Ерейментау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 қаңтардағы № 8С-15/3-24 "Ерейментау ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 13 тамыздағы № 8С-24/2-24 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 22 тамызда № 8823-03 болып тіркелді
Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ерейментау аудандық мәслихатының "Ерейментау ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2024 жылғы 26 қаңтардағы № 8С-15/3-24 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8693-03 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасында:
3-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Әлеуметтік көмек көрсету үшін мереке күндері мен атаулы күндер тізбесі:
1) 15 ақпан - Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің шығарылған күні;
2) 7 мамыр - Отан қорғаушы күні;
3) 9 мамыр - Жеңіс күні;
4) 31 мамыр - Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күні;
5) 29 тамыз – Семей ядролық сынақ полигонының жабылған күні;
6) 1 қазан - Қарттар күні;
7) қазан айының екінші жексенбісі - Қазақстан Республикасының Мүгедектігі бар адамдар күні.";
10-тармақ келесі мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) 29 тамыз – Семей ядролық сынақ полигонының жабылған күніне, 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде:
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға.";
11-тармақ келесі мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 2), 3), 4), 5) тармақшаларында көрсетілген адамдарға, Қазақстан Республикасының шегінде жылына 1 рет төлем туралы құжаттар негізінде тіс протездеу құнын өтеуге 25 (жиырма бес) айлық есептік көрсеткіш шекті мөлшерде.".

О внесении изменений и дополнений в решение Ерейментауского районного маслихата от 26 января 2024 года № 8С-15/3-24 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Ерейментауском районе"
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 13 августа 2024 года № 8С-24/2-24. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 22 августа 2024 года № 8823-03
Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ерейментауского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Ерейментауском районе" от 26 января 2024 года № 8С-15/3-24 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8693-03) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному решению:
подпункт 1) пункта 3 изложить в новой редакции:
"1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Перечень праздничных дней и памятных дат для оказания социальной помощи:
1) День вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан - 15 февраля;
2) День защитника Отечества - 7 мая;
3) День Победы - 9 мая;
4) День памяти жертв политических репрессий и голода - 31 мая;
5) День закрытия Семипалатинского испытательного ядерного полигона – 29 августа;
6) День пожилых людей - 1 октября;
7) День лиц с инвалидностью Республики Казахстан - второе воскресенье октября месяца.";
пункт 10 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) ко Дню закрытия Семипалатинского испытательного ядерного полигона – 29 августа, в размере 10 (десять) месячных расчетных показателей:
гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.";
пункт 11 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) лицам, указанным в подпунктах 2), 3), 4), 5) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", на возмещение стоимости зубопротезирования в пределах Республики Казахстан на основании документов об оплате 1 раз в год, в предельном размере 25 (двадцать пять) месячных расчетных показателей.".

2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау аудандық мәслихатының төрағасы М.Абжиков

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Ерейментауского районного маслихата М.Абжиков