Астана қаласында жаңа аудан құру, аудандардың шекараларын белгілеу және өзгерту туралы
Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 23 мамырдағы № 181/22-VIII және Астана қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 23 мамырдағы № 01-1763 бірлескен шешімі және қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2024 жылғы 24 мамырда № 1382-01 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 3) тармақшасына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАЙДЫ:
1. Астана қаласында жаңа аудан құрылсын.
2. Жалпы ауданы 6 953 гектар болатын Астана қаласы жаңа ауданының шекарасы белгіленсін.
3. Астана қаласы жаңа ауданының шекарасына 6 953 гектарды беру арқылы жалпы ауданы 8 518 гектар шекара белгіленіп, Астана қаласы "Алматы" ауданының шекарасы осы бірлескен қаулыға және шешімге қосымшаға сәйкес өзгертілсін.
4. Осы бірлескен Астана қаласы әкімдігінің қаулысы мен мәслихатының шешімі ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі
Астана қаласы мәслихатының
төрағасыЖ. Қасымбек
Е. Каналимов
Астана қаласының әкімдігі
2024 жылғы 23 мамырдағы
№ 01-1763 мен
Астана қаласы мәслихатының
2024 жылғы 23 мамырдағы
№ 181/22-VIII бірлескен
әкімдігінің қаулысы мен
маслихаттың шешіміне
қосымша
1. Астана қаласы "Алматы" ауданының шекарасы.
"Алматы" ауданының шекарасы 8 518 гектарды құрайды және төмендегідей белгіленген:
1-5 нөсерлі кәрізді тазарту құрылысы ауданындағы Есіл және Ақбұлақ өзендерінің қосылған жерінен Ақбұлақ өзенінің бойымен солтүстік-шығысқа қарай Маймекен және Кендірлі көшелерінің қиылысына дейін, одан әрі Маймекен көшесінің бойымен солтүстікке қарай Бұйрат көшесіне дейін, Бұйрат көшесінің бойымен Ақбұлақ өзеніне дейін, Ақбұлақ өзенінің бойымен солтүстік-шығысқа қарай қаланың шекарасына дейін, қала шекарасы бойымен магистральдық темір жолға дейін, магистральдық темір жол бойымен батыс бағыттағы Р. Қошқарбаев даңғылына дейін, Р. Қошқарбаев даңғылының тақ сандар жағымен Сарайшық көшесіне дейін, Арқар көпірі бойымен Есіл өзеніне дейін, 1-5 нөсерлі кәрізді тазарту құрылысы ауданындағы Есіл өзенінің бойымен Ақбұлақ өзенімен қосылатын тұсы.
2. Астана қаласы жаңа ауданының шекарасы.
Жаңа ауданның шекарасы 6 953 гектарды құрайды және төмендегідей белгіленген:
Есіл өзенінен Арқар көпірі бойымен Сарайшық көшесімен Р. Қошқарбаев даңғылы бағытында жұп сандар жағымен магистральдық теміржолға дейін, магистральдық темір жол бойымен шығыс бағытта қала шекарасына дейін, қаланың шығыс шекарасымен оңтүстік бағытта Есіл өзеніне дейін, Есіл өзенімен Сарайшық көшесінің бойымен батыс бағытта Арқар көпіріне дейін.
_____________________________________

Об образовании нового района, установлении и изменении границ районов города Астаны
Совместное решение маслихата города Астаны от 23 мая 2024 года № 181/22-VIII и постановление акимата города Астаны от 23 мая 2024 года № 01-1763. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 24 мая 2024 года № 1382-01
В соответствии с подпунктом 3) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Образовать новый район в городе Астане.
2. Установить границы нового района города Астаны общей площадью 6 953 гектара.
3. Изменить границы района "Алматы" города Астаны путем передачи 6 953 гектаров в границы нового района города Астаны, установив границы общей площадью 8 518 гектаров согласно приложению к настоящему совместному постановлению и решению.
4. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата города Астаны вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны Ж. Қасымбек
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов
Приложение к совместному
постановлению акимата и
решению маслихата
Акимат города Астаны
от 23 мая 2024 года № 01-1763
и маслихата города Астаны
от 23 мая 2024 года № 181/22-VIII
1. Границы района "Алматы" города Астаны.
Границы района "Алматы" составляют 8 518 гектаров и обозначены следующим образом:
от слияния рек Есиль и Ақбұлақ, в районе очистных сооружений ливневой канализации 1-5, на северо-восток по реке Ақбұлақ до пересечения улиц Маймекен и Кендірлі, далее на север по улице Маймекен до улицы Бұйрат, по улице Бұйрат до реки Ақбұлақ, на северо-восток по реке Ақбұлақ до границы города, по границе города до магистральной железной дороги, по магистральной железной дороге в западном направлении до проспекта Р. Қошқарбаева, по нечетной стороне проспекта Р. Қошқарбаева до улицы Сарайшық, вдоль моста Арқар до реки Есиль, по реке Есиль до ее слияния с рекой Ақбұлақ в районе очистных сооружений ливневой канализации 1-5.
2. Границы нового района города Астаны.
Границы нового района составляют 6 953 гектара и обозначены следующим образом:
от реки Есиль вдоль моста Арқар по улице Сарайшық в направлении проспекта Р. Қошқарбаева по четной стороне до магистральной железной дороги, по магистральной железной дороге в восточном направлении до границ города, по восточной границе города в южном направлении до реки Есиль, по реке Есиль в западном направлении до моста Арқар по улице Сарайшық.