Мәртөк ауданында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 қарашадағы № 155 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 22 қарашада № 8654-04 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 696-3-бабының 5-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 22 мамырдағы № 393 "Бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану мақсаттары үшін қызмет түрлерін айқындау және "Бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану мақсаттары үшін қызмет түрлерін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы ақпандағы № 30 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 17 қарашадағы № 912 қаулысының күші жойылды деп тану туралы" қаулысына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәртөк ауданында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығының мөлшерлемесінің мөлшері салықтық кезеңде алынған (алынуға жататын) кірістер бойынша 4 (төрт) пайыздан 2 (екі) пайызға төмендетілсін.
2. Мәртөк аудандық мәслихатының "Мәртөк ауданында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы" 2024 жылғы 18 наурыздағы № 101 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8536-04 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық
мәслихатының төрағасы
Т. Көлкебаев

О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима розничного налога в Мартукском районе
Решение Мартукского районного маслихита Актюбинской области от 19 ноября 2024 года № 155. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 22 ноября 2024 года № 8654-04
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 5 статьи 696-3 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2023 года № 393 "Об определении видов деятельности для целей применения специального налогового режима розничного налога и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2022 года № 912 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2021 года № 30 "Об определении видов деятельности для целей применения специального налогового режима розничного налога", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки корпоративного или индивидуального подоходного налога, за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима розничного налога в Мартукском районе с 4 (четырех) процентов на 2 (два) процента по доходам, полученным (подлежащим получению) за налоговый период.
2. Признать утратившим силу решение Мартукского районного маслихата "О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима розничного налога в Мартукском районе" от 18 марта 2024 года № 101 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8536-04).
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Мартукского
районного маслихата
Т. Көлкебаев