардан басқа, егер ақпарат:
1) ашу кезінде жұртшылықтың қолы жетімді;
2) жария етілгеннен кейін екінші Тарапқа жария етуші Тарап Шартты жариялау жолымен немесе өзгеше түрде бұзбай (мемлекеттік, құқық қорғау және сот органдарының сұрау салулары бойынша ұсыну жолымен) жария пайдалануға түссе;
3) басқа Тарап ашу кезінде Тараптардың иелігінде болып және осындай Тараптан тікелей немесе жанама алынбаса;
4) үшінші тараптан алынды, алайда мұндай ақпарат құпиялылықты кепілдендіретін Тараптан тікелей немесе жанама ұсынылмаса;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда сотқа, мемлекеттік органдарға, жеке сот орындаушыларына ұсынылса құпия болып табылмайды.
23. Шартқа сәйкес өзінің міндеттемелерін растайтын Тарап осындай міндеттемелерді бұзуды белгілеген кезде өзіне дәлелдеу ауыртпалығын жүктейді.
8-тарау. Қорытынды ережелер
24. Тараптардың ешқайсысының екінші тараптың жазбаша келісімінсіз осы Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін үшінші тарапқа беруге құқығы жоқ.
25. Осы Шарт бірдей заңды күші бар 2 (екі) данада жасалған, бір дана Тапсырыс берушіде, екіншісі Өнім берушіде болады.
26. Осы Шарт Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетінің аумақтық органында тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 20___ жылғы ____________ дейін қолданылады.
9-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
ТАПСЫРЫС БЕРУШІ:
ӨНІМ БЕРУШІ:
Тапсырыс беруші _____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Күні
Өнім беруші: ____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Күні
___________ ж.
фармацевтикалық қызметтер
көрсетуге арналған
№ ______ шартқа
1-қосымша
Амбулаториялық дәрілік қамтамасыз етуді жүзеге асыратын дәрілік заттарды бөлшек саудада сату объектілерінің тізбесі
Елді мекеннің атауы
Бөлшек саудада сату объектісінің атауы (дәріхана, дәріхана пункті, дәріхана дүңгіршегі, ауылдық ОДА, АУА, ФАП, ФП)
Мекенжайы
Тараптардың мекенжайлары мен деректемелері
ТАПСЫРЫС БЕРУШІ:
ӨНІМ БЕРУШІ:
Тапсырыс беруші _____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Күні
Өнім беруші: ____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Күні
Фармацевтикалық қызметтер
көрсетуге арналған шартқа
2-қосымша
_______ жылғы № ___ Шартқа ерекшелік
Р/с №
Аурудың атауы
Препараттың атауы, дозалануы және шығарылу нысаны
Өлш. бірл.
Науқастардың саны
Өлш. бірл. бағасы
Өлш. бірл. препараттар саны
Сомасы
Қаптама үшін бағасы
Қаптамадағы препарат саны
Сомасы
Саудалық атауы, дозалануы және оралуы
Тапсырыс беруші Өнім беруші
______________ жылғы
фармацевтикалық қызметтер
көрсетуге арналған
№ ______ шартқа
3-қосымша
_________ 2024 жылғы
_________ дейінгі кезеңде
__________________ өнім
берушінің амбулаториялық
дәрілік қамтамасыз ету
бойынша рецепттердің жиынтық
тізілімі
Рецепттер №
Тегін және (немесе) жеңілдікті рецепттер жазып берген медициналық ұйымның атаулары
Дәрілік заттардың атаулары
Дозалануы және шығарылу нысаны
Саны
Сату бағасы
Өтеуге арналған сома
Құрастырды:
Босатылған дәрілік заттар туралы мәліметтер
"ДҚАЖ" дерекқорымен салыстырылды
Өнім беруші
ҚР ДСМ "Салидат Қайырбекова атындағы
ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту
орталығы" ШЖҚ РМК НҚС директоры
ТАӘ
_________________________
"___" _________ 202 __ ж.
ТАӘ
_________________________
"___"
_________ 202 __ ж.
______________ жылғы
фармацевтикалық қызметтер
көрсетуге арналған
№ ______ шартқа
4-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптар

Глава 7. Конфиденциальность
22. Информация, предоставляемая одной Стороной для другой Стороны в результате действия Договора, является конфиденциальной сроком до 3 (трех) лет после истечения или расторжения Договора, кроме тех случаев, когда информация:
1) во время раскрытия находилась в публичном доступе;
2) после раскрытия другой Стороне поступает в публичное пользование путем публикации или иным образом без нарушения Договора раскрывающей Стороной (путем предоставления по запросам государственных, правоохранительных и судебных органов);
3) во время раскрытия другой Стороной находилась во владении у Стороны и не была приобретена прямо или косвенно у такой Стороны;
4) была получена от третьей стороны, однако такая информация не была представлена третьей стороне напрямую или косвенно со Стороны, гарантирующей конфиденциальность;
5) представляется суду, государственным органам, частным судебным исполнителям в предусмотренных законодательством Республики Казахстан случаях.
23. Сторона, подтверждающая свое обязательство в соответствии с Договором, возлагает на себя бремя доказывания, в случае установления нарушения такого обязательства.
Глава 8. Заключительные положения
24. Ни одна из сторон не имеет право передавать свои обязательства по настоящему Договору третьей стороне без письменного согласия другой стороны.
25. Настоящий Договор составлен в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, один экземпляр находится у Заказчика, другой - у Поставщика.
26. Настоящий договор вступает в силу со дня регистрации в территориальном органе Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и действует до ___________ года.
Глава 9. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон:
ЗАКАЗЧИК
ПОСТАВЩИК
Заказчик: _____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Дата
Поставщик: _____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Дата
Приложение 1
к договору № ____ на оказание
фармацевтических услуг
от ________ г.
Перечень объектов розничной реализации лекарственных средств, через которые осуществляется амбулаторное лекарственное обеспечение
Наименование населенного пункта
Наименование объекта розничной реализации (аптека, аптечный пункт, аптечный киоск, сельские СВА, СУБ, ФПА, ФП)
Адрес
Адреса и реквизиты сторон
ЗАКАЗЧИК
ПОСТАВЩИК
Заказчик: _____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Дата
Поставщик: _____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Дата
Приложение 2
к договору на оказание
фармацевтических услуг
Спецификация к Договору № ___ от _______ год
п/п
Наименование заболевания
Наименование препарата, дозировка и форма выпуска
Ед. изм.
Кол-во больных
цена за ед.изм.
Кол-во препарата в ед.изм.
сумма
цена за уп
Кол-во препарата в уп
сумма
Торговое наименование, дозировка и фасовка
Заказчик Поставщик
Приложение 5
к договору на оказание
фармацевтических услуг
График поставки к договору № ___ от _______ год
п/п
Наименование заболевания
Наименование препарата, дозировка и форма выпуска
Ед. изм.
Кол-во больных
цена за ед.изм.
Кол-во препарата в ед.изм.
сумма
цена за уп
Кол-во препарата в уп
сумма
Торговое наименование, дозировка и фасовка
Срок поставки
Заказчик Поставщик
Приложение 3
к договору № ______
на оказание
фармацевтических услуг
от ______________
Сводный реестр
рецептов по амбулаторному
лекарственному обеспечению
за период с ____ по ____ 2024 г.
по поставщику ______________
№ рецептов
Наименования медицинских организации, выписавших бесплатные и (или) льготные рецепты
Наименования лекарственных средств
Дозировка и форма выпуска
Количество
Отпускная цена
Сумма к возмещению
Составил:
Сведения об отпущенных
лекарственных средствах сверены
с базой данных "ИС ЛО"
Поставщик
Директор КОФ РГП на ПХВ
"Национальный Научный
цент развития здравоохранения
Имени Салидат Каирбековой" МЗ РК
ФИО
_________________________
"___" _________ 202 __ г.
ФИО
_________________________
"___" _________ 202 __ г.
Приложение 4
к договору №____ на оказание
фармацевтических услуг
от _______________
Антикоррупционные требования

7. Осы Шарттың Тараптары сыбайлас жемқорлықтың алдын алу жөніндегі рәсімдердің жүргізілуін мойындайды және олардың сақталуын бақылайды. Бұл ретте тараптар сыбайлас жемқорлық қызметіне болжалды түрде тартылған контрагенттермен іскерлік қатынастардың болуын барынша азайту үшін ақылға қонымды күш-жігер жұмсайды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлықтың алдын алу мақсатында бір-біріне өзара жәрдем көрсетеді.
8. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы талаптардың 5-тармағына сәйкес жазбаша хабарлама алған Тарап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде тергеу жүргізеді және оның нәтижелерін екінші Тараптың атына береді.
Фармацевтикалық қызметтер
көрсетуге арналған шартқа
5-қосымша
_______ жылғы № ___ шартқа беру графигі
Р/с №
Аурудың атауы
Препараттың атауы, дозалануы және шығарылу нысаны
Өлш. бірл.
Науқастардың саны
Өлш. бірл. бағасы
Өлш. бірл. препарат
тар саны
Сомасы
Қаптама үшін бағасы
Қаптамадағы препарат саны
Сомасы
Саудалық атауы, дозалануы және оралуы
Беру мерзімі
Тапсырыс беруші                         Өнім беруші
Заказчик                               Поставщик
______________ жылғы
фармацевтикалық қызметтер
көрсетуге арналған
№ ______ шартқа
6-қосымша
__________ жылғы № ____ шарт бойынша төлем графигі
Шарттың сомасы: ___________ теңге (_____________ теңге 00 тиын).
Күні
Төлем шарты
Сомасы
1
жылдар
30% алдын ала төлем
теңге (теңге __ тиын)
2
жылдар
халыққа ДЗ босату фактісі бойынша
теңге (теңге __ тиын)
Барлығы:
теңге (теңге __ тиын)
Тапсырыс беруші _____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Күні
Өнім беруші: ____________________
БСН
Заңды мекенжайы:
Банктік деректемелер
Телефон, e-mail
Лауазымы _____________
Қолы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мөрі (бар болған жағдайда)
Күні
______________ жылғы
фармацевтикалық қызметтер
көрсетуге арналған
№ ______ шартқа
7-қосымша
Санаттар мен нозологиялар бойынша жиынтық
Халықаралық патенттелмеген атауы
Сауда
лық атауы
Өндіруші
Шарт
Қапт.
Қаптамадағы бірл.
1 бірл. бағасы
1 қапт. бағасы
Шарттағы бірл.
Шарттағы сома
Қамту бірл.
Қамту сомасы
Құрастырды:
Босатылған дәрілік заттар туралы мәліметтер
"ДҚАЖ" дерекқорымен салыстырылды
Өнім беруші
ҚР ДСМ "Салидат Қайырбекова атындағы
ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту
орталығы" ШЖҚ РМК НҚС директоры
ТАӘ
_________________________
"___" _________ 202 __ ж.
ТАӘ
_______________________
"___" _________ 202 __ ж.
Бұйрыққа
6-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде, тергеу
изоляторлары мен қылмыстық-
атқару (пенитенциарлық)
жүйесінің мекемелерінде
ұсталатын адамдар үшін
медициналық көмектің қосымша
көлемін бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнайы емдік
өнімдерді сатып алуды,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына
10-1-қосымша
Нысан
Шығ. № __________
Күні ____________
Кімге: ___________________
_________________________
(лизинг берушінің атауы
мен деректемелері)
Банк кепілдігі (шарттың орындалуын қамтамасыз ету түрі)
Банктің атауы:
___________________________________________________________________
(банктің атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі және басқа деректері)
Кепілдік міндеттеме №_____________________
_________________ (орналасқан жері)
"___" ___________ _____ ж.
____________________________ (Өнім берушінің/Орындаушының атауы) (бұдан әрі – Өнім беруші/Орындаушы) №________ "__" ______ ж. Шарт/Қосымша келісім (бұдан әрі – Шарт/Қосымша келісім) жасасқанын назарға ала отырып, _________________________________________________________
_________________________________________________________
(тауарлардың немесе қызметтердің сипаттамасы) және Сіз Шартта/Қосымша келісімде Өнім беруші/Орындаушы оның орындалуын қамтамасыз етуді жалпы сомасы ________________________________ (сомасы санмен және жазумен) теңгеде банк кепілдігі түрінде енгізетінін қарастырдыңыз.
Осымен Банк __________________________________ (банктің атауы) жоғарыда көрсетілген Шарт бойынша кепілдік беруші болып табылатынын растайды және қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде, бюджет қаражаты есебінен және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнаулы емдік өнімдерді, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларында көзделген негіздемелер бойынша Сіздің ақы төлеуге жазбаша талабыңызды, сондай-ақ Өнім берушінің/Орындаушының Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны туралы жазбаша растауын алғаннан кейін Сізге Сіздің талабыңызбен _______________________________ соманы (сомасы санмен және жазумен) төлеуге кері қайтарылмайтын міндеттемені өзіне алады.
Осы кепілдік оған қол қойылған күннен бастап күшіне енеді және Өнім беруші Шарт бойынша өз міндеттемелерін толық орындаған сәтке дейін қолданылады.
Банктің уәкілетті адамдарының қолдары
(лауазымы мен Т.А.Ә. көрсетіліп) (бар болған жағдайда)
Банк мөрі
Бұйрыққа
7-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде, тергеу
изоляторлары мен қылмыстық-
атқару (пенитенциарлық)
жүйесінің мекемелерінде
ұсталатын адамдар үшін
медициналық көмектің қосымша
көлемін бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнайы емдік
өнімдерді сатып алуды,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына

7. Стороны настоящего Договора признают проведение процедур по предотвращению коррупции и контролируют их соблюдение. При этом Стороны прилагают разумные усилия, чтобы минимизировать наличие деловых отношений с контрагентами, которые предположительно вовлечены в коррупционную деятельность, а также оказывают взаимное содействие друг другу в целях предотвращения коррупции.
8. Сторона, получившая письменное уведомление в соответствии с пунктом 5 настоящего Антикоррупционного требования, в течение 10 (десять) календарных дней проводит расследование и представляет его результаты в адрес другой Стороны.
Приложение 6
к договору № ____ на оказание
фармацевтических услуг
от ____________ г.
График оплаты по договору № ____ от __________ года
Сумма договора: ___________ тенге (_____________ тенге 00 тиын).
Дата
Условия оплаты
Сумма
1
года
30 % предоплата
тенге (тенге __ тиын)
2
года
по факту отпуска ЛС населению
тенге (тенге __ тиын)
Всего:
тенге (тенге __ тиын)
Заказчик:
____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность
____________________
Подпись, Ф.И.О.
(при его наличии)
Печать (при наличии)
Дата
Поставщик: _____________________
БИН
Юридический адрес:
Банковские реквизиты
Телефон, e-mail
Должность ____________________
Подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Печать (при наличии)
Дата
Приложение 7
к договору № __ на оказание
фармацевтических услуг
от __________
Свод по категориям и нозологиям
Международное непатентованное название
Торговое название
Производитель
Договор
Упак.
Ед. в упак.
Цена 1 ед.
Цена 1 упак.
Ед. на дог.
Сумма на дог.
Ед. обесп.
Сумма обесп.
Составил:
Сведения об отпущенных лекарственных средствах
сверены с базой данных "ИС ЛО"
Поставщик:
Директор КОФ РГП на ПХВ "Национальный
Научный цент развития здравоохранения
Имени Салидат Каирбековой" МЗ РК
ФИО
_________________________
"___" _________ 202 __ г.
ФИО
_________________________
"___" _________ 202 __ г.
Приложение 6 к приказу
Приложение 10-1
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы,
за счет бюджетных средств
и (или) в системе обязательного
социального медицинского
страхования, фармацевтических услуг
Форма
Исх. № __________
Дата ____________
Кому:
___________________________
___________________________
(наименование и реквизиты
лизингодателя)
Банковская гарантия (вид обеспечения исполнения договора финансового лизинга)
Наименование банка:
____________________________________________________________________
(наименование, бизнес-идентификационный номер и другие реквизиты банка)
Гарантийное обязательство № _____________________
__________________
(местонахождение) "___" __________ _____г.
Принимая во внимание, что ___________________________________________
(наименование Поставщика/Исполнителя), (далее – Поставщик/Исполнитель)
заключил Договор/Дополнительное соглашение №________ от "__" ______ г.
(далее – Договор/Дополнительное соглашение) на поставку (оказание)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(описание товаров или услуг) и Вами было предусмотрено в Договоре/
Дополнительном соглашении, что Поставщик/Исполнитель внесет обеспечение
его исполнения в виде банковской гарантии на общую сумму
___________________________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью) тенге.
Настоящим Банк ____________________________________________________
(наименование банка)
подтверждает, что является гарантом по вышеуказанному Договору и берет на себя
безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему требованию сумму, равную
___________________________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью),
по получении Вашего письменного требования на оплату, по основаниям,
предусмотренным Договором и правил организации и проведения закупа
лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных
продуктов в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся
в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе
обязательного социального медицинского страхования, фармацевтических услуг,
а также письменного подтверждения того, что Поставщик/Исполнитель не исполнил
или исполнил ненадлежащим образом свои обязательства по Договору.
Данная гарантия вступает в силу со дня ее подписания и действует до момента
полного исполнения Поставщиком своих обязательств по Договору.
Подписи уполномоченных лиц Банка
(с указанием должности и Ф.И.О. (при его наличии))
Печать Банка
Приложение 7 к приказу

15-1-қосымша
Нысан
Әлеуетті өнім берушінің тендерлік өтініміне техникалық ерекшелік
р/с №
Өлшемшарттар
Суреттеу
1
Медициналық техниканың саудалық атауы
Н
е
г
і
з
г
і
ж
и
ы
н
т
ы
қ
т
а
у
ы
ш
т
а
р
Жиынтықтауға талаптар
р/с №
Медициналық техниканың құрамдас бөлшектерінің атауы (медициналық техниканың тіркеу куәлігіне сәйкес құрамдас бөлшектерінің атауы)
Медициналық техниканың құрамдас бөлшектерінің техникалық сипаттамасы
Талап етілетін саны (өлшем бірлігін көрсете отырып)
Негізгі жиынтықтаушылар
Қосымша жиынтықтаушылар
Шығыс материалдары және тозатын түйіндер
3
Пайдалану шарттарына қойылатын талаптар
4
Медициналық техниканы беруді жүзеге асыру шарттары (ИНКОТЕРМС 2020 сәйкес)
DDP белгіленген пункт
5
Медициналық техниканы беру мерзімі және орналасқан жері
___күнтізбелік күн, "__" ______ ж. Мекенжайы
6
Өнім берушінің, оның Қазақстан Республикасындағы сервистік орталықтарының не үшінші құзыретті тұлғаларды тарта отырып, медициналық техникаға кепілдікті сервистік қызмет көрсету жағдайлары
Медициналық техникаға 37 айдан кем емес мерзімде кепілді сервистік қызмет көрсету. Жоспарлы техникалық қызмет көрсету тоқсанына кемінде 1 рет жүргізілуі тиіс. Техникалық қызмет көрсету бойынша жұмыстар пайдалану құжаттамасының талаптарына сәйкес орындалады және мыналарды қамтуы тиіс: - пайдаланылған ресурстық құрамдас бөліктерді ауыстыру; - медициналық техниканың жекелеген бөліктерін ауыстыру немесе қалпына келтіру; - медициналық техниканы баптау және реттеу; осы медициналық техникаға тән жұмыстар және т.б.; - негізгі механизмдер мен тораптарды тазалау, майлау және қажет болған кезде іріктеу; - медициналық техника корпусының сыртқы және ішкі беттерінен оның құрамдас бөліктерінің шаңын, кірін, тоттану және тотығу іздерін жою (ішінара блоктық-тораптық бөлшектеумен); - медициналық техниканың нақты түріне тән пайдалану құжаттамасында көрсетілген өзге де операциялар.
7
Ілеспе қызметтерге қойылатын талаптар
Тауардың әрбір жиынтығы мәтінінің қазақ немесе орыс тілдеріне аудармасы бар техникалық және пайдалану құжаттамасының жиынтығымен жабдықталады. Тауарларды өткізу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады. Беру жиынтығы осы кестенің әрбір тармағы (жиынтық немесе жабдық бірлігі) үшін тауардың және барлық жиынтықтың нақты техникалық сипаттамаларын көрсете отырып сипатталады. Егер техникалық ерекшелікте өзгеше көрсетілмесе, қосымша адаптерлерсіз немесе трансформаторларсыз, электр қуаты 220 Вольт. Аспаптармен бірге берілетін, Тапсырыс берушінің орнатылған жабдығының бағдарламалық жасақтамамен үйлесімді бағдарламалық қамтылым. Өнім беруші тауарды беру процесін білікті мамандармен сүйемелдеуді қамтамасыз етеді. Тауарды беруді жүзеге асыру кезінде иӨнім беруші Тапсырыс берушіге тауардың бағдарламалық жасақтамасына қол жеткізу үшін барлық сервис-кодтарды ұсынады. Өлшеу құралдарына жататын тауар Қазақстан Республикасының өлшеу құралдарының тізіліміне енгізілуге тиіс. Жабдық орнатылғанға дейін күнтізбелік 40 (қырық) күннен кешіктірмей Өнім беруші Тапсырыс берушіні жабдықты сәтті іске қосу үшін қажетті инсталляция алдындағы талаптар туралы хабардар етеді. Есіктердің стандартты ойықтарынан өтетін (ені 80 сантиметр, биіктігі 200 сантиметр) сыртқы габариттері бойынша үй-жайды инсталляциялау алдындағы дайындықпен күрделі монтаждау жұмыстарын жүргізуді болжамайтын ірі жабдық. Жабдықты жұмыс орнына жеткізуді, түсіруді, аспаптарды қаптамадан алуды, орнатуды, реттеуді және іске қосуды, олардың сипаттамаларының осы құжатқа және фирманың ерекшелігіне (дәлдік, сезімталдық, өнімділік және басқалар) сәйкестігін тексеруді, штатта тиісті мамандар, өндірушінің қызметкерлері болмаған кезде, Тапсырыс берушінің медициналық (аппликациялық тренинг) және техникалық персоналды оқытуды (растайтын құжат бере отырып, қызмет көрсетудің базалық деңгейіне) Өнім беруші жүзеге асырады.
Бұйрыққа
8-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде, тергеу
изоляторлары мен қылмыстық-
атқару (пенитенциарлық)
жүйесінің мекемелерінде
ұсталатын адамдар үшін
медициналық көмектің қосымша
көлемін бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнайы емдік
өнімдерді сатып алуды,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына

Приложение 15-1
к Правилам организации
и проведения закупа лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи, дополнительного
объема медицинской помощи
для лиц, содержащихся
в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы,
за счет бюджетных средств
и (или) в системе обязательного
социального медицинского
страхования, фармацевтических услуг
Форма
Техническая спецификация к тендерной заявке потенциального поставщика
№ п/п
Критерии
Описание
1
Торговое наименование медицинской техники
Основные комплектующие
Требования к комплектации
№ п/п
Наименование комплектующего к медицинской технике (наименования комплектующего в соответствии с регистрационным удостоверением медицинской техники)
Техническая характеристика комплектующего к медицинской технике
Требуемое количество (с указанием единицы измерения)
Дополнительные комплектующие
Расходные материалы и изнашиваемые узлы
3
Требования к условиям эксплуатации
4
Условия осуществления поставки медицинской техники (в соответствии с ИНКОТЕРМС 2020)
DDP пункт назначения
5
Срок поставки медицинской техники и место дислокации
___ календарных дней, г. Адрес:
6
Условия гарантийного сервисного обслуживания медицинской техники поставщиком, его сервисными центрами в Республике Казахстан либо с привлечением третьих компетентных лиц
Гарантийное сервисное обслуживание медицинской техники не менее 37 месяцев. Плановое техническое обслуживание должно проводиться не реже чем 1 раз в квартал. Работы по техническому обслуживанию выполняются в соответствии с требованиями эксплуатационной документации и должны включать в себя: - замену отработавших ресурс составных частей; - замене или восстановлении отдельных частей медицинской техники; - настройку и регулировку медицинской техники; специфические для данной медицинской техники работы; - чистку, смазку и при необходимости переборку основных механизмов и узлов; - удаление пыли, грязи, следов коррозии и окисления с наружных и внутренних поверхностей корпуса медицинской техники его составных частей (с частичной блочно-узловой разборкой); - иные указанные в эксплуатационной документации операции, специфические для конкретного типа медицинской техники.
7
Требования к сопутствующим услугам
Каждый комплект товара снабжается комплектом технической и эксплуатационной документации с переводом содержания на казахский или русский языки. Реализация товаров осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Комплект поставки описывается с указанием точных технических характеристик товара и всей комплектации отдельно для каждого пункта (комплекта или единицы оборудования) данной таблицы. Если иное не указано в технической спецификации, электрическое питание на 220 Вольт, без дополнительных переходников или трансформаторов. Программное обеспечение, поставляемое с приборами, совместимое с программным обеспечением установленного оборудования Заказчика. Поставщик обеспечивает сопровождение процесса поставки товара квалифицированными специалистами. При осуществлении поставки товара Поставщик предоставляет заказчику все сервис-коды для доступа к программному обеспечению товара. Товар, относящийся к измерительным средствам, должен быть внесен в реестр средств измерений Республики Казахстан. Не позднее, чем за 40 (сорок) календарных дней до инсталляции оборудования, Поставщик уведомляет Заказчика о прединсталляционных требованиях, необходимых для успешного запуска оборудования. Крупное оборудование, не предполагающее проведения сложных монтажных работ с прединсталляционной подготовкой помещения, по внешним габаритам, проходящее в стандартные проемы дверей (ширина 80 сантиметров, высота 200 сантиметров). Доставку к рабочему месту, разгрузку оборудования, распаковку, установку, наладку и запуск приборов, проверку их характеристик на соответствие данному документу и спецификации фирмы (точность, чувствительность, производительность и иные), обучение медицинского (аппликационный тренинг) и технического персонала (базовому уровню обслуживания с выдачей подтверждающего документа) Заказчика осуществляет Поставщик с привлечением, при отсутствии в штате соответствующих специалистов, сотрудников производителя.
Приложение 8 к приказу

21-1-қосымша
Нысан
Инвестициялық жобаны іске асыру туралы есеп
Кезең _______________
ОТӨ атауы _______________
ҰМШ күні мен нөмірі _______________
1. Инвестициялық жобаларды тексеру сәтінен бастап не өзгерді (күнін көрсете отырып).
2. Инвестициялық жобаларды іске асыру жағдайы (бизнес-жоспарға сәйкес іске асыру графигі есепті кезеңдегі нәтижемен салыстырыла отырып көрсетілсін).
Өнім берудің ұзақ мерзімді шартының графигі бойынша іс-шара (ТЭН/бизнес-жоспар)
Өнім берудің ұзақ мерзімді шартының графигі бойынша іс-шараны іске асыру күні
________ (күні) жағдайы бойынша орындалуы туралы ақпарат
Ескертпе
Орындалу күні
Атқарылған жұмыстың мазмұны
3. Жасалған ұзақ мерзімді шарттар шеңберінде ДЗ мен ММБ тіркеу куәліктерінің мәртебесі.
Р/с №
ХПА бойынша атауы
Саудалық атауы
ДЗ мен ММБ сипаттамасы
Өлшем бірлігі
ҰМШ № және күні
ТК мәртебесі
ТК нөмірі және күні
СТ-KZ мәртебесі
4. Бүгінгі күнгі проблемалар.
Ескертпе* есеп инвестициялық жобалар бойынша объектілердің фотосуреттері және т.б. қоса беріле отырып, тігілген және нөмірленген түрде ұсынылады.
Объектіні салу және жаңғырту жөніндегі жұмыстар аяқталған жағдайда өнім өндіру процесінің бейне жазбасы қоса берілсін.
Бұйрыққа
9-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде, тергеу
изоляторлары мен қылмыстық-
атқару (пенитенциарлық)
жүйесінің мекемелерінде
ұсталатын адамдар үшін
медициналық көмектің қосымша
көлемін бюджет қаражаты
есебінен және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде дәрілік
заттарды, медициналық
бұйымдарды және арнайы емдік
өнімдерді сатып алуды,
фармацевтикалық көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу
қағидаларына

Приложение 21-1 к Правилам
организации и проведения
закупа лекарственных средств,
медицинских изделий
и специализированных
лечебных продуктов в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи,
дополнительного объема
медицинской помощи для лиц,
содержащихся в следственных
изоляторах и учреждениях
уголовно-исполнительной
(пенитенциарной) системы,
за счет бюджетных средств
и (или) в системе обязательного
социального медицинского
страхования, фармацевтических услуг
Форма
Отчет о реализации инвестиционного проекта
Период __________________________
Наименование ОТП _______________
Дата и номер ДД _________________
1. Что изменилось с момента ревизии инвестиционных проектов (с указанием даты).
2. Состояние реализации инвестиционных проектов (отразить график реализации
согласно бизнес-плана в сопоставлении с результатом на отчетный период).
Мероприятие по графику Долгосрочного договора поставки (ТЭО/бизнес-план)
Дата реализации мероприятия по графику Долгосрочного договора поставки
Информация об исполнении по состоянию на ________(дата)
Примечание
Дата исполнения
Содержание проделанной работы
3. Статус регистрационных удостоверений ЛС и ИМН в рамках заключенных долгосрочных договоров поставки.
п/п
Наименование по МНН
Торговое наименование
Характеристика ЛС и ИМН
Единица измерения
№ и дата ДД
Статус РУ
Номер и дата РУ
Статус СТ-KZ
4. Имеющиеся проблемы на сегодняшний день.
Примечание* отчет предоставляется в динамике в прошитом и пронумерованном виде, с приложением фото объектов по инвестиционным проектам, и т.д.
В случае завершения работ по строительству и модернизации объекта приложить видео запись процесса производства продукции.
Приложение 9 к приказу