Ақтөбе қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына тұрақты қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жолақы жеңілдігін белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 3 сәуірдегі № 1806 қаулысы және Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2024 жылғы 3 сәуірдегі № 154 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 4 сәуірдегі № 8560-04 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 56-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" Заңының 13-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 және 31 баптарына сәйкес, Ақтөбе қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе қаласы азаматтарының келесідей жекелеген санаттарына меншіктің барлық түріндегі тұрақты қалалық қоғамдық көліктерде (таксиден басқа) тегін жол жүру түріндегі жеңілдік белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне;
2) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге;
3) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне;
4) "Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдарға;
5) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының (бұдан әрі - КСР Одағы) ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға;
6) 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдарға;
7) мүгедектiгi бойынша мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы алушыларға:
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдар;
мүгедектігі бар балалар;
8) жасына байланысты зейнеткерлерге.
2. Мыналардың:
1) Ақтөбе қаласының әкімдігінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 4595 және Ақтөбе қалалық мәслихатының 2021 жылғы 31 тамыздағы № 78 "Ақтөбе қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына тұрақты қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жолақы жеңілдігін белгілеу туралы" қаулысы мен шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24355 болып тіркелген);
2) Ақтөбе қаласының әкімдігінің 2023 жылғы 5 мамырдағы № 760 және Ақтөбе қалалық мәслихатының 2023 жылғы 5 мамырдағы № 23 "Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 4595 және Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2021 жылғы 31 тамыздағы № 78 "Ақтөбе қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына тұрақты қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жолақы жеңілдігін белгілеу туралы" бірлескен қаулысы және шешіміне өзгерістер енгізу туралы" қаулысы мен шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8347 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.

Об установлении льготного проезда на регулярном городском общественном транспорте (кроме такси) отдельным категориям граждан города Актобе
Постановление акимата города Актобе Актюбинской области от 3 апреля 2024 года № 1806 и решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 3 апреля 2024 года № 154. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 4 апреля 2024 года № 8560-04
В соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 13 Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан", статьями 6 и 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Актобе ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Установить бесплатный проезд на регулярном городском общественном транспорте всех форм собственности (кроме такси) следующим отдельным категориям граждан города Актобе:
1) ветеранам Великой Отечественной войны;
2) ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
3) ветеранам боевых действий на территории других государств;
4) лицам, удостоенным звания "Қазақстанның Еңбек Ері";
5) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее - Союза ССР) за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
6) лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
7) получателям государственного социального пособия по инвалидности:
лица с инвалидностью первой, второй, третьей групп;
дети с инвалидностью;
8) пенсионерам по возрасту.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата города Актобе от 1 сентября 2021 года № 4595 и решение маслихата города Актобе от 31 августа 2021 года № 78 "Об установлении льготного проезда на регулярном городском общественном транспорте (кроме такси) отдельным категориям граждан города Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24355);
2) постановление акимата города Актобе от 5 мая 2023 года № 760 и решение маслихата города Актобе от 5 мая 2023 года № 23 "О внесении изменений в совместное постановление акимата города Актобе Актюбинской области от 1 сентября 2021 года № 4595 и решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 31 августа 2021 года № 78 "Об установлении льготного проезда на регулярном городском общественном транспорте (кроме такси) отдельным категориям граждан города Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8347).

3. Қалалық бюджет қаржыландыру көзі болып айқындалсын.
4. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі қалалық бюджетте қарастырылған қаражаттар шегінде қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
5. "Ақтөбе қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Ақтөбе облысы бойынша филиалынан жоғарыда көрсетілген азаматтардың тізімдерін алуды қамтамасыз етсін.
6. Осы Ақтөбе қаласы әкімдігінің қаулысы мен Ақтөбе қалалық мәслихатының шешімінің орындалуын бақылау Ақтөбе қаласы әкімінің орынбасарына (Ж. Бисембин) жүктелсін.
7. Осы Ақтөбе қаласы әкімдігінің қаулысы мен Ақтөбе қалалық мәслихатының шешімі олардың алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе қаласының әкімі А. Бекет
Ақтөбе қалалық мәслихатының төрағасы А. Даржанова

3. Определить источником финансирования городской бюджет.
4. Государственному учреждению "Отдел экономики и финансов города Актобе" обеспечить финансирование в пределах средств, предусмотренных в бюджете города.
5. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Актобе" обеспечить получение списков граждан вышеуказанных категорий от филиала некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан по Актюбинской области".
6. Контроль за исполнением настоящего постановления акимата города Актобе и решения маслихата города Актобе возложить на заместителя акима города Актобе (Ж. Бисембин).
7. Настоящее постановление акимата города Актобе и решение маслихата города Актобе вводится в действие со дня их первого официального опубликования.
Аким города Актобе А. Бекет
Председатель маслихата города Актобе А. Даржанова